VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 109
Dobrý den, měla bych zájem o školení v pasení na Podkosti 14.-15. 10. 2006. Mám anatolského pasteveckého psa. Chtěla jsem se zeptat, jak starý musí být pes na školení? Jak jsem se dočetla tak na zkoušky ZVOP 9 měsíců a  na TRIAL a ZPOP je třeba 12 měsíců. Může být na školení mladší - v říjnu by jí bylo 7 měsíců. S pasením nemáme žádné zkušenosti, ale rodiče mají státo ovcí a nechtějí jí k nim pouštět, protože mají strach z napadení ovcí (se psy z okolí - hlavně vlčáky mají špatné zkušenosti, protože i přes řádné oplocení pozemku, se k nim vždy alespoň jednou v roce pes dostane a několik ovcí roztrhá). Chtěla bych proto s fenou co nejdřív podstoupit nějaké školení a zkoušky, aby rodiče neměli strach a mohla jsem ji dále v pasení cvičit u nás a aby mohla stádo chránit před dalšími psy. Nejnižší zkouška je ZVOP? Mohu se vůbec zůčastnit pasení s  pasteveckým plemenem, v přihlášce uvádíte pouze ovčácké psy? V případě, že se nebudu moci zúčastnit, nemohl byste mi doporučit nějaké kurzy pro pastevce? Předem děkuji za odpověď.

Anonym

2006-07-12 12:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Školení je zaměřeno na manipulaci se stádem, ne na jeho ochranu. Je tedy určeno především pro majitele ovčáckých psů. Mohou se ho zúčastnit i majitelé se psy mladšími než 9 měsíců, není omezeno věkem psa ani věkem majitele. Nezletilé by však měl doprovázet někdo z rodičů. Pořadatel za ně nepřebírá zodpovědnost. Pokud by měl pes stádo ovcí ochraňovat a nebýt uvázaný, musel by s ovcemi vyrůstat a pohybovat se volně s nimi i momo ně. Jinak nemáte šanci. V našich podmínkách je to téměř nemožné. Smiřte se s tím, že Váš anatolský pes bude ostatní psy odrazovat svojí přítomností, byť bude uvázaný. Ke stádu ho nepouštějte, v tom mají rodiče pravdu. ZVOP je jen pro rozeznání vloh jako start k dalšímu výcviku. Neznamená to však, že pes je pracovně upotřebitelný (PU). Aby byl PU, vyžaduje to mnoho měsíců systematického výcviku.

Fitmin

Dobrý den, mám 14měsíčního psa boxera. Na doporučení kamarádky jsem začala krmit Fitmin Maxi od 5-18 měsíců. Chtěla bych se zeptat, zda stačí krmit pouze granulemi nebo jestli by bylo vhodné podávat doplňky pro klouby a svaly. Popř. jaké. Děkuji za odpověď. e.s.

Anonym

2006-07-12 12:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Předpokládám, že se jedná o krmivo F. Maxi Junior. Toto krmivo by mělo pokrýt všechny živinové potřeby psa, žádné doplňky mu nepodávejte. Při tomto druhu krmení se přídavky na klouby podávají (raději až po konzultaci s veterinářem, který by měl odhalit příčinu) jen když má pes viditelné problémy, ne preventivně!

Fitmin

Muj druhý dotaz je ohledně pejska, také oříšek, nalezenec. Zatím dostáva F.mini normal. Pejska jsem našla ve velmi zuboženém stavu. I ted po měsíci sem tam pokulhává a má hodně zkažené zuby. Pravděpodobně středního věku. Co je pro něj nejvhodnější?Děkuji za odpověd

Anonym

2006-07-12 12:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Velice chválím Váš cit pro ochranu opuštěných nebo ztracených zvířátek. Také máme doma jednoho nalezence a dalo nám hodně práce ho dostat do "normální" kondice. Doporučuji začít důkladným vyčesáním a umytím psa a také návštěvou u veterináře. Požádejte ho o vyčištění zubů ultrazvukem a o přípravky proti vnějším a vnitřním parazitům. Krmivo, které jste zvolila, F. Mini Maintenance, je myslím vhodné. Podávejte ho v suchém stavu (nemáčejte), zuby by pak měly zůstat bílé (ale nemusí, již je může mít nenávratně zkažené, ale alespoň se to nebude zhoršovat). Zhruba 2 až 6 týdnů přidávejte F. VITAREGEN. Jeho účinek poznáte především na zlepšení kvality a lesku srsti. A ještě jednu věc na závěr. Nalezenec určitě citově strádal, alespoň chvíli ho trochu více rozmazlujte.

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat:Mám 2 psy-středního oříška 13 let, kterému zkrmuji F. pro seniory+ vitamíny Canvit senior už minimálně rok. Pes nemá žádný pohybový ani jiný problém, zajímá mě nakolik jsou vitamíny kvalitní. Bez problému zvláda mírnější vyjíždku s koněm. U F. jsem neobjevila žádné kompletní vytamíny na více věcí. Chtěla bych mít vše od jednoho výrobce i kvuli jednoduchosti. Existuje nějaký výrobek?

Anonym

2006-07-12 12:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
My máme 13letou kavalírku a dvě borderky 12 a 11 let. Dostávají jen F. pro seniory a daří se jim dobře. Běhají, vyskakují na boudu, mají stále dobrou náladu. I bez přídavku vitaminů lze psa udržet při dobrém zdraví a kondici. Někteří psi ale přídavek vitaminů potřebují. Asi se to bude týkat i vašeho psa, který si zvykl na jejich dlouhodobý dostatek (asi i přebytek) a nepotřeboval je doplňovat ze stravy nebo si je syntetizovat sám. Fitmin produkuje vynikající přípravek pro psy, kteří z jakéhokoliv důvodu potřebují posílit organizmus ve formě vitaminů a minerálií, jmenuje se F. VITAREGEN. Plně ho doporučuji.

Fitmin

Dobrý den! Mám 4měsíční fenku NO a váží 19 kg. Před měsícem jsem přešla z Medium Puppy na Maxi Puppy. Nyní mi prodavač v obchodě doporučil už Maxi Junior, který však doporučujete až od pěti měsíců. Nevím, zda nejsou pro 4měsíční štěně, kterému vypadávají zuby granule Maxi Junior příliš velké. Děkuji.

Anonym

2006-07-11 11:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučujeme přejít z krmiva Medium Puppy na Maxi Puppy zhruba ve věku 5 měsíců. Pokud ale začnete o měsíc dříve, fence neublížíte ani tím česnějším přechodem, ani velikostí granulí, jen to nebude ten ideál.

Fitmin

Dobrý den. Krmím granulemi fitmin již třetí rok a jsem s nimi velmi spokojená, ale vznikl mi drobný problém. Dodavatel, od něhož jsem granule odebírala tvrdí, že fitmin již nemá a mít nebude a proto by mě zajímalo, jestli se dají sehnat někde v Plzni či blízkém okolí. Děkuji.

Anonym

2006-07-10 11:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Předám Váš dotaz obchodnímu oddělení. Buď Vás přímo kontaktují, nebo mi pošlou seznam prodejen, kde krmení značky Fitmin můžete koupit. Zde je výsledek: Slavius spol s.r.o. - Polní 68, Plzeň Slovany, Zvema Matějka - Tlučná, Stanislav Komas - ul. Míru 20/1, Rokycany. To je zatím v nebližším okolí vše. S pozdravem Milan Holec, regionální manager.

Fitmin

Dobrý den, rád bych se zeptal, které konzervanty jsou použity při výrobě krmiv Fitmin. Na obalech ani jinde jsem nenašel žádné přesnější určení, je uvedeno pouze "konzervováno, s antioxidantem". Děkuji.

Anonym

2006-07-06 10:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Na podobnou otázku odpovídala 2.5.06 MVDr. Renata Popelářová: Jako konzervant u všech krmiv používáme směs organických kyselin, které zabraňují plesnivění i v nepříznivých podmínkách ? kyselina sorbová, fumarová, propionan vápenatý (jedná se o látky používané třeba ke konzervaci sirupů). Jako antioxidat používáme propylgalát a butylhydroxytoluen (syntetické antioxidanty s vysokou účinností a nízkým dávkováním, v 1 kg je max. 0,1 g, opět se používají v potravinách).

Fitmin

Dobrý den, šlo by někde v Praze získat vzorky krmiva. Případně kde bych v Praze mohl zakoupit Fitmin Medium MAINTANCE? Děkuji

Anonym

2006-07-04 12:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zákazník sežene naše krmení v Zoo Bohouš ul. Rumunská, Vladislavova Black Rabbit, Korunní Animal World, Polská Vet. Ordinace , Na Petřinách x Čílova Pluto, obchod. Centrum Lužiny Gapa, Horní Počernice Aquachov, Jateční (u Holešovické tržnice) ?. S pozdravem Pavla Pechačová

Fitmin

Dobrý den, mám 5 letého hřebce sh.araba. Před 2 měsíci byl obsednut a začal chodit 2x týdně pod sedlo, případně pracuje ve volnosti. Práce na jízdárně se střídá s prací v terénu. Kůň je dostatečně temperamentní, nemá žádné zdravotní potíže, pouze začal hubnout. Není možné mu podávat ve větší míře oves, nepřiměřeně na něj reaguje. Dostává adlibitně seno, trošku ovsa, energetické granule Höveler (0,5kg), minerální doplněk a samozřejmě sůl. Prosím o Vaši radu, jak takového koně nakrmit. Děkuji a přeji hodně spokojených zákazníků.

Anonym

2006-07-04 09:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro náhradu "horké" energie z ovsa může být krmná dávka sesatvena např.ze 6 kg lučního sena a 1,5 kg Fitmin COMPLETE. Přídavek soli v dávce 30 g může být zajištěn solným lizem. V této denní dávce je pokryta potřeba všech živin i zajištěna vysoká stravitelnost pro to, aby váš koník nestrácel hmotnost. Aktuální hmotnost je u zdravého koně, při vybalancované a stravitelné krmné dávce, zpravidla závislá na příjmu a výdeji energie. Proto musíte vysledovat rozdíl mezi lehkou a střední zátěží a vydanou energii doplnit. To však nemusíte řešit vždy jen ovsem, ale např.přídavkem rostlinného oleje nebo energetickou extrudovanou směsí Fitmin ENERGY v dávce podle intenzity práce od 0,25 do 1 kg.

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké krmivo z Vaší řady Fitmin by bylo vhodné pro 10 letou bíglici, která onemocněla diabetem ( 1 x denně inzulin )- važí 12 kg. Děkuji

Anonym

2006-07-01 10:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 10 letého psa/fenu plemene bígl je vhodné krmivo Fitmin Medium Senior. Pokud budete mít i nadále problémy, asi nezbyde než sáhnout na speciální diety (např. značky Royal Canine), které jsou k sehnání jen u veterinářů a jsou podstatně dražší. I ty jsou však především zaměřeny na snížení nadváhy psa.

Fitmin

Dobrý den chtěla jsem se zeptat mám ani ne roční fenečku Australáka. Byla odčervovaná tak ják má bohužel se v našem sousedctví nachází pes který asi červy má a tak se s tímto problémem potíkame i my. Nevím ovšem jak často bych mohla psa odčervit abych mu náhodou neublížila a zda je něco hodně učiné. Odčervovaná byla tak před 3 týdny a už zase v trusu nacházím červy. Dostává kvalitní krmivo a i vitaminy. Moc děkuji

Anonym

2006-07-01 07:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Běžně se pes odčervuje 2x ročně, v prostředí, které je náchylnější na kontaminaci nebo kde je hodně důležitá hygiena (malé děti, staří lidé, těhotné ženy), až 4x ročně. Poněkud jiná je situace u šteňat do půl roku stáří. U této kategorie je frekvence aplikace antiparazitik daleko častější, odčervovací schéma je 6x do půl roku a pak každé 3 měsíce. Jde o to, zda u vašeho psa bylo toto schéma dodrženo. Pokud ne, mohlo dojít k namnožení helmintů. Daleko více než začerveného psa je třeba se obávat blech, jako mezihostitele. Současně s občervováním se tedy staráme i o odblešování. Není třeba se obávat používat preparáty častěji, neboť organismus nijak nezatěžují. Přípravek se volí i podle toho o jaký druh začervení psa se jedná, zda se u něj vyskytují oblí červi (škrkavky) nebo ploší červi (tasemnice). Většina preparátů pro dospělé psy má širokospektrální účinky, jak proti oblým, tak i plochým červům. I tak je dobré přípravky střídat, každý účinkuje trochu jinak. Mohou zůstávat červi, kteří jsou na daný přípravek rezistentní. Důležité je vědět, že odčervení nepůsobí preventivně. Je účinné v době průchodu trávicím traktem psa a jakmile je vyloučeno, může se pes infikovat znovu. Poraďte se se svým veterinářem, dejte si udělat parazitární rozbor trusu. Jeho výhodou je zachytitelnost jednobuněčných střevních parazitů (např. giardií), proti kterým je běžné odčervení neúčinné.

Fitmin

Dobry den, chtela jsem se zeptat pokud nemame vylozene problemy ze srsti, jen ted prelinavaji, daji se podavat mensi davky Fitmin Srst? Ci v mensich davkach bude prelinani trvat delsi dobu? Jake podavani by jste radil na 40 kg psa. Dekuji

Anonym

2006-06-30 11:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Můžete použít nižší dávky po delší dobu, stopové prvky se v těle ukládají do zásoby. Preparát má vliv především na kvalitu nově narůstající srsti, línání ovlivní málo, zvláště je-li podáván v nízkých dávkách. Doporučená dávka na 40 kg psa je 8 g, což jsou dvě čajové lžičky skoro naplněné. Pokud zvolíte sníženou dávku, stačí jedna vrchovaté čajová lžička denně. Použít můžete i preparát ve formě tablet, zde se doporučuje dávat jednu tabletu na 10 kg živé hmotnosti. Současně s podáváním preparátu doporučuji psa pravidelně pročesávat, zaměřit se na staré chlupy, důkladně je "vyčesat". Zároveň se tím nasíruje pokožka. Tím se línání urychlí nejvíce.

Fitmin

Dobrý den,1/2 roku vlastním 13 letou klisnu amerického klusáka. V 5 letech byla importovaná ze Švédska, prodělala klus. výcvik, ve kterém se noesvědčila a byla dána do chovu, kde dala 4 hříbata. Přivezla jsem ji vloni v listopadu a již v tu dobu měla lehce bělavý výtok z nosu a vodový z očí a obtížněji dýchala, jako člověk, který má ucpaný nos. Vzhledem k tomu, že byla po několik let celoročně na pastvině a pár dní před tím, než jsem si ji přivezla se od ní odstavilo hříbě,nebyla ještě přesrstěná do zimní srsti a vůbec na ní bylo dost vidět vyčerpání po péči o potomka, považovala jsem to za nachlazení a léčila vitaminem C a bylinkami. Zlepšilo se to, klisna se dostala do vynikající kondice, nicméně k úplnému vyléčení nedošlo. Veterinář konstatoval (dělal vyšetření z krve i výtěry, z nosu, které byly negativ), že poslechově jsou plíce i srdce čisté a vpořádku, teplota normální, nicméně přetrvává nateklá sliznice nosu (ztížené dýchání i v klidu, při vyvádění ze stáje) a lehký vodový výtok z očí (oči jsou jinak čisté,bez zákalu)i nosu. Můj názor je, že se jedná zřejmě o alergii, asi na prach (příznaky přetrvávají i v zimě). Klisna je využívána k rekreaci a lehké jízdárenské práci, ve které jí příznaky nedělají víceméně problémy (i když omezené dýchání pro ni není určitě příjemné). Je ve výborné výživné kondici. Myslíte, že by i v tomto případě mohl klisně pomoci přípravek Herbs k lepší dýchání a alespoň částečně omezit i ostatní příznaky? Předem vám mnohokrát děkuji za odpověď

Anonym

2006-06-27 02:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Nezaručím Vám, že podáváním směsi léčivých bylinek Herbs bronchial vyřešíte alergii, ale praktické zkušenosti s touto směsí ukazují, že podáváním cca 30g denně se u většiny koní zlepšilo dýchání dýchavičných nebo i jenom nastydlých koní. Směs je sestavena tak, že dochází ke zklidnění a lepšímu odhlenění dýchacích cest. Určitě vám mohu tuto směs pro vaši kobylku jenom doporučit.

Fitmin

Dobrý den! Chtěla bych se zeptat kolik mám přesně dávat ovsa ČT když je jí rok, veterinář říkal málo že má moc energie. Děkuji.

Anonym

2006-06-26 01:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Denní potřeba energie pro vaše hříbě je 90 MJ. Pro roční hříbě ČT o hmotnosti 350 kg pokrývá dávka z cca 10 kg pastvy, 5 kg lučního sena, 2,5 kg ovsa a např. min-vit doplňku pro mladé koně Fitmin BALANCE v dávce 100 g, potřebu všech nezbytných živin. Krmnou dávku lze upravit, ale vždy by jste měli pro zdravý vývoj a růst brát v úvahu potřeby všech živin, včetně zastoupení minerálů a vitamínů.

Fitmin

Dobrý den mám NO rok starýho krmímho Fitminem Bernard ,ale je moc hubený. Potřeboval bych doporučit nějaké krmivo po kterém by trochu ztloustnul ,ale asi nějaké zátěžové.

Anonym

2006-06-25 09:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ono se sice zdá, že pes ztloustne když se mu bude podávat zátěžové krmivo. U některých psů to funguje, ale většinou tomu tak není. Tzv. vysoce energetické krmivo, které obsahuje hodně bílkovin a tuku, je určeno pro aktivní psy. Pes si většinou sám zreguluje příjem takové potravy a více nesežere. Pak ale nepřibírá. Na tloušťku jsou uhlohydráty. Proto, jestliže opravdu chcete aby pes přibral, doporučuji dávat mu kromě granulí maintenance (udržovacích) trochu rýže nebo kolínek. K tomu bych chtěl ale dodat, že naše představa (a představa mnohých rozhodčích exteriéru) o požadované kondici psa je poněkud zkreslená. Velká většina psů je obézních. Správnou kondici psa poznáme když mu jsou hmatatelná žebra, že pes je zdravý, veselý, hravý, dobře žere a má lesklou srst a jasné oči.

Fitmin

Krmím svého psa Fitminem a musím napsát,že řada "sensitive" mi u Vás opravdu chybí. Sem tam ji musím svému psu nasadit a nechce se mi přecházet na jinou značku krmiv. Neuvažujete do budoucna s její výrobou?Z mého pohledu je to opravdu nedostatek. Děkuji. Jarka.

Anonym

2006-06-20 02:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Víme, že o krmivo "Senzitive" byl velký zájem. Ovšem bylo to krmivo obecné, tedy jak pro malé i obří psy, pro psy s malou i velkou potřebou energie. Pokud by toto krmivo mělo zapadat do systému, museli bychom zvýšit počet výrobků na dvojnásobek. O tom ale neuvažujeme. <br>Naskýtá se lepší řešení. <br>Naše premiová krmiva obsahují kvalitní drůbeží moučku dováženou z Německa, na tu by psi neměli být alergičtí. Ani ostatní komponenty v našich krmivech nové řady by neměly psům způsobovat potíže. Samozřejmě, někteří psi na nějaký alergen reagovat mohou. Nebude jich však mnoho. Ti pak musí dostat mnohem dražší specializované dietetické krmivo, které lze získat hlavně ve veterinárních ordinacích. <br><br> <b><font color=red>Doporučení:</b> Vyberte si krmivo nebo kombinaci našich krmiv odpovídající potřebám Vašeho psa podle jeho velikosti, stáří, stádia reprodukce a aktivit a přidávejte probioticko-vitamino-minerální přípravek Fitmin Gastro dle návodu.</font><br> Možná se Vám po krmivu s označením "senzitive" stýskat nebude.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o následující konzultaci. Zakoupila jsem 7 letého hřebce ČT, který byl ve vynikající krmné kondici, málo ježděn - dobře krmen. Minulý týden byl vykastrován, za krátkou dobu ztratil cca 50 kg hmotnosti. Po zhojení rány ho chci pomalu zapojit do tréninku, ale především klást důraz na správnou výživu po ztrátě tělesné hmotnosti. Nyní má celodenně přístup k zelené píci a solnému lízu, 2 x denně je krmen senem a směsí z otrub, pšeničného šrotu, melasy a sladového květu. Zajímali by mě především výživové hodnoty výše uvedeného krmiva a správná gramáž v tomto stavu (popř. její zvyšování úměrné výdeji), doporučení jiných směsí či granulí a také minerálních doplňků. Mnohokrát děkuji a s pozdravem Tereza Knihová

Anonym

2006-06-20 09:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Při krmné dávce cca 10 kg pastvy, 7 kg sena a 2 kg směsi, kterou uvádíte, je celková potřeba živin pro vašeho koně v regeneraci poměrně pokryta, ale z důvodu využitelnosti minerálních látek bych doporučil přidávat ještě minerálně vitamínový doplněk, například EQUIMIN v denní dávce do 100 g. Vysokou stravitelnost a vybalancovanou krmnou dávku vám zajistí extrudované granule. Doporučuji buď nahradit 0,5 kg vaší směsi přídavekem 0,5 kg Fitmin opti nebo nahradit vaši směs Fitminem COMPLETE v denní dávce 2 kg. Tato směs je sestavena tak, aby společně s cca 7 kg sena pokryla celkovou potřebu živin koní v lehké, a v dávce 3 kg ve střední zátěži.

Fitmin

Dobrý den, máme skoro 3letou fenku NO. Od mala ji krmíme Vaším krmivem/nejprve Leon, pak Bernard/. Nyní jsme přešli na Medium Performance. Podle sdělení veterináře není toto krmivo dostatečně výživné,a měli bychom zvážit změnu značky/nejlépe za tu, kterou prodávají,tj. Purinu/Já ale krmení měnit nechci. Jen bych potřebovala poradit, jaký druh Vašich granulí by byl nejvhodnější pro "naši čertici",která celý den běhá po zahradě,a k tomu potřebuje přibrat tak pět kilo?(Teď váží 25 kg) Předem děkuji za odpověď. Petra

Anonym

2006-06-17 10:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmiva Fitmin nové řady mají lepší parametry než ta původní, o tom nemůže být sporu. Proto jsme změny dělali. V krmivu Fitmin Medium Performance je obsah bílkovin 27 %, tuku 17 % a celkové metabolizovatelná energie 14,45 MJ/1 kg, to by mělo dospělému psovi stačit. Krmiva značky Purina jsou dražší. Například 15 kg pytel Purina Proplan Adult Chickem and Rice, který obsahuje úplně stejně bílkovin (27 %) a tuku (17 %) jako Fitmin Medium Performance stojí 1291 Kč, zatímco Fitmin Medium Performance pouze 715 Kč (podle toho, v kterém obchodě kupujete). Záleží na Vás, co si vyberete. Pokud chcete dodat ještě vyšší energii, zkuste Fitmin Maxi Performance, toto krmivo obsahuje 28 % bílkovin, 20 % tuku a tedy 15,52 MJ/1 kg metabolizovatelná energie, 15 kg pytel stojí 862 Kč. Pokud jde o to ztloustnutí. Někteří psi jsou menší a hubenější, i když se ládují, příklad si můžete vzít u lidí. Možná by to ale chtělo umožnit "Vaší čertici" trochu více klidu, na nějaký čas během dne omezit její volnost, aby si mohla odpočinout. Někdy psychická zátěž (například v tom, že musí být pořád ve střehu) stojí psa více sil než běh u kola.

Fitmin

chtěla bych se zeptat, jestli je možné na internetu někde najít ceník vašich výrobků a také jestli se dají přes internet objednat. děkuji

Anonym

2006-06-13 07:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Když si kliknete na odkaz i-obchod na horní liště našich webových stránek ,dostanete se do nabídky podle druhů zvířat a kategorie výrobků. Zde jsou výrobky s charakteristikou i prodejní cenou. Objednané výrobky Vám obratem zašleme na dobírku. Při celkové hodnotě objenaného zboží nad 1500,- Kč neúčtujeme poštovné.

Fitmin

Dobrý den, chováme NO, kteří váží kolem 35 kg. Krmíme Fitmin medium maintenance a zvažujeme Maxi maintenance. Do které kategorie krmiva byste NO zařadil? Martina

Anonym

2006-06-12 05:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
NO je na hranici velikosti mezi Medium a Maxi. Standard plemene hmotnost psa neurčuje. Mezi NO bývají velké rozdíly. Záleží na vzrůstu psa, jeho pohlaví, kondici a sklony ke kloubním problémům. Myslím, že je více majitelů NO, kteří krmí Maxi, než těch, kteří krmí Medium. Hlavním důvodem asi bude právě poměrně vysoké procento psů, kteří nemají nulovou dysplazii. Všechna krmiva s označením Fitmin Maxi obsahují chondroitin sulfát a glukosamin, což jsou látky, které významně přispívají k předcházení nebo ke snížení potíží souvisejících s klouby.

Fitmin

Dobrý den, na závodech jsem vyhrála 15kg krmiva Fitmin Oříšek. Mám 8letu fenu NO. Nikde na pytli jsem nenašla z čeho se skládá,je tu napsáno jen že je určený pro oříšky, a tak se Vás ptám.

Anonym

2006-06-09 03:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Surovinové složení: pšenice, drůbeží moučka, kukuřice, pšeničné klíčky, vepřové sádlo, cukrovarské řízky, pivovarské kvasnice, pšeničné otruby, drůbeží tuk, drůbeží maso, hydrogenfosforečnan vápenatý, uhličitan vápenatý, chlorid sodný, chondroitinsulfát, glukosaminsulfát, výtažek z juky, s barvivem, s antioxidantem, konzervováno - doplňkové látky ES. Deklarace jakostních znaků v 1kg: vlhkost 12 %, protein 23 %, tuk 9,0 %, vláknina 2,8 %, popel 9,0 % Obsah doplňkových látek v 1kg: měď 17 mg (doplněna síranem měďnatým monohydrátem), vit. A 8000 m.j., vit. D3 800 m.j., vit. E (alfatokoferol) 60 mg. Vše je na www.mujvorisek.cz

Fitmin

Dobrý den, rádi bychom se zeptali na dávkovování nového krmiva pro štěňata velkých a obřích plemen. Dříve jsme krmili Leonem, a teď jsme přešli na Maxi Junior. Leonem jsme podle návodu krmili 800-900 g denně a nyní je uváděná dávka 500-550g. A navíc dávkování na hrníčky neodpovídá uváděné hmotnosti doporučené dávky. Pes se tváří, že by toho snědl víc. Rádi bychom věděli, zda se máme přidržel dávkování dle doporučené hmotnosti či hrníčků. Děkujeme

Anonym

2006-06-08 01:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Mělo by platit to, co je na etiketě. Systém dávkování je nejlépe popsán na http://www.fitmin.cz/index.asp?start=605&idc=623. Až se Vám podle tohoto návodu podaří dávku správně vybalancovat, můžete dávkovat pomocí hrníčků nebo dávku navážit.

Fitmin

Mam sestiletou kobylku se svetlou jemnou kuzi. Objevila se ji patrne mykoza na hlave-nepravidelna lysa mista na cele, mezi usima. Krmim fitmin opti, nutri horse standard a H 50. Co mi muzete doporucit na podporu imunity?

Anonym

2006-06-07 02:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zda se jedná o dermamykózu nebo kožní onemocnění jiného původu, např.virového, vám řekne veterinář po vyšetření vaší kobylky a také navrhne léčbu. Pouze krmnými doplňky tento problém těžko vyřešíte. Je správné, že podáváte minerálně vitamínový doplněk a doplněk s biotinem. Při kožních onemocněních nebo problémech s kopytní rohovinou je důležité podávat doplňky s vyšším obsahem biotinu a zinku. Dobré zkušenosti jsou s krmným doplňkem Fitmin BIOTIN, který obsahuje 2200 mg/ kg biotinu a 11000 mg/kg organického zinku. Pro podporu imunity Vám mohu doporučit například směs bylin Herbs regeneration, které obsahuje, mimo jiné, ostropestřec mariánský a kombinaci vitamínů C, E a stopového prvku selenu v chelátové formě, živou kvasinkovou kulturu Yea sacc a probiotický komplex bakterií Lactobacillus.

Fitmin

Dobrý den, již několik let používám pro své psy přípravek PRO- řasa (125 tbl)a jsem s ním velmi spokojená. Nyní ho však nemůžu nikde sehnat a dokonce jsem slyšela, že prý už se vyrábět nebude. Chtěla jsem se tedy zeptat jestli je to pravda a pokud ano, zda budena trh uvedena nějaká náhrada a kdy?? Děkuji.

Anonym

2006-06-06 08:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Výrobek PRO řasa se již cca 3/4 roku nevyrábí, pokud potřebujete náhradu, lze úspěšně využít doplňky lidské výživy - řasu chlorelu - chlorela tabs. Pokud jste i přesto výrobek na trhu sehnala, je to jen doprodej a již nebude nikde k sehnání. Ing. Lucie Šístková

Fitmin

Dobrý den, mám angloarábka chodí pony parkůry a je velmi tlačivý a líný i přesto že dostává 3kg ovsa, 0.5kg opti a před závody (3-4 dny) až 1.5kg energy. pokud možno poraďte mi jak ho mám krmit děkuji za odpověd

Anonym

2006-06-06 12:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Stejný problém jako v minulém dotazu. Příčin, proč je kůň líný a bez energie může být více. Celková únava, opotřebení pohybového aparátu, ale také letora koně, který pod některým jezdcem nechce pracovat a nevydá ze sebe vše co se po něm požaduje. Jestli zdravý kůň dostane v krmné dávce dostatek energie pro výkon, který z něho jezdec pak nemůže dostat, může být řešením úprava tréninku, nikoli krmné dávky. Další navyšování energetické složky krmiva bude mít následek jen zvyšování hmotnosti.

Fitmin