VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 2 3 4 ... 28 ... 55 ... 82 ... 109
Dobrý den, co byste doporučili vybíravé feně, která potřebuje přibrat pár kg? Předem děkuji za odpověď. Tereza
2019-09-26 02:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, můj otec si teď pořídil štěně NO a chtěl by krmit Fitminem. Co nám doporučíte? Děkuji
2019-08-12 04:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, kupujeme u vás krmivo Fitmin MEDIUM/MAXI Lamb&Rice a naše holčička na tom krásně prospívá. Chtěla bych se zeptat, zda neprodáváte nějaký doplněk na srst. Je to Border kolie, věk 4 roky, většinu roku střední zátěž. Děkuji

Anonym

2019-07-31 10:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Moje maminka má 2 kastrované obyčejné pětileté kocoury. Od malička je krmila Royal Canin pro koťata, pak pro kastráty (Sterilized 37). Jenže oni to jsou příšerný tlusťoši (slova veterináře). Máte prosím ve svých produktech nějaké granule, které by byly odlehčené a mohla se ta jejich váha nějak zredukovat? Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Michaela

2018-11-08 09:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

V portfóliu značky Fitmin jsou granule Fitmin For Life Cat Castrate a o trochu dražší Purity Holistic Cat Food Castrate. Samotné granule, resp. jejich složení, však nejsou pro vznik obezity rozhodující, tím je hlavně množství krmiva a pohyb. Jednodušeji se hmotnost nabírá než snižuje. Asi s tím už jen těžko něco uděláte v tom věku kocourů. Pokud obezita nebude negativně ovlivňovat jejich zdraví, nwechal bych to na mamince, hlavně že je má ráda. 

Radko

Dobrý den. Mám kobylu 8 let , připuštěna v červenci , je hodně tučná , takže kromě pastvy na jaře s  nahubkem , nebo sena neomezeně ( režim 24/7 ) dostává ted ctvrt litru otrub s preparátem minvin ,chtěla bych se zeptat jak pokračovat s krmením až bude vysocebrezi jestli také dávat jen doplňky vitamínů a minerálů nebo přejít na nějaké krmivo případně jestli můžete doporučit vitamíny či krmivo s ohledem na březost , nadváhu a ideálně bez obilnin ( z důvodu dřívějších zdravotních problémů ) . A to samé pak po porodu jak ideálně krmit ...

Jaroslava

2018-11-04 06:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Dobrý den chtěl bych se prosím zeptat fitimin solution už se nebudou vyrábět....???potřebuji s naším buldočkem přejit na jiný granulky chtěli jsme právě zkusuit solution měli jsme žluté maintenance ale začal po nich mít průjem......tak aby jsme mu je teďka nekupovali a pak nebyly......děkuji moc Borovec

Michal

2018-10-31 08:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Řada Solution končí. Určitým způsobem ji nahrazuje řada Purity. Mohu vřele doporučit.

Radko

Dobrý den, máme 4 letého mopse. Krmili jsme vždy holistickým krmivem nejprve kuřecí Annameat, teď Frontline losos. Krmení dávkujeme tak jak se má, i když by byl schopen sníst víc. Venčíme cca 6x denně z toho 5x kadí:-). Není tlustý, pohybu teď moc nemá v létě je to lepší. Děkuji za odpověď

Věra

2018-10-29 01:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Frekvence kálení je z větší části naučený reflex. Pokud častěji venčíte, pes si to může spojovat s tím, že se má vyprázdnit. Fyziologicky však může jít o to, že pokud krmivo obsahuje více hrubé vlákniny, nutí ho to k častějšímu kálení. Souvisí to i se stravitelností, pokud je nižší, výkalů je více a psa to nutí k vyprazdňování.  Dle mého není ani tak důležité jak často pes kálí, jako to, jak se cítí, jak je aktivní a zda mají výkaly tu správnou konzistenci. Pokud je to tak, frekvenci kálení bych neřešil.  No a když ano, tak bych teřba změnil krmivo, nabízí se značka Fitmin.

Radko

granule pro irského mlsného setra, nesnáší kuřecí/průjmy/,vyžaduje změnu granulí,nyní krmím platinem, nechce samotné granule, musím přidávat kapsičku nebo maso, Jsou mu dva roky, aktivní pes.

Hana

2018-10-29 01:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Ano, zdá se, že jste si vychovala mlsného strávníka. Ale samozřejmě může hrát roli i alergie. To tzv. mlsání může také pocházet z přidávání kapsiček. Pes by je vůbec nemusel mít. No a kdyby je delší dobu nedostával, už by je ani nevyžadoval. Vypadá to tak, že si Vás pejsek tzv. obtočil okolo prstu a možná z toho máte i trochu radost. Prostě mu děláte doře. Poněkud horší je to s tím průjmem. Alergie se obvykle projevuje nějakým svěděním, ale ne průjmem. Průjem může pocházet právě od těch kapsiček, či masa. Pokud ale máte ke kuřecímu masu nedůvěru, např. značka Fitmin nabízí několik krmiv, kde kuřecí v receptuře nenajdete. Stačí jen projít nabidku v e-shopu a objednat si, případně zajít do nějaké prodejny, kde granule Fitmin mají.

Radko

Dobrý den, mám pětiletého valáška PRExLusitano, který je vcelku lehce krmitelný, ale momentálně jsme v ustájení, kde není pastva a dostává 2x denně seno (cca 8 Kg). Momentálně ho krmím 2x denně 1/4 odměrky granulemi Hobby a dostává hrst lněného semínka, má přístup k soli. Chtěla jsem se zeptat, jestli je to dostatečné, popřípadě jestli dávku navýšit nebo něco přidat (ještě se vyvýjí a poroste). Je celý den v padocku a ve výběhu, dekovaný. Předem děkuji za radu.

Wichtlová

2018-10-25 10:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Půl odměrky Fitmin HOBBY ( 0,4 -0,5 kg?) denně je pro koně málo. Určitě v této dávce chybí min-vit výživa. Denní dávka HOBBY, aby byla pokryta potřeba minerálních látek a vitamínů, je počítána na 2,5 kg. Jestli s koněm neděláte žádnou práci a je v dobré kondici, stejně byste měla přidávat minerální doplněk, např. Fitmin MULTI Plus, v dávce cca 50 g. 

Jan

Dobrý den, Mám ročníka sirotka, který jsem se právě přestehovala do nové stáje. Žije na pastvě 24/7 s dalšími dvěma ročníky a poníkem. Rostou rychle a často je poměrně hubený. Krmila jsem ho s Fitmin Opti a Fitmin Foal s lněným olejem, ale zima přichází, a přemýšlím o tom, že bych ho převedla na Fitmin Reformer. Bylo by to pro něj dobré krmivo? Samozřejmě bych postupně měnil krmivo. Děkuji mnohokrát. S pozdravem, Petráková

Ani

2018-10-20 04:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Pro zdravý vývoj mladého koně je určitě lepší varianta sestavit krmnou dávku s Fitmin OPTI, než přechod na REFORMER. OPTI je zdroj kvalitní a dobře stravitelné  bílkoviny, s obohacením o nepostradatelné aminokyseliny lysin a metionin, důležitéch pro  růst a stavbu svalové hmoty.  REFORMER jsou stabilizované rýžové otruby, které obsahují gamma oryzanol, přírodní antioxidant s anabolyckým účinkem. Je to vhodné doplňkové krmivo pro koně v rekonvalescenci, nebo koně připravované k prodeji, ale pro mladého koně je vhodnější varianta s kvalitním senem, ovsem, OPTI ( až 1,5 kg) a min-vit doplňkem Fitmin FOAL.  

Jan

Dobrý den, prosím o radu s výběrem pokračujících granulí Fitmin . V současné době užíváme Fitmin for life junior large breeds. Jedna se o fenecku Cane Corso stáří 18 měsíců. Váha 48 kg, dle veterináře by měla shodit 3 kg. Omezila jsem i psi pochutiny. Dekuji za radu, s pozdravem Gabriela Goldsteinova.

Gabriela

2018-10-19 01:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Normálně sezhruba ve věku 18 měsíců přechází u velkých psů z krmiva Junior na krmivo pro dospělé velké psy, tedy Fitmin For Life Adult large breeds.  Protože však potřebujete, aby pes trochu zhubnul, je vhodné přejít na Fitmin For Life Light & Senior, a to i když není primárně určeno pro velké psy, ale obecně pro psy, kteří mají problémy s nadváhou. Množství krmiva tedy pro tak velkého psa v návodu nenajdete, ale vzhledem k cíli shodit cca 3 kg, doporučuji denní dávku kolem půl kilogramu těchto granulí.

Radko

Mám dotaz, zda vyrábíte také nějaká krmiva nebo pochoutky/veterinární diety/ pro podporu snížení urátových kamenů u psů. Děkuji za odpověď.

Jana

2018-10-17 11:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Firma Dibaq, a.s. veterinární diety navyrábí. Pokud ale není prokázáno, že pes na močové kameny trpí, je teřba se více zaměři tna způsob krmení než na druh. Problematika je dost široká a také máme několik druhů močových kamenů. Předně by měl pes hodně pít, proto je mu třeba často vyměňovat vodu a udržovat misku  čistou. Dále je nutné nepřekrmovat, zvláště ne bílkovinami. Obdobně je třeba omezit přísun minerálií, případně některých léků, i ty mohou zavdávat příčinu zhoršeného stavu. Hodně záleží na dispozicích psa, každý pes je jiný a navíc každý reaguje jinak na jiné močové kameny.

Radko

Dobrý den, mám 10 měsíční štěně,které krmím řadou Fitmin puppy. Stále máme problém s velkým vypadáváním chlupů. U veterináře vyloučení nemoci. Ráda bych vyměnila tuto řadu za Fitmin dog Purity GF Adult Mini Beef . Zajímá mě,zda je lepší složení, bez chemických látek. Dle složení na mě tato řada působí lépe. Děkuji za případnou radu. Reicheltová

Iva

2018-10-11 07:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Fitmin Purity je krmivo vyšší generace a tedy i o trochu kvalitnější a také dražší. U malého psa se to však na peněžence moc neprojeví, tak pokud na Vás dle složení krmivo působí lépe, neváhejte a zkuste krmit toto Vámi vybrané krmivo. Určitě z toho budete mít lepší pocit, především že jste pro to něco udělala. Ohledně toho vypadávání chlupů mohu jen napsat, že právě v tomto věku dochází často k velké obměně srti, takže vypadávání chlupů je normální jev. Dobré je nenechávat je vypadávat, ale lepší je vyčesávat. Každý pes je jiný, jeden přelínává rychle, jinému to trvá déle. Jeden víc přelínává spíše na podzim, jiný na jaře. V období dospívání snad viditelně přelínává každý pes. Kvalitu srsti a také línání můžete ovlivnit přídavkem na srst. Fitmi takový přípravek nabízí.

Radko

Dobrý den, chci se zeptat na Fitmin dog maxi puppy je vhodné pro rotvajlera. Děkuji

Hanz

2018-10-11 02:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Ano, pro štěně rotvajlera je to vhodné krmivo do 5 měsíců věku. Později je dobré přejít na krmivo Fitmin Maxi Junior.

Radko

Dobrý den. Našeho holandského ovčáka krmíme granulemi Fitmin, štěněčími pro střední plemena. V současné době má 11 měsíců a nějakých 32 kg. Chtěla bych se zeptat, zda by nebyla vhodnější varianta krmiva pro velká plemena. Evidentně je na rozhraní Vámi uváděných kategorií. Jaký typ krmiva byste mi doporučili? Pes je celý den puštěný na zahradě, samozřejmě docela akční. Děkuji za odpověď. Lenka Urbancová

Lenka

2018-10-10 09:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

V tomto případě bych doporučoval zvolit řadu Medium pro středně velké psy.

Radko

Dobrý den, 7 letá kladrubská klisna, pracuje cca 7h týdně. Ve stáji krmí seno a 1l oves + 20dk extrudované lněné semínko s otrubami. Já jí přidávám 1kg Fitmin ideal. Zdá se mi, že zhubla. Je tam cca tři týdny. Mám přejít na Meadow, nebo k idealu přidat nějaké bílkovinné krmivo, např vojtěšku, či semínka? Nemám možnost ohlídat, kolik sena dostává, tvrdí mi, že dost. Děkuji, Alena Rojíková

Alena

2018-10-09 01:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Jestli kladrubská klisna o hmotnosti cca 600 kg, dostává denně 1 l ovsa (0,7 kg), 1 kg Fitmi musli IDEAL  ) plus 0,4 kg lněného semínka) a cca 8 kg lučního sena, tak je pro lehkou práci energetická potřeba koně  pokryta z 75 %. Je logické, že hubne. Pro naplnění energetické potřeby na 100 MJ, zvyště dávku ovsa na 1 kg a Fitmin  musli IDEAL na 2,5 kg.

Jan

Dobrý večer, ve škole dělám práci o krmivech a součástí praktické části je analýza dvou krmiv, podle které následně porovnávám obsahy různých látek. Chtěla jsem se zeptat, zda-li by bylo možné od vás koupit od dvou různých typů krmiv "vzorky" (pro rekreační koně x sportovní)? Jednalo by se cca o 1kg granulí od každého typu. Děkuji, M. Vávrová.

Magdaléna

2018-10-08 09:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Ano,  jestli potřebujete vzorky nebo informace pro odbornou práci ve škole, rádi pomůžeme. Prosím, kontaktujte mě přímo na email novak@dibaq.cz  a domluvíme se.

Jan

Dobrý den, začala jsem krmit dospělého psa granulemi FIT MIN. Pes měl výživové problémy, na doporučení jsem koupila výše uvedené granule, které mu mimořádně chutnají. Teď je již v pořádku. Za to díky. Jde o zlatého retrívra, váží asi 28kg. Zdá se mi, že granule mu chutnají natolik,že je třeba mu je dávkovat. Nikde jsem ale nenašla doporučenou dávku, od které bych se "odpíchla". Děkuji.

Zdenka

2018-10-07 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

0

Radko

Dobrý den, začala jsem krmit dospělého psa granulemi FIT MIN. Pes měl výživové problémy, na doporučení jsem koupila výše uvedené granule, které mu mimořádně chutnají. Teď je již v pořádku. Za to díky. Jde o zlatého retrívra, váží asi 28kg. Zdá se mi, že granule mu chutnají natolik,že je třeba mu je dávkovat. Nikde jsem ale nenašla doporučenou dávku, od které bych se "odpíchla". Děkuji.

Zdenka

2018-10-07 11:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Kdfyž si kliknete na web stránkách www.fitmin.cz na jakékoliv krmivo, objeví se Vám tmavá lišta, kde jsou benefity, složení, doplňkové látky a dávkování.  Po kliknutí na dávkování odpovíte na dotazy ohledně hmotnosti, věku aj. a pod tím se červeně objeví doporučená dávka. Je ale jen doporučená, může se psa od psa mírně lišit. Např. pro krmivo Medium Maintenance je tam Doporučená dávka v gramech: 321-355.

Radko

Dobrý den, máme v péčei hříbě 4 měsíce staré, které mělo těžký úraz levé pánevní končetiny a musí být dlouhodobě omezeno v pohybu, na postižené končetině se mu vyvinula laxita šlach a když už se mohlo trochu pohybovat rozvinul se u něj zánět růsotvých zón. Chtěla by jsem poradit jak s výživou u tohoto hříběte. Je stále pod klisnou, které jsme vzali jádro a má pouze seno a vodu. Doporučuje se doladit poměr vápniku a fosforu na hladinu 1,6:1. Tímto bych se chtěla poradit jaký minerálně vitaminový doplněk by bylo vhodné krmit.

MVDr.

2018-10-04 03:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Pro optimalizaci krmné dávky a celkového poměru Ca : P, potřebujete rozbor obsahu uvedených minerálních látek v příjímaném krmivu, v mléce klisny a v seně. Také potřebujete vědět množství jednotlivých složek celkové krmné dávky. Pak můžete poměr Ca:P upravit minerálním doplňkem, např. Fitmin MACRO Ca. Tento doplněk obsahuje v 1 kg 163 g vápníku a 13 g  fosforu.  

Jan

Dobrý den, za týden si jedeme pro štěně labradora, je narozen 27.8.2018 a rozhodli jsme se pro krmivo Fitmin, stejně jako u našeho prvního pejska. Můžete mi říct, jaký je rozdíl mezi Fitmin Maxi Puppy a Fitmin for life Puppy (černý pytel)? Nebo mi doporučit nejvhodnější krmivo? Děkuji

Martina

2018-10-04 07:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Fitmin nabízí 3 řady krmiv. Jsou to For LIFE, Chovatelská řada a řada Purity dog.  Hlavním rozdílem mezi nimi je v komponentech, které jsou různě drahé a různě dostupné. To se projeví samozřejmě i na ceně.  Řada FOR LIFE je nejlevnější a řada PURITY DOG nejdražší. Já preferuji a tedy Vám i doporučuji zlatou střední cestu, tedy chovatelskou řadu. U labradora upozorňuji na to, že patří mezi plemena, kterým papání moc chutná a tak dost často mají problémy s nadváhou. Pak je třeba dávky krmiva omezovat. Doporučuji zvolit variantu MAXI, i když labrador patří na pomezí mezi středním a velkým plemenem psa. Je to právě z toho důvodu, že u MAXI je od 5 měsíce věku přechod na krmivo JUNIOR s trochu nižší energeticku hodnotou, a kde již jsou chondroprotektiva pro posílení pohybového aparátu. 

Radko

Dobrý den, je možné podávat váš lososový olej také kočkám? Pokud ano, jaké by bylo vhodné dávkování? Děkuji za odpověď.

Markéta

2018-10-03 07:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Podávat ho kočkám můžete, zejména pro zlepšení srsti. Dávkování se ale asi nikde nedočtete. Odvíjí se od stavu kočky a toho, čeho chcete dosáhnout. Dávky jsou ale velmi malé, v řádu jedné až několika kapek denně.

Radko

Dobrý deň, mala by som zaujem o vase granulky no najprv by som sa chcela opytat ci na konzervaciu granul používate prírodné konzervanty alebo umele a ked umele tak ci by mohli mojmu psikovy poskodit a dalej by som sa chcela opytat pri akej teplote su vase granulky lisovane. Vopred dakujem za odpoved.

Alexandra

2018-09-30 10:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Před malou chvílí jsem odpovídal na podobný dotaz ohledně konzervantů. Nechtěl bych se opakovat. Máte však i doplňující dotazy. Tedy: Používají se přírodní i umělé. Dle mých vědomostí ty umělé by psům uškodity neměly. Granule nejsou lisované, procházejí tzv. extruzí. Dochází při ní k dochází k protlačování materiálu přes matrici, která určuje tvar granulek. Je k tomu zapotřebí vysoký tlak a horká pára.  Vysoké teplota působí krátkodobě (několik vteřin), tudíž významně nesníží kvalitu vitamínů a některých jiných látek. Vysoká teplota přes 120 °C a tlak v extrudéru deaktivuje enzymy, zahubí bakterie, plísně a jiné nežádoucí organizmy a škůdce. Tvorba plísní a následná produkce mykotoxinů se zastaví, a tím se získá delší doba skladovatelnosti. Velmi důležité je i to, že se mění bílkoviny i uhlovodany a ty jsou pak přístupnější k trávení, jsou stravitelnější.

Radko

Dobrý den, krmim Fitminem 5 let a chci se zeptat na skodlivost látek BHA a BHT? Může množství, které do krmiva přidáváte opravdu tolik uškodit jak se píše na netu? Pomalu mi lidé říkají že tímto krmivem snad své psy zabijim. Nechci měnit, krásně mi na Fitminu prospívají. Krmim od štěněte, pejsek má nyní 5 let. Moc Vám děkuji za odpověď.

Lucka

2018-09-29 09:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Někdy mě tyto dotazy připadají až úsměvné. Chováme doma psy snad od nepaměti a nejméně 20 let krmíme pouze krmivem Fitmin. Firma Dibaq a, s, má chovatelskou stanici, kde je již 16 let v průměru 12 psů. Krmí se granule Fitmin a k tomu se testují další krmiva, které také většinou obsahují tyto konzervany. Žádný problém se u mých psů, ani u psů s chovatelské stanice Fitmin za ty roky nevyskytly. Psi jsou velmi dobře hodnoceny na výstavách, mají velké úspěchy v různých sportech, dožívají se vysokého věku. Krmivy Fitmin je v ČR i v mnoha jiných zemích krmeno strašně moc psů. To jsou ty pravé důkazy, ne to, co jedna paní povídala.  Tyto konzervanty jsou navíc povoleny pro lidský konzum a tak se  s nimi možná denně setkáváte a ani o tom nevíte. Já jsem vědecký pracovník a studuji vědeckou literaturu. Mohu potvrdit, že výzkumy se rozcházejí, důkazy o škodlivosti sice existují, ale ne vždy jsou potvrzeny. Škodlivost je většinou prokázána při nadměrné konzumaci. To je ale stará známá věc, většina léků je prospěšných, ale když si jich vezmete mnoho, mohou zabíjet. Do krmiv Fitmin se tyto konzervanty přidávají v množství mnohem nižším, než je pro psy povoleno. Snad Vám toto stačí k vysvětlení.

Radko

Obracím se na vás s dotazem - můj pes, fenka, bichon frise, 20 měsíců, váha 5,7 kg, velmi aktivní a běhavá, přibližně v jednom roce začala "reznout" - má zravé flíčky (oblast tlamy, pod očima, a kolem zadečku). Krmím Fitmin Maitenance, kuřecí příchuť - vyhovuje a používám přibližně 9 měsíců. Potřebovala bych poradit zda mám změnit druh krmiva nebo nechat stále Fitmin Maitenance když ho dlabe bez problémů. A tudíž hledat chybu jinde (např. kyselost slin a slz) Případně pokud mi doporučíte změnu krmiva tak jaké a zda je možné poprosit o vzorek (ginny je mlsná a chutná jí jen losos nebo kuřecí). tudíž krmivo pro malé plemeno, bílé, aktivní a mlsné :-) ale ráda bych zůstala o FITMIN Děkuji předem za odpověď. Natálie Hynková

Natálie

2018-09-25 08:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

O vzorek si napište na vzorek@dibaq.cz. Napište pro jakého psa a jaký vzorek chcete poslat. Nezapomeňte připsat adresu, kam máme vzorek poslat. Bez té to nejde. Mohlo by se stát, že u jiného krmiva se to nevyskytne, ale nikdo předem nemůže vědět, zda změna zafunguje. Navíc trvá to docela dlouho. Představte si jak dlouho trvá růst chlupu a jeho výměna.  V nové řadě Fitmin Purite je hned několik nabídek krmiva s rybou. Je z čeho vybírat. Pro malého aktivního pejska můžete zvolit i krmivo promárně určené pro štěňata a kojící feny. Je jen o trochu dražší.

 

Radko