VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 61 62 63 64 65 66 67 ... 82 ... 109
Dobrý den, chci se zeptat, jestli jsou pro psy ořechy toxické, četla jsem, že ano. Děkuji za odpověď. P.s. Prosím, odepište mi i na email. Díky

Anonym

2009-01-11 05:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Je to pravda, ořechy jsou pro psa toxické. Záleží v jaké dávce je pes sežere, samozřejmě záleží i na druhu ořechu (za nejhorší se považují vlašské), v neposlední řadě záleží na kombinaci s jiným krmivem (zvláště nevhodné jsou ty, které jsou součástí čoklády).

Fitmin

4 roky, v 7 měs.odstraněn zapouzdřený nádor na tlapce, už jako štěně malý zájem o potravu. V dospělosti vzala jen spec.granule(cca 200,-Kč/kg). "Masové" konzervy od např. Pedigrie, apod, nikdy nevzala, ale s chutí vezme nějaké kvalitnější skutečně masové. Takže máme spíš problém ji trochu "vykrmit"je stále jako žížala. Nyní váží 3,20 kg a je (vypadá to) 3 týdny březí. Před březostí měla kolem 2,70 kg. Dále krmím domácí potravu maso+ mrkev a příloha ovesné vločky suché(vařené nevezme, rýži odmítá,těstoviny odmítá)miluje kedluben, okurku. Jakou by jste doporučil granulovanou i další potravu od firmy Fitmin ?Děkuji za rychlou odpověď(březost)

Anonym

2009-01-09 03:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud je fenka v dobré náladě a hravá, asi má potravy dostatek. U psa je lepší, když je hubenější než když má njějaká ta deka navíc - a to když na výstavách často takové jedince, v tzv. výstavní kondici, preferují. Přesná potřeba jednotlivců se špatně odhaduje. Pro vaši fenku jednoznačně doporučuji krmit granule Fitmin Mini Puppy.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. Máme 14-letého dalmatina (psa). Během posledních 2 týdnů začal ve zvýšené míře vyžadovat vodu. I dříve pil poměrně dost, ale nyní je schopen vypít 2 litry i více vody denně (váží 23 kg). Biochemické vyšetření krve ani moči neprokázalo žádné odchylky od normy (kretinin, urea, jaterní enzymy, glykémie, minerály, osmolalita, štítná žláza - vše v normě), infekci močových cest nemá. Musíme ho venčit až 6x denně, doma se sice nevymočí, ale někdy se vymočí na chodbě domu, než se dostaneme ven. Pokud mu nabídneme zároveň misku s krmivem a s vodou, dává přednost krmení, pokud ho necháme doma, a dáme mu dost vody, nevypije vše, ale jakmile jsme doma, neustále se dožaduje vody. V noci nemočí, ani se nedožaduje venčení (což nedělá ani ve dne). Povahou se jedná o poměrně nervního psa. Žádných změn, které by mohly negativně ovlivnit jeho psychiku, si nejsme vědomi. Měl byste pro nás nějakou radu? Díky za odpověď.

Anonym

2009-01-08 10:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zvýšenou spotřebu vody mívají feny, zvláště ty starší, při zánětu dělohy (Pyometra). Pak je nutné okamžitě zajít k veterináři. U psa samce, zvláště staršího, je dobře, když přijímá hodně vody, pokud nemá žádné jiné problémy. U našich psů jsme spotřebu vody měřili dlouhodobě. Denně spotřebovali zhruba 1,5 litrů každý. Průměrně váží 15 kg. Myslím, že 2 litry na 23kg psa je tak akorát. Možná má problémy s prostatou a častěji a více močí, pak ale musí také více přijímat vody. Doporučuji dávat mu vodu v rozdělených dávkách.

Fitmin

Dobrý večer, máme devíti měsíční fenku německé dogy. Krmíme jí granulemi FITMIN Maxi Junior a jsme s nimi spokojeni. Dáváme již jen dvakrát denně a to ráno cca 400 g a večer 450 g. Myslíte, že je to standardní dávka? máme takový pocit, že by zvládla i víc :) Ted v zimním období je po většinu dne doma v pelíšku a cca hodinu či dvě pobíhá s dalším pejskem venku, o víkendy podnikáme delší procházky, ale jinak se válí. Nechci aby nějak strádala ale ani nechci aby jen tloustla. Proto bych ráda požádala o  radu kolik máme krmit. Je mi jasné, že je to vždy individuální, ale určitě nějaké zkušenosti již máte.

Anonym

2009-01-07 11:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Mám poznatky od několika chovatelů dog. S krmivem FITMIN Maxi Junior jsou velmi spokojeni. Myslím, že dávka, kterou jste zvolili, i způsob podávání, jsou správné. Štěně dogy by se v tomto věku nemělo přejídat. Jeho růst je třeba více držet na uzdě než ho podporovat. Dorůstání dlouživých kostí je často velmi intenzivní a nesprávně vedená výživa může velmi uškodit. Chválím i způsob chovu. Myslím, že fenka je ve vaší domácnosti velmi spokojená.

Fitmin

Dobrý den, chci přidávat mladému koni 3,5 roku, min-vit produkt, od vás Equimin. Poraďte v jaké dávce, když dostává denně 2 kg ovsa a 1,5 granulí Energys Standard, sena 10 kg a každý den na pastvě. Děkuji

Anonym

2009-01-07 04:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
cca 50 gramů min vit doplňku EQUIMIN doplní potřebu selenu a mědi, které jsou v uvedené krmné dávce deficitní.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli by mi mohl někdo poradit kvatitní granule nebo müsli jako úplnou náhradu ovsa pro téměř 9-ti měsíční hříbě A1/1 které si prodělalo ve 4řech měsících překlubní postoj, doléčený nedávno... Děkuji.

Anonym

2009-01-07 12:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro mladého koně v odbobí růstu je velmi důležitá vyvážená minerálně vitamínová výživa. Pro uvedené hříbě vám mohu doporučit buď krmnou dávku sestavenou z cca 6 kg sena, 1 kg ovsa, 0,5 kg Fitmin OPTI a 100 gramů Fitmin BALANCE, popřípadě plus cca 50 gramů Fitmin MACRO, nebo k cca 6 kg přidávat 2 kg kompletní granulované směsi Dibaq JUNIOR. Tato směs obsahuje stopové minerály v chelátové, lehce využitelné formě a je sestavena speciálně pro mladé koně. K této krmné dávce se již nepřidávají komplexní minerálně vitamínové doplňky, ale např. 50 g Fitmin MACRO může ještě podpořit vývoj kostry. Také lze přidávat doplňky kloubní výživy, ale ne ty, které mají účel v komplexním dodání min vit živin včetně vyživy kloubní chrupavky, ale jen doplněk cíleně vyživující kliubní aparát, např. Fitmin FLEXI v preventivní dávce 10 gramů.

Fitmin

Dobrý den, naše fenka si předevčírem, ve snaze dostat se z dosahu rámusu petard, které jsou u nás bohužel stále slyšet, odtrhla drápek a to tím stylem, že jí zůstalo jen živé "maso" (nebo jak bych to měla nazvat) a strhla si ten tvrdý dráp. Jako když si člověk strhne nehet. Nekrvácí jí to, normálně běhá. Ráda bych se zeptala, zda se s tím dá něco udělat? Doroste jí ta tvrdá část drápu?

Anonym

2009-01-06 10:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Odtržení drápu od drápového lůžka se občas vyskytuje, ve většině případů dráp bezproblémově doroste. Po odtržení drápu se doporučuje chránit drápové lůžko např. ochrannou botičkou a hlídat, zda ce netvoří zánět. MVDr. Jan Vajc

Fitmin

Dobrý den mám 18-letého A1/1. Je po dostihové a všestraností kariéře. Od léta 2006 je yužíván pouze jako hobby kůň. Má problémy s pevností a dorůstáním kopyt a přesrsťováňím. Na doporučení veterinářky dostává vitaminovou kůru ALAVIS triple blend(problémy s mezikostňákem a spojené se stářím). Nyní pracuje skoro každý den většinou se jedná o jízdárenskou práci, vyjížďky a lonžování. Především v zimě,má omezený pohyb. Každý den chodí do výběhu. Nyní dostává 2x deně seno, ráno 1kg ovsa, dopol.0,5kg granulí energy´s Standard a večer 1kg ovsa. V intervalech dostává šípky, oleje a jiné doplňky. Zbytek dne se ,ale cpe slámou. Statek bohužel neposkytuje moc kvalitní seno. Chtěla bych se vás zeptat jaké krmné dávky a celkový jídelňíček byste doporučily vy pro tohoto koně a jestli by jste ho na letní měsíce kdy chodí na pastvy skoro na celý den, má větší zátěž a zůčastňuje se skok.závodů nějak pozměnily. Děkuji za odpověď... S pozdravem Bártová

Anonym

2009-01-06 07:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Uvedená krmná dávka z pohledu bílkoviny, energie pro lehkou práci i hlavních makroprvků je v pořádku a pokrývá potřebu uvedených živin . Co se týká stopových prvků a vitamínů uvádíte, že tyto doplňky používáte, tak předpokládám, že doporučené dávky výrobcem také doplní potřebu těchto živin. Ale s vyšším věkem je vhodné podávat lépe stravitelná krmiva a tak bych vám doporučil k cca 8 kg sena a 2 kg ovsa přidávat buď 0,7 kg Fitmin OPTI a k tom min vit doplněk např. 100 g Fitmin PROFI, který obsahuje navíc organicky vázané stopové prvky, vyvazovač mykotoxinů, živou kvasinkovou kulturu pro lepší trávení a doplněk nukleotidů pro podporu iminity. Pro zpoevnění a podporu růstu kopytní rohoviny je osvědčený Fitmin BIOTIN v denní dávce cca 30 gramů a na podporu a regeneraci kloubní chrupavky je vhodný doplněk Fitmin FLEXI v denní dávce 10-20 gramů. Doporučuji vám doplňky Fitmin, nejen proto, že jsou funkční, ale i proto, že jsou od jednoho výrobce a mohou být podávány současně. Jejich účinek se navzájem podporuje a obsahy účinných látek jsou spočítány tak, aby pomáhaly řešit běžné problémy a koním neškodily, což se nadá říci, když budete podávat byď v dobré víře několik doplňků od různých výrobců a v konečném efektu koni uškodíte v nevyvážené minerálně vitamínové výživě. Se zvyšující se zátěží se zvyšuje potřeba energie optoti potřebě bílkovin a min-vit látek. Proto je vhodné podle práce přidávat Fitmin ENERGY v dávkách od 0,25 po 1,5 kg při lehké až střední tréninkové práci.

Fitmin

Dobrý den, mám roční maďarskou ohařku a nejsem si jistá, jaké vybrat krmivo. Celý den je hodně v pohybu a je citlivější na mastnější jídla(po uvařených srdíčkách má průjem)Děkuji za radu.

Anonym

2009-01-04 04:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji Fitmin Medium Maintenance v kombinaci s Fitmin Medium Performance 1:1. Podle jeji kondice po několika týdnech zjistíte, zda jí z hlediska pohybu více vyhovuje Maintenance nebo Performance a jedno nebo druhé uberete. Můžete vzít v úvahu i roční období, resp. počasí. Pokud budou teploty pod bodem mrazu, zvyšte podíl Performance. V létě krmte spíše vyšší podíl Maintenance.

Fitmin

Již delší dobu jsem členkou Fitmin clubu se základním členstvím, chtěla bych se zeptat, zda pro stříbrné členství postačí kopie získání titulu VN1 získaného na Mezinárodní výstavě psů v Brně, která se konala v červnu loňského roku. Máme 2 feny bernského salašnického psa, s krmivy jsem moc spokojena, děkuji za odpověď.

Anonym

2009-01-04 11:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Známka VN (= velmi nadějná) se uděluje ve Třídě štěňat a dorostu. V této třídě se ani nezadává titul, jen pořadí. I když Vaše štěně bylo ohodnoceno jako nejlepší, nic to pro budoucnost neznamená. Je to jen velmi nadějné. Za toto hodnocení se stříbrné členství nezískává. Ani vítězství na mezinárodní výstavě ve vyšších třídách však k získání stříbrného členství nestačí. Být úspěšný natolik, aby bylo možné získat stříbrné členství, znamená získat následující ocenění:<p><p> šampion ČR nebo země původu <p> Mezinárodní šampion FCI <p> Mistr ČR <p> Mistr Evropy <p> Mistr světa <p>Šampion šampionů <p> držitel nejvyšší zkoušky ze sportovní kynologie (ZVV3, IPO3, SCH3) <p> držitel nejvyšší zkoušky z agility (A3) <p> držitel nejvyšší zkoušky z pasení (ZPOP3) <p> držitel záchranářských zkoušek <p> pes, který dosáhl jiného významného ocenění.<p>

Fitmin

Mám kobylku polokrevníka 29 měs. Je drobnější a malá (150 cm). Ráda bych ji podpořila v růstu. Nemá žádné zdravotní problémy. Krmena je En. Standard, kukuřice, musli bez ovsa, ovoce, zelenina. Co doporučujete ?

Anonym

2009-01-01 08:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jestli skutečně má kobylka v 29 měsících stáří jen 250 kg, tak sice může být kondice ovlivněna geneticky, ale potomek teplokrevníka a plnokrevné klisny by v tomto stáří měl mít hmotnost přes 450 kg. Chci tím říci, že hříbě pravděpodobně nemělo ideální odchov a nyní z ní už standardního polokrevníka neuděláte. To neznamená, že z ní nebude zdravý, drobný koník. Z uvedené krmné dávky je pro tak drobného koně 8 kg sena hodně. Doporučit vám mohu krmnou dávku cca 6 kg lučního sena a 1 kg Fitmin COMPLETE. Ze skušenosti vím, že podávání extrudovaných krmiv Fitmin OPTI ( a min-vit doplněk) nebo Fitmin COMPLETE je na koních rychle vidět, na jejich zlepšené kondici. Jestli nechcete měnit v současnosti používanou směs, tak zkuste přidávat ke 1kg uvedené směsi min-vit doplněk Fitmin BALANCE v denní dávce 50 gramů.

Fitmin

Dobrý den. Moje fena onemocněla na slinivku. Čím ji mám krmit? Mohu na ní chovat?

Anonym

2008-12-31 11:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Nemoc slinivky je vážná, může být i dědičného charakteru (autosomálně recesivní typ dědičnosti). Nemoc je zrádná v tom, že zdravá slinivka vyrábí trávicí šťávu, která vytéká do dvanáctníku a má nezastupitelnou úlohu při trávení bílkovin, tuků i škrobů. Trávicí šťáva nemocné slinivky tělu nepomůže využít přijatou potravu, která pak vychází nestrávená se stolicí. Pes vlastně strádá hladem přesto, že přijímá většinou více potravy, než bývá obvyklé. Záludnost nemoci spočívá také v tom, že příznaky se objeví teprve při zničení většiny funkční tkáně, slinivka má totiž obrovskou rezervní funkční kapacitu, která dlouho zakrývá probíhající onemocnění. Proto vyléčení bývá velmi problematické. Pes většinou do konce svého života musí přijímat speciální tablety. Porod i odchov štěňat by fena zvládnout mohla, ale nikdo neví, zda ano či ne a také jestli by predispozici nepřenesla na některého z potomků. Speciální dietu na slinivku nemáme, neuvažujeme o její zavedení. Dieta musí mít nízký obsah tuku, vysoce kvalitní bílkovinu. Krmení musí být rozděleno po menších dávkách. Doporučuji sehnat si pankreatickou dietu.

Fitmin

Dobrý den, mám 4 letou fenu, kříženec NO a Čuvače, váha 23 kg, na jaře byla při císařském řezu vykastravána. Chtěla jsem sem se zeptat, čím a kolik ji krmit? Denně má dostatek pohyb venku a dělá mi společnost při vyjížďkách s koňmi. Děkuji

Anonym

2008-12-31 10:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Fena má dostatek pohybu, je v nejlepším věku a nemá nadváhu, proto doporučuji krmit Fitmin Medium Maintenance jednou denně, nejlépe odpoledne po projížďce.

Fitmin

prosím o radu ohledně vhodného výběru krmiva pro 3-měsíční štěně křížence am.stafforda+am pitbula.

Anonym

2008-12-28 01:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji Fitmin Maxi Puppy. Až bude štěněti 5 měsíců, začněte mu krmit Fitmin Maxi Junior.

Fitmin

Dobrý den, mám 6letého německého ovčáka. Má delší srst a po zimě špatně a dlouho přelínává. Vyčesávání je velmi pracné, provádíme ho cca 2x měsíčně. Zkoušel jsem prášek Fitmin Srst, ale příliš nepomohl. Pes má 35 kilo, krmíme Maxi maintenance.

Anonym

2008-12-26 01:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Línání je individuální záležitost. Jeden pes líná téměř neustále, jiný krátce dvakrát za rok. Těch variant je mnoho. Přípravek Fitmin Srst není určen k ovlivnění línání, ale k ovlivnění kvality srsti a kůže. Nedivím se, že je vyčesávání tak pracné, když ho provádíte dvakrát měsíčně. pes by se měl vyčesávat alespoň jednou týdně a v období intenzivního línání častěji. V některých amerických příručkách péče o psa dokonce doporučují, že by měl majitel psa téměř každý den prohmatat (namasírovat ho) a lehce pročesat. Někteří psi mají srst natolik kvalitní a samočistící, že by se nemuseli pročesávat vůbec. Přesto je dobré to dělat. Kdyby jen pro to, aby si pes na česání a dotyk zvykl. Mnoha psům dělá česání dobře a svým chováním si ho vynucují. Jiní psi mají česání k smrti neradi. Jak je na tom váš pes?

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možná souvislost mezi tloušťkou koně a zkrmováním Fitmin Opti. Máme kobylku, která je v lehké až střední zátěži (3x týdně proježděnost, 1x týdně gymnastika, 2x týdně vyjížďka, 1x týdně volno). Kobylka byla v sezóně krmena cca 7kg sena, 0,5kg OPTI, Equiminem a ovsem - z důvodu přílišné tloušky koně jsme postupně stáhli oves až na 1kg - 1,5kg denně. Kůň celou sezónu pracoval a i přes tyto nízké dávky vzhledem k pracovní zátěži nešel s váhou dolů, čemuž opravdu nerozumíme, protože kůň byl stále v pohybu. Přestali jsme tedy dávat OPTI granule a kůň šel s váhou konečně dolů. Vyměnili jsme i druh vitamínů. Chtěli bychom se však k původnímu krmení vrátit, protože při skrmování výrobků Fitmin měl mnohem lepší kvalitu srsti a krásně se lesknul. Bojíme se však návratu tloušťky ...

Anonym

2008-12-17 12:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Fitmin OPTI je bílkovinná, dobře stravitelná extrudovaná doplňková směs s vyrovnaným obsahem aminokyselin. Je vhodným doplňkem pro regeneraci tkání těla. Ze zkušeností lze konstatovat, že i podávání doporučené dávky 0,5 kg je na koni rychle vidět. Jestli má váš kůň dispozice k tloušce, zkuste přidávat jen 0,25 kg. Minerálně vitamínový doplněk na tloušťku nemé přímý vliv, ale je-li takový doplněk kvalitní a tělu nic nechybí, pak se vybalancovaná strava projeví na kondici koně. U zdarvého koně ba jste pak hmotnost měli regulovat pouze příjmem a výdejem energie.

Fitmin

Dobrý den, chci se optat, zda je dostačující krmná dávka pro mladého koně,3,5 roku, která obsahuje. Ráno 1kg mačkaného ovsa,0,5 kg granulí Energys Standard, jablka, sušený chléb a 2 palice kukuřice a to samé večer. Děkuji

Anonym

2008-12-17 01:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro hobby využití vašeho koně je krmná dávka nevyrovnaná. S 10 kg sena má nadbytek energetické i bílkovinné složky a deficit minerálů a vitamínů. Snižte dávku sena na 8 kg, dávka jádrného krmiva do 2,5 kg a přidávejte min-vit doplněk v doporučené dávce a solný liz. V přiloženém formuláři uvádíte, že koník má vývojové problémy s růstem. Růst a vývoj je významně ovlivňuje minerální a vitamínová výživa. Ve třech letech už vývojové vady těžko ovlivníte, ale přídavkem vhodného doplňku alespoň snížíte pravděpodobnost zdravotních problémů v budoucnosti.

Fitmin

Dobrý den, mám kobylu 6 let starou, je třičtvrtě roku v tréningu (skoková příprava), do té doby pouze tahala vůz. Potřebovala bych poradit ohledně krmení, kobyla hůře přibírá a nasvaluje(má vykasané břicho a jdou jí nahmatat žebra). Zajímalo by mě, jak jí upravit krmnou dávku.

Anonym

2008-12-16 10:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Je-li kobylka zdravá, odčervená a má ošetřený chrup tak bych krmnou dávku pro střední tréninkovou práci sestavil z cca 8 kg lučního sena, 1 kg jádra ( oves, ječmen, kukuřice )a 2,5 kg Fitmin COMPLETE a solný liz. Popřípadě přídavek lněného oleje, jak jste zvyklí. Lněný olej je zdrojem Omega 3mastných kyselin, které napomáhají při zánětlivých procesech, např. u koní se záněty kloubů, zchvácením kopyt nebo u koní citlivých na hmyz s projevy svědění kůže a v neposlední řadě působí reprodukčním cyklu. Pro rychlé nasvalení lze přidávat do 1 kg rýžových otrub. Doporučená dávka dobře stravitelné extrudované směsi Fitmin COMPLETE by se u zdravého koně také měla na kondici rychle projevit. Také můžete proces trávení podpořit podáváním bylinné směsi Herbs REGENERATION s obsahem živých kvasinek a jogurtové kultury.

Fitmin

Dobrý den, objednala jsem pro svou fenku nové krmení Fitmin Sensitive. Ráda bych věděla, jaké by bylo pro ni správné dávkování. Fena v optimální kondici má 19 kg (má sklony tloustnout)

Anonym

2008-12-15 04:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Informace o tomto krmivu naleznete na WEB stránkách http://www.fitmin.cz/index.asp?start=1&idc=700. Dennní dávka by vždy měla odpovídat momentální kondici psa, jeho pohybové aktivitě, zdravotnímu stavu a teplotě prostředí. Zkrmuje se zvlhčené nebo v suchém stavu. Současně s krmením je nutné vždy zajistit dostatek čerstvé vody. Odhaduji, že pro fenku v optimální kondici 19 kg při běžném výdeji energie by dávka 300 gramů na den mohla stačit. Poradím vám ale jak tu dávku stanovit přesněji. Stačí na to pár dnů fenku pozorovat při žraní. Dal bych jí těch 300 gramů a čekal, až zvedne hlavu. V ten moment bych jí krmivo sebral a druhý den bych jí dal tolik, kolik sežrala minulý den plus 10 % navíc. Další den bych postup opakoval s tím, že bych před ní nechal misku se žrádlem asi dvacet minut. Další den by již, pokud by něco v misce nechala, dostala jen tolik, kolik jí stačilo k žrádlu na jedno posezení během dvaceti minut. Pokud by byla až moc žravá, rozdělil bych odhadnutou dávku na dvě poloviny, a část krmil ráno, část odpoledne.

Fitmin

Dobrý den, máme skoro šestiletou fenku černého anglického kokršpaněla a trápí nás nadměrné vypadávání chlupů. Nemá žádná holá místa nebo tak, spíš je to problém s neustálou likvidací chlupů po bytě... Mohl by pomoci Fitmin srst? Děkuji

Anonym

2008-12-15 03:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Línání může tento přípravek ovlivnit, ale není k tomu přímo určen. Měl by přispět k lepší kvalitě srsti a kůže. Línání je u psů velice individuální záležitost. Pokud ale fenka nemá žádné jiné problémy než že trousí chlupy, pak bych si tím nedělal velké starosti. Horší to mají majitelé krátkosrstých psů. Ti mají s vysáváním chlupů z čalounění hodně velké problémy. Není jen tak snadné se jich zbavit. Přípravek Fitmin srst doporučuji dávat dvakrát ročně po dobu 4 až 6 týdnů v doporučené dávce.

Fitmin

Dobrý den. Potřebuji poradit s výživou a režimem. Mám 8 letou kobylu, která vždy byla chodivá. V poslední době jí však nedělá pohyb radost. I dříve tak 2x do roka měla období kdy zhubla a potřebovala vysadit. Spojoval jsem si to s větší zátěží, nebo změnou období. V současnosti jí ale něco chybí i když zátěže ubírám. Navíc jí začaly otékat spěnky. Běžně jezdím 3x týdně. 2x asi 2 hod a o víkendu 4 hod. Je chována venku na pastvině, kde má neomezeně seno (v zimě senáž) Granule dostává vždy po vyjížďce. Odčervená je, zuby také v pořádku.

Anonym

2008-12-14 04:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Podle mě, jestli se nic nezměnilo- stejné seno ( senáž), stejné koncentrované krmivo a přitom se mění kondice a chování kobylky, je to případ pro veterináře. Ve formuláři uvádíte, že si necháte udělat rozbor krve klisny. To může pomoci určit kde je problém, ale jednodužší je třeba jen změření tělesné teploty. Kobylka může být jen nastydlá. Jestli jí otékají spěnky může u ní probíhat nějaké zánětlivé onemocnění a k rychlé změně k lepšímu pomůže nasazení antibiotik. Z výživářského pohledu může být příčina i v seně (senáži), jestli obsahuje vyšší obsah dusíkatých látek, jako např. jetelové nebo vojtěškové seno. Také přidávejte min-vit doplňky. I to ovlivňuje mimo jiné imunitní systém a tak celkové zdraví a kondici.

Fitmin

Dobrý den! Mám fenku anglického mastifa. Dva roky již krmíme Fitmin Maxi Maintenance. Teď jí budeme nechávat nakrýt. Jaké krmivo máme zvolit pro období březosti a pak pro kojení? Děkuji za radu.

Anonym

2008-12-13 04:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro březí a kojící feny je určeno krmivo, které se dává štěňatům, tedy Fitmin Maxi Puppy.

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda byla vydána nějaká kniha týkající se kompletně vystavování psů. Většina knih je zaměřena pouze okrajově. A zda by někdo mohl poradit s vystavovaním, pokud možno konkrétně se jedná o bernského salašnického psa. Budu se těšit na případné odpovědi. Děkuji

Anonym

2008-12-10 07:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud vím, kniha jen o vystavování psů zatím nevyšla. Vždy to bylo spojeno s plemenem nebo chovem. Kniha čistě o vystavování vyjde poprvé v příštím roce. Rady jak vystavovat vycházejí na stránkách časopisu Pes přítel člověka. O bernském salašnickém psovi u nás vyšlo nejméně 6 knih (viz http://bspes.cz/wiki/Kategorie:Knihy. Tam se můžete dozvědět i o podrobnostech z vystavování tohoto plemene. Pokud máte zájem naučit se vystavování, doporučuji kurz pod vedením Ing. L. Brychtové na týdenních pobytech ve Svojanově. Více například na www.ambergold.cz

Fitmin

Dobrý den, mám 18 letou kobylku norika, a je po 5ti hříbatech. Né příliš dobré seno, tedy po odkvětu. K dispozici oves a otruby pšeničné. Její váha je 690 kg. Jezdí 3 - 4krát týdně. rekreačně. Potřebovala bych poradit orientačně s krmnou dávkou. Teď krmena 2kg oves, 1/2kg otrub a 8kg sena. Děkuji.

Anonym

2008-12-08 10:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Při soušasné krmné dávce je na 80% potřeby energie pro lehkou tréninkovou práci a jestli nepřidáváte min-vit doplněk tak budou chybět i základní minerály a vitamíny. Nesnažte se z 18ti leté seniorky udělat sporťáka s vykasaným břichem, ale dopřejte jí potřebný komfort včetně plného žlabu. Pro 18 let starou noričku, o hmotnosti 690 kg využívanou pro rekreační ježdění zvyšte dávku sena a krmné dávka může být sestavena z 12 kg sena,2 kg ovsa a 0,5 kg otrub. Důležitý je přídavek min-vit doplňku např. EQUIMIN v denní dávce 120 g a volný přístup k solnému lizu.

Fitmin

Dobrý večer, mohli byste mi prosím poradit složení krmné dávky tak, aby obsahovala co nejméně bílkovin? Mám kladrubačku-muchařku. Stále se mi drbe, přestože už mouchy nejsou. Nechala jsem udělat biochemii, z které vet zjistil, že má mnoho bílkovin a měla bych je tedy snížit v krmivu na minimum. Kobyla doteď dostávala večer cca 3kg šrotovaného ječmene a ráno 2,5kg ovsa+mussli havens bez ovsa+vitamíny, 2xdenně seno. Mohli byste mi navrhnout krmnou dávku, popřípadě nevyrábíte granule s minimem bílkovin? Děkuji

Anonym

2008-12-06 12:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro střední tréninkovou zátěž má vaše 10ti-letá (za pár dní) kobylka dostatek energie, neměl by být významný přebytek bílkovin a dotace minerálně vitamínových potřeb je závislá na používaném doplňku u kterého neznám složení. Vysoká hladina bílkovin v krvi zpravidla není indikace vysoké dávky bílkovin v krmné dávce, ale projev probíhajícího zánětu, nedostatek tekutin, poškození jater,... Ke správné diagnoze je nezbytný veterinář a kompletní vyšetření. Pomoci by mělo problémovému metabolismu ulehčit vysoce stravitelným krmivem a regenerační kůrou. Krmná dávka může být sestavena z 10 kg lučního sena, 2,5 kg extrudovaného krmiva Fitmin COMPLETE a podle intenzity práve přídavek opět extrudovaného energetického doplňkového krmiva Fitmin ENERGY, při střední zátěži do 1 kg. Pro regeneraci jater a podporu trávění by bylo vhodné udělat 50ti denní kůru směsí bylin Herbs REGENERATION ( 40 g/den) s obsahem ostropestřece mariánského, živých kvasinek a jogurtové kultury.

Fitmin