VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 82 ... 85 86 87 88 89 90 91 ... 109
Dobrý den, můžu se zeptat, čím je konkrétně krmivo konzervováno? Tj. co znamená "konzervováno, s antioxidantem ? doplňkové látky ES"?

Anonym

2006-04-15 02:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jako konzervant u všech krmiv používáme směs organických kyselin, které zabraňují plesnivění i v nepříznivých podmínkách ? kyselina sorbová, fumarová, propionan vápenatý (jedná se o látky používané třeba ke konzervaci sirupů). Jako antioxidat používáme propylgalát a butylhydroxytoluen (syntetické antioxidanty s vysokou účinností a nízkým dávkováním, v 1 kg je max. 0,1 g, opět se používají v potravinách). MVDr. Renata Popelářová

Fitmin

Přeji hezký den. Doposud jsem krmila svého pětiletého jorkšírka granulemi Fitmin York. Nelince chutnají, ale má ráda změnu. Jaké granule jsou ještě vhodné? Děkuji, Lenka

Anonym

2006-04-11 06:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Granule s označením YORK byly nahrazeny krmivem s názvem Fitmin mini puppy. Složení je malinko odlišné, třeba mu budou více chutnat :--)))

Fitmin

Dobrý den, mám fenku Labradorského labradora, která právě odstavila štěňata. Krmila jsem Bertou a teď jsem přešla na Artur light a chtěla jsem se zeptat jestli bych teď měla fence přidávat nějaký doplněk na doplnění vápníku. A jestli ano, tak který. Děkuji za odpověď.

Anonym

2006-04-10 10:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vápník nedoplňujte, nebylo by to vhodné. Mohu doporučit přidávat multivitamínový přípravek Fitmin VITAREGEN. Bertu nyní nahradilo krmivo Fitmin medium puppy, Artura krmivo Fitmin medium light. Vaší fence labradorského retrívra raději ještě dávejte více energetické krmivo než je LIGHT, např. MAITENANCE. Obě krmiva můžete ještě několik týdnů kombinovat třeba půl na půl. Labradoři mají sklony k tloustnutí, proto chápu vaše rozhodnutí, ale fena se ještě několik týdnů po odstavu štěňat bude zotavovat.

Fitmin

Krmím psa granulemi Fitmin a mícháme Oskar + Fill půl na půl. Jakou řadu krmiva Fitmit doporučujete z vaší nové řady? Pes bavorský barvář váží 26 kg je pravidelně cca. 2 hod. denně v lese ve výcviku. Co z nové řady doplňků nahradilo výrobek mutivitamin pro dospělý pes. Děkuji

Anonym

2006-04-09 11:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Míchejte Fitmin medium maitenance s Fitmin medium performance, půl na půl vyhovuje. Multivitaminový přípravek je Fitmin VITAREGEN.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych poradit čím bych měla krmit nebo co přidávat do krmení (8 let. valach A1/1) pro zlepšení kvality srsti (pomalu přelínává) a pro "zdravý" přísun energie. Není krmený ovsem, protože po ovsu je nezvladatelný.. Koník loni ukončil dostihovou kariéru, na jaře bude ve výcviku pro parkur "Z". Asi tři měsíce byl ustájený ve špatných podmínkách kde hodně zhubnul. Zatím ho krmím otrubami, mrkví a vitamíny Standart pro sport. koně.

Anonym

2006-04-08 12:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Otuby nejsou výživářsky vhodným krmivem a nevím co máte na mysli "zdravý" přísun energie, když je po ovsu nezvladatelný. Pomalé přelínávání a zhoršená kvalita srsti je indikátor kvality celé krmné dávky. Je správné, že nezapomínáte na minerálně vitamínový doplněk, avšak poměr Ca : P bude díky zkrmování pšeničných otrub v disbalanci. I Vám mohu doporučit extrudovanou směs Fitmin COMPLETE, kde je energie ve formě rostlinných olejů a není tak "horká" jako z ovsa. Pro rychlejší zlepšení kvality srsti zkuste přechodně použít Fitmin BIOTIN v dávce 30g.

Fitmin

Dobrý den pane doktore, obracím se na vás s dotazem za mou kamarádku. Chová fenečku yorkšírského teriéra a chtěla by ji dát připustit. Nápadníka by měla, ale nestojí mu ouška :-) a její fence ano... A tak se ptá,zda-li je to dědičná vada. Předem vám moc děkuji za vaši odpověď. S pozdravem Jana.

Anonym

2006-04-06 08:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ve standardu plemene je napsáno u uší: malé, tvaru písmene V, nesené vzpřímeně, nasazené ne příliš po stranách, kryté jsou krátkou srstí, velmi sytého odstínu pálené (tan). Jestliže psovi ouška nestojí, neměl by být chovný. Jestliže ho bonitační komise uchovnila, asi nebyla vada natolik významná vzhledem k ostatním vlastnostem. Jestliže pes není chovný, krytí s ním nedoporučuji.

Fitmin

Dobrý den, zajímalo by mne, zda jsou granule s tímto složením kvalitní stravou pro půlročního jezevčíka. Děkuji za odpověď Složení: maso a výrobky živočišného původu, vedlejší výrobky rostlinného původu, obiloviny, oleje a tuky, vitamíny a minerální látky. Deklarované jakostní znaky: Vlhkost ?????????????10,0 % Dusíkaté látky ??????????. 30,0 % Tuk ??????????????..14,0 % Popel ?????????????.. 9,5 % Vláknina ????????????..3,0 % Vitamín A ???????????..12 000m.j./kg Vitamín B1 ???????????.6 mg/kg Vitamín B2 ???????????.7 mg/kg Vitamín D3 ???????????1 200 m.j./kg Vitamín E ???????????...95 mg/kg Vápník 16 g/kg, fosfor 11 g/kg, měď 17 mg/kg ME 14,8 MJ/kg

Anonym

2006-04-04 10:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Myslím, že granule tohoto složení mohou psovi tohoto plemene a v tomto stádiu růstu vyhovovat.

Fitmin

7.3. naše roční fenka leonbergera prodělala operaci střeva. Bylo to s ní hodně vážné,ale zotavuje se celkem rychle. Intervaly krmení po operaci byly 8x denně, postupně jsme snižovali a nyní krmíme 3x denně. Dostala dietní granule Intestinal a po spotřebování tohoto balení ji už můžeme převést na její granule. Bylo mi doporučeno přidávat ke krmení Fitmin Gastro. S tímto doplňkem nemám žádné zkušenosti. Můžete mi němu říct něco podrobnějšího a také jak dlouho jí ho podávat?Děkuji

Anonym

2006-03-28 09:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doplňkové krmivo Fitmin GASTRO je určeno psům se zažívacími obtížemi, pomáhají mu je překonat. Je sestaveno ze sušených pivovarských kvasnic, bylinné směsi, sladkovodní řasy a sušené bakteriální kultury Enterococcus faecium (NCIMB 11181). Všechny tyto složky mají pozitivní vliv na vylučování trávicích šťáv, obnovu bakteriální mikroflóry ve střevě a na regeneraci přetížených jater. Sušená bakteriální kultura napomáhá opětovnému osazení střeva prospěšnou mikroflórou. Před podáváním přípravku doporučujeme psovi nejdříve naordinovat jednodenní hladovku, při které ale bude mít k dispozici dostatek pitné vody (kdyby sám nepil, pokuste se jí do něj dostat jakýmkoliv humálním způsobem). Další den (případně několik dnů dle potřeby) je možné podávat granule v dávce rozdělené do 3 dávek (aby se zbytečně nepřetěžoval trávicí trakt) a přidávat přípravek Fitmin GASTRO v dávce 5-15 g denně (čajová lžička = 5 g). Ten by se měl podávat nejméně 3 dny zamíchaný do krmiva nebo samostatně. Podává se ještě několik dnů po odeznění obtíží. Může se podávat i preventivně na posílení trávení osazením střev tou správnou bakteriální kulturou.

Fitmin

Ještě by mně zajímalo zda nová řada Fitmin nahrazuje ta krmiva, která jsme znali pod jmény Oskar, Bernard atd?

Anonym

2006-03-24 04:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Stará řada skončila a začíná jiná, nová, s novým složením, obalem i systémem. Stará řada bude v obchodech do vyprodání zásob.

Fitmin

Ráda bych se zeptala na nové podmínky chovatelského klubu, o kterých se zmiňujete několik dotazů dále.Členem klubu jsem již několik let a zatím jsem výhody využívala jen velice málo - odebíráme totiž krmení přímo z velkoobchodu. Před koncem roku jsem e-mailem kontaktovala klub, protože se mi malá vnučka dostala na Magazíny a trochu je "pročetla". Vzhledem k tomu, že je v nich spousta užitečných informací, chtěla jsem vědět jaká je možnost zaslání nových výtisků i možnost dodání těch starších - nikdo se mi bohužel neozval. Ani mi nechodí žádné informativní e-maily z klubu -všimla jsem si u nové přihlášky, že je taková možnost. Můžete mi poradit kam a na koho se mám tedy obrátit třeba i při narození štěňátek v naší CHS?

Anonym

2006-03-24 10:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Agendu týkající se Klubu Fitmin má na starosti Jana Ježková (jezkova@dibaq.cz). Váš dopis jsem jí poslal.

Fitmin

dobrý den, máme osmitýdenního jagdteréra, zatím ho krmíme acanou pro štěňata. Z různých kynologických poraden na netu jsme se dozvěděli o Vašem krmivu, které má výborné reference. Vybrali bychom pro našeho pejska nyní BERTA CROW a pro dospělého pak YORK ADUT MINI. Náš dotaz je, jestli je tato volba správná a pokud ano, kde je možné toto krmení v Č. Budějovicích sehnat. Jen pro upřesnění, máme pejska pro lovecké účely, proto bude poměrně v zátěži. Děkuji

Anonym

2006-03-11 10:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Je to správná volba. Chtěl bych upozornit, že se chystá na trh nová řada krmiv značky Fitmin, kde jednotlivá krmiva budou zapadat do systému. Pro štěňata do 10 měsíců věku bude určeno krmivo FITMIN MINI PUPPY a pak v dospělosti podle zátěže buď MAITENANCE (střední zátěž) nebo PERFORMANCE (vysoká zátěž), případně jejich kombinace dle návodu.

Fitmin

Dobrý den, mám 2 měsíční štěně plavého hovawarta. Chcěla bych se zeptat, jestli v granulích Leon není pro jeho vývoj málo tuku a vysoké množství Ca? Chovatelé doporučují 26%-28% bílkoviny, 15% tuku a poměr Ca a P- 12-15g/kg : 10g/kg a množství vit. A max. 15000 m.j./kg. V chovatelských potřebách mi tyto granule doporučují. Děkuji za odpověď.

Anonym

2006-03-08 10:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Já myslím, že nemusíte mít obavy, receptura je sestavena podle německé normy a krmivo bylo nesčíslněkrát ověřeno v praxi. Jen bych chtěl upozornit, že v současné době se dostává na trh nová chovatelská řada krmiv Fitmin. Krmivo LEON bude nahrazeno novým krmivem, které bude plně zapadat do systému Fitmin.

Fitmin

Dobrý den, koupili jsme našim koníkum nové pastviny, kde z části teče potok a roste rákosí. Prosí o radu zda jsou takové pastviny vhodné?A jaké popřípadě hrozí nebezpečí.

Anonym

2006-03-07 09:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V potoku s pozvolným a pevným břehem nevidím problém, ale výskyt rákosu svědčí o vlhkém, bahnitém terému s vysokým obsahem kapilární vody. Taková mokřina s nedostatkem oxidačních procesů tvoří kyselé prostředí, kde rostou nekulturní rostliny a bývá zdrojem patogenních zárodků, parazitů a virů, včetně místa kde se líhnou komáři, kteří obtěžují koně na pastvině. Proto bych Vám doporučil vlhká, bahnitá místa oplotit a v rámci možností meliorací odvodnit a osít kulturními travami.

Fitmin

Dobry den, mam 13 letou klisnu A1/1. Asi pred rokem se ji objevilo zhmozdeni svalu na leve strane od ohonu. Ohranicena boule hreje. Pri doteku se nezda, ze bych klisne zpusobovala bolest. Ale na zadni levou koncetinu kulha. Podavam pres 8 mesicu doplnek MSM a nyni probiha kura vit. E a selenu a asi 2 mesice zhmozdeni promazavam Dolobene gelem. Klisna pravidelne lehce pracuje. Asi pred 2 mesici se otok temer vstrebal a klisna se dostala do dobre kondice. Avsak zhmozdeni nezmizelo. Minuly tyden klisna mela potrebu si zaradit ve vybehu :-) a od te doby se otok opet zvetsil a klisna hure chodi. Existuje prosim komplexni vnitni a vnejsi lecba svaloveho pohmozdeni?Klisna chodi kazdy den do vybehu a na prochazku krokem, aby sval se prokrvoval. Vazim si kazde rady. Dekuji.

Anonym

2006-03-06 01:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Tento problém musíte řešit s vaším veterinářem, který otok vyšetří a navrhne postup léčby.

Fitmin

Radko, neměl bys radu pro mého špicoidního Bedřicha? Bude mu 17 let a začínám s ním mít velké problémy s počuráváním... Díky a ahoj, Luděk

Anonym

2006-03-05 11:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
To je úctyhodný věk, pamatuji ho jako štěně. Může to být již věkem, ale pravděpodobně se k tomu přičleňuje něco dalšího. Doporučoval bych zajít k veterináři na vyšetření (v Uhříněvsi s námi spolupracuje MVDr. Jiří Hatina, který jistě poradí, tel. na něj je 603 595522). Je dobré donést veterináři moč psa v nějaké plastové uzavřené nádobě. Veterinář psa prohlédne jestli nemá zbytnělou prostatu, močové kameny nebo nějakou infekci. Může doporučit, případně prodat i speciální dietu, která by mu mohla pomoci.

Fitmin

Dobrý den. U jedné naší klisny byla diagnostikována měsíční slepota. Paní veterinářkou nám bylo doporučeno podávat klisně krmivo s nízkým obsahem dusíkatých látek (do 10%) a zvýšit podíl cukrů. Nejlépe vyloučit z krmné dávky jádro. Klisna je v lehké zátěži (chodí s ostatními do ohrady, případně 1-2x týdně pod sedlo či v zápřeži). Dostává pouze seno a momentálně i několik mrkví nebo řepu. Stačí jí toto, jako krmná dávka? Máme přidávat i nějaké vitamíny? Pokud ano, tak jakou formou, když je vlastně není do čeho zamíchat, jelikož nedostává jádro. Děkuji za radu.

Anonym

2006-03-05 01:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vitamíny určitě přidávat. Podobně jako u lidí, když jsou nemocní nebo když se necítí dobře, vzpomenou si na vitamíny. Denní dávku minerálně-vitamínového doplňku zamíchejte třeba do nakrouhané mrkve nebo řepy. Podáváním pouze sena lze řešit určitou přechodnou dietu s ohledem na zdravotní problém, ale samo seno dostatek živin nedodá. Doporučit Vám mohu Fitmin COMPLETE s obsahem dusíkatých látek 9%, nebo pouze pro doplnění energie Fitmin ENERGY ( NL 9%)v dávce cca 0,5 kg

Fitmin

Kde prosím mohu sehnat rýžové otruby?Mohl by mi prosím dát někdo kontakt na trenérku z Velké Chuchle Renatu Pátkovou?Sháním informace o klisně kterou jsem nedavno koupila a zmínena pani trenerka ji mela v treninku. Dekuji

Anonym

2006-03-03 11:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Rýžové otruby, tepelně stabilizované, obohacené o vápník, lze po osobní dohodě objednat u pana Skalického, konzultanta pro výživu koní VCHC Fitmin, na telefonu 777552275. Kontakt na trenérku Pátkovou vám mohou dát na Jockey Clubu ČR tel.257941177

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda byste mi mohl doporučit nějakou odbornou literaturu či webovou stránku, kde bych mohla najít odpověď na: co všechno má obsahovat krmná dávka pro koně za den (včetně jadrného i objemného krmiva) Jaké by měly být poměry všech důležitých látek. A dále, jak poznám, kolik mám doplnit koníkovi vápníku a v jaké podobě, když přikrmuji otruby. Děkuji za odpověď. S pozravem.

Anonym

2006-03-02 08:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jestli máte zájem dobře krmit, tak nejdříve potřebujete normy potřeby živin a výživné hodnoty krmiv pro koně a krmnou dávku si sama spočítat nebo na našich webových stránkách je výživářský poradce on-line, kde zjistíte doporučenou krmnou dávku s doplňkovými krmivy Fitmin pro jednotlivé kategorie koní. Každá kategorie má jińou potřebu živin ale obecné pravidlo je , že poměr vápníku a fosforu je 1,5 : 1. Pro vyrovnání tohoto poměru musíte k 1 kg pšeničných otub přidat 15 g čistého vápníku. Forem v jaké vápník dodat je mnoho, ale konkrétním výrobkem Fitmin MACRO CA lze v dávce 75 g poměr vyrovnat.

Fitmin

Dobrý den, v lete jsem koupila plnokrevnou kobylku. V dubnu ji bude 6 let a behala dostihy, predchozi majitelka se o ni ale moc nestarala a kobylku jsem si v lete privezla velmi vyhublou. I pres veskere kvalitni krmeni a vitaminy i minimalni praci(je spise ve vybehu)zustava stale hodne kostnata. Muze mi prosim nekdo poradit s vyzivou teto kobylky. Moc dekuji

Anonym

2006-02-28 02:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
1)odčervit, 2) ošetřit chrup, 3) vyváženou, lehce stravitelnou krmnou dávku např. Fitmin COMPLETE v dávce 2,5 kg. Pro regeneraci Vám mohu doporučit Herbs REGENERATION. Pro rychlé nasvalení lze do krmné dávky zařadit rýžové otruby v dávce cca 1 kg. Jedna z příčin hubenosti mohou být žaludeční vředy, ty se dají zjistit endoskopickým vyšetřením nebo odhadnout podle typických příznaků jako je právě hubenost, špatná krmitelnost, nervozita apod.

Fitmin

Vlastním 13-měsíčního bavorského barváře. Jako štěně byl krmen Bertou, nyní Oskar, Fill. Pes chodí pravidelně 6x týdně na 2 hodiny na výcvik do revíru. Chci se zeptat, zda mi doporučíte míchat obě tato vaše krmiva dohromady psovi do misky. Jestli ne, co v tomto případě doporučujete. Jaký máte názor v tomto případě na podávání multivitamínu Multivitamin pro, dospělý pes (také od fi. Fitmin). Pes má v revítu 2 hodiny plné zátěže. Děkuji

Anonym

2006-02-27 07:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Toto je myslím právě vhodný příklad pro doporučení míchat dvě krmiva, tedy krmiva pro střední a vysokou zátěž. Zdá se, že aktivita psa je poměrně vysoká, ale ne natolik, aby bylo nutné podávat psovi výhradně vysokokalorické krmivo Fill. Osobně bych zvolil míchání půl na půl, tedy stejný poměr obou krmiv v misce. Podle kondice psa za několik dnů až týdnů poznáte, zda by bylo vhodnější poměr změnit ve prospěch jednoho nebo druhého krmiva. Teoreticky není nutné ke kompletnímu granulovanému krmivu přidávat vitaminové přípravky. Nic tím ale nezkazíte. Opět nejlepším ukazatelem je kondice psa, jeho chuť k práci a hrám, lesk srsti a podobně. Bude-li se vám zdát, že pes není takzvaně "ve své kůži", multivitamin přidejte.

Fitmin

Precizujte krmnou denní dávka v této době a na jaře pro ročka, hřebce A1/1 , před přípravou na dostihovou karieru včetně specielních přípravků /červené krvinky a pod./

Anonym

2006-02-26 09:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro koně A 1/1, 18 měsíců stáří, 430 kg živé hmotnosti může být denní krmná dávka sestavena z cca 5 kg lučního sena, 2 kg ovsa, 1 kg Fitmin OPTI, do 1 kg Fitmin ENERGY,50 g Fitmin MACRO, 80 g Fitmin PROFI, po tréninku 30-60 g Fitmin ELEKTROLYT a solný liz. Týden před dostihem nahradit Fitmin profi Fitminem POWER ( obsahuje mimo jiné l-carnitin, kreatin, lecitin).

Fitmin

Zdravím mam fenku středoasiata 5 měsíců, krmím Leonem a nevím, zda mam přidávat nějaké vit. nebo minerální doplňky, popř.jaké? Jaké jsou zkušenosti z krmením těchto větších plemen, neznáte nějakou chovnou stanici, těchto velkých plemen, která má zkušenosti z krmením granulemi. Jak najít nejvhodnější granule pro velké konkrétní plemeno.dík za odpověď. F

Anonym

2006-02-17 09:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 5měsíční fenku středoasiata je krmivo LEON vhodné. Vitamíny ani minerální přípravky nepřidávejte. Lze je doporučit jen v případě nějakých potíží způsobených predispozicích konkrétního psa. Chovateslkýchstanic, které krmí toto krmivo je mnoho. Kontakty na ně nesdělujeme, ne to je zákon. Pro konkrétní plemena, ba ani pro skupiny psů, se u nás zatím krmiva neprodávají. Systém je trochu odlišný. Stručně. Záleží na velikosti psa, jeho aktivitách a období života, ve kterém se nachází. Specializovaná krmiva jsou zaměřena na řešení nějakého, většinou dietetického či zdravotního, problému.

Fitmin

Dobrý den, Chtěla bych se Vás zeptat na optimální množství selenu, a vitanímu E v KD pro sportovního koně v období střední a těžké zátěže, popř. jestli je vhodné tyto doplňovat, u koní jejihž KD je složená z Equico opti + Eqiuco energy + Equistro Megabase + Equisro Energy booster (jen na závodech) 1 luční seno + liz, při dodržení doporučeného dávkování? Je, mi jasné, že z mého strohého popisu KD nelze určit přesné množství Se, vit. E, ale jedná se o 12 koní různého věku, pohlaví i zátěže, takže každý dostává jiné množství všeho - jde mi spíš o to, aby při přidávání Se, vit. E nedošlo k předávkování (toto je dotaz za mého stájového kolegy). A teď bych Vás chtěla poprosit o radu ohledně Se, vit. E já: Mám 7 letou klisnu A 1/1 v plném dostihovém treninku, a její KD je v sezoně tvořena: 4kg spařený mačkaný oves, 2kg granule KDS spec. plus (pro dostih. koně v max. zátěži - momentálně nemám k dispozici složení), 1 dcl rostlinný olej, 30g Equico elektrolyt, 30g sušený česnek, 70g sušený heřmánek, 3Og Equistro chondril, 0,5 kg jablka, mrkev + 6 kg luční seno + pastva. Nyní jsem od sponzora stejně, jako kolega dostala krmný doplněk Vitasel E (Feedmark), ale mám trochu strach abych kobylce s již tak pestrou KD neublížila. Děkuji za odpověď. Ketty

Anonym

2006-02-17 05:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro dospělého koně A 1/1 o hmotnosti 430 kg ve střední tréninkové práci je potřeba selenu 2,4 mg a 770 g vitamínu E; v intenzivní tréninkové práci 2,7 mg selenu a 860 g vitamínu E. Pro koně o hmotnosti 520 kg je potřeba v intenzivním tréninku 3,3 mg selenu a 1040 g vitamínu E. Z předávkování vitamínem E nemusíte mít starost, ale nadbytek selenu je toxický. Proto, aby nedošlo k disbalanci živin je lepší používat krmiva a doplňky od jednoho výrobce, který ručí za správně sestavenou krmnou dávku tak, aby nedocházelo k překrmování některých živin a nebo naopak k jejich deficitu. V případě, že používáte krmiva a doplňky různých výrobců, a aby jste měla jistotu kolik čeho dáváte, musíte si dávky jednotlivých doplňků spočítat. Když nemáte k dispozici krmné normy tak je to vlastně nemožné a měla by jste využít služeb výživářských specialistů. Pro vaši klisnu v plném dostihovém tréninku lze krmou dávku sestavit z cca 6 kg lučního sena, 4 kg ovsa, 0,5 kg Fitmin OPTI, do 2,5 kg Fitmin ENERGY, 80 g Fitmin PROFI a solný liz. Používání elektrolytů je po tréninku důležité pro doplnění důležitých iontů a tím rychlejší regeneraci. K výrobkům ostatních výrobců se nemohu vyjadřovat, neznám jejich surovinové složení. Deklarované hodnoty živin jsou jistě v krmivech a doplňcích obsaženy, ale zdroj těchto živin a technologie výroby významně ovlivňuje jejich využitelnost. 1 dcl oleje krmnou dávku neovlivní - dodáte 3 MJ energie; sušený česnek, heřmánek, jablka, mrkev - výživářsky nevýznamné, ale nic tím nepokazíte; E.chondril-neznám složení, ale podávání doplňků kloubní výživy i z hlediska prevence je vhodné.

Fitmin

Dobrý deň. Mám doma šteniatka Aljašského malamuta, majú 5 týždňov a začala som ich pomaly prikrmovať krmivom BERTA growth, ktorým bola kŕmená aj ich matka počas dojčenia.Šteniatka sa narodili len tri a sú od narodenia trochu väčšie ako je normálne. Chcela by som sa spýtať do akého veku by som ich mohla kŕmiť týmto krmivom. Nechcem aby psíky prerásti a mali neskôr problémy s kĺbmi. Mala by som ich neskôr kŕmiť krmivom LEON maxi junior alebo je to pre väčšie plemená? Aneta Rusňáková

Anonym

2006-02-15 07:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Malamut by mohl patřit již mezi velká plemena, ale těsně nad hranicí mezi středními a velkými. Toto plemeno nemívá velké potíže s růstem kostí a kloubů. Z toho důvodu by nebylo třeba krmivo měnit. Pokud ale máte obavy že přeroste, nebo má dědičně sklony k problémům s růstem nebo dysplazií, začněte krmit Leona. Krmivem Berta nebo Leon krmte alespoň do věku jeden rok, lépší je však držet se návodu na obalu. Genetické založení nezměníte krmením. Krmením s převahou bílkovin však můžete docílit to, že pes bude trochu rámcovější, obéznější, a možná i trochu vyšší.

Fitmin

Mam ted dilema jak krmit 10leteho valacha CT, ktery pres zimu nic moc nedela, ted zacne chodit tak dvakrat, trikrat do tydne lehce do terenu. Nevim si ted rady jak ho krmit, ve staji bohuzel neni nikdo kdo by mi poradil (osetrovatel si davky tak nejak vymysli cehoz se nechci ucastnit). K dispozici jsou psenicne otruby, jecny a kukuricny srot. Oves ted nechci davat protoze je pak konik moc vesely (nebo jen symbolicky trosku pridat). Kun vypada vzhledem k praci - poradne osvaleny nema byt z ceho, ma povelene bricho. Na nekterych mistech by ale neskodilo prikrmit. Chci mu doprat vyvazene krmivo, napadly me i granule, ale uz tak mam velke vydaje za ustajeni (e kterem je zahrnuto i vyse popsane krmio)tak je budu muset zavrhnout.. jak by jste sestavil dáku z krmiv co mame k dispozici? Seno mame dobre, kun dostava i mrkev. Diky za kazdou radu.

Anonym

2006-02-14 09:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 10 let starého koně, o hmotnosti cca 600 kg, v lehké pracovní zátěži lze krmnou dávku sestavit z cca 8 kg lučního sena, 1 kg ovsa, 1 kg ječného šrotu, 1 kg kukuřičného šrotu, 0,5 kg pšeničných otrub, minerálně vitamínový doplněk ( např. EQUIMIN v dávce 150 g) a solný liz ( 60 g). Tato krmná dávka pokrývá potřebu všech nezbytných živin.

Fitmin