VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 80 81 82 83 84 85 86 ... 109
Dobrý den , do te´d jsem svého 1,5 roku starého hřebečka chovala v boxe s výběhem krmení se skládalo ze sena , květu a ovesného šrotu + vitamíny a mineráli fitmin pro hříbata a mladé koně. Minulý týden jsem se ho rozhodla přestěhovat do jiné stáje kde se praktikuje celoroční pobyt venku s přístřeškem. Krmí se senem , teď v zimě i jádro přes léto pokud koně nepracují jen pastvou ( 35 ha )Chtěla jsem se zeptat jaký způsob krmení by jste mi doporučili vy , zvláště na zimu. Majitelka je ochotná krmit tím co si přivezu nebo řeknu , ale momentálně může krmit jen jednou denně. Děkuji

Anonym

2006-12-05 12:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Podstatné je, jestli je organizačně možné individuální krmení. Jestli ano, tak i když je to jen jednou denně, krmit mladého koně podle jeho potřeb. Rok a půl staré hříbě potřebuje pro zdravý vývoj dostatek pohybu - to jste pravděpodobně změnou ustájení vyřešila - a dostatek živin pro růst. Ty mu můžete poskytnout buď jádrem nebo krmnou směsí a minerálně vitanínovým doplňkem. Řešení může být i kompletní směs, která všechny potřebné živiny v doporučené dávce již obsahuje. Např. k senu krmit 1,5 - 2 kg kg Fitmin COMPLETE nebo 1,5 kg Fitmin OPTI a 100 g Fitmin BALANCE. Obě varianty jsou pro mladého koně vhodné - druhá o trošku lepší. Předpokládám, že mimo dostatku sena mají koně volný přístup k solnému lizu.

Fitmin

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možné se do klubu FITMIN přihlásit, i když vlastním pejska bez PP. Dále bych se chtěla zeptat, jestli je možné již 3-měsíčnímu štěněti podávat přípravek FITMIN klouby. V současné době krmíme granulemi PRO PAC, ale využíváme doplněk FITMIN gastro, který nám byl doporučen, jelikož pejsek trpěl na průjmy. Po pěti dením užívání jsme už týden v pohodě, proto bychom chtěli využívat i přípravek na klouby jako prevenci, jelikož se jedná o labradora. Děkuji

Anonym

2006-12-04 10:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Do klubu Fitmin se můžete přihlásit i s pejskem bez průkazu původu. Přípravek Fitmin klouby je možné štěněti labradora podávat, ale až tak od 5 měsíců věku. Dávejte pozor na dávkování. Doporučil bych přejít na naše krmivo Fitmin Maxi Junior, které obsahuje komponenty pomáhající vývinu kloubů v optimálním množství.

Fitmin

Dobrý den, před několika měsíci jsem si pořídil kobylku ČT starou 22 let. Přes pokročilý věk byla ve velmi dobré kondici a dle veterináře bude schopna úspěšně zabřeznout, pokud přibere na hmotnosti. Kobylka v letních měsících opravdu přibírala a byla odčervena, ale po ukončení sezóny začala hmotnost ztrácet. Veterinář doporučil přidávat do krmení rostlinný olej, ale nezdá se, že by to mělo účinek. Navíc se vyskytly potíže s dechem po zátěži. Můžete mi poradit jak mám kobylku krmit? Děkuji

Anonym

2006-12-04 08:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
1 dcl rostinného oleje vám řeší pouze příjem 3 MJ energie. Nic víc. Také bych doporučil přestat krmit pšenici, které je pro koně špatně stravitelná. Starý kůň potřebuje lehce stravitelnou a vyváženou krmnou dávku. O výživě starých koní vkládám na naše stránky článek, který vyšel v letos Turf magazínu.

Fitmin

máme RTW fenu, byli jí 4 měsíce a od chovatele jsme si jí brali v 2,5 měsícíc. Byla krmena od chovatele...vším, vícekrát denně. Já jsem jí začala dávat krmivo 4x denně (1.jogurt nebo tvaroh s piškotem nebo chlebem, a pak 3x granule vlhčené). 1x týdně jí dávám žloutek. granule používám značky Eminent.uvažuji o změně značky na Fitmin(zkoušela jsem malý vzorek achutnal jí více než původní Eminent). Můj dotaz zní: jak často krmit štěně velkého plemene ve věku mezi 4 a5 měsícem a zda jen granule nebo i bílkoviny v jiné podobě.případně zda nepodávat doplňky na klouby. A změna na jinou značku jednorázově nebo pozvolna? Děkuji Iva

Anonym

2006-12-04 01:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmení 4x denně je ideální, v tuto dobu ale již můžete snížit frekvenci na 3x denně. Granule můžete podávat suché a k tomu dát vedle do misky čerstvou vodu. Jiné krmivo nepodávejte nebo jen výjimečně. Granule obsahují kompletní denní vyváženou potřebu živin a dalších potřebných látek. Pokud například přidáte bílkoviny, sníží se spotřeba granulí a tím i vyváženost celé krmné dávky. Pokud přidáváte krmivo bílkovinného charakteru a k tomu chleba, vyrovnanost krmné dávky neporušujete. Doplněk na klouby přidávat můžete. RTW je plemeno s těžkou stavbou těla a rychlým růstem kostí, proto přípravek na klouby přidávat můžete. Ještě lepší však bude, pokud se rozhodnete přejít na značku FITMIN, podávat FITMIN Maxi Junior, který již přídavek na klouby obsahuje. Rozdíl mezi krmivy Eminent a FITMIN můžete vidět právě u krmiva pro štěňata velkých plemen. Eminent nabízí jen jedno krmivo po celý štěněčí věk, FITMIN dělí období na Puppy (do 5 měsíců) a Junior (od 5 do 18 měsíců). Přechod z jednoho krmení stejného druhu (Puppy na Puppy nebo na Junior) různých výrobců může být krátký, řekněme 2 dny, přechod např. z krmiva Junior na Maintenance by měl být o jeden až dva dny delší. KAždý pes je však jiný, jeden snáší změny krmiva dobře, jiný hůře.

Fitmin

Ráda bych si upřesnila způsob přidávání doplňku Fitmin Profi. Je nutné podávat přípravek každý den po celou dobu intenzivní fyzické přípravy nebo je možné doplnit krmnou dávkou pouze ve dny se zvýšenou zátěží. Jedná se o zdravého mladého 4-letého koně, který potřebuje získat svalovou hmotu. Nebo byste doporučil nějaký jiný preparát? V běžné krmné dávce, která se zdá dostatečná neboť kůň postupně přibývá, je již podáván Fitmin Opti.

Anonym

2006-11-29 10:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Fitmin PROFI je minerálně vitamínový doplněk denní krmné dávky v dávce 80-120 g a je sestavený pro koně v lehké až intenzivní tréninkové práci. Podstatný rozdíl v potřebě živin koně v lehké a intenzivní práci je pouze v energii, kdy se potřeba zvyšuje cca o 50%, ale potřeba bílkovin, minerálů a vitamínů se zvyšuje nepoměrně méně cca o 10%. Nevím v jaké je kůň kondici nyní a kam ho potřebujete dostat, ale formování svalů také závisí na způsobu tréninku, takže jestli kůň postupně přibývá, tak vhodným tréninkem ho můžete dostat do požadované kondice. S přibývající prací se zvyšuje potřeba energie, tak můžete postupně přidávat např. Fitmin ENERGY.

Fitmin

Dobrý den, mám dotaz ohledně krmení. Mám velmi velkého koně A1/1,6let. Koně jsme přivezli ve velmi vyhublém stavu. V současné době jen lehce pracuje, ale od Nového roku by jsme chtěli, aby už začal pracovat pořádně,ale problém je v tom,že je hubený a chybí mu na sobě dost masa. A neustále požírá svoje výkaly. Dostává 8kg ovsa,1 kg fitmin opti,60g macro CA,6kg sena. Jak začne pracovat více, počítáme s tím,že přidáme Fitmin energy a rýžové otruby. Chtěla bych se zeptat, jestli je tato dávka dostačující nebo co přidat, aby se rychleji spravil. Předem vám velmi děkuji za odpověď.

Anonym

2006-11-29 09:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Když jste koně přivezli už vyhublého, nemusí to pouze znamenat, že u minulého majitele nedostal dostatek krmiva, ale třeba že má dlouhodobější problém. V lepším případě řešitelný výživou, v horším případě problém zdravotní s nutnou veterinární pomocí. 8 kg ovsa je zbytečně moc a kůň se vám po ovsu nenasvalí. V zimní přípravě doporučuji dostatek kvalitního lučního sena cca 8 kg, směs jádra oves a vařený ječmen v dávce cca 4 kg, 1 kg rýžových otrub, 1 kg Fitmin OPTI a minerálně vitamínový doplněk - např. levnější EQUIMIN nebo Fitmin PROFI v denní dávce 100 g. Fitmin MACRO nebo MACRO CA není pro dospělého koně nezbytný doplněk, je to "jen" doplněk makroprovků vhodný podávat plemenným klisnám, hříbatům nebo koním krmeným néně kvalitním senem. Ale jeho podáváním v dávce 50-100 g nic nezkazíte. Rozdíl mezi EQUIMINem a Fitmin PROFI je mimo jiné, že PROFI obsahuje živou kvasinkovou kulturu pro podporu trávení. Také vám doporučuji přidávat směs bylin Herbs REGENERATION, jenž obsahuje živé kvasinky, kulturní bakterie enterococcus a účinné byliny pro regeneraci jaterní tkáně. Jestli je problém pouze ve výživě, garantuji vám, že se koník rychle spraví. S přibývající prací přidávejte v závislosti podle intenzity denní práce k této dávce pouze zdroj energie např. Fitmin ENERGY od 0,5 až do cca 2 kg denně. Požírání výkalů může být "jen" zlozvyk nebo indikace deficitu některých živin, nebo signalizace některého závažnějšího onemocnění. Nejdříve bych řešil vybalancovat krmnou dávku tak, jak jsem navrhl. Jesti problém nepřestane tak se poradit s veterinářem.

Fitmin

Dobrý den. Prosím poraďte mu,čím mohu v psí stravě (příprava psích sušenek) nahradit masokostní moučku. Předem děkuji

Anonym

2006-11-29 05:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Musím se přiznat, že plně nerozumím Vaší otázce. To si chcete sám vyrábět krmivo? Mluvíte-li o sušenkách, myslíte tím psí suchary? Nestačí Vám vyrábět suchary uhlohydrátové? Varuji před dodáváním dusíkatých látek sójou. Mohu-li poradit, krmte zvlášť suchary (sušenky) a k tomu přidávejte maso nebo jatečné odpady. Do sucharů jich nemůžete dát mnoho, protože podstatně zvýší vlhkost a tím také podstatně sníží skladovatelnost krmiva.

Fitmin

Dobrý den, prosím Vás o radu, mám 4 letého hřebce, už rok mu křupe v levém hleznu, není to při každém kroku, ale občas. Nějaké přípravky jsem zkoušela, ale vet mi doporučovala selen a Vit E, četla jsem Vaši odpověď na příspěvěk podobného problému, kde uvadíte vyzkoušet EQUICO Flexi, také jsem studovala produkty od Fitminu, kde Fitmin Profi obsahuje selen a Vit E. Prosím poraďte mi nevhodnější produkt pro léčbu, děkuji.

Anonym

2006-11-28 12:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Při vaší krmné dávce má váš koní deficid minerálních látek i vitamínů, proto by bylo vhodné mu přidávat některý z vitamino-minerálních doplňků, ať je to Fitmin PROFI, nebo EQUIMIN nebo některý ze široké nabídky doplňků, které jsou na trhu pro hobby koně. Ale problémy s klouby tyto doplňky neřeší a je třeba v případě potřeby přidávat výrobky k tomu určené, např, EQUICO Flexi. Tento doplněk obsahuje účinné látky pro výživu kloubní chrupavky a to chondriotin sulfát a glukosaminy. Mimo tyto účinné látky je tento doplněk obohacen i o směs minerálních látek v organické vazbě včetně 20 g selenu a 15 000 mg vitamínu E( v 1 kg smesi). Při denním dávkování 10 - 20 g dostane kůň poměrně méně těchto živin než v minerálně vitamínovém doplňku, kterého se denně dává okolo 100 g. Proto Vám mohu doporučit podávat min-vit doplněk (např. PROFI), a v případě kloubních problémů přidávat ještě doplněk k tomuto účelu určený, např. Flexi.

Fitmin

Dobrý den, mám 3 měsíční štěňáko angl. kokršpaněla a krmíme štěněčími granulkami Fitmin. Za den vypije celou misku vody (cca 400 ml). Zdá se mi to příliš, vzhledem k tomu, že náš předchozí pejsek, který však nebyl krmen granulemi, takové množství nevypil ani za 2 dny. Můžete mi prosím poradit, zda je to normální?

Anonym

2006-11-27 04:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Mohu Vás ujistit, že je to normální a v každém návodu na techniku krmení granulemi je napsáno, že je bezpodmínečně nutné zajistit současně neomezený přístup k dostatečnému množství čisté vody. Granule jsou mnohem sušší než klasická strava.

Fitmin

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně nadýmání u psů. Přešla jsem yní na jinou značku granulí,než co jsem krmila doposud. Jednoho z mých psů začaly tyto granule nadýmat a jelikož je v bytě, tak je toto pro nác velmi nepříjemné, tedy hlavně když příjde návštěva :o) Můžete mi prosím poradit, co ve složení granulí může tyto problémy způsobovat?? Předem děkuji za odpověď.

Anonym

2006-11-25 08:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Nadýmání způsobuje nedokonalé strávení potravy v tenkém střevě. V tlustém střevě se pak trávení ujmou také bakterie, které produkují plyny. Příčin může být několik. Ve Vašem případě jsou na první pohled patrné dvě. Jednak to, že jste začala krmit jinou značkou krmiva a jednak to, že takto na změnu zareagoval jen jeden pes. Problém je tedy u konkrétního psa. Buď potřebuje delší čas na přechod z jednoho krmiva na druhý nebo je nemocný (nebo spíše se potýká s nějakým virovým nebo bakteriálním napadením) nebo má alergii na určitý komponent krmné dávky nebo se přežral nebo prostě špatně tráví škrob, který bývá nejčastěji příčinou nadýmání. Pro tohoto konkrétního psa bych doporučoval zamyslet se nad popsanými příčinami a raději krmit méně než více. Problém může být i v krmivu, nejen v jeho složení, ale i v jeho kvalitě. Prvotní příčinou může být nedostatečné provaření při výrobě, druhotnou příčinou může být to, že je krmivo trochu zkažené, zvětralé nebo napadené skladištními škůdci.

Fitmin

Dobrý den, prosím o doporučení denní krmné dávky pro kobylku welsh pony, stáří 2,5 rohu, výška 140cm, váha cca320 kg. Kobylku jsme koupili před týdnem z velmi špatných podmínek. Od hříběte do dnešní doby znala poze seno a slámu (kvalita?). Neměla ani solný liz, nebyla očkovaná,odčervená o kopytech ani nemluvím. Je až s podivem,že vypadá jak vypadá,tedy celkem v pořádku. Ještě čekáme co nám řekne veterinář. Potřebujeme jí prostě "zregenerovat". Kolik doporučujete sena, ovsa, otrub atd.,eventuelně granulí a vitamino-minerálních přípravků a jakých na den?Doplňuji,že kobylka bude zatím bez jakékoliv zátěže, kromě výběhu a procházek. Děkuji za odpověď,Honza.

Anonym

2006-11-23 01:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Když založíte krmnou dávku na statkových krmivech, tak cca 6 kg lučního sena, 1 kg jádra ( ovsa) a 60 g minerálně vitamínového doplňku EQUIMIN pokryje potřebu živin pro vaši kobylku. Druhou variantou může být krmná dávka z cca 6 kg lučního sena a 1 kg extrudované směsi Fitmin COMPLETE. I tato dávka pokrývá potřebu všech důležitých živin včetně minerálů a vitamínů. V obou případech je třeba zajistit přístup k solnému lizu. Pro celkovou regeneraci mohu doporučit směs bylin obohacenou o biologicky účinné látky HERBS REGENERATION v denní dávce 30 g. Otruby pšeničné jsou sice zchutňujícím doplňkem, ale výživářsky nic moc. Navíc jsou bohaté na fosfor a pro vyrovnání poměru Ca : P musíte přidávat doplněk s vyšším obsahem vápníku. Jestli je kobylka ve špatné kondici můžete přidávat rýžové otruby v dávce cca 0,5 kg, které máme již tepelně stabilizované a obohacené o vápník pod obchodním názvem Formula Reformer.

Fitmin

Dobrý den, mám koníka ktarý kdy ž například cváláme tak se kope do předních spěnek a pak je má opuchlé pokaždé rači zavolá veterináře jestli stím něco némá možná si o mně budete myslet žejsem blázen že pořát volám veterináře ale já mám o svoje koně strach.michala mrázková

Anonym

2006-11-22 08:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Koník pravděpodobně nemá ideální mechaniku pohybu a nevím nakolik by mu mohl pomoci třeba kovář korekturou kopyt. Ve vašem případě musíte používat chrániče, popřípadě zvony, ale to jsem vám asi neřekl nic nového.

Fitmin

Dobrý den, vím,že vaše poradna je zaměřena především na dotazy ohledně výživy, zdraví apod. Potřebovala bych informaci o adrese vašeho velkoskladu v Terezíně(přestěhovaného z Lovosic). Kontaktovala jsem už několik osob o kterých jsem předpokládala,že by mi mohli poradit, bohužel nikdo nereagoval. Děkuji moc za odpoved

Anonym

2006-11-22 12:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Bohušovice nad Ohří u benzinové pumpy a autoservisu Hyundai, telefon 416/531 011, mail: lovosice@dibaq.cz

Fitmin

Ráda bych věděla, zda tato krmná dávka je pro mého koníka správná. Hřebec, roček A1/1,začíná pracovat, ale nyní hodně roste, matka měla problémy se šlachovým aparátem. Je v dobré kondici, temperamentní, k práci chodí ještě do výběhu na 5 hodin. Bude běhat dostihy. Jeho krmná dávka je 0,5kg OPTI, 1,0kg ovsa, 0,5kg rýžových otrub, 70g MACRO, 45g BALANCE, 7kg sena. Koník chodí obden klusat, vzhledem k jeho růstu bude více práce dostávat někdy po novém roce. Mockrát děkuji.

Anonym

2006-11-19 09:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vámi sestavená krmná dávka pro mladého plnokrevníka starého 21 měsíců v lehké tréninkové přípravě je skoro přiměřená. Jenom dávku MACRO je možné mírně snížit na 50 g a BALANCE zvýšit na 100 g. Předpokládám, že hmotnost 350 kg uvádíte odhadem, protože jestli je skutečná, tak je koník minimálně 70 až 100 kg pod průměrem populace. Když příští rok začnete více pracovat, tak nahraďte BALANCE doplňkem PROFI v dávce 80-100 g a s intenzitou tréninku zvyšujte dávku jádra na cca 3 kg a postupně můžete přidávat Fitmin ENERGY. Denní dávka ENERGY závisí na denní práci od 0,25 do cca 2 kg v intenzivním tréninku. Také nazapomeňte na solný liz a v tréninkovém období přídavek elektrolytů.

Fitmin

Dobrý den, asi před půl rokem jsem posílala dotaz ohledně chovatelského klubu Fitmin. Jsem, nebo možná byla jsem, členkou tohoto klubu se stříbrným členstvím a zajímaly mě podrobnosti k přiravovaným novinkám a také jsem měla dotaz, proč mi nefunguje přihlášení. Odpověděl jste mi, že mě bude určitě někdo informovat. Dodnes se nic nestalo... Nevím, na koho jiného se na těchto stránkách mám obrátit, protože kontaktní osoba pro Fitmin klub tu uvedena není. V každém případě mi toto jednání připadá velmi neseriózní. Prosím Vás o odpověď, jak mám toto řešit nebo na koho se obrátit. Děkuji za odpověď

Anonym

2006-11-15 07:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vážená paní Šotkovská, Váš dotaz týkající se Chovatelského klubu Fitmin se ke mně bohužel nedostal, prosím zašlete jej znovu na fitmin@fitmin.cz, nebo mi zavolejte na tel. 465 676 091. Děkuji a přeji hezký den. Karolina Pažitná

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na krmnou dávku(denní) granulí pro 5 měsíčního křížence jezevčíka- váží 5,5kg ?Děkuji Misa

Anonym

2006-11-13 03:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dávejte mu Fitmin Mini Puppy v dávce zhruba 100 g, což je plně naplněný 200 ml hrnek. Dávku rozdělte na 2-3 části.

Fitmin

Mám asi 1/2 roční kočičku. Poslední měsíc trpí průjmem. Stravu má stejnou jako před tímto problémem. Je odčervená. Jinak vypadá dobře - hraje si, dobře jí, apod. Jak jí mohu pomoci?

Anonym

2006-11-06 01:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud nebude účinkovat alespoň jednodenní hladovka s následným osazením zažívacího traktu vhodnou bakteriální kulturou, zajděte s ní k veterináři. Dlouhodobý průjem tělo hodně vyčerpá. Příčin může být mnoho a způsobů nápravy také.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda po kastraci feny může dojít ke zlepšení srsti. Po porodu štěňátek měla srst nepěknou, hrubou a takovou jakoby mastnou. Hodně jí vypadávala. Ze zdravotních důvodů musela v srpnu na kastraci (pyometra). Nyní má srst nádherně jemnou a hebkou. Může na to mít vliv kastrace nebo je to změnou krmení?

Anonym

2006-11-05 09:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Na zhoršení kvality srsti může mít vliv mnoho faktorů. Pravděpodobně největším z nich byl porod feny. Většina fen po porodu vylíná. Pokud se fena dobře zataví, naroste jí srst nová a krásná. Ve Vašem případě asi neměla příliš starostí se štěňaty a po kastraci se rychle dala do pořádku. Změna krmiva tomu mohla jen přispět. Významný vliv na zlepšení kvality srsti může mít i přídavek našeho přípravku Fitmin Srst. Přečtěte si, co mi včera napsali majitelé psa, kterému jsem v září tento přípravek doporučil k užívání, protože jeho srst byla v zoufalém stavu: "Hezký den! Od zářijových agility závodů náš Dancer dostává přípravek na srst od Fitmin a má teď kůži i chlupy mnohem pěknější (i když je stejné prasátko jako dřív ? bláto, nebláto, stále se v něm cáká). Dobíráme druhé balení prášku a zlepšovat se to začalo již začátkem října. Bohužel zatím nemám žádnou dobrou fotku, ale rozhodně přípravek doporučujeme dál, protože problémy se srstí u psů mají někteří naši známí v místním klubu nebo někteří chovatelé od jinud. Za doporučení děkujeme a přejeme hodně radosti a zdraví přes pochmurné chladné dny. Cápalovi, Moravská Třebová."

Fitmin

Krmím sedmiměsíční štěně boxera fitminem medium puppy, donedávna bez problémů. Poslední dobou ji tato strava nadýmá. Do krmiva přidávám Fitmin klouby v prášku. Doporučujete změnu?

Anonym

2006-10-31 05:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Tento problém nám zákazníci nehlásí. Nejspíš jde o ojedinělý případ. Každý pes je jiný a vlivů na trávení může být několik. Doporučuji krátkou hladovku jako kdyby měl průjem a nasazení některého probiotického preparátu. Doporučuji Fitmin GASTRO, který navíc kromě vynikající bakteriální kultury Enterococcus faecium (NCIMB 11181) obsahuje kvasnice, řasu Chlorellu a směs bylin. Fitmin Klouby, myslím, můžete vysadit.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je mnou podávaná krmná dávka správná,popř.jak ji upravit. Mám kobylku ČT(1 a půl roku)dostává cca půl litru ovesného/ječného šrotu(šrot je smíchán dohromady)hrst nastrouhané řípy a nasekanou luční trávu nebo seno (nemám to zvážené, ale může to být tak 6kg)je to hobby kobylka a chodíme asi tak 4-5x do týdne na procházky, kde se vyběhá jak potřebuje. Jinak je celý den ve výběhu. Předem díky za odpověď

Anonym

2006-10-25 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jestli dobře rozumím, tak kobylce dáváte 1 litr směsi šrotů ( t.j.cca 0,6 kg jádra), trochu řepy, která krmnou dávku významě neovlivní a cca 6 kg píce. Touto krmnou dávkou vaší kobylce, která je v období vývinu a růstu poskytujete energii tak na 60%, bílkoviny kolem 50% její potřeby a také minerální látky a vitamíny jsou v hlubokém deficitu. Pro pokrytí všech nezbytných živin by kobylka ČT, ve stáří 18 měsíců potřebovala cca 7 kg píce ( lučního sena), 2 kg jádra a minerálně vitamínvý doplněk určený pro mladé koně, např. Fitmin BALANCE v denní dávce 120g. Levnější varianta může být s doplňkem EQUIMIN v dávce 150g. Také , z důvodu prevece koliky, bych nedával šrot, ale oves celý ( popř.mačkaný) a ječmen celý nejlépe vařený.

Fitmin

Dobrý den, moje kobylka prodělala erlichiozu a tím způsobený velmi těžký zánět očí. Mohl byste mi poradit něco na celkové zlepšení imunity a na podporu regenerace očí. Jedná se o tříletou klisnu Welsh Mountain Pony, je ještě neobsednutá, chodí jen na lonž a procházky. Je velmi dobře krmitelná (až moc). Děkuji za odpověď.

Anonym

2006-10-25 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Když jste udělali vše, co se týká vyšetření a léčby ve spolupráci s veterináři, lze krmnými doplňky podpořit imunitu i napomoci k řešení regenerace po prodělaném onemocnění. Ve vašem případě vám mohu doporučit směs bylin Herbs REGENERATION. Tento krmný doplněk vedle účinných bylin obsahuje Ostropestřec mariánský, kulturu bakterií Enterococcus a živou kvasinkovou kulturu. Tyto komponenty mají význam po podávání atibiotik na regeneraci jater a vytvoření vhodného prostředí v trávicím traktu. Dále tento doplněk obsahuje komplex antioxidantů a to selen v chelátové vazbě a vitamíny E a C, důležitých také pro podporu iminity. Pro správnou funci zraku je také důležitý vitamín A, kterého bývá zpravidla v krmné dávce dostatek. Ve vašem případě je dobrý zdroj beta-karotenu - provitamínu A, krmná mrkev. Konkrétní doplněk určený na regeneraci oka nevyrábíme, ale komplex účinných látek ve směsi Herbs REGENERATION v denní dávce do 40 gramů je ve vašem případě vhodným doplňkem.

Fitmin

protože mám velmi dobré zkušenosti s vaším přípravkem PRO SRST, zajímaka by mne i vaše ktmiva.vlastním 12měs.štěně a téměř 3 letého ještě nepotvrz, ICH sloughi.je nutné krmivo s malým obsahem fosroru/do 1000mj. ráda bych přešla z Royal caninu na levběfší,protože máme ještě chromého 6 let.ovčáka a12let.vipeta z útulku.fěkuji za odpověď.

Anonym

2006-10-24 09:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Máte psy patřící do různých kategorií. Bylo by dobré kupovat jim také rozdílná krmiva. Pro štěně krmivo štěněčí (Fitmin Junior), pro ICH krmivo pro dospělé psy se střední zátěží (Fitmin Maintenance). Pokud s ním hodně sportujete, pak krmivo pro dospělé psy s vysokou zátěží (Fitmin Performance), případně zvolit jejich kombinaci. Chromý ovčák by měl dostávat krmivo Fitmin Light a starý vipet krmivo Fitmin Senior. Sloughi je plemeno dle volby druhu krmiva na rozhraní, dle výšky by se dalo označit jako velké, dle hmotnosti jako střední. Krmiva Fitmin Maxi pro velká (obří) plemena obsahují přípravky pro dobrý stav kloubů. Předpokládám, že každý z Vašich psů je potřebuje. Můžete však zvolit i krmiva Fitmin Medium pro středně velká plemena psů a přidávat přípravek Fitmin Klouby (to v případě, že pro vipeta budou granule moc velké). Pro něj však můžete kupovat krmivo (Fitmin Mini Senior) samostatně. Asi Vás překvapí, že Vám doporučuji tak velkou škálu krmiv. Je to pro Vaše miláčky to nejlepší. Kdo krmí dlouhodobě své psy různých kategorií jedním druhem krmiva, v žádném případě jim nepopřává plnohodnotný život. Některý ze psů se stále musí potýkat s přebytkem nebo nedostatkem některých živin a minerálií. Pokud budete skladovat krmiva v suché a chladné místnosti, vydrží dlouho v potřebné krmivářské kvalitě.

Fitmin

Mám dvě 10 měsíční fenky čínakého naháče. Doted krmím granulemi od firmi eminent a chci přejít na nové . Fenky ho nechtějí žrád. Slyšela jsem o vaší značce tak bych to chtěla skusit , co vy my doporučíte a jaké balení. Děkuji za odpověd..

Anonym

2006-10-24 01:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Můžete rovnou začít krmit krmivo pro dospělé psy malého plemene se středně velkou zátěží označené jako Fitmin Mini MAINTENANCE.

Fitmin

Plnokrevný 4letý valach, zdravý,klidné povahy, denně zhruba hodinový trénink(práce na jízdárně,vyjíždky- klus, cval, procházky na ruku, lonžování)příprava na parkury, den volna v týdnu, pozvolna nabírá,denní pastva, voda jen v boxu+liz min.,10kg sena,4l oves,2l pšen.otrub, slad.květ hrnek a hrnek min.vitam.rozděleno na 2dávky, po ukončení pastvy na 3dávky, samozřejmně dopl.mrkev, jablka atd. Je dostačující,čím přilepši.

Anonym

2006-10-20 11:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V zásadě je krmná dávka 10 kg lučního sena, 2,5 kg ovsa, 1 kg otrub pro 4 letého A1/1 v lehké až střední práci v pokrytí potřeb bílkovin a energie dostačující. Záleží ale na volbě min-vit doplňku. Ten by měl mimo jiné v denní dávce 100 g obsahovat minimálně 12-15 g vápníku ( např. EQUIMIN), pro dorovnání poměru Ca:P, protože otruby obsahují vysoký obsah fosforu. Také jsou u min-vit. doplňku podstatné obsahy a využitelnost ostatních minerálních látek a vitamínů. Minerální liz bych nahradil pouze solným lizem. Přilepšit můžete přidáním doplňků s vyšší stravitelností živin než má oves nabo otruby, např. 0,5 kg extrudované směsi Fitmin OPTI.

Fitmin

jaké produkty - granulované krmivo nabízí fa Fitmin pro březí klisny s obsahem selénu? Prosím i cenové relace. Děkuji za odpověď.

Anonym

2006-10-17 11:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Z "kompletních" granulí mohu doporučit Fitmin COMPLETE, jenž v doporučené dávce společně s cca 7 kg sena pokrývá potřebu všech živin včetně selenu a z doplňkových krmiv je pro březí klisny určen granulovaný minerálně vitamínový doplněk Fitmin GLOBAL s obsahem selenu 25 mg/kg. Vzorová krmná dávka je na www.fitmin.cz http://www.ker.com/rc/ration.asp?rationId=05060001&comp=fit&submit=Navrzen%E1+d%E1vka nebo http://www.ker.com/rc/ration.asp?rationId=27100001&comp=fit&submit=Navrzen%E1+d%E1vka Ceny jednotlivých výrobků najdete na našich webových stránkách i-obchod - viz. http://www.dostihy.fitmin.cz/fitmin.asp?start=148&idc=148&akce=390&skupina=20114

Fitmin