VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 82 ... 91 92 93 94 95 96 97 ... 109
Dobrý den pane inženýre. Prosím o radu jaké krmivo mám zvolit pro 11.týdenní štěně Německého ovčáka = psa, zda Berta nebo Leon? Prosím poraďte mi. Moc mi na jeho stravě záleží, chci pro něho jen to nejlepší. Nyní má krmivo, které mu moc nesedí-Calibra Puppi. Má průjem bez teplot, chuť k jídlu má a radost ze života taky. Krmí ho tím chovatelka a právě mi poradila krmivo značky Fitmin, které dává své feně. Dnes si jdu pro štěně a chci vědět, jak přejít na jinou značku, aby neměl nějaké problémy. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den. Ester Fišerová z Brna

Anonym

2005-04-14 02:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučoval bych zvolit krmivo BERTA. S krmivem značky Calibra zkušenosti nemám. Pokud štěňata nemají znatelné zdravotní problémy, není řidší stolice na škodu. Konzistence stolice u štěněte se mění častěji než u dospělého psa. Štěně občas sežere co nemá, něco olízne a tak dostane do sebe baktérie, které způsobí mírný průjem. Štěně má však ve srovnání s dospělým, nebo ještě více ve srovnání se starým psem, lepší schopnosti se průjmu zbavit. Nezapoměňte přejít na nové krmivo pozvolně, přechod by měl být určitě delší než dva dny, zvláště když má štěně sklony k průjmům. Lepší by však bylo nechat ho vyhladovět a pak mu postupně přidávat nové krmivo, případně podpořit rozvoj správné mikroflóry ve střevech přídavkem některého probiotika.

Fitmin

Dobrý den, když jsem si pročítala některé rady psal jste o vaši feně čhp. V červnu budeme mít štěně (pejska), tak se chci zeptat jestli je něco speciálního o čem bychom měli vědět. Sháním informace kde se dá a zatím mi přijde, že tato rasa je naprosto úžasná. už i setkání s rodiči stěněte (Chov. stanice Růžová louka - Kaňský O.). Děkuji za info.

Anonym

2005-04-06 02:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Olda Kańský je svědomitý chovatel. Z jeho chovatelské stanice štěňata mohu doporučit. Je to národní plemeno, dosud není uznané FCI a pravděpodobně již nebude (pokud se nezmění politika FCI). Pokud nemáte ambice jezdit často na výstavy psů, nemuselo by Vám to vadit. Je to plemeno, které se vyvíjí, tudíž je třeba počítat s tím, že se někdy mohou u některých jedinců projevit dědičné vady (ostatně podobný problém naopak mohou mít plemena přešlechtěná). Je to plemeno psa, za které při jeho pořizování nedáte mnoho peněz a pokud jste přírodní typ, myslím tím pokud ráda chodíte do přírody a na tůry, nebo sportujete, může Vás plně uspokojit. Je to plemeno plodné a dlouhověké. Dvě naše feny se dožily devíti let, náš chovný pes Dar Faranda téměř třinácti let. My jsme chovali české horské psy asi 15 let. Rádi na ta léta vzpomínáme a stále se s kamarády, chovateli těchto psů, občas stýkáme. V klubu ČHP myslím vždy panovala přátelská atmosféra. Já jsem byl několik let předsedou klubu, manželka je dosud oficiální rozhodčí ČMKU pro toto plemeno. Se změnou sportovních aktivit a chovatelských ambicí jsme změnili i plemeno psa, mí rodiče ještě jednoho čtrnáctiletého mají.

Fitmin

Dobrý den, očekáváme psí přírustek do rodiny, tento pes bude celoročně chován venku. Proto se chci zeptat, jak postupovat když si ho přineseme domů. Po jaké době může být v boudě a venku celý den. Děkují

Anonym

2005-04-06 02:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Bude záležet na tom, od koho si štěně pořídíte a jaké je to plemeno psa. Většina plemen psů je schopna žít celoročně venku, ovšem s tím, že mají boudu s předsíňkou, zastřešený kotec a dostatečně velký výběh. Někteří chovatelé odchovávají štěňata venku, takže s přechodem by neměly být problémy. První dva dny je třeba štěně hlídat. Je-li ve stresu, bývá choulostivější. Nyní je již počasí příznivé. Nemusíte mít starosti s tím, že by štěně venku nastydlo. Přesto, pokud je deštivé počasí, nedovolte štěněti běhat venku na dešti. Pokud zmokne, vezměte ho domů, aby se osušilo. Nekoupejte ho v šampónech, to by mohlo opravdu nastydnout. šampón nebo mýdlo rozpouští tuk v podsadě a pak k nebezpečnému prochladnutí může dojít.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na častý problém dostihových koní, na krvácení do plic. Zda se s tím dá něco dělat (nebo alespoň omezit) a zda s tím koně mohou dál běhat dostihy nebo případně dělat jiný sport. A také na přípravek Lasix, proč je v Evropě zakázán a jaký je jeho účinek. Děkuji za odpověď.

Anonym

2005-04-05 03:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
To je dotaz pro veterináře, respektive na základě vyšetření lze koně využívat pro sportovní nebo rekreační ježdění, ale kůň s tímto onemocněním v dostihovém sportu zpravidla svou kariéru končí.

Fitmin

Přeji hezký den, mám rok a dva měsíce starého křížence AST a začal mi provádět tu věc, že začíná být agresivní na ostatní psy. Fenky nechává na pokoji, ale ať je to malý nebo velký pes, bez příčiny na něj vystartuje a velice zle vrčí. Přitom se od svých 2 měsíců, co jsem si ho přivezla, setkával se psy úplně normálně. Každý den byl ve společnosti nejméně 6 psů a fenek a dalších okolo výběhu procházejících psů. Zkusila jsem snad vše, ale žádné tresty nepomáhají. Jinak je moc hodný a strašně miluje lidi. Dělá mi trochu problémy i s přivoláním, ale to pomalu zvládám drezůrou. Předem děkuji za odpověď.

Anonym

2005-04-04 01:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pes si začíná uvědomovat svoje "mužství" a snaží se prosazovat mezi psy, bojuje o dominanci, zatím nerozlišuje mezi malými a velkými psy a zdá se, že ani nerozlišuje mezi cizími psy a psy z vlastní smečky. Neposlušnost při přivolání s tím může souviset. Na každého psa platí jiný metr, každý je jiný. Je nutné zkoušet, co na něj platí. Autorita se trestáním získat nemusí. Pokud na ostatní psy jenom vrčí, není to tak zlé jako když je bezdůvodně a třeba navíc s rozběhem napadá. Zlobou v něm můžete i zlobu vyvolat. Zkuste ho trestat nenápadně, bez křiku. Nastražte situaci a třeba poproste o asistenci někoho jiného. Vyrušte ho včas od jeho záměru, například tím, že po něm hodíte plechovkou od Coca Coly naplněnou chřestivými kamínky, případně ho postříkejte vodou. Jsou i jiné metody, popisuje je například W. E. Campbell ve své knize "Behaviour Problems in Dogs", ale to je na dlouhé povídání. Možná bude lepší zajít za zkušeným výcvikářem v okolí a ten konkrétní metody nápravy s Vámi na Vašem psovi vyzkouší.

Fitmin

Jak dlouho může žít v tělě koně tasemnice (od vajíčka),bez toho,že by kůň začal hubnout, nebo se zdravotně horšit? Dá se tasemnice z těla 100% zničit? Je kůň i po správném odčervení stále přenašečem? Je možné také "odčervit" pastvinu, box?

Anonym

2005-04-03 01:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Aby se zabránilo zdravotním následkům působení vnitřních cizopasníků je nutné odčervovat pravidelně, minimálně 2x za rok. K odčervení se používá několik komerčních přípravků, které Vám doporučí Váš veterinář. Protože se může opakovaným používáním jedné účinné látky výsledný efekt snížit, obecně se doporučuje odčervovací přípravky měnit. V boxu vajíčka tasemnice odstraníte pravidelným a důkladným místováním a pastvinu ošetřujte sekáním a vláčením. To ale není způsob jak pastvinu zbavit cizopasníků. Jediný způsob je pravidelné odčervování a likvidace cizopasných červů v těle koně.

Fitmin

Mám 2 staré koně, huculského hřebce 24 let a klisnu kříženku hucula 22 let. Hřebec má posl. dobou problémy s pohybovým aparátem, resp. s motorikou. Oba mají na přední noze tzv. kroužek, což jim i nadále způsobuje kulhání. Již jsou v "důchodu". Krmíme jen seno a řepu, 2x denně. Nemají problémy s váhou, i když jsou trošku zakulacení. Chtěla bych pro ně to nej..., proto prosím o radu, jak a kolik krmit (bez jádra), ev. krmnou směsí. Můžete mi doporučit některý z Vašich výrobků, který by pomáhal zlepšit pohybový aparát. Předem děkuji

Anonym

2005-03-31 01:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmení starých koní vyžaduje stejnou pozornost jako výživa koní v "produktivním věku". Je třeba brát v úvahu kvalitu chrupu i specifické živinové nároky starých koní. Proto bych vám doporučil lehce využitelnou extrudovanou směs EQUICO complete, kdy v denní dávce cca do 2 kg kůň dostane vyvážený poměr bílkovin, energie, minerálů i vitamínů. Společně se senem tvoří tato směs kompletní krmnou dávku. V případě, že starý kůň má opotřebovaný chrup, je lepší mu krmnou dávku vlhčit. Přístup k solnému lizu je samozřejmostí. Pro regeneraci kloubní chrupavky s protizánětivým účinkem máme doplněk kloubní výživy EQUICO flexi, který se přidává v denní dávce 10-20 gramů.

Fitmin

dobry den, chtela jsem podekovat a jeste mam dotaz ohledne toho, ze bych si krmivo objednala jestli je Berta za 560kc, a kolik se plati postovne? nebo je to zadarmo? Dekuji MAralikova

Anonym

2005-03-30 12:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Poštovné je 65 Kč. Připomínám, že Berta je za 560 Kč pro členy chovatelského klubu Fitmin s bronzovým členstvím, tedy se slevou 5 %.

Fitmin

Mám kobylku 10let, teď je na připouštění, chci se zeptat, kdy nejdřív je možné zjistit zda zabřezla nebo ne, popřípadě v jaké cennové relaci se cena tohoto "brzkého" testu pohybuje, moc děkuji za včasnou odpověď.

Anonym

2005-03-29 08:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vyšetření březosti lze, s dobrým ultrazvukovým přístrojem, provést již v 10 až 11 dni gestace. Provádění takto časné diagnostiky s sebou ovšem přináší řadu problémů. 1. identifikace zárodku v tomto stadiu je obtížná a jeho spolehlivé rozlišení od tzv. endometriálních cyst je téměř nemožné. Tyto cystičky se vyskytují velmi často v děložní sliznici starších klisen po několika březostech. 2. u klisen velmi často dochází k tzv. embryonální mortalitě, tedy k odumření zárodku ve velmi časném stadiu a  jeho následnému vstřebání Může se tedy velmi snadno stát, že krátce po takto raném zjištění březosti zárodek odumře a my přijdeme o možnost klisnu znovu připustit pokud ji nepřešetříme znovu před předpokládaným nástupem říje tj . kolem 18. dne. 3. Diagnostika březosti ve velmi časném stadiu ( 10 - 11 dní ) bývá volena pro možnost korekce výskytu dvojčat. Zárodek se do cca 16. dne pohybuje volně v děloze. Dvojčata lze tedy od sebe oddělit a jedno z nich opatrně tlakem prstů rozmáčknout ( v této fázi se jedná o váček s tekutinou ) Tento zdánlivě hrubý zásah je však v překvapivě vysoké míře úspěšný a druhé embryo pokračuje v nerušeném vývoji. Volba doby rané diagnostiky závisí na preferenci vyšetřujícího a na dohodě s chovatelem. Dle mého názoru je nejvhodnější dobou pro ranou diagnostiku 16. až 18. den. V této době lze již zcela jasně diferencovat embryo a případné děložní cysty či jiné útvary. Rovněž odstranění již nepohyblivého - fixovaného dvojčete je, podle mých zkušeností, snadnější, a to i v obecně obávaném případě, kdy obě dvojčata leží těsně u sebe. Při vyšetření v tomto období -v případě, že klisna není březí - můžeme rovněž posoudit vhodnou dobu k opětovnému připuštění a, díky otevřenému děložnímu krčku, provést např. mikrobiologické vyšetření. Zásadním pravidlem zůstává, aby termín doporučil vyšetřující s ohledem na své zkušenosti a dostupné vybavení. Obvyklá cena vyšetření se pohybuje kolem 400 Kč,- MVDr. Jan Filla, Napajedla

Fitmin

Dobrý den. Mám fenku jorkšíra. Je jí 10 týdnů a váží již 88 dg. Mám ji od 7. týdne věku a za tu dobu přibrala již 30 dg. Zdá se mi, že je do hodně. Bojím se, aby nebyla příliš velká. Dávám jí ráno mléčné výrobky - 2 lžicky jogurtu nebo tvarohu, jinak přes den 3 malé dávky Puriny. Maminka má 2,10 kg, tatínek 1,70 kg. Co si o tom myslíte?

Anonym

2005-03-25 03:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Nemám podklady o růstových křivkách jorkšíra, takže nemohu posoudit, zda jde o příliš rychlý či pomalý nárůst živé hmotnosti Vašeho miláčka. Jedno je jisté, u plemen psů malých velikostí sledování růstu není tak důležité jako u velkých plemen, které v důsledku překotného růstu (z důvodu nesprávně zvolené výživy) v období dospívání mohou mít problémy se správným vývinem kostí a kloubů. Další důležitou informací je to, že kompletní granulovaná krmiva, zvláště ta ze superprémiové nebo prémiové řady zabezpečí živiny pro správný vývoj v celkovém množství i vzájemných poměrech. Přídavky, jako jogurt nebo tvaroh, mohou tuto vyváženost narušit. Obdobně tomu je s přidáváním různých pamlsků nebo zbytků od oběda.

Fitmin

dekuji moc za zaslani vzorku, urcite koupime pytel, je mozne aby byl zaslan primo na nasi adresu? Protoze nevime presne kde v Ostrave jsou a kolik by se platilo? Dekuji Presneji by to byla ta Berta

Anonym

2005-03-24 05:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ano, pošleme ho.

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na střečky. Mám 2 roky starého haflinga a má střečky. Koupili jsme ho pred mesicem. Je narozen v Pardubickém kraji. Již jsme z něho vyndali 8 larev, 6 jich bylo černých a myslíme si, že byly mrtví a z toho 2 byly živí(světlá barva), ale vydeli jsme to poprvé, tak nevíme. Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné, aby se přenesli na ostatní koně? Mám strach, že neuhlídáme všechny střečky a nějaký se na pastvě zavrtá a v létě vylíhne. Myslíte, že je to možné? Děkuji moc za odpověď

Anonym

2005-03-22 04:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, s tímto tématem si vás dovolím odkázat na : http://www.vetweb.cz/projekt/clanek.asp?pid=2&cid=1650, kde MVDr. Jahn z VFU Brno píše o napadení koní larvami střečka srnčího. Napadení koní larvami střečka srnčího (Hypoderma diana) P. JAHN,1 J. MINÁŘ,2 I. GELBIČ2 1Veterinární a farmaceutická univerzita Brno 2Entomologický ústav AVČR České Budějovice Veterinářství 2002;52:476-477 SOUHRN Jahn P., Minář J., Gelbič I. Napadení koní larvami střečka srnčího (Hypoderma diana). Veterinářství 2002;52:476-477. Případy výskytu specifického cizopasníka na nespecifickém hostiteli jsou velmi vzácné. V posledním desetiletí byly v České republice zaznamenány jednotlivé případy napadení koní larvami podkožního střečka srnčího ? Hypoderma diana. Poměrně velký počet tohoto neobvyklého napadení koní byl zjištěn v roce 2001. Novým jevem je vícečetné napadení koní: u osmi zvířat bylo nalezeno 5 ? 25 larev. Výskyt larev byl pozorován v 11 lokalitách (5 v Čechách, 6 na Moravě) v období od poloviny prosince 2000 do začátku dubna 2001. Larvy přežívaly do II. instaru, pak uhynuly. Napadení nespecifickými střečky tak vysoké intenzity nebylo u koní dosud popsáno. K tomuto jevu může dojít v podmínkách hojného společného výskytu původního a nového hostitele, v tomto případě koní, na pastvinách blízko lesů obývaných srnčí zvěří silně napadenou střečky. Přechodu specifického parazita na nespecifického hostitele brání vnitřní regulační systém v populacích parazita a specifického hostitele, který se vytvořil během společného fylogenetického vývoje. ..... více na výše uvedených stránkách ing. Novák

Fitmin

Dobrý den, můj dotaz se týká nateklých předních nohou mého koně (obou). Je to 7-mi letý valach, A1/1, po dostihové (neúspěšné) kariéře. Na jedné noze má zranění staré velice dlouho, cca z roku 2001. Otok má ztvrdlý a nehřeje, jak mi bylo řečeno veterinářem. Stalo se mu to v překážkovém dostihu. Na druhé noze má zranění stejného rázu, prasklá šlacha po stoupnutí do díry v plném trysku. Stalo se tak roku 2004. Kovář mi říkal, že koni noha hřeje, ale veterinář mi nic podobného neříkal. Kůň prozatím nekulhá a když už, tak simuloval, protože když se mu pohrozilo bičem, tak toho téměř vždy nechal. Trénujeme na nižší endurance, cca do stupně ''L'' tj 50 km. Kůň zvládá 2 hodiny klusu v kuse bez větších potíží. Nějaké to skákání je v tréninku také zahrnuto a do budoucna by jsem se mu chtěla věnovat více. Momentálně mu nohy problémy nedělají, snad jen při kování a prudkých nárazech cuká nohama jakoby ho to bolelo. Zajímalo by mě: 1) jaký je váš názor na blistrování v tomto případě a jestli ano-nevadí,že zranění jsou na každé noze různě stará? 2)Co si myslíte o operaci? 3)Znáte ještě jiný způsob léčby? 4)Myslíte,že není třeba řešit tento problém dokud není aktuální? Děkuji předem za odpověď.

Anonym

2005-03-21 07:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, můj dotaz se týká nateklých předních nohou mého koně (obou). Je to 7-mi letý valach, A1/1, po dostihové (neúspěšné) kariéře. Na jedné noze má zranění staré velice dlouho, cca z roku 2001. Otok má ztvrdlý a nehřeje, jak mi bylo řečeno veterinářem. Stalo se mu to v překážkovém dostihu. Na druhé noze má zranění stejného rázu, prasklá šlacha po stoupnutí do díry v plném trysku. Stalo se tak roku 2004. Kovář mi říkal, že koni noha hřeje, ale veterinář mi nic podobného neříkal. Kůň prozatím nekulhá a když už, tak simuloval, protože když se mu pohrozilo bičem, tak toho téměř vždy nechal. Trénujeme na nižší endurance, cca do stupně ''L'' tj 50 km. Kůň zvládá 2 hodiny klusu v kuse bez větších potíží. Nějaké to skákání je v tréninku také zahrnuto a do budoucna by jsem se mu chtěla věnovat více. Momentálně mu nohy problémy nedělají, snad jen při kování a prudkých nárazech cuká nohama jakoby ho to bolelo. Zajímalo by mě: 1) jaký je váš názor na blistrování v tomto případě a jestli ano-nevadí,že zranění jsou na každé noze různě stará? 2)Co si myslíte o operaci? 3)Znáte ještě jiný způsob léčby? 4)Myslíte,že není třeba řešit tento problém dokud není aktuální? Děkuji předem za odpověď.

Anonym

2005-03-21 07:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, na vaše otázky může kvalifikovaně odpovědět jen zkušený veterinář, který vašeho koně podrobně vyšetří a na základě tohoto vyšetření vám doporučí zda blistrovat, operovat a jak intenzivně jej zatěžovat.

Fitmin

Dekuji, mela bych zajem o Fitmin Puppy pro stenata strednich a velkych plemen adresa je : Eva Maralíková, Na Jízdárně 24, Ostrava , 70200 ... moc deluji, poohlidnu se po tech obchodech, pokud psovi bude chutnat

Anonym

2005-03-21 09:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ano, vzorky pošleme.

Fitmin

chtela jsem se zeptat, jestli neposilate vzorky krmiva? Pro me teda nejlepe Puppy... Take jsem se chtela zeptat, nasla jsem si v Ostrave Porube Prodejnu, tak doufam, ze tam naleznu krmivo Fitmin, dekuji

Anonym

2005-03-21 07:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vážným zájemcům vzorky krmiva posíláme. Napište prosím na email: pazitna@dibaq.cz o co máte zájem a k tomu připojte adresu, na které máme vzorky poslat. V Ostravě je 5 prodejen, které krmiva značky FITMIN odebírají, další jsou například v Plesné, Polance nebo v Klinkovicích.

Fitmin

Přeji Hezký den, v internetovém obchodě jsem narazila na výrobek Dibaq Pet Hair & Skin (vitaminové doplňky). U tohoto výrobku chybí deklarované jakostní znaky. Protože se rozhoduji právě na základě těchto znaků, zajímala by mne hmotnostní koncentrace biotinu, která je dle výrobku "vysoká". Předem děkuji za odpověď.

Anonym

2005-03-16 07:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Výrobek obsahuje: Biotin 560 mg, zinek 860 mg, měď 75 mg, mangan 70 mg v 1kg, dávkování 1g/5kg hmotnosti.

Fitmin

Dobrý den. Při hledání vhodného krmiva pro naše štěně velkého křížence jsem objevila stránky Fitmin. Musím říci, že mne překvapily nízké ceny (oproti zahraničním výrobcům) a dobré složení. Asi je také vyzkoušíme. Jen mne zaujala Vaše odpověď v dotazu Krmivo pro retrievra a prosím o vysvětlení. Bylo v ní uvedeno, že při přechodu z Acany na Fitmin se sníží spotřeba krmiva i vody. Jak to? Porovnávala jsem procentuální zastoupení dusíkatých látek a tuků v Acaně Large Breed Puppy, což je 30/14 a v Leonovi Maxi Junior 21/9,5. Myslela jsem, že právě krmiva s nižším procentuálním zastoupením musí pes zkonzumovat více, aby se zasytil a udržel si kondici. A ta voda? Neměl by k ní mít pes neomezený přístup? A jak to že jí u Leona vypije méně? Děkuji velmi za odpověď.

Anonym

2005-03-16 02:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Upozorňuji na nepřesnost ve Vaší otázce. V té zmiňované odpovědi jsem doporučoval zvolit krmivo OSKAR Adult. V té odpovědi jsem prezentoval jen domněnku, předpoklad. Bývá pravidlem, že při přechodu na jiné krmivo je příjem toho nového nižší (výjimky však toto pravidlo hojně potvrzují). Usuzoval jsem také na základě předchozích zkušeností. Vzhledem k tomu, že ACANA je značka kvalitních krmiv stejné třídy jako značka FITMIN, snažíme se získat o této konkurenci co nejvíce objektivních informací. Během dvou let jsme v naší chovatelské stanici 3x porovnávali chutnost krmiva OSKAR Adult (bílkoviny 23 %, tuky 12 %) a ACANA ? PREMIUM (bílkoviny 26 %, tuky 16 %). Osm fen plemene border collie jsme krmili jednou denně a zároveň měřili spotřebu krmiva, spotřebu vody, množství a konzistenci výkalů. Dlužno podotknout, že vždy šlo o krátkodobé (v trvání jen několika dnů) testy chutnosti. Feny tudíž mohly sežrat krmiva kolik chtěly, jedné nebo druhé značky. Ve všech třech testacích byl naměřen vyšší příjem krmiva Acana, který byl doprovázen podstatně vyšším příjmem vody. Vodu vyměňujeme a měříme dvakrát denně. Její vyšší spotřeba může být způsobena vyšším obsahem soli nebo jiných ingrediencí. Máte pravdu, teoreticky by měl pes (aby se zasytil a udržel si kondici) sežrat více krmiva s nižším obsahem bílkovin a tuku, jinak řečeno měl by sežrat stejné množství bílkovin a tuku ať žere krmivo té, či oné značky. Praxe však nejde ruku v ruce s teorií. Nemohu odhadnout, jak by spotřeba krmiva u daného psa vypadala za řekněme 6 týdnů, případně jaký vliv by měla eventuální dlouhodobá vyšší spotřeba energeticky bohatšího krmiva. Pravděpodobně by to vedlo k obezitě psa. No a právě před tou jsem chovatelku zlatého retrívra varoval. To, že krmivo s vyšším obsahem energie a živin psovi lépe chutná a tudíž ho více zkonzumuje, ještě nemusí být příznivé pro psa, určitě však není příznivé pro peněženku jeho majitele.

Fitmin

Dobrý den, mé čtyřleté feně přes zimu zesvětlal čumák. Pomůže podávání řasy k lepší pigmentaci? Nebude to mít špatný vliv na zažívání /průjem/. Na tyto změny je moje fena citlivá. Děkuji moc za odpověď.

Anonym

2005-03-15 11:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Podávání řasy by mělo k obnovení pigmentu přispět, především vzhledem k vysokému obsahu betakarotenů. Nelze ale zaručit stoprocentní účinnost. U citlivějších psů by po podání přípravku PRO řasa mohlo dojít k malému zřídnutí výkalů. Běžně se doporučuje podávat psovi denně jednu tabletu na 7 kg jeho motnosti. Doporučuji raději zpočátku nasadit čtvrt tablety, po dvou dnech půl a po dalších dvou dnech tři čtvrtě tablety (v přepočtu na 7 kg hmotnosti). Pokud ani potom nebudou výkaly řidčí, nasaďte plnou dávku.

Fitmin

Dobrý den, chci se Vás zeptat jestli existují dostihy pro roční koně, mě to příjde jako nesmysl, běhají se až ode dvou let, nebo ne?.. děkuji

Anonym

2005-03-13 12:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Podle dostihového řádu začínají koně plemene anglický plnokrevník ( A 1/1) běhat dostihy ve dvou letech. Anglický plnokrevník je šlechtěný na rannost a neznám plemeno, nebo typ dostihů, kterých by se účastnili roční koně.ing. Novák

Fitmin

Sice vím že můj dotaz není o výživě ale patří to k dostihům zajímalo mě co je autostart???nedávno sem to někde četla a neumím si to představit.mocinky děkuji za odpověd :))Pucíík

Anonym

2005-03-13 12:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Milý Pucííku, autostart se používá při statování klusáckých dostihů za autem, které je vybaveno sklopnými rameny a umožňuje start z jedné linie. Vozidlo postupně zvyšuje rychlost a následně sklopí ramena a sjede z dráhy.ing. Novák

Fitmin

Dobry den, muj pejsek je po operaci, zdratovani panve, kdy mel na 2x zlomenou panev a kloub. Nyni je mesic po operaci. Na operovanou stranu si lehla uz treti den po operaci. Chodi po schodech, snazi si sednout, to ji jeste nejde, ale vubec packu nepouziva. V podstate si ji nosi, jen kdyz stoji, polozi si ji na zem. Pry ma cit v koleni, ale zatim ji chybi citlivost ve trech prstech. Za jak dlouho se citlivost vrati? Nebo za jak dlouho myslite, zacne od sebe nohu pouzivat? Zatim vypada, ze uz si zvykla, ze ji nema, tak z toho mam trochu strach, aby ji neprestala pouzivat uplne. Dekuji za odpoved.:))

Anonym

2005-03-11 01:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V těchto případech nelze věštit. Může to trvat kratší dobu, ale i déle než půl roku. Můj známý měl u psa podobný problém. Po operaci pes dlouho nohu nepoužíval. Šlo to velmi pomalu. Teď už na ni občas došlapuje, hlavně na měkkém podkladu, například na sněhu, nebo když na bolest zapomene v zápalu hry. Pokud bude noha funkční, inervovaná, pes ji používat bude.

Fitmin

Mám 8měsíční fenu goldenretrievra do současné doby krmenou krmivem Acana. Ráda bych přešla na krmivo Fitmin. Chtěla bych, prosím, poradit, zda mám zvolit granule pro velká plemena ( Leon, později Bernard) nebo stačí běžné krmivo (Berta, Oskar)? Děkuji Pavla

Anonym

2005-03-10 07:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vzhledem k tomu, že fena je již dostatečně dospělá, že velikost plemene je na hranici mezi středním a velkým psem, a že plemeno má sklony k tloustnutí, doporučuji krmivo OSKAR. BERTA je krmivo hodně energetické a proto možnost tloustnutí fenky je velké, při přechodu na toto krmivo by se také mohl objevit průjem z důvodu rozdílného obsahu tuku. Obdobné problémy by mohly nastat při přechodu na krmivo LEON. Rozdíl mezi krmivem BERNARD a OSKAR je hlavně v tom, že BERNARD obsahuje navíc i přípravky pro kosti a klouby. Výhodnějším způsobem podání těchto látek, dle mého názoru, je v jedné až dvou krátkodobých aplikací během roku například přípravkem PRO klouby. Dá se předpokládat, že při přechodu z krmiva Acana na krmivo OSKAR se sníží příjem krmiva, ale také příjem vody. Čerstvou vodu podávejte psovi dvakrát denně, krmivo jedenkrát denně.

Fitmin

Dobrý den, mám na Vás dotaz. Máme 9-ti letou pitbulku. Předminulý týden dostala vyrážku (pupence, které se pak slily do celkové červeně). Kůži si nijak neškrábe. K tomu se přidala horčka, zvracení a průjem. Dost často chtěla chodit na trávu. Ve zvrátkách se dokonce objevila krev a stolice byla velmi tmavě hnědá. Doktorka jí dala degan na zvracení (vůbec jí nepomohl), nějaké injekce na alergii. Stav feny se vůbec nezlepšil. Krevní vyšetření ukázalo trochu podrážděnou slinivku. Vyšetření rentgenové a ultrazvukové také nic neprokázalo. Na konce jí doktroka dala na infuze. Ty zabraly. Po týdnu normálního žití se však vyrážka znovu vrátila. Doktorka a mi sní si myslíme, že to byla otrava. Veškerou potravu co jí má už dobrý rok. Dáváme jí i doplňující krmivo, který obsahuje enzymatický hydrolyzovaný kolagen, rostlinný tuk, extrakt z obilnin, kuřecí bílkovinu, mastek extrakt juka sidigera, selen sodný. Jmenují se arti CAN antioxidantes. Jsou to tablety. Nevíme jestli to neobsahuje nějaké alergeny, dali jsme jí to včera odpoledne 4. 3. 2004 a dneska ráno 5. 3. 2004 už měla znova tu vyrážku. Fenka je krmená od malička suchými granulemi. Máme už několikátou značku nyní OMEGA tasty od PURINY, tyto granule jí víc jak rok a nikdy žádnou reakci neměla. Ty tablety jí půl roku je jich tam 120 a už jich snědla 36. Žádnou jinou stravu fena nemá. Moc prosíme Váš názor, už nevíme jak dál.

Anonym

2005-03-05 03:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Říká se, každá rada dobrá. Někdy však rada "na dálku" po telefonu nebo po emailu může být antiproduktivní, zvláště pokud jste již v péči veterinárního lékaře. Naše rady by měly směřovat spíše k němu, pokud by si je vyžádal. Řídíme se tím, že rady by neměly být typu "co by měl dělat", ale "co by dělat mohl". V tom je velký rozdíl. Každý veterinář má své odborné znalosti a mnoho možností konzultace s odborníky specialisty. Někdy se hledání příčiny nemoci může protáhnout na hodně dlouhou dobu, občas se "střelí" vedle, první tip nemusí být správný. Hledání občas potřebuje podporu laboratoře. Poslal jsem dotaz několika kolegům. Následuje jejich diskuze.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych poradit s krmením. Časem si chci koupit koníka, asi ČT a nevím, jak bych mu měla podávat krmení, jaké dávky, jaké vitamíny a na co je použít. Děkuji

Anonym

2005-03-02 11:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Základem krmné dávky koní je kvalitní píce. V letním období pastva a přídavek sena a v zimním období luční seno. Pro růst, reprodukci a výkon mají koně zvýšenou potřebu energie, která se zpravidla dodává jadrným krmivem, obvykle ovsem. Pro doplnění minerálů a vitamínů a vybalancování krmné dávky se přidávají krmné doplňky. Výběr doplňku závisí na stáří a na využítí koně. U koní ustájených ve stáji se denní dávka krmiva dělí do dvou nebo lépe do tří krmení - ráno, v poledne a večer. Celková denní dávka dospělého koně využívaného pro rekreační ježdění může obsahovat 7 kg lučního sena, 2 kg ovsa a cca 100g minerálně-vitamínového doplňku. Nebo můžete využít komerčních směsí, kdy by výrobci měli garantovat obsah živin a já vám mohu doporučit např. k 7 kg lučního sena přidávat cca 2 kg extrudované směsi EQUICO complete. V tomto případě dostane váš kůň všechny potřebné živiny včetně minerálů a vitamínů.Čerstvá voda a volný přístup k solnému lizu bývá samozřejmostí.ing. Novák

Fitmin