VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 78 79 80 81 82 83 84 ... 109
Dobrý den, mám skoro dvouletou kobylku ČT, která dostává kvalitní seno a pivovarské mláto smíchané s obilným šrotem(ječmen/oves - spíše převažuje ječmen). Šrotu je asi tak 1l. Do této dávky dostává minerálně-vitaminový doplněk v množství doporučeném výrobcem. Kobyla vypadá pěkně, není ani tlustá, ani hubená, prostě akorát. Energie má dost, řekla bych úměrně jejímu věku. A zatím žádné potíže související s krmením nenastaly. Setkala jsem se ale s názorem(veterináře) , že pokud jí nebudeme dávat žádné granule, tak to zvíře bude trpět. Je to ČT ale vysoko v krvi(rodiče jsou ČT, ale předci plnokrevníci a polokrevníci)Podle něj je přešlechtěná a ještě ke všemu isabela a ty jsou prý na problémy náchylnější. Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli je nutnost kobyle nějaké granule dávat?

Anonym

2007-03-01 02:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Výhoda komerčně vyráběných krmiv bývá zpravidla ve více či méně optimálním složení krmiva, s obsahem živin počítaným pro konkrétní kategorii koně. Technologická úprava surovin zvyšuje jejich stravitelnost. Podstatné ale není jestli musíte používat průmyslově vyráběná krmiva, ale složení krmné dávky vhodné pro vaši kobylu. I z běžně dostupných zdrojů (seno, jádro, min-vit.doplněk) lze sestavit vhodnou krmnou dávku, ale potřebujete znát obsahy jednotlivých živin v těchto krmivech a normovanou potřebu živin pro konkrétního koně. Doporučit Vám mohu extrudovanou směs Fitmin COMPLETE v denní dávce cca 1,5 až 2 kg, kdy se senem tvoří kompletní krmnou dávku, s obsahem všech nezbytných minerálů a vitamínů. ( minerálně vitamínový doplněk se už nepřidává, jen solný liz). Vzorovou krmnou dávku najdete na : http://www.ker.com/rc/ration.asp?rationId=27090001&comp=fit&submit=Navrzen%E1+d%E1vka

Fitmin

Dobrý den, v dnešním časopisu SP se objevila inzerce na nové krmivo od firmy Dibaq. Můžete k němu napsat něco bližšího?

Anonym

2007-02-27 10:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jde o novou premiovou řadu pro psy a kočky Dibaq "přirozeně lépe", která přijde na trh na konci března. Krmiva jsou vyráběna podle ověřených španělských receptur, promítá se v nich zdravý středomořský způsob stravování, který je známý zejména konzumací mořských ryb, drůbežího masa, zeleniny a libového vepřového. Dibaq používá ve svých krmivech přírodní suroviny, zejména se vrací k osvědčeným účinkům bylin, které mají blahodárný vliv na organismus. Zařazení pro nás středoevropany možná až exotických surovin působí pozitivně na podporu trávení, chutnosti a celkovou harmonizaci organismu. Jedná se o rostlinné složky jako je juka, slad, meduňka, skořice nebo genciána. Abychom Vám zajistili snadný a přitom důvěryhodný způsob, jak poznat, že v našich krmivech jsou vitamíny správně použity, spojili jsme se s firmou DSM ze Švýcarska - největším výrobcem vitamínů na světě. V našich krmivech jsme nově využili jejich koncept OVN - Optimum Vitamin Nutrition, který je úspěšně používán při výrobě potravin. Logo OVN na produktech Dibaq potvrzuje, že jejich výroba je pod přísným dohledem společnosti DSM, která ručí za správné používání vitamínů ve vhodné formě (např. odolávají vlivu vysokých teplot při extruzi) a v účinném množství. Co se týče sortimentu řada obsahuje krmiva pro psy Dibaq puppy medium, Dibaq maintanance medium, Dibaq maintanance maxi, Dibaq energy, Dibaq diet a krmiva pro kočky Dibaq continental, Dibaq marine, Dibaq hairball, Dibaq kitten a Dibaq indoor. Více informací o těchto produktech se můžete dozvědět po zavedení značky na trh v prodejnách s chovatelskými potřebami nebo na webových stránkách www.dibaq.cz. Za marketing Dibaq a.s. odpověděla Valérie Turečková.

Fitmin

Dobrý den chtěla bych koně ale bohužel nevím jak přemluvit tátu poradíte mi ??

Anonym

2007-02-23 11:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Najdi si ve svém okolí jezdecký oddíl, kam budeš za koňmi pravidelně chodit, naučíš se o koně starat, zjistíš co všechno je spojeno s ošetřováním a každodenní péčí o koně a když tvůj zájem bude trvalý a budete mít možnosti kde koně chovat a zabezpečit jim veškerou péči, tak se třeba i tvůj táta nechá přesvědčit aby ti kopil vlastního koně.

Fitmin

Dobrý den, zrovna pátrám po vhodných granulích pro našeho 2letého psa a zaujal mne, svým složením a příznivou cenou, právě Fitmin. Jen se nemohu nikde blíže dočíst, jak (čím) jsou granule konzervovány. Prosím o vysvětlení. Díky

Anonym

2007-02-21 11:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jako konzervant u všech krmiv používáme směs organických kyselin, které zabraňují plesnivění i v nepříznivých podmínkách ? kyselina sorbová, fumarová, propionan vápenatý (jedná se o látky používané třeba ke konzervaci sirupů). Jako antioxidant používáme propylgalát a butylhydroxytoluen (syntetické antioxidanty s vysokou účinností a nízkým dávkováním, v 1 kg je max. 0,1 g, opět se používají v potravinách).

Fitmin

Dobry den. Hledám vhodné krmivo pro mého psa, zlatý retrivr 8 měsíců. Pravděpodobně zkusím Fitmin medium puppy. Chtěla jsem se zeptat, zda by bylo dobré mu ještě navíc koupit nějaký výživový doplněk stravy k těmto granulím, např.pro klouby apod.? Nebo stačí jen granule, které by měly pokrýt základní denní dávky vitamínů, prvků apod. Díky za odpověď.

Anonym

2007-02-21 10:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Granule prémiové řady Fitmin by měly pokrýt základní denní dávku živin, vitamínů i prvků. Pokud váš pes nemá zdravotní problémy nebo dědičné předpoklady k nim, nemusíte přidávat žádné doplňky.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na dávkování krmiva, máme 1 a půl roku starého psa (Rhodéský ridgeback)krmíme ho MAXI JUNIOREM a váží 55kg. Ještě by mě zajímalo, kdy máme přejít na jiné granule FITMIN (vím,že je psáno po 18měsících, ale jestli s tím souhlasíte) a které z nabízených krmiv by jste nám doporučil+dávkování. Moc děkuji za odpověď.

Anonym

2007-02-21 12:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
S doporučením začít krmit granule určené dospělým psům větších a obřích plemen zhruba od 18 měsíců jejich věku souhlasím, jejich kostra se formuje pomaleji než u menších plemen. Dávkování je u každého našeho krmiva uvedeno na internetových stránkách www.fitmin.cz pod heslem "Tabulka krmných dávek". Psovi o hmotnosti kolem 55 kg se doporučuje dávat zhruba 650 g granulí na den.

Fitmin

Dobrý den, mám 5,5 měsíce staré štěně labradora - 25 KG. V současné době mu podávám granule s přídavkem chondroitinu a glukosaminu a jako doplněk pro dobrý vývoj kloubů podáváme kloubní přípravek ALAVIS, který se však musí podávat nepřetržitě. Chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně přípravku FITMIN KLOUBY, jak často ho štěněti podávat a jestli je vhodnější sypká nebo tabletová forma - tablety polyká bez problémů samotné. Děkuji za odpověď.

Anonym

2007-02-20 09:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud nemá štěně s chůzí žádné problémy, úplně stačí dávka chondroprotektiv obsažená v krmivu s označením Fitmin Maxi. K tomu není potřeba přidávat ani Alavis ani Fitmin Klouby. Přípravek Fitmin Klouby doporučujeme podávat po dobu 4 až 8 týdnů a pak na půl roku vysadit. V tabletách je přípravek s označením forte, který má vyšší účinnost. Ten se doporučuje podávat psům s kloubními problémy nebo s vysokou pravděpodobností jejich vzniku (dědičná dispozice, vysoké zatížení).

Fitmin

Dobrý den, zajímalo by mne, které z krmiv řady Fitmin je vhodné pro březí a kojící feny obřího plemene. V popisech jednotlivých krmiv jsem tuto informaci bohužel nenašla.

Anonym

2007-02-19 12:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmivo pro březí a kojící feny má označení Puppy. Je tedy vhodné nejen pro krmení štěňat, ale i pro březí a kojící feny.

Fitmin

Dobrý den, mám jen dotaz ke kterým krmivům se řadí krmivo fitmin jestli k prémiovkám nabo superprémiovkám. Děkuji za odpověď

Anonym

2007-02-18 01:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmiva značky Fitmin patří mezi prémiová krmiva.

Fitmin

Dobrý den, zajímalo by mě jaký druh granulí je vhodný pro štěně vipeta - jestli mini nebo medium puppy. Děkuji za odpověď.

Anonym

2007-02-16 03:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Můžete krmit obě varianty. Já bych se přiklonil ke granulím Mini, protože jsou menší.

Fitmin

Dobrý den mám 5 měsíčního rotvajlera má koronavirozu můžete mi říct a vysvětlit jestli se to dá léčit a jestli mi pejsek neumře

Anonym

2007-02-13 04:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Koronavirus se projevuje úporným virovým průjmem, zvracením, silnou žízní, nechutenstvím a celkovou sešlostí. Koronavirus snadno mutuje a tak najít tu správnou vakcínu je problematické. Současná infekce různými viry a přidruženou bakteriální mikroflórou vede často k těžkému zánětu zažívacího traktu a k úhynům. Naděje zůstává vždy poslední.

Fitmin

Dobrý den. Již rok nakupujeme vaše krmivo pro fenku Berňáka a jsme spokojeni. Poslední měsíc jsme však zjistili, že se ji srst od kůže zabarvuje do červena. Několik pejskařů nám sdělilo, že se jedná o krmivo s přísadou mrkve, což se z receptury Fitmin Junior potvrdilo. Nyní jsme před rozhodnutím změnit výrobce krmiva (což se mi po dobrých zkušenostech s vámi nechce). Myslíte si, že změnou výrobce (krmivo bez mrkve)docílíme ztmavnutí srsti nebo doporučujete některý váš doplněk stravy (Fitmin srst). Děkuji za odpověď.

Anonym

2007-02-13 12:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Do krmiv značky Fitmin přidáváme v malém množství mrkev, která obsahuje Beta-karoten. Může mít vliv na hnědnutí nebo rezavění srsti. Všeobecně se to tvrdí, ale prokázáno to není. Existují dokonce protichůdné názory. Podle nich Beta-karoten hnědnutí srsti neovlivňuje. Na hnědnutí nebo rezavění srsti může mít velký vliv genetická predispozice, stáří psa (objevuje se ve vyšším věku) i jiné faktory. Můžete zvolit krmivo, ve kterém je Beta-karoténu méně. Beta-karoten je však pro život psa potřebný, je prekurzorem vzniku vitaminu A. Doplněk Fitmin Srst zbarvení srsti zásadně neovlivní, ale pomáhá při obnově srsti a zlepšuje její kvalitu. Doporučuji ho použít. Na toto téma napsala svůj příspěvek také MVDr. Renata Popelářová. Zde je: "Tento názor je všeobecně rozšířený - že po krmivu s mrkví červená srst. Odborníci mají ale na věc jiný názor: při masivním přísunu betakarotenu by mohlo dojít k zažloutlé barvě kůže, jedná se ale prakticky o mrkvové monodiety. Červenání srsti nemá s betakarotenem nic společného. Na barvě chlupu se podepisuje celá řada vnějších i vnitřních vlivů. Z těch vnějších - poškození srsti, typ šampónu, onemocnění kůže, z těch vnitřních zejména alergická onemocnění a olizování svědících míst (ve slinách se totiž vylučuje bilirubin, který na světle růžoví), nedostatek mědi, vrozený problém s kožním barvivem atd. Je důležité zjistit, nejlépe pod mikroskopem stav chlupu - zda není poškozen, zda je stejný v celém průběhu nebo má na sobě úseky tenčí, tlustší, jinak zbarvené atd. Změna barvy nebo vzhledu chlupu znamená, že příčina leží 4-8 týdnů v minulosti. Z našich výrobků bych doporučila Fitmin Vitaregen, který zajistí dostatek vitamínů i minerálních látek a zároveň obdahuje řasu Chlorela, která zbarvení srsti podporuje.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Mám 14-ti týdenní štěně labradora. Před nedávnem jsem se ptala na přechod z granulí medium na maxi (kvůli obsahu látek na podporu kloubů), což jsem udělala, ale malá je už nechce s takovou chutí, jako ty medium a hlavně její výkaly se snad zdvojnásobily a značně změnily konzistenci na "polotuhé". Doufám, že jsem se vyjádřila srozumitelně, ale docela mě to zaskočilo, protože uvádíte, že přechod by měl být bez problémů. Vím, každý pes je jiný, jen bych byla ráda za radu, jestli se vrátit zpět k medium? Děkuji za Vaši reakci a zůstávám s pozdravem Simona Hajná.

Anonym

2007-02-12 04:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jestliže Medium psovi lépe vyhovuje, doporučuji vrátit se k původnímu druhu krmiva a zvolit jinou podporu kloubů. Krátkodobé (4-8 týdenní) přidávání přípravku Fitmin KLOUBY ke krmivu dvakrát ročně je dle mínění odborníků lepší než celoroční.

Fitmin

Dobrý den, vlastním téměř 18-ti letou A1/1 a před nedávnem se nám stala nepříjemná věc s krvácením z nozdry..krvácení trvalo 4 hodiny, klisna ztratila cca 5 l.krve a ani veterinář nebyl schopen konstatovat o co se jedná. Sháním o tomto krvácení všemožné informace a lidi, kteří se s tímto setkali. Slyšela jsem,že s tím může souviset i výživa...klisna denně dostává kvalitní seno, oves v dávce odpovídající rekreačnímu ježdění a minerály od výrobce NutriHorse-Standart tj.využitelností pro rekreační koně a koně v klidu. Prosila bych od vás menší prezentaci výrobků a krmiv pro starší a rekreačně využitelné koně,popř.nějakou radu jak klisnu krmit atd. Předem děkuji za odpověď

Anonym

2007-02-12 12:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro vaši klisnu mohu doporučit Fitmin COMPLETE v denní dávce cca 2 kg. Doporučená denní dávka společně s lučním senem, pokrývá celkovou potřebu nezbytných živin dospělého koně. Fitmin COMPLETE je doplňková krmná směs určená pro hobby koně a pro koně v lehké až střední tréninkové zátěži. Complete zajišťuje příjem plnohodnotných dusíkatých látek (bílkovin), lehce využitelnou energii a vyrovnaný poměr minerálních látek a vitamínů. Vzorovou krmnou dávku najdete na : http://www.ker.com/rc/ration.asp?rationId=09000201&comp=fit&submit=Navrzen%E1+d%E1vka

Fitmin

Dobrý den, potřebovala bych stanovit přesnou krmnou dávku pro hříbě které mělo zánět růstových zón dlouhých kostí,je teď náchylnější na správné složení krmiva tak nechci něco pokazit. Od veterinářky má předepsány vitaminy Hae Molitan od Equistra a msm. Zatím dostává dietetické musli. Jelikož je opravdu vzhublý potřebuji aby se trošku zakulatil ale zase né aby byl na kosti těžký,ideální stav je prý když mu lehce lezou žebírka, nyní je ovšem opravdu vyhublý takže něco málo nabrat potřebuje. Po prodělané nemoci mu na noze zůstala tvrdá cca 1cm vysoká bulka, která by měla časem zmizet jak bude růst. RTG má hotové,je údajně už 4 týdny vyléčen. Děkuji Dominika Němcová

Anonym

2007-02-12 09:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro sestavení co nejoptimálnější krmné dávky je třeba znát obsahy živin v objemném krmivu, nebo alespoň obsahy dusíkatých látek (bílkovin), vápníku, fosforu a hořčíku. Při této znalosti lze krmnou dávku sestavit tak, aby poměry minerálních látek byly ve správném poměru a kůň nebyl překrmován bílkovinou. Správné poměry minerálních látek jsou v období růstu a vývoje mladého koně důležité, aby byl např. vápník z krmné dávky využitelný mohl být využit při vývoji kostry. Kdyby se pro sestavení krmné dávky použily obsahy živin z tabulek, tak v denní dávce cca 6 kg lučního sena, 2 kg jádra, 0,75 kg Fitmin OPTI a 120 g Fitmin BALANCE dostane hříbě všechny důležité a lehce stravitelné živiny. Pro upravení poměru vápníku a fosforu lze přidávat minerální doplněk Fitmin MACRO CA s vysokým obsahem vápníku. Vzorové krmné dávky jsou uvedeny na : http://www.ker.com/rc/ration.asp?comp=fin&action=begin&TYPE_1=Growing

Fitmin

Dobrý den, mohl byste mi prosím poradit vhodnou krmnou dávku pro 9 měsíců starou frískou klisničku. Je celý den na pastvě jen v noci je ve stáji, krmíme 2 krát denně seno a 3kg musli, vitamíny Farnam pro hříbata, plus bylinky Phytovet na srst. Zajímá mě jak by měla dávka vypadat aby koník prospíval, jestli je možné zaslání na dobírku i krmné směsy, dále jak je to minerálním lizem, v obchodě mi ho pro hříbě nedoporučovali, že prý si tím mohou poškodit ledviny. Moc děkuji za odpověd a přeji krásný den. Petra

Anonym

2007-02-09 03:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Co se týká dotace energie a bílkovin pro rostoucí hříbě v dávce cca 7 kg sena a 3 kg jádra, to je v pořádku. Jestli vitamíny Farnam jsou Grow Colt, kde mají doporučenou dávku cca 1 kg/ den (2 lb),tak obsah např. vitamínu D3 100,000 IU v cca 56 g ( 2 oz.), to znamená 2.000.000 IU v 1 kg doporučené dávky je při normované denní potřebě 4 900 IU pro mladého koně překročeno více než 400x. Bylinky jsou zpravidla vhodným krmným doplňkem, ale na srst ( a kopyta) jsou ověřené doplňky s vyšším obsahem zinku a biotinu. Aby váš koník měl všechny živiny důležité pro zdravý vývoj a růst mohu vám doporučit krmnou dávku sestavenou z cca 6 kg lučního sena,2 kg jádra ( oves, ječmen), 0,75 kg Fitmin OPTI ( doplněk vysoce stravitelné bílkoviny a nezbytných aminokyselin) a 0,12 kg minerálně vitamínového doplňku Fitmin BALANCE určeného pro mladé koně. V případě problémů se srstí je kvalitní doplněk Fitmin BIOTIN v denní dávce 30 g. Jestli je celková denní krmná dávka vybalancovaná, není vhodné používat minerální liz, ale je nutné mít k dispozici jen solný liz ( kamennou sůl) pro dotaci sodíku. Všechny naše výrobky také zasíláme na dobírku a lze si je objednat např. přes internetový obchod na www.fitmin.cz.

Fitmin

Dobrý den, dostala jsem dvě balení Fitmin Klouby pro svého 5 měsíců starého kavkazského psa. Tento pejsek nemá žádné problémy, ale jeho matka měla vyšší stupeň DKK. Je krmen superprémivou řadou granulí, a zajímalo by mě, zda je Fitmin Klouby vhodné dávat takto obřímu plemeni, které je geneticky zatížené DKK, a zda je vhodné tento přípravek podávat k již vyváženým granulkám, neboť jak jsem četla složení, obsahuje i jiné látky, a nerada bych mu nějak ublížila nevyvážeností krmiva! Do teď dostává Alavis MSM a Alavis Kloubní výživu, a také Colafit pro lidi. Jde mi jen o kvalitní péči, nerada bych něco zanedbala. Předem velice děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Sítařová Marta

Anonym

2007-02-06 01:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V některých kompletních granulovaných krmivech jsou chondroprotektiva zastoupena, i když spíše v preventivním množství. Doporučuji se nejprve podívat, zda je krmivo, které psovi dáváte, obsahuje nebo ne (hledejte označení krmivo obsahuje chondroitinsulfát a glukosaminsulfát). Pokud ano, bylo by lepší přípravek Fitmin Klouby někomu prodat nebo darovat. Pokud ne, doporučuji přípravek používat dle návodu maximálně dva měsíce a pak minimálně na další 4 měsíce vypustit z krmné dávky.

Fitmin

Dobrý den, chci se zeptat, jestli se například krmivo Fitmin Energy podává spolu s ovsem. Potřebuji svému 11ti letému valachovi dadat trochu š'távy pro trenink, nerada bych ale vysadila oves, přece jenom by se trochu prodražilo krmit jenom granulemi. Děkuji za brzkou odpověď. Machová

Anonym

2007-02-03 07:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Fitmin ENERGY je doplňkové energetické krmivo, které se podává společně s jádrem ( a min-vit doplňkem). Denní dávka závisí na intenzitě denní práce od 0,25 do 2 kg, zpravidla ve večerním krmení.

Fitmin

Dobrý den, mám 3 měsíční štěně BC a přešli jsme na krmivo Fitmin Puppy medium. Ale překvapuje mě kolik hromádek dokáže udělat. Vím, že budete hájit granule Vaší firmy, ale neznamená to, že by byly málo stravitelné. Jinak jsem s granulemi spokojená štěňátko nemá po nich průjem jako po jiných značkách a chutnají jí jak suché tak namáčené. Děkuji za odpověď

Anonym

2007-02-02 05:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Biologickou kontrolu s krmením granulí štěňatům děláme ve firmě přímo u štěňat vlastního chovu již 5 let. Mohu potvrdit, že jsme s krmením pro štěňata nikdy neměli problémy. Denně zaznamenáváme i změny v kvalitě výkalů, zejména v jejich konzistenci. Testujeme i jednotlivé šarže krmiv. Stravitelnost krmiva testujeme jako jedna z mála firem (ovšem ne u štěňat, jen u dospívajících nebo dospělých jedincích). Používáme indikátorovou metodu s využitím oxidu chromitého a kalibrovali jsme ji klasickou bilanční metodou. Na podobnou připomínku jakou máte Vy jsme v lońském i předloňském roce reagovali testacemi, při kterých jsme sledovali i množství vyprodukovaných výkalů. Hledali jsme i údaje v literatuře. Mohu Vám říci, že velikost a množství hromádek je pouze jedno hledisko posuzování kvality krmiva. Je dost nepřesné a zavádějící. Objem velmi často nesouvisí s hmotností a sušinou. Jde zde především o dlouhodobé dobře formovaný trus. Měl by mít takovou konzistenci a takovou sušinu, aby tzv. držel formu a dal se dobře nabrat na lopatku. Velkou roli hraje i aroma a doprovodné "větry". Velmi často kvalitu výkalů ovlivňuje hygiena prostředí a povaha štěněte. Dost často štěně tzv. sežere co vidí. Nelze se pak divit, že to z něj "leze jak z chlupaté deky" a že je toho o polovinu více než dostane do misky :-)

Fitmin

DOBRÝ DEN MÁM 2 PSI ROTVAJLERA A DOBRMANA ROTVAJLER JE ŠTĚNĚ NEDÁVNO JSEM MU KOUPILA KRMENÍ ZNAČKY K9 DOPORUČIL MI HO VETERINÁŘ ALE MOC HO NECHCE NEVÍM CO MÁM DĚLAT PORADTE MI PROSÍM PŘEDEM DĚKUJI

Anonym

2007-02-02 02:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Záleží na tom, jakou značku krmiva žralo štěně dříve. Vlik může mít i tvar, velikost granulí. Třeba bylo zvyklé, že se mu ke granulím přidávala konzerva nebo jiná pochoutka. Možná jsou granule zvětralé nebo se jedná o "nepovedenou" šarži. Zkuste jiné krmivo, třeba od naší firmy, doporučuji Fitmin Maxi Puppy nebo Junior (nevím jak je štěně staré). ŠTĚNĚ MŮŽE MÍT TAKÉ NĚJAKÉ ZDRAVOTNÍ NEBO PSYCHICKÉ PROBLÉMY. Může být začervené nebo se bát dobrmana. Odčervěte ho a krmení mu dávejte na místo, kde ho nemůže dobrman ovlivňovat, ani zrakem, ani hlasem.

Fitmin

Dobry den, mame doma 4leteho Cotona de Tulear. Kdyz se protahuje, napr. zaklani hlavu, slysim jak mu "krupou" kosti (jako se to obcas stava i cloveku). Driv se to nestavalo. Krmime Fitmin mini maintenance. Doporucujete zakoupit nejaky pripravek na klouby nebo zmenit stravu? Dekuji za odpoved.

Anonym

2007-01-30 03:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Může to být úplně normální, ale také to může být signál, že se něco děje. Preventivně doporučuji přidávat ke granulím <a href="http://www.fitmin.cz/index.asp?start=605&idc=619&productid=18">Fitmin KLOUBY</a> .

Fitmin

Dobrý den, naši fenku novoskotského retrievera jsme kupovali jako štěně s tmavým nosem. Nyní je jí 10 měsíců a nosní houba jí zesvětlala a má ji světle růžovou jako většina tollerů. Dá se nějak docílit toho, aby houba dostala původní tamvou barvu?. Děkujeme Benešovi

Anonym

2007-01-28 05:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jde o onemocnění. Vrátit se to pokud vím nedá. Pokud chcete, mohu o tom zjistit podrobnosti. U většiny psů jiných plemen je problém jiný. Nosní houba u štěněte bývá někdy nedobarvená, ale během několika týdnů až měsíců ztmavne.

Fitmin

Dobrý den, Mám pětiletou klisnu, která má na obou zadních nohou z vnitřní strany asi 6 cm dlouhé výrůstky podél kosti. Veterinář diagnostikoval, že jsou to návní kosti a předepsal masti, ale výsledek není žádný. Asi před čtrnácti dny se jí objevil výrůstek i na přední noze, který viditelně roste do délky stejně jako na zadních nohou. Klisna nekulhá, ani na dotek nejsou postižené oblasti citlivé, ale mám obavy, že by při dalším růstu výrůstků mohly nastat problémy. Moc děkuji za radu!

Anonym

2007-01-25 09:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
To je dotaz pro veterináře a řádné vyšetření. Jestli nejste spokojena s výsledky léčení, poraďte se s jiným veterinářem.

Fitmin

Dobry den, nasemu 4-rocnemu pitbullovi zistil veterinar mocove kamene - cca 0,5cm (nasli sme totiz krvave skvrny na podlahe). Veterinar nam odporucil operaciu... Chcem sa opytat, ci nie je mozne operacii predist nejakou vhodnou dietou, kt. by kamene rozpustila, prip. ake ine vysetrenie by sme mali absolvovat... Od ineho veterinara som sa totiz dozvedela, ze kamene mozu byt rozneho typu a niektore by sa mohli dat rozpustit... Dakujeme

Anonym

2007-01-25 12:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Močové kameny se u psů vyskytují v různém věku, diagnostikujeme je jak u mladých zvířat tak i u starých. Močových kamenů je mnoho druhů a každý z nich má různou příčinu - závislost na složení krmiva, metabolická příčina, porucha činosti některých orgánů, kyselost moči atd. Z tohoto důvodu je i prevence u každého typu močového kamene rozdílná a závisí na složení kamene. Chirurgické odstranění močových kamenů je bohužel jedinou možností pro řešení stavu vašeho psa. Po odstranění kamenů z močového měchýře by měla následovat jejich typová laboratorní diagnostika spektrofotometií s následnou dietoterapií, která minimalizuje riziko tvorby nových kamenů. Opět platí pravidlo, že na každý typ kamene je jiná klinická dieta. Bohužel u pacientů, u kterých se vyskytly močové kameny, je dietoterapie většinou celoživotním opatřením. Co se týká rozpouštění kamenů, tento typ ošetření není moc vhodný. Rozpouštět lze pouze jeden typ kamenů, avšak s nejasným výsledkem. Kameny se roupouští pomalu a je zde nebezpečí, že při odchodu močovou trubicí ji mohou ucpat a výrazně zkomplikovat zdravotní stav zvířete. MVDr. Jan Vajc

Fitmin

Dobrý den, moje fenka mela uraz -zkroutila si pod sebe nozicku pri skoku a nadale na ni nechodila ,ale veterinar si myslel, ze to ma neco spolecneho s klouby a doporucil mi fitmin pro klouby...po obstriku to neprestalo, sli jsme k jinemu veterinari a dle rentgenu zjistil zlomeny krcek. Fenka byla na operaci a nasledovala rehabilitace. Pote jsme zacali delat agility, a stale pro jistotu podavam fitmin na klouby. Chci se zeptat, jestli nedelam chybu v podavani takrka kazdy den, jestli tim neohrozuju jeji zdravi. Jedna se o male plemeno, ma asi 2,5kg. Dekuji

Anonym

2007-01-22 10:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud používáte Fitmin Klouby, lze podávat denně. U Fitmin Klouby forte doporučujeme časově ohraničené kůry - tj. měsíc podávat v doporučených dávkách, 3 měsíce pauza. Fitmin Klouby je přípravek určený jako prevence nebo na začátku problémů, zejména u starších psů. Pokud Vaše fenka měla úraz, který popisujete, jsou pravděpodobně více zatížené kyčelní klouby a hrozí tak předčasná artróza. Zvažte proto podávání Fitmin Klouby forte tak, jak je uvedeno výše. MVDr. Renata Popelářová

Fitmin