VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 70 71 72 73 74 75 76 ... 82 ... 109
Poraďte mi prosím vhodné složení denní krmné dávky pro ročního hřebečka shagya-araba. Celodenní přístup k vojtěšce a minerálnímu lízu. Celodenní pobyt ve výběhu s kolegy, přes noc ve stáji. Možnost krmit i ječným šrotem. Děkuji za odpověď.

Anonym

2008-01-07 05:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro dodání energie a bílkovin stačí cca 3 kg lučního, 2kg vojtěškového sena a 1,5 kg jádra ( ječmene). Problém je s minerálně vitamínovou výživou. Minerální liz není vhodný zdroj minerálních látek pro koně a zvlášť pro mladé koně, protože nemůžete ovlivnit denní dávku a poměr jednotlivých živin. Při krmení vojtěškou je krmná dávka bohatá na vápník a chybí fosfor, dále nevíte kolik kůň denně přijme stopových prvků jako je měď, selen, železo, zinek, mangan,... . I když je celý den ve výběhu, je dobře, že na noc chodí do stáje a lze krmit individuálně. Při zkrmování vojtěšky je vhodné přidávat zdroj fosforu ( např. pšeničné otruby)- k výše uvedé dávce stačí 0,5 kg pro vyrovnání poměru 1,5 Ca : 1 P a také přidávat minerálně vitamínový doplněk určený pro mladé koně. Chyby ve výživě v období odchovu se v dospělosti už těžko napravují a často jsou nevratné. Proto stojí za to do mladých koní investovat ( a to nemyslím jen peníze, ale hlavně se informovat, a chybám předcházet).

Fitmin

Dobrý den, jsem už opravdu zoufalá a budu vděčná za jakoukoli radu. Mám doma 3letého psa, Border collii. Je moc hodný, rád se učí nové věci a sportuje. Od doby, co ho přešla puberta je i poslušný a snaživý. Ale máme jeden problém, který se mi stále nedaří vyřešit. Když Rickyho někde pustím z vodítka a jede poblíž vlak, bezhlavě se za ním řítí. Nevím co s tím a při každém jeho úteku za vlakem jsem šílená strachy. Jednou už nechybělo moc. Když je na vodítku, tak sedí u nohy a klidně vlak pozoruje. Je-li však bez vodítka, okamžitě se za ním vrhá, i když se ho snažím přivolat (na to jinak okamžitě reguje). Mám strach, že jednou to stihne dřív, než vlak přejede, poradíte mi někdo, prosím? Děkuji předem.

Anonym

2008-01-07 01:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Když se něco pohybuje, borderce to sepne a vybaví se jí dávný instinkt pást co se dá. Nejraději by sehnala všechny vagóny dohromady a přivedla je k Vám. Takhle se někteří psi chovají i když vidí jet auto nebo někoho na kole. Zkuste tento zlozvyk odbourat tím, že s ním budete trénovat tu část výcviku pasení, kdy psovi nedovolíte běžet k ovcím přímo, ale velkým obloukem, případně když mu velíte jít dál od stáda. Vyžaduje to od Vás trochu fyzické aktivity. Jakmile uvidíte vlak, postavíte se mezi vlak a psa a budete psa odhánět na opačnou stranu. Musíte se snažit být pořád mezi vlakem a psem. Pro jistotu můžete psa mít na osmimetrové šńůře, případně poprosit kamaráda, aby psa na té šňůře držel on. Je ale vidět, že pes Vás moc nerespektuje, když Vás poslouchá jen když chce. Pokuste se mu dát víc svoji nadřazenost, například tím, že do místnosti budete nejdříve vstupovat Vy a potom teprve pes. Právě tak tomu bude u vrátek ze zahrady. Otevřte je, ale žádejte od psa aby počkal až projdete Vy.

Fitmin

Dobrý den, máme si přivézt 9-měsíční kobylku trakena kříženého ČT. Je zima a pastva teď není jak by měla vypadat její krmná dávka na celý den a jak by se měla postupně zvyšovat vůči postupujícímu věku. Moc děkuji za odpověď . Jana

Anonym

2008-01-04 11:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Mladý kůň potřebuje kvalitní bílkovinu pro svůj růst a tvorbu svalové hmoty, dostatek minerálních látek ve správném poměru nejen pro tvorbu kostry, ale jejich zastoupení i s vitamíny je nezbytné pro všechny metabolické pochody v těle. Pro 9-ti měsíční hříbě může být denní krmná dávka složena z cca 5 kg lučního sena, 1,5 kg jádra ( ovsa), 0,75 kg Fitmin OPTI ( zdroj kvalitní bílkoviny) a 120 gramů min-vit doplňku pro hříbata, např. Fitmin BALANCE. S postupujícím věkem postupně zvyšovat dávku píce ( sena) do 8-10 kg a jádra do 3 kg. Krmná dávka se podstaněji mění s počátkem tréninku - zvýšením podílu energie a jiným poměrem minerálních látek a vitamínů.

Fitmin

p.ing, děkuji vám za radu!vyzkouším. mužete mi prosím ještě poradit ohledně celkového krmení..nějakou kompletní krmnou směs pro staré koně. Nevím co mu mužu dopřát v jeho věku a při jeho střevních potížích.. Jablka i mrkev jsem ůplně třeba vysadila. Zda tvrdý chleba, sladový květ-kvůli míchání s vodou-když z něj jde voda-alespon k podání vitamínů mohu přikrmit?Slámu, jestli může pšeničnou..že prý starý kůn by vůbec neměl mít na krmení pšenici..ale co jsem pátrala, krmné směsi jsou bud melasovány nebo s pšenicí. Tak vůbec NETUSIM.. A jak třeba s vápníkem, min, vit?Stačí mu co je obsaženo ve standartních přípravcích?No, je toho spousta vidte ale ráda bych mu dopřála to nejlepší aby tu byl s námi co nejdéle. Předem vám mnohokráte děkuji!Petra

Anonym

2008-01-03 10:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Na téma výživa starého koně je v této poradně několik příspěvků. Když si kliknete na Přehled podle témat, tak se dotazy seřadí podle abecedy. V jedné odpovědi "Starý kůň" je citován celý článek o výživě seniorů. Základem je vysoká stravitelnost a zastoupení všech nezbytných živin - bílkovin, minerálů, vitamínů a dostatek energie. To všechno splňuje Fitmin COMPLETE v denní dávce 2 kg. Při poškozeném chrupu lze extrudované granulky namačkat v mačkači na obilí nebo navlhčit.

Fitmin

prosím o radu,10 l.valach čt, v lehké sportovní zátěži, momentálně práce lehká v terenu. Má nažloutlý nezapáchající trus v podstatě bobky nedrží moc ani pohromadě,při kydání se rozpadají. Krmim 2krát denně,1kg energys relax,1kg šrot.ječmen,1kg extrud.kukuřice,3kg vojtěškové seno,4kg luční seno, vidle slámy..stojí na pilinách. Celý den je ve výběhu a 2hod pod sedlem. Má sůl i vit.a H vit.na kopyta. Koník je pořád hubený,nemůžem ho zakulatit. V podstatě co sežere to zas vykadí..plné velké kolečko bobků přes noc. Ostatní koně ve stáji mají stejnou jen hmotnostne upravenou stravu a trus i jejich objem je normální. Má taky trochu nervové problémy od neustálého léčení bradavic a v podstatě už jen když přijdu do boxu čeká nějaké ubližování..a hned stachy kadí. Průjem ale nemá. Pod sedlem je klidný a nebo se tak rozčilí že pak neudělá klidný krok. Poradte prosím ohledně krmení koníka. Děkuji vám

Anonym

2008-01-03 10:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Příčina asi není ve složení krmné dávky, ale v trávicím ústrojí. Problém může začínat už v žaludku poškozením žaludeční sliznice. Bolest v žaludku se projevuje i na celkovém nervovém podráždění a naopak zvýšená nervozita a stres bývá jedna z příčin tvorby žaludečních vředů. Bylo vhodné udělat specializované vyšetření trávicí soustavy včetně endoskopu. Zvýšení stravitelnosti lze ovlivnit složením krmné dávky, a také přídavkem probiotik. Doporučit vám mohu směs bylin Herbs REGENERATION pro pročištění organismu a pro podporu mikroflory v trávicím ústrojí koně v denní dávce 40 gramů. Když bude mít trávení v pořádku, tak extrudovaná kukuřice nebo kvalitní vojtěškové seno ve vámi uvedených dávkách na něm musí být vidět. Pro správnou peristaltickou střevní činnost je také nezbytný dostatek vlákniny. Vyvážená krmná dávka, ve které jsou obsaženy všechny živiny včetně minerálních látek a vitamínů může být sestavena z 4-5 kg lučního sena, 3 kg vojtěškového sena, přídavek extrudované kukuřice ( do 1kg), Fitmin COMPLETE 2 kg a volný přistup k solnému lizu.

Fitmin

zdravím, prosím poradte, nalezené kotě asi 2měsíční,kočička, problém s potravou. Má v podstatě pořád průjem občas zvrací bílou pěnu. Je odčervené. V obchodě mi poradili krmení od royal canin baby cat s trochou mlíčka od Gimborn. Malinko se to zlepšilo ale po pár dnech mi to číča přestala papat. Samotné suché jí nechutná,zvlhčené už vůbec ne. Je hubenoučká,mnouká hlady. Z donucení pak nákou granulku spapá. Můžete poradit třeba nějakou konzervu pro malé kotátka?zkoušeli sme Friskies ale zas to přestala papat. Dekuji vam

Anonym

2008-01-03 09:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Problém nebude v potravě, ale v kotěti, přesněji řečeno v jeho zdravotním stavu. Doporučuji neodkladně navštívit veterinárního lékaře a požádat o celkové vyšetření.

Fitmin

Dobrý den, loňskou zimu jsem si koupila A1/1. Byla docela hubená. Přes léto se na pastvě krásně spravila. Teď však ovšem začíná opět hubnout. Krmím granule Energy´s Relax + pečivo a dále jablka, mrkev, řepa, podle toho, co zrovna je. Mohli by jste mi prosím poradit optimální krmnou dávku? Děkuji

Anonym

2008-01-03 01:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
To, že kobylka hubne znamená, že přijímá méně živin než je její potřeba. Pro 13-ti letou kobylku A 1/1 využívanou pro hobby je k dodání energie a bílkovin dávka cca 8 kg lučního sena a cca 2 kg vámi uvedených granulí. Při této krmné dávce jsou ale stopové prvky jako měď, selen nebo vitamín D jen na poloviční potřebě. Buď budete k senu dávat 4 kg granulované směsi s tím, že by jste dodala i více živin pro zvýšení hmotnosti nebo zkuste změnit doplňkovou směs, která bude stravitelnější a vyváženější. Např. za 2 kg extrudované směsi Fitmin COMPLETE a 8 kg lučního sena. Přídavek jablek nebo okopanin živinově celkovou krmnou dávku neovlivní. Dávku pečiva lze přirovnat k dávce jadrného krmiva a cca do 0,5 kg denně nic nepokazíte, jen krmení vaší kobylce příjemně zpestříte.

Fitmin

zdravím, mám 24letého hřebce A 1I1. Využíván již jen k občasným lehkým vyjíždkám. Celý den tráví ve výběhu s pastvou, vodou. Krmím 2krát denne, luční seno4-5kg, hrst mačkaného ječmene,0,5kg extrud.kukuřice, hrst tvrdého chleba, vit.min.sul liz.2krát za rok Alawis Dual kura na klouby. Podestýlka slaměná,ječná nebo pšeniřná. Zhruba 3 roky trpí na stříkání prujmové vody ze zadnice. Přes léto je stav normální,jak se zhorší pastevní podmínky, začne z něj při prdnutí jít voda. I při jakém koliv nervovém rozrušení. Jinak ale trus má tuhý,ne uplně tvrdý ale bobky jsou kulaté,mazlavé jen při rozšlápnutí je vidět vodnatost.žádné nestrávené zbytky. Vysadila jsem uplně pš.otruby i sladový květ které jsem míchala s tepl.vodou a má jen ,,suchou stravu,,Zkoušela jsem i probiotika ale uplně bez výsledku. Nevím si už rady..veterinář řekl že je starý at se s tím smířím že mu špatně pracujou střeva... Ale proč v létě je vše v pořádku a v zimě na to trpí..,Mužete prosím zkusit poradit jestli je to výživovým nebo nervovým problémem. Děkuji MOOC

Anonym

2008-01-02 07:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Při podobných problémech máme velmi dobré zkušenosti s živou kvasinkovou kulturou Yea sacc. Pro vašeho seniora by bylo vhodné udělat celkovou regenerační kůru a doporučit vám mohu směs bylin Herbs REGENERATION, ve které jsou obsaženy výše zmíněné kvasinky, ale i jogurtová kultura enterococcus, ostropestřec mariánský, směs dalších účinných bylin, doplněk antioxidantů selenu a vitamínu E a  také vitamínu C, který také působí protistresově. Denní dávka je 40 gramů a balení 2 kg tedy vydrží na 50 dní.

Fitmin

Dodrý den, chci se zeptat,čím mám připustit 4letou klisničku Welsh Pard Bred. Hříbě bude na normální ježdění(nebude s ním parkur ani nějaké závody). Můžu připustit Shayga-Arabem? PS:rodila by poprvé Děkuji Míša

Anonym

2007-12-31 08:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Když vyberete ne příliš mohutného hřebce plemene Shagya Arab, tak by při porodu neměl být žádný problém.

Fitmin

Dobrý den, mám sedmiletou fenu irského vlkodava a začíná u ní artróza pravého kyčelního kloubu. Můžete mi poradit vaše přípravky a způsob dávkování?Mám podávat celoročně,nebo s pauzami?Váží 65 kg. Předem děkuji za odpověď. Havířová Jana

Anonym

2007-12-31 08:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V případě artrotických projevů (bolest, ztuhlost kloubů, obtíže při pohybu) použijte Fitmin Klouby forte, a to 2x denně 3 tablety, po dobu 1-2 měsíců. V jednom balení je 125 tablet, což je na 21 dnů. Budete tedy potřebovat 2 až 3 balení. Vždy po skončení období intenzivní "léčby" použijte přípravek Fitmin Klouby. Ten je již v práškové formě. Podává se jednou denně v dávce 30 gramů. V jednom větším balení je 350 g. Budete potřebovat 3 balení. Vystačí to zhruba na 5 týdnů. Pak můžete chondroprotektiva na dva až 3 měsíce vysadit. Pokud nastanou bolesti, opět nasaďte tablety Fitmin Klouby forte, pokud boplesti nenastanou, preventivně nasaďte Fitmin Klouby v prášku. Dávkování je stejné jako v mém předchozím doporučení.

Fitmin

Moje fena AST měla v 9 měsících DKK 3/2. Teď má 3,5 roku. Chtěla bych s ní jít znovu na RTG DKK myslíte, že se stupně postižení mohou lišit od prvního?

Anonym

2007-12-29 06:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Stupně hodnocení se lišit mohou (přece jen to posuzují lidé a i jeden člověk může mít po určité době jiné oko), stupeň postižení však zůstane stejný nebo se zhorší. Oficiální DKK nelze opakovat. Chovnost, resp. nechovnost psa z důvodu vyššího DKK již nikdo nezmění. Opakování z důvodu ověření zdravotního stavu doporučuji. Podle toho pak můžete přizpůsobit výživu psa a jeho zatížení.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na ideální složení krmné dávky pro rok a půl starého hřebečka vysoko v krvi(téměř A1/1) na pastevním odchovu, mám-li k dispozici: kvalitní luční seno, vojtěškové pelety, oves, ječný šrot, otruby, sladový květ, řepné pelety, lněné seminko a pivovarské kvasnice... (neznamená to že dostává vše uvedené:) ) děkuji mnohokrát

Anonym

2007-12-28 10:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro mladého koně 18 měsíců starého, lze z uvedených surovin sestavit krmnou dávku z 7 kg lučního sena, 1,75 kg jádra (ovsa), 0,75 kg vojtěškových granulí, 0,5 kg pšeničných otrub. V této krmné dávce chybí minerálně vitamínový doplněk a doporučit vám mohu např. EQUIMIN v denní dávce 120 g a volný přístup k solnému lizu. Přidávat můžete i sladový květ a pivovarské kvasnice v dávce do 0,2 kg, ale živinově se tím celkem nic neřeší. Také přídavek lněného semínka je dieteticky vhodný, ale na nezbytný. Řepné pelety jsou hlavně zdrojem kvalitní vlákniny, ale musí se před krmením máčet, protože mají v žaludku schopnost bobtnat a tím hrozí vážné trávicí problémy.

Fitmin

Dobrý den, rozhodla jsem se, že postupně své 3měsíční štěně setra převedu na krmivo Vaší značky. Váhám, jestli koupit štěněcí verzi Medium nebo Maxi. Jde o fenku, v dospělosti by měla mít ke 30kg. V Maxi mne zaujal obsah chondroprotektiv. Jaké krmivo byste mi, prosím, doporučil? Předem děkuji za odpověď. J. A.

Anonym

2007-12-23 12:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji zvolit řadu Medium. Pokud bude mít pes problémy s chůzí (předpokládám, že by se mohly objevit kolem pátého až osmého měsíce věku psa) nebo bude mít dědičné dispozice k dysplazii, doporučuji přidávat Fitmin KLOUBY dle návodu po kratší dobu, zhruba 6-8 týdnů.

Fitmin

Dobrý den krmím, zejména v zimě, klasicky-maso+příloha. Jaký doplněk mám přidat. Koupil jsem viteregen, ale nejsem si jistý. Bern. sal. pes, 5let starý.

Anonym

2007-12-18 02:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jako doplněk vitaminů a minerálních látek ke klasické stravě maso+příloha je přípravek Fitmin VITAREGEN vhodný. V období větší fyzické námahy nebo velkých mrazů můžete tento přípravek nahradit přípravkem Fitmin SPORT.

Fitmin

Dobrý den, potřebovala bych radu. V červenci 2007 jsem koupila valáška. Bude mu 15 let. Je z 90% plnokrevný. Od začátku je hubený. Veterinář zkontroloval zuby, odčervili jsme ho. Sena dostává kolik sní, dřívější majitel kde byl od malička ho krmil výhradně ječmenem-prý nesnáší oves, takže dostává deně tři kila ječmene. Máme velké výběhy takže se také mohl pást. Trápí mě že ho nemohu vykrmit, jsou mu pořád vidět žebra. V jídle se šťourá, žere pomalu, ale sežere vše co dostává. Pod sedlem je veselý a v ohradě kde je ještě s třemi koňmi také. Slyšela jsem o rýžových otrubách. Myslíte že by pro něho byli vhodné? Děkuji předem za radu Hana Weissová

Anonym

2007-12-17 09:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Rýžové otruby mu neuškodí, ale podstatnější je najít příčinu horší kondice. Jestli je zdravý, tak by mu mělo 3 kg jádra pro lehkou práci stačit. Pro vyváženou krmnou dávku mi chybí minerálně vitamínový doplněk. I deficit minerálně vitamínové výživy se může projevit na zhoršené kondici. Doporučit vám mohu udělat kůru bylinnou směsí Herbs REGENERATION a vhodné by bylo ječmen nahradit kompletní směsí, která obsahuje i minerálně vitamínový doplněk, např. pro vašeho koně ja vhodný Dibaq SPORT v denní dávce 2 - 2,5 kg. V případě, že koník je zdravý a netrpí třeba žaludečními vředy, tak pro rychlejší nasvalení můžete přidávat 0,5 - 1 kg rýžových otrub.

Fitmin

Chci se zeptat, zda se granule při krmení musí vlhčit nebo se dávají suché? Přístup k vodě má stálý.

Anonym

2007-12-17 07:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Granule se vlhčit nemusí. Je to výhodné z několika důvodů. Vyjmenuji dva nejdůležitější: <p>1. Spotřebuje se méně krmiva. <br> Pokud se granule navlhčí a pes je hned nesežere, doporučuje se je vyhodit.<p> 2. Hrubší struktura nenavlhčených granulí pomáhá čistit zuby. <p> Vodu je dobré, aby byla čerstvá, před krmením vyměnit. Granule vlhčíme malým štěňatům.

Fitmin

Dobrý den, kupujeme krmení Fitmin v jednom obchodě a vždy dostaneme nějaký dárek :-) Pivo, teď naposledy adventní kalendář pro psy - bezva nápad, chválím :-))))). Ale zaráží mě, že švagrová koupila krmení v obchodě jiném, ve stejnou dobu (nyní před Vánoci) a nedostala dárek žádný..... vlastně nedostala nikdy žádný. Dává Vaše firma tyto dárky všem obchodům a tedy okrádají nás ty obchody, které nám dárek zatají a nedají ??? Děkuji za informace PS: Obchod, kde dárky nedávají je v současné době na vašich stránkách uveden jako obchod, kde lze platit fitmincemi.

Anonym

2007-12-15 05:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
To je podivné. Prosím napište ve kterém obchodě se takto chovají. Pokud chcete být diskrétní, prosím, napište na moji soukromou adresu rloucka@volny.cz

Fitmin

Dobrý den, můžete mi prosím doporučit vitamino-minerální doplněk pro 15 letou březí klisnu? Termín porodu má v dubnu, dostává cca 12kg lučního sena, 4 kg míchaného ovsa s ječmenem, pravidelně využívaná k vyjížďkám. Má venkovní ustájení v malém výběhu s přístřeškem. Děkuji

Anonym

2007-12-13 11:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro březí klisny je určený granulovaný minerálně vitamínový doplněk Fitmin GLOBAL. Obsažené živiny, minerální látky a vitamíny, jsou v obsahu dle norem Kentucky Equine Research pro tuto kategorii a v kombinaci se senem a jádrem pokrývají potřebu chovných klisen. Pro zvýšení využitelnosti je například vápník obsažen ve čtyřech surovinových zdrojích, stopové prvky měď, zinek, selen, mangan jsou ve formě chelátů ( vysoce využitelná forma), dále doplněk obsahuje směs vitamínů A, D, E, biotin a komplex vitamínů skupiny B, a pro lepší využití vlákniny a i jako prevence kolikových onemocnění je tento doplněk obohacen o živou kvasinkovou kulturu Yea sacc. Denní dávka je 80 - 120 gramů na den. Balení je 1,5 kg, 4 kg, 8 kg a 20 kg. Pro chovné klisny je vhodné použít i ekonomicky výhodnější granulovaný doplněk EQUIMIN. Tento krmný doplněk také obsahuje cheláty stopových prvků, ale neobsahuje kvasinky Yea sacc. Denní dávka je stejná a balení je 4 kg, 8 kg nebo 20 kg. Pro tuto kategorii je také vhodný granulovaný doplněk makroprvků Fitmin MACRO nebo Fitmin MACRO CA s vyšším obsahem vápníku. Tyto doplňky jsou určeny pro kvalitní vývoj kostry plodu březí klisny nebo i pro klisny v období laktace. Více informací o těchto výrobcích je uvedeno na těchto stránkách v popisu produktů a ceny jsou uvedeny v i- obchodu.

Fitmin

Dobrý den...mám 16-tiletou kobylu A1/1...a mám velký problem s její zavislostí k ostatním koním...když je nemá na blýzku tak se ani nenažere, potí se a strašně jančí...má problem chodit sama i na vyjiždky a zustavat sama v ohradě když jdou ostatní ven...vím že by bylo nejlepší aby byla někde uplně samostatně aby si zvykla být sama ale samostatneho ustajení bohužel nemám možnost...mužete mi nějak poradit...děkuji

Anonym

2007-12-12 02:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Koně jsou stádová zvířata a někteří vyžadují společnost ostaních koní více něž ostaní. Zkuste jí dát do boxu "kamaráda", třeba kozu nebo králíka. To by mohlo pomoci, když ostaní koně odcházejí ze stáje, ale i koza může na vyjížďce dělat vaší kobylce společnost.

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám roční fenku BC a poslední dobou se začala neustále drbat, ale blechy nemá, kůže je čistá bez lupů, nemá ani zarudlou pokožku. Již jsme vyměnili granule z klasiky na sensitivku a nic, také jsem jí přestala dávat chromový řetízkový obojek, také nic. Už nevím čím by to mohlo být. Napadlo mě jestli by na to nemohla mít vliv čokoláda, které snědla za svůj život hodně, protože je to obratná zlodějka mám strach aby neměla např. cukrovku. Prosím poraďte co by to mohlo být drbe se po celém těle. Děkuji za odpověď

Anonym

2007-12-11 02:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Příčin může být velmi mnoho. Doporučuji dojít s ní k veterináři a nechat ji komplexně prohlédnout. Čokoláda je pro ni až nebezpečná. K té by se rozhodně neměla dostat. Mohlo dojít k poškození funkce některého orgánu. Vadit může i přebytek bílkovin v krmné dávce, to pokud jí dopřáváte víc krmiva bez současného dostatečného pohybu. Toto plemeno ho potřebuje opravdu hodně. Musí tu energii, kterou v sobě má, nějak vybít. Drbání může být i průvodním jevem dospívání, po několika týdnech může odejít tak rychle jak přišlo. Drbat se může i z nudy nebo z nejistoty. Postupně se pak drbání může stát zlozvykem, který nemá reálné fyziologické příčiny. Předpokládám však, že toto není váš případ.

Fitmin

Bohužel nemohu nikde najít možnost si v I-Obchodě objednat rýžové otruby, ani případný odkaz kdy budou, v případě že nejsou skladem. Děkuji za odpověď a pomoc.

Anonym

2007-12-10 02:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Rýžové otruby ( obchodní název Formula REFORMER)ve standardní nabídce nemáme a lze je objednat buď přímo u mě nebo v podnikové prodejně ( tel.465676096), nebo u výživářského konzultanta pana Dušánka ( tel. 777552278).

Fitmin

Můj pejsek RR, má často průjem. Napadlo mě, že mu koupím Fitmin Gastro, jak dlouho mu to mám podávat? Nebo stačí jen při potížích?

Anonym

2007-12-06 02:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji dát mu nejdříve dietu dle návodů několikrát prezentovaných v této poradně a pak, zhruba druhý den po zahájení diety, přidávat Gastro dle návodu. Můžete ho podávat i několik týdnů. Pokud má sklony k obnovení průjmu, i déle.

Fitmin

tak problém máme pravděpodobně vyřešení každý den chodíme na procházky nic neobvyklého. Dám pejskovi obojek a dlouhé vodítko a pustím jej na delší vzdálenost. Zatím se mi nestalo že by nepřiběhl občas to zkusím i bez vodítka a zatím mi přichází i když vidí drůbež. Vždy když přijde tak ho pochválím a někdy mu dám také něco dobrého jelikož moc rád jí. Jinak chodíme na cvičiště už dlouho a šlo nám přivolání bez problému. Tak snad se to zase vrátí do starých kolejí ale děkujeme za radu

Anonym

2007-12-05 08:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Přivolání je opravdu základ. Pokud to pes umí, je vyhráno. Je to jeden z nejdůležitějších povelů, ne-li nejdůležitější. Občas se může stát, že dokonce psovi zachrání život. Je moc dobře, když pes přiběhne na zavolání rád. Taky to úplně jinak vypadá, než když se k vám plouží se svěšenou hlavou a s ocasem pod břichem.

Fitmin

Dobrý den. Vlastním 7 měsíční fenu Zlatého retrívra se kterou bych ráda provozovala aktivně canisterapii. Chci se zeptat, zda ve Vašem sdružení provozujete canisterapii pouze s vlastními psy, nebo mají možnost účastnit se i lidé s vlastními psy. Nemám zatím žádné zkušenosti, pouze se pokouším orientovat v okolí. Ale myslím, že je nejvyšší čas začít s fenkou pracovat, čím je mladší, tím si lépe zvykne na zátěžové situace a na práci canisterapeutického psa. Děkuji za odpověď.

Anonym

2007-12-05 01:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pracujeme se psy, které jsou v naší chovatelské stanici nebo z ní pocházejí. Máte pravdu, se psem je potřeba začít pracovat co nejdříve. Čím je mladší, tím si lépe zvykne na zátěžové situace a na práci canisterapeutického psa. Velmi důležitá je socializace od útlého mládí, zvykání na různé situace. Vlastní canisterapii však můžete začít provozovat až pes dospěje.

Fitmin

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na problém mého psa. Je to Staforčír má 20 měsíců ,minulý měsíc prodělal kastraci varlat v dutině břišní po operaci se počurává . Po vyvenčení příjde dom a počurá se, doktor mi řekl ,že to není důsledkem provedené operace. Můžete mi prosík poradit jak se to dá léčit. Děkuji Polák René

Anonym

2007-12-02 09:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Možnost močové inkontinence po operacích močového nebo pohlavního aparátu může být u některých zvířat možnou komplikací, vyjímečně se vyskytující u samců. Chirurgické odstranění nesestouplých varlat a vznik močové inkontinence je velmi nepravděpodobné. Doporučil bych vám kontaktovat vašeho ošetřujícího lékaře a provést vyšetření moče, sonografické vyšetření močového měchýře, popřípadě rentgenologické vyšetření s použitím kontrastní látky. Je nutné zvážit možnou psychickou poruchu, kdy nežádoucí močení se může stát i reakcí psa na některé nestandardní podněty (např. prodělaná operace). MVDr. Jan Vajc

Fitmin