VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 56 57 58 59 60 61 ... 82 ... 109
Dobrý den, od chovatelky jsem dostala na Vás kontkat..mám 14ti měsíční fenku Flat coated retrivra a celou dobu ji krmím Biomillem..nyní nechce vubec jíst a hledám pro ni vhodné krmivo..váží asi 25kg..poradíte mi prosím, které granule pořídit aby neztratila krásnou černou srst?? Děkuji

Anonym

2009-07-09 10:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pošleme vzorky Fitmin Medium Maintenance a Fitmin Medium Performance. Varianta Maintenance je pro psy s běžnou aktivitou, budete-li se fence hodně věnovat, pak můžete zkusit Fitmin Medium Performance. Lepší je obě krmiva kombinovat podle zátěže, kterou právě má.

Fitmin

Dobrý den, pro svého 3-letého zlatého retrívra (30 kg) používám krmivo Fitmin-maxi, na doporučení prodejce, že obsahuje více látek potřebné pro klouby. Po objevení vašich stránek, přemýšlím jestli by pro ni nebylo vhodnější krmivo medium. Můžete mi prosím poradit? Také mám problém jak správně určit krmnou dávku (sežere vše co jí dáte) na doporučení zvěrolékaře jsem ji snížila o třetinu než je doporučováno. Je vidět, že jí to prospělo, jen mám obavu, aby jí něco nechybělo. Děkuji.

Anonym

2009-07-08 05:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji zůstat u Maxi. Prodejce měl pravdu z toho důvodu, že je to přece jenom plemeno s vyšším výskytem DKK a sklonům k obezitě. Pokud se však rozhodnete krmit Medium, nic tím nezkazíte. Když pes bude mít problém s pohybem, zakoupíte mu jedno balení Fitmin Klouby. Po vypotřebování máte zase alespoň na půl roku pokoj. Pak se podle stavu psa rozhodnete pro přídavek Fitmin Klouby opět až třeba začne trochu kulhat nebo si ulevovat.<p> Zvěrolékař také poradil správně. Pokud je pes veselý a hravý, má lesklou srst a jasné oči, je vše v pořádku, nic mu nechybí. Někteří psi tolik žrádla nepotřebují, zvláště ne ti, kteří by sežrali na co přijdou. Pokud by se vám zdálo, že pes ztrácí svoji aktivitu a vitalitu, kupte mu některý vitaminominerální přípravek, např. Fitmin Vitaregen. To ho opět postaví na nohy a pokud jedno balení doberete, alespoň na půl roku by mělo být vše OK.

Fitmin

Dobrý den, vlastníme pětiletou kobylu (slovenský teplokrevník, k.v. 165 cm, váha nevím). Chtěl bych se zeptat jestli je její krmná dávka správná. Ráno cca 5 kg sena a 0,5 kg granulí Fitmin complete, večer 5 kg sena 1,5 kg granulí Fitmin copmlete smíchané s 0,5 kg Nutri Horse musli Clasic + 10 g vitamín Nutri Horse H a 30 g Gelapony Vitamín. Solný líz a voda stále k dispozici, 3x týdně pastva cca vždy asi 3 h. Aktivita koně je 2x týdně na lonži, 3 x týdně menší procházky krok, klus cval cca 5-7 km, 1 x týdně delší tury cca 30-40 km. Tuto dávku jsem jí začal dávat nyní. Předtím byla krmena 10kg sena, 2 kg ovsem, kukuřičným šrotem, lněným semínkem a 1 kg Nutri Horse musli Clasic + 10 g vitamín Nutri Horse H a 30 g Gelapony Vitamín. Děkuji za odpověď.

Anonym

2009-07-05 12:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 5 let starou kobylku ČT v lehké pracovní zátěži, o hmotnosti cca 620 kg, je 10 kg lučního sena, 2 kg Fitmin COMPLETE a 0,5 kg musli docela optimální dávka. Energie na 104%, protein na 120%, i další živiny ( vyjma sodíku, který je doplněn solným lizem) se pohybují okolo 100% potřeby výše uvedeného koně. Krmné doplňky na podporu růstu kopytní rohoviny i doplňky kloubní výživy jsou v případě potřeby vhodné přípravky a neměly narušit celkovou krmnou dávku. Skutečná krmná dávka je ovlivněna obsahem živin v senu, zejmána zastoupení bílkovin a obsah i poměr makroprvků zejména vápníku, fosforu a hořčíku. Pro dopočítání optimální krmné dávky by jste potřeboval rozbor sena na uvedené živiny. Důležité je jestli je kobyla v dobré kondici. Zadýchávání může být ovlivněno nevhodným odchovem v minulosti ( nedostatek pohybu, následky onemocnění plic) nebo zbytečnou nadváhou (?).

Fitmin

Dobrý den. Máme doma šestiměsíčního pejska čivavy. Kamarád má také čivavu a doporučil mi, abych mu zkusil dát granule Fitmin,že mu prý chutnají a jsou zdravé.. Tak bych vás chtěl poprosit, zda byste mi neposlaly vzorky zdarma, abych je dal pejskovi ochutnat a v případě,že je bude jíst, tak bych mu je pak kupoval i dál. Adresa: Lukáš Bouda Plzeňská 642 Klatovy 33901 Předem děkuji

Anonym

2009-06-28 10:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vzorky krmiva pošleme.

Fitmin

Prosím o zaslání vzorků granulí pro psy zdarma. Děkuji Třinec Beskydská728,73961

Anonym

2009-06-26 04:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmiv značky Fitmin je celá škála, jsou pro malé, střední i velké psy, pro štěňata, dorůstající psy, dospělé psy, starší psy, obézní psy a psy s alergiemi. Krmivo pro dospělé psy navíc rozlišujeme podle aktivity, tedy pro psy se střední zátěží nebo s velkou zátěží. Vzorky zdarma sice posíláme, ale rádi bychom věděli o psech více. Především jaké chováte plemeno nebo alespoň jak je pes velký, kolik mu je let, jakou mu poskytujete aktivitu. Prosím, napište.

Fitmin

Prosím o bezplatné zaslání vzorků zdarma(granulí pro psy-německý ovčák). Děkuji Třinec Štefániková737,73961

Anonym

2009-06-26 04:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vzorky zdarma sice posíláme, ale rádi bychom věděli o psech více. Například kolik jich je, jaký je jejich věk, jakou jim poskytujete aktivitu. Prosím, napište.

Fitmin

Dobrý den, prosím o radu při složení krmné dávky, přípádné zvyšování/snižování. Kobyla je 8mi letá, ČT o hmotnosti 610 kg, ve druhém měsíci březosti. V lehké zátěži 3-5x týdně, zatím dostává 1l granulí + seno, 24/7 na pastvě. Děkuji

Anonym

2009-06-24 07:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jaké granule dáváte? V případě, že 1 litr je doporučená dávka výrobcem pro danou kategorii, tak předpokládám, že v této dávce doplňují všechny potřebné živiny, ale jsou-li to doplňkové granule, tak pravděpodobně některé živiny budou chybět a pro vyvíjející se plod a i pro vlastní kobylu to není dobře. Také je důležité jek kvalitní a bohatá je pastva. Jestli je chudší a klisna přijme jen okolo 15 kg pastvy, tak cca 5 kg sena a 1 kg kompletní extrudované směsi Fitmin COMPLETE pokryje potřebu všech nezbytných živin, minerálů i vitamínů pro březí klisnu v prvním trimestru březosti. Ve druhém trimestru lze dávku COMPLETE zvýšit na 1,5-2 kg a ve třetím na 2-2,5 kg Fitmin COMPLETE. Nejvíce živin bude potřebovat klisna po porodu k produkci mléka. Krmná dávka pak může být sestavena z 10 kg lučního sena, 3 kg ovsa a 2,5 kg Fitmin COMPLETE. V druhém trimestru se potřeba živin snižuje a tak lze dávku ovsa snížit na 1 kg. Jiná varianta může být s jádrem, popřípadě s doplňkovou směsí ( např. Fitmin OPTI) a min-vit doplňkem určeným pro danou kategorii. Začátkem březosti se k pastvě a 5 kg sena přidává 1 kg ovsa a 0,5 kg Fitmin OPTI a 60 gramů min-vit doplňku Fitmin GLOBAL. Ve druhém trimestru se dávka ovsa zvýší na 2 kg a ve třetím trimestru na 3 kg. Po porodu k 10 kg sena přídavek jádra na 4 kg, 1,5 kg OPTI a 100 gramů Fitmin GLOBAL. Ve druhé polovině laktace dávka jádra a OPTI se sniží na polovinu. Vžy je třeba zajistit volný přístup k solnému lizu.

Fitmin

Dobrý den, máme doma 9ti letou kastrovanou fenku výmarského ohaře (30kg) a chceme vyzkoušet, popř. přejít na krmivo Fitmin. Mohli byste mi poradit jaký typ krmiva vybrat? Případně zda byste mi mohli zaslat vzorek granulí (Alena Vilkolaková, Na Nové 833, 26751 Zdice). Dále bych se chtěla zeptat, zda by neměla fenka vzhledem k věku a velikosti preventivně brát doplňkový přípravek Fitmin Klouby (Občas když dlouho leží se obtížně zvedá, jinak při pohybu problémy nemá.) Děkuji za odpověď

Anonym

2009-06-24 10:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 9ti letou kastrovanou fenku výmarského ohaře (30kg) je nejvhodnější krmit ji granulemi Fitmin Medium Senior. Vzorek dostanete, pošleme ho na uvedenou adresu. Obtížné zvedání již může být průvodním jevem pokročilého věku. V tomto případě je podávání doplňkového přípravku Fitmin Klouby velmi vhodné, doporučuji. Možná nezaregistrujete viditelnou změnu ve způsobu či rychlosti vstávání fenky, ale určitě jí klouby budou méně bolet.

Fitmin

Dobrý den, máme dvouměsíční hříbě haflinga, matka ho po porodu odmítla, proto jsme hříbátko krmili sušeným mlékem, teď zhruba 14 dní přidáváme hříbátku i granule určené pro hříbata, které obsahují i mléko. Kobylka nám teď začala mléko pít spíše s nechutí a škube pomalu trávu, seno a vždy sežere všechny granulky, chtěla jsem se proto zeptat jestli je možné hříbátko krmit již od 2 měsíců krmit granulemi a mléko přidávat spíše pouze okrajově. Děkuji

Anonym

2009-06-23 05:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ano, jestli dáváte krmivo určené pro hříbata v období odstavu, tak můžete dávky mléka postupně snižovat a hříbě odstavit dříve než je obvyklé. Jestli s chutí přijímá píci i granule, střevní mikroflora se na trávení tohoto krmiva adaptuje a s častějším odstavem nemusí být žádný problém.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat čím krmit 5ti letou měsíc březí frísku, muchařku, výborně krmitelná. V rekonvalescenci po zranění zadní nohy. Začínáme opět pod sedlem. Děkuji za odpověď

Anonym

2009-06-23 03:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro dobře krmitelnou kobylu v prvním trimestru březosti může být 8 kg sena a 2 kg Fitmin OPTI ( viz.info z formuláře) dávka nadbytečná v energii i potřebě bílkovin, ale pro koně s normálním metabolismem je to dávka v uvedených živinách přiměřená. Poznáte to na hmotnosti, a kondici a jestli není extrémní, tak je to v pořádku. Správné je také podávání doplňků kloubní výživy pro dohojení zraněné nohy. Ale chybí mi minerálně vitamínový doplněk. Např. Fitmin GLOBAL v denní dávce 60 gramů doplní potřebu minerálních látek i vitamínů. Navíc obsahuje stopové látky ( Zn, Se, Mn, Cu, Fe) v chelátové vazbě, živou kvasinkovou kulturu, vyvazovač mykotoxinů a nukleotidy na podporu imunity. Přídavek 50 ml oleje, lněného semínka a doplněk biotinu (vit. H) je vhodný, ale celkovou krmnou dávku významně neovlivní.

Fitmin

Dobrý den. Chtěla bych poradit, zda nemám zvíšit krmnou dávku u mé kobylky. Je vysoká,dobře nakrmená,ale zatím úzká. Je po celý den v ohradě,3x do týdne práce na ruce a procházky v terénu. Denní dávka/zelená tráva, seno,2kg ovsa,100g min.granule Dibaq. Děkuji

Anonym

2009-06-23 12:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
27 měsíců starý ČT by měl vážit přes 500 kg a 10 kg lučního sena, 2 kg jádra (ovsa) a min-vit doplněk v denní dávce cca 120 g, plus solný liz a pastva pokrývá potřebu živin na přírůstek i lehkou práci mladého koně. Ve dvou letech se kůň stále vyvíjí a dobrým odchovem a postupným zvyšováním práce i postupně zmohutní. Krmnou dávku můžete pro doplnění kvalitní bílkoviny, nezbytné pro růst svalové hmoty, obohatit přídavkem např. 0,5 kg extrudované směsi Fitmin OPTI. Také s postupným navyšováním práce navyšujte doplnění energie zvýšením dávek jádra.

Fitmin

Dobrý den, mame klisnu ,která má problem s dýcháním začaly jsme jí dávat fitmin bronchial, po čtrnácti dnech dávkování to přestala přijímat. Když jsme byliny přestaly dávat, začala znovu přijímat potravu. Chtěly bychom poradit dočeho jí byliny dávat. Předem děkuji.

Anonym

2009-06-22 09:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Opravdu jsem se ještě nesetkal s případem, že by některý kůň přestal kvůli Bronchialu přijímat krmivo. Dáváte doporučenou dávku 30gramů? Podáváte tutu směs bylin v suchém stavu nebo zvlhčené? Při zvlhčení teplou vodou rozmíchané bylinky krmnou dávku příjemně provoní( můj subjektivní dojem). Pro dýchavičnou kobylku je vhodné připravit teplý mach z otrub a podle mě by neměl být s příjmem této formě problém.

Fitmin

Chci se zeptat, zda je možné při objednání 25kg dopl.krmiva digaq sport plus možné dodání na některou z prodejen v král.kraji_Jičín. Děkuji, nutné,již nám došly zásoby

Anonym

2009-06-22 05:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Na webových stránkách www.dibaq.cz lze vyhledat prodejce, kterým dodáváme naše výrobky značek Fitmin a Dibaq i ostatní chovatelské potřeby. Na okrese Jičín dodáváme do prodejen v Hořicích, v Jičíně, v Kopidlně, Podhorním Újezdě, v Železnici a v Dětenicích. Když se na prodejně domluvíte, jistě vám ochotně vámi poptávané výrobku u nás objednají. Prodejny zpravidla pravidelně zavážíme každý týden nebo 1x za 14 dní. Lze také využít na uvedených stránkách internetový obchod, ale musíte počítet s navýšením ceny o poštovné cca 100 Kč.

Fitmin

Dobrý den, dnes jsem koupil 3 kg vaši kaše pro štěňata, ale nemá nikde datum výroby a spotřeby, lze to poznat i z něčeho jiného, nebo to mám vrátit prodejci. Děkuji za odpověď. Žalmánek

Anonym

2009-06-17 08:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
To by se stát nemělo. Asi zapracoval nějaký šotek. Krmivo prosím vraťte do prodejny a požádejte o výrobek, který tyto údaje obsahuje. V případě, že to prodejce nebude schopen splnit, žádejte vrácení peněz.

Fitmin

Mám 3letou kobylku která má problém s praskáním v kloubech zadních nohou. Kobylka je celý den ve výběhu a právě začínáme s obsedáním. Začali jsme podávat přípravek Alavis Dual. Prosím o radu, jaká je správná výživa pro mojí kobylku. Je to kříženka Araba, přibližně stejné velikosti, tedy drobnější 3/4 koník. Kobylka bude využívána pouze k rekreačnímu ježdění, lehká práce na jízdárně a vyjížďky po okolí.

Anonym

2009-06-16 09:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 3-letou kobylku o hmotnosti,470 kg bez tréninkové práce lze krmnou dávku sestavit z cca 6 kg lučního sena a 2 kg jádra ( ovsa). 10 kg pastvy nahradí v energii např 1 kg sena a cca 1 kg jádra. Proto záleží na konkrétní situaci a denní krmnou dávku přiměřeně upravit. Přídavek doplňku kloubní výživy je vhodný a vzláště přípravky na bázi chondriosulfátu a glukosaminu, když podáváte v doporučeném dávkování jsou účinné a pomáhají při vývoji i regeneraci kloubní chrupavky a zvyšují elasticitu kloubu. V krmné dávce ale chybí minerálně vitamínový doplněk, který nelze nahradit specifickým kloubním přípravkem, ale doplňuje esenciální minerální látky a vitamíny. V tomto případě vhodně doplní potřebné živiny např. Dibaq MULTI ( dříve EQUIMIN) v denní dávce 100 gramů.

Fitmin

dobry den, chci se zeptat jestli je od vas mozne ziskat nejake vzorky krmiva fitmin.mam rocniho jorksira, ktery nezere skoro nic.a aby sezral vubec nejake granule, musim mu je smichat s masem.konzervy nezere vubec.muzete mi poradit co bych mu jeste mohla davat?nebo nejake potravinove doplnky na chut k jidlu?dekuji Kernerova jana, machackova 38 Plzen, 31800

Anonym

2009-06-12 08:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vzorky pošleme.<p> S tím odvykáním na maso to bude velmi těžké. Ti malí pejsci mají nějaký šestý smysl jak si omotat paničku kolem prstu. Jakmile jednou panička tzv. vyměkne a přilepší pejskovi aby mu chutnalo, je to ztracené. Pejsek by třeba týden nežral jen aby paničku přiměl k tomu, aby mu to masíčko ke granulím přidala. Stejně dobře umí loudit u stolu. Tak dlouho bude ty očíčka koulit, až panička zase vyměkne. Co na to mohu poradit? Asi jen to, že pokud nebudete mít dostatečně pevnou vůli se s tím tzv. porvat a vydržet, pak se s tím smiřte a nějaké to masíčko ke granulím přidejte. <p>Až budete nové krmivo zkoušet, nezapomeňte na přechod, tedy na to, že je nejprve nutné ho k tomu původnímu trochu přidat. Nemusíte ho přimíchávat, stačí ho dát do jiné misky. Ještě lépe je dát nejprve původní krmivo a pak trochu nového. Až další den můžete dát jen to nové krmivo.

Fitmin

Dobrý den, mám fenku jorkšírku, letos v září bude mít 3 roky, jako štěňátko byla "buřtík"a to jí i zůstalo(váží 4 kg). Před 14 dny byla nakryta a asi to vyšlo, neboť je mnohem klidnější, jinak je dost temperamentní. Krmila jsem jí doposud Pedigree pro mini psy, ale již delší dobu to chci změnit a dnes jsem se dozvěděla od známé o vaší firmě. Moc se mi líbí tento všestranný výživný program. A teď můj dotaz: přejdu na krmivo Fitmin mimi a  jaké ?Tím budu krmit celé těhotenství? A mám začít přidávat vaše krmivo pro výživu (je dost silná)a v kdy?Štěňátka pak začnu krmit Fitmin mini puppy a je třeba přidávat nějaké multivitamíny, které máte též v nabídce?Moc a moc děkuji za vyčerpávající odpověď. Nemám zkušenosti.

Anonym

2009-06-11 05:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Fenu již nyní začněte krmit granulemi Fitmin Mini Puppy a krmte jí ej ještě 2-3 měsíce po porodu. Štěňata tímto krmivem krmte zhruba od 5 týdne až do dospělosti (10-12 měsíců). Než se štěňata naučí na tyto granulky, kupte jí Fitmin mléko a Fitmin kaši. Mléko kravské štěňatům nedávejte. Postupně ke kaši ředěné mlékem přidávejte granulky a snižujte kaši. Pak už budte dávat štěňatům jen namočené granulky, později (zhruba ve 3 měsících věku) můžete dávat granulky suché. Fena je může mít také suché, ale v období po porodu je dobré jí je také namáčet, dokud nebudou štěňata odstavena.

Fitmin

Dobrý den, mohl byste mi prosím poradit, doma mám kobylu čt 19 roků,koupili jsme ji již březí a těžce krmitelnou, zuby jsme ji nechali udělat, ale pořád se nám nechce zakulůatit. Dostává mačkaný oves, otruby, sladový květ. vitamíny pro březí klisny

Anonym

2009-06-09 02:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 19-ti letou, březí klisnu je třeba zajistit dobře stravitelné krmivo. Doporučit mohu k cca 8 -10 kg lučního sena přidávat extrudovanou kompletní směs Fitmin COMPLETE v denní dávce 2,5 kg, nebo k senu a cca 2 kg ovsa 1 kg Fitmin OPTI a min-vit doplněk ( např. Fitmin GLOBAL). Vhodné je pro celkové pročištění a podporu trávení udělat kůru bylinnou směsí herbs REGENERATION v denní dávce 40 gramů.

Fitmin

Dobrý den, prosím o složení krmné dávky pro 15ti měsíčního hřebečka. Byl odstaven v 5-tém měsíci a je poměrně dost hubený. Pracuji s ním cca 0,5 hodiny denně 3 dní v týdnu. Ráda bych ho dávala dopoledne na pastvu asi cca 4 hodiny, ale nevím jestli to neni moc. Mám k dispozici tato krmiva: ovesnou slámu, seno, oves (našrotovaný), extrudované lněné semínko, otruby, granule. KD samozřejmě nemusíte sestavit pouze z těchto krmiv. Mohl byste mi také doporučit nějaké doplňkové krmivo. Také by mě zajímalo, kolikrát denně krmit, aby to pro koně bylo přirozené, v jakých dávkách a jaké krmivo krmit ráno a jaké večer. Pokud bych snížila práci na polovinu, které krmivo snížit? Děkuji

Anonym

2009-06-08 08:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
viz.předcházející dotaz

Fitmin

Dobrý den, prosím o složení krmné dávky pro 15ti měsíčního hřebečka. Pracuji s ním cca 0,5 hodiny denně 3 dní v týdnu. Ráda bych ho dávala dopoledne na pastvu asi cca 4 hodiny, ale nevím jestli to neni moc. Mám k dispozici tato krmiva: ovesnou slámu, seno, oves (našrotovaný), extrudované lněné semínko, otruby, granule. KD samozřejmě nemusíte sestavit pouze z těchto krmiv. Mohl byste mi také doporučit nějaké doplňkové krmivo. Také by mě zajímalo, kolikrát denně krmit, aby to pro koně bylo přirozené, v jakých dávkách a jaké krmivo krmit ráno a jaké večer. Pokud bych snížila práci na polovinu, které krmivo snížit? Děkuji

Anonym

2009-06-08 08:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dávka 8 kg lučního sena a 2kg ovsa v podstatě pokrývá potřebu ebnergie, bílkovin i základních minerálů ( Ca, P,Mg) mimo sodíku. Deficid je ve stopových minerálních látkách. 4 hodiny venku na pastvině je pro koně určitě dobře, ale záleží na složení pastevní píce, druhovém a tedy i živinovém. Pro mladého haflinga při současné krmné dávce je lépe pastvu posekat a tím částečně ovlivnit množství přijaté pastvy. Přidávejte vhodný min-vit doplněk ( např. Fitmin BALANCE )a solný liz.

Fitmin

Dobrý den, prosím o složení krmné dávky pro 7-ti letou březí klisnu. Kobylka měla asi před 4 roky zchvácení kopyt z pastvy, proto byla ustájena jinde. Kobylka kvůli tomu musela být okována na předních kopytech. Od té doby se to jen mírně zlepšuje, ale kobyla je trochu vyhublá. Nyní ji máme opět doma a složení krmiva máte v dotazníku. Pracuji s ní cca 1 hodiny denně 6 dní v týdnu. Ráda bych ji dávala dopoledne na pastvu asi cca 4 hodiny, ale nevím jestli to neni moc. Mám k dispozici tato krmiva: ovesnou slámu, seno, oves (našrotovaný), extrudované lněné semínko, otruby, granule. KD samozřejmě nemusíte sestavit pouze z těchto krmiv. Mohl byste mi také doporučit nějaké doplňkové krmivo pro březí klisny a pro zlepšení kopyt z řady Mikrop. Také by mě zajímalo, kolikrát denně krmit, aby to pro koně bylo přirozené, v jakých dávkách a jaké krmivo krmit ráno a jaké večer. Ráda bych aby její krmná dávka zlepšila stav jejích kopyt. Pokud bych snížila práci na polovinu, které krmivo snížit?

Anonym

2009-06-08 08:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
viz.předcházející dotaz. Rozdíl ve věku není u dospělého koně tak významný.

Fitmin

Dobrý den, prosím o složení krmné dávky pro 12-ti letou březí klisnu. Kobylka měla asi před 4 roky zchvácení kopyt z pastvy, proto byla ustájena jinde. Od té doby se to zlepšilo, ale kobyla je trochu vyhublá. Nyní ji máme opět doma a složení krmiva máte v dotazníku. Pracuji s ní cca 1-2 hodiny denně 6 dní v týdnu. Ráda bych ji dávala dopoledne na pastvu asi cca 4 hodiny, ale nevím jestli to neni moc. Mám k dispozici tato krmiva: ovesnou slámu, seno, oves (našrotovaný), extrudované lněné semínko, otruby, granule. KD samozřejmě nemusíte sestavit pouze z těchto krmiv. Mohl byste mi také doporučit nějaké doplňkové krmivo pro březí klisny a pro špatná kopyta z řady Mikrop? Také by mě zajímalo, kolikrát denně krmit, aby to pro koně bylo přirozené, v jakých dávkách a jaké krmivo krmit ráno a jaké večer. Pokud bych snížila práci na polovinu, které krmivo snížit? Děkuji H

Anonym

2009-06-08 08:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmná dávka pro 12-ti letou březí klisnu, o hmotnosti cca 400 kg v lehké zátěži sestavená z 8 kg sena a 2 kg jádra je cca o 20% vyšší než potřeba energie i potřeba bílkovin a v deficitu stopových prvků ( Cu, zn, Se). nevybalancovaná krmná dávka může být jeden z důvodů, proč i při nadbytku některých živin je klisna trochu vyhublá. Nevím jak kvalitní je pastva, ale lepší by bylo klisnu pouštět na posekanou pastvinu. Dávku sena snížit cca o 1 kg a oves na 1,5 kg. Důležitý je vhodný min-vit.doplněk. Z řady Mikrop vám nemohu odpovědně poradit, protože neznám dobře tento sortiment, ale jistě v jejich propagačních materiálech nebo na webových stránkách najdete hledané informace. Z našeho sortimentu je vhodný doplněk Fitmin GLOBAL v denní dávce 50 gramů a zajistit volný přístup k solnému lizu. Pro zlepšení kondice, pročištění organismu a podporu imunity i trávení by bylo vhodné přidávat směs bylin herbs REGENERATION v denní dávce 40 gramů. Extrudované semínko je vhodný dietetický doplněk v dávce cca 100 gramů a ovesná sláma nebo pšeničné otruby jsou živinově zanedbatelné ( otruby jsou bohaté na fosfor a při jejich podávání je třeba optimalizovat poměr s vápníkem). Pro zlepšení kondice je vhodný i přídavek dobře využitelné extrudované směsi Fitmin OPTI v dávce cca 0,25-0,5 kg při současném snížení dávky ovsa. Kůň má trávení přizpůsobeno pastevnímu životu a tedy neustálému příjmu píce. Proto je nejideálnější denní krmnou dávku rozdělit do co nejvíce dílčích dávek. Z hlediska běžných organizačních možností se zpravidla krmí 3x denně. Když snížíte práci, snižuje se příjem energie, tedy jadrného krmiva, ale protože klisna je březí, potřebuje živiny pro zdravý vývoj plodu. Při úpravě krmné dávky je vždy třeba brát v úvahu konkrétní období reprodukce, stupeń zátěže, kondici a další okolnosti, které mají na stanovení denní krmné dávky vliv.

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké je vhodné krmivo pro 2,5 let starého psa při hmotnosti 18 kg zhruba tak při střední až vyšší zátěži? Jestli bych mohla poprosit i o procentické vyjádření složení krmiva, či kde toto složení najdu. Mnohokrát děkuji

Anonym

2009-06-08 04:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji krmivo z chovatelské řady Fitmin Medium Maintenance. Uvádí se jen obsahy živin, ne obsahy jednotlivých komponentů, protože ty se mohou měnit. Důležitější je totiž dodržet obsah živin. Údaje najdete na každém pytli a samozřejmě na WEB stránkách www.fitmin.cz.

Fitmin

Dobrý den, mám měsíční kobylku haflinga, jelikož má kobyla nedostatek mléka, tak musíme hříbátko přikrmovat sušeným mlékem. Chtěla jsem se zeptat kolik litrů mléka je denní příjem hříběte. Děkuji

Anonym

2009-06-08 02:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
I u zdravých klisen se produkce mléka liší. U kobyly haflinga, měsíc po porodu, můžete počítat s denní produkcí tak 10 až 15 litrů.

Fitmin

Dobrý den, mám dotaz ohledně krmení ročního ČT. Poraďte mi prosím jak sestavit denní krmnou dávku + vhodné konkrétní doplňkové krmivo (vitaminy, minerály) pro správný vývin kostry a celkově pro mladé koně. Klisna zatím není nijak zatížena (max. nějaké hry, občas kruhovka) a má každodenní (přes noc ve stáji) přístup k pastvě. Děkuji

Anonym

2009-06-05 09:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dávku pastvy lze stěží odhadnout, ale např. 20 kg pastvy, 4 kg lučního sena,2,5 kg jádra ( ovsa) a cca 120 gramů min-vit doplňku určeného pro mladé koně ( Fitmin BALANCE), společně se solným lizem pokrývá potřebu všech důležitých živin pro ročního koně ČT o hmotnosti 350 kg a 0,72 kg denního přírůstku. Krmnou dávku lze obohatit o  50-100 gramů minerálního doplňku Fitmin MACRO nebo MACRO CA pro doplnění nebo vyrovnání obsahu základních makroprvků ( Ca, P,Mg, Na), důležitých pro správný růst a vývoj kostry.

Fitmin