VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 79 80 81 82 83 84 85 ... 109
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na svého psa N. O. Starý 3 roky, váží zhruba 30kg, a je hubený,né přímo podvyživený, statně stavěný a nemůže přibrat, žebra mu jdou velmi lehce nahmatat. Krmím fitmin pro střední performance+občas přídavky na klouby, je aktivní, dostává dvakrát deně jíst. Přilepšujeme mu občas tvarohem, žloutkem, vařeným masem s přílohou,.. Veterinární vyšetření trusu je v pořádku. Předem děkuji za odpověď. Katka

Anonym

2007-01-20 10:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Některý pes je svým založením hubenější a vůbec mu to nevadí. Hlavně když je veselý, výkonný, nekulhá, má krásnou lesklou srst, je zdavý a nic mu nechybí. Lidé už si zvykli vídat psy spíše obéznější. U aktivních psů je lepší, mají li svaly a ne zásoby tuku. Krmíte li psa více než jednou denně, přispíváte k jeho hubnutí. Budete li ho krmit jednou denně a třeba občas i některý den krmení úplně vynecháte, vnitřní mechanizmus využívání živin psa se možná bude více starat o tvorbu zásob a pes přibere. Přilepšovat psovi můžete. Tím mu ale můžete rozhodit ten jeho vnitřní mechanizmus. Ideální je, když je doporučený poměr živin vyrovnaný. Vyšší dotace bílkovinné složky krmiva jde především na tvorbu svalové hmoty a pohybové aktivity. Pes je pak hodně aktivní a nemůže ztloustnout.

Fitmin

Dobrý den, před časem jste mi doporučil krmit mého psa řadou pro střední plemena (retriever 25kg) U tohoto psa, kterému je nyní 4,5roku byla diagnostikována DKK 3/3. Spíš je klidnější povahy, ale když nějak výrazně "blázní" a víc běhá, je vidět jak za chvíli nastane útlum a pes si začne ulevovat a polehávat. Nebylo by nyní lepší krmit ho řadou Maxi? Láká mně, že by měl pravidelný přísun kloubních preparátů,které tato řada obsahuje. Děkuji.

Anonym

2007-01-15 09:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Souhlasím. Můžete přejít na granule pro velká plemena psů, i když pomyslná hranice mezi středním a velkým psem je 35 kg. Doporučoval bych ale zvážit jiné varianty. V kompletním granulovaném krmivu jsou chondroprotektiva sice zastoupena, ale spíše v preventivním množství. Pokud má pes již tak výraznou dysplazii kyčelního kloubu jakou uvádíte, je mu jich třeba přidávat do krmné dávky více. Můžete krmit granule pro střední velikost psa a přidávat kloubní preparát Fitmin KLOUBY. Můžete také, pokud se Vám nechce se přidáváním preparátu dlouhodobě zabývat, krmit granule Maxi a zhruba dvakrát za rok nasadit na dva měsíce léčebnou kůru přídavkem Fitmin KLOUBY.

Fitmin

Dobrý den pane doktore. Chtěla bych Vás opět požádat o radu. Jak jsem již níže uvedla, máme 5letého jorkšírka 1,2kg. Je to náš mazlíček a jak si devedete představit tak i jeho strava vůbec neodpovídala tomu, co by měl správně jíst. Vím, že mu asi lidská strava hodně škodí a rozhodla jsem se, že začnu s krmením - konzervy, granule co jste mi doporučil. Ale mám problém s tím, že takovou stravu už nechce - vím, že to je naše chyba, ale prosím poraďte mi jak ho zase přimět k psí stravě. Hlavní problém však vidím v tom, že nechce žrát z misky. Prosím Vás moc o radu. Předem moc děkuji.

Anonym

2007-01-15 06:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Míchat konzervy a granule se nedoporučuje z jednoho hlavního důvodu: Granule jsou kompletní krmivo s vyváženým poměrem všech komponentů. Dáváte-li psovi ke granulím konzervu, maso nebo knedlíky, tu přednost granulí ve vyváženosti krmné dávky ztratíte. Nechce žrát z misky? Tak mu dávejte granule na talíř. No ale když už mu dáváte žrát celých 5 let z ruky a nevadí Vám to, tak v tom pokračujte. Těžko se mi v tomto ohledu radí. Psi, které znám, žerou granule a z misky. Pamlsky jsem jim dával jen za odměnu. Zbytky z jídla od stolu jim nikdy nedávám. Myslím, že naučit svého psa žrát granule a z misky se Vám může podařit, ale bude asi především záležet zda budete mít tu vůli vydržet :-)

Fitmin

Dobrý den pane doktore. Chtěla jsem Vás požádat o radu. Mám 5letého yorkšírka a váží 1,2kg. Všimla jsem si na těchto stránkách granuli pro malá plemena Fitmin Mini Light a chtěla jsem se zeptat jestli jsou opravdu granule tak drobné, aby s nimi neměl problém. Taky má problémy se zadníma kloubama už od malička. Je strašně živý a hlavně při běhu vždy jednu nožku zvedá a hrozně mu v kloubech lupe. Dávám mu vitamíny na klouby CanVit Chondro - myslím, že pociťuje úlevu, ale četla jsem i o těchto vitamínech Klouby a Kluby forte a chtěla bych vědět, které by jste mi doporučil. Předem moc děkuji za odpověď.

Anonym

2007-01-13 02:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Granule jsou dostatečně drobné, problém s jejich kousáním mít nebude. Pokud ano, namočte je. Přípravek Fitmin KLOUBY (i forte, ten je koncentrovanější) doporučuji. Dejte ale pozor na správné dávkování podle návodu na etiketě nebo podrobnějších informací na našich WEBových stránkách. U tak malého plemene psa by mohlo lehce dojít k podávání vyššího množství účinné látky než je nutné.

Fitmin

Dobrý den ,máme 5 měsiční štěně Bernardýna.krmíme ho grnulemi Royal canin na doporučení od chovatele. Chci se zeptat zda jsou vaše granule dostačující i pro tak obří plemeno.nerad bych něco podcenil v začátku. Začínal jsem krmit s eucanubou a tu pes moc nemusel. Tento druh garnulí mu chutná ,jen ta cena . Má jak jsem již uvedl 5 měsíců a spořádá 30 kg za měsíc.porádtě prosím zda by byla vaše značka dostačující.nerad bych platil jen za značku. Předem děkuji

Anonym

2007-01-12 07:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Granule Fitmin pro velká plemena označená Maxi jsou dostačující a v porovnání se jmenovanými levnější.

Fitmin

Dobrý den, mám 11timěsíční fenku border colie a zhruba před týdnem u ní bylo zjištěno kožní onemocnění způsobené parazitem Demodex canis. Chtěla bych se dozvědět o tomto onemocnění něco víc - např. jaké jsou vyhlídky na uzdravení, jaká je nejvhodnější léčba apod. Děkuji.

Anonym

2007-01-12 10:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
O odpověď jsem požádal MVDr. JAna Vajce: "Demodikóza je parazitární onemocnění kůže, nazývané také trudníkovitost nebo červená prašivina. Demodex canis je druhově specifický parazit, má protáhlé tělo a velikost cca 0,3 mm, krátké zakrnělé nohy. Parazituje v chlupovém váčku a kožních mazových žlazách. K přenosu onemocnění dochází téměř výlučně přímým kontaktem feny s narozenými štěňaty ve 2-3 dni jejich života. Dosud nebyl prokázán přenos kontaktem dospělých zvířat nebe intrauterinně (nitroděložně). Rozlišují se 3 formy demodikózy: 1. juvenilní demodikóza - postihuje zvířata ve stáří 3-12 měsíců, v některých případech sama vymizí bez jakékoliv terapie za 4-8 týdnů, 2. demodikóza dospělých - postihuje zvířata starší 2 let, bývá často spojena s imunodeficiencí zvířete (oslabení imunitního systému), 2. chronická demodikóza - projevuje se rezistentní formou se špatnou reakcí na léčiva. K terapii se používají lokální koupele preparátu s amitrazem, v případě sekundární bakteriální infekce doplněné o antibiotickou léčbu. Pozitivní vliv má přídavek vitamínu E a aplikace léčiv na podporu imunitního systému. U chronických forem se používá preparát Interceptor, bohužel u nás není registrovaný (je dostupný v zahraničí). Některé studie uvádějí pozitivní vliv účinné látky selamectin na léčbu tohoto onemocnění. Preventivně se doporučuje u fen, u kterých se vyskytla ve vrhu demodikóza, vyřazení z chovu (doporučuje se kastrace), neboť u nich existuje dispozice k tomuto onemocnění.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám 5ti měsíčního psa Akita inu, dosud mu neslezla varlata, chodíme na hormonální léčbu. Doktor nám neustále říkal,že je ještě čas, ale mě to připadá již skoro pozdě. Myslíte,že je ještě nějaká naděje ,že mu slezou? Není nějaký jiný způsob, třeba operace ?Děkuji

Anonym

2007-01-11 03:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Naděje ještě je. Chovný ale nebude. Na operaci z důvodu uvolnění z dutiny břišní zapomeňte. Naopak operace na jejich odstranění, pokud neslezou do jednoho roku věku psa, je nutná.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda pro koně nejsou jedovaté tůje. Chtěli bychom z nich udělat živý plot. Děkuji za odpověď.

Anonym

2007-01-11 08:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zerav (túje) Všechny části túje jsou pro koně velmi jedovaté. Otrava se projevuje těžkým podrážděním střev i kůže, v nemalé míře poškozením ledvin a jater. zdroj:http://www.bodyskal.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=58

Fitmin

Chtěla bych se jenom poptat, jestli dodávají koním granulované vitamíny na srst od fitminu energii. Já osobně si myslím, že to asi ne, ale díky názoru jednoho nejmenovaného pána jsme museli jedné kobyle přestat tyto vitamíny dávat a její srst je teď den ode dne horší. Předtím se jí to pomocí vytamínů celkem zlepšovalo, ale teď s tím máme pořád větší problémy. Má svůj věk, je ročník 89, a myslím že samo se ji to asi nespraví.....pokud existuje něco, čím by se zhoršení její srsti dalo předejít, prosím dejte vědět. Předem díky.... NG

Anonym

2007-01-10 09:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Obsah energie v minerálně vitamínovém doplňku Fitmin BIOTIN, určeném k zkvalitnění srsti, kůže a kopyta, je v 1 kg 2,5 MJ. Denní potřeba energie koně v lehké práci je okolo 80 - 100 MJ stravitelné energie koně. V doporučené denní dávce doplňku 30 g dostane váš kůň desetinu megajoulu, což je skutečně zanedbatelné. Proto vzhledem k obsahu účinných živin v Fitmin BIOTIN (m.j.11270 mg/kg Zn a 2200 mg/kg biotinu) Vám mohu tento doplněk jen doporučit, navíc když s ním máte dobré zkušenosti. Také by jste měli zajistit vyšetření veterinářem, zda se nejedná o některou kožní nemoc. I v případě zjištění kožního onemocnění je přídavek doplňku, určeného k výživě kožních derivátů, více než vhodný.

Fitmin

Dobrý den, mám fenku anglického bulteriér, drobná 20Kg. Krmím granulemi FITMIN Medium Performance. Zdají se mi však malé, fenka hltá, málo kouše. Byla by vážná chyba přejít na granule Maxi maintenance? Energeticky jsou zhruba na tom stejně. Jsou vědší a tím by se problém mohl vyřešit. Děkuji

Anonym

2007-01-09 04:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Možná se tím problém vyřeší. Vážná chyba to není. Hltání zkuste řešit tím, že jí dáte krmivo na klidné místo, kde se o něj nebo o sebe nebude bát.

Fitmin

Dobrý den, mám 5,5 roku starou fenku westíka a čas od času se stane, že začne kulhat na přední packu. Asi před rokem to trvalo skoro měsíc, než se packa zahojila a fenka běhala zase bez potíží. Myslím, že je náchylná k podvrtnutí, protože většinou začne kulhat, když se žene za kočkou. Vždy pomůže klidový režim a kulhání odezní. Myslíte, že by bylo vhodné podávat Fitmin klouby a v jakém dávkování po jakou dobu. Předem děkuji za odpověď.

Anonym

2007-01-09 03:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Přípravek Fitmin KLOUBY je dobré podávat právě v takovém případě, který popisujete. Nikdo sice nezaručí, že bolest přestane nebo podvrknutí nenastane, ale zmírnění obtíží může být dost pravděpodobné. Doporučujeme podávat 2x ročně po dobu 1-2 měsíců, v dávce 5g na 10kg živé hmotnosti 1x denně (čajová lžička=5g, mokka lžička=2g) přímo do tlamičky nebo zamíchaný v krmivu.

Fitmin

Dobrý den, prosim o radu. Náš pes má v okolí nosní houby velmi málo srsti tedy skoro žádnou, krmíme převážně granulemi Purina pro plam junior. Nevíte co mu chbý? Předem děkuji za odpověď Honza Hais

Anonym

2007-01-08 09:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Málo srsti, a stejně tak slabší pigmentaci, kolem nosní houby má většina psů, někteří ve srovnání s ostatními jí tam mají méně. Každý je jiný. Jde o to, zda onen nedostatek srsti je opravdu hodně výrazný nebo ne. Možná trochu pomůže podávání našeho přípravku Fitmin SRST. V dávce 1 g na 5 kg hmotnosti (kávová lžička = 2 g, čajová lžička = 5 g) se podává jednou denně zamíchaný do krmiva (nebo samostatně) po dobu 4 až 6 týdnů.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Máme 8 týdenní fenku labradora. Od chovatele je naučená na granulky Fitmin medium puppy, ale ve zdejších dotazech jsem našla odpověď, že je možné krmit toto střední plemeno granulkami pro obří plemena, která obsahují látky pro správný vývoj kloubů. Je tedy lepší podávat granule pro střední plemena s přídavkem na klouby, nebo rovnou krmit granule pro obří plemena bez přídavku na klouby? Předem děkuji za odpověď.

Anonym

2007-01-07 04:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Obojí je možné. Podávání přípravku na klouby prostřednictvím granulí je jednodušší a jistější v tom, že účinnou látku nepředávkujete. Psovi by to vadit nemuselo, ale mohlo by to být dražší. Já osobně dávám přednost dávkování minerálních přípravků jen po určitou dobu (1,2 až 3 měsíce) a pak je na pár měsíců vysadit.

Fitmin

Dobrý den. Mému psovi je rok a půl a ulomil si řezák I1 nahoře. Co mám dělat, aby se mu zub nekazil? Může s tím veterinář něco dělat? Vše co najde kousá, takže si myslím, že musel kousnout do něčeho tvrdého. Jak bych tomu mohla zabránit? Nejde to uhlídat. Má různé hračky, gumové, ze sušené kůže, míčky. Přesto, když se mu povede se zmocnit třeba hadru tak kousky sežere, nebo i kousky umělé hmoty. Krmíme ho kvalitním masem - svalovinou (z řeznictví, ne žádné odpady) s malým přídavkem těstovin či rýže a mrkve a přídavkem vitamínů a minerálů. Zkoušely jsme ho postupně převádět na granule (Eukanuba) z důvodu zubního kamene a také z naší pohodlnosti, ale nepovedlo se nám ho na ně převést. Sežral vždy jen pár granulí, ale celou krmnou dávku nikdy. Po dvou týdnech míchání masa a granulí a dalších dvou, třech týdnech jen na granulích tak vyhubl, že jsme to vzdali. Musel být dost hladový, začínal být i skleslý a přesto granule nežral. Zkoušely jsme granule zalévat i různými vývary z mas s trochou malých kousíčků masa, ale nemělo to vliv. Když ho krmíme vařeným, tak má volný přístup i ke granulím a občas jich pár zchroupe. Zkoušely jsme i vzorky jiných značek, ale nepřišlo mi, že by mu některé chutnaly více. Jen Veterinární dietní granule na srst mu chutnaly více, jenže ty samozřejmě nejsou na stálé krmení. Myslíte, že jsme měli ještě nějaký čas vydržet nebo by to bylo zbytečné? Ale už jsem měla opravdu o zdraví svého psa strach. Předem Vám moc děkuji za odpovědi na mé možná trochu zmatené otázky.

Anonym

2007-01-06 01:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud se psovi ulomí kus zubu, doporučuji zajít ke specialistovi veterináři. Doporučuji ho navíc požádat o odstranění zubního kamena. Gumové hračky ani kosti ze sušené kůže zub neulomí. Může si ho ale ulomit při hře s tvrdými předměty. Co se týče krmení. Myslím, že si pes na způsob podávání masité stravy natolik zvyknul, že přechod na granule je pro něj velmi obtížný. Je jen na Vás, jak si s tím poradíte. Pokud chcete přejít na granule, nenechte se zmást tím jak psovi chutná a jak hubne, prostě dostane jen granule a nic jiného. Granule před ním necháte jen asi 20 minut a pak je odstraníte. Nebojte se, hlady neumře. Možná bude dobré mu nějakou dobu dávat vždy jednu granuli jako odměnu za vykonaný cvik (doprovázet radostí a pochvalou!). Až začne granule jíst z radosti, pak můžete nasadit tu "drastickou" kůru s přechodem na granule..

Fitmin

Dobrý den, obracím se na vás z dotazem, mam psíka RTW 7,5 měsíce. jako štěně jsem ho krmil Ankou, Ontariem , Fitmin Maxi puppy, rozdíl mezi jednotlivými krmivy jsem nepoznal, jen stolice byla u všech druhů granulí řídká, na konec jsem zůstal u Fitminu maxi puppy, krmil jsem 3x denně, od páteho měsíce jsem přešel na Fitmin maxi junior- 3xc denně, problém je v tom, že stolice je velmí řídká, pokud psíka mam na volno tak má stolici velmi řídkou každé 2 hodiny, celý dvůr pokálený a v prípadě, že je v kotci a je vypuštěn k venčení každé 4 hodiny , je slolice trochu hustší , ze začátku a zbytek je řídký. Zdá se mi, že i množství stolice je dost velké. Opravdu nevím, jak dál pokračovat, pes je v dobrém výživném stavu a dobře vypadá , tak čím a jak krmit. chovám psy už dlouho dobu a s tímto jsme se ještě nesetkal, aby stolice byla nepřetržitě řídká. Chtěl jsem granule lepší kvality, aby byla řada maxi, ale nyní moc spokojený nejsem . před 2lety jsme na Fitminu (starší řady) odchoval fenku středoasita , bez problémů. Prosím o radu jak a čím dál krmit. Předem děkuji ( krmiva jsem vybíral aby obsahovala žraločí chrupavku, pro dispozice k dysplazii RTW). Míra

Anonym

2007-01-02 10:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Podle toho, že pes měl problém i při konzumaci jiných granulí, usuzuji, že to není granulemi, lae psem nebo prostředím, ve kterém žije. Ve vzduchu, na předmětech v okolí psa a pak následně v jeho zažívacím traktu jsou pravděpodobně bakterie, které průjem způsobují. Neléčený průjem se může stát chronickým. Náchylnost k průjmům může být i dědičná a může se projevit až v určitém věku. Příčin a způsobů léčby průjmů je mnoho. Podívejte se do rubriky "Přehled podle témat" a najděte si příslušný odkaz. Doporučoval bych zkusit tzv. radikální řez. Pořádný úklid a dezinfekce (někdy stačí i SAVO) míst, kde se pes zdržuje, několikadenní absolutní hladovka (jen voda) a postupné navykání na granule s umělým dosazením střevních bakterií. Několikadenní hladovku doporučuji i vzhledem k tomu, že pes je v dobré kondici. Jinak byste musel být opatrnější.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych vybrat vhodné krmivo pro štěně ale nevím zda zvolit pro plemeno střední nebo obří. Jedná se o barzoje - fena by měla mít v dospělosti myslím kolem 30 kg, takže asi jako střední, ale na výšku bych ji zařadila mezi obří plemena - 70 cm v kohoutku. Jak se tedy rozhodovat, je složení nastaveno podle výšky nebo hmotnosti ?

Anonym

2007-01-02 06:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro rozhodnutí do jaké kategorie psa zařadit je rozhodující živá hmotnost, ne výška v kohoutku. Proto doporučuji krmivo pro střední plemena.

Fitmin

Dobry den, rada bych vyuzila moznosti konzultace s odborniky ohledne nasledujici zalezitosti. Jedna se o 7letou fenu boxera v normalni zatezi, ktera ma jiz dlouhodobe problem se zvracenim suche granulovane stravy, o ostatnim ani nemluve, doprovazeneho stale silicim zapachem z tlamy, zuby jsou celkove ve spatnem stavu. Zvraceni je obcasne stridave s castejsi frekvenci. Granule byly doposud vyzkouseny Acana, Bewi Dog. Bewi zacala opet zvracet. Jake vysetreni by fena mohla podstoupit, je na miste podat Fitmin Gastro? Fena je ve vlastnictvi me tchyne, rada bych ji touto cestou nejak pomohla vyresit nebo zmirnit celou zalezitost. Dekuji

Anonym

2006-12-30 10:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Důvodů, proč vám fena zvrací krmivo a zapáchá jí z tlamy může být několik. Zápach z tlamy může být způsoben zánětem dásní, zubním kamenem, metabolickopu poruchou (např. při onemocnění ledvin), zánětlivým onemocněním žaludku atd. Podobně zvracení potravy může mít několik příčin - např. nevhodné složení krmiva právě pro vašeho psa, metabolickou poruchu, zánětlivé onemocnění žaludku, poruchu vyprazdňování žaludku atd. Za vyšetření k zjištění příčiny tohoto stavu v první řadě doporučuji biochemické a hematologické vyšetření krve a následně rentgenologické vyšetření dutiny břišní, rentgenologické vyšetření trávicího traktu s použitím kontrastní látky a sonografické vyšetření břicha. MVDr. Jan Vajc

Fitmin

Doobrý den, potřebuji poradit s krmnou dávkou pro osmiletého A1/1. Do 4 let běhal dostihy, já ho mám 1 1/2 roku, pracuje denně, 5x týdně terén 1 1/1 - 2 hod, z toho 1x jen krokovka, 2x jízdárna včetně skoků, denně 5 - 8 hod výběh. Je dobře krmitelný, menší, váha cca 450 - 500 kg. Má horší rohovinu a na LP špalkové kopyto. Na podzim jsem ubírala praci i krmení, v listopadu jsem sundala podkovy a chodil jen do výběhu a občas na procházku. Začátkem prosince rotace kopytní kosti LP 10°, ošetřeno veterinářem i kovářem, zatím to vypadá nadějně. Krmila jsem granule Energys Standard 2 - 3 kg, oves dle práce, max 2 kg, doplňky - Kerabol dle návodu, prodělal kůru Mineral pony Senior (konec v listopadu), dále tvrdé pečivo, mrkev, jablka, seno prakticky neomezeně, patva. Solný liz k dispozici, ale ani si ho nevšimne. Seno luční, velké balíky, většinou kvalitní, ale mám obavu, že občas se objeví plíseň. Na zimu jsem granule stáhla na 1 - 2 kg, ovsa hrstička. Nyní je jen na mrkvi a ráda bych věděla, jak ho krmit dál. Za odpověď děkuji Eva Vodičková

Anonym

2006-12-30 02:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Při zátěži vašeho koně by mělo stačit cca 10 kg lučního sena, kolem 0,5 kg jádra ( oves nebo granule) a min-vit doplněk. Jestli dostával 2 kg jádra a 3 kg granulí, k tomu pečivo a seno s vyšším obsahem bílkovin při neadekvátní zátěži, může to být příčina vašeho problému. Dieta, kterou jste nasadily je v pořádku. Doporučit vám mohu přidávat k senu 1-1,5 kg Fitmin COMPLTETE a v případě potřeby doplněk na klouby nebo na podporu růstu kopytní rohoviny, z našich doplňků Fitmin BIOTIN a EQUICO Flexi. Přídavkem mrkve nic nezkazíte, ale s jádrem opatrně.

Fitmin

Prosim Vas o radu. V dubnu se chystame privest nase pejska do Velke Britanie. Mame udelane serologicke vysetreni, pes je take nacipovany a ma cestovni pas, takze vlastne vse co potrebuje pri vstupu do teto zeme. Chtela sem se jen zeptat, jake pozadavky po mne budou chtit, az si povezu pejska zpet do CR ? doufam ze opet nebudeme muset cekat dalsich 6 mesicu na vysetreni..?a jeste jedna vec, jakou platnost ma tohle serologicke vysetreni. Co kdyz budu chtit s pejskem zase za nejakou dobu vycestovat z CR do zeme, ktera tohle laboratorni vysetreni vyzaduje?tyhle podrobne informace sem na strankach www.svscr.cz bohuzel nenasla tak se obracim na Vas. Dekuji mnohokrat

Anonym

2006-12-29 12:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Také čerpám ze stránek www.svscr.cz. Možná jste se neprokliklala na správné místo. Pomohu Vám. Klikněte na: http://www.svscr.cz/dokumenty/eu/pets/2004_824.pdf (Čtěte v části pokyny pro vyplňování) nebo na: http://www.svscr.cz/index.php?art=1032. V případě dalších nejasností doporučuji zeptat se přímo příslušného úředníka SVS, je jím pan Ing. Josef Duben, tiskový mluvčí, mluvci@svscr.cz, 227 010 154.

Fitmin

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz. Máme 9 měsíční anatolku a právě hárá. Je zvyklá na pobyt venku, nikdy jsme ji do domu nebraly. Teď v době hárání nám veterinář doporučil abychom ji brali na noc domů, kvůli nechtěnému nakrytí cizím psem (i když máme zděný plot do výšky cca 180 cm). Od Mikuláše, kdy v naší ulici každý den některý chytrák pouští petardy, je jakmile se setmí hrozně neklidná (škrábe na dveře, okno a demoluje, co ji přijde do cesty) a nechce být vůbec venku sama. Předminulou noc to dopadlo tak, že od 2 hodin v noci neustále vyla a celou dobu škrábala na dveře a okno - vytrhla z okna síť proti hmyzu a celou ji zdemolovala. Když jsme ji vpustili dovnitř, okamžitě usnula a byl klid. Od včera ji tedy bereme na noc domů a na doporučení jsme ji začali na noc dávat na uklidnění kapky z kozlíku lékařského. Celou noc prospala a bylo vše v pořádku. Mám ale strach, aby ji neuškodilo střídání teplot - přes den venku, přes noc vevnitř (cca 20 stupňů) a také aby si potom zase zvykla být venku i přes noc. Myslíte, že by se mohla (nebo cizí pes) dostat přes plot 180 cm vysoký?

Anonym

2006-12-28 08:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Mohlo by se stát, že i tak vysoký plot pes dokáže překonat. Znám jich několik. Pes takto zareaguje ve vyhrocených situacích (hárání, petardy) nebo na povel. Stejně jako veterinář doporučuji vzít ji dovnitř, když si to tak vehementně vynucuje. Myslím, že za těch pár dnů nezchoulostiví a na pohodlí v bytě si odvykne. Její stav je pro ni nezvyklý, neví co se s ní děje a potřebuje oporu. Až se hormony vybouří, zase se uklidní. Věřím tomu.

Fitmin

Dobrý den, uvažuji o tom že bych zkusila granule Fitmin. ale nejsem si jistá které zvolit. Mám 8 letého křížence jezevčíka, váha cca 12 kg. Nejsme moc aktivní pár, jen se věnujeme canisterapii. Je to alergik, takže jsme vyloučili hovězí a vepřové, jinak se drbe a objevují se u něj záněty sliznic. Krmila jsem Acanou senior light, nyní jsem na zkoušku přešla na Acanu pro psy s nadváhou ale když vidím že ze psa vypadne hromada jako z koně, a je tam větší krmná dávka, moc se mi to nelíbí. Zase tolik nadváhu nemá .. Jediný kdo je s granulemi spokojený, je kocour ... Prosím dáte mi tip které by pro mého psa byly vhodné? Předem díky za odpověď.

Anonym

2006-12-13 01:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji Fitmin Maintenance Mini, případně Fitmin Senior Mini, zhruba 185 gramů na den.

Fitmin

Dobrý den, potřebovala by jsem stanovit krmnou dávku pro mojí kobylku. Je to 12 ti letá klisna ČT, letošní sezonu chodila parkury Z, ZL drezura L. Z důvodů mého zdravotního stavu, chodí cca 2xtýdně pod sedlo, lehká práce cca 1 hodinu, na jaře jí budu chtít připustit. Jinak je celý den ve výběu, bez přístřešku, v každém počasí,chodí do stáje jen na noc a to do venkovních boxů. V sezoně jsme měli problém s natékajícími nohami, při zvýšené dávce jádra (oves, granule) jí nohy přes noc natekly, ráno když šla do výběhu to rozchodila a bylo vše ok.,proto potřebuji stanovit krmnou dávku jádra + vitamínů (doposud krmím asi 0,5 litru ovsa denně + nutri horse standart+jablka, s touto krmnou dávkou jsem spokojená jelikož kobylka má i po delším stání v boxe nohy pěkné, i její výživový stav je velmi dobrý). Jen upozorňuji že je to mohutný typ ČT co má 175 cm v kohoutku.:) Děkuji nikča

Anonym

2006-12-10 03:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro lehkou práci lze krmnou dávku navrhnout např. cca 10 kg lučního sena a 2 kg Fitmin COMPLETE. Záleží však jaké seno máte k dispozici, zda luční nebo jetelotravní či vojtěškové. Z důvodů, které jste uvedla by měla mít kobylka dietní, stravitelnou a minerálně vybalancovanou krmnou dávku. Proto by jste měla podávat seno luční s nižším obsahem bílkovin. Jestli jste spokojená se současnou krmnou dávkou obsahující relativně nízký podíl jádra a minerálně vitamínový doplněk a kobylka je v dobré kondici, tak je v tuto dobu zbytečné něco měnit. Až začnete s přípravou na příští sezónu a budete potřebovat zvýšit podíl energie, nepřidávejte jádro ( oves, nebo glycidové granule), ale použijte přídavek energetické směsi na bázi olejů ( např. Fitmin ENERGY) nebo přímo přidávejte rostlinný olej zamíchaný do dávky koncentrovaného krmiva, postupně až do dávky cca 0,5 litru. Také je vhodné sledovat hmotnost koně a podle toho energetický podíl přizpůsobit. Krmnou dávku pro lehkou tréninkovou práci můžete také sestavit z cca 10 kg lučního sena, 0,5 kg ovsa, 0,25 kg Fitmin OPTI, do 1 kg Fitmin ENERGY, 120 g Fitmin PROFI a solný liz. Se zvyšující se prací, přidávejte jen energetickou směs Fitmin ENERGY. Výhoda extrudovaných směsí je jejich vysoká stravitelnost a tím nezatěžování organismu s následky jako jsou např. otoky nohou.

Fitmin

Již jednou jsem se Vás dotazovala na krmení. Děkuji za odpověď, Ale potřebuji ještě upřesnit množství granulí, jelikož jste mi doporučil pro 4,5 měsíční štěně RTW granule Fitmin maxi Junior tak nevím jaké množství mám dávat. Konkrétně na obalu je uvedeno krmení až od 5ti měsíců. Štěněti jsem zavedla již trvale tyto granule, ale příliš o ně nejeví zájem. Jak zlepšit chuť k jídlu ? Aktivity má deně dost(jak pobyt venku-procházky vč. poslušnosti, na zahradě-volný pohyb+hraní s starou fenou i doma). Děkuji za odpověď. Iva

Anonym

2006-12-08 10:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučení termínu změny i množství podávaných granulí je vždy jen orientační. Začít můžete i o několik týdnů dříve a podávat můžete třeba i o třetinu dávky méně, pokud to psovi bude vyhovovat. Odhaduji, že byste mu mohla dávat 550 g na den. Přesný návod dávkování Vám pošlu emailem.

Fitmin

Dobrý den , jsou do krmiv fitmin přidávána barviva?Barva granulí se mi totiž zdá poněkud nepřirozená. Děkuji za odpověď.

Anonym

2006-12-05 10:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Do krmiv Fitmin nejsou přidávána chemická ani potravinářská barviva. Fitmin OPTI a COMPLETE - jsou zelené díky surovinám rostlinného původu a Fitmin ENERGY jsou červené použitím zdroje anorganického železa. Barevné rozlišení granulí je z důvodu snadného rozlišení a ještě jednou - nejsou v nich použity syntetická barviva.

Fitmin

Dobrý den, už jsem Vám jednou psala a chtěla bych se ještě zeptat na adekvátní zátěž pro 3 měsíce starého labradora - všude se píše o tom, aby nedošlo k přetížení z důvodu vývoje skeletu. Pokud mu ovšem nevěnuji dostatek pohybu, je s ním v noci k nevydržení, protože se necítí vůbec unavený a tudíž si chce užívat nočních her a naší pozornosti. Děkuji

Anonym

2006-12-05 09:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vůbec se nedivím, že je pes aktivní když má konečně možnost si s někým pohrát. Přetížením se myslí například vytrvalý běh (fyzické přetížení), intenzivní výcvik trvající déle než půl hodiny (psychické zatížení), chůze po schodech, skok z výšky (zatížení kostí a kloubů). Pes potřebuje hodně pohybu a pozornosti člověka, chce si s ním hrát. Dopřejte mu to i během dne.

Fitmin