VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 82 ... 89 90 91 92 93 94 95 ... 109
Dobrý den, Kobylka, kterou mám v tréninku má na zadní noze podlom. Bojuji s ním už od září minulého roku. Měla ho přes celou spěnku, byl zanedbaný. Podařilo se mi ho zlikvidovat, ale jen z části. Zůstal jen proužek na zadní bílé noze z venku pod spěnkou ve tvaru půlkruhu. Pořád tam rostou strupy. Vždycky to ostříhám, protože rozmočit a sundat ty strupy mi kobylka nedovolí. A namažu to. Nemokvá to je to suché a pod tím to krvácí. Používala jsem Pitiol, hypermangan, indulona, měli jsme od veterináře i nějakou nastičku v uměloh. stříkačce davá se to i kobylám do dělohy to pomohlo na to největší ale teď už to nepomáhá. Nejvíc teď zabrala kalciová mast v tom, že ty strupy začaly odpadávat a dají se lehce seškrábnout, aniž by nás kobylka zadupala do země. Nicméně se zase objeví. Prosím o radu co účiného na to použít. Děkuji. Veronika

Anonym

2005-07-16 05:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Základem je správná zoohygiena ustájení a dbát, aby spěnka byla v suchu. Hypermangan vysušuje a desinfikuje, uvedené masti zvláční kůži, ale neléčí. Na vyléčení podlomu kde probíhá bakteriální infekce pomohou specifická antibiotika aplikované v masti nebo v zásypu. Konkrétní lék vám doporučí váš veterinář.

Fitmin

Dobrý den, Prosím o radu. Kobylka 5 let plnokrevná, nikdy neběhala. Vyrostla u majitele. Přes den je ve výběhu a na noc chodí do stájí. Krmena pouze ovsem a senem, pastva. Jako dvouletou ji obsedal majitel způsobem, že ji uštval na lonži a pak na ni sedl. Další výcvik probíhal tak, že jednou za čas na ni někdo sedl na jednu hodinu a hnal ji přes překážky a pak ji nechal stát. Já jsem s ní začala pracovat před 3/4 rokem hezky od začátku. Skokový trénink a následně asi 4 závody ZM-Z jsme šli bez problémů. Asi před měsícem jak byla velká sucha a všude tvrdo, jsem s ní cválala po tvrdé cestě (ušlapaný jemný štěrk) asi 1 km a pak jsme klusali a šli krokem. Domů jsme přišli v pohodě. Druhý den mi kobylka chodila zadníma nohama doslova po špičkách, nohy nateklé nebyly. Zchladili jsme to vodou a zůstala v boxu. Třetí den nohy začaly hřát a mírně otíkat (nekulhala a chodila normálně), ale pouze na vnitřních stranách na zadních. Takže jsme následujících 5 dní chladili a chodily na procházky na ruce a kobylka byla v boxu. Otok se ztratil a začaly jsme trénovat na závody, které byly o týden později. Na závodech začala opět chodit zadními po špičkách. Odskákala pár skoků a tak jsem ji ze závodu stáhla. Opět jsme chladili používali chladilý gel Leovet s arnikou. Druhý den se objevily otoky zase na vnitřních stranách, ale byly hrozně tvrdé. Další den, ale zmizely a už se takový otok neobjevil. Od té doby chodí jen do výběhu, jsou to už 3 týdny. Levá zadní noha je zcela normální, ale na pravé zadní těsně nad spěnkou na vnitřní straně v zadní části je měkký otok, který je občas tvrdší, někdy se na pár dní ztratí a pak se zase objeví. Otok není po celé délce je jen asi 4 cm dlouhý. Kobylka nekulhá. Prosím o radu co by to mohlo být. Majitel veterináře a vyšetření bohužel nezaplatí. Nevím jestli ji můžu začít opět pomalu trénovat, skákat abych ji neublížila, nebo nezchomla. Pomůže chlazení po tréninku a mazání chladivými gely, aby nohy po námaze neotekly znovu? Jak moc bude náchylná na tvrdý podklad? Dřív nechtěla po tvrdým moc chodit. Moc děkuji za odpověď. Veronika

Anonym

2005-07-16 04:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jestli nechcete něco zanedbat je vyšetření veterinářem nezbytné. Jinak jestli poranění není zcela vyléčeno, není vhodné kobylku zatěžovat, ale poskytnout jí klid dokud zánět zcela neodezní. I po vyléčení budete muset brát ohled na povrch kde budete jezdit a částečně vám může pomoci preventivní podávání doplňků kloubní výživy.

Fitmin

Brzy v naší rodině přivítáme štěně rhodézského ridgebacka, a tak velmi přemýšlíme o správném krmení. Ráda bych se zeptala, jaké typy granulí Fitmin byste doporučil od štěněcího věku po dospělost. Také bych se chtěla zeptat na procentuální obsah bílkovin v granulích. Někteří chovatelé také uvádějí, že drůbeží granule způsobují alergie, je na tom něco pravdy? Mnohokrát děkuji za brzkou odpověď!

Anonym

2005-07-04 09:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kompletní krmiva chovatelské řady Fitmin jsou v systému, který zahrnuje výživu psa od štěněte až po plnou dospělost. Začíná se mlékem KID milk, pak následuje kaše BENJAMIN, krmivo LEON pro štěňata, BERNARD pro dospělé a nakonec ARTUR pro staré psy. Pokud je hodně aktivní, může v dospělosti dostávat FILL, naopak pokud je hodně málo aktivní nebo po kastraci, tak ARTUR. Obsah bílkovin je vždy normován s ohledem na věk, velikost psa a jeho aktivitu. Drůbeží granule také mohou u některého psa vyvolat alergii, většinou je to však opačně, jsou dietetické, většinou nezpůsobují alergii. Pokud pes alergií trpí, doporučujeme krmit SENZITIVE.

Fitmin

Dobrý den ! Před nějakou dobou jsem Vám psala o mé fence Výmarského ohaře, která byla kastrovaná a problém s její váhou. Musím Vám zdělit, že se nám podařilo zhubnout a náš miláček opět připomíná ladného ohaře. Mám teď ale zase trochu obavy zhubla na základě zvýšené tělesné aktiviti a dávám jí 1/2 množství granulý, které by měla dostávat nemuže to mít špatný vliv na její zdravotní stav, když dostává tak málo. Pokud jsme jí dávali více začala opět přibírat tak jsme se vrátili k 1/2 dávkování. Děkuji za odpověď

Anonym

2005-07-01 04:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Mohlo by se stát, že dlouhodobé omezování kompletního krmiva by mohlo mít negativní vliv na zdravotní stav. Proto doporučuji přejít na specializované krmivo, tedy na krmivo s označením LIGHT. Zkuste fence rozdělit krmivo na dvě dávky, ráno a večer. Krmte jen co fenka sní za čtvrt hodiny, ne tím, že jí odměříte polovinu z normované dávky. Pak by to mělo fungovat.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. Jsem majitelkou roční border kolie, ale bohužel nemám dostatek času na její cílený výcvik pro pastevectví. Mohl byste mi, prosím, poradit, zda je někde v České republice možnost nechat si takovéhoto psa vycvičit, jak dlouho by bylo na to třeba času a kolik by to asi mohlo stát? Moc Vám děkuji za odpověď.

Anonym

2005-06-30 06:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
To je těžké. Dnes si skoro každý stěžuje, že nemá dostatek času. Když je ale potřeba, tak si ho musíte najít vždy právě v tu pravou dobu. Pokud promeškáte u psa vhodný věk pro naučení se něčeho, později se to obtížně dohání. Žádné výcvikové středisko pro pasení v ČR zatím není. Existuje ale pár soukromníků, kteří jsou ochotni za úplatu psa vycvičit. Doba a stupeň výcviku záleží však na tom, jaký to je pes, jaké má vlohy a co s ním v budoucnu budete dělat. Je tedy nejdříve zapotřebí odpovědět na celou řadu otázek a pak teprve smlouvat o penězích, kolik to bude stát. Než Vám někoho doporučím, potřeboval bych toho vědět o Vás a hlavně o Vašem psovi více. Možná by bylo dobré nejprve zajet na nějakou akci týkající se pasení. Propozice na takové akce najdete na www.bcccz.cz, www.kpop.cz, nebo na www.schok.cz.

Fitmin

Dobrý den. Přihlásila jsem svoji fenku border collie na zkoušky vloh k pasení do Lípy na 5.-6.7. Ještě jsem se chtěla zeptat, 10.7. bych měla jít na přeočkování na psinku, mám ji nechat přeočkovat raděj už teď, nebo to nebude vadit?

Anonym

2005-06-30 06:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jednoznačně očkujte až po akci, tedy toho 10.7. Každý majitel psa by měl dobře zvážit, případně se svým veterinárním lékařem zkonzultovat, zda očkovat těsně před akcí nebo těsně po ní. Ať už to je akce v pasení nebo akce jiného druhu. Někteří psi se dlouho ze vzrušení nebo z příliš velké námahy vzpamatovávají, někteří jsou náchylní k nemocem. Takoví psi potřebují delší dobu na regeneraci. Očkovat by se měli jen psi zdraví, v dobré fyzické i psychické kondici.

Fitmin

Dobrý den. Koukala jsem se na propozice na pasení a tam je napsáno, že musím mít sebou průkaz původu včetně jeho pracovní přílohy. Co to znamená a kde to seženu? Myslím tu přílohu.

Anonym

2005-06-30 06:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Některé průkazy původu mají kolonku, kam se dá zapsat složená zkouška, jiné ne. Některé průkazy původu již mají příslušnou kolonku na zkoušky plnou. Pak je třeba o vystavení přílohy požádat plemennou knihu ČMKU. Na zkoušky i soutěže v ovládání ovčáckých psů v pasení může zatím přijít i pes, který průkaz původu nemá. Pak mu ale úspěšně složenou zkoušku nelze do něj zapsat :-)))).

Fitmin

Dobrý den, mám několik dotazů. Mám štěně border collie. Je velice nadějné na pasení. Ono mu je skoro rok a pomalu by mohl začít, ne? Obracím se na Vás, protože Vás beru jako zkušeného odborníka. Zkušenosti s výcvikem psů mám, poslušnost pro mě nebude problém. Jsou však značné rozdíly v povaze NO a borderky. No a protože jsem v začátku s výcvikem, je nejlepší možnost něco zazdít. Oběhnout ovce a zalehnout nám nedělá problém. Dokonce je tak inteligentní, že rozumí sám od sebe povelu ?dál od oveček?. Mám však jiný problém. Ovce neznají psa a mají ho jako kamaráda a nebojí se ho. Když zalehne, zvědavě k němu dojdou a šťouchají do něj, až se zvedne. Respekt před nimi má, nebojí se jich, ale nezažene je nikam, protože ho mají pro srandu. Pomohlo by, aby se někdo s vycvičeným psem stavil a ovce poznaly, kdo je to pes a že si nemohou dělat co chtějí?? Nechci na Tima (tak se jmenuje), tlačit, je pravda, že s jehňaty si poradí. Ukázka by mu pomohla, ne? Nebo by se více hodilo se s ním zastavit někde, kde se se psem pase? Podle mého mínění je naučit psa ovečku chňapnout velice ožehavé. To by se mohlo zvrtnout. Nebo jaký způsob zvolit?

Anonym

2005-06-30 05:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Nevím jak je Tim starý, předpokládám, že ještě nemá věk potřebný k absolvování zkoušky vloh, což je 9 měsíců. Začal jste asi moc brzy, resp. začít se musí speciálními cviky, ve kterých musí štěně nad ovcema vyhrát. Nejlehčí je to cvičit ho s dospělým psem znalým pasení. Nic ale není ztraceno. Doporučuji poprosit někoho se psem, aby Vám pomohl zpracovat stádo. Jistě pomůže i návštěva u nějakého farmáře, který má krotké ovce zvyklé na psa. Doporučuji navštívit nějaké školení v pasení ovcí. Někteří psi dokáží pracovat až tak nablízko, že se mohou ovce téměř dotknout (ovšem musí to být ovce, které ho znají). Jakmile se ale pes na ovci podívá trochu jinak nebo třeba jen naznačí útok, ovce odběhne. O takových psech se říká, že pracují hodně očima. Bohužel, někteří se ?jenom? dívají a pak nemohou se stádem pohnout. To pak chce psa trochu povzbudit. Chce to zvýšit jeho sebevědomí a nechat ho do ovcí trochu kousnout, ale pod dohledem. Je zajímavé, že Váš pes připustí, aby se ho dospělá ovce dotýkala mulcem, nebo dokonce do něj strkala, aby se pohnul. To nebývá obvyklé. S jehňaty je to trochu jiné. Ty jsou často až tak zvědavé, že se mulcem dotknou čumáku psa. Je zajímavé, že pes si to nechá líbit a očima pase ostatní dospělé ovce, jehňat si jakoby vůbec nevšímá. Velmi dobře ví, že ty stejně půjdou za stádem, resp. za svojí maminkou. Chňapání po ovcích mají border collie většinou v krvi. Koušou (resp. štípají) do spěnek když chtějí aby stádo šlo dopředu, nebo zboku do mulce, když chtějí aby stádo zahnulo. Pokud pes chňape jinam nebo je až moc agresivní, je nutné ho usměrnit. Zase na to existují jisté metody. Chce to praxi, tohle se špatně vysvětluje. Když to na ukázce uvidíte, pochopíte to velmi rychle.

Fitmin

Dobrý den! Mám na Vás jednu otázku. Patřím ke skupině Jaroslava Pelíška, se kterým budete Vy a Vaše borderky vystupovat v Ostré v Botanicusu. A tak se chci zeptat. Mám zájem o pár věcí z BCCCZ (2x samostatná nášivka za 65,-; 2x samolepka na okno za 30,-; 2x samolepka malá za 15,-)a myslela jsem si, že když se tam uvidíme, jestli by bylo možné, abyste ty věci vzal sebou a já Vám je hned zaplatím. Nebo je nutné poslat ty věci poštou?

Anonym

2005-06-30 05:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Těší mě Váš zájem, ale já s tím nemám moc společného. Objednávky klubových předmětů přijímá a vyřizuje Nikol HANAČÍKOVÁ, Žlebová 4101, 760 01 Zlín, tel. 603 891 385, email: nikol@bcccz.cz. Prosím, obraťte se na ní.

Fitmin

Dobry den, mala by som zaujem zucastnit sa pasenia v dnoch v Lipe pri Zline (5./6.7.05) so svojou 13- mes. fenkou plemena chorvatsky ovciak. Na internete som nasla informacie o tomto paseni, no chcela by som sa Vas spytat ci sa skusky konaju len v sobotu a v nedelu je len trening alebo su skusky aj v nedelu? Myslite si, ze ma vyznam prihlasit psa na skusku ZVOP, pokial este nikdy predtym v kontakte s ovcami nebol resp. ci je mozne aby ju takyto "neskuseny" pes absolvoval uspesne? Za odpovede Vam vopred dakujem.

Anonym

2005-06-30 05:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zkoušky ZVOP lze po předchozí dohodě dělat i v neděli. Zkoušky jsou součástí školení. Nejvíce se naučíte praxí a pozorováním těch druhých, jaké dělají chyby, případně co dělají dobře. Rozhodčí i instruktor se snaží ke každému psu něco říci a poradit co dělat aby pes pásl lépe. I absolutně nezkušený pes může při ZVOP uspět. Někdy je dokonce lepší, když pes přijde na zkoušku nezkušený a tím i nezkažený :-))). Velmi často se stává, že pes je takzvaně uposlušněný, jeho pán mu dává nesprávné povely a zbytečně mu to kazí.

Fitmin

Chtěla bych se zeptat, jaké mám šance s mudi na složení ZPOP1, když pes nepracuje "na dvanáctce", ale ovce "tlačí". V řádu na ZPOP1 je napsáno, že pes musí stádo přihnat k ovčákovi. To bude s mudim nadlidský, neřkuli nadmudí výkon =).

Anonym

2005-06-30 01:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro mudi to bude asi opravdu nadmudí výkon. Zkoušky práce jsou určeny především pro ovčácká plemena psů, mudi pase trochu odlišným způsobem. Při zkouškách vloh ZVOP je styl jednotlivých plemen zohledňován. Buhužel, při zkouškách práce ZPOP1 a výše jsou jednotlivé úkoly pevně stanoveny. Mudi by mohl uspět při jiném typu zkoušky výkonnosti. Jde o soutěže v pasení v německém nebo francouzkém stylu.

Fitmin

Fence border collie nasich znamych se narodily 4 stenata. Mela tezky porod, preci jenom je to sestileta prvorodicka. Jednu fenku jeste ke vsemu druhou noc prilehla, takze druhy den chudak umrela. Je to skoda, vsecky za prvni den pribraly 50 g a byly OK. Cim to muze byt?

Anonym

2005-06-30 01:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Příčin ulehnutí může být několik. Jen těžko se dá přesně určit, který důvod byl ten pravý. Nejčastěji to bývá úplné vyčerpání feny porodem, případně velké množství různých dek, do kterých se štěně zachumlá a fena si nevšimne, že se dusí. Do čtyř dnů po porodu může ale štěně uhynout i z různých vnitřních příčin, např. při srostlém konečníku.

Fitmin

Dobrý den, vlastním borderku a ráda bych s ní zkusila ZVOP. Na stránkách klubu jsem si přečetla termíny zkoušek jen nevím komu se zasílají přihlášky a s jakým předstihem se musí člověk přihlásit. Většinou se zkoušky konají dva dny, mohl byste mi prosím zhruba popsat průběh a je nutná účast na obou dnech? Omluvte mě jestli se ptám podivně, ale o pasení toho opravdu bohužel moc nevím. Jen si myslím, že mám doma docela šikovnou psí holku a byla by škoda jí ovečky neukázat. Škoda, že pro pasení nejsou nějaké propozice jako k výstavám nebo jsou, jen já o nich nevím? Každopádně vám předem moc děkuji za odpověď.

Anonym

2005-06-30 01:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ke všem akcím vydáváme propozice. Jsou na webových stránkách klubu border collie (www.bcccz.cz) nebo České asociace ovčáckých psů (www.schok.cz), nebo na www.fitmin.cz. Jen je nutné je najít, většinou je odkaz řešen přes hyperlink. Stručně k dalším otázkám. Přihlášky eviduji já. Dávám přednost když je přihláška písemná, stačí na email: loucka@dibaq.cz. Je lepší přihlásit se hodně brzy po vyhlášení termínů. Mohlo by se stát, že třeba 3 týdny před zahájením akce již bude plno. Snažíme se však vyhovět všem přihlášeným. Postupem času se ale budou hlásit lidé se psy, kteří již jsou více trénovaní a na těm již se bude potřeba věnovat mnohem více než dosud. I když je akce dvoudenní, můžete se přihlásit jen na jeden den, případně přijet na oba dny a zůstat jen jeden den. Plně souhlasím s tím, že by bylo škoda borderce neukázat ovce. Doporučuji využít právě těch příležitostí, při kterých se vám bude věnovat zkušený cvičitel nebo rozhodčí výkonu.

Fitmin

Dobrý den, nedávno jsem Vám psala o problému mého kokříka a antibiotika, stalo se to nejhorší,můj kokřík po 14 dnech umřel, nicméně jsem se nenechala odradit od tohoto plemene a koupila si nového kokříka, jsou mu přesně 2 měsíce, jela jsem si pro něj skoro 160 km a až po příjezdu mi chovatel oznámil,že nená sestouplé jedno varlátko, ale že to vůbec nevadí,že když nechci chodit na výstavy tak to na nic jiného mít vliv nebude. Jenže ted jsme byli na kontrole u veterináře u nás v Brně a ten mi řekl,že mu píchne příští týden hormonální injekci a když to nepomůže, tak doporučuje operaci a odstranění varlete,že z toho bývají nádory. Tak se Vás chci zeptat, v případě,že by musel na operaci, není příliš nebezpečná pro tak malého pejska?Jak moc je to složitý zákrok a hlavně nebude mít třeba v dospělosti hormonální problémy? PŘEDEM VÁM MOC DĚKUI ZA ODPOVĚD S POZDRAVEM ONDROVÁ PETRA

Anonym

2005-06-28 09:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ještě nevěšte hlavu, varlata mohou sestoupit i v pozdějším věku psa, řekněme do třech měsíců (jsou známy i případy, že varlata sestoupla až v 9 měsících věku psa, ale to jsou opravdu výjimky). Nebezpečí nádoru opravdu hrozí a operativní zákrok je složitý, podstatně složitější než kastrace sestouplého varlete. Doporučuje se operovat zhruba ve věku psa jeden rok. KAždopádně i jednostranný kryptorchid nemůže být chvný a uchovnění se nedoporučuje ani u jedince, kterém varlata sestoupla v pozdějším věku (řekněme po druhém až třetím měsíci věku).

Fitmin

Dobry den, prosim o radu ohledne pestovani holubu. Problem je v tom, ze onemocneli salmonelozou kloubu. Dozvedel jsem se, ze se leci Nifuramycinem v Polsku. Bohuzel na ceskem trhu neexistuje. Nevite jak jinak jim pomoci?Dekuji za odpoved S pozdravem J. Novotny

Anonym

2005-06-16 10:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možno českého horského psa držet "pouze" jako rodinného psa s celoročním ustájením venku, a zda se jedná o plemeno "hlídací" :o) Základní výchova a výcvik a procházky v přírodě by byly samozřejmostí, ale rodina která by měla o štěně zájem má dvě malé děti a nemají výstavní ani výcvikové ambice; nějaké zkušenosti se psy již mají, mohou se vyskytnout nějaké problémy při výchově čhp? Můžete nám prosím doporučit nějaké chovatelské stanice na severní Moravě? Moc děkuji a zdravím!

Anonym

2005-06-16 08:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Já myslím, že ČHP je pro takové podmínky vhodný. Je to výborný, nenáročný společník. Můžete s ním chodit do přírody i sportovat. V současné době ve srovnání se specializovanými plemeny psů však má ve výkonnostním sportu šanci jen opravdu vynikající a trénovaný jedinec. K dětem je to pes velmi přívětivý, ale dítě by se mělo naučit s ním dobře vycházet, neubližovat mu, ale také se mu nepodřizovat, to je stejné i s jinými plemeny psů. Problémy při výchově se mohou vyskytnout u každého psa, ČHP nemá žádné specifické negativní vlastnosti, na které by bylo třeba upozorňovat. Pokud mohu doporučit, tak se obraťte při výběru chovatelské stanice na poradce chovu. Je jím Tomáš Trdla, tel +420 483 397573, tomas.trdla@topline.cz. Ten má jistě největší přehled kdo teď očekává narození štěňat.

Fitmin

Moj rocny zrebec si udrel zadnou nohou prednu nohu(pri zoskoku) a sposobil si malu ranu, ktora sa po kratkej dobe pekne zacelila. No, uz po mesiaci, tam ma stale na tom istom mieste hrcu. Da sa s tym nieco urobit, alebo to po nejakej dobe same zmizne. Vie mi niekto poradit?

Anonym

2005-06-12 06:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Moj rocny zrebec si udrel zadnou nohou prednu nohu(pri zoskoku) a sposobil si malu ranu, ktora sa po kratkej dobe pekne zacelila. No, uz po mesiaci, tam ma stale na tom istom mieste hrcu. Da sa s tym nieco urobit, alebo to po nejakej dobe same zmizne. Vie mi niekto poradit?

Anonym

2005-06-12 06:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Moj rocny zrebec si udrel zadnou nohou prednu nohu(pri zoskoku) a sposobil si malu ranu, ktora sa po kratkej dobe pekne zacelila. No, uz po mesiaci, tam ma stale na tom istom mieste hrcu. Da sa s tym nieco urobit, alebo to po nejakej dobe same zmizne. Vie mi niekto poradit?

Anonym

2005-06-12 06:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Moj rocny zrebec si udrel zadnou nohou prednu nohu(pri zoskoku) a sposobil si malu ranu, ktora sa po kratkej dobe pekne zacelila. No, uz po mesiaci, tam ma stale na tom istom mieste hrcu. Da sa s tym nieco urobit, alebo to po nejakej dobe same zmizne. Vie mi niekto poradit?

Anonym

2005-06-12 06:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Moj rocny zrebec si udrel zadnou nohou prednu nohu(pri zoskoku) a sposobil si malu ranu, ktora sa po kratkej dobe pekne zacelila. No, uz po mesiaci, tam ma stale na tom istom mieste hrcu. Da sa s tym nieco urobit, alebo to po nejakej dobe same zmizne. Vie mi niekto poradit?

Anonym

2005-06-12 06:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Moj rocny zrebec si udrel zadnou nohou prednu nohu(pri zoskoku) a sposobil si malu ranu, ktora sa po kratkej dobe pekne zacelila. No, uz po mesiaci, tam ma stale na tom istom mieste hrcu. Da sa s tym nieco urobit, alebo to po nejakej dobe same zmizne. Vie mi niekto poradit?

Anonym

2005-06-12 06:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Na konkrétní problém Vám musí obpovědět veterinář, který vašeho koně vyšetří, diagnostikuje daný problém a navrhne řešení. Těžko vám může někdo poradit, když nezná rozsah poranění a následně "věštit" zda se poranění 100% vyléčí nebo zůstanou nějaké následky.

Fitmin

Dobry den, mam dotaz nase fenka dobrmanka ma zvetsene srdicko a tlaci ji pry na prudusnici a tim nemuze dychat a zustava ji voda v tele. V patek mela problemy takze jsme ji parkrat museli vynest po schodech. Do patku zrala normalne a od soboty nechce zrat jenom pije vodu. Nemohli jsme ji nejak ublizit, protoze casto slysim, ze se muze otocit zaludek a nebo streva. Nebo je tim, ze se ji nahromadila voda v tele, ale to se stabilizovalo mame dojem, protoze dycha normalne a chodi curat a pije. Dekuji za odpoved. S pozdravem. Petra Plechata

Anonym

2005-06-12 03:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ztížené dýchání a zavodnění organizmu je při poruchách činnosti srdce běžným jevem. Pokud budete psa přenášet citlivě, nemělo by k přetočení žaludku (torze) nebo ?zauzlování? střev (ileus) dojít. Noste psa v náručí s nohama dolů, nepřetáčejte ho na záda. Dále doporučuji úpravu krmného režimu. Rozdělte krmení nejméně na dvě dávky a granule těsně před podáním psovi namáčejte. Pes by měl mít neustálý přístup k čerstvé vodě. Nemělo by dojít k přílišnému jednorázovému naplnění žaludku.

Fitmin

Dobrý den, potřebuji poradit s krmnou dávkou mého koně. Je to 12-tiletý valach ČT, KVH 180cm. Koník měl asi před dvěma měsíci černé močení a šest týdnů nechodil pod sedlem. 2x denně dostává 1 l šrotu a 1/2 l otrub, které mu zalévám čajem. Má dostatek sena a téměř celý den je na pastvě. Před dvěma týdny jsem na něm začala pomalu jezdit. Koník je zvyklý na granule. Kolik by jich měl denně dostat, chodí-li 6x týdně na vycházky( 1-2 hod, krok, klus, cval)? Mám mu i nadále dávat šrot a otruby? Kolik? Potřebuje nějaké vitamíny? Veterinář mi řekl, že mu mám koupit granule pro staré koně. Není to pro12-tiletého koně brzy?Moc děkuji za odpověď

Anonym

2005-06-05 02:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Černé močení je reakce na neadekvátní krmení ve vztahu k práci koně. Je nezbytné vždy denní krmnou dávku upravit podle toho co kůň ten den dělá. Pro vašeho koně v lehké práci by krmná dávka z cca 10 kg sena a 2,5 kg jadrného krmiva pokryla potřeby na energii a dusíkaté látky. V deficitu je dotace minerálních látek a vitamínů, proto je nutné přidávat minerálně vitamínový doplněk např. EQUIMIN v dávce 100g a nezapomenout na solný liz. Jestli chcete mít jistotu, že dáte svému koni vše co potřebuje a v lehce využitelné formě, tak vám mohu doporučit EQUICO complete kdy v denní dávce 2,5 kg jsou pokryty požadavky na všechny živiny včetně minerálů a viatmínů. Při zkrmování pšeničných otrub je důležité přidávat zdroj vápníku pro vyrovnání poměru 1,5 Ca : 1,- P. I zkrmování šrotu považuji za méně vhodné z důvodu rizika koliky a trávicích problémů.

Fitmin

Děkuji moc za odpověď. Mohl by jste mi ještě poradit co na to kvasinkové onemocnění. Od posledního dotazu se to rapidně zhoršilo. Dávám 2xdenně pevaryl a ponožky, ale pejsek má tlapičky sloupané do živého masa. Kouše je a naříká. Děkuji

Anonym

2005-05-31 10:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Na dálku se léčí špatně, zvláště když jste v intenzivní péči veterinárního lékaře. Pokud mu nevěříte, zvláště když přesně dodržujete jeho rady a onemocnění se spíše zhoršuje než zlepšuje, doporučuji vyhledat jiného, případně se obrátit rovnou na veterinární lékaře přímo na klinice, kde mají například lepší diagnostické zázemí. Pokud si pes sám způsobuje kousáním zranění, doporučuji požádat veterináře o speciální límec, který mu v této činnosti zabrání. Ke zlepšení stavu může dojít i tím, že si budete s pejskem hrát, nenecháte ho nudit se a přemýšlet o svých problémech a bolestech. Dotaz co s tak úporným kvasinkovým onemocněním posílám MVDr. Vajcovi.

Fitmin