VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 82 ... 92 93 94 95 96 97 98 ... 109
Dobrý den, Mám 8-letou klisnu, před 2 lety měla hříbě. Bohužel se při porodu přetrhla pupeční šňůra a hříbátko zemřelo. Klisna byla vždy hodná a mazlivá. Poslední dobou je vzteklá, ve stáji zlá a občas i kvičí. Při ježdění učůrává a vzteká se. Již nemá 3 měsíc říji, vždy ji měla hodně silnou. Moje otázka je zda to může být tím, že chce hříbě? Klisna je v blízkosti hříbat i hřeců, nevím jestli to nemá nějaký vliv na její chování? Dále bych se chtěla zeptat zda existuje nějaký přípravek, který by tyto příznaky potlačil. Hříbátko bohužel zatím neplánuji. Děkuji

Anonym

2005-03-01 06:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Příčina nervozity nemusí být hormonální, ale může být vyvolána i vnějšími faktory způsobující stresovou reakci vaší klisny. To musíte zjistit sama, zda v poslední době nedošlo k nějaké změně, která chování vaší klisny mohlo ovlivnit. Jedná-li se o hormonální příčinu, jistě najdete s veterinářem formu, jak kobylce pomoci. Proti stresu a pro tonizaci nervového systému koní máme v nabídce směs bylin Herbs equite. Denní dávka je 75 g a celé balení 3 kg je tedy na 40 dní. ing. Novák

Fitmin

Dobrý den, chtěla by jsem se zeptat, jaký je váš názor na blistrování šlach. Mám 7-mi letého valacha A1/1 s dostihovou minulostí. Úraz má starý přes rok, na obou nohách má chronicky nateklé a už asi i zatvrdlé šlachy;stal se mu ještě dříve než jsem si ho koupila. Dostává vitamíny Gelapony+čistou želatinu. Problémy při tréninku zatím nemá. Chceme trénovat na niýší vytrvalostní dostihy (do 50km) a nižši parkúry. Myslíte že máme jeho zatím bezproblémové nohy řešit nebo to necht být když to nedělá problémy? Děkuji.

Anonym

2005-03-01 12:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Léčení a regenerace šlachového aparátu po zranění je dlouhodobý a individuální proces. Některé změny po zánětu bývají nevratné a kůň již nemůže být využíván ve vrcholovém nebo dostihovém sportu. Pokaždé se musí řešit konkrétní případ s ohledem na rozsah poškození šlachy i na čas po zranění. Ve vašem případě musíte neustále kontrolovat jak váš kůň snáší zátěž a mít na vědomí jeho zdravotní stav. V každém případě si nechte udělat vyšetření zraněných šlach ultrazvukem nebo rengenem a o dalším se poraďte s vaším veterinářem. ing. Novák

Fitmin

Dobrý den pane doktore, mám fenku čínského naháče (nyní v druhé polovině březosti). Je krmena krmivem First Mate. Je vhodné začít přidávat Calcium ?? (Mám teď na mysli přípravek Pro kosti, nebo by jste mi doporučil jiný přípravek?? - vím, že tento přípravek je určen spíše pro psy krmené klasicky) Jak dlouho by měl být feně podáván?? Není tu riziko předávkování?? Předem děkuji za Vaši radu.

Anonym

2005-02-25 11:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Riziko předávkování je dost velké. Calcium v žádné podobě, ani v přípravku PRO kosti, fence v druhé polovině březosti, pokud je krmena vhodnými granulemi, raději nepřidávejte, zvláště ne těsně před blížícím se porodem. V granulovaných krmivech chovatelské řady, které jsou určeny pro březí a kojící feny, je dostatek minerálních látek, které zamezí případné poporodní eklampsii. Až fena porodí a bude mít hodně štěňátek, je podávání krmiva nebo nějakého přípravku s vápníkem vhodné až do doby než ji odstavíte, a pak ještě tak zhruba dva týdny. Něco jiného by bylo, kdybyste fenku krmila klasickými krmivy a nepřidávala krmiva obsahující vyšší množství vápníku (například tvaroh). Přípravek PRO kosti se pak doporučuje přidávat březím fenám zhruba 2 až 4 týdny uprostřed březosti a vypustit ho na poslední dva týdny. Kojícím fenám se může začít přidávat druhý den po porodu a pak po celé období kojení a rekonvalescence po kojení.

Fitmin

Dobrý den, mám německého včáka, který má otlaky kloubů, které si rozškrábal a dostala se mu tam infekce a otekla přední tlapa. Chodíme k veterináři na píchaná antibiotika a potíráme ranky roztokem. Můj dotaz je zda můžu pro něj udělat něco víc, aby se to vyléčilo? (zábaly, vitamíny atd.)Veterinář mu nedává moc velkou naději. Děkuji.

Anonym

2005-02-23 02:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Omlouvám se, že odpovídám až nyní, nějakým nedopatřením jsem teprve před malou chvílí dostal avizo, že dotaz přišel. Na Váš trochu jinak formulovaný dotaz jsem již odpovídal. Nechápu, proč veterinář nedává psovi naději. Buď byl problém příliš zanedbaný, nebo je problém někde jinde. Také nepíšete jak starý je Váš pes.

Fitmin

Mám psa německého ovčáka a má otlaky kloubů, který si rozedřel a do těla se mu dostala infekce, jedna tlapa mu otekla. Chodíme na píchaná antibiotika a na vyléčení nejsou moc velké naděje. Má někdo nějaké zkušenösti co více pro psa udělat. Nějaké zábaly, vitamíny atd? Děkuji.

Anonym

2005-02-21 12:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Naděje umírá poslední. Někdy může léčení trvat déle. Je třeba něco udělat i pro to, aby pes otlaky neměl, případně pro to, aby se do otevřené rány nedostala infekce. Na otok jsou většinou dobré studené obklady. V tomto případě ale doporučuji poradit se s veterinářem jaký obklad, jak a kdy ho používat.

Fitmin

Dobrý den chtěla bych se zetat jaké přídavkydo žrádla by bylo vhodne koupi mému poníkovi který je očkovány i proti chřipce no prostě všemu ale i přesto se nachladila neůstate kašle!!!!Do nosu jí stříkame VINcZENTKu ve spreji!!!Do ovsa jí dávame heřmánek a spařujeme jí ho!!!No ale i tak bych se chtěla zeptat co by bylo vhodné ještě dávat bohužel ale nemůžeme nasadit antibiotika to nám řikal i veterinař protož je březí (8 měsíc)!!!Je to poník!!Sportovní!!! Dále bych se chtěla zetat jestli máte nějaký katalog žrádel pro koně?????Prosím o ryclou odpověd!!!!

Anonym

2005-02-20 05:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud je příčina kašle "pouze" v nachlazení, lze pro uvolnění a zklidnění dýchacích cest přidávat speciální směsi bylin, např. HERBS bronchial, v denní dávce 30 g. Sortiment našich výrobků, nejen pro koně, lze najít na stránkách Fitminu v i.obchodě, nebo když nám pošlete poštovní adresu, tak vám pošleme katalog v tištěné podobě.ing. Novák

Fitmin

Dodrý den, mám 19-měs. Labradorku o váze 26 kg a v kohoutku má 57cm. Krmím ji Bernardem. Nejprve bych se chtěla zeptat, zda-li ji mám podávat jako doplněk ke stravě nějaké vitamíny, např. PROkosti a PROklouby. Chtěla bych, aby měla vše potřebné ke zdravému životu a hlavně,aby měla v pořádku klouby. Přijde mi,že má malou váhu a menší výšku o proti ostatním Labradorům, které na procházkách potkáváme. Vím,že záleží i na dědičnosti a stavbě těla jejich rodičů. Byla i jako poslední z vrhu, má to nějaký vliv?A je také fakt,že od štěněte je to malý jedlík a to ji přetrvává do dnes,žere jen jednou denně(večer) i když má možnost po celý den. Jinak se mi zdá být v pohodě... Předem vám moc děkuji za vaši odpověd. S pozdravem a s přáním hezkého dne Monika.

Anonym

2005-02-20 04:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
S výškou psa si nedělejte starosti, tu stejně nezměníte. Pokud fena nebude tlustá, s kluby problémy s velkou pravděpodobností nebude mít. Pokud ji krmíte kompletním krmivem BERNARD, žádný přípravek značky PRO přidávat nemusíte. <br>Jestli byla poslední nebo první ve vrhu, nemá většinou na konečnou konstituci a kondici vliv, je to spíš věcí náhody. Nejmenší může být třeba druhé štěně ve vrhu a pak, světe div se, nakonec může být v produktivním věku ze všech sourozenců největší. I růstová křivka může být u psů jednoho plemene různá.<br><br> Že je fena malý jedlík? Ani se jí nedivím. Správně by měla být krmena jednou denně, ale pokud svou dávku během půl hodiny nesežere, měla by se jí miska s krmivem odebrat. Příště pak bude mít na dané krmiva větší chuť. Alespoň tak to ve většině případů bývá.

Fitmin

Mám 3měs. štěně moskevského strážního psa, kterému se začaly vybočovat přední tlapky do stran. Krmím ho vařenou stravou /drůbeží, hovězí maso, ryby, rýže, ovesné vločky a zelenina. Přidávám Fitmin PRO kosti. Chovatel, od kterého štěně mám, mi doporučil přidávat Caniviton Forte 30, můj veterinář doporučil zůstat u Fitminu PRO, ale zvýšit dávku. Je možné tyto dva přípravky podávat současně, nebo mám dát přednost jednomu, případně kterému. Nebo mám zvolit úplně něco jiného. Pejska se snažím moc nepřepínat ani nepřekrmovat, ale i tak vyrostl velmi rychle, ve svých třech měsících váží 20kg, jinak je velmi vitální a hravý, zdá se, že jiné potíže nemá. Děkuji za radu.

Anonym

2005-02-18 07:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Z krmiv, které podáváte, nelze přesně říci, jaký má pes složení krmné dávky a tudíž zda mu něco chybí nebo přebývá. Překotný růst, který se může projevit i vybočením tlapek, je u velkých a obřích plemen psů běžný. Pokud pes nedává problém růstu najevo tím, že kulhá, dá se například vybočení tlapek ještě tolerovat. <br><br> Posuzovat jiný přípravek než ten, který vyrábíme v naší firmě, mně nepřísluší, omlouvám se. <br> Pokud bych já měl nějaký doplňující přípravek pro štěně volit, pak bych jistě raději sáhl po přípravku PRO štěně, a to hlavně z toho důvodu, že má vyvážený poměr mezi vápníkem a fosforem. Růst kostí a hlavně kostry jako celku není o co nejvyšší dávce vápníku, ale celkové vyváženosti celé krmné dávky. <br><br> Je dobře, že psa nepřepínáte a nepřekrmujete. Ještě bych doporučil hlídat, aby neskákal z velkých výšek, případně aby neběhal ze schodů, ale klidně je sešel. Vybočení tlapek nebo i jiná exteriérová vada může mít i jiný původ než v krmení.

Fitmin

Dobrý den, nejdříve vás chci pochválit za super poradnu a je to moc fajn, když se chovatel má na koho obrátit se svým problémem.... Mám 19-měs. Labradorku, která váží 27kg. Nevím, které nejvhodnější krmivo zvolit, aby obsahovalo úplně vše pro její zdárný a skvělý život, ale i pro její zdravé klouby.. Krmím ji Bernardem od Fitminu a po poradě se svým veterinářem, nevím, co si mám myslet. Prý toto krmivo není moc vhodné,protože toto krmivo neobsahuje želatinu na výživu kloubů. Doporučoval mi Proplan a nebo mám k Bernardu přidávat kloubní želatinu. Je to potřeba?Vím,že je i jiná řada granulí od Fitminu pro velká plemena, jako Leon maxi Junior a Oskar adult. A tak vás moc prosím o radu a váš názor, které nejvhodnější krmení zvolit. Předem vám moc děkuji za vaší odpověd. S pozdravem Jana.

Anonym

2005-02-17 08:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud nemá fena problémy, a zdá se že nemá, krmte i nadále granulovaným kompletním krmivem BERNARD. <br>Zvolila jste myslím správně. Nevím kde Váš veterinář shání informace, BERNARD obsahuje přípravky pro zdravé klouby. <br><br>Leon maxi Junior nepřipadá pro krmení Vaší feny v úvahu, je určen pro štěňata a rostoucí psy. <br>Oskar adult je vhodným krmivem. Jednou až dvakrát za rok k němu můžete přidat zhruba na 4 týdny přípravek PRO klouby. Doporučení pro tento typ krmné dávky jsem dával na jiném místě této poradny (můžete jej načíst po kliknutí <a href="http://www.fitmin.cz/fitmin.asp?start=26&idc=496&homepage=497&por=2&id_prispevku=623">ZDE</a> ). <br>Tím by měl být případný problém vyřešen. Pokud však nenastal, není myslím nutné ho řešit. Preventivní přídavek přípravku pro zdravé klouby je nutný pouze v případě, že pes trpí dysplazií. <br>

Fitmin

Mám psa malého plemena bielej farby. Okolo ale najmä pod očami mu následkom slzenia stmavla srsť do hneda. Existuje prípravok na vybielenie takejto srsti? Prosím o radu ako sa starať o oči aby sa takéto sfarbenie neobjavovalo.

Anonym

2005-02-16 02:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ve slinách a v slzách se vyskytují látky, které mohou způsobit ztmavnutí srsti. Nemusí to ale být změna trvalého rázu. Pokuste se najít příčinu a zamezit slzení. Běžně pes tolik neslzí. Pravděpodobně váš pes trpí často záněty oka. Ty mohou být způsobeny nejen zvýšenou prašností či přítomností miniaturních předmětů či výrůstků (fibronky, moluska) pod víčkem oka. Příčinou může být i nedostatečná produkce či kvalita slz, abnormality víček, chlupů, řas a podobně. Bylo by dobré nechat psa vyšetřit. Ztmavnutí srsti kolem očí může být způsobeno i tím, že srst je vlhká a více se v ní zachytává nečistot. Přípravky na vybělení srsti používají někteří vystavovatelé, aby zakryli vady jejich psa před zrakem posuzovatele a diváků. Může se použít bílý mastek, který tzv. natáhne špínu a pak se ze srsti vydrolí. Použití peroxidu vodíku a jiných chemických bělících látek je drastické a nepřípustné. Zbarvení srsti lze ovlivnit výživou. Krmiva s vyšším obsahem beta-karotenů (ve složení krmiva najdete například přídavek mrkve nebo řepy) mohou způsobit zhnědnutí nebo zežloutnutí srsti, většinou však nejde jen o lokální záležitost na těle zvířete. Je třeba se ale rozhodnout, čemu dáte více přednost, zdraví (beta-karoteny jsou zdrojem vitaminu A) nebo kráse.

Fitmin

Dobrý den, měla bych dotaz, týkající se péče o březí klisnu a hříbě. Na konci dubna se nám má hřebit kobyla, chtěla bych znát Váš názor, jak dlouho na ní jezdit. Samozřejmě pouze v kroku nebo v klusu, a když bude stále v dobré kondici a kdy ji začít pouze provádět. Dále bych se chtěla zeptat, kdy hříbě proti čemu očkovat. Slyšela jsem různé názory na očkování proti ochromě, zda hned nebo vůbec a kdy vakcinovat proti tetanu, chřipca nebo odčervovat? Za odpověď předem moc děkuji.

Anonym

2005-02-15 06:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ahoj, ráda bych se zeptala na způsoby a alespoň přibližné ceny kastrace. Dále bych potřebovala vědět o důležitých i doporučených očkování mladých koní i očkování, která se provádějí pravidelně. Také prosím o přibležné ceny. Děkuji

Anonym

2005-02-15 04:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pane doktore, před třemi týdny mi pošla fenka jorkšíra. Bylo jí 10 let, dostala zánět dělohy a 2 dny po operaci pošla. Teď budu mít novou fenku. Nechci štěňata a chtěla bych ji nechat vykastrovat. Kdy nejdříve se zákrok provádí a jaké je riziko. Nerada bych prožila něco podobného jako u mé první fenečky.

Anonym

2005-02-15 01:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kastrace mladé fenky se nebojte. Riziko je malé. Je to úplně něco jiného než kastrace staré feny, které se odnímá děloha až když je v ní zánět. S kastrací bych doporučoval počkat až po prvním hárání, tedy zhruba v roce fenky. Při tom prvním hárání je však třeba fenku uhlídat, aby nezabřezla.

Fitmin

Dobrý den, mám ročního psa křížence AST, který mívá docela často průjmy. Někdy to přejde za dva tři dny a jindy trvá déle a pak musíme k veterinářce, která mu vždy píchne antibiotika a domů nám dá Smectu na zklidnění střev. Krmíme pak dietu (rýže + vařená mrkev + kuřecí maso) a je to v pořádku. Chtěla bych ho ale ušetřit zbytečného píchání antibiotik a tak bych ráda věděla, jestli je na trhu nějaký vitamínový přípravek, který podporuje dobrý stav trávení a střev a zmenší možná výskyt průjmu. Předem děkuji za odpověď.

Anonym

2005-02-15 11:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Naše firma vyrábí a prodává přípravek PRO regenerace, který je určen i na potlačení průjmových stavů, obsahuje totiž vhodné bakterie, které napomáhají ke změně směrem k příznivější mikroflóře ve střevech. Nestačí však jen podávat protiprůjmové přípravky, ale je třeba najít příčinu proč průjem přichází znovu a znovu. Určitě je chyba v krmení nebo hygieně.

Fitmin

Vazeny pane doktore, obracim se na Vas prosbou o radu. Nas polodlouhosrsty rocni kocourek si priblizne pred tydnem zacal casteji cistit srst na ocasku a nasledne si z nej vylizovat srst. Ocasek mu velmi proridnul a misty se objevily i lysinky. Vim ze tento stav je popisovan jako stres ci nuda. Snazime se ho vice zabavit, ale snahim neco, co by mu akutne pomohlo, existuji napr. nejaka homeopatika? Predem Vam dekuji za radu.

Anonym

2005-02-14 03:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Nejlepší by bylo zajít s kocourkem k veterináři. Stres či nuda sice může připadat v úvahu, ale zde bych tipoval na něco jiného. Příčin může být celá řada. Ještě před návštěvou veterináře by bylo dobré kocourka odblešit (stačí jedna blecha), případně odčervit (máte-li doma nějaký vhodný prostředek). Také by bylo dobré vyloučit alergii z alimentárních důvodů, podávejte mu jen vyzkoušená dietetická antialergická krmiva. Na homeopatika bych v tomto případě nesázel. Utlumení aktivity kocourka tišícími prostředky by nebylo dobré, ty se používají jen přechodně na krátkou dobu a z jiných důvodů.

Fitmin

Dobrý den, pomáhají magnetické deky či podložky pod sedlo końmi s bolestí zad? Můžete mi popř. popsat jak působí, čím koni pomáhají? Děkuji

Anonym

2005-02-14 12:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
S používáním magnetické deky pro koně má zkušenosti MVDr. Jaroslav Dražan z VFU Brno. Kontaktujte ho na : drazan@vfu.cz , a jistě vám ochotně odpoví.ing. Novák

Fitmin

Dobrý den. Starám se o koně kterému slezla srst mezi přeedníma a zadníma nohama a na plecích. Veterinář mi dal jakousi vodičku, ale moc to nezabralo. Zajímalo by mě jak to vzniklo a co se proti tomu dá dělat. Děkuji předem za odpověď

Anonym

2005-02-12 06:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Původ línání nebo ztráty srsti na jednotlivých místech těla může mít příčinu v kožním onemocnění a konkrétní příčinu lze zjistit laboratorním vyšetřením. Příčinou může být i nevyvážená krmná dávka v obsahu minerálů a vitamínů. Vybalancovanou výživou lze problémům s kvalitou srsti předcházet, ale i podpořit léčbu. Doporučil bych vám přidávat krmný doplněk s vysokým obsahem biotinu a zinku např. EQUICO biotin a podávat zvýšenou denní dávku 30 g.ing. Novák

Fitmin

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně krmení-p¨řivezla jsem si 7letou kobylku v dost hrozném stavu. Chybí ji cca 250kg. Podle mě delší dobu neviděla jádro a seno měla jen tak aby nepošla hlady. Ze všeho nejdříve jsem jí odčervila, dala jí k dispozici neomezeně množství sena-přikulila jí balík, takže kdykoliv chce může užírat. Druhý den jsem jí zkusila dát trochu jádra-našrotovaný ječmen s ovsem, cca 300g. KLisna ovšem dostala průjem, ne úplně,ale normální bobky to nejsou. Takže můj dotaz směřuje k tomu jak jí mám vykrmit, když takto reaguje. Další věc je,že mí koně jsou zvyklí být v téměř jakémkoliv počasí venku, mají k dispozici seno, neomezeně a můžou zalést pod přístřešek. Tuto klisnu si ale zatím netroufám do stáda pusti, takže chodí po zahradě a zde nastává problém-kobylka je sice hodně chlupatá,ale je taky hrozně hubená a já nevím co je pro ni lepší,jestli jí dopřát pohyb, a nebo jí mít radši zavřenou ve stáji. Děkuji za odpověď

Anonym

2005-02-12 04:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Základ je dostatek kvalitního sena. Dále, protože kobyla bude mít narušený metabolismus, bylo by vhodné pro obnovu střevní mikroflory, podávat směs bylin Herbs Regeneration. Tato směs obsahuje kromě bylin (m.j. Ostropestřec mariánsky na regeneraci jaterního parenchymu) biologicky účinné látky jako je živá kvasinková kultura, lactobacilus a Imuregegen pro podporu imunity. Denní dávka je 40g. Dále je důležité podávat snadno stravitelná krmiva společně s vitaminominerální výživou. Můžu vám doporučit extrudovanou směs EQUICO complete v denní dávce, zpočátku cca 0,5 kg a během týdne ( 10 dní) dávku zvyšovat na 1 - 1,5 - 2 kg. Až bude tuto dávku bez problémů přijímat, může se přidat cca 1 kg extrudovaných rýžových otrub. Současně zajistěte volný přístup k solnému lizu. Do stáda ji pusťte až se trochu srovná a začne přibírat na váze. V tuto chvíli by asi byla ostatními odstrovaná. Pro konkrétnější radu můžete zavolat pana Skalického na tel.777552275.ing. Novák

Fitmin

Ahoj, ráda bych se zeptala na několik věcí... Chci si pořídit koně(hříbě), ale potřebuji vědět, jaké bych měla počáteční výdaje tzn. různá očkování a případná kastrace, pokud by se jednalo o hřebečka. Děkuji

Anonym

2005-02-09 01:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Mám tříměsíční štěnátko, koupila jsem mu pro štěnata granule a konzervu. Ale vůbec to nechce jíst. Když ho krmím granulemi tak trochu sní ale jinak si toho vůbec nevšímá. Jinak jí všechno co mi od mléčných výrobků po maso. Nejradši má kuřecí maso . Prosím o radu jak ho naučit jest psí žrádlo, kde má všechny vitamíny co potředuje pro zdraví růst. Předem moc děkuji.

Anonym

2005-02-05 12:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Štěně už je trochu rozmazlené, možná již od chovatele. Nebude to lehké ho přimět aby žralo granule, když si zvyklo na maso a mléčné výrobky. Pokud je nedostane, nezbyde mu nic jiného než se pustit do granulí. Konzerva je jen pro dochucení, ta není kompletní vyvážené krmivo. Až dostane pořádný hlad, sní i granule, časem mu třeba i zachutnají. Důležitý je i rituál krmení. Štěně je dobré trochu tzv. nabudit, že se bude papat a bude to fakt mňam, mňam :-)))

Fitmin

Dobrý den, máme doma 2 čtyřleté orientální kocourky. Vše je s nimi v pořádku až na jednu věc a nevím jestli je to malichernost nebo něco vážného. Už od mala nám berou ponožky a polštářky, zanesou si je do misky s granulemi a celé je rozkošou. Nedávno si ,,ukradli,, manželovo bavlněné tričko, sice už dál nekradli polštářky, ale během měsíce z něho zbyla půlka. Nevím, jewstli jim to nějak nemůže uškodit v žaludku nebo při trávení vůbec. Můžete mi prosím poradit, proč to dělají nebo jak je to odnaučit?Děkuji za odpověď.

Anonym

2005-02-02 04:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Je to zajímavá úchylka. Občas se s podobnými lze setkat. Znám kočku, která systematicky okusuje noviny. Nedávno se dokonce pustila i do časopisu. Bavlna by mohla uškodit, v žaludku by se mohly vytvořit chuchvalce a částečně ucpat střeva. Když již to ale dělají tak dlouho, asi jim to nevadí. Pravděpodobně se ale potřebují něčím zabavit. Hrajte si s nimi a dejte jim nějaké hračky. Možná je to od nich nějaký protest.

Fitmin

Existuje nějaký intový nápoj vhodný pro psy? Děkuji.

Anonym

2005-02-01 08:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
O odpověď jsem požádal MVDr. Jaroslava Bendu, oficiálního veterinárního lékaře české reprezentace v agility. Zde je jeho vyjádření: "Na trhu se vyskytovaly tři veterinární produkty, se kterými jsem měl praktickou zkušenost. 1. Elektrolytový instantní nápoj pro psy od firmy Pedigree. Obsahoval glukózu, sodík, draslík a bikarbonát. Byl velmi vhodný ke krytí mírné a střední dehydratace a byl velmi dobře přijímán psy. 2. Durphalyte od fyrmy Fort Dodge. Obsahuje vitamíny, elektrolyty, AMK a ostatní výživné složky. Jedná se již o sterilní roztok, který lze použít i.v., s.c. i p.o. Chutnost je však velmi malá a aplikace dochuceného přípravku p.o. je velmi problematická. 3. Nutri-Cal od firmy EVSCO je určen k doplnění především energie, obsahuje i vitamíny a miner. látky. Je ve formě chutné pasty a psi ho velmi dobře přijímají. Pro reprezentaci míchám již vlastní nápoje. V současné době používám 5. generaci roztoků, se kterými se někteří závodníci naučili zacházet a jsou s nimi spokojeni. Více informací mám připraveno do dalšího dílu knihy Agility. S pozdravem Jaroslav Benda"

Fitmin

Dobrý den, máme 2 letou fenku Joršíra a od malička neměla ráda psí granule. Po půl roce jsme si pořídili kočky kterým dáváme kočičí granule. Pes, když si má vybrat, tak si radši vezme kočičí granule. Ale, slyšel jsem že prý obsahují sůl a ta je pro psi velmi škodlivá. Je to pravda?

Anonym

2005-01-31 05:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
To je běžné, že pes sežere raději krmivo z jiné misky, zvláště je-li určeno kočce. Proto jsou ale krmiva specializovaná, aby byla podávána psovi nebo kočce daného věku, velikosti, pohlavnímu cyklu či aktivitě. Krmivo pro kočky je především energeticky bohatší než krmivo pro psy, proto i na jednotku hmotnosti bývá dražší. Pokud by pes žral delší dobu krmivo pro kočky, mohl by mít brzy problémy s obezitou, případně by začal trpět nevyvážeností jednotlivých živin v krmné dávce. Sůl, resp. NaCl, obsahuje každé krmivo a je pro organismus nezbytná. Jde jen o to, v jakém¨množství je přijímána. I člověku vadí, pokud jí příliš slaná jídla. Zvyšuje se mu krevní tlak a začne mít problémy s ledninami. Tak může dopadnout i pes, kterému se dává příliš mnoho slané potravy. Někdy ovšem i pes potřebuje soli více než obvykle, týká se to velké námahy při sportovních či pracovních výkonech.

Fitmin

Dobrý den , chci se zeptat , kde bych sehnala přehled tabulek krmných dávek pro jednotlivé koně , např rekreačních , dostihových atd.... A také se chci zeptat , jak se dá zjistit , že kůň je bacilonosič ( ať je to jakékoli nemoci. Děkuji

Anonym

2005-01-31 03:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Při sestavování krmných dávek pro koně můžete vycházet např. z Potřeby živin a tabulek výživné hodnoty krmiv pro koně od Prof. Ing. Ladislava Zemana, CSc., vydaného VÚVZ Pohořelice v roce 1995, nebo z norem NRC, kde jsou uvedeny potřeby živin pro jednotlivé kategorie koní, z roku 1989. Tyto normy mají být pravděpodobně letos aktualizovány. My pracujeme s aktuálními normami Kentucky Equine Research ( KER). KER poskytuje podklady z vlastního výzkumu právě pro aktualizaci norem NRC. Nežli normy shánět a poměrně složitě počítat krmné dávky je jednodužší kontaktovat specialistu na výživu koní a s ním se poradit o sestavení konkrétní krmné dávky. Tento servis u nás provádí pan Skalický, tel.777552275. Bacilonosič obecně je zvíře (nebo člověk), který přenáší onemocnění na jiná zvířata nebo lidi. Takový jedinec může být sám nemocný (chřipka) nebo mu na první pohled nic není, ale vylučuje zárodky nemoci (např. salmonelóza). Buď nemoc prodělal sám a uzdravil se nebo vůbec neonemocněl, ale v obou případech vylučuje bacily, kterými se může někdo nakazit A jak zjistit, zda je zvíře bacilonosič nebo ne? Musíte vědět, co hledáte, tj. jakou nemoc by mělo přenášet. Podle toho pak zacílíte vyšetření - průkaz protilátek v případě virového onemocnění nebo bakteriologické vyšetření nějakého výtěru nebo vzorku tkáně. ing. Jan Novák, MVDr. Popelářová

Fitmin

Dobrý den , mohl by jste mi prosím napsat co je to herpes , jak se to léčí , a čím vzniká? Děkuji

Anonym

2005-01-31 02:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zřejmě máte na mysli kožní onemocnění trichofytózu, které se lidově říká herpes (jinak herpes je také označení pro virus, který způsobuje celou řadu onemocnění u lidí i u zvířat). Trichofytóza je způsobena plísní Trichophyton a projevuje se tvorbou puchýřků a strupů na kůži, s mokváním a ztrátou srsti v postiženém místě. Proto se této nemoci říká také opar lysivý. Vyskytuje se u všech druhů zvířat prakticky stejně. Je značně nakažlivé, kůň se může nakazit jednak při kontaktu s nemocným zvířetem nebo i společně používanými pomůckami a stelivem. Léčba je velmi zdlouhavá, podobně jako u jiných plísňových onemocnění se používají antibiotika a různé mastičky nebo roztoky přímo na kůži. Stáje i všechno v nich se musí dezinfikovat. Prevencí je pravidelně větrat a čistit stáj a dávat pozor před zavlečením ať už jinými zvířaty nebo zaplísněným krmivem či stelivem. V případě rizika nákazy je vhodné koně chránit očkováním. MVDr. Renata Popelářová

Fitmin