VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 57 58 59 60 61 62 63 ... 82 ... 109
dobrý den, chtěla jsem se zeptat, do jaké skupiny bude patřit naše dvouletá fenka anglického kokršpaněla a jaké granule od Fitminu bychom jí měli objednat, když váží 10 kg, pohybu má dost, přes den běhá po zahradě + procházky a na noc je doma. Děkuji za odpověď.

Anonym

2009-05-01 04:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kupte jí Fitmin Medium Maintenance.

Fitmin

Dobrý den, mám psa border kolie, váží 22kg. Je to velmi aktivní pes, běháme agility, cvičíme IPO, denně má hodně pohybu. Chtěla bych mu vyzkoušet granule Fitmin, určitě performance, ale váhám zda pro velká nebo střední plemena. Samozřejmě vzrůstem patří do plemen středních to je jasné, ale když jsem si četla složení, to se mi víc líbí u granulí pro plemena velká - více bílkovin a tuku a hlavně chondroprotektiva. Můj pes má sice kyčle v pořádku, ale vzheldem k jeho aktivitě bych byla radši kdyby granule preventivně chondroprotektiva obsahovaly. Je to typ borderky co jde do všeho silou a do všeho vloží maximum energie. Zajímalo by mě tedy zda je možné střední plemeno krmit granulemi pro velká plemena a zda jsou zde nějaká negativa při takovémto krmení. Děkuji za odpověď. Jana Monhartová

Anonym

2009-04-30 02:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Granule pro velká plemena jsme u borderek také krátkodobě vyzkoušeli. Přijímaly je bez problémů. Dlouhodobě však krmíme Medium pro středně velká plemena a jsme velmi spokojeni. I když i naše borderky mají denně dost pohybu, při jejich výtečném metabolizmu jim stačí i krmivo Maintenance. Mohu potvrdit, že i Dumby Miveko, fena která s Danou Vítkovou zvítězila na mistrovství ČR a v kategorii dětí zvítězila na mistrovství Evrovy, dostávala v tom období a stále dostává Fitmin Medium Maintenance jako i ostatní feny v chovatelské stanici Fitmin. Z toho je patrné, že n0ení třeba psy dotovat vysokými dávkami dusíkatých látek a energie.<p> Obdobné je to s chondroprotektivy. Pokud fena netrpí dysplazií, nemá ani dědičné předpoklady vzniku problémů s DKK, tak není třeba jí dávat krmivo, které chondroprotektiva obsahuje. Mnohem lepší je zakoupit malé balení přípravku Fitmin KLOUBY a jednou za půl roku jí ho zhfruba měsíc dávat. To myslím úplně postačí.

Fitmin

Co jsem se dočetla, vyšší příjem bílkovin potřebují zejména hříbata, mladí koně a laktující či vysokobřezí klisny. Má tedy opodstatnění krmit DOSPĚLÉHO koně Fitminem Opti, když je hlavním úkolem tohoto krmiva dodávat právě kvalitní bílkovinu? Nestačí koni bílkoviny obsažené v senu? V současné době je na trhu velké množství směsí, které jako svou hlavní devízu uvádějí nízký obsah bílkoviny. Krmit v tomto případě Opti či ne?

Anonym

2009-04-30 09:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vámi uvedené kategorie mají skutečně vyšší potřebu dusíkatých látek-bílkovin než dospělý kůň z důvodu tvorby mléka, vývinu plodu nebo růstu hříběte. Dospělý kůň po ukončení růstu mimo reprodukční cyklus potřebuje přijímat proteiny, respektive spektrum aminokyselin, pro regeneraci bílkovinných složek v těle, jako je např.obnova epitelových buněk, produkce bílkovinných složek v tělních tekutinách, růst srsti a kopytní rohoviny,... Fitmin OPTI není krmivo pro zvýšení dávky bílkovin, ale pro dodání kvality bílkoviny. Proto je u této směsi důležitější zastopení esenciálních aminokyselin a limitního lysinu (10g/kg) a extruzí zvýšená stravitelnost než vysoká denní dávka. Denní doporučená dávka extrudované doplňkové směsi pro dospělého koně ( 500 kg ž.h.) je 0,5 kg. U časně laktující klisny např.1,5 kg/den. Takže odpověď zní každá kategorie má svoji celkovou potřebu bílkovin a Fitmin OPTI je doplňková směs, s obsahem 150 g NL/kg, tedy v doporučené dávce 0,5 kg dodáte cca 75 gramů dusíkatých látek z celkové potřeby cca 1000 gramů. Fitmin OPTI je doplňková směs pro zvýšení kvality a stravitelnosti krmné dávky vhodná pro všechny kategorie koní.

Fitmin

Dorý den, chtěla bych se podělit o své zkušenosti s krmením granulí Fitmin. Mám půlročního pejska bernského salašnického psa. Začínali jsme krmit Eukanubou, poté zkusili Calibru a nyní jsme přešli na krmení granulemi Maxi Junior a musím říct, že tyto granule vyhovují mému pejskovi z těchto tří značek nejvíce a především mu velice chutnají, takže všem nerozhodným majitelům pejsků mohu toto krmivo vřele doporučit, protože si myslím, že i cena je velice příznivá ve srovnání s jinými značkami.

Anonym

2009-04-29 10:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmivo Fitmin MAxi Junior má unikátní recepturu, která psům velkých plemen v období tzv. překotného růstu opravdu sedne. Cena je také příznivá. Reference na toto krmivo jsou velmi příznivé a hojné. I Vám děkujeme za veřejné vyjádření své zkušenosti.

Fitmin

Dobrý den Ráda bych s mým borderákem (9.4.09 měl 1 rok) vyzkoušela pasení. Bohužel s tím nemám vůbec žádné zkušenosti a nevím, na koho bych se mohla v okolí našeho bydliště (Ostrožská Nová Ves, okres Uherské Hradiště, Zlínský kraj) obrátit. Existují přímo trenéři pasení? Vaši knížku o pasení mám doma, zrovna ji pročítám a musím říct, že je tam spousta zajímavých věcí, a je i hezky a čtivě napsaná. Děkuji, hezký den

Anonym

2009-04-29 09:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Děkuji za chválu. Info o instruktorech naleznete na www.paseni.unas.cz. Bohužel žádný instruktor v tom kraji zrovna tuto praxi neprovozuje.<p> Znám tam pár lidí, kteří to umějí výborně, např. p. Kunor, p. Látal, p. Švéda, ale jsou hodně zaneprázdněni.

Fitmin

Dobry den, potreboval bych radu. mam predvest paseni s boc X 5 koz, (vetsi cast lidi z mesta, a poskytnutej plac je cca 30x50m). vzhledem k temto faktum me nenapada zpusob predvedeni, aby to nenudilo a zaujalo. jo a mate peknou knizku :-).

Anonym

2009-04-29 09:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Za těchto podmínek bude umění udržet kozy uprostřed placu. Vy můžete stát taky uprostřed nebo v další variantě úplně mimo plac. Psa můžete posílat, aby obíhal kozy zprava nebo zleva, malým nebo velkým obloukem, aby zastavil kde Vy chcete. Taky můžete stádo posunout o řekněme 10 až 20 m na jednu stranu a pak zpět. Kdyby ten prostor byl ohrazený, máte spoustu dalších možností, tlačení nebo naopak vodění kolem ohrady tam a zpět, otočky. Případně můžete nechat kozy v klidu u hrazení a dávat povely psovi, který pak obíhá kozy zprava nebo zleva, malým nebo velkým obloukem, no a můžete ho zastavit kde Vy chcete. Obdobně můžete Vy měnit pozice. Důležité je Vaše akce komentovat. Borci to dělají současně při předvádění a ono to vypadá, jako že to pes perfektně umí, přitom jen komentují co se zrovna děje. Daleko větší umění je nejprve říci co a proč chcete udělat a pak to skutečně uděláte.

Fitmin

Dobrý den nevím, jestli o tom budete něco vědět, ale nevím kde jinde se zeptat. Zaregistrovali jsme se do fitmin klubu, dopis s kartou a fitmincemi jsme už dostali, ale balíček pro štěně a předplatné na fitmin magazín ne. To musíme první poslat ten čárový kód s granulí? Děkuji za odpověď

Anonym

2009-04-29 01:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Magazín ještě nevyšel. O balíčky si musíte napsat. K žádosti je nutné přiložit doklad od veterináře nebo od poradce chovu, že jsou štěňata zkontrolovaná. Balíčky jsou určeny pro nové majitele štěňat. Dostává je sice chovatel, ale měl by je předat novým majitelům.<p> Jednou za půl roku máte zaslat čárový kód libovolného výrobku Fitmin, za který dostanete příslušný počet Fitmincí. Členem klubu ale jste hned po podání přihlášky, tudíž v prvních 6 měsících byste měla mít na balíček nárok i když jste ještě neodeslala žádné kódy. Takto to bylo vysvětlováno, když se pravidla pro Fitmin klub formulovala. Najdete je na http://www.fitmin.cz/index.asp?start=605&id=4506

Fitmin

Prosím o radu mám hříbě hřebečká jeden rok staráho kříženec kladrubáka a čmb, koupila jsem ho před 4 týdný hříbek byl krmen senem a tvrdým chlebem trocha pastvý, teď krmím seno dle libosti cca3kg granulek baby bez ovsa pastva 2 hodiny, hříbatku praská v zadních končetinách. Chtěla jsem se zeptat zda krmím správě nebo jestli mám něco změnit či přidat, aby se správně vyvíjel. Ještě při koupi jsme mu vzali krev a udělali rozbor a vyšli mu vysoké jat. testy/800/ Moc děkuji za odpověď.

Anonym

2009-04-28 10:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Nevhodný odchov je zřejmý i z hmotnosti, kterou uvádíte ve formuláři k dotazu. Váš hřebeček by ve 12 měsících měl vážit přes 300 kg a ne mít vámi uváděmou hmotnost 130 kg. Tomu odpovídají i výsledky jateních testů. Pro hříbě v normálním vývinu by 3kg jadrného krmiva nebylo moc, ale pro 130 kg koně je to příliš. V první řadě vyřeště zdravotní problém s játry. Vhodným doplňkem je např. Herbs REGENERATION, mimo jiné s podílem ostropestřece mariánského a probiotiky. Dále se soustřeďte více na kvalitu než na kvantitu krmné dávky a pro podražené hříbě je vhodná doplňková směs Fitmin OPTI. A v neposlední řadě nešetřete na vhodném min-vit doplňku, např. Fitmin BALANCE. V první řadě ale nechte hříbě vyšetřit specializovaným veterinářem.

Fitmin

Dobrý den, máme skoro 7letou fenu bichona frisé. Ráda bych vyzkoušela krmivo značky Fitmin, ale z doporučovaných tří druhů, nevím který vybrat. Poradíte mi? A ještě malý dotaz, slyšela jsem o granulích Fitmin Sensitive pro psy s alergickou srstí, což je náš jíž asi 4letý problém. Tady se již toto téma též několikrát probíralo. Zatím nevíme na co je naše fenka alergická, ale ráda bych změnila značku krmiva. Dosud již asi 4 roky kupujeme Proplan-Purina pro dospělé psy malých plemen. Je možnost zakoupení F-Sensitive? Děkuji za odpověď, Evelyna

Anonym

2009-04-28 02:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 7letou fenu bichona frisé bych doporučil Fitmin Mini Maintenance, ale raději přímo Fitmin Mini Sensitive. Tato krmiva jsou k sehnání celkem běžně v prodejnách označených logem Fitmin, případně je můžete objednat v e-shopu Fitmin.

Fitmin

Dobrý den, roční labrador má těžkou dysplázii. Váží necelých 33 kg a 3 kila bychom chtěli zhubnout. Krmíme FirstMate lamb a potato, 200g denně, pohybu minimálně 2 hodiny, z toho hodně plaveme, ale hubnutí se nám nedaří. Pamlsků minimálně, ke krmení dostává trochu sulcu. Objednala jsem si Fitmin Sport. Je to dobrá volba pro hubnutí? Jak dávkovat? Jako v zátěži, nebo sníženou? Bere Alavis3. Děkuji za radu.

Anonym

2009-04-28 01:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji sulc mu nedávat a krmit dvakrát až třikrát denně malé dávky z celkové odměřené denní krmné dávky. Krmivo nechat v misce maximálně 10 minut a pak odebrat, i když ho pes nesežere. Doporučuji také změnit krmivo. Do 18-24 měsíců věku mu dávejte Fitmin Maxi Junior a pak, pokud ještě bude obézní, Fitmin Maxi Light. Když mu trochu přilepšíte vitaminominerálním přípravkem SPORT, nic tím nezkazíte, ale hubnout po tom nebude. Také není dobré mu to dávat dlouho. Když už jste to ale objednala ..... Určitě mu nedávejte dávku jako v zátěži, ale řekněme poloviční a maximálně 6 týdnů. Pak alespoň 2 měsíce vynechjte. Alavis přidávat můžete, ale taky bych doporučil jen krátkodobě, protože v krmivu MAXI chondroprotektiva obsažena jsou. Jejich dotace krmivem Fitmin Maxi bude levnější.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak krmit valáška anglického plnokrevníka, letos 7 letého, vysoký cca 165 cm khv, připravovaného aktivně na endurance 1. stupně, v týdnu střední zátěž, vyjížďky do 5 km 2-3x ostatní celodenní pastva a víkend 1 den cca 20-30 km, druhý den pastva .. přes noc ve stáji, dostává seno adlibidum, ráno 1 litr celý oves, večer: šrotovaný oves 2 litry, ječmen 1 litr, sladový květ 1 litr. K dispozici nonstop liz. Občas v poledne suchý chléb, jablka a mrkev .. Problém: koník mi ráno nedožírá a je letos výrazně hubenější než předešlé roky, býval hezky zakulacen, je hůře krmitelný, to ano, do jídla se nehrne, dává ale přednost senu, baští jakoby z rozmyslem, kolikrát jen tak kouká, ve stáji jsou ostatní jedinci velmi dobře vykrmení, (5 dalších valachů) .. Je odčervený noromectin, equest, noromectin vloni, krve v loni byli ok, zuby ok .. po veterinární stránce ok, občas lehce výtok z nosu (nezjištěno/vet) .. jinak je velmi aktivní s ještě větší chutí do práce, případný odkaz na foto: http://horseska117.rajce.idnes.cz/Dolanky_25.4.2009/#album děkuji velmi za radu a případně jsem ochotna úplně předělat krmnou dávku, dle plných potřeb koně, s pozdravem a přáním hezkého dne Iva M.

Anonym

2009-04-28 10:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Když začne kůň hůře přijímat předkládaná krmiva, má ošetřený chrup a je odčervený, může to být projev vředového poškození žaludeční sliznice. Doporučil bych udělat kůru doplňkem, který nemáme ve standardní nabídce a to Formula gastric protector pro ochranu stěny žaludku a pro rychlejší regeneraci k jádru přidávat dobře stravitelnou doplňkovou směs Fitmin OPTI v dávce 0,5-0,75 kg. Oves neštorujte, když tak krmte mačkaný. A přidávejte min-vit doplněk. V případě, že je kůň alergický na selen, musel by se namíchat speciální doplněk. Nejlepší by byla osobní návštěva u vás ve stáji a návrh konkrétních opatření. Kontakt na výživře pana Dušánka je 777552275.

Fitmin

Přeji hezký den, chtěla bych se zeptat. Může očkovaný kůň onemocnět tetanem? Děkuji za odpověď S pozdravem Kralka

Anonym

2009-04-27 09:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Podobně jako u lidí se očkuje proto, aby očkovaný jedinec tetanem neonemocněl.

Fitmin

Dobrý den. U známého mám zamluvené štěňátko fenku jack russla teriéra a chtěla bych vás poprosit, zda byste mi neposlaly vzorečky krmiva zdarma. Chci vyzkoušet co nejvíce krmiv, abych zjistila, co jí bude nejvíce chutnat. Pošlete je prosím na adresu: Eva Manychová Na Veselce 1013 Úpice 54232 Předem děkuji

Anonym

2009-04-26 04:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vaši adresu jsem předal příslušnému referentovi. Vzorky by měly přijít.<p> Chtěl bych Vám ale říci, že zásadně nesouhlasím s tím, že budete zkoušet co nejvíce krmiv a zkoumat, co pejskovi nejvíce chutná. Já bych to skoro označil za týrání zvířete! ZVláště když se ještě jedná o malé štěně! <p>Každý přechod z jednoho krmiva na druhý by měl být pozvolný. Pes není prase a v dobrých chovech se i praseti se dávají stabilní dávky. Pracuji ve výzkumu výživy zvířat již zhruba 30 let a minmálně polovinu z toho období jsem se zabýval mimo jiné i výzkumem chutnosti. Vězte, že Vy sama nikdy nepoznáte co psovi skutečně chutná. Pokud byste to chtěla vědět, musela byste založit opbjektivní pokus statisticky vyhodnotitelný. Ten by měl trvat minimálně týden, krmit byste měla jen dvě krmiva, misky by se střídaly vlevo vpravo a to náhodně, ale vždy tak, aby celkem na levé straně bylo podáno tolik krmiva jako na straně druhé. Do jedné misky byste musela dát dvakrát vyšší dávku než je normovaná a protože budete mít dvě misky, tak byste denně dával psovi 3x víc než by měl sežrat, přitom zbytky nemůžete v pokusu dál použít. Sledování nemůžete udělat u jednoho psa, ale mělo by jich být nejméně 6, a to stejné rasy, případně stejného pohlaví, nejlépe s určitou příbuzností. Těch požadavků je daleko více, záleželo by na důležitosti výsledku, který chcete dosáhnout.

Fitmin

Dobrý den, doma mám fenku Border kolie, která nám ale dost špatně žere. Zkoušeli jsme už dost druhů granulí, ale nemůžeme se trefit do takových, které by jí chutnaly. Chtěla jsem Vás poprosit o vzorek granulí Fitmin, protože ty jsme ještě nezkoušeli. Děkuji

Anonym

2009-04-25 09:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Borderky chováme v naší chovatelské stanici již 15 let a z toho nejméně 10 let je krmíme výhradně granulemi Fitmin. Kromě toho jsem 5 let vedl testační stanici, kde jsme borderkám pokusně krmili také granule Fitmin. Nikdy jsme neměli vážnější dietetické problémy ani problémy s chutností. Chtěl bych však upozornit, že borderky všeobecně málo žerou. Stačí jim mnohem méně krmiva, a to i vysoké aktivitě, než většině ostatních plemen. MAjí výborný metabolismus. Také proto byly vybrány jako plemeno, které se hodí úpro testaci krmiv. V jiných testačních stanicích používají často labradory nebo bígly, to jsou však, promiňte mi ten výraz, almary. Sežerou vše, neradi nechávají zbytky. To brderka má jemný nosánek. Hned pozná když je s krmivem něco v nepořádku. <p> Vzorek krmiva rádi pošleme, ale musíme vědět na jakou adresu. Pokud ji nechcete zveřejňovat, napište na můj spoukromý email rloucka@volny.cz

Fitmin

Zdravím, prosím Vás o radu spíše z výchovného hlediska. Jak správně v určité situaci povalit psa na záda, pokud je hodně dominantní a je potřeba aby věděl, kdo je pánem? četla jsem o tom spoustu věcí, i to, že pokud se to udělá špatně, napáchá se tím víc škody než užitku. Předem děkuji.

Anonym

2009-04-24 02:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Tak v tom Vám neporadím, protože já jsem snad nikdy psa jako za trest násilně na záda nepovalil. Já jen nastavím ruce a řeknu Jakpak ležej holčičky? nebo Jakpak ležej chlapečkové? No a pes si lehne, zvedne packy a blaženě se usmívá. <p>Autorita se získává úplně jinak. Ne násilně, řevem a bitím. Ještě lepší než vynucená autorita, je autorita přirozená, získaná postupně na základě důvěry jeden v druhého. Já myslím, že se touto metodou napáchá vždy více škody než užitku.

Fitmin

Dobrý den. Krmivo Fitmin, patří mezi naše nejoblíbenější (píšu za naše hafany). Co se mi ale nezdá logické je to, že vašem firemním e-shopu, jsou nejvyšší ceny široko daleko a to i o 100,-Kč na 15kg pytel. Můžete uvést důvod? Eva

Anonym

2009-04-24 11:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ceny v našem internetovém obchodě jsou ceny, které jako výrobce doporučujeme obchodníkům v prodejnách chovatelských potřeb jako ceny pro chovatele a tato cena by obchodníkům měla zaručit obvyklou marži, kterou potřebují na pokrytí nákladů spojených s provozem prodejny a přiměřený zisk. Chtěl bych zdůraznit, že my tyto ceny pouze DOPORUČUJEME a záleží potom na jednotlivém obchodníkovi, jestli naši doporučenou cenu použije nebo ne. Známe regiony, kde obchodníci nabízí Fitmin za vyšší ceny než my doporučujeme, protože mají například náklady s provozem prodejny vyšší (nájem, energie, počet zaměstnanců atd.) a naopak jsou regiony, kde obchodníci prodávají Fitmin za nižší ceny, jako je to v případě tazatelky. Dalším důvodem pro to, že v okolí tazatelky jsou v obchodech nižší ceny, než v našem elektronickém obchodě, může být konkurenční chování jednotlivých obchodníků. Důvodů nedodržování našich doporučených cen může být mnoho a my jako výrobci nejsme schopni tuto cenovou tvorbu ovlivnit. Tím, že prodáváme Fitmin v našem elektronickém obchodě za ceny doporučené, dáváme možnost chovatelům v oblastech, kde v obchodech je cena vyšší, aby si nakoupili za výhodněších podmínek u nás. Pokud má tazatelka možnost kupovat Fitmin ve svém okolí za lepší cenu než nabízíme my, tak nezbývá než ji doporučit, aby tuto příležitost využila. V každém případě jsme velmi potěšeni její přízní značce Fitmin, doufáme, že i nadále jí zůstane věrná a přejeme hodně šťastných chvil s jejich hafany. <p> Lubomír Holka <p> Obchodní a marketingový ředitel<p> Dibaq a.s.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych si pořídit psa(bígla),ale mám doma kočičku a bojím se ,žě by si na sebe nemohli zvyknout. Proto Vás žádám o radu zda si toto plemeno muže zvyknout na kočky . Předem děkuji. Helena

Anonym

2009-04-23 07:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kočka a pes si na sebe mohou zvyknout, zvláště když je pejsek doma od štěněte. Když domů přivedete dospělého psa nebo k dospělému psovi starší kočku, zvykání je hodně problematické, někdy nemožné. Naše kočky se s některým naším psem přímo mazlí jiného k sobě nepustí. Tím chci říci, že také záleží na vzájemné sympatii. Buď jeden k druhému tzv. sedne, nebo ne.

Fitmin

Prosím o radu. Chci změnit krmivo pro mou 4 měsíční feňulku stafbula. Krmím Eukanubou. Najednou začala kulhat. Setkala jsem se s názorem několika lidí, že tato krmiva jsou tak "nabušená", že štěňata rychle vyrostou a pak jsou z toho tyto problémy. Samozřejmě to kulhání řeším s veterinářem. Ale myslím, že je vhodné začít od píky. Zajíma mne, které krmivo byste mi doporučili od Fitminu. Děkuji

Anonym

2009-04-22 12:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Teorie, že není dobré dávat dorůstajím psům velkých plemen tzv. nabušená krmiva, pochází od německých vědců. Fitmin pro recepturu převzal jejich normy. Všimněte si, že receptury krmiva Junior nemají vysoký obsah dusíkatých látek a tuku, ale vitaminů a minerálních látek je v nich pro dospívajícího psa dostatek. V tom je hlavní princim této německé receptury. Zhruba ve čtyřech až pěti měsících věku štěněte je tedy třeba přejít z krmiva PUPPY na krmivo JUNIOR. Kromě koncentrace látek v krmné dávce je však po dobu zhruba jednoho roku věnovat i celkovému příjmu krmiva. Dospívající pes velkého plemene by prostě neměl nadměrně ztloustnout. Z toho se pak totiž odvíjí velké růstové problémy projevující se zejména v růstu dlouživých kostí. Štěně pak často na tento nedostatek reaguje kulháním, resp. ulevováním si v pohybu.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Vlastním 26. letou kobylku křížence Belgický kůň X Norický kůň. Od loňského podzimu je ve venkovním ustájení. Má minimální zátěž (procházky v kroku),problémy s příjmem potravy nejsou žádné,ale má zhoršenou pohyblivost zadních končetin(,,mírně je tahá za sebou) a často ji napadají ostatní koně(dokousaná). Je spíše problém v tom, že ji ostatní koně nepustí k senu a tráva ve výběku není žádná (vypaseno). Přemístění koně jinam momentálně není možné. Přístup k lizu sice má,ale je malá pravděpodobnost,že se k němu dostane. Po zimě mi markantně zhubla z váhy cca 700Kg na cca 400Kg(hodně na zádi),proto jsem se rozhodla,že její výživu vemu do svých rukou. Mám ojednáno Fitmin OPTI a Fitmin Dibaq multi Gran.(Equimin),dále mám možnost dávat oves a lněné semínko. Ráda bych Vás poprosila o sestavení krmné dávky, případě o doporučení dalších produktů. Ráda bych se táke zeptala na krmnou dávku pro 2,5 letého valáška ČT(neobsedlý) s lehkou prací v terénu na vodítku, přístup k  senu, lizu má,oves mu mohu zajistit. Velice Vám děkuji

Anonym

2009-04-18 07:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro seniora, který je navíc ve stádě utiskován, je třeba zajistit koncentrované a lehce stravitelné krmivo. Základem je dostatek kvalitního sena, ve vešem případě cca 8-12 kg. Fitmin OPTI je vhodně zvolené krmivo, vzhledem ke stravitelnosti a zastoupení aminokyselin, nezbytných pro obnovu tělních buněk. Také min-vit doplněk je důležitý pro správnou funkci metabolismu. K senu přidávejte cca 1 kg jádra ( ovsa), 0,75-1 kg Fitmin OPTI,100 g EQUIMINU. Také přídavek vařeného nebo extrudovaného lněného senínka v dávce cca 100 g je vhodný dietetický doplněk. Rýžové otruby lze do krmné dávky zařadit v množství cca 0,5 kg. nezapomenout na solný liz. Důležitý je individuální přístup a každodenní kontrola kondice. Pro mladého valacha k cca 8-10 kg sena můžete přidat 3 kg granulované kompletní směsi Dibaq JUNIOR, nebo k senu přidávat 2 kg ovsa, 0,75 kg Fitmin OPTI a 150 g EQUIMIN.

Fitmin

Dobrý den, chci se zeptat jeké krmení je vhodné pro 13letého plnokrevníka, který je pořád ustájený na závodišti, ale dostihy už běhat nebude. Chodí cca 3x týdně cválat na dráhu a ostatní dny dělá jízdárenskou práci(krok, klus, cval). Do výběhu chodí 3xtýdně.

Anonym

2009-04-18 05:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vhodnou krmnou dávku můžete zvolit z několika variant. Buď formou kompletní směsi nebo z několika doplňkových krmiv. V prvním případě lze z našich výrobků využít extrudovanou směs Fitmin COMPLETE v denní dávce 2,5 kg ( plus cca 7 kg sena), nebo granulovanou směs Dibaq TRAINING v dávce 3-3,5 kg. Tyto směsi již obsahují min-vit premix. Druhá varianta může být sestavena z cca 2-3 kg jádra ( ovsa), 0,5 kg doplňkové směsi Fitmin OPTI, dle práce do 1,5 kg Fitmin ENERGY ( dávka kopíruje intenzitu tréninku - výběh 10 Dkg, jízdárna do 1 kg, práce na dráze do 1,5 kg) a 100 g min-vit doplňku Fitmin PROFI. V obou variantách přidávejte po práci ELEKTROLYT pro lepší regeneraci. I extrudované směsi méně zatěžují organismus a urychlují regeneraci po zátěži. Také varianta s min-vit doplňkem Fitmin PROFI napomáhá snížení únavy po práci, protože mimo jiné obsahuje více antioxidantů selenu a vitamínu E.

Fitmin

Chtěla bych se zeptat jaké krmivo by bylo nejvhodnější pro čtyřletého Šarpeje který je až moc aktivní. Děkuji

Anonym

2009-04-17 08:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro šarpeje bych zvolil krmivo pro středně velké hodně aktivní psy, tedy Fitmin Medium Performance. Výhodné je kupovat granule v patnáctikilových pytlích. V současné době jsou k některým krmivům chovatelské řady Fitmin do patnáctikilových pytlů přidávány ještě tři kilogramy jako dárek. Za cenu patnáctikilového pytle tedy zakoupíte osmnáct kilogramů krmiva.

Fitmin

Dobrý den chtěla jsem se zeptat na vhodné krmivo pro rhodezského ridgebacka, je to fena a ma 2,5 měs.,10 kg. Zároveň na názor, jestli stačí psa krmit Fitminem a jestli má kvalitu srovnatelnou s proplanem, eukanuba....., tohle krmivo nám doporučila jedna chovatelka a já se v tom teda moc nevyznám, ale chci kvalitni krmivo. i dražší a chtěla bych znát názor odborníka Děkuji za odpověď s pozdravem Barešová

Anonym

2009-04-17 09:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ze sortimentu značky Fitmin bych doporučil krmit ještě dva až tři měsíce granule pro štěňata velkých plemen, tedy MAXI PUPPY a pak přujít na MAXI JUNIOR. Jsou to kvalitní krmiva s jedinečnou recepturou a vyráběná z kvalitních surovin. Krmiva podléhají každodenní kontrole. Podnik má samostatného kontrolóra a laborantku pracující na nejmodernějším diagnostickém přístroji NIRS. Je velmi drahý, ale umožňuje velmi přesnou a rychlou analýzu krmiv. Krmiva jsou kontrolovány i biologicky, tedy u faremních psů ve vlastnictví firmy.<p> Podstatou NIRS (reflexní spektroskopie v blízké infračervené oblasti = near infrared reflectance spectroscopy) je registrace změn energetického stavu vibračních a rotačních pohybů molekul po absorpci elektromagnetického záření. Podle povahy molekul přítomných v analyzovaném vzorku se řídí odezva detektoru infračerveného spektrometru a z charakteru získaného spektra se zpětně určuje složení analyzovaného materiálu. Přístroj může nahradit laboratoř o několika místnostech s mnoha přístroji. Přístroj zaujímá plochu poloviny kancelářského stroje. Výkonem však i několikanásobně předčí velkou laboratoř.<p> Krmiva Proplan a Eukanuba jsou někdy řazeny do třídy superprémium. Jejich cena je pak podstatně vyšší než cena krmiv značky Fitmin. Nepochybuji o tom, že jsou u těchto krmiv pro jejich výrobu používány také vysoce kvalitní komponenty. Do ceny však mohou být zahrnuty i jiné aspekty, například reklama, slevy vybraným chovatelům a podobně. Jsou to vysoce koncentrovaná krmiva, u kterých je velmi důležité dodržet přesné dávkování. Překrmování bílkovinami může někdy i škodit.<p>Granule Fitmin se od nich odlišují především v receptuře pro dorůstající štěňata velkých plemen psů, která má blahodárný vliv na vývin kostry a především dlouživých kostí. V tomto kritickém období pro vývin štěňat velkých plemen psů je správná výživa rozhodující pro jejich budoucí vývoj.

Fitmin

Dobrý den, -nevím jestly píšu správně,ale potřebovala bych nutně poradit. Používám výrobky značky Nutri Horse Junior. Jelikož můj koník vitamíny dostává od svých 6.měsíců do teď,koncem května bude 2-letý,tak jsem přemýšlela nad tím,že až je úplně dobere,že bych je dosavadně vynechala. Pokud by nastal nějaký problém, tak samozřejmě vitamíny koupím, podle toho co koni bude chybět nebo potřebovat. Jinak má krmnou dávku: máčený oves, Baby granule z Běstovic a zde výše vitamíny, které už skoro dobíráme. Vitamín C dostává jen preventivně(přes zimu). Moc vám budu vděčná za vaši odpověď. Pokud možno, prosím doporučte. Přeji hezký den :) S pozdravem Blätterbauerová

Anonym

2009-04-16 12:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Podle mě není dobrá úvaha vynechat vitamíny a až bude nějaký problém, tak to řešit. Minerálně vitamínové doplňky jsou určeny hlavně k prevenci problémů. Ve formuláři, který je přílohou dotazu, uvádíte, že kříženec A1/1 a Paint Horse ve 23 měsících stáří s páskovou kohoutkovou mírou 155 váží 500 kg. Jestli jste vážili nebo jste správně odhadla hmotnost, připadá mi váha vysoká. Buď je matka mohutná, nebo může být mírně překrmovaný. Tam si dejte pozor, aby jste v tomto období neudělali chybu, jejíž následky se projeví v dospělosti. Jinak jestli je koník zdravý a v dobré kondici, tak hlavně podávejte vhodný min-vit doplněk dál. Vitamín C si koně sami syntetizují, tedy jeho podávání v zimním období je skutečně více o prevenci než o potřebě. Dále píšete o problémech s kopytní rohovinou. Jestli problém řešíte se zkušeným kovářem, tak je to lepší než internetová poradna. Kvalita kopytní rohoviny je ovlivněna geneticky, výživou, ošetřováním atd. Proto je nejlepší, když poradí někdo zkušený přimo u koně.

Fitmin

Dobrý den, mám dva koně valachy a oba dva my nechtějí lízat sůl, jeden se mi před pár lety "odsolil", žačala jsem přidávat elektrolyt a srovnal se. Teď jsem, ale zjistila, že málo pijí, večer dostávají ječmen, který je cca 10cm pod vodou (aby se rozpili, pomáhá to) a 1kávovou lžičku soli, začínají pít (méně se potí po přidání soli). Potřebovala bych poradit, jaký elektrolyt dávat, případně kolik a je dostatečné přidávat 1kávovou lžičku soli? Sůl mají oba dva v boxe a jediné k čemu slouží, aby se oní sem tam podrbali (pravidelně jí myji). Mají střední zátěž a celodení výběh. Děkuji za radu

Anonym

2009-04-14 10:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Potřeba soli ( iontů Na a Cl) je velmi individuální a závislá na prostředí, práci i dalších vnějších vlivech. Jestli solný liz vaše koně nelízají, nemají potřebu tyto inoty doplňovat, protože jim stačí dotace z krmné dávky, tedy i z přídavku kávové lžičky. Kávová lžička má obsah cca 3 gramy. Při běžném sestavování krmné dávky s doplňky Fitmin mi vychází potřeba dotace soli při střední zátěži cca 50 gramů. Ale jak již jsem uvedl, potřeba soli je individuální. To, že koně málo pijí je samozřejmě špatně a při používání automatických napaječek se to i obtížně zjišťuje. Dehydratace organismu kone se nejrychleji pozná na pružnosti kůže. Když chytnete na krku za kůži, povytáhnete, pustíte a kůže se hned vyrovná a nevytvoří vrásku, tělo má dosattek tekutin a není dehydratované. V případě, že kůže vytvoří vrásku, která se vyrovnává postupně, je tělo dehyratované a musí se rychle řešit přijem tekutin. Komerčně nabízené elektrolyty nejsou jen inoty kuchyňské soli, Na a Cl ( většinou). Je to směs dalších iontů, zpravidla draslíku, hořčíku a živin, minmo jiné těch, které urychlují regeneraci např. antioxidantů selenu a vitamínu E. Vhodný elektrolyt pro běžné podávání je Elektrolyt basic v denní dávce ( po práci) 30-60 gramů. Během sportovní sezony je kvalitnější varianta s Fitmin ELECTROLYT, který obsahuje l-carnitin.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych požádala o pomoc při sestavení vhodné krmné dávky pro 6 letého A1/1. Zhruba 5 měsíců byl pouze na pastvině (tj. nebyl ježděn) dostával 6 až 8 kg vojtěžky denně, k tomu seno ad libidum a 2 Kg ječmene denně. Pokud se mu ubralo vojtěžky či ječmene, šel s váhou dolů. Předtím byl pouze rekreačně ježděn. Nyní je svalově spadlý. Měl by začít být přiježďován na drezuru, eventuelně pokud mu to půjde, tak i závodit. Děkuji za odpověď.

Anonym

2009-04-14 10:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 6-ti letého koně A 1/1, o hmotnosti cca 500 kg, v lehké pracovní zátěži s krmnou dávku cca 8 kg lučního sena, 8 kg vojtěškových granulí a 2 kg ječmene dostal přes 190 % jeho potřeby energie, přes 300% bílkovin, přes 400% vápníku, atd. Krmná dávka zcela nevhodná a nezdravá. Není podstané jestli vojtěška byla v granulích nebo jako zelená ( suchá)píce. Podle mě byl a je metabolismus tohoto koně nezdravě zatížený. Proto bych vám navrhl krmnou dávku zcela změnit. Nejdříve udělat čistící kůru např.pomocí bylinné směsi Herbs REGENERATION. Tato směs mimo jiné obsahuje Ostropestřec mariánský pro regeneraci jater, živou kvasinkovou kulturu a jogurtovou kulturu pro podporu trávení a antioxidanty organický selen a vitamín E. Denní dávka je 40 gramů. Současně nabídnouut co nejstravitelnější a maximálně stravitelnou krmnou dávku, např. z extrudovaných granulí a pro správnou funkci metabolismu je také důležitý minerálně vitamínový doplněk. Hodně záleží kolik chcete (můžete) do krmiva investovat. jedna z nejekonomičtějších variant může být k senu přidávat kompletní granulovanou směs např. Dibaq SPORT v denní dávce 2,5 kg. tato směs již ve svém složení obsahuje minerálně vitamínový premix, včetně stopových minerálních látek ve vysoce využitelné chelátové formě. Por podporu rychlého nasvalení lze přidávat 0,5-1 kg upravených rýžových otrub ( Formula REFORMER). Kvalitnější varianta je k lučnímu senu přidávat extrudovanou kompletní směs Fitmin COMPLETE v denní dávce 2 kg ( plus REFORMER). A kvalitativně nejlepší varianta je k senu dát 1 kg jádra (např.vařený ječmen), 0,75-1 kg extrudované doplňkové směsi Fitmin OPTI a 80 gramů min-vit doplňku Fitmin PROFI. Ve všech variantách nezapomenout na volný přístup k solnému lizu. Se zvyšením zátěže přidávat energii, buď přiměřenou dávkou jadrného krmiva, nebo přívdavkem oleje nebo energetickou doplňkovou směsí Fitmin ENERGY v denní dávce do 1 kg.

Fitmin