VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 74 75 76 77 78 79 80 ... 82 ... 109
Mám prosbu, kde najdu nový zkušební řád na zkoušky pasení????

Anonym

2007-08-27 08:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Řád pasení je stále stejný, nový je řád ochrany zvířat při pasení. Obojí je na www.bcccz.cz nebo na www.schok.cz.

Fitmin

jaké krmivo by měla dostávat kojící fena? aby měla dostatek energie? Předem děkuji za odpověď

Anonym

2007-08-24 04:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro kojící fenu je určeno krmivo s označením Puppy. Pro feny malých plemen s dalším označením Mini, pro feny středních plemen nad 12 a do 35 kg živé hmotnosti Medium a pro feny velkých plemen nad 35 kg Maxi.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych se Váz zeptala, jaký produkt byste mi doporučili na línání mé 4,5 roční fenky mopse. Měsíc jsem jí podávála tablety s biotinem od jiné firmy, které jsem ji drtila do jídla, ze začátku se dostavilo mírné zlepšení ale v posledních dnech se to zase rapidně zhoršilo a jídlo s lékem už odmítá přijímat, jestli ten prášek v něm nějakým způsobem cítí, nebo nevím. Děkuji za radu.

Anonym

2007-08-24 12:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji náš přípravek Fitmin Srst v práškové formě. Vyzkoušeli jsme to, psi ho přijímají i samotný. Pozor, přílišné línání, matná srst a navíc nechutenství mohou být předzvěstí nějakého zdravotního problému.

Fitmin

dobry den, rada bych touto cestou prodiskutovala vhodnost krmeni Fitmin pro meho v zari 2leteho psa SC, ktery je od 1roku krmen maxi puppy a nyni maintenance plus nekdy light, pri rozboru moci byli nalezeny struvity, mame zasadite pH, zanet mocoveho mechyre, tato zalezitost se pridruzila k nasemu prvotnimu problemu-krvavemu prujmu po poziti laskominy v podobe sekane, pristi tyden jdeme na kontrolu, je mozne, ze by skutecne granule Fitmin podporily u meho psa tvorbu struvitu, pes jinak celkove prospiva, muj veterinar ho oznacil za dobre krmeni, velmi by me mrzelo, kdybych musela pro sveho psa hledat jine krmeni nicmene jeho zdravotni stav je na 1. miste, dekuji

Anonym

2007-08-23 02:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Příčin vzniku močových kamenů, stejně jako průjmů, může být celá řada. Pokud jde o struvitové urolity, tak zánět močového měchýře se objevuje současně s nimi. Zánět sníží kyselost moče a vznik kamenů je pak snadnější. Může ho způsobit i kyselejší krmivo nebo příliš velké zastoupení minerálních látek v krmivu. O tom však v krmivech Fitmin nemůže být řeč. Osobně si myslím, že velmi častou příčinou vzniku struvitových močových kamenů je malý příjem vody. Ke každému granulovanému krmivu je třeba stále dávat dostattek čerstvé vlažné vody. Léčby struvitových kamenů si často vyžádá změnu krmiva v podobě speciálních diet. Bohužel, bývají dost drahé. Předepíše a prodá vám je veterinární lékař.

Fitmin

Dobrý den, mám 17-ti měsíčního labradora(bez pp), který na 2 měsících prodělal operaci střeva. Krmili jsme purinou, pak presli na fitmin. Stavalo se ze tak 1-2x mesicne prujmoval(nasadili jsme dle doporuceni hladovku pak dietu-ryze+varena kureci prsa). Posledni dobou jsou prujmy castejsi cca 1x do tydne. Pes je sam o sobe malo zravy a kazda "dietka" se objevi na jeho vaze. Za posledni mesic zhubl o 3 kg. Myslite ze bychom meli zmenit krmivo?Veterinas nas nuti do specialniho programu od puriny. Dekuji za nazor a radu. Jana B.

Anonym

2007-08-23 10:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Průjem by se měl léčit vždy podle příčiny, která ho vyvolala a podle stavu psa. Při opakujících se průjmech lze usuzovat na nedostatky v krmivu (třeba vyvolává u daného psa alergetickou reakci), krmném režimu (nevhodný čas nebo frekvence krmení, ...), na špatný fyziologický stav psa (chyby v trávení, vředy a podobně, paraziti, ...), na špatný psychický stav psa (bázeň, deprese, ....), na hygieně krmení (neumytá miska, špatný zdroj vody, moc studená voda, ...), hygieně prostředí (při mytí podlahy použít SAVO nebo podobný přípravek). Je třeba vyvarovat se všech krmiv, která by mohla zvyšovat střevní peristaltiku, dráždit střevní sliznici chemicky nebo vnášet do střev nevhodné mikroorganizmy. Ihned je třeba vypustit nebo alespoň omezit příjem veškerých pamlsků (zkuste psa odměňovat slovní pochvalou, hrou apod.), sladkostí, tuků, mléka, cukru, kostí, krájené zeleniny, chleba, piškotů či těstovin. Psovi je třeba podávat dvakrát denně dostatek čerstvé vlažné vody (nikdy ne studené), pokud to jde tak raději místo vody vlažný tmavý čaj. Je dobré přidávat přípravky obsahující bakterie vhodné pro nové osazení střevní mikroflóry. Doporučuji podávat přídavek Fitmin Gastro nebo Fitmin Vitaregen, oba jsou vyráběné naší firmou a obsahují vhodná probiotika v dostatečné aktivitě a látky, které podporují trávení a regeneraci trávicího traktu. Nejdříve bych doporučil spotřebovat dle návodu jedno balení přípravku Fitmin Gastro a až ho doberete, tak přejít na Fitmin Vitaregen. Od doporučení veterinárního lékaře krmit speciální dietou Vás neodrazuji. Je to o penězích, které jste ochotna do svého psa investovat, protože se zdá, že tohle bude dlouhodobá záležitost. Pokud ovšem nebyla příčina např. v psychice psa, v hygieně nebo v krmném režimu.

Fitmin

Dobrý den, vlastním 5,5 měsíční štěně border collie - pes. Ve svém věku váží 18 kg. Nyní se u něj vyskytuje problém s kulháním asi tak 3 den kulhá. Krmili jsme Proplanem, teď Calibrou. Chci se zeptat zda je vhodné přidat fitmin na klouby. Myslím si, že je to hlavně proto, že je v růstovém období - nechci nic podcenit. Předem děkuji

Anonym

2007-08-22 09:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Na tento věk pes váží docela dost. V tomto věku se kulhání u některých psů projevuje, a to nejen u borderek. Většinou do 8-9 měsíců věku psa u něj zmizí. Doporučuji upravit krmnou dávku (méně bílkovin) a snížit aktivitu, hlavně z pohledu omezení skoků a dlouhodobé zátěže. My máme 14 border collií. Od malička je všechny krmíme granulemi Fitmin a problém s kulháním jsme u nich nezaznamenali.

Fitmin

dobry den. som zo Slovenska mam fenku bigla menom Enie a nechodim s nou na vystavy ani sutaze mam ju len ako domaceho milacika a krmime ju granulkami fitmin velmi jej chutia aj my sme s nimi spokojny nielen kvalitou ale aj cenou. chcela by som sa preto spytat ci by som sa mohla stat clenkou aspon zakladneho stupna vasho klubu? a kolko by ma to stalo? dakujem velmi pekne.prijemny zvysok dna s pozdravom ivana

Anonym

2007-08-18 12:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zatím máme Fitmin klub otevřený jen pro občany žijící v České republice. Je to spojeno s vydáváním fitmincí, rozesíláním magazínů a s mnoha jiný úkony. Nevylučuji však, že to bude možné.

Fitmin

Zajímá mne Váš názor na přikrmování koní sojovými vločkami pro zvýšení objemu svalové hmoty

Anonym

2007-08-16 02:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Soja je kvalitní, ale vysoce bílkovinné krmivo ( dusíkatých látek okolo 500g/kg), proto se musí denní dávka sojových vloček dopočítat do celkové denní dávky, aby nedošlo k překrmování bílkovinou a tím spíš k poškození než ke zlepšení kondice. Také záleží na kategorii a využití koně. Obecně soja ano, ale .... závisí na více faktorech. Objem svalové hmoty souvisí s kvalitní vyváženou výživou a s úrovní tréninkové práce. Velmi dobré zkušenosti na podporu osvalení máme s rýžovými otrubami v denní dávce 0,5 kg - 1 kg, které míváme v nabídce pod obchodním názvem Formula REFORMER.

Fitmin

Dobrý den, před nedávnem jsem se ptala jak mám účinně zhubnout svou fenku retrívra. Podle vážení má tak 2-3 kila navíc. Když vezmu dávkování na pytli Fitmin Light, tak mi připadá strašně vysoké. Měla by dostat 250-280g, ale dávám jí 200-210 a stejně nehubne. Je to taková popelnice, takže dávat jí míň snad ani nemůžu.

Anonym

2007-08-13 11:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Každý pes je jiný. Méně jí nedávejte, ale poskytněte jí víc pohybu. Retrívři rádi přinášejí různé předměty. Házejte jí míček na šňůrce. To pro ni bude ohromná zábava a třeba o ty 3 kg zhubne rychleji než snižováním množství krmné dávky. Možná pomůže i rozdělení denní krmné dávky na dvě části a krmení ráno a večer.

Fitmin

Dobrý den, mám 15měs. vipeta a dostává Fitmin Medium Puppy cca od 6měs. Docela mu to chutná, ale myslím, že mu to příliš nedá, když chodí cca 3-4 denně "na velkou stranu" a tak mám pocit, že to všechno, co snědl, jde zase ven a bere si z toho málo. Váží 15 kg. Neměli bychom zkusit něco jiného? Aby to více strávil. Děkuji.

Anonym

2007-08-12 02:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Stravitelnost našich krmiv Fitmin vyhovuje potřebám psů v plné míře. Vůbec nevadí, že pes vykonává potřebu vícekrát denně a že je množství výkalů zdánlivě velké. Důležité je jak se pes cítí, v jaké je kondici, jak má formované výkaly. Člověk také nestráví vše, co sní. A to dovede trávit vlákninu. Pes vlákninu netráví. Vláknina je však nezbytnou součástí stravy psa, podporuje trávení. Pokud použijete krmivo více koncentrované, s větší stravitelností, je třeba počítat s tím, že musíte přesněji odhadnout potřeby psa na množství živin. Pokud se tak nestane a psa budete "překrmovat", může mít problémy s vnitřními orgány, jako jsou játra, ledviny, slinivka. Přebytečné živiny nebo minerálie pes musí buď z těla vyloučit formou výkalů nebo je v těle odbourat, což je dále spojeno s odbouráváním zplodin, které z toho vzniknou.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi sypkou a tabletovou formou přípravku Fitmin SRST? Koupila jsem nyní svojí fence, která má na mnoha místech trochu vykousanou srst v důsledku alergie, na regeneraci přípravek v tabletách (podávání mi přijde jednodušší než v sypké formě). Zarazilo mě ale, že sypká a tabletová forma mají jiné složení a také to, že se odlišuje složení tabletové formy uváděné na Vašem webu a na obalu výrobku - tam vůbec není uveden obsah vitaminu C, zatímco na webu ano. Čemu mám tedy věřit? Podávám opravdu fence v přípravku i vitamin C (je to u ní žádoucí i z důvodu její DKK). Mockrát děkuji za odpověď.

Anonym

2007-08-11 01:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kyslina askorbová (vitamín C) je obsažena v obou formách přípravku Srst. Složení sypké a tabletované formy je skutečně odlišné, protože u sypké formy je kladen důraz na chutnost, kdežto u tabletované na ?tabletovatelnost? ( vyrobit tabletu, aby se nerozpadala, není jen tak). Důležité ale je, že obsah účinných látek v doporučené denní dávce je u obou forem stejný. Osobně bych v případě alergie doporučila spíše Vitaregen, je to sypký přípravek, který kromě biotinu, zinku a céčka obsahuje další vitamíny i stopové prvky plus látky na detoxikaci a naladění organismu. MVDr. Renata Popelářová

Fitmin

Dobrý deň, mohla by som poprosiť aky je rozdiel medzi výživou a kŕmením dostihových koní v tréningu a koní ťažných. Ďakujem

Anonym

2007-08-10 04:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V základním principu je výživa koní v pracovní zátěži, ať v dostihovém tréninku nebo při těžké práci tažných koní v lese, velmi podobná. Nepřekrmovat bílkoviny, dodat dostatek energie a vybalancovaný poměr minerálních látek a vitamínů. Zásadní rozdíl je v množství předkládaného krmiva koním o hmotnosti 500 kg nebo 1000 kg, i když to neznamená, že tažní koně potřebují dvojnásobnou dávku. Vzorové krmné dávky najdete na on-line výživářském poradci, na http://www.ker.com/rc/ration.asp?comp=fit&action=begin&TYPE_1=Pracujici%20kun

Fitmin

Dobrý den, můj koník A1/1 14 let si před 4 měsíci zlomil střelkovou kost na přední pravé noze. Vet. udělal RTG a nařídil mu půl roční naprostý klid v boxe. Kovářovi nařídil udělat podkovu s 5cm ozuby a dát sádru mezi kopyto a podkovu a ozoby postupným překováváním snižovat. Nyní jsme skoro již na narmální výšce. Chtěla jsem po vet. kontrolní RTG, ale odmítl mi je přijet udělat. Snímky mám jinak k dispozici v PC. Ráda bych věděla zda již mohu s koníkem začít chodit na malé procházky a jaký by měl být další postup jeho léčby. Kdy začít více zatěžovat a tak. Nikde nemohu o tomto problému nic nají a tak mě zajímají zkušenosti ostatních lidí. Předem vám moc děkuji za odpověď.

Anonym

2007-08-10 02:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Bez kontrolního vyšetření nelze radit. Jestli Váš veterinář odmítl kontrolní vyšetření udělat, tak zavolejte jiného.

Fitmin

Dobrý den, dostal se mi do rukou Fitmin magazín a uvažuji o koupit toho krmina pro mou 3měsíční fenku MOK. Překvapilo mne ovšem, že by spadala do kategorie medium (do 35kg) - větčiny ostatních značek je v kategorii large. Nevím tedy, jaké bych si měla pořídit krmivo i s ohledem na klouby a její hyperaktivitu. V dospělosti by měla mít 25-30kg. Předem děkuji za odpověď.

Anonym

2007-08-10 01:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Rozdělení do kategorií malí, střední a velcí psi je pomyslné. každá firma to může udělat jinak. Může tam hrát roli i komerční hledisko. My jsme zvolili tu pomyslnou hranici mezi středně velkým a velkým psem 35 kg. Nic tím ale nezkazíte, když psa s hmotností 25 kg budete krmit granulemi pro velkého psa, které obsahují chondroprotektiva, právě s ohledem na dlouhodobou ochranu jejích kloubů. To ale platí hlavně pro dospělé psy. Já bych doporučil krmit Fitmin Medium Puppy a až bude feně zhruba 12 měsíců, přejít na granule Fitmin Maxi Maintenance nebo Fitmin Maxi Performance (podle aktivity).

Fitmin

Dobrý den, prosím o složení krmné dávky, vše máte v dotazníku, ale ráda bych upřesnila, že kobyla nedělala dva měsíce nic moc, spíš lehká práce. Teďka začínáme pomalu pracovat a přidávat klusu a cvalu. Kobča se připravuje na drezuru Z a parkur ZM, jen na hobby závodech, drezura možná příští rok i offi. Jestliže máte málo informací kontaktujte mě na emailu a konkretizujte nejasnosti. Předem děkuji.

Anonym

2007-08-10 11:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Haflingové jako snadno krmitelné plemeno mají již geneticky sklon k obezitě. Při vámi uvedené krmné dávce 8 kg sena a 3 kg jádra překrmujete energii o cca 80%, bílkovinu o 60% a také minerální látky a vitamíny nejsou v optimálním zastoupení a poměru. Vzhledem k podávání 1 kg pšeničných otub je poměr Ca : P zhruba 1 : 1 (závisí na konkrétním obsahu těchto látek ve vašem senu), což také není dobře. Také minerální liz "bílý" a "růžový" není pro koně vhodným zdrojem minerálních látek a vitamínů. V případě, že chcete dále používat stejnou skladbu krmiv snižte dávku sena pod 6 kg, dávky jádra snižte na polovinu, tzn.0,5 kg ječmene, 0,5 kg ovsa, 0,5 kg otrub a přidejte minerálně vitamínový doplněk, např. EQUIMIN v denní dávce 70 g. Minerální lizy nahraďte jen solným lizem ( NaCl). Se zvyšující se zátěží přidávejte jen energetickou složku - jadrné krmivo, zhruba na 1 kg ječmene a 1 kg ovsa. Nebo jestli se rozhodnete podávat komerčně vyráběné směsi, můžete nahradit jádro a min.-vit doplněk a k dávce sena přidávat např. 2 kg extrudované směsi Fitmin COMPLETE, nebo levnější variantou granulované směsi 2,5 kg Dibaq SPORT PLUS.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli může můj pes užívat vitamíny Fitmin-klouby dlouhodoběji nebo jen po dobu 1-2 měsíců. Konkrétně mám dobrmana z útulku, už je mu 9 let. Po týrání mu zůstala křivá přední packa, která ho teď začíná bolet a začíná na ní kulhat a podle chůze bych řekla,že ho bolí i kyčle a kolena. Díky předem za odpověď. Hanka

Anonym

2007-08-10 11:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V tomto popsaném případě bych doporučoval přidávat Fitmin Klouby dlouhodobě. Krátkodobě můžete podávat Fitmin Klouby forte.

Fitmin

Máme doma kastrovanou osmiletou fenku angl. kokra. Nikdy neměla příliš kvalitní srst. Letos však můžu pozorovat, že po ostříhání chlup téměř vůbec nedorůstá. Na uších má velmi málo srsti. Srst je matná. Krmíme granulemi Fitmim light, Darling a vaříme. Co dělat pro zlepšení kvality srsti? Děkuji za odpověď.

Anonym

2007-08-10 08:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji krmit jen jedním druhem granulí, tedy ve vašem případě Fitmin Medium Senior, a přidávat přípravek Fitmin Srst. Nekombinujte granule s vařeným masem. Krmivo Senior jsem zvolil proto, že fena je již vyššího věku a zjevně jí chybí některé minerálie a vitamíny.

Fitmin

Dobrý den, mám fenu zlatého retrievera, stáří 4 roky. Již 2 roky se u ní projevují problémy se srstí. Srst vypadává v chuchvalcích, takže například na břiše už skoro žádné chlupy nemá, drbe se. Veterinář radil změnit granule. Chvíli se zdálo, že to zabralo, ale po několika měsících se to opět zhoršilo. Nejintenzivnější jsou problémy při přelínávání srsti v létě. Jelikož máme fenku v bytě, jsou tyto problémy velmi nepříjemné. Mohl by pomoct váš přípravek na srst?

Anonym

2007-08-10 08:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Přípravek Fitmin Srst by mohl pomoci. Zkuste ho dávat dle návodu. Nečekejte ale, že se výsledek dostaví krátce po jeho nasazení. Chtěl bych však upozornit, že línání se u každého psa projevuje jinak. Mohou zde mít i vliv dědičné sklony. Důležitější než jak pes přelínává je, jakou srst má v době kdy nelíná. Někteří psi linají rychleji a srst jim jde pryč v chuchvalcích, jiní psi línají postupně, ale chlupy ze srsti jim vypadávají velmi dlouhou dobu. Druh krmiva může kvalitu srsti i způsob línání ovlivnit, ale většinou to více ovlivňují jiné faktory. Kterými a za které jste ty granule změnila?

Fitmin

Ahoj, chcela by som sa opytat ake davky a kolko krat denne mam davat môjmu 1r.maltesz.psikovi a aky typ Fitminu. Dakujem

Anonym

2007-08-09 08:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dávejte mu jendou nebo dvakrát denně Fitmin Mini Maintenance (u psa se střední zátěží) dle návodu uvedeného na obalu nebo na našich WEB stránkách www.fitmin.cz.

Fitmin

Dobry den. Mohla by som Vás poprosiť aký je rozdiel medzi výživou a kŕmením dostihových koní v tréningu a koní ťažných. Ďakujem

Anonym

2007-08-08 10:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V základním principu je výživa koní v pracovní zátěži, ať v dostihovém tréninku nebo při těžké práci tažných koní v lese, velmi podobná. Nepřekrmovat bílkoviny, dodat dostatek energie a vybalancovaný poměr minerálních látek a vitamínů. Zásadní rozdíl je v množství předkládaného krmiva koním o hmotnosti 500 kg nebo 1000 kg, i když to neznamená, že tažní koně potřebují dvojnásobnou dávku. Vzorové krmné dávky najdete na on-line výživářském poradci, na http://www.ker.com/rc/ration.asp?comp=fit&action=begin&TYPE_1=Pracujici%20kun

Fitmin

Dobrý den, mám tříletého borderáka. Začal být agresivní. Často na mě vrčí, lehce mě i pokousal. Vrčí doma, na procházce je hodný. Co s ním mám dělat? Napadlo mě, jestli se nenudí.. Já si myslím, že se mu věnuji dost Děkuji

Anonym

2007-08-02 09:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Je to divné. Borderky nejsou agresivní. Asi je to jen projev dominance nebo hry. Pokud je to o dominanci, tak pes si myslí, že on je ALFA a Vy ho musíte poslouchat. V tom případě je ho nutné občas uposlušnit např. pořadovým cvičením a různými zákazy. Jestliže je to hra, něco jste při výchově zanedbala nebo jste ho moc aktivovala při hře až jeho vzrušení přerostlo v kousání. Taky by to mohl být způsob projevu, kterým Vám chce něco říci, např. "Chci si zase hrát". Pokuste se takové chování utlumit v zárodku, tesně když začne nebo raději ještě těsně před tím než začne. A to napomenutím, zklidněním nebo povelem "Lehni". Pokuste se ho naučit povel "Místo" několik metrů od Vás. Nebude tak ležet ve Vaší těsné blízkosti a tudíž nebude mít ten přímý kontakt, který ho možná provokuje ke kousání. Věřím ale, že to není projev jeho agresivity, ale lásky - i když netradiční.

Fitmin

Dobrý den, mám 16-ti měsíční border kolii od malička je u koní a snaží se je pást ,ale začala je kousat do nohou co s tím? Zkoušela jsem ji to odnaučit pomocí špagátu. Vždy když jsem tam tak se drží u mě a dívá se na mě a čeká a různě zalehává a nekouše je ,ale když se vzdálím kouše je. Budu moc ráda za radu vůbec neví co stím děkuju moc

Anonym

2007-08-01 11:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Na podobný dotaz jsem již odpovídal. Je to o vzájemné komunikaci mezi psem a jeho pánem. Do jaké míry pes svého pána poslouchá. Jestliže pes psolouchá jen pod dohledem své paničky, pak musí být "na volno" jen pod jejím dohledem. My máme těch borderek čtrnáct a do nohou koně nekouše žádná z nich.

Fitmin

Dobrý den! Máme 16měsíční fenku NO. Před měsícem jsme přešli na Fitmin maxi maintenance a po 14 dnech přestala žrát ráno. Potom i večer a tak jsme jí do granulí přidávali maso. Ze začátku to celé sežrala, ale teď dávku akorát rozhrabe a vybere si maso. Máme změnit značku? Nebo se vrátit k Maxi Junior? Děkuji za odpoveď.

Anonym

2007-08-01 10:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji jí dávat Fitmin maxi maintenance a neochucovat. Můžete již krmit jen jednou denně. Myslím, že odmítání krmiva mohl být jen truc ze strany feny, že jste jí změnili její oblíbené krmení. Jakmile bude mít truchu hlad, bude Fitmin maxi maintenance přijímat bez problémů, jako ostatně tisíce jiných psů. Protože NO je na hranici mezi velkým a středním psem (35 kg)a feny navíc bývají menší, můžete zkusit změnu a krmit Fitmin medium maintenance. Třeba jí bude více chutnat.

Fitmin

Dobrý den, mám problém moje borderka běhá skoro celý den už od šteňátka se stádem koní a chce je pást, ale mám problém že koně kouše do nohou a oni po ni kopou co stim mám dělat jak ji to mám odnaučit? děkuju moc za radu

Anonym

2007-08-01 10:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
To by borderka dělat neměla. Je to pro ni nebezpečné. Snažte se jí to odnaučit co nejdříve. Pomůže jedině důslednost. Přivažte ji na 8 metrové stopovací vodítko a přibližujte se s ní ke koním. Nechte jí zalehnout a zakažte jí ke koním jít. Jakmile poruší Váš zákaz, trhněte vodítkem a současně jí napomeňte. Je to také o poslušnosti. Jestliže Vaše příkazy bude poslouchat, nemůže se stát, že by si sama dovolila koně do nohou kousat.

Fitmin

Dobrý den, mám osmiletého mopsika, za ouškem se mu udělala červená boulička (vypadá to jako bradavice). Mažu to mastí na kůži, ale po natření mu z toho teče krev. Prosím poraďte co s tím??? Děkuji

Anonym

2007-07-30 02:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Bohužel dotaz tazatele je tak nespecifický, že na něj nelze erudovaně odpovědět. Novotvary na kůži mohou mít několik příčin a různý původ a složení. Doporučil bych vám navštívit veterinární pracoviště, které by provedlo cytologické vyšetření vzorku z "bouličky" a doporučilo optimální řešení pro vašeho psa - ať řešení konzervativní (medikamentózní) nebo radikální (chirurgické). MVDr. jan Vajc

Fitmin