VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 71 72 73 74 75 76 77 ... 82 ... 109
Před nedávnem jsme tu řešili neúspěšné hubnutí mé fenky středního plemene. Musela zhubnout kvůli operaci. Light granulky nepomohly, proto jí byla nasazena veterinární dieta. Dnes má feňule již operaci úspěšně za sebou a můžeme se vrátit k původním granulkám Fitmin Light. Ráda bych věděla, jaké dávkování je správné, když má 19 kilo a na této váze bych ji potřebovala udržet i do budoucna. Děkuji za odpověď

Anonym

2007-11-30 09:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Správně by měla dostávat 300 gramů tohoto krmiva, pokud by začala přibývat na váze, můžete denní dávku snížit až na 250 gramů. Doporučuji krmit dvakrát denně, tu druhou část raději menší a odpoledne, ne pozdě večer.

Fitmin

Dobrý den, prosím o informaci, zda je vhodné koně krmit vojtěškovým senem? Jaké jsou jeho klady a zápory? Předem děkuji!

Anonym

2007-11-30 01:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kvalitní vojtěškové seno je vynikající krmivo, ale.... Vojtěška obsahuje vysoký obsah dusíkatých látek ( bílkovin) i vyšší obsah vápníku. Proto je třeba krmnou dávku správně spočítat, aby nedocházelo k překrmování bílkovinou a poměr vápníku a fosforu v celkové krmné dávce byl poměru 1,5 : 1. Vhodné je třeba vojtěškové seno míchat s lučním senem, např. 1:1 nebo lépe 1/3 vojtěšky a 2/3 luční seno. Pro lehkou práci přidávat cca do 3 kg koncentrovaného krmiva a popřípadě minerálně vitamínový doplněk a solný liz. Vojtěšku je vhodné přidávat koním v horší tělesné kondici nebo kojícím klisnám, kdy potřeba bílkovin je vyšší než u dospělých koní. Také mladý kůň ve růstu potřebuje kvalitní bílkovinu v dostatečném množství pro svůj vývoj, ale vždy je třeba mít krmnou dávku dobře spočítanou, protože vzlášť u mladých koní můžete vysokou dávkou bílkovinného krmiva udělat nevratné vývojové chyby.

Fitmin

Dobrý den, mám dotaz ohledně mé 10-ti leté klisny teplokrevného typu. Klisna je velice temperamentní, chodivá, lehce znervózní, ale velmi těžko se uklidňuje. Asi se bude jednat o vrozené chování, protože oba její dědové jsou plnokrevníci. Používám ji spíše na rekreaci, občas lehkou práci a má k dispozici celodenní výběh. Krmím v malém množství (max. 1 l denně) granule nebo müsli pro koně v klidu nebo lehké zátěži, k tomu přidávám vitamino-minerální doplněk, v boxe má k dispozici minerální liz a sena dostává dostatek a často. V létě je vcelku v pohodě, ale vše se stupňuje s přicházející zimou a čím je nižší teplota, tím je její temperament, nervozita a chuť jít co nejrychleji dopředu silnější. Takže když je velký mráz a kolem sníh, stává se z ní někdy dost těžko jezditelný a zvladatelný kůň. Myslíte si, že by v jejím případě mělo význam podávat přípravek s vysokým obsahem hořčíku na zklidnění?Děkuji za odpověď a za radu. R. K.

Anonym

2007-11-28 01:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V zimním období se zpavidla s koňmi méně pracuje a koně bývají plni energie, kterou dávají najevo. Vyšší dávky hořčíku snižují využitelnost vápníku, proto nejsem příznivcem hořčíkových krmných doplňků určených ke zklidnění koní. Vhodnější mi příjdou doplňky sestavené z účinných bylin jako je např.třezalka nebo meduňka. Podle toho, co uvádíte kobylku nepřekrmujete, ale chce to s ní i v zimě dostatečně pracovat ( delší klusovou práci), aby svou energii vydala v pohybu. Krmná dávka může být sestavena z cca 8 kg lučního sena a 2,5 kg granulované směsi pro lehkou práci např. Dibaq SPORT plus. K této směsi již nemusíte přidávat žádné minerálně vitamínové doplňky.

Fitmin

Dobrý deň, máme Pyrenejského horského psa vo veku 12 mes. Momentálne ho kŕmime krmivom Fitmin maxi junior, moja otázka však znie, či máme ponechať krmivo dlhšie ako je písané, pretože toto plemeno rastie až do 2 rokov? Ďakujem, Zuzana

Anonym

2007-11-26 12:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Nic nezkazíte tím, když budete psa těmito granulemi krmit do dvou let jeho věku. Je to přece jenom vzrůstově i hmotností větší plemeno psa.

Fitmin

Dobrý den, máme BSP je moc fajn umí všechny základní povely rád cvičí ale nemůžeme ho přivolat. Raději bude čuchat než aby přišel. Co musíme udělat aby jsme tuto chybu odstranily? Děkujeme

Anonym

2007-11-24 07:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Na každého psa platí něco jiného, každý se učí různě dlouhou dobu. Chyba nastala již někde v minulosti a bude těžké ji napravit. Pes musí přijít rád a nebo být natolik poslušný, že přijde aby splnil rozkaz svého pána, který mu velí. Druhou možnost nyní vylučuji, protože se zdá, že Vás má takzvaně "na háku". Prostě u něj nemáte přirozenou autoritu, kterou křikem nepřekonáte. Chce to si tu přirozenou autoritu u něj získat svým chováním a vztahem k tomu psovi. Druhou možností je lákat psa na pamlsek. Je dobré učit psa přiběhnout na delší vzdálenost s pomocí kamaráda, který psa drží. JAkmile psa zavoláte, kamarád ho pustí, případně trochu pobídne. To by mělo fungovat. Důležitá je praxe a konkrétní pomoc někoho zkušeného. Doporučuji se přihlásit do základního kurzu výchovy psa na nějakém blízkém kynologickém cvičišti.

Fitmin

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak krmit kobylku slezského Norika. Jsou jí 4 roky. Je ježděna každý den min.2 hodiny. Na pastvě cca 4 hodiny deně. Kobylka je ale velmi buclatá:-)Jako hrošík!Tak Vás prosím o radu jak krmit nenasytnou hrošici tak aby stále netlostla!!

Anonym

2007-11-21 10:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Záchovná krmná dávka pro chladnokrevného koně o živé hmotnosti cca 900 kg může být sestavena jen z 15-ti kg lučního sena a přídavku minerálně vitamínového doplňku. V lehké práci lze dávku pro pokrytí potřeb zvýšit na 15 kg sena, 2,5 kg koncentrovaného krmiva ( jádra), 150 gramů minerálně vitaminového doplňku ( EQUIMIN) a zajistit volný přístup k solnému lizu. Chladnokrevný norik je již geneticky stavěn jako mohutný kůň a tak se z něho nesnažte dělat sporťáka. Jestli je skutečně nad optimální hmotností, tak přes zimu je vhodná doba, jak krmnou dávkou bez pastvy a prací regulovat jeho hmotmost. Jádro a minerální doplněk lze nahradit 2,5 kg granulné směsi Dibaq SPORT plus.

Fitmin

V říjnu jsem si od Vás koupila štěně border collie jménem Nezmar. Píšete, že bych se měla automaticky stát stříbrným členem. Ale když se přihlásím, tak se mi objevuje stále základní členství. Na průkazu původu psa je špatně moje adresa. Místo Dolní Řasice 121, tam má být Dolní Řasnice 121, 46401, Frýdlant. Možná je to tím.

Anonym

2007-11-19 11:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Stříbrné členství se nezískává automaticky, i když na něj máte nárok. O navýšení členství je třeba požádat mailem (fitmin@fitmin.cz) nebo poštou na adresu společnosti Dibaq a.s., Helvíkovice 90, 56401 Žamberk s uvedením důvodu. Nyní už žádat nemusíte. Vše již zařídím sám, adresu opravím. Kartičku s uvedením ID čísla stříbrného člena dostanete poštou. <p> Ať se daří a pozdravujte Nezmara, dejte mu za nás nějaký dobrý pamlsek.

Fitmin

Dobrý den , máme labradorku 18 měsíců starou , váha +-32 kg, od malička je na granulých Fitmin. Naposledy jsme přešli z granulý Fitmin Maxi junior na granule Fitmin Maxi Light z důvodů nadváhy , ale poslední dobou má naše labradorka Gita úplně světlý čumák, je možné že je to složením nového krmení. ????

Anonym

2007-11-19 12:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
O tomto problému jsme již psali zde v poradně, podrobný příspěvek na toto téma vyšel v našem Fitmin magazínu. Příčina změn barvy srsti, čenichu nebo kůže není většinou v krmivu. Nejčastěji je to záležitost genetická. Ovlivňuje to i několik dalších faktorů.

Fitmin

Mám něm.ovčáka 8 let má jednu zadní nohu o předloktí kratší ,dávám mu Fitmin maintenance poradte mi rosím zda jsou tyto graule vhodné a jestli mu mám dát nějaké vitamíny na klouby . Pejsek je čily běhá jen někdy se huře zvedá kažý den s ním chodím na hodinu na procházku děkuji Jarka

Anonym

2007-11-18 05:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vybrané krmivo je pro tohoto psa vhodné. Jednou za rok můžete psovi dávat náš přípravek Fitmin KLUBY zhruba 6 týdnů. Je dobře když poskutujete svému miláčkovi dostatek pohybu.

Fitmin

Dobrý den, máme mladou fenu obřího plemene a má na obou loktech bursy velikosti tenisového míče. Psa to nebolí a ani jinak neomezuje, spíše jde o estetickou stránku věci. Již jsme zkoušeli masážní gel, pak Traumeel mast atd, ale nic nepomáhá. Můžete poradit, proč se bursy vytvořily a jak je máme odstranit? Děkuji

Anonym

2007-11-16 11:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Bursy většinou vznikají přetížením kloubu. Může ze to dost často dědičná predispozice nebo stavba kostry (například špatné úhlení kostí končetin). Pokud je bursa již tak velká, jen stěží se podaří ji "rozehnat" nějakou mastí nebo masážováním. Případnou operaci by měl dělat zkušený operatér.

Fitmin

můj dotaz se týká fitmincí, je nutné abych každého půl roku zasílala čárové kody? když stejně nenakupuji přes fitmince a pouze objednávám přes váš i-obchod, takže jistě máte přehled o spotřebě krmiva které odebírám, tímpádem mi uniká smysl odesílání již zmíněních čárových kodu. Předem děkuji za odpověd.

Anonym

2007-11-16 10:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud objednáváte přes e-shop, čárové kódy posílat nemusíte.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych se zeptala čím je vhodné krmit koníka při akutním schvácení kopyt. Schvácení je těžké,došlo k rotaci kopytní kosti. Po domluvě s vet. podáváme pouze pšen.otruby jako náhradu za jádro plus luční kvalitní seno a jako přídavek mrkev a nepatrné množství krmné řepy. Ke schvácení došlo před dvěma měsíci. J e to navíc klisna a je březí. Termín porodu je půlka února. Zajímalo by mně tedy co by bylo nejvhodnější. Děkuji

Anonym

2007-11-15 01:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Základem je dieta s nízkým obsahem bílkovin, lehce stravitelná a vyvážená. Pro koníka 8 let starého, o hmotnosti cca 450 kg ve třetím trimestru březosti po schvácení kopyta lze krmnou dávku sestavit z cca 8 kg lučního sena, 1,5 kg Fitmin COMPLETE, 70 g Fitmin MACRO ( pro doplnění minerálních látek - Ca, P, Mg, Na). Vhodný je přídavek elektrolytů ( 30 g)a doporučil bych kůru bylinnou směsí Herbs REGENERATION ( 40 g/den). Přídavek cca 0,5 kg mrkve ( krmné řepy)je vhodným dietetickým doplňkem. S takto sestavenou krmnou dávkou bude mít kobylka dostatek energie, cca do 90% potřeby bílkovin ( záleží na obsahu v seně) a dostatek minerálních látek i vitamínů pro sebe i vyvíjející se hříbě. Jestli máte zájem o osobní konzultaci zavolejte našemu výživářskému konzultantovi, panu Dušánkovi na tel.777552275.

Fitmin

Dobry den, mam prosbu ohledne vhodnosti krmiva Fitmin pro moji 8-mi mesicni fenu vlkodava, doted jsem krmila krmivem Royal Canin, ale potrebuji prejit na krmivo nizsi cenove relace!!Potrebovala bych najit adekvatni nahradu!!!dekuji predem za odpoved!!

Anonym

2007-11-14 09:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jedním z našich zlatých členů je právě chovatelka irských vlkodavů. Dlouhodobě krmí granulemi značky Fitmin a je velmi spokojená, má i vynikající výsledky na výstavách. Doporučuji postupně během několika dnů přejít na krmivo Fitmin Maxi Junior. Až fena dospěje, přejděte na Fitmin Maxi Maintenance.

Fitmin

chtěla bych se zeptat jestli jako člen dostanu magazín a kam mám poslat informace o mém štěněti abych dostala balíček pro štěňata. Z vašich informací jsem to moc dobře nepochopila. Děkuji za odpověď

Anonym

2007-11-12 04:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
KAždý člen Fitmin klubu má nárok na poslání Fitmin magazínu zdarma. Informace o štěněti zasílejte na adresu fitmin@fitmin.cz nebo poštou na Dibaq a.s., Helvíkovice 90, 56401 Žamberk. Zašlete je co nejdříve po tom, co se rozhodnete jaká jména štěňata dostanou. Abyste získala certifikáty a balíčky pro štěňata, je nám nutné poslat:<p> ? doklad o narození štěňat ( kopie žádosti o zápis do plemenné knihy nebo potvrzení od veterinárního lékaře)<p> ? kopie průkazů o původu rodičů, pokud se jedná o štěňata od rodičů bez PP alespoň jména rodičů<p> ? jména štěňat.<p>

Fitmin

Dobrý den, doslechla jsem se o vás od kamarádky, že prý máte skvělý krmivo, mám psiska pět let a od začátku krmim proplanem ... jenže mi začly tloustnout starší holky, je fakt že jsou po kastraci, ale maj 4 hodiny denně venku, maj už proplan light a ještě dostávaj uplný minimum ... Myslíte, že kdybych změnila na Fitmin, že by to mohlo pomoct??

Anonym

2007-11-07 12:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Myslím, že změna na Fitmin Light by se mohla projevit. Když k tomu ještě trochu změníte techniku krmení, může se to projevit za několik týdnů. Dávejte psovi do misky jen tolik, kolik sežere než zdvihne od žrádla hlavu, pak mu misku odeberte. Denní krmnou dávku rozdělte na dvě, s tou druhou nečekejte až na večer, ale dejte mu jí někdy odpoledne. Vyvarujte se přílišného podávání pamlsků a nekrmte od stolu.

Fitmin

Dobrý den. Mám problém se svou 5 letou fenou jorka. Máme dvě feny jorka (doma) - 10 letou terezu a 5 letou Viki. a venku fenu astraláka a salašníka. Doposud jsme bydleli v Praze a malé feny byly tedy v Praze, velké na statku s koňmi. S malými jsme na statek za hezkého počasí také jezdili. Nyní jsme se na statek již konečně přestěhovali. Malé feny byly zvyklé chodit na záchod na noviny. Zcela spolehlivě a bez problémů. v praze měly v koupelně noviny, na druhé straně pak pelech a misky. Na statku jsem dala pelech a misky do obýváku, noviny na verandu. Starší zde naprosto bez problémů chodí na záchod ven, nebo na noviny. Mladší však ven nechce - bojí se velkých fen. a počůrávala se v obýváku na dubovou podlahu. Napadlo nás, zda není problém v pelechu a miskách, přesunulo se tedy obojí na verandu k novinám. Za každé počůrání byla fenka potrestaná vytaháním za kůži za krkem, věděla že to je špatně, stačilo se na louži podívat a běžela na novny. Poté, co jsme vše přestěhovali na verandu, začala na noviny chodit. Pokaždé jsme ji veeelmi pochválili. Nyní však najednou zas ejako když utne a od nevděle od večera nešla na noviny ani jednou, pokaždé do obýváku, jednou do chodbičky...jediné, co mne napadlo, v neděli večer starší feně praskla anální žlázka, krvácela, nyní jí léčíme, krev byla i na novinách, ale vyměnila jsem je. jsem bezradná, nevím, co mám dělat a proč to fenka dělá. Manžel zuří (chápu ho, podlaha je dřevěná a olejovaná, zničí se..) a já netuším proč to dělá a co s ní...moc prosím o radu či názor..děkuji.

Anonym

2007-11-06 03:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Někdy je proces učení dlouhý, proces odnaučování může být ještě delší. Otázkou je kdo déle vydrží a kolik času tomu věnuje. I v učení jiných věcí se často stává, že se najednou musíte vrátit někam zpátky a vše nastává znovu. Je to fakt někdy o nervy. S tím je ale nutné počítat a zkoušet to znovu a znovu, být kreativní a všímat si, co by mohlo zabrat. Nemyslím si, že děláte něco špatně. Možná to chce úplnou změnu. Třeba místo novin koupit misku a do ní speciální psí podestýlku, která absorbuje vlhkosti pachy. Doporučuji koupit tu, která dělá hrudky.

Fitmin

Dobrý den starám se v klubu o 5-ti letou kobylu anglického plnokrevníka po jednom hříběti, kterpu si budu kupovat. Jelikož je docela dost mohutná než typický plnokrevník, chtěla bych se zeptat jakým způsobem by mohla být zařazena do plemenné knihy českého teplokrevníka a mohla bych ji připouštět plemennými hřebci teplokrevníka. Co je nutné pokud to jde? Předem děkuji za odpověď. (Chovatele nevím, tak jsem napsala svou adresu, jako budoucí majitelka).

Anonym

2007-11-06 02:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Anglický plnokrevník může být zapsán do plemenné knihy čekého teplokrevníka, když konkrétního koně posoudí místní inspektor chovu koní. Pro region Severní Moravy je to pan Ing. Petr Rydval (Libosváry 82 768 61 Bystřice pod Hostýnem tel.: 608861516. Kontaktujte ho a požádejte o zápis vaší kobylky do plemenné knihy.

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na nejvhodnější krmivo pro 3,5 měsíční fenku basseta. Nyní váží 14,5 kg. Krmíme Fitmin Medium Puppy. Je to nejlepší pro toto plemeno a kdy případně přejít na jiné? Dále by mě zajímalo, zda je vhodné doplňovat nějaké vitamíny či minerály, hlavně vápník nebo je v granulích obsaženo vše potřebné? A ještě jeden dotaz - je normální, že celkem často škytá? Někdy po jídle, někdy i jindy během dne? Děkuji za odpověď, LO.

Anonym

2007-11-04 01:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zvolila jste správně. Fitmin Medium pro štěňata a dospívající psy (Puppy) i Fitmin Medium pro dospělé psy v normální zátěži (Maintenance) jsou kompletní krmiva obsahující všechny látky potřebné k normálnímu aktivnímu životu psa. Pokud však má fenka nějaký problém nebo genetickou dispozici například k dysplazii kyčelního kloubu, pak se mu může nebo dokonce má některý z vitaminominerálních přípravků přidávat. Změnu krmiva z Puppy na Maintenance bych u basseta doporučil zhruba ve věku 15 měsíců.<p> Škytání je fyziologický projev, i člověk někdy škytá aniž ví proč a nemusí to souviset s jeho zdravotními nebo psychickými problémy, ale také může. Přílišné škytání by mohlo být předzvěstí celé řady onemocnění (zažívacího traktu, hltanu nebo hrtanu, plic), ale i zlozvyků (např. když pes hltavě žere). Dost často škytání doprovází velkou invazi škrkavek, ať již momentální nebo prodělanou. Paraziti dráždí bránici a ta reaguje prudkým stažením. Zkuste nejprve fenku odčervit a pokud ani to nepomůže, konzultujte problém s veterinářem, který ji má možnost kompletně vyšetřit.

Fitmin

Dobrý den obracím se na Vás s prosbou o radu - ráda bych také FITMIN zařadila do sortimentu krmiv pro psy nabízených v e-shopu, který připravuji - koho mám kontaktovat pro získání obchodních podmínek a podkladů pro prezentaci výrobků na stránkách e-shopu? Mnohokrát děkuji za odpověď Ivka (omlouvám se, že chybí podpis, zatím se nechci "zveřejnit")

Anonym

2007-11-01 01:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pošlete email na adresu krejsa@dibaq.cz. Uveďte město, odkud jste. Přiřadíme Vás konkrétnímu obchodnímu zástupci, který Vás bude kontaktovat a dohodne s Vámi podmínky.

Fitmin

Dobrý den, chtělala bych vás poprosit o složení krmné dávky pro 8letého hůře krmitelného valacha vysoko v krvi. Chodí parkury. Hubený není,žebra mu nekoukají,ale potřeboval by nabrat svalovou hmotu. Sena má co sežere, dostával 1,5 kg ovsa a 1,5 kg granulí + vitamíny. Teď jsem koupila Fitmin OPTI a EQUIMIN. Ve stáji je k dispozici v ceně ustájení oves, lněnné semínko, vojtěškové granule a sladový květ. Poradíte mi, jak z toho vybrat a složit krmnou dávku? Nemám moc velké finanční možnosti. Děkuji.

Anonym

2007-11-01 12:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro vašeho koně může být krmná dávka sestavena z cca 8 kg lučního sena, 2,5 kg jádra ( ovsa), 0,5 kg Fitmin OPTI, cca 1 kg Fitmin ENERGY, 120 gramů min-vit.doplňku EQUIMIN a cca 70 gramů soli ( nejlépe ve formě solného lizu). Dávka Fitmin ENERGY je závislá na intenzitě denní práce. Když nepracuje stačí 1/4 kg, když intenzivně pracujete můžete dát až 1,5 kg. Pro lepší nasvalení je vhodné přidávat rýžové otruby v dávce cca 0,5 kg, které máme v nabídce pod obchodním názvem Formula REFORMER nebo nyní extrudované pod názvem Formula REFORM EX. Přídavkem vařeného lněného semínka a sladovým květem nic nezkazíte, to jsou velmi dobré a dieteticky vhodné komponenty, ale krmnou dávku tím významně neovlivníte. S vojtěškovými granulemi opatrně. Vojtěška je také kvalitní zdroj bílkovin,( vhodný i pro nasvalení koně) ale více než 0,5 kg denně bych nedoporučoval. V případě, že budete dávat 0,5 kg vojtěškových granulí pak můžete dávku Fitmin ENERGY snížit na cca 0,5 až 1 kg i při střední zátěži.

Fitmin

Prosím o radu. Máme štěně dobrmana a dostává Váš výrobek řady Fitmin medium. V dospělosti by jeho hmotnost měla být vyšší než 40kg. Vzhledem k tomu, že názory veterinárních lékařů jsou různé: někteří nám doporučují výrobek MEDIUM a jiní zase výrobek MAXI, prosím o radu, jakou řadu Vašeho výrobku máme krmit. Snažíme se jej vychovávat jako pracovního psa. Děkuji za odpověď.

Anonym

2007-10-31 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vím, že se pro dobrmana uvádí jako optimální hmotnost mezi 32 a 42 kilogramy. Pomyslná hranice mezi středním a velkým psem je pro naše krmiva uváděna 35 kg. Tak si vyberte. Vzhledem k tomu, že dobrman je štíhlý a v dospělosti poměrně vysoký pes, má poměrně dlouhé kosti. To by mohlo v době dospívání způsobovat růstové problémy vedoucí ke kulhání. Proto bych zvolil krmivo řady Fitmin MAXI.

Fitmin

Dobrý den, mám dotaz ohledně 5-ti letého basseta Bruna. Trápí ho moč.kameny. Opakovaně byl přeléčován ATB. Před rokem byl na operaci, při které málem vykrvácel pro špatnou srážlivost. Nyní se kameny objevily znova, a byl doporučen k další operaci. Při uvedení do narkózy mu však začaly praskat žilky a zákrok nebyl proveden. Zatím má dietu(granule od Royal Canin-Urynary SO LP 18)a od 10.9. dostává Ammonium chloratum 2xD/3g. Proto by mě zajímala jiná,je-li nějaká, možnost léčby. Díky za odpověď. Katka

Anonym

2007-10-30 04:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
O odpověď na tuto otázku jsem požádal MVDr. Jana Vajce:<p> "Z vašeho dotazu bohužel není zřejmé, o jaký typ močových kamenů se jedná, ale podle typu použité diety se bude jednat o struvit (fosforečnan hořečnato-amonný). S použitím ammonium chloratum bohužel nemám zkušenosti, ani mě není známo, že by se používal při léčbě močových kamenů. Podle názvu je zřejmé, že obsahuje látku, ze které se tvoří tyto močové krystaly. Dietní krmivo je optimálním řešením pro léčbu močových kamenů, především jako prevence recidivy. Struvity se rozpouští v kyselém prostředí, při pH moči 6,5. Pokud pes nechce přijímat dietní granulované krmivo, lze doplnit standardní krmnou dávku (vařenou nebo kompletní krmiva) pastou na okyselení moči. Důležité je pravidelně vyšetřovat moč a močový sediment."

Fitmin

Dobrý den, mám novofundlanda, krmím Fitminem, kondice velmi dobrá i růst, ale zdá se mi, že hodně líná a srst není, jaká by měla u NF být(stáří 5 měsíců). Děkuji

Anonym

2007-10-29 08:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
První línání bývá u některých psů dost intenzivní, to je dost individuální vlastnost. V období línání nemívá srst přijemný vzhled. Předpokládám, že se to zlepší. Lepší ale bude, když psovi koupíte náš doplněk Fitmin SRST a budete mu ho přidávat v doporučeném množství po dobu zhruba šesti týdnů.

Fitmin

Prosím o kontakt na přímý nákup (ne objednávka) granulí Fitminu pro štěně jorka v Praze.

Anonym

2007-10-29 03:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V Praze máme zhruba šedesát prodejen kde můžete Fitmin produkty koupit, v téměř polovině z nich můžete uplatnit klubové slevy ve formě Fitmincí. Jejich seznam najdete také na této internetové adrese: http://www.fitmin.cz/index.asp?start=605&idc=589&okr=560

Fitmin

Dobrý den, měla bych dotaz ohledné krmné denní dávky pro 9-ti měsíční klisnu haflinga. Koník má v zimě volný přístup k senu, v létě pastva. Děkuji

Anonym

2007-10-28 06:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jen seno nebo jen pastva nestačí mladému koni v potřebě živin pro zdravý růst a vývoj. Pro 9 měsíčního haflinga může být krmná dávka sestavena z 7 kg lučního sena a nějaké doplňkové směsi, která dodá živiny, které v senu ( pastvě) chybí. Např. 1,5 kg doplňkové směsi Dibaq JUNIOR může být vhodným řešením pro dodání chybějících živin.

Fitmin