VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 72 73 74 75 76 77 78 ... 82 ... 109
Dobry den, chci vas pozadat o radu. Muj pes je bezpuvodovy maly krizenec, je mu 6 let. Vzala jsem si ho z utulku jako velice hubeneho pejska. Po "rekonvalescenci" by ale potreboval 1-2 kg zhubnout. Poradite mi prosim krmeni a davkovani. Dekuji Jana Ch.

Anonym

2007-10-25 05:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro malého psa, který by potřeboval zhubnout, doporučuji krmivo Fitmin Mini Light podávané ve více dávkách za den. Dávku stanovte dle návodu, který je na našich internetových stránkách u každého krmiva v pravém dolním rohu pod označením "více informací". Prostudujte si krmný návod a pak klikněte na tabulku krmných dávek.

Fitmin

Dobrý den, zajímalo by mně,zda je můj dojem správný či nikoli. Některé granule mi připadají takové "hladové". Pes je nespokojený, připadá mi po nich věčně hladový. Některé ho jak se říká "zaplácnou", je klidný, spokojený nemá hlad. Přitom se může jednat o granule, které mají shodný % obsah bílkovin, tuků atd. Jak je to možné?

Anonym

2007-10-24 10:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Deklarovaný obsah živin ještě nic neříká o jejich stravitelnosti. Pro některé psy může být významným ukazatelem i obsah vlákniny, při jejím vyšším zastoupení v krmivu může u psa vyvolat pocit nasycenosti.

Fitmin

Dobrý den, prosím o radu. Dnes nám přišli oficiálně odebrat krev registrovaným dostihovým koním na test dopingu. Losoval se kůň, kterému následně odebrali cca 4 dcl krve do speciálních lahví. Jak naschvál vylosovaný kůń v neděli běží dostih. Poraďte, jak nejrychleji doplnit úbytek krvi a udržet koně v kondici na dostih?

Anonym

2007-10-24 07:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kůň má přes 40 litrů krve. Podle mě by odběr 4 dcl neměl mít negativní vliv na výkonnost koně v dostihu.

Fitmin

Dobrý deň,mohli by ste mi poradiť ako v zime udržať váhu môjho 12ročného koníka?je to hucul x norik, je "využívaný" ako jazdecký kôň,občas ako ťažný. V období jar, leto jeseň nemá problémy s váhou-dostáva 2x denne šrot(kukurica, jačmeň,ovos)+jablká a iné ovocie a zeleninu a 2x denne seno. Podľa možností sa cez deň pasie.v lete väčšinou dostáva namiesto sena čerstvo nakosenú trávu. V zime začína chudnúť aj napriek rovnakým až vyšším dávkam krmiva. Môžete mi poradiť nejaké doplnkové krmivo? Väčšinou je kôň v ľahkej až strednej záťaži. Ďakujem

Anonym

2007-10-24 01:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
12 kg sena a 3 kg jádra dostačují 12-ti letému koni o hmotnosti 600 kg jak v obsahu energie, tak i v potřebě bílkovin pro lehkou pracovní zátěž. V krmné dávce ale chybí zastoupení stopových prvků a některých vitamínů. Zkuste na podzim udělat kůru bylinnou směsí Herbs REGENERATION. Tato směs nejen napomáhá regeneraci jater, ale je obohacena i o probiotika na kvalitnější osazení střevní mikroflóry a tudíž pro lepší využití živin z krmné dávky. Přes zimu přidávejte také nějaký minerálně vitamínový doplněk ( např. EQUIMIN v denní dávce 100 gramů).

Fitmin

Dobrý den. Chystáme se pořídit si štěňátko anglického mastifa. Zajímalo by mě, jak ho správně krmit. Stačí kompletní krmivo i pro takhle velkého psa nebo jsou potřeba i potravinové doplňky? A pokud ano, kdy je potřeba začít doplňky podávat?

Anonym

2007-10-24 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
I pro štěně anglického mastifa stačí dodávat naše kompletní granulované krmivo Fitmin Maxi Puppy až do věku 5 nebo 6 měsíců bez jakéhokoliv přídavku.

Fitmin

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na krmivo Fitmin maxi junior, s ktorým kŕmime aj nášho PHP psíka. Malo by sa používať do 18 mes. Viem však, že títo psíci rastú až do 3 r. Doporučujete naďalej dávať maxi junior, alebo maintance? Ďakujem, s pozdravom Zuzana

Anonym

2007-10-23 09:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V předpisech pro krmení psů je určitá tolerance, především pak u psů velkých plemen. Růstová křivka a doporučené množství denně přijatých krmiv nejsou shodné. Dospívající psi velkých plemen mají v určitém období života velmi překotný růst, který je třeba "utlumit". K tomu je vhodné dodávat granule s označením Fitmin Maxi Junior. Pro psa plemene PHP bych doporučil prodloužit doporučené období jejich podávání z 18 na 24 měsíců a pak již přejít na krmivo Fitmin Maxi Maintenance. Až pes plně dospěje v těch třech letech a budete mu dopřávat hodně aktivity, můžete zkrmivat Fitmin MAxi Performance

Fitmin

Dobrý den, mám 16 let starého vysloužilého dostihového klusáka, valacha. Znám ho od jeho tří let. Dříve běhal až 20 dostihů ročně, má několikrát blistrované a následně pálené šlachy na předních nohách, špánky na zadních, otékají mu zadní spěnky (studené, na pohmat nebolestivé). Dostává 2x denně oves, vojtěškové granule a seno, v létě do výběhu čerstvou trávu (bez pastvy), k dispozici má solný liz, podestlanou slámu. Dostává také nepravidelně mrkev a jablka. Momentálně pouze chodí do výběhu a na procházky na vodítku. Pod sedlem byl i dřív vytížen minimálně, cca 1x týdně na nenáročné vyjížďce, pohybován na lonži na jízdárně. Je lehce krmitelný. Jak mu sestavit optimální krmnou dávku vzhledem k jeho problémům s pohybovým aparátem? Také má několikaleté problémy s výtokem z očí (levé je horší). Veterinář doporučil pouze proplachovat - na krátký čas to pomáhá, nicméně problém neřeší. Děkuji.

Anonym

2007-10-22 04:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Při krmné dávce 3 kg lučního sena, 3 kg vojtěškového sena, 2 kg vojtěškových granulí a 2 kg ovsa překrmujete o cca 90 % energii, o cca 170 % bílkoviny včetně lysinu, makroprvky jsou v silném nadbytku, ale stopové prvky jsou v deficitu. Otoky nohou zpravidla s výživou a nadbytkem bílkovin úzce souvisí. Váš koník potřebuje kvalitní a vybalancovanou výživu. Sestavit ji lze z různých komponentů, ale nejjednodužší by bylo vypustit vojtěškové granule i ovesné jádro a nahradit je například Fitmin COMPLETE v denní dávce 1,5 kg. Tato směs je sestavena pro hobby koně a v doporučené dávce bude mít váš koník lehce stravitelné živiny ve vyváženém poměru, včetně zastoupení minerálů a vitamínů. Pro regeneraci klouní chrupavky je určen doplněk Fitmin Flexi v denní dávce 10-20 gramů. Výtok z očí může být zapříčeněn více faktory. Může to být alergická reakce na prach nebo pyl nebo také něco úplně jiného. Bez řádného vyšetření příčinu asi neodhalíte, proto je třeba zavolat odborného veterináře.

Fitmin

Dobry den, chci se zeptat, jakym druhem krmit stenata velkeho plemene do dvou mesicu a brezi a kojici fenu velkeho plemene?

Anonym

2007-10-21 07:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Březí a kojící fenu velkého plemene i její štěňata do věku 5 měsíců krmte granulemi Fitmin Maxi Puppy.

Fitmin

Trpělivě už týden čekám na vaši odpověď ohledně využití jatečných odpadů a masa z nucených porážek ve vašich granulích pro psy. Vaše mlčení ve mě vyvolává dojem, že tyto suroviny využíváte a nechcete to uveřejnit. Budu vám vděčna za neveřejnou odpověď na můj mail. Pokud ji nedostanu, budu nucena obrátit se jinam. Hledám jako veterinářka do ordinace cenově dostupnou alternativu pro nevhodně krmené pacienty a chtěla jsem občas nabízet fitmin. Pokud ovšem nebudu mít od vás odezvu, nemohu to z čistým svědomím dělat.

Anonym

2007-10-19 06:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Do značky Fitmin používáme jako zdroj čerstvého masa mražené drůbeží maso určené výhradně pro lidskou spotřebu.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se uplatňuje sleva 5%? V prodejně mi prodavačka řekla, že mi nedá uvedenou slevu, že bych musela mít fitmince... K čemu je tedy kartička se slevou když musím stejně přinést fitmince? To tu kartičku nepotřebuji? Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.. RS

Anonym

2007-10-17 03:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Prodavačka Vás informivala správně. Slevu získáte takto: zašlete nám čárové kódy z výrobků Fitmin a my Vám pošleme Fitmince v počtu, které odpovídá 5% slevě. Při příštím nákupu Vám prodavačka za každou Fitminci dá slevu 10 Kč. Kartičku nemáte k uplatnění slevy - máte na ní uvedené členské číslo, které potřebujete, když chcete např. nakupovat přes internet. Od příštího roku budete mít jako člen také přístup k informacím určeným výhradně pro členy. V budoucnu budete kartičku potřebovat i na vyzvednutí dárků v prodejně. Tak ji prosím nevyhazujete, i když máte nyní pocit, že ji vlastně vůbec nepotřebujete.

Fitmin

dobrý den, mám mladého koníka(2 roky),kterému dost lupe v kloubech, mám od vás vitamíny -Fitmin BALANCE a přemýšlěla jsem,že mu koupím ještě ten fitmin FLEXI spec.na klouby, můžu to kombinovat?myslíte, že to pomůže nebo je to zbytečné?děkuji

Anonym

2007-10-15 11:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Fitmin FLEXI je doplněk kloubní výživy a lze jej podávat společně s minerálně vitamínovými doplňky určené pro jednotlivé kategorie koní. Účinnou látkou je chondriotin sulfát (100.000 mg/kg) a glukosamin ( 190.000 mg/kg). Denní dávka pro preventivní podávání je 10 gramů. Balení je 0,5 kg, tedy na 50 dní podávání. Jestli koníkovi přestane lupat v kolubech Vám nemohu slíbit, ale preventivní padesátidenní kůrou určitě nic nepokazíte. O kvalitě tohoto doplňku svědčí i to, že jej exportujeme do Arabských Emirátů.

Fitmin

Dobrý den, máme ročního pejska Lvíčka. Tato plemena bývají dost fixovaná na svého pána, což mohu potvrdit. Momentálně čekáme miminko a bojím se, že pejsek bude žárlit. Poraďte mi, prosím, jak mohu této situaci předejít, popřípadě ji eliminovat. Díky, Joklová

Anonym

2007-10-15 06:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
I psi jsou žárliví. S tím asi nic neuděláte. Eliminace projevu žárlivosti psa bude na vás, na vašich schopnostech se psem komunikovat tak, aby vás poslechl. Myslím, že není třeba problém řešit již nyní, počkejte až nastane. Možná bedete překvapena jak dobře pes miminko přijme. Jeho reakci můžete jen velmi obtížně odhadnout.

Fitmin

Dobrý den, i já se připojuji, protože hledám pomoc. Byli jsme s 3měsíčním štěnětem vlčáka na hodinové procházce. Dnes to bylo asi nejdýl, jinak chodíme tak 1/2hod. 3x denně./i víc/ Již skoro dama začala Akina zvracet,/částečně nestrávené granule z 11hod. a následoval průjem. Poté Akina si jen lízla vody a to ještě váhala, leží na boku a má nejnešťastnější výraz na světě. Donutila jsem ji, aby šla se mnou na zahradu, šly jsme krokem a já jsem zjistila, že Akinka kulhá na levou přední. Je to přetažení, chybí vápník? Dám jí večer vývar z drůbežích krků a rozdrtím skořápku? Poraďte, teplotu nemá, jen ten zkroušený výraz. A kulhá. Již nezvrací. díky Jana

Anonym

2007-10-14 06:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Může to být únavou psa, a to i psychickou, nejen fyzickou. I to kulhání může být projevem únavy. Pokud by se stav psa nezlepšil, je třeba volat veterináře, který psa vyšetří. Vápník, zvláště v podobě skořápek, nepodávejte.

Fitmin

Dobrý den, mám doma skoro rok starého toy pudlíka....pejsek se naučil chodit čůrat ven,..ale doma si stále značkuje některá místa v bytě..nevím jak ho to odnaučit, ale zajímalo by mě také proč to dělá. Díky za radu a za odpověď!!

Anonym

2007-10-13 09:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pes je v adolescentním věku a pravděpodobně s je dominanntním typem psa. Snaží se označit si své teritórium. Asi ho to samo přejde až zjistí, že do "jeho" teritória se nevkrádá žádný další pes. Můž evšak reagovat na to, že jeho "stopu smažete", když ji očistíte. Pak si ji vytváří znovu a znovu.<p> Předpokládám, že nechcete nečinně dlouho čekat a tak mám pro vás recept. Je třeba psa nenápadně "poočku" sledovat a jakmile začne zvedat nožičku, pěkně mu vynadat. Stačí jen krátké, ale rázné vybafnutí a pak si psa nevšímat. Jakmile si začne znovu připravovat pozici na značkování, znovu zasáhněte a to o trochu rázněji. Bude vás to asi stát více času a budete si připadat jak nějaký detektiv, ale určitě vám to do budoucnosti ušetří hodně nervů a chemických přípravků.

Fitmin

Jaké maso se používá při výrobě krmení fitmin, jakého je původu a jakosti? Jsou využívány jatečné odpady, v jaké míře a jaké? Děkuji za odpověď.

Anonym

2007-10-10 08:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Do značky Fitmin používáme jako zdroj čerstvého masa mražené drůbeží maso určené výhradně pro lidskou spotřebu.

Fitmin

Dobrý den, mám 22 letou ČT kobylu. Chtěla bych se zeptat, jestli mám takovému staršímu koni podávat nějaké speciální vitamíny nebo stačí ty co dávám všem - vyvážený vitamino-minerální doplněk. Kobyla chodí do terénu cca 4x týdně spíš krok, klus, cval jen opravdu lehký a ne moc častý. Kobyla je ale hrozně líná! a to i v kroku. Známá mi říkala o nějaké směsi, která obsahuje kukuřici i oves a její stejně stará kobyla prý po tom začala být hodně živá. Já si ale nejsem jistá zda je to pro tak starého koně vhodné. Kobyla jinak dostává litr šrotovaného ovsa a pivovarské mláto. senem zatím nekrmíme, koně jsou v travnatém výběhu. Tráva je už ale starší a nejsem si jistá, jestli má dostatek živin. Kobyla jinak žádné zdravotní problémy nemá.

Anonym

2007-10-09 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Za zásadní chybu považuji, že nedáváte celoročně seno a také, že považujete vaši kobylku za hrozně línou. Ve 22 letech má nárok na důchod a individuální přístup. "Líná" bude asi pro to, že její tělo je lety optřebované a nepřiměřený pohyb jí způsobuje bolest a únavu. Nesnažte se to řešit energetickými granulemi pro sportovní koně, ale přizpůsobte krmení vašemu koni s důrazem na stravitelnost a vyváženost. Také "vyvážený" vit-min. doplněk bude pro určitou kategorii, nikoli pro každého koně. Může být doplněk více-méně "universální", ale některým kategoriím bude něco chybět a jiným zase určitá živina bude dodána v nadbytku. To bych neviděl jako zásadní problém, protože lepší něco než nic. Ale u vašeho koně bych se soustředil také na kvalitní doplňky kloubní výživy a i na celkovou regenerační kůru. Z našich výrobků Vám mohu k cca 7 kg lučního sena doporučit extrudovanou, pro starého koně lehce stravitelnou směs Fitmin COMPLETE v denní dávce 2,5 kg, doplněk kloubní výživy Fitmin FLEXI v denní dávce 15 g a bylinnou směs Herbs REGENERATION v dávce 40 g. Když se bude dobře cítit a krmná dávka bude dobře sestavená, tak vám bude jistě ještě pár let dělat radost. O výživě starých koní vyšel v loňském Turf magazínu článek, kde jsou obecné zásady výživy této kategorie uvedeny: "Jak staré koně již řadit mezi seniory ? Odpověď je u každého koně jiná. Někteří koně vypadají staře a zesláble již v patnácti letech, jiní jsou ještě ve dvaceti v dobré kondici. Tak jako u lidí, mnoho věcí jako zdravotní stav během života, pracovní využití, úroveň ošetřování a ostatní genetické vlastnosti ovlivňují kondici a celkovou pohodu starých koní. Obecně lze říci, že u koní začínají projevy stáří už od desátého roku jejich života. I když většina lidí bude dvacetiletého koně považovat za starého, někteří koně žijí v dobrých podmínkách třicet let a někteří jedinci se dožívají i čtyřiceti let. Pony a malá plemena se často dožívají vyššího věku než velká plemena koní. Porovnání věku lidí a koní není exaktně vědecky zpracováno, ale jako hrubý odhad lze říci, že dvacetiletého koně můžeme přirovnat k padesátiletému člověku a třicetiletého koně k člověku ve věku okolo osmdesáti let stáří. Které faktory musíme brát v úvahu při výživě starých koní ? Zažívání. Tak jak se koně přibližují k seniorskému věku klesá jejich schopnost trávit bílkoviny, vlákninu, vitamíny i minerály. Doporučuje se podávat dostatečné množství lučního sena, kvalitní doplňková krmiva s dobře stravitelným proteinem a vyvážený minerálně vitamínový doplněk. Také čerstvá a čistá voda s volně dostupným solným lizem by měly být volně k dispozici. Vhodným koncentrovaným krmivem je Fitmin COMPLETE, kdy v doporučené denní dávce 2 kg poskytne dostatek energie, bílkovin i vyvážený poměr všech nezbytných minerálních látek a vitamínů. Stav chrupu. Pravidelné ošetření chrupu je důležité pro koně každého věku, a zvláště kritický faktor je to pro staré koně. Ostré okraje zubů nebo ?špičky? na okraji zubu vadí a nedovolí přijímat dostatečné množství krmiva nezbytného pro udržení zdravé kondice. Velmi staří koně mohou zuby ztrácet a pak nejsou schopni sousto dobře rozžvýkat a rozmělnit. Pro tyto koně mohou chovatelé přidávat do koncentrovaného krmiva vodu nebo připravit mash, který je podstatně lépe polykatelný. Koním, kteří mají problém s žvýkáním a polykáním suchého sena, mohou zajistit dostatek vlákniny vodou zvlhčené senné granule. Chutnost. Nezáleží na tom jaká dávka je koni předkládána, když krmivo není ochoten přijmout, protože mu zkrátka nechutná. Staří koně bývají velmi nároční jedlíci, odmítající vše nové. Přidávání nové krmné přísady nebo změny diety musí být prováděny velmi pozvolna, aby se prostředí trávicího traktu mohlo postupně adaptovat na nový typ krmiva nebo sena. Sladká zchutňovadla, sirupy nebo různé druhy aroma mohou vybíravé koně udržet u žlabu s krmivem. Prašné a plesnivé krmivo nebo seno nesmí být koním nikdy předkládáno. Jak je to s velmi hubenými starými koňmi? Chovatel by měl být schopen u koně v dobré kondici lehce nahmatat žebra, ale ty by neměly být přes srst jasně zřetelná. Koně, kteří mají výrazně vystupující žebra, zpravidla potřebují změnu v managementu. Například prodloužit čas strávený venku na dobré pastvě nebo podávat větší dávky sena vyšší kvality nebo přidávat určitý podíl vojtěšky. Více kalorií zle zajistit také zvýšením dávky jadrného krmiva nebo k současné krmné dávce přidat rýžové otruby nebo rostlinný olej. Také by se mělo dodržovat rozdělení celkového denního množství krmiva na více jednotlivých dávek. Jedno krmení koncentrovaným krmivem by nemělo být větší než 2,5 kg. Základ je pravidelné vážení nebo měření koní, u kterých můžeme již v počátku zjistit ztrátu hmotnosti. Berte v úvahu, že věk a ztráta svalového napětí způsobí u některých starších koní, zvláště plemenných klisen, hubenou a kostnatou postavu ( vystouplá páteř a žebra). Tito koně ale mají ještě dostatek svaloviny na krku i na zádi a tak ve skutečnosti nemusí být pod svou optimální váhou. Když posuzujeme kondici starších zvířat, tak je třeba hodnotit koně jako jeden celek. Jak by měli být krmeni staří koně s nadváhou ? Věk souvisí se změnami metabolismu a pokles intenzity tréninku a výcviku může u starších koní způsobovat nadváhu. Tlustí koně budou obtížně vstávat z leže a extra váha také klade zvýšenou zátěž na artrotické klouby. Kroky ke snížení hmotnosti obsahují přiměřený pracovní režim, používání pastevního náhubku a namísto vojtěšky zkrmovat travní seno. Koně s nadváhou nepotřebují kalorie obsažené v koncentrovaném krmivu, ale určitě potřebují celý komplex vitamínů a minerálů. Doplňky jako např. Fitmin GLOBAL zajistí důležité živiny bez překrmování energií. Kolik práce starý kůň potřebuje? Obecně lze konstatovat, že pravidelný, a přiměřený výcvik udržuje koně i ve vysokém věku v dobré kondici. Z obavy, aby se staří koně nevyčerpali běháním a honěním s mladými koňmi na pastvině, ve většině případů je u seniorů upřednostňován odpočinek ve stáji, v klidu jako v domácím vězení. Pro jezdecký výcvik je nezbytné postupné zahřátí, po práci pak dostatečné vykrokování a vychladnutí. Tak jako stárnoucí lidé ztrácejí stářím koně svalové napětí a zdatnost a výcvikový program každého koně musí být individuálně upraven dle jeho kondice. Další důležité kroky při péči o staré koně. Denní kontrola. Tak jako všichni koně, starý kůň by měl být pod kontrolou každý den. Denní čištění je pro majitele dobrý způsob jak pravidelně sledovat kondici, změny hmotnosti i problémy spojené s chrupem nebo kopyty. Přístup ke krmivu, senu a vodě. Starší koně často končí na konci stádové sociální struktury a mladší zvířata jim pak brání v přístupu k senu a zdroji vody. Senioři mají potřebu být v samostatném výběhu, společně s jedním nebo dvěmi jejich přáteli a tak mít možnost i adekvátně přijímat seno a krmivo. Teplotní regulace. Senioři obvykle snáší chlad lépe než koně mladí, ale nesmí být ve špatné a podvyživené kondici. Více agresivní koně jim pak obvykle brání v přístupu pod přístřešek. Řešením může být kryté místo ve výběhu s několika málo koňmi a zvýšení dávek sena. V horkém počasí pak přístup do zastíněného krmiště pomáhá ochránit koně před přehřátím. Pravidelné veterinární kontroly. Chovatel by měl mít evidenci zdravotních kontrol prováděných nejméně jedou za rok. Jako součást prohlídky může veterinář udělat rozbor vzorků krve na zjištění funkce štítné žlázy i na ostatní indikátory zdraví. Starší koně také potřebují nezbytné vakcinace. Ošetřování kopyt. Je lákavé vynechat návštěvu kováře u staršího koně po ukončení jejich sportovní kariéry, ale i u těchto koní je vzhledem k jejich potřebám nutné pravidelné strouhání a kování. Přerostlá kopyta jsou více citlivá ke vzniku problémů jako jsou nemoci bílé čáry a také udržování správného kopytního úhlu je důležité pro pohodlný pohyb koně. Management chronických onemocnění. Staří koně mohou trpět artritidou, žaludečními vředy, poraněním střelky a ostatními neduhy, které způsobují chronickou bolest. Setrvávající bolest může mít negativní vliv na ochotu přijímat krmivo a tím následně způsobit ztrátu hmotnosti. U starých koní veterinář často diagnostikuje a léčí případy chronické bolesti. Protože některá léčiva ovlivňují funkci ledvin a trávicího traktu jsou pravidelné veterinární konzultace nezbytné. Udržení daného stavu. Starší koně většinou reagují na každou změnu špatně. Změna pastviny, seznamování s novými koňmi, výměna ošetřujícího personálu nebo rozvrhu krmení jim mohou narušit pravidelný a navyklý denní režim a tím způsobit i pokles apetitu. Vždy je třeba změny minimalizovat a v případě nezbytných opatření zajistit pravidelnou a pečlivou kontrolu seniorů v průběhu několika dní."

Fitmin

Dobrý den, mám 11ti měsíčního lvíčka. Koupili jsme ho z chovné stanice ve 4 měsících. Od počátku se mu ve 2-3 týdenních intervalech objeví hlavně noční nevolnosti- zvrací a má průjem (bývá to i s krví). Zkoušeli jsme měnit nejrůznější granule. Nyní užívá Eukanubu senzitiv. Na příčinu jeho obtíží veterinář nepřišel i přes nejrůznější vyšetření, ale pravděpodobně má problémy s trávením proteinů ve štěněčích granulích. Od té doby, co jsme začali Sensitiv Eukanubu se problémy moc nevyskytují. Ale objeví se opět při jakékoliv sebemenší dietní chybě. Ráda bych se zeptala, zda-li by problém mohl eventuelně řešit nějaký výrobek od Fitminu. Děkuji, Joklová

Anonym

2007-10-08 11:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Rád bych věděl co považujete za dietní chyby a proč se jich dopouštíte. <p> Možná bude problém v něčem jiném. Přečtěte si v naší poradně některé odpovědi týkající se průjmů, především co je vyvolává a jak s nimi bojovat. <p> Píšete, že už jste zkusili nejrůznější granule. Častými změnami však psovi můžete jen uškodit. Daleko účinnější by asi bylo důsledné vyčištění střev hladovkou a rýžovým šlemem s následným "naočkováním" mikrobiální kulturou.<p> Fitmin sice nemá granule s označením Senzitiv, ale ve všech jeho výrobcích je jako zdroj bílkovin používáno drůbeží maso vhodné zároveň pro lidský konzum. Krmiva značky Eukanuba jsou známy tím, že mají vysokou koncentraci živin, především bílkovin. <p> Možná tedy pomůže, když štěněti, které už je téměř dospělým psem, dáte granule pro dospělého psa, tedy Fitmin Mini Maintenance. Možná, vzhledem k předpokládanému problému s trávením proteinů, byste mohla zkusit Fitmin Mini Light. K tomu bych doporučil přidávat dle návodu krmný doplněk Fitmin GASTRO.

Fitmin

Dobrý den, mám dotaz ohledně nejoptimálnější volby krmiva z vašeho sortimentu. Mám momentálně 5-ti měsíční štěně českého horského p., konečná váha fen tohoto plemen je od 28 do 35 kg, má fenka bude dle vloh po rodičích spíše na horní hranici váhy (matka má 33 kg). S výrobky fitmin jsem byla velmi spokojená a volba krmiva pro štěně tedy padla právě na firmin. Zvolila jsem Fitmin Medium Puppy. Při nákupu granulí v chovatelských potřebách (není nutno jmenovat, ale jedná se o obchod, kde nakupuji pravidelně, jsem spokojená s nabídkou, cenou, obsluhou i konzultací) mi bylo pro toto plemeno doporučeno raději krmivo Fitmin Maxi Puppy, s odůvodněním, že pro tyto velké psy je to lepší, a to i přes to, že cílová váha je spíše do 35 kg. Dále mi bylo doporučeno začít raději právě granulemi pro Maxi a po ukončení vývoje, podle skutečné váhy přejít na Medium. Je tato volbá dobrá, přijatelná nebo naprosto nesprávná. Pro úplnost dodávám, že fenka se vyvíjí dobře, je trochu hubenější (znatelná žebra a lehce i páteř), není vychrtlá, je čilá, pohybuje se ochotně, vesele, má dobrou srst. A druhý dotaz. Štěně nesní zdaleka doporučené množství granulí (samozřejmě to souvisí i s individuální chutí), jedná se v průměru o 2/3 doporučené dávky již zmiňovaných Maxi Puppy. Ke granulím jsem zprvu dle doporučení nepřidálva téměř nic, teď váhám, zda nepřidat. Rozumím filosofii granulí, ale nerada bych váhu rostoucího štěněte podcenila. Prosím tedy o doporučení ohledně volby typu granulí a dále o názor na to, kdy je štěně už moc hubené, jaké ukazatele sledovat. Moc děkuji S pozdravem Mirka S.

Anonym

2007-10-08 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vzhledem k tomu, že jsem byl dlouholetým chovatelem českých horských psů, mohu prodávajícího v chovatelských potřebách jen pochválit. Pro toto plemeno bych i já doporučil vybrat pro první období života štěněte Fitmin Maxi Puppy. Pokud jste však dávala Fimtin Medium Puppy, neudělala jste žádnou chybu. Zlom ovšem nastává právě v tuto dobu. Od pěti měsíců věku je ČHP třeba dávat Fitmin Maxi Junior. Pes začíná překotně růst, zvláště ten, který pro to má genetické předpoklady, což by se mohlo projevit na dlouhých kostech. Většinou se to projeví tím, že začne pes kulhat na přední nohu. Až bude psovi rok a půl, podávejte Fitmin Maxi Maintenance. ČHP je sice svou velikostí na hranici přechodu mezi krmivem Medium a Maxi, ale vzhledem k zátěži, kterou běžně pes tohoto plemene dostává a také vzhledem k možnému výskytu DKK, je lepší krmit granule, ve kterých jsou obsaženy chondroprotektiva - no a ty jsou právě v krmivech řady Maxi. <p> ČHP bývá svým založením spíše hubenější a dokáže lépe než mnohá jiná plemena využít živiny, které přijímá krmivem. Mohu to potvrdit z vlastních mnoholetých zkušeností s tímto plemenem. Nemějte tedy obavy z toho, že méně sežere. alespoň ušetříte. Volte raději sportovní kondici psa, než tzv. výstavní, kterou si v současné době lidé představují spíše na hranici obezity. Důležité je jak se pes cítí, zda je veselý, hravý a zdravý, zda má lesklou srst a hladké drápy.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se poradit ohledně krmné dávky pro moji 16 měsíční kobylku (angloarab). Je celý den ve výběhu, cca 2krát týdně chodí na vyjížďku za dospělým koněm, zbytek týdne na procházky na ruce. K dispozici ke krmení mám oves (nemačkaný). Ráda bych také dokoupila krmnou směs a podávala směs těchto dvou krmiv. Můžete mi prosím doporučit vhodnou krmnou směs z vaší nabídky a dávkování směsi a jádra? Ještě bych se ráda zeptala, jaký je rozdíl v krmení mačkaným a nemačkaným ovsem? Je vhodné podávat k ovsu a krmné směsi ještě doplňkový preparát (vitamín) pro výživu kloubů? Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Anonym

2007-10-05 10:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 16 měsíční kobylku lze krmnou dávku sestavit z cca 6 kg lučního sena, dále z granulované doplňkové směsi určené pro výživu mladých koní Dibaq JUNIOR v denní dávce 2 kg a 1 kg jádra ( ovsa). K takto sestavené dávce se již nemusí přidávat minerálně vitamínový doplněk pro mladé koně. Druhá varianta může může být cca 6 kg lučního sena, 2 kg ovsa, 0,7 kg extrudované bílkovinné směsi Fitmin OPTI a 100 gramů minerálně vitamínového doplňku Fitmin BALANCE pro mladé koně. Obě tyto varianty pokrývají celkovou potřebu živin vašeho mladého koně. ( plus solný liz) Přídavek kloubní výživy, je-li koník zdravý, je spíše prevence - nic tím nezkazíte, ale je to zbytečné. Mačkáním ovsa se mírně zvyšuje stravitelnost, ale kůň se zdravými zuby nemá s celým jádrem problém. Rozdíl je v objemové hmotnosti - doporučenou dávku si převažte, protože např. litr celého ovsa bude těžší než litr mačkaného.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Máme středního černého knírače a doteď jsme krmili granulemi Fitmin Maintenance. Zajímalo by mě jestli by jsme mohli krmit granulemi Fitmin Performance když pes občas běhá agility ale ne soutěžně spíš jen pro zábavu. Děkuji za odpověď.

Anonym

2007-10-04 08:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
To opravdu záleží na odhadu aktivit. Jen občas si pro zábavu zaběhnout agility je hodně málo na to, abychom mohli říci, že je pes hodně aktivní. Já myslím, že mu Fitmin Maintenance úplně stačí.

Fitmin

Mám problém s mou kobylkou Norika!!!Jsou to dva dni co u nás byl kovář,hned den po tom kobylka začela kulhat na přední nohy, zvedá je do vzduchu, střídá levou a pravou!Je velmi nervozní!!!Svaly na nohou má tvdé a velmi teplé!!!!Bojím se že by mohlo jít o schvácení kopyt, ale nevím!!!Díky za radu!!!!

Anonym

2007-10-03 10:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jestli před kováním neměla kobylka problém, tak její chování bude reakcí na práci kováře. Kovář jen strouhal nebo koval? Byla před tím kobylka okutá nebo byla okována po delší době nebo poprvé? Její chování může být "jen" reakce na něco na co nebyla dosud zvyklá nebo mohla být zakována. Nejlépe pozvat veterináře nebo jiného zkušeného kováře, který posoudí konkrétní stav. Nemyslím si, že se jedná o schvácení, které spíše souvisí s výživou a které by se, jak píšete, neprojevilo jako reakce na návštěvu kováře.

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat na krmení rýžovými otrubami. zda jsou známé nějaké nežádoucí reakce u krmených koní , např. průjem apod.? Je potřeba koně na otruby postupně navykat a popřípadě v jakém množství ? Předem děkuji za odpověď. Zuzana

Anonym

2007-10-02 11:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Při podávání rýžových otrub, které nabízíme pod obchodním názvem Formula REFORMER, které jsou technologicky stabilizované a obohacené o vápník na vyrovnání poměru Ca : P, jsem se za cca 5 let, kdy tento krmný doplněk nabízíme, nesetkal se žádnými nežádoucími účinky. Jediné na co vždy upozorňuji je obsah gamma oryzanolu v rýžovém oleji - přírodního anabolika, které by mohlo být bráno jako dopinková látka. Proto není vhodné tento doplněk podávat během sportovní nebo dostihové sezóny. Doporučená denní dávka je 0,5 - 1 kg. Tak jako při každě změně nebo úpravě krmné dávky je třeba nové krmivo přidávat postupně a celková změna na novou krmnou dávku by měla probíhat během týdne až deseti dnů.

Fitmin

Vlastním 13-letou kobylku křížence českého teplokrevníka s arabem, kobylka je strašně chudá, s veterinářem jsme zjistili, že příčínou jsou žaludeční vředy, začala jsem podávat léky, ale nevím jak, a čím by bylo vhodné jí krmit, taky by měla dostávat vítamíny na svaly, srst i trávení, ale nevím jaké by pro ni byli nejvhodnější, už sama od sebe je od přírody dost nérvozní. Dík za odpověď.

Anonym

2007-10-02 04:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zkuste k cca 7-8 kg lučního sena přidávat cca 2,5 kg velmi dobře stravitelného extrudovaného krmiva, např. Fitmin COMPLETE, kdy se již nemusí přidávat minerálně vitamínové doplňky ani jádro. Jestli potřebujete, aby se kobylka rychleji nasvalila tak přidávejte 0,5 - 1 kg rýžových otrub, které nabízíme pod obchodním názvem Formula REFORMER. Celkové doporučené dávky rozdělte do jednotlivých krmení. Pro lepší regeneraci po léčbě by bylo vhodné přidávat bylinnou směs Herbs REGENERATION, která mimo jiné obsahuje ostropestřec mariánský, probiotika jako živou kvasinkovou kulturu Yea sacc a jogurtovou kulturu enterococcus, proti stresu vitamín C a pro podporu imunity selenové kvasinky a také vitamín E.

Fitmin

Dobrý den, chci se zeptat, co mám dělat když je můj pes tlustý,a přitom krmim Fitminem light a chodím s ním na procházky, dávám granulí méně než ostatním psům. PS:je to německý boxer Děkuji Míša

Anonym

2007-10-02 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Někteří psi, stejně jako někteří lidé, mají sklony k tloustnutí. Doporučuji rozdělit denní krmnou dávku na více částí, ještě více fyzické aktivity a ještě méně krmiva, ovšem s tím, že mu budete chybějící vitamíny a minerální látky dodávat ve formě krmného doplňku. Asi nejvhodnější se jeví Fitmin Vitaregen.

Fitmin

Dobrý den, krmím svého psa F.maxi maitenance. Byly mu zjištěny kamínky cysteiny v močovém měchýři. Chci se zeptat, jestli pro snížení dávek živočišných bílkovin v denní dávce krmiva je možné dál používat krmení Fitmin a ke granulím přidávat např. rýžové těstoviny nebo používat krmivo light. Hledám jiné řešení než vet. dietu, protože je příliš drahá a psovi nechutná. děkuji L.

Anonym

2007-10-02 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vámi navržená alternativa může být funkční, ale nelze to zaručit. Pokud budete přidávat těstoviny, přidávejte vitaminominerální přípravek Fitmin Vitaregen. Ani zde však nezaručujeme funkčnost a jen těžko lze stanovit dávkování doplňku. Přečtěte si odpověď specializovaného veterinárního lékaře MVDr. Jana Vajce: <p> "Cysteinová krystalurie (tvorba krystalů) i urolitiáza (tvorba močových kamenů) je méně častým onemocněním. Ve většině případů se jedná o metabolickou poruchu při zpracování aminokyseliny cystein. Optimálním řešením všech urolitiáz je používání pro výživu pacientů veterinární léčebné diety určené pro daný typ kamenů. Na trhu je 5 značek veterinárních diet, pokud vám pes nechce jednu přijímat, vyzkoušel bych od jiného výrobce. Zda bude právě u vašeho psa použití standardního krmiva light fungovat nevím, musela by se tato změna krmiva vyzkoušet - krmit cca 14 dní jiným krmivem a po té době provést nový rozbor močového sedimentu. Kombinaci granulovaného krmiva a těstovin bych nedoporučil, při dlouhodobém zkrmování může dojít k dysbalanci minerálních látek a vitamínů."

Fitmin