VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 73 74 75 76 77 78 79 ... 82 ... 109
Přeji dobrý den, měla bych zájem zkusit pasení se svou fenkou BO malinois, jsou jí zatím 2 měsíce, ale už teď se snažím získat všechny možné informace... Bylo mi doporučeno zkontaktovat se s někých, kdo pase v německém stylu, s NO, chodskými psy a podobně... Chtěla jsem Vás tímto poprosit o radu, kde někoho takového hledat, nějaký kontakt a podobně... Děkuji mockrát, Šantavá.

Anonym

2007-10-01 11:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Váš pes má ještě rok čas. Není dobré začínat s pasením příliš brzy. Jde také o to, zda chcete pouuze ZKUSIT zda má fana vlohy pro pasení nebo s ní chcete do budoucna opravdu pást. Dle našich řádů lze zkoušku pasení absolvovat až ve věku psa 9 měsíců. Do té doby nemusí ovce ani vidět, někdy je to dokonce lepší. pak se totiž lépe pozná, zda vlohy má nebo ne. Pokud ale nezareaguje hned při prvním kontaktu s ovcemi, nezoufejte, ještě se může "nastartovat". Jak fenu nastartovat vám může zkušený ovčák - psovod. Je jich u nás již celá řada. Téměř všichni co mají stádo ovcí větší než padesát, pasou v německém nebo chcete-li farmářském stylu. Každoročně je vypisováno několik akcí, kde můžete svého psa za malý poplatek otestovat. Se školitelem, instruktorem se pak můžete domluvit na individuálních konzultacích. Informace naleznete především na www.bcccz.cz nebo na www.schok.cz.

Fitmin

MÁM FENKU ZL. RETRÝVRA JEŠTĚ JE MLADÁ ALE DO BUDOUCNA CHCEME ALESPON JEDNY ŠTENÁTKA. CHTĚLA BYCH ZNÁT VÁŠ NÁZOR KDY JE U TOHOTO PLEMENE VHODNÝ NEJNIŽŠÍ VĚK. NECHTĚLA BYCH TO USPĚCHAT . DĚKUJI ZA VÁŠ NÁZOR

Anonym

2007-09-30 04:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Od 18 měsíce věku feny ji můžete krýt bez obav.

Fitmin

Dobrý den, chci se zeptat, ktery pripravek na srst je lepsi - nebo jake jsou vyhody a nevyhody tablet a prasku (myslim tim slozeni) - kazdy ma jine slozeni. To same u pripravku klouby - prasek ci tablety?

Anonym

2007-09-27 05:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Tablety mají jiný způsob podávání než prášek. Obojí můžete přimíchat do krmiva. Tablety můžete psovi (někdy i "násilně", pokud je jinak nepřijímá) vložit do úst a nechat mu je spolknout. U přípravku srst velký rozdíl mezi tabletami a práškem není. Tabletový přípravek na klouby je silnější, resp. účinnější než ve formě prášku. U kloubů je v prášku jen chondroitin sulfát a v tabletách už drcené žraločí kosti, tedy přírodní účinná látka. Proto je tam i slůvko forte.

Fitmin

Dobry den, v sobotu jsem byla na vysetreni krve se svou fenou (7,5 let) z vysledku byl zjisten, problem s ledvinami. UREA 9,61 mmol/l (maximalne ma byt 9 mmol/l). Veterinar nam doporucil veterinarni dietu cca na mesic, pote kontrolni vysetreni. Chtela jsem se zeptat zda je pote mozne opet krmit Fitminem a jakym. Dale jsem se chtela zeptat, konzultovala jsem to z lidskym lekarem a ten rikal, ze se mu zda hladina zvysena jen nepatrne, ze to muze byt jen prechodne, treba jen z toho, ze se zrovna nenapila. Myslite, ze bych ji mela treba granule namacet, aby vypila vice vody? Muzu ji stale nechat ve vetsim vykonu? Myslite, ze je potreba opravdu veterinarni dieta, pripadne ze ano, kterou by jste doporucil? Jeste jsem se chtela zeptat zda je je mozne, ze by problem s ledvinami nastal z dlouhodobeho podavani vitaminu, na srst a klouby. Vas pripravek Fitmin klouby prasek obsahuje hodne bilkovin.

Anonym

2007-09-27 05:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
"Onemocnění ledvin může být jak akutní, tak i chronické, postihující zvířata v různém věku, nejčastěji však ve věku seniorském. Pro vyšetření funkčnosti ledvin se používá několik vyšetření - především vyšetření krve a vyšetření moče. V krvi se stanovují jako základní parametry močovina a kreatinin, ( jsou specifické pro funkčnost ledvin), je vhodné je doplnit i o další parametry (bílkovinný profil, fosfor), v moči se stanovuje vzhledem k funkčnosti ledvin její specifická hmotnost. Ze zvýšené hodnoty močoviny bohužel nelze jednoznačně stanovit že se jedná o onemocnění ledvin, protože zvýšené hladiny močoviny mohou být způsobené i jiným onemocněním (např. onemocnění srdce, jater, dehydratace atd.) V případě, že se potvrdí i na dalších vyšetřeních onemocnění ledvin, lze samozřejmě použít a doporučit veterinární diety, které jsou pro toto onemocnění určeny (Purina VD NF, Hills k/d, Eukanuba renal phase 1,2 atd.) Co se týká podávání nutričních doplňků do stravy, nemyslím si, že by měly negativní vliv na funkci ledvin, pokud dodržujete dávkování. V  přepočtu na denní potřebu bílkovin je navýšení bílkovin zanedbatelné. Pokud by se potvrdilo onemocnění ledvin a k výživě psa byste použila veterinární dietu, je vhodné doplňky vysadit.<p> Závěrem bych vám doporučil po cca 14ti dnech zopakovat laboratorní testy bez jakýchkoliv změn v krmivovém režimu zvířete, a posoudit je s předešlými a poté udělat nějaký závěr a doporučení pro případnou terapii." <p> Odpověděl Vám MVDr. Vajc

Fitmin

Dobrý den, mám 4 letého bígla, který při chůzi vynechávat pravou zadní nohu. Ze začátku to dělal jen občas, ale později pravidelně. Dělá to pouze při normální chůzi. Při rychlém běhu to nedělá. Již jsme s ním byli u doktora, který mu dával injekce a později nějaký prášek do krmiva (silně zapáchal rybynou), ale nic nepomohlo. Dovedl byste mi poradit s tímto problémem? Děkuji

Anonym

2007-09-21 04:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pravděpodobnou příčinou budou bolesti v kloubech. Možná má pes dysplazii, možná je to jen v nedostatečné kloubní výživě. Doporučuji nasadit náš preparát Fitmin Klouby.

Fitmin

Dobrý den, vlastním 9 letého valacha A1/1 a potřebuji poradit ohledně krmné denní dávky. Koník je využíván pro hobby ježdění, 4 až 5 krát týdně chodí na hodinu pod sedlo(krok, klus, cval). Obden chodí do výběhu. Občas se mu udělají nálevky na zadních nohách, ale po mírném pohybu opadnou. Prosím o radu více variant krmných denních dávek(i bez granulí). Děkuji Vám.

Anonym

2007-09-21 11:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Nálevky mohou souviset s krmnou dávkou, ale neznám jak ji máte nyní sestavenou. Doporučit mohu přidávat k lučnímu senu dobře stravitelnou doplňkouvou směs Fitmin COMPLETE v denní dávce 2,5 kg a pro zpevnění kopytní rohoviny doplněk Fitmin BIOTIN v denní dávce 15-30 gramů. K této krmné dávce již nemusíte přidávat jádro ani další min-vit doplňky. Jestli nechcete podávat komerčně vyráběné směsi, tak k cca 2-3 kg jádra (oves, vařený ječmen, kukuřice)přidávejte minerálně vitamínové doplňky např. Fitmin PROFI nebo ekonomicky výhodnější EQUIMIN v denní dávce cca 100 gramů. Také pro pročištění organismu by bylo vhodné udělat regenerační kůru např. bylinnou směsí Herbs REGENERATION v denní dávce 40 gramů.

Fitmin

Dobrý den, mám skoro roční fenu bordeauxské dogy, která má dysplazii na zadní noze. Nyní začala kulhat na levou přední (spíš to vypadá jako by se jí noha podlamovala). Chtěla jsem se zeptat jestli to může být také dysplazie nebo jiná vada?

Anonym

2007-09-14 10:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Může to být růstová záležitost, může to však být i panostitis. Panostitis je spontánně vznikající a samovolně ustupující onemocnění dlouhých rourovitých kostí u mladých psů velkých plemen. Projevuje se nejčastěji ve stáří 5-12 měsíců. Častěji bývají postiženi psi než feny. Vznik panostitidy u psů nebyl dosud prokázán, jako příčiny se předpokládají bakteriální a virové infekce, dědičná predispozice, přechodné cévní abnormality, alergie, metabolické poruchy, stres aj.. Panostitidou postižené zvířata vykazují náhle vzniklé kulhání, kulhání může postihovat jednu nebo více končetin. . Příčinou DKK je biomechanická nerovnováha mezi růstem kostry a silou svalů. (= Síla svalů musí být postupně získávána fyzickou zátěží a být dána zejména jejich kvalitou, a ne rychlým růstem objemu svalové hmoty.) Všimněte si, že to není to samé jako extrémní nadváha, kdy váha těla překročí únosnost kostry. V přírodě je příčinou růstu vždy potrava. Jestliže by genetická výbava jedince vyžadovala růst a potrava by nebyla v ten okamžik k dispozici, muselo by docházet k růstovým defektům (což nedochází). Růst je tedy řízen potravou. Dokud štěně nemá velký přísun bílkovin, jeho tělo roste přirozeným způsobem, štěně má dostatek normálního pohybu a nemá žádná zranění, pak mu ani nehrozí DKK. Významná je také úloha vápníku v potravě a jeho poměru k fosforu. Vápníku má být téměř dvakrát tolik, co fosforu a je důležité, že nesmí tvořit více než 2 % stravy rostoucího štěněte. Dokonce 2,2 % mohou být nebezpečná a obsah nad 5 % způsobuje významnou ztrátu na váze. Příliš mnoho vápníku způsobuje menší objem měkkých tkání a tím i hubenější štěňata. Můžete prosím napsat čím a jak krmíte?

Fitmin

Dobrý den, potřebuji poradit se sestavením krmné dávky pro mé dva koníky. První valach A1/1, 15 let, výška 179 cm, druhá kobyla ČT, 6 let, výška 180 cm. Oba jsou využíváni jen na hobby sport, dělají oba dva stejnou práci, 5x týdně kopcovitý terén - krok, klus, cval, 1x týdně jízdárna - pouze drezůra, 1x týdně odpočinek. Každý den jsou od rána do večera ve výběhu, sena tam mají neomezeně, tráva teď už chudší. Denní dávka se skládá z následujícího: Celý oves (cca 1/2 kg), ječný šrot (cca 1kg), máčené cukrovarské řízky(v suchém stavu 1/2kg), trošku vojtěškových úsušků (hrst ráno a večer do krmení), k tomu mrkev, jablka, tvrdý chléb a vitamíny. Sena neomezeně ve výběhu a na noc do boxu jim ještě každému dávám cca 4 kg. Ráda bych ale věděla, jestli výše uvedené množství odpovídá i uvedené práci koní. Valach je trošku hubenější (lehce mu koukají žebra), kvůli zranění nohy skoro půl roku nic nedělal, takže mu opadnuly svaly, ale kobyla baští dobře, je pěkně osvalená a energie mají oba dost. Předem děkuji za radu.

Anonym

2007-09-13 11:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Stav vašich koní nejlépe vypovídá o tom, zda je krmná dávka dostatečná. Pro koně v lehké práci je dávka jádra kolem 2 kg v pořádku. Také přiměřený přídavek vojtěšky a min-vit doplňku je správně. Pro valacha a jeho rychlejší nasvalení mohu doporučit přídavek cca 1 kg rýžových otrub ( obchodní název Formula REFORMER). Toto doplňkové krmivo nemáme ve standardní nabídce, ale distribujeme je až po osobní konzultaci s konkrétním zákazníkem.

Fitmin

Dobrý den. Už skoro rok vlastním andaluskou klisnu (9 let),mám ji ustájenou v jedné jezdecké škole (radši nebudu jmenovat) a dávají jí ráno a večer směs oves+ječmen (2 odměrky od každého, bphužel nevím, kolik je to přesně na kila) a k tomu seno. Co se jádra týče, tak se mi to zdá být v pořádku, ale zaměstnanec, co rozváží seno, to dávkuje tak, jak mu to zrovna vyjde, někdy dokonce dává velkým koním stejně sena jako poníkům. Moje klisna (ale i ostatní koně) za poslední půl rok zhubla natolik,že už se vejde do podbřišníku 120 cm, který předtím o 5 cm nedopla (měla trošku větší bříško :-) ). Proto se chci zeptat, jestli je to vinou majitele stájí (nebo spíše dotyčného zaměstnance) a jestli byste mi nemohli doporučit nějakou lepší krmnou dávku. Kobylka je také hodně temperamentní a po zahřátí je těžké ji udržet delší dobu v kroku.

Anonym

2007-09-11 09:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 9 let starého teplokrevného koně o hmotnosti cca 550 kg v lehké pracovní zátěži může být základní krmná dávke sestavena z 8 kg lučního sena a 2 kg jádra. Samozřejmě důležitý je přídavek minerálně vitamínového doplňku a volný přístup k solnému lizu. Jestli hubnou všichni koně ve stáji je zřejmá příčina v ošetřovateli a celkovém přístupu. Kdyby měl problém jeden kůň, může se jednat o nějaké onemocnění. Jak upravit současnou krmnou dávku a dostat koně zpátky do kondice asi bude souviset se změnou příčiny, tedy ošetřovatele. Jinak samozřejně s kvalitní výživou lze rychle přechodné snížení hmotnosti napravit. Kdyby jste přidávala k výše uvedené dávce sena, jádra a min-vit doplňku cca 1 kg Fitmin OPTI uvidíte, že koník začne zase rychle přibývat na váze.

Fitmin

Chtěla jsem se zeptat, kdy se má nechat ,,nahonit´´ fena srnčiho pinče, kolik může mít štěňat, a jak dlouho čeká než je vrhne?!Předem děkuji za odpověď.

Anonym

2007-09-11 05:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Předpokládám, že myslíte kdy nakrýt fenu. Dle chovatelského řádu ČMKU nejdříve v 18 měsících věku feny. Měla by v tu dobu být uznána chovnou. Je to pro všechna plemena stejné. Počet štěňat nelze odhanout, mohou být dvě, může jich ale být třeba i deset. Feny obvykle rodí dva měsíce od prvního nakrytí. První krytí se doporučuje po dvou dnech zopakovat.

Fitmin

Dobrý deň, prosím vás o váš názor a radu:mám 5 mesačné šteňa boxera, ktoré asi pred 1-2 mesiacmi začalo mať problémy:vyrážky na koži(chrbát, hruď, hlava-po mikroskop. vyšetrení nasadené atb na 7 dní,po ustúpení drobné ružové vyrážky v čelovej oblasti), chrasty, ktoré zliezajú aj so srsťou, a začal sa hrbiť. Dostala som radu od skúseného chovateľa a kynológa na zmenu krmiva-hneď zbadal kožné problémy a "kaprí" chrbát a skonštatoval, že pes je chudý. Doteraz som kŕmila Royal Canin Maxi junior, vraj toto krmivo obsahuje látky ako melant.(odkedy ho vyrábajú v Číne), ktoré psom poškodzujú pečeň a nepriaznivo pôsobia na rast-dodržujem určené dávkovanie( občas pár granúl prihodím) a pes je dosť vytiahnutý, chudý a stále hladný. Včera sme prešli na FITMIN maxi junior, pes bez zaváhania zožral celú dávku do poslednej granule, a uvažujem o podávaní prípravku na regeneráciu pečene. Pes miluje pohyb, je vitálny a jesť mu chutí, ale bála som sa zvyšovať kŕmne dávky - strašili ma, že rýchlo narastie a bude mať tenké kosti. Takže prosím o váš názor a vopred ďakujem za vašu radu

Anonym

2007-09-11 10:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud se budete držet návodu pro krmení, FITMIN maxi junior by mohl problémy štěněte vyřešit. Použití přípravku Fitmin Regenerace v tomto případě doporučuji. Přesto bych neváhal s návštěvou veterináře. Kožní problémy mohou mít řadu příčin.

Fitmin

Dobry den, chtela bych se zeptat na co si dat pozor pri krmeni odstavcete, pripadne poradit orientacni krmnou davku. Velice dekuji

Anonym

2007-09-10 10:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Při výživě mladých koní je důležité se soustředit píše kvalitu než na kvantitu. Pro teplokrevné hříbě od 6 měsíců stáří lze krmnou dávku sestavit z cca 6 kg sena, 2 kg jádra, 1 kg doplňkové směsi Fitmin OPTI pro dodání kvalitní bílkoviny ( v zastoupenní aminokyselin), cca 50 g Fitmin MACRO pro zdravý vývoj kostry a 80 - 100 g minerálně vitamínového doplňku Fitmin BALANCE, který obsahuje stopové prvky ( Fe, Mn, Se, Zn, Cu) v chelátové, lehce využitelné formě a obsahuje též živou kvasinkovou kulturu pro lepší stravitelnost vlákniny. Při výživě mladých koní je třeba hlídat obsah bílkovin v krmné dávce, nepřekrmovat energií, důležité je zastoupení a poměry minerálních látek. Z překrmování bílkovin, z vysokých dávek energie a při špatném poměru minerálů, speciálně Ca : P, vznikají poruchy vývoje kostry a pohybového aparátu. S výživou souvisí i dostatek pohybu.

Fitmin

Dobry den, mám pátý den dvou měsíční štěně Haskyho(fenku). Když jsem s pejskem venku na prochazce tak veme do tlamy vsechno co najde a nenecha si to vzít. Začala byt tak agresivní že me malem pokousala. Nikdy jsem toto u štěněte nezažila mohly by ste mi poradit co stím nebude štěně až vyroste agresivní?Porad te mi prosim co delat dekuji .

Anonym

2007-09-10 09:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Plemeno husky je obecně málo agresivní. Vyplývá to z historie jejich užití. Odjakživa žilo v drsných severských podmínkách, kdy záleželo na každém detailu. Musher, tedy vůdce spřežení se nemohl zabývat tím, že by se měl mít před nějakým psem napozoru, aby ho třeba nekousl. Jakmile tedy na něuj nějaký pes vycenil zuby, bez milosti ho zastřelil. Touto po staletí negativní selekcí se vychovalo plemeno psů přátelské k lidem. Samozřejmě, už po několik generací jsou tito psi užíváni k něčemu jinému než k tahání saní. U některých popsaná zděděná vlastnost mohla mírně vyšumět. Já bych si to však dovolil hodnotit tak, že od štěněte je to projev hry, mladické nerozvážnosti nebo tak nějak. Myslím, že se toto chování brzy ztratí a vzájemný vztah z vás udělá nerozlučné kamarády.

Fitmin

zdravim, chtela bych se zeptat jak moc poustej borderky chlupy..diky :)

Anonym

2007-09-10 04:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
To záleží na mnoha okolnostech. Velké odlišnosti od jiných u nás běžně chovaných plemen psů bych nehledal. Individuální rozdíl&#255; ale mohou být velké. Záleží nejen na dědičnosti, ale i na způsobu chovu a výživy. Krycí srst bývá hustá a střední textury. Podsada bývá měkká a hustá. Oba druhy srsti vytváří výbornou ochranu proti povětrnostním vlivům. Borderky jsou známy velkou samočistící schopností jejich srsti. Když se zašpiní nebo umokří, srst se rychle dostává do původního stavu. Bývá lesklá a kompaktní. U psů se středně dlouhou variantou srsti (existují borderky, které mají krátkou srst) vytváří bohatá srst hřívu, kalhoty a prapor. V obličejové části, na uších, hrudních končetinách (s výjimkou praporců) a pánevních končetinách od hlezen k zemi má být srst krátká a hladká. Línání u borderek většinou bývá rychlejší. Srst se uvolňuje v chuchvalcích. Jakmile zjistíte, že borderka začíná línat, je dobré ji důkladně a častěji vyčesávat. Borderky mají většinou dlouhé chlupy, které se dobře z povlaků odstarňují, na rozdíl od krátkosrsté varianty nebo krátkosrstých plemen psů.

Fitmin

Dobrý den, chtěla sem Vás poprosit, jestli by ste mi neporadili s krmnou dávkou. Mám letos 5-ti letou klisnu A1/1(z dostihů). Dostává denně 2l máč.ovsa,4l otrub a 2l granulí (pro střední zátež). Chtěla bych ji zvýšit dávku ovsa a začít krmit drcenou kukuřici. Poradíte mi lepší krmnou dávku, popř.poupravit původní??Děkuji J.

Anonym

2007-09-09 06:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro koně v nízké až střední zátěži můžete dávat 2-3 kg jadrného krmiva a v podstatě to může být směs ovsa a drcené kukuřice. Dávka granulované směsi závisí na obsahu živin. Pšeničné otruby nejsou příliš kvalitním krmiven, ale koně je mají rádi. Také by jste měla brát v úvahu vysoký obsah fosforu v otrubách a popřípadě upravit poměr Ca : P doplňkem s vyšším obsahem vápníku. Jestli máte zájem používat jen krmnou směs tak vám mohu doporučit cca 2,5 kg extrudované směsi Fitmin COMPLETE nebo granulované směsi Dibaq Sport nebo Dibaq Training a podle práce přídavek cca do 1 kg Fitmin ENERGY. Nebo chcete-li podávat oves, kukuřici a otruby, tak směs ovsa a kukuřice do 3 kg, pšeničné otruby na ochucení cca 0,5 kg, pro dodání kvalitní bílkoviny 0,5 kg Fitmin OPTI, podle práce přídavek Fitmin ENERGY ( 0,5 - 1,5 kg) a minerálně vitamínový doplněk např. Fitmin PROFI pro koně v tréninku v dávce 80-100 g nebo ekonomicky výhodnější EQUIMIN ve stejné dávce. Pro vybalancování Ca : P máme v nabídce minerální doplněk Fitmin MACRO CA, který lze přidávat k otrubám v poměru na 1 kg otrub 100 g MACRO CA.

Fitmin

Dobrý den, prosím poraďte nám ,náš kocourek má v uších takové černé kousky snad parazity, pořád se drbe, hází hlavou a má sklopené uši,čím mu máme uši čistit?Trápí to nás i jeho. Někdy je s námi v bytě je to nebezpečné pro člověka?Děkujeme za odpověď Valentová J.

Anonym

2007-09-09 02:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Když si kočka škrábe uši, mívá obyčejně roztoče. Paraziti to ale být nemusí. Lepší bude, když navštívíte veterinárního lékaře, který zjistí jaký je stav, případně vám ukáže jak uši čistit a doporučí čím. Zvukovody koček mají jiný tvar než u člověka. Bez znalosti anatomie nebo praxe v čištění se do toho raději nepouštějte. Na čištění se používá špejle s namotanou navlhčenou vatou. Na ztuhlé usazeniny se běžně používá olivový olej. V žádném případě nestrkejte kočce špejli do zvukovodu, je to pro ni nejen bolestivé, ale i nebezpečné, mohla by přijít o sluch. Kočkám se většinou čistí jen boltce a do zvukovodu se aplikuje přípravek, který maz a špínu rozpustí.

Fitmin

Dobry den, premyslim o koupi border kolie, ale bydlim v centru Prahy. A proto se chci zeptat jestli se borderka hodi do bytu..o pohyb by nemela borderka nouzi, cela nase rodina rada sportuje(kolo, turistika...)Mame si poridit borderku, nebo byste mi doporucil jine plemeno? dekuji za odpoved

Anonym

2007-09-08 06:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Znám mnoho lidí, kteří bydlí ve městě, dokonce v paneláku, a mají border kolii. Myslím, že se u nich má dobře. Alespoň z jejich vztahu, kterým se na veřejnosti prezentují, to vyplývá. Důležité je, aby měla možnost vybít energii, kterou nastřádá v době odpočinku.

Fitmin

Dobrý den, mam fenku bordeauxské dogy, chtěli bysme ji nechat připustit, ale nevim jestli je to dobrý nápad, protože má dysplazii. Chtěla bych se zeptat jestli by to zdědili i štěňata?? Moc děkuji za odpověď

Anonym

2007-09-07 09:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Záleží na tom jaký stupeň dysplazie má a co ještě toleruje klub pro dogy. Dysplazie je těžká vada, která se znatelně projevuje v pozdějším věku psa. Pro psy velkých plemen může být dost velkým problémem. Právě proto, že je to vlastnost dědičná, je nutné si případné krytí feny dobře promyslet.

Fitmin

Dobrý den pane doktore, vlastním pejska plemene jihoruský ovčák a krmím granulemi Chicoope. V poslední době sleduji u svého pejska 2 fáze kálení, kdy první fází jsou hezké bobky a tou další je průjem. Také srst není zcela v pořádku, pozoruji časté škrabání v oblasti krku a hlavy (uši jsou v pořádku, blešky ani jiné potvůrky nemá, odčervuji každé 3 měsíce přípravkem Drontal Plus). Zvažuji podávání nějakého přípravku na srst a kůži také změny granulek na Fitmin. Přesto bych ráda znala Váš názor. Děkuji za odpověď.

Anonym

2007-09-04 10:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Příčin tohoto stavu může být celá řada. Doporučuji navštit veterináře a žádat komplexní vyšetření. Může to být úplně malicherná, krátkodobá záležitost. Může to však být předzvěst něčeho vážného. V zažívacím traktu může být předmět, kterého se pes nemůže zbavit. Přímo se nabízí, že je to nějaká alergická reakce, což může být i na krmení. Mohou být poškozené nějaké vnitřní orgány, především játra.<p> Krmiva naší chovatelské řady Fitmin neobsahují ty hlavní komponenty, které vyvolávají alergické reakce. Pokud ani změna krmení z Chicopee na Fitmin nepomůže. bude asi nutné krmit některou protialergickou dietou, která je ovšem velmi drahá a prodává se většinou jen u veterinářů v jejich ordinacích.<p> Nemohu zaručit, že v tomto případě bude přípravek Fitmin Srst účinný, ale také to nemohu vyloučit. Teoreticky by měl stav zlepšit, ale nemusí odstranit příčinu a tak se situace po vysazení přípravku může opakovat.

Fitmin

Dobrý den, máme 7-mi měsíční štěně německého křepeláka. Od začátku jej krmíme krmivem Fitmin medium PUPPY, občas vývar. V kotci je zavřený jen přes noc. Jinak je po celý den puštěný na zahradě, denně chodíme do lesa atd.. Na hraní má svou oblíbenou dřevěnou kost, a dáváme mu na kousání kostičky např. z buvolí kůže. V posledním týdnu si však našel na kousání mladé stromky. Už 2 "oholil" cca půl metru od země od kůry. Nyní jsme jej obtočili pletivem na stromky, přesto si dal práci s tím, že pletivo strhal a dál stromek okusuje. Když byl přistižen "při činu" dostal, přesto jej to stále láká. Je možné, že by mu něco chybělo?Byla bych ráda, jestli mi dokážete poradit. Moc děkuji za odpověď.

Anonym

2007-09-02 11:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
U některých psů, především u těch hyperaktivních, se občas projevují zvrácené chutě nebo nebvyklý způsob prezentace toho, že něco chce nebo se mu něco nelíbí. Myslím, že mu asi chybí větší kontakt s člověkem. Nevím jak moc a jakým způsobem se mu věnujete. Zdá se, že vám chce svým chováním něco naznačit. <p> Myslím si, že není dobré nechávat psa celý den lítat volně po zahradě. Může ho to začít nudit nebo, pokud je kolem zahrady rušná ulice, unavovat, protože se musí stále soustředit. My u našich psů rozdělujeme jejich, a tedy i náš, čas na venčení, práci, klid, volnou aktivitu, hru. Samozřejmě ne v tomto pořadí. Pes vyžaduje určitý čas na klid i během dne. Proto má mít své místo kam sám zaleze nebo kam ho zavřeme.<p> Nepředpokládám, že by mu v krmivu chyběla nějaká látka, ale můžete mu preventivně přidat vitaminominerální přípravek Fitmin Vitaregen. Podává se 4-6 týdnů. Do té doby by měla být zásoba všech potřebných látek v těle doplněna. Doufám, že do té doby stromky na zahradě dokážete uchránit.<p> Některé psy musíte při činu přistihnout několikrát než si uvědomí, že tohle tedy dělat nesmí.

Fitmin

Dobrý den chtěla sem se zeptatpořídili jsme si pejska z CHS a dostali jsme k němu balíček Fitmin s dopisem, certifikátem a granulkami pejskovi moc chutnají a tak jsem se k vám zaregistrovala. Jsem u vás zatím základním členem a tak jsem se chtěla zeptat jak se můžu stát stříbrným členem? Děkuji moc za odpověd.

Anonym

2007-09-01 11:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Abyste mohla získat stříbrné členství ve Fitmin Klubu, je třeba:<br> ? Používat výrobky Fitmin a alespoň jednou za půl roku nám zaslat čárový kód libovolného výrobku Fitmin, za který dostanete příslušný počet ?Fitmincí?, s kterými si zajdete do prodejny pro slevu.<br> ? Mít psa z chovatelské stanice Fitmin nebo mít úspěšného psa.<br><br> Jaký pes je úspěšný?<br> - šampion ČR nebo země původu<br> - Mezinárodní šampion FCI <br> - Mistr ČR <br> - Mistr Evropy <br> - Mistr světa <br> - Šampion šampionů <br> - držitel nejvyšší zkoušky ze sportovní kynologie (ZVV3, IPO3, SCH3)<br> - držitel nejvyšší zkoušky z agility (A3)<br> - držitel nejvyšší zkoušky z pasení (ZPOP3) <br> - držitel záchranářských zkoušek <br> - pes, který dosáhl jiného významného ocenění.<br><br> <br><br> Můžete získat i zlaté členství. To ale předpokládá mít stříbrné členství a chuť s námi spolupracovat. Stříbrné i zlaté členství skýtá mnoho výhod, u zlatého členství i individuálních podle úspěšnosti.

Fitmin

Mam rocni fenku rtw a jak je znamo u rtw, trosku si vybírá v krmivu, vyzkousela jsem vase granule maxi junion , protoze mi vyhovuje obsah slození, ale cuba je odmítá zrát , myslím si ze nejsou moc jakse rika ;mastne",nebo ji moc nevoni . Opfravdu nevím. Neuvazujete o male zmene v tomhle ohledu? Hodne lidí co tyto granule vyzkouseli a co maji trosku vybiravejsi pejsky , tak meli stejny nazor. Predem dekuji za odpoved.

Anonym

2007-09-01 09:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Znám několik majitelů RTW co je krmí granulemi Fitmin a s jejich chutností ani příjmem problémy nikdy neměli. Toto krmivo obsahuje 26 % bílkovin a 13 % tuku. Máme vyzkoušeno, že u psů velkých plemen je nutné s ohledem na růst jejich kostry krmit tímto způsobem. Chutnost může ovlivnit mnoho faktorů. Možná byl pytel s granulemi špatně skladován nebo se projevila momentální indispozice feny.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na krmnou dávku kobyly, která je ve 4.měsíci březosti a má střední zátěž. Momentálně se s ní jezdí ještě tuhle sezonu drezura, ale za měsíc přijde domů a budu s ní jezdit jen na vyjížďky kde bude mít střední až lehkou zátěž podle březosti!Má hodně energie, ale jelikož je březí tak bych chtěla poradit co ji přidávat do krmné dávky!Dělala jsem si krmnou dávku na vašich stránkách!A chtěla bych se zeptat jestli se může míchat FITMIN OPTI a GLOBAL do jedné krmné dávky!A ještě jestli se může míchat FITMIN OPTI, ENERGY, PROFI a GLOBAL!Napsalo mi to při těch on-line krmných dávkách,že by to měla dostávat, ale nevím jestli jí dávat všechny 4 doplňky!To neexistuje jeden pro březí kobyly ve střední zátěži?A taky něco ve prospěch hříbátka, aby bylo zdravé a silné!?! Moc Vám děkuji už předem za odpověď!!!

Anonym

2007-08-31 03:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doplněk pro březí klisny ve sportovním využití nenabízíme. Pro koně ve sportu je určen doplněk Fitmin PROFI a pro chovné klisny a hobby koně je doplněk Fitmin GLOBAL. V prvním období březosti při střední intenzitě práce lze podávat PROFI, ale v průběhu druhého trimestru březosti přejít na GLOBAL. Minerálně vitamínové doplňky lze bez problémů podávat společně s jadrným nebo doplňkovým krmivem, a i doplňková krmiva OPTI a ENERGY lze podávat společně. Minerálně vitamínový doplněk a podstatnou dávku Fitmin ENERGY doporučujeme podávat ve večerním krmení, protože večer víte co ten den kůň dělal a podle vykonané práce mu upravit podíl energetické složky v celkové krmné dávce. Pro hříbata je určen Fitmin BALANCE. Březí kobylce i hříběti můžete přidávat minerální doplněk Fitmin MACRO nebo MACRO CA, v denní dávce do 100 gramů, pro zdravý růst vývoj kostry mladého koně. Doporučené krmné dávky jsou uvedeny právě na http://www.ker.com/rc/ration.asp?comp=fit

Fitmin

Dobrý den, přivezla jsem si 3měsíční štěně bernského salašníka. Pejsek byl ve špatných podmínkách, je podvyživený,má špatnou srst. Začala jsem krmit fitmin maxi puppy. Měla bych mu přidávat ke stravě nějaký doplněk?Fitmin klouby, kloby-forte, vitagren?

Anonym

2007-08-29 10:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V tomto případě bych doporučil přidávat Fitmin Vitaregen. Fitmin Vitaregen je složen ze sušených pivovarských kvasnic, všech stopových prvků a vitamínů, sušené bakteriální kultury a sladkovodní řasy, navíc obsahuje betain a karnitin. Všechny tyto složky podporují nebo přímo umožňují funkci přirozených obranných a regeneračních mechanismů. Krmte ho 6 týdnů v doporučené dávce přidaný ke krmivu.

Fitmin

Dobrý den, můžete mi napsat, kolik je 30gramů bronchialu(proti kašli)? Na odměrce není napsán - je to jedna odměrka?

Anonym

2007-08-28 11:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Máme dvě velkosti obměrek. Do bylinných směsí je vkložena velká odměrka-plastová lopatka. Denní dávka Herbs BRONCHIAL 30 gramů je jedna velká lopatka.

Fitmin