VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 82 ... 93 94 95 96 97 98 99 ... 109
Naše klisna nemá říji . Její už 7 let a za tu dobu neměla říji , stále jí máme s hřebcem (jsou spolu od narození), ale stále nic! Ještě se chci zeptat vždy v létě se naše kobylka začne drbat a vydře si strašně kůži , čím to je? Ještě se chci zeptat , stačí jednou za půl roku koně odčervit?Proti čemu se koně očkují a jak často?

Anonym

2005-01-28 06:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Co se říje týče, bude nezbytné gynekologické vyšetření provedené veterinárním lékařem. Veterinární lékař vám taky doporučí potřebné očkování popř.zdravotní zkoušky. Odčervení 1x za půl roku určitě stačí. Spíše bych doporučovala provést 1x za půl roku nebo rok vyšetření trusu na přítomnost parazitů a odčervení rozhodnout až na základě výsledků. Drbání může mít celou řadu příčin. Může se tak projevovat různé vnitřní onemocnění (játra), paraziti nebo přecitlivělost na potravu nebo léky. Pokud se vyskytuje v letním období, je možné že se jedná o přecitlivělost na slunce. Opět vám nezbude, než přizvat veterináře, aby problém posoudil v okamžiku, kdy se vyskytne. MVDr. Renata Popelářová

Fitmin

Dobry den, mame 6 leteho nemeckeho ovcaka. Na zadnim stehne se mu pred ctyrmi dny objevila strhla kuze. Puvodne jsme si mysleli, ze jde asi o zraneni vznikle o plot. Ale dalsi den se mu objevil na obou usich svrab a nasleduji dny se stejna rana objevila i na druhem stehne. Jak jsem pozdeji zjistili, udelal si ji sam - vykousal si ji. Mame podezreni, ze se jedna o svrab. Chtela bych se ale zeptat, zda to muze dojit az do takove formy, ze si sam vytrhava chlupy az do ziveho masa. Zaroven zacina byt apaticky a mene ji. Dekuji.

Anonym

2005-01-28 11:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Svědění opravdu může dojít až tak daleko, že si pes vytrhává chlupy až do živého masa. A nemusí jít pouze o svrab. Příčinu to ale vždy má. O alergiích na toto téma jsme již odpovídali. Požádal jsem o radu také MVDr. Jana Vajce. Jeho odpověď následuje v diskuzi.

Fitmin

Dobrý den, mám 17letého valacha v lehké až střední zátěži (rekreace, práce cca5x týdně - delší vyjížďky, lonž, výjimečně jízdárna). Ustájený je v nájemní stáji, kde byl donedávna krmen 2x denně senem (cca 7-8kg) a jádrem - 1 kg mačkaného ovsa + ječný šrot ráno a večer, po práci navíc 0,5-1 kg ovsa spolu se "standard" granulemi. K dispozici má solný liz, do krmení přidávám minerálně vitamínový doplněk výživy určený pro rekreační koně (Fitmin Global). Pronajímatel byl bohužel z důvodu nedostatku sena nucen začít krmit pouze vojtěškovým senem. Měla by se změnit krmná dávka koně? Hrozí nějaká disproporce ve výživě? (např. přebytek bílkovin?) Nemůže krmení pouze vojtěškovým senem koníkovi ublížit? Děkuji. Katka B.

Anonym

2005-01-25 10:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, dobré vojtěškové seno je velmi kvalitní krmivo, ale jak uvádíte, má vysoký obsah dusíkatých látek (bílkovin). Luční seno obsahuje od cca 60 g/kg do cca 120 g/kg NL. Vojtěškové seno obsahuje cca 160 g/kg dusíkatých látek. Proto se musí i množství vojtěškového sena přiměřeně snížit. To znamená, že 8 kg lučního sena s obsahem 100 g/kg NL nahradíte 5 kg vojtěškového sena s obsahem 160 g/kg NL. Není-li možnost ředit vojtěšku lučním senem, tak alespoň podestýlejte kvalitní slamou, aby váš kůň měl možnost dosytit se a měl i dostatek vlákniny. Dlohodobé překrmování bílkovinami koním škodí a více informací si můžete přečíst na : http://www.fitmin.cz/fitmin.asp?start=18&idc=18 ing. Novák

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu, ohledně potravy pro britské kocoury. Nevím co mám sledovat při koupi potravy. Kocourovi bude rok, tak dostává stravu pro juniory. Slyšela jsem,že se kouká na množství popele a dusíkatých látek, ale neznám žádnou stupnici podle které bych se měla řídit. Předem děkuji za odpověd.

Anonym

2005-01-24 05:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji krmit kocoura již potravou pro dospělé kočky. V nabídce DIBAQ a.s. (nabídka se otevře po kliknutí na WEBové stránky: http://www.fitmin.cz/fitmin.asp?start=307&idc=301) jsou 4 krmiva. Dvě krmiva obsahují hlavně drůbeží, jedna rybí a jedna drůbeží i rybí maso. Stupnice pro dávkování živin neexistuje. Existují však normy, kde jsou pro každou kategorii (podle velikosti, stáří, stavu a aktivity) doporučeny určité skladby živin odpovídající nutričním potřebám. Podle takových norem se řídí výrobci krmiv, proto doporučovaná kompletní krmiva obsahují živiny v požadovaném množství. Není třeba se obávat. Kočky mají rády pestrou stravu, proto jednotlivá krmiva obsahují více komponentů. Případně je dobré kočkám občas přidat krmivo jiného složení.

Fitmin

Dobrý den, zajímalo by mme co s nimi lze diagnostikovat a jak jsou průkazné. Jedná se mi hlavně o pánevní končetiny. A ještě pridám jeden dotaz: Pokud jde kůň nepravidelně na jednu zadní sotva viditělně (přikracuje krok), na noze není zjevná žádná příčina, může toto být způsobeno bolestí v zádech?

Anonym

2005-01-24 01:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro zjištění příčiny a získání dostatku informací o stavu kostí, chrupavek, a kloubní tekutiny je důležitá včasná veterinární diagnostika s využitím jedné nebo více technických metod. ˇ Základem a prvním krokem pro diagnostiku problému je vizuální posouzení koně v pohybu. Měl být ježďen pod sedlem, lonžován nebo veden. I mírné kulhání je snadno rozpoznatelné v klusu na tvrdém povrchu nebo při otáčení. ˇ Zkouškou pohmatem lze zjistit otok, zvýšenou teplotu v místě zánětu a vyšší citlivost na tlak. Porovnáním poškozené končetiny se zdravou párovou, napomůže určit problémovou oblast. ˇ Test ohebnosti je vhodnou diagnostickou metodou pro zjištění ztuhlosti a bolestivosti kloubů. Veterinář podrží nohu koně ohnutou minimálně minutu nebo i déle a poté kůň okamžitě zakluše na pevném podkladu. Při použití této metody lze odhalit i skrytá kulhání, která se při běžném pohybu neprojeví. ˇ Pro lokalizaci místa zánětu a konkrétní určení zasaženého kloubu může pomoci metoda nervová blokace. Veterinář nejprve znecitliví nejníže položený kloub. Postupně pak provádí znecitlivění výše položených kloubů dokud kulhání nepřestane. ˇ Radiografické, rengenové, arthroskopické vyšetření a ultrazvuk mohou pomoci zjistit podrobné informace o stavu kostí, chrupavky a kloubního pouzdra. Tyto procedury pomohou ke stanovení přesné diagnózu a slouží pro určení způsobu léčby. ing. Jan Novák

Fitmin

Prosim potřebovala bych vědět jestli je pro psy vhodné podávat ve strave občas mléko nebo je mléko škodlivé

Anonym

2005-01-22 01:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Mléko není škodlivé. Jen ho někteří živočichové špatně tráví a mohou po něm mít pořádný průjem. Při trávení mléka je obrovský rozdíl mezi mládětem a dospělým tvorem. S postupujícím věkem se dost často ztrácí schopnost trávit laktózu a mléčnou bílkovinu. Dost často vznikají na některé složky mléka alergie. U mléka ani tak nevadí jeho obsah, ale forma podávání. Nejhorší je pití studeného mléka a navíc na lačný žaludek. Když už se tedy podává mléko, mělo by být něčím zahuštěné a vlažné. Něco jiného jsou však mléčné výrobky jako tvaroh, jogurt, sýry. Ty mohou být v doma připravované stravě důležitým, chutným a zdravým komponentem.

Fitmin

Dobrý den, mám 18-měsíční fenu Labradora, která váží 30kg a rozhoduji se ,které krmivo by bylo pro ni vhodnější. Momentálně je krmena Oskar Adultem od Fitminu, který dobře snáší. Přemýšlela jsem přejít na krmivo Bernard pro velká a obří plemena, už i z důvodu,že obsahuje kloubní výživu a menší energetickou hodnotu. Chtěla bych ji dát to nejlepší a nejvhodnější. Prosím poradte mi. Předem děkuji. S pozdravem Jana P.

Anonym

2005-01-21 11:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vaši volbu přejít na granule Bernard plně schvaluji. Patnáctikilový pytel granulí Bernard je sice zhruba o 70 Kč dražší než stejně vážící pytel granulí Oskar, ale pro danou velikost a stáří psa je vhodnější.

Fitmin

Minulý týden jsem odevzdával trus na parazitologické vyšetření do parazitologické laboratoře v Plzni. Dnes mě volal veterinář že už přišly výsledky a že tam je nález- škrkavka . Co všechno může způsobit(zdravotní obtíže),mohu přispět domácí léčbou ? Čím se tento parazit hubí? Děkuji Scholle

Anonym

2005-01-19 11:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Škrkavky se u štěňat běžně vyskytují, proto je nutné štěňata občas odčervit. Není na to předepsané schéma jako na vakcinaci, ale odčervení je vždy nutné. Po odčervení se mohou škrkavky objevit znovu už za 30 dnů. Mladý pes, na rozdíl od dospělého (zoceleného opakovaným stykem s nejrůznějšími infekcemi), má jen slabou schopnost obrany. Škrkavky mohou štěně dokonce zahubit. Signálem pro jejich přítomnost je malátnost, únava, dlouhá doba spánku, ztráta lesku srsti, hubnutí, průjem, nafouklé bříško ..... Červů může být tak velké množství, že ucpou střevo nebo proniknou až do žaludku, kde se normálně nevyskytují. Štěňata je pak zvracejí. Kromě dráždění střeva a ubírání živin škrkavky vylučují toxin, který hostiteli způsobuje kožní problémy, spojené s velkou svědivostí a usilovným drbáním. Léků existuje velké množství, poraďte se s veterinářem, který přípravek zvolit (vzhledem k věku a zdravotnímu stavu psa). Pes se může nakazit vajíčky několika druhů škrkavek, zatím snad neexistuje medikament, který by účinkoval na všechny druhy najednou a stejně účinně. Po podání medikamentu zkontrolujte, zda ho pes opravdu spolknul. A ještě jednu radu. Asi za tři dny důkladně vyčistěte boudu, kotec a místa, kde se pes obvykle zdržoval. Pokud nemá kotec pevnou podlahu, doporučuje se vrchní vrstvu odstranit a nahradit ji jiným propustným materiálem. Vajíčka jsou odolná proti vlhku i mrazu. Zahubí je silný dezinfekční přípravek, horká voda a slunce. No a taky hlídejte psa, aby se nedostal k mezihostiteli (myš nebo jiný hlodavec).

Fitmin

Mám 4 měsíční štěně GR a pozoruji že často spí . Je to normální ? Děkuji Scholle

Anonym

2005-01-19 09:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Každý mladý organizmus spánek potřebuje. Dopřejte mu ho. Pokud je v období mimo spánek štěně veselé a hravé, je odpočinek formou spánku normální. Spánek spojený s únavou může signalizovat nějaký zdravotní problém, například invazi škrkavek.

Fitmin

Dobrý den, mám 10ti měsíční štěně AST krmené granulemi. Vyzkoušela jsem několik značek, ale přestává o granule jevit zájem. Skoro je nechce žrát. Ovšem když dostane konzervu smíchanou s těstovinami, může se utlouct a denní dávku sní v pohodě. Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli je konzerva plnohodnotnou stravou jako granule nebo se musí něco přidávat a nebo jak mám donuti svého psa granule jíst. Krmila jsem BOSCH, FITMIN LEON a teď naposledy PURINA EXCELLENT. Předem děkuji za odpověď. G. R.

Anonym

2005-01-18 03:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Konzerva není plnohodnotnou stravou. Směs s těstovinami, případně s přídavkem vitaminominerálního přípravku, může na nějakou dobu granule nahradit. Je ovšem jen velmi obtížné odhadnout, aby byla krmná dávka dlouhodobě plnohodnotná a vyvážená. Pokud pes odmítá žrát granule, mohou se mu krátkodobě ochutit konzervou nebo zálivkou, nejlépe vývarem, například z kostí. Nedopusťte však, aby si na tuto skladbu zvykl a vyžadoval ji. Ze zkušenosti vím, že téměř každý pes se časem naučí granule přijímat. Někdy se zdá, že jich sežere málo, ale jde o koncentrovanou stravu a někdy opravdu malé množství stačí.

Fitmin

Dobrý den, mám 18 měsíčního labradora, byl krmen krmivem Fitmin Leon maxi junior-stravu přijímal bez problémů. Před 2 měsíci jsem přešel na krmivo Oskar adult. Toto krmivo sežere, ale poslední týden všechno vyzvrací.(Krmivo je mu namáčeno-krmen od malička). Jinak ostatní jinou stravu(kolínka se psí konzervou ale i jinou stravu sežere s chutí). Jinak je veselý bez problémů. Mám přejít na jinou stravu?Můžete mě dát nějaké doporučení?Na doplnění uvádím,že měl problém s kulháním na pravou tlapu. Po vyšetření a doporučení zvěrolékařem jsme přešel na krmivo Fitmin Leon - kulhání postupně odeznělo a nyní i při zátěži nejsou žádné potíže. Jinak je po celý den ve venkovním výběhu, s pravidelným venčením ráno, odpolední cca 2 - 3 km procházka a večerní venčení. Děkuji

Anonym

2005-01-17 09:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji přejít na granule FITMIN Bernard maxi adult, nepřidávat kolínka ani konzervy. Zkuste přestat krmivo namáčet a podávat ho jen na krátkou chvíli, tj. nechat ho před ním maximálně půl hodiny a pak ho odebrat. Nevím jakým způsobem skladujete krmení, pokud byste nechával pytel otevřený a v místnosti by bylo vlhko, mohlo by se krmivo zkazit. Taky jste mohl načít jiný pytel s prošlým datem. Zvracení však může být způsobeno i jinými vlivy než krmením.

Fitmin

Můj 5letý A 1/1 je dost citlivý na bílé chlupy - i při malém zranění (př.odřenina atd) mu v místě rostou bílé chlupy... a také je citlivý na otlaky - i bez sedla atd... existují nějaké vitamíny na tyto problémy, nebo se musím smířit s tím, že koník je "cíťa"?

Anonym

2005-01-16 10:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Citlivost, kterou projevuje Váš kůň může mít několik příčin, které je těžké z vašeho dotazu určit.Že v místě jizvy vyrůstají bílé chlupy není až tak nenormální, protože tam chybí kožní pigment-melanin, ale citlivost na otlaky může být způsobena určitou alergickou reakcí, sníženou imunitou, nedostatkem stopových prvků - zinku a nebo nedostatkem vitamínů skupiny B (i když to není u koní obvyklé). V tuto chvíli Vám mohu doporučit přidávat doplněk se zinkem a biotinem, např. EQUICO biotin (Zn 11250 mg/kg, Biotin 2200 mg/kg) v dávce 30g/den a pro podporu imunity směs bylin Herbs regeneration s obsahem účinné látky Imuregen, v dávce 40 g. Pomoci by mohl i přídavek pivovarských kvasnic - zdroj vitamínů B. Zkuste i změnit krmnou dávku. Při krmení cca 7 kg sena a 2 - 2,5 kg EQUICO complete ( a solný liz), dostane váš kůň všechny potřebné živiny včetně minerálních látek a vitamínů. ing. Novák

Fitmin

Chci se vás zeptat na následující: Mám 4 měsíční Fenu štěně- Golden Retriver a mám pocit že málo žere. Vyroste?Dosud jí podávám pouze granule Proplan pro štěnata velkých a  obřích plemen . Mám jí zkusit vařit ? Děkuji Scholle

Anonym

2005-01-16 10:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
U golden retrievera se snad ani nemusíte bát, většinou je třeba hlídat, aby příliš nestloustl. Doporučuji krmit granulemi. V nich dostane pes vše potřebné v dostatečném množství.

Fitmin

Dobrý den, chcela by som Vás poprosit o urcenie krmnej davky pre moju kobylu. Je to norik muranskeho razu, ma 28 rokov, bez nejakych zdravotnych problemov. Chodi dvakrat do tyzdna pod sedlo do terenu, podla chuti tak na 3/4 hodinu, len lahka praca. Dostava ovos, seno a mrkvu. Dakujem pekne.

Anonym

2005-01-15 09:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmnou dávku můžete sestavit buď ze sena a ovsa v dávce cca 8kg lučního sena a 2,5 kg ovsa, ale je třeba přidávat minerálně-vitamínový doplněk, např. EQUIMIN v dávce 0,12 kg. Přídavek mrkve výrazně neovlivní celkovou dotaci živin, ale je to vhodný dietetický doplněk krmné dávky. Ve druhé variantě můžete krmit cca 7 kg lučního sena a 2,5 kg EQUICO complete. V obou případech zajistěte volný přístup k solnému lizu a Váš kůň bude mít dostatek všech důležitých živin. ing. Novák

Fitmin

Dobrý den ! Naše fenka výmarského odchovala 9 štěňátek všichni už mají nový domov a Tarinka se vrací do normálu. Jíst jí chutná, hraje si adt. Mám pocit, že má na sobě lisinky (vypadanou srst) ne scela jen takové prořídnutí. Při porodu byli problémy a tak je kastrovaná. Přešli jsme na Artur-light je 3,5 roků stará. Prosím o Váš názor a případnou radu. Děkuji a mějte se hezky Andy

Anonym

2005-01-15 08:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Může to být línání, to často po odstavu štěňat, zvláště bylo-li jich devět, přichází. Pokud by se ale fenka začala více drbat, navštivte veterináře. Doporučuji po dobu rekonvalescence přidávat vitaminominerální doplněk PRO regenerace.

Fitmin

Je při procesu přezubování zvýšená teplota ?asi 39 OC . Děkuji Scholle Jan

Anonym

2005-01-14 07:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ano, i výměnu zubů může doprovázet zvýšená teplota. Teplota psa 39 stupňů, zvláště je-li to štěně, však lze považovat ještě za normální, o horečce lze hovořit zvýší li se teplota nad 40 stupňů, až nad 41,5 stupně je teplota kritická. Teplota se měří zásadně v konečníku teploměrem, který je namočený do jedlého oleje, nebo namazaný speciálním gelem, aby byl kluzký. Do konečníku se zasune do hloubky 5 cm a ponechá se tam zhruba 3 minuty. Běžně se teplota pohybuje v rozmezí od 37 do 39 stupňů. Platí zde nepřímá úměra, u menších a mladších psů bývá vyšší.

Fitmin

Dobry den, prosim o informaci - jakym nejvhodnejsim krmivem krmit pri atopickem ekzemu. Dekujia zdravi H. H.

Anonym

2005-01-13 11:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Záleží na tom, jakého je ekzém původu. Často nemusí vůbec s výživou souviset. Pokud nějaké krmivo vyvolalo alergickou reakci a následně vznikl ekzém, je dobré přejít na krmivo s menším zastoupením alergenů. Fitmin má pro tyto účely připraveno krmivo s názvem SENSITIVE, které neobsahuje pšeničný lepek, hovězí nebo mléčnou bílkovinu ani sójový protein.

Fitmin

Mám 3měsíční štěně zlatého retrivra a chci se Vás zeptat, jestli štěně poroste, když má stále teplý a vlhký čenich ale je bez teploty. Normálně má kolem těch 38,3 OC Děkuji Scholle scholle.jan@chello.cz

Anonym

2005-01-12 07:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Čenich psa bývá vlhký a studený, když je teplý a suchý, je to jeden z příznaků, že se se psem něco děje. Růst psa teplota čenichu neovlivní. Pokud se přidruží malátnost, nechutenství, či jiné problémy, je dobré zajít k veterináři, který psa podrobně prohlédne, určí diagnózu a doporučí léčbu.

Fitmin

NŮJ KŮN MÁ ROTŘEPENOU ŠLACHU JAK MAŠLI EXISTUJÍ NĚJAKÉ VITAMINY

Anonym

2005-01-12 03:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vitaminominerální směsi se koním přidávají, aby dostali v krmivu všechny potřebné živiny pro správnou činnost všech životních funkcí. Na zraněnou, rozvlákněnou šlachu jsou nejlepší vitamíny "čas" a řízený pohyb. ing. Novák

Fitmin

Dobrý den, loni jsem připouštěla 4 letou A1/1 (prvnička), byla celkem 4 x u hřebce, ale březí nezůstala. Můžete prosím poradit nejlepší postup pro tuto sezońu?

Anonym

2005-01-06 01:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Nechte ji klinicky vyšetřit veterinárním lékařem a jestli není narušen reprodukční cyklus, nechte si poradit nejoptimálnější dobu připuštění, třeba vyšetřením cervikálního hlenu, nebo nechte kobylku u hřebce nekolik dní. I kdyby došlo k oplození, tak i kvalita odchovu a výživa mají vliv na to, aby kobylka o embryo nepřišla . ing. Novák

Fitmin

Koupila jsem si koně-plnokrevníka, steeplera, který byl po uráze holenní šlachy (praskla při tréninku). Veterinář doporučil operaci poutka, pokud bude kůň opět běhat.pokud by měl být na rekreaci, nepovažoval to za nutné. Muj dotaz je, jestli se dá pomoci koni od otoku i bez operace. Dekuji mnohokrát.

Anonym

2005-01-01 10:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, chtěla bych se Vás ještě zeptat na radu ohledně krmiva. Tříměsíčního dobrmana krmím Eukanubou. Poslední dobou ale pozoruji, že se nadýmá a také při venčení má často průjem. Dávám mu přesné dávkování podle tabulky. Poraďte mi, prosím, zda mám přejít na jinou značku krmiva a když ano, tak na jakou. Nebo jaké látky by mělo krmivo obsahovat, aby nedocházelo k nadýmání a průjmům. Ráno je stolice normální, ale přes den je spíše řídká. Chci mu ale dávat kvalitní krmivo. Děkuji.

Anonym

2004-12-30 11:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmiva značky Eukanuba patří mezi ty velmi kvalitní, a taky mezi ty velmi drahé. Předpokládám, že krmíte granule určené pro štěňata. Nadýmání a průjem mohou být způsobeny i něčím jiným než krmením. Dost často mohou být zapříčiněny hyperaktivitou nebo stresem. Velkou roli mohou hrát i cizopasníci nebo prostě změněná mikroflóra zažívacího traktu. Pokud ovšem je stolice ráno normální a odpoledne řídká, přiklonil bych se k tomu, že pes má během dne tolik vzruchů, že se nemůže v klidu vyvenčit. Učte ho rozdělit si den na chvíle odpočinku a chvíle vysoké aktivity.

Fitmin

Dobrý den, pořídil jsem si štěně leonbergera. Od chovatele jsem dostal krmivo značky Nutram.Štěně je zatím velmi žravé a tak se chci zeptat ,zda mu mám do krmiva přidávat Fitmin Pro Kosti. Pejsek bude mít 3.měsíce a velmi nerad bych zanedbal jeho výživu ohledně růstu kostí a výživu kloubů. Někteří chovatelé tvrdí,že při krmení granulemi není potřeba nic štěňatum přidávat - zejména vápník, jiní tvrdí naprostý opak. Prosím, napište mi ,jak se mám zachovat ,abych neudělal chybu ve výživě štěňete. Děkuji Vám za radu .

Anonym

2004-12-27 12:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kompletní krmiva by měla být vyvážená, tudíž v normální situaci není potřeba k nim do krmné dávky vitaminominerální ani jiné přípravky přidávat. Mělo by to platit i pro granule značky Nutram, patří do stejné kvalitativní třídy jako krmiva chovatelské řady značky Fitmin. Přípravka PRO jsou určeny zejména chovatelům, kteří krmí svého psa tradičním způsobem. Ovšem v životě psa mohou být období, kdy potřebuje jiný poměr látek, případně celkově vyšší či nižší dávku některého komponentu. Také každý pes je jiný. Většina jich zareaguje na určitý druh krmení stejně, některý ale vybočí z řady a potřebuje v danou chvíli něco jiného. Tak již to bývá. Teoreticky byste tedy nemusel k základní vyvážené krmné dávce přidávat žádný minerálněvitaminový doplněk, je však třeba psa pozorovat. Jakmile se začne chovat divně, jakmile se u něj začne projevovat nechutenství nebo začne mít zdravotní problémy, hlavně ty s kostrou, nejčastěji slabé kulhání na přední nohu, je dobré něco v jeho výživě změnit. Prvním zákrokem by mohlo být přidání vitaminu D nebo přípravku PRO štěně. Možná tím posílíte organizmus psa, který má v tu dobu vyšší požadavky na přívod minerálií než jich přijme v základní krmné dávce. Pokud budou problémy přetrvávat, zajděte k veterináři. Ten by měl poradit co a jak krmit, své doporučení navíc může podepřít vyšetřením psa, případně metabolickým testem. Problémy s kostrou bývají u rostoucích psů, pokud jsou krmeni kompletní vyváženou stravou chovatelské řady, většinou více způsobeny nadměrným přetěžováním psa (jízda u kola), vyžadováním nadstandardních výkonů (skok z výšky na tvrdý podklad), zdviháním za přední nohy a podobně, než samotnými chybami ve výživě.

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co dělat, když se 3 měsíční štěně dobrmana, pravidelně odčervovaného, krmeného Eukanubou kouše do svého vlastního ocásku. Na jeho konci má už lysinku. Z ranky je postupně stroupek, ale on si ten strup zase zuby strhne a teče mu trochu krev. Jinak je veselý.

Anonym

2004-12-22 12:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Většinou si pes kouše ocas z nudy. Je třeba ho zabavit. Často se váže tato nepříjemná vlastnost na určitý věk dospívání a pak sama vymizí. Nelze se na to ale spoléhat. Raději zakročte. Doporučuji psa nenápadně pozorovat a jakmile začne mít choutky ocas si hryzat, něčím ho zabavte. Můžete zvolit i jinou taktiku. Jakmile začne mít pes choutky ocas si hryzat, vynadejte mu. Límec na krm může problém vyřešit rychle v tom směru, že si pes na ocas nedosáhne, avšak neodstraní se tím příčiny. Kousání ocasu většinou není záležitost neplnohodnotné výživy. Spíše naopak. Pes tak může reagovat i na stres z toho, že dostává energeticky hodnotnější krmnou dávku než je schopen "spálit" (zužitkovat). Dopřejte mu více pohybu na čerstvém vzduchu, radostně si s ním hrajte.

Fitmin

Dobry den, mam dvouletou fenku labradora a v lete bych chtela i s ni letet do USA. Mohl by jste mi prosim rici neco o podminkach pro jeji vycestovani. Euro pas a podobne veci uz ma zarizene, ale spis by me zajimaly detaily ohledne karanteny atp. Predem dekuji za odpoved

Anonym

2004-12-21 11:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Důležitý je Europas, ten již máte. O to je to vše jednodušší. Teď totiž hlavně záleží na společnosti, se kterou hodláte do USA letět. Každá může mít jiné podmínky. Rada je jednoduchá, zavolejte si na linku několika společností, které vypravují letadla do USA a pak jejich podmínky porovnejte.

Fitmin