VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 81 82 83 84 85 86 87 ... 109
Dobrý den, máme malého knírače, chceme přejít na vaše krmivo. Chodíme s ním většinou třikrát denně na procházku, asi tak dvacet minut. Bydlíme v bytě. Nejsem si tedy jistá, zda zvolit krmivo se sníženým nebo středním obsahem energie. Děkuji za odpověď.

Anonym

2006-10-10 11:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vzhledem k tomu, že jde o knírače a já mám zkušenosti s tím, že knírač je bystré, pohyblivé a inteligentní zvíře, které si najde aktivitu i když mu ji jeho páníček plně neposkytuje, doporučuji zvolit krmivo se středním obsahem energie Fitmin Mini MAINTENANCE.

Fitmin

Dobrý den, potřebuji zhubnout fenku středního plemene. Tak 2-3 kila. Zátěž má běžnou, ale snažím se jí teď víc honit za míčem a diskem, aby šla kila dolů. ale zároveň chci koupit nějaké krmení, které hubnutí podpoří. Někteří chovatelé mi radili, že mám místo řady Light použít Senior, že má lepší složení.

Anonym

2006-10-07 04:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji koupit Light a v případě potřeby ho doplnit některým z našich vitamino-minerálních přípravků, např. Sport, Vitaregen, Gastro, Srst nebo Klouby. Pes by měl mírnou zátěž zvládat i bez těchto doplňků, problémy se však vyskytnout mohou. Určitě nepřekrmujte, ani Light. Dávejte raději méně krmiva, než více. Sledujte kondici psa pohmatem na žebra, to je důležitější než úbytek hmotnosti.

Fitmin

Dobrý den, mám roční fenku plemene Boer-boel (Búrský buldok),je ovladatelná,poslouchá atp. ale chtěla bych se zeptat, jestli bych s ní neměla chodti na cvičák..žádný problém s ní nemám, ale někdo radí že bych měla chodit, někdo ne.. Co by jste mi poradil Vy? Děkuji mockrát

Anonym

2006-10-07 03:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
To záleží na mnoha okolnostech. Výcvik v kolektivu a pod vedením zkušeného výcvikáře mohu jen doporučit. Bude však záležet i na kolektivu lidí ze cvičáku, jak přijmou Vás a Vašeho psa, jak Vám bude vyhovovat organizace času a výcviku, a v neposlední řadě i přístup ke psům a k lidem. Všude je to trochu specifické. Za výcvik se musí platit, někde to není levná záležitost.

Fitmin

Můžu dávat ježčímu miminku (200g), který u nás zůstane na zazimování do kočičiho žrádla vitamíny Fitmin (v sypké formě) původně koupené pro psa? Přiměřeně samozřejmě.

Anonym

2006-10-06 08:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Může, ale opravdu jen na špičku nože a asi ne každý den. I krmivo vitamíny obsahuje.

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat ná Váš názor na krmivo. Mám 4 letého labradora, který ve dvou letech začal trpět alergií, podle veterinářky na stravu a travní porosty. Krmivo fitmin sensitive mu pomohlo přestal mít zarudlé břicho. Poté co se přestalo vyrábět krmivo fitmin sensitive, mi veterinářka doporučila krmivo calibra light, ale v popisu tohoto krmiva je uvedeno, že je vhodné pro psy kteří trpí nadváhou, ale můj pes je alergický, tak se chci zeptat jestli by nebylo více vyhovující krmivo calibra lamb a rice? Děkuji za odpověď.

Anonym

2006-10-05 10:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Calibra light by měla psa ochránit proti obezitě, Lamb and Rice proti alergii. Nemusí tomu tak být vždy. Na to má vliv ještě mnoho faktorů. Například zarudlé břicho může být důsledek pohybu psa ve vysoké a navíc vlhké trávě, nebo v zapleveleném porostu. Z naší Fitmin řady krmiv mohu nabídnout Maxi Light nebo Maxi Maintenance. Nejsou sice přímo s označením "sensitive", ale jsou vyrobeny z kvalitních komponentů, které by u normálního psa alergii způsobovat neměly. Neopomenutelná je i výhodnější nižší cena produktů značky Fitmin.

Fitmin

Dobrý den, mám 3,5letého valáška křížence ČMB a fríse, cca 650kg. Je to hobby koník, chodíme tak 3-4x týdně do lesa na vyjížďku, 1x jízdárna. Výběh (vypasený) 10hodin kde dostává posekanou trávu s vojtěškou, v současné době ho krmím ráno 2litry celého ovsa a věčer 2l granulí Equibo sport s příměsí melasy a samozřejmě seno, přidávám 1 lžíci mletého vápence někdy tvrdé pečivo, mrkev, jablka. Ráda bych věděla jestli je tato dávka dostačující?

Anonym

2006-10-03 11:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Tak jako v minulém dotazu, tato krmná dávka dostačuje v potřebě energie a bílkovin (váš kůň by si měl udržovat stejnou hmotnost - nehubne a nepřibírá), ale neznám složení granulované směsi abych mohl posoudit zastopeni minerálně vitamínové výživy. Cca 25-ti gramy vápence nic nezkazíte a mrkev, jablka a občas tvrdé pečivo nejsou pro celkovou výživu významné.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda máte ve svých produktech také nabídku krmiva pro alergické psy, konkrétně s atopií?

Anonym

2006-10-02 08:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Odpověď je stručná, nemáme.

Fitmin

dobry den, mam valacha A1/1 3,5 leteho naprosto charakterni a prijemne temperamentni (nemusi se tlacit ani prilis drzet). bude krmen jecmenem otrubami a ovsem chtela jsem se proto zeptat jaky pomer techto krmiv by byl pro nej nejlepsi. zatim neni nijak vytizen ale potrebuje nabrat a zmohutnet. je krmeny 3x denne 3kg vyse uvedenych krmiv+ 10kg seno+ slama. zatim je jen rekreacne jezden s hodinovou praci na jizdarne (asi 2-3x tydne) jinak chodi na vyjizdky krok, klus, cval a 1x tydne ma volno. k dispozici ma prozatim i pastvu s travou a nekdy dostava i travu do boxu.dekuji predem za radu

Anonym

2006-09-30 04:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro koníka A1/1 3,5 roku starého v lehké práci může být krmná dávka sestavena např. z cca 8 kg lučního sena, 1 kg ovsa, 1 kg, ječmena a 1 kg pšeničných orub pro dodání energie a bílkovin, ale dostanete se do deficitu v minerálních látkách a vitamínech. Dále je důležité a špatné, že poměr vápníku : fosforu se dostane do úplně obráceného poměru. To znamená, že správný poměr Ca:P je 1,5 : 1 a při této krmné dávce budete někde kolem 0,8 : 1. Buď musíte podávat doplněk s vysokým obsahem vápníku, např. Fitmin MACRO CA v denní dávce alespoň 0,1 kg, nebo alespoň nepodávejte pšeničné otruby. Také minerální sůl není vhodný doplněk pro koně, protože nevíte, kolik čeho si váš kůň nalíže. Vhodné je přidávat minerálně vitamínový doplněk určený pro konkrétní kategorii koně, které bývají výrobcem zpravidla sestaveny tak, aby v doporučené denní dávce pokrývaly základní potřeby jednotlivých živin, např. EQUIMIN a lizem řešit pouze zdroj sodíku a to konkrétně pouze solným lizem (NaCl).

Fitmin

Dobrý den, mám dotaz, přečetla jsem si na vašich www stránkách i-Obchod, návod na krmení pro štěňata od vaší Firmy Fitmin - Puppy, kde uvádíte: ... vhodné pro psy ve stáří 2-12 měsíců.... Já ale většinou přikrmuji pravidelně granulemi štěňata již od 5-6 týdnů. Znamená to tedy, že vaše granule Puppy nedoporučujete pro štěňata mladší 8 týdnů? Děkuji za odpověď.

Anonym

2006-09-29 10:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Tak to není. Doporučení na www stránkách je přibližné. Granule s označením Puppy lze samozřejmě začít zkrmovat jakmile jsou štěňata schopna je konzumovat. Obvykle fena štěňata 4 až 6 týdnů kojí, pak se jim přidává kaše nebo přímo granulky. Nicméně děkuji za upozornění na tuto nepřesnost.

Fitmin

Dobrý den, máme téměř 4. měs. fenku franc.buldočka (3,6kg), která je abnormálně žravá, požírá vše, co najde. Od malička po sobě žere i výkaly, když se nám ji zrovna nedaří ohlídat(přes noc). Následně celé dopoledne blinká,takže o ji můžeme podat až odpolední dávku a nejlépem pouze vařenou rýži s mrkví, jelikož má značně podrážděný žaludek. Venku si vlastních výkalů nijak nevšímá. Je pravidelně odčervovaná a pod dohledem veterináře. Krmíme ji Fitmin med. puppy a ona dávku zhltne do 5s. Přidáváme Pangamin 3x1 tbl. a 1x1/2 tbl. Canvit Junior. Nevíte prosím, co s tím? Navíc mi dnes bylo veter.řečeno, že se nejedná o nejvhodnější krmivo pro výstavního psa, že mám volit super prémiové (CALIBRA, EUKANUBA, HILL's..). Byla jsem přesvědčena,že jsem vybrala krmivo velmi kvalitní, ale teď, vzhledem k problémům s fenkou, váhám. Děkuji za odpověď.

Anonym

2006-09-27 08:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Někteří psi tento problém mají, je to zlozvyk, který nesouvisí s kvalitou nebo nedostatkem krmiva nebo jeho konponentů. Většinou tento zlozvyk po nějaké době odezní, je to pravděpodobně spojeno s určitou fází dospívání a jakousi frustrací psa, který v sobě cítí nějaký tlak a neví jak se ho zbavit. Pomůže dostatek pohybu a zaměstnání psa, péče o něj (tím myslím i jeho pozorování a včasné zakročení, jakmile bude chtít výkaly požíret (nebo si v nich třeba otírat krk). Když bude vědět, že tuto ošklivou věc nesmí dělat a vy budete ve svém počínání důslední, myslím, že si s tímto problémem poradíte.

Fitmin

dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli mému koníkovi něco nechybí, protože když ho pustím do výběhu, jde první okusovat strom nebo olizuje hlínu. Děkuji

Anonym

2006-09-26 12:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ano, to může být signál, že se snaží doplnit deficit nějaké živiny, nebo i koně se žaludečními vředy ve výběhu žerou hlínu. Navrhuji aby jste si nechali udělat rozbor alespoň na základní minerály v objemovém krmivu a krmnou dávku vybalancovali do optima včetně vitamínových doplňků a poměru a zastoupení všech důležitých minerálních látek. Dále, co můžete udělat je zajistit endoskopické vyšetření žaludku. Jestli je vaše tříletá kobylka v dostihovém tréninku, je onemocnění žaludečními vředy prokázáno u více než poloviny dostihových koní. I na to existují krmné doplňky, které můžete podávat i preventivně a tak můžete rychle zjistit, zda kobylka přestane žrát ve výběhu hlínu.

Fitmin

Dobrý den!Když k nám přivezli 15-ti letého hřebce haflinga, byl ve vynikající kondici i přesto že má chronicky ztuhlou spěnku na zadní noze(je nepohyblivá). Tudíž nemůže chodit pod sedlo. Hřebec byl přivezen se zlozvikem (klkání). Od doby (9 měsíců) co je u nás měl 3 klisny. Klkání jsme vyřešili klkacím řemen. Hřebec začal výrazně hubnou, všude kde to jde mu lezou kosti. Dostává řepu a granule z ovesných slupek. Denně chodí do výběhu, ale přesto se nám nepodařilo ho znovu vykrmit tak jak byl před tím když k nám přijel. Poraďte jak mu upravit a čím krmnou dávku aby se alespoň trochu spravil. Děkuji

Anonym

2006-09-25 06:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jak jsem uvedl minule hmotnost zdravého koně je závislá na příjmu a výdeji energie. Z toho co uvádíte je zřejmé, že mu řepa a granule z ovesných slupek nestačí. Je-li koník jinak zdravý, odčervený, má ošetřený chrup a dobře žere, není důvod proč by neměl přibrat na váze. Doporučit vám mohu Fitmin COMPLETE v denní dávce do 2 kg. To se senem tvoří kompletní krmivo včetně vitamínů a potřebných minerálů. Také by bylo vhodné mu udělat kůru bylinnou směsí Herbs regeneration, protože příčina hubnutí může být i v poškození vnitřních orgánů a tato směs pomáhá mimo jiné k regeneraci jater a obsahuje probiotika ke zlepšení vnitřního prostředí v trávicím traktu.

Fitmin

Dobrý den, v roce 2006 jsem obdržela pouze Magazín speciál. To za celý rok nevyšlo žádné jiné číslo Magazínu, nebo mi jen nebylo zasláno. Děkuji.

Anonym

2006-09-24 08:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ano, v letošním roce ještě další číslo Magazínu nevyšlo, jeho redakce je dočasně zastavena.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych věděla, kdy přejít na krmivo pro dospělé psy u štěněte leonbergera. U ostatních krmiv se doporučuje přejít ve 24 měsících, u Fitminu Maxi doporučujete od 18 měsíců. Pes má nyní 60 kilo a je mu 18 měsíců.

Anonym

2006-09-24 08:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Toto doporučení berte jako orientační. Já bych to upřesnil v tom smyslu, že krmivo pro dospělé psy by se nemělo podávat dříve než v 18 měsících, ale pokud je pes většího plemene, většího vzrůstu v rámci plemene nebo ještě stále "štěněcí" (svými projevy), tak se může začátek změny z krmiva pro juniory na krmivo pro dospělé posunout i o několik měsíců.

Fitmin

Dobry den, muj dotaz se netyka vyzivy, nybrz plemenika Ladykiller (Sailing Light-Lone Beech) nar. 1961.. Jiste Vam nemusim popisovat, jak byl pro chov teplokrevniku vyznamny. Proc o nem vubec mluvim - studovala jsem jeho rodokmen na on-line plemenne knize CT (www.schct.cz) a tam je uvaden jako plnokrevny, ale na Vasich rodokmenech o nem neni ani zminka, a tak mi to trochu vrta hlavou. Z jeho paternitni linie uvadite jako A1/1 jeho prapradeda Phalarise a pradeda Fairwaye, ale o dedovi a otci nic. Proto bych se rada informovala, jestli je to jen zapomenuty udaj ci tento kun neni plnokrevny, ale pak zase, jak je mozne, ze by byl uvaden jinde jako A1/1. Je fakt, ze na schct nejsou u nej uvedeny nektere matky - zda to neni ten problem. Dekuji za Vas cas, Magda Svecova

Anonym

2006-09-23 05:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Asi nejsem ten pravý, kdo vám správně odpoví. To, že je Ladykiller v plemenné knize ČT uváděný jako plnokrevník může být pravda, protože to, že není uveden v rodokmenech na našich stránkách může být ovliněno tím, že neměl na dostihové dráze významé výsledky ( nebo vůbec nevyběhl) a licenci měl jen pro polokrevný chov. Také je pravda, že naše databáze není v do roku 1991 kompletní.

Fitmin

Dobrý den, chci se zeptat na Váš názor ohledně výživy příliš dobře záživného koně (8 letá klisna haflinga, která tloustne i "ze vzduchu"). Přes léto byla bez příkrmu (pouze minerální liz) na pastvině (20 ha na cca 14 koní), kde velmi přibrala (málo se s ní pracovalo, pod sedlo chodila cca 3krát týdně na rekreační vycházky). V zimě a na jaře jsem ji krmila senem, Fitminem Opti a Equiminem (dle dávkování na obalu) + šrotovaným ječmenem a ovsem (v spíše symbolickém množství). Na konci měsíce ji převezu do stáje a začne jí opět "zimní" krmný režim. Chci, aby klisna zhubla (při nadváze jí lupe v kloubech, dělají se jí praskliny na kopytech, je méně pohyblivá...). Samozřejmě jí přidám práci (vytvrvalostní, zejména klus), ovšem jak to udělat s krmnou dávkou? Nebude po Fitminu Opti tloustnout? (Nám se zpočátku velmi osvědčil pro těžko krmitelného arábka, který se po něm krásně zakulatil.) Přitom bych však ráda podávala nějakou kúru na klouby, jako prevenci proti artróze, a tu je nutné vždy zamíchat do jádra, proto nemohu jadrné krmení vysadit zcela. Děkuji za odpověď. Lucie Z.

Anonym

2006-09-22 03:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Někteří koně a haflingové speciálně jsou více záživní než jiná plemena. Hmotnost koně a kondice je vždy závislá na příjmu a výdeji energie. Na dobré pastvině měl neregulovaný příjem objemného krmiva a tak to na něm bylo také vidět. Při krmné dávce cca 6 kg sena, 0,25 kg jádra, 0,5 kg Fitmin OPTI a 0,1 kg EQUIMIN, + solný liz, je dodaná energie pro koně v lehké práci cca na 80% jeho potřeby a přitom jsou dodány všechny nezbytné minerály a vitamíny. Podle jeho kondice upravte krmnou dávku v jádru nebo zvyšte Fitmin OPTI na cca 0,75 kg. Pro prevenci kloubních onemocnění můžete podávat např. EQUICO flexi v dávce do 10 g/den.

Fitmin

Dobrý den, pořídila jsem si šteňátko Švácarského bílého ovčáka. Potřebuji vědět jestli jsou pro něj vhodné granulky Fitmin. Chtěla bych aby zůstalo krásně bíle a bylo mi řečeno že mu mám kupovat granule, kde není přidáván Beta karoten uměle. Máte zkušenosti zda se pejsci po granulích Fitmin zbarvují?

Anonym

2006-09-21 10:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Myslím si, že jsou vhodné i pro bílého psa. Hnědnutí nebo rezavění se nemusí projevit u každého psa. Existuje pro to určitá predispozice. Do krmiv značky Fitmin přidáváme v malém množství mrkev, která Beta-karoten obsahuje, je však pro život psa potřebný. Vitamin A do granulí nepřidáváme, a i kdyby, tak by ztmavnutí srsti neovlivnil. Na to má vliv Beta-karoten, který je prekurzorem vzniku vitaminu A. K poslední části dotazu zda mám zkušenosti s tím, že se pejsci po granulích Fitmin zbarvují bych chtěl říci, že se tento problém občas vyskytne, a to nejen u bílých psů, podobně to trápí i majitele psů černých. Výskyt však je jen ojedinělý.

Fitmin

Dobrý den, může mít nějaké trávicí problémy dospělá fena boxera (4 roky a cca 25 kg) když ji budu krmit krmivem Fitmin junior? Za informaci předem děkuji.

Anonym

2006-09-20 04:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Správně by měla být čtyřletá fena boxera krmena při normální zátěži krmivem Fitmin Medium Maintenance. Pokud budete krmivo Fitmin Maxi Junior podávat krátkodobě, trávicí problémy by fena neměla mít. Krmiva Fitmin jsou vybalancována pro dlouhodobé krmení určité kategorie psa. Krátkodobá změna by neměla trávení rozhodit i z toho důvodu, že výživový systém Fitmin umožňuje kombinaci krmiv, které jsou po kvalitativní stránce shodná. To znamená, že mají stejné surovinové složení a chutnost. Jednotná koncepce zajišťuje bezproblémový přechod z jednoho krmiva na druhé napříč celým programem.

Fitmin

Dobrý den, máme doma černou fenku hovawarta a máme problém se srstí - je červená až do hněda. Vím, že je lepší krmivo bez karotenu, tak jsem se chtěla zeptat, zda Vaše krmiva karoten obsahují. A jestli má vliv na to i obsah vitamínu A. Děkuji za odpověď.

Anonym

2006-09-16 12:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Do krmiv značky Fitmin přidáváme v malém množství mrkev, která Beta-karoten obsahuje, je však pro život psa potřebný. Vitamin A do granulí nepřidáváme, a i kdyby, tak by ztmavnutí srsti neovlivnil.

Fitmin

Dobrý den obědnala jsem si granule Fitmin pro obří plemena a březí a kojíci feny. Mám Německou dogu která má vahu 50 kg. Teď mám štěňatko je mu 6 týdnů a potřebuji poradit kolik mám dávat krmnou dávku mamině. Předem moc děkuji za radu s pozdravem Anina

Anonym

2006-09-14 12:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučené dávkování je na každém obalu, případně si ho můžete najít na našich webových stránkách. Uvedené dávkování je pouze orientační a slouží jako pomůcka pro první 4 týdny používání krmiva. Odhaduji, že 50 kg doga denně sežere něco přes půl kila granulí. V dalším období je vhodné jí dávku upravit podle jejího výživného stavu. Doporučenou dávku můžete snížit nebo zvýšit až o 20 %. Krmnou dávku pro fenu v období kojení je třeba rozdělit do několika menších dávek podávaných během dne. Nezapomeňta zajistit feně dostatek čerstvé pitné vody a pokud bude ze štěňat vyčerpaná, tak jí přidávat vitamíny, např. náš Vitaregen.

Fitmin

Dobrý den, prosím o informaci, poblíž pastviny pro koně mám živý plot zahrady, může koním ublížit, pokud by se nějakou náhodou dostali ven smrkové jehličí, hlohyně nebo zimolez? Nevím, zda patří k rostlinám jedovatým pro koně. Děkuji za odpověď

Anonym

2006-09-13 04:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Některé zdroje uvádí, že plody hlohyně jsou mírně jedovaté a zimolez má jedovaté plody a i listy.

Fitmin

Dobrý den, máme zhruba měsíc nakrytou bullmastifku a krytí dopadlo úspěšně. Dosud krmím Excelem, ale chtěla bych přejít na Fitmin, protože se mi líbí konkrétnost dle potřeb psů. Nevím ale kterou řadou či druhem v této chvíli začít. Něco pro březí a kojící feny velkých a obřích plemen? Také prosím o radu čím pokračovat do dvou měsíců věku štěňat. Děkuji za radu.

Anonym

2006-09-12 07:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Já bych doporučoval koupit Fitmin Maxi Puppy a krmit tím fenu a následně i jejich štěňata. Když štěňata odstavíte, začněte feně dávat Fitmin Maxi Performance v kombinaci s Fitmin Maxi Maintenance v poměru 1:1. Postupně, samozřejmě podle aktivit psa, můžete postupně krmivo Performance ubírat. Štěňata přikrmujte zpočátku kaší Fitmin Benjamin Puppy, zhruba od 5 týdnů věku štěňat již krmte granulemi Fitmin Maxi Puppy, a to do věku zhruba 5 měsíců. No a pak přejděte na Fitmin Maxi Junior.

Fitmin

Dobrý den, koupili jsme fenku zlatého retrívra, má devět týdnů. Chtěla bych jí dávat krmivo Fitmin, jenom nevím, zda mám objednat Medium nebo Maxi. štěně je od chovatele naučené na Purinu, ale nějak se do toho nehrne. Můžete mi poradit, jak šetrně převest štěně na Fitmin a orientační dávky pro začátek. Moc děkuji.

Anonym

2006-09-12 05:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zlatý retrívr může být krmen jak granulemi s označením Medium, tak Maxi. Já bych se přikláněl ke krmení granulemi s označením Maxi. Přechod z jednoho krmiva na druhý by měl trvat několik dnů, obvykle ale majitelé psů jeden den krmiva smíchají a druhý den již dávají krmivo nové. Většinou se to obejde bez větších dietetických problémů. Někteří psi jsou ale citlivější a vyžadují přechod trvající několik dnů. /Pak je výhodné jeden den rozdělit dávku na 3/4 původního a 1/4 nového, dva dny krmit 1/2 původního a 1/2 nového, čtvrtý de 1/4 původního a 3/4 nového. Pátý den se již krmí jen nové krmivo. Orientační dávka? Odhadoval bych ji na 300 g na den.

Fitmin

Dobrý den, moje fenka malého plemene po prvním porodu musela být pro těžký zánět dělohy kastrovaná. Porod byl začátkem května, kastrace zhruba před 1,5 měsícem. Fenka se nějak nemůže dostat zpátky do kondice, srst jí vypadává, je nepěkně hrubá. Jaké mám zvolit krmivo? Light nebo klasický adult pro malá plemena? Mám jí k tomu ještě něco přidat?Nějaké vitamíny? Děkuji

Anonym

2006-09-10 07:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Light zatím určitě ne (ten se dává fenám, které po porodu v důsledku absence pohybu a velké žravosti abnormálně tloustnou), klasický adult je mnohem vhodnější. Vyberte však prémiové nebo superprémiové krmivo, ne koupené někde v supermarketu. Z naší řady mohu doporučit Fitmin Mini Maintenance. Pro rekonvalescenci celého organizmu doporučuji přidávat Fitmin Vitaregen a na srst Fitmin Srst.

Fitmin

Moc vás zdravím a opět jsem tu s dotazem. Jsem Vám vděčná,že reagujet tak rychle, snad budu mít i já rychle jasno. Teď si možná budete myslet, ta ženská je truhlík, ale zasekla jsem se v dávkování. Pokud krmím 4x denně tak jsem pořád mimo, zda dávat 4x cca200g, nebo těch 200g rozdělit do 4dávek. Moc Vám děkuji za rychlou odpověď a pokud se mi smějete, tak mě to těší,prodloužím vám alespoň o minutku život

Anonym

2006-09-08 02:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 9 týdenního labradora je přiměřená dávka 200 g granulí na den. Nestyďte se zeptat, od toho tato poradna byla zřízena.

Fitmin