VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 28 ... 55 ... 82 ... 109

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně správného výběru granulí pro 10 letou fenu, která trpí nedostatkem červených krvinek a je na kortikoidech. Děkuji K. Marešová

Kateřina

2017-07-17 11:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

V těchto případech je nejlepší krmit pravidelně a vyváženou stravou, kterou zajišťují granule. Pro 10 letou fenu krmte již pouze granule s označením SENIOR. Granule nesmí být staré, zvětralé, či nějak jinak nekvalitní. Velmi důležitá je stálá přítomnost čerstvé vody.

Radko

dobrý den, kupuji fitmin for life adult large breed protože jsem ve složení na vašich stránkách vyčetla, že obsahuje 24% sušeného masa, 20 % čerstvého masa a 3% hydrolizovaných jater + ostatní složky. Jak je možné že některé internetové obchody uvádějí jiné složení, ve kterém je uveden obsah masa 5%? pro představu: drůbeží moučka (24,5 %), rýže zlomková, kukuřice, pšenice, drůbeží tuk (9 %), čerstvé drůbeží maso a produkty drůbežího původu (5 %), pšeničné otruby, cukrovarské řízky sušené, hydrolyzovaná drůbeží játra, pšeničné klíčky (2 %), sušené jablečné výlisky, pivovarské kvasnice, lososový olej (0,5 %), čekankový kořen (0,1 %), juka Děkuji Zdeňka Drábková

Zdeňka

2017-07-14 05:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Záleží na tom, zda je to uváděno podle podílu v původní hmotě nebo v sušině.

Radko

Dobrý den mám 8měs. psa border kolii, barvy černo-bílé, taktéž rodiče stejné barvy a když jsem přešel z krmiva Brit na fitmin-štěně MEDIUM PUPPY, tak mu začala černě zbarvená srst za ušima hnědnout. jinak je srst lesklá v pořádku, stolice taktéž ok. Nemá žádné problémy. Poraďte čím to může být.

Kristýna

2017-07-11 04:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Nemusí to souviset se změnou krmiva, ale může. Každý pes je jiný a reaguje na jiné podněty, k nimž patří i složení krmiva. Změna barvy nemusí být trvalá, ale pokud je geneticky založená, může být i trvalejšího rázu. Zkuste tedy zkrmit jedno baloní původního krmiva a počkejte, zda se hnědá ztratí. Pokud ne, pak je příčina pravděpodobně jiná. Nemusíte však zoufat, nic špatného to není, s tím může pes i vyhrát výstavu.

 

Radko

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda-li máte program pro chovatele s registrovanou chovatelskou stanicí? Co se tyče velkých pytlů granulí a k tomu startovací balíčky pro odchovance do nových domovů. Příjde mi, že odvažování je jako pro (mě) chovatele ztráta času a menší 3kg pytle drahé při koupi např. 10 ks. Na stánkách jsem nic takového nenašla, takže si myslím že by to nebyl špatný nápad takový program pro chovatele poskytnout. Přece jen taky máte chovatelskou stanici. Přeji hezký den a Děkuji za odpověď

Rožnovjáková

2017-07-11 09:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Již mnoho let existuje Klub Fitmin, kde jsou 3 typy členství a tedy i odstupňované slevy a odměny. Podrobnější informace můžete získat na adrese krenkova@dibaq.cz. V současné době se připravují nové podmínky.

Radko

Dobrý den, Jak je to s gamma-oryzanolem obsaženým v rýžových otrubách? Je stále považovaný za doping nebo už ne? Děkuji za dopověď

Jana

2017-07-07 11:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

V seznamu zakázaných látek pro rok 2017 je, mimo jiné, uvedena skupina "Látek ovlivňující funkci muskulatorního systému". Protože gamma oryzanol je přírodní sterol s antioxidantivním a anabolickým účinkem na svalové buňky, lze předpokládat, že může být sledován jako nepovolené látka. Konkrétní odpověď mi nedaly ani české autority, které se dopingem zabývají. Ale protože se diagnostika stále zdokonaluje a jsou měřitelná i stopová množství různých látek, raději bych v období sportovní sezóny rýžové otruby, obsahující gamma oryzanol, z krmné dávky vyloučil.   

Jan

Dobrý den, je možné, ze i v případě konzumace těchto hypoalergenich granuli, se u psa projeví alergická reakce? Máme francouzského buldocka (blue fawn, stáří 12mes), dostával fitmin puppy a žádné komplikace neměl, pak jsme přešli na fitmin Solution a nyní asi po cca 2měsících se objevily na srsti "boláčky". Předtím žádné problémy se srstí neměl. Dekuji za odpověď.

Petr

2017-06-28 09:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Alergií je široká škála a každý pes může být alergický na něco jiného. Pokud krmení Fitmin Puppy fungovalo, vraťte se do chovatelské řady a krmte Fitmin Maintenance. Stejně bych ale doporučoval návštěvu veterináře, aby posoudil, co je to za boláčky.

Radko

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na doporučenou krmnou dávku mého štěnátka. Je to 4 měsíční fenka Velkého švýcarského salašnického psa. Váží zhruba 20 kg. Používáme Fitmin maxi puppy. Děkuji a přeji krásný den I. Balounová

Iveta

2017-06-22 04:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Doporučená dávka je 500-540 gramů.

Radko

Dobrý den, mému koni (11 let, teplokrevník, valach) byla letos na jaře veterinářem diagnostikována fotodermatitida. Kožní léze se mu objevili především na místech bílých odznaků na hlavě a nohách. Jaterní ukazatele v krvi byly v normě. Nyní už vše v pořádku, pouze kůže v místech lézí je mírně začervenalá. Chtěla bych mu nyní nasadit nějakou detoxikační kúru, posílit imunitu a zlepšit kvalitu srsti. Mohli byste mi poradit jaký přípravek od Vaší firmy by byl vhodný, na jak dlouho a v jakém množství za den? Koník je ustájený v režimu 24/7 venku, příkrm dostává pouze v podobě směsi máčených cukrovarských řízků a ovsa. Ježděn rekreačně, 4x týdně lehká drezurní práce. Děkuji za radu a těším se na odpověď.

Šárka

2017-06-19 12:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Pro "detoxikaci" a podporu imunity máme v sortimentu směs bylin a antioxidantů, Fitmin REGENERATION. Kromě řebříčku a hlohu s čistícím účinkem, tvoří hlavní podíl bylin ostropestřec mariánský. S komplexem antioxidantů chránících buňky proti působení volných radikálů, vitamíny E a C a ogranicky vázaným selenem, působí společně na zvýšení obranyschopnosti organismu. Tento doplněk se podává zamíchaný do krmiva v denní dávce 40 g. Pro zvýšení efektu podpory imunity je vhodné ještě přidávat Fitmin BENEFIT. To je čistý lososový olej bez výrazného rybího aroma. Rybí oleje jsou bohatým  zdrojem Omega 3 mastných kyselin EPA a DHA. Tyto nenasycené MK mají vliv na kvalitu kůže i srsti, posílení srdeční činnosti, na kvalitu zraku i podporu mozkové činnosti a podporují celkovou imunitu organismu. Denní dávka je 50 ml. V dotazu nepíšete, že byste přidávala nějaký minerálně vitamínový doplněk. I vyvážená krmná dávka v obsahu minerálních látek a vitamínů podporuje imunitu. Např. Fitmin MULTI PLUS, granulovaná směs, je vedle stopových prvků jako jsou měď, zinek, mangan, železo, selen v organické formě chelátů, navíc obohacena o Fitmin Faktor. To je komplex nukleotidů, vyvazovače mykotoxinů, Omega 3 MK (DHA) a mananooligosacharidů.   I toto jsou biologicky účinné látky posilující imunitu. Denní dávka je 60 g.

Pro zlepšení kvality kůže, srsti a kopytní rohoviny je určený granulovaný doplněk Fitmin BIOTIN, mimo jiné, s  vysokým obsahem účinných látek, organického zinku a biotinu. Denní dávka 30 g.

Abych vám v tom nedělal chaos. Nejdůležitější je vyvážená krmná dávka, proto přidávejte nějaký min-vit doplněk. Pro pročištění udělejte jednu kůru Fitmin  REGENERATION a pro posílení imunity přidávejte lososový olej Fitmin BENEFIT, tak jako se dříve dětem dávala, pro zlepšení imunity a zdraví, lžíce rybího tuku.

 

Jan

čím krmit 7 týdenní štěně které bylo předčasně odstaveno ?

Eva

2017-06-17 12:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

To, že je štěně předčasně odstaveno, je celkem běžná záležitost a na vývoj štěněte většinou nemá významný vliv. Po sedmi týdnech, kdy už štěně většinou jde k novému majiteli, je již většinou odstavené. Jednorázový odstav ve stejný den, kdy jde k novému majiteli může způsobit problém zejména u jeho matky, pokud má více štěňat a všechna docházejí najednou. Ale i pro štěně je lepší, když se odstavuje postupně do 5 až 6 týdne věku. Krmte granule s označením Puppy. 

Radko

Dobrý den, vlastním kobylku Paint Horse 7 let. Je mohutné postavy, silné nohy, horší postoj zadních končetin. Máme problém s nálevkami a v klidu přes noc přiteklé nohy. Pracovně zatížená 3 krát v týdnu. Krmím seno, pastva na menším porostu, granule Fitmin hobby - tak velká hrst,česnekový konc.,kloubní přípravky Condro a nyní vit. Repro - možné zabřeznutí. Prosím o poradu a navržení krmné dávky, vitamínů pro zlepšení kloubních problémů. Děkuji Hrachová

Zuzana

2017-06-16 11:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Otoky končetin a kloubů mohou mít více příčin. Krmná dávka se nezdá být nijak v přebytku a je správné, že přidáváte vitamínový doplněk. Sice Fitmin  HOBBY minerálně vitamínový premix obsahuje, ale obsah těchto živin, na pokrytí denní potřeby, je počítán na doporučenou dávku cca 2,5 kg ( ne na velkou hrst). Kobylce by neuškodila "detoxikační" kůra s Fitmin REGENERATION , v denní dávce 40 g. Tento krmný doplněk  obsahuje ostropestřes mariánský, antioxidanty a probiotika. Z doplňků kloubní výživy mohu doporučit inovovaný Fitmin FLEXI PENTA, s pěti hlavními účinnými látkami, chondriotin a glukosamin sulfátem, s MSM, kolagenem z rybích kůží a s kyselinou hyaluronovou. Kromě těchto látek dále obsahuje selen, mangan, zinek a měď v organické formě a vitamíny  E a C.  Celý komlex těchto živin účinně působí při stavbě a regeneraci kloubní chrupavky a  MSM působí i protizánětlivě. Denní doporučená dávka je 20 g. Pro zlepšení problémů s otoky je také důležité upravit organizaci prácovního využití koně. Určitě není dobrá občasná intenzivní aktivita, ale pravidelná lehká činnost, přizpůsobená aktuálnímu zdravotnímu stavu.   

Jan

Dobry den, chtela bych poradit, mam kobylu co ma Pssm jakyma granulema bych mohla krmit?dekuji

Veronika

2017-06-15 07:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Speciální krmivo pro koně s metabolickými poruchami je Fitmin CONTROL. Toto krmivo má nízký obsah škrobu, pouze do 4 % (oproti jadrným krmivům, které obsahují přes 30% škrobů). Nevím co s kobylkou děláte a kolik potřebuje v krmné dávce energie.  Pro dospělého koně o hmotnosti cca 500 kg v lehké pracovní zátěži může být denní krmná dávka sestavena z cca 10 kg lučního sena, 0,15 kg Fitmin CONTROL, 0,5 kg vojtěškových úsušků, 0,4 l rostlinného oleje a zajistit volný přístup k sonému lizu.PSSM page 001

PSSM page 002

Jan

Zdravím, mám pětiletého psa borderkolie. Od loňského roku mu začaly potíže - obrovské slintání, někdy až krvavé dásně, popraskaný jazyk. Krevní testy žádné potíže neodhalily, v zimě zlepšení. Přesto že kromě granulí dostává denně i konzervu a vejce, lidské jídlo nedostává a je odčervený, je velice hubený. Srst má kvalitní (dostával MSM). Je stále v pohybu - "pomáhá" u stáda koní. Granule dostával Brit nebo levné ze supermarketu. Prosím o výživové doporučení, Fatková

Barbora

2017-06-13 12:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Borderky bývají svým založením hubenější, zvláště ty tzv. pracovní, v tom možná problém nebude. Je velmi obtížné jednoznačně říci, v čem je problém. Může mít založení genetické, ale potíže může také způsobovat nervozita, nebo výživové potíže. Nervozita může pramenit právě z dietetických problémů. Zkuste psa pozorovat, jestli neokusuje dřevěné předměty, nebo nadměrně nežere trávu nebo jiné rostliny. Pokud kombinujete granule s jinými krmivy a navíc dáváte psovi granule spíše podřadné kvality, můžete to dost rozhodit jeho metabolizmus. Doporučuji zkusit alespoň jeden měsíc krmit pouze granule a raději s označením Maintenance - tedy ani ne ty pro aktivní psy. Doporučuji značku Fitmin. Raději vypusťte i to MSM, prostě klasika.

Radko

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně stravy pro štěně německé dogy. Je jí 9 týdnů a je zvyklá na stravu Fitmin maxi puppy 2-5měsíců. Je potřeba k tomuto krmivu ještě dodávat nějaké doplňky stravy? Jde nám hlavně o kloubní výživu aby neměla růstové problémy/problémy s klouby. Předem děkuji a s pozdravem Chyská.

Lenka

2017-06-11 01:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Pokud přejdete zhruba v 5 měsících věku štěněte na krmivo Junior, tak není třeba žádná chondroprotektiva dodávat. Kdyby se přesto dostavily nějaké problémy s pohybem štěněte, můžete začít přidávat i malé množství nějakého přípravku kloubní výživy, které Fitmin, resp. Dibaq, také prodává.

Radko

Dobry den, Chcela by som sa spytat, aka je krmna davka pri fitmin sport. Dakujem, MM

Michaela

2017-05-30 07:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Denní dávka krmiva Fitmin SPORT závisí na velikosti koně (jeho hmotnosti) a na intenzitě jeho práce. Například pro dospělého koně o hmotnosti 550 kg, intenzivně připravovaného pro parkurový sport, může být denní krmná dávka sestavena z 8 kg lučního sena, 2 kg ovsa a 3 kg Fitmin SPORT. Samozřejmostí je volný přístup k solnému lizu. Tato krmná dávka pokrývá potřebu všech důležitých živin, proteinu, energie, minerálních látek i vitamínů, kromě vitamínu D, který si kůň vytváří v těle sám, za pomocí slunečního záření.Fitmin SPORT page 001

Fitmin SPORT page 002

Jan

Dobry den kamaradky klisna, vcera dopoledne porodila hribe v podvecer mela poporodni komplikace zadrzela cast placenty. Dostsla infuze antibiotik vyzivu, pak mela i koliku. Klisna je welsch cob je 6 ti leta byl to jeji jiz 3 porod. Byla prvne brezi uz jako 2 leta. Dneska ji vecer udelali vyplach a uz je relativne v poradku. Je to chovna kobyla veterinar ji rekl aby ji 9 den opet pripustila aby nechytla metritis a ze by se mohlo stat ze pak uz by nezabrezla a nemusela mit hribata. Moje otazka zni opravdu je dobre vhodne klisnu hned pripustit 9 den? Nebo nechat jednu riji probehnout a pak umele vyvolat?? Nebo letos nepripustit vubec?? Nejsem odbornik ale kobyla na tom byla hodne zle a ja bych ji uprimne letos nepripustila. Dekuji za vasi odpoved.

Anicka

2017-05-29 11:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

To je dotaz na veterináře, který zná váš konkrétní případ. Jestli nedůvěřujete vašemu ošetřujícímu lékaři, tak si pozvěte na vyšetření jiného doktora, na kterého budete mít dobré reference. 9-tý den po porodu je běžný termín pro připuštění. Jestli klisna  nebyla nebyla při porodu poraněna, děloha byla vyčištěna, tak podle mě by neměl být s připuštěním 9-tý den po porodu problém. Ale to je jen názor bez znalosti konkrétního koně.

Jan

Dobrý den, 1,potřebovala bych pro koně jen výživu (nedostává jádro, je na pastvině). Je Fitmin multi ta správná volba? 2, máte speciální výrobky na doplnění nizkého selenu u koně? Děkuji, Kuchařová

Kuchařová

2017-05-29 02:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

ad 1/Pro chovné koně i koně využívané k rekreaci je Fitmin MULTI Plus vhodný minerálně vitamínový doplněk. Denní dávka tohoto granulovaného krmiva je 60 g.  Hlavní benefity jsou minerální látky v chelátové vazbě s vysokou využitelností, živá kvasinková kultura Saccharomyces s probiotickým účinkem pro podporu trávení a prevenci kolik, a pro podporu imunity Fitmin Faktor s vyvazovačem mykotoxinů s prebiotiky a s Omega 3 MK ( DHA). ad2/ Ano, máme Fitmin Selen E, doplněk s organicky vázaným selenem na kvasinkách ( SELPLEX), vitamínem E a komplexem aminokyselin. Je to komplex antioxidantů, chránící tělní buňky proti působení volných radikálů, a proti tuhnutí svalů (tying up). Doporučená denní dávka je 50 g.  

Jan

Dobrý den, máme pejska Border kolie. Koncem června bude mít jeden rok. Chtěla jsem se zaptat, jaké granule mám pejskovi začít dávat po tom jednom roce. Doposud má FITMIN Medium Puppy... Děkuji za radu.

Pavla

2017-05-29 12:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Hodně záleží na kondici štěněte a na aktivitách, které s ním provozujete. Vše musí jít ruku v ruce. Pozorujte svého psa a na záikladě toho, jak se chová, kolik váží a jak hluboko zaryjete svoje prsty pod jeho žebra, vybíráte druh krmiva (normálně Maintenance, když má pes hodně pohybu Performance a když začíná být tlustější, tak Light. Dávka krmiva se řídí tím, jak se štěně ke krmení staví, když nechá zbytky, seberte mu misku a příště dejte méně. Když začne být tlustější, rozdělte denní krmnou dávku na více částí.

Radko

Dobrý den, mám 2 tříleté psy o váze 6 a 8 kg. U krmiva není uvedena krmná dávka pro psy pod 10 kg. Jde dávku nějak vypočítat? Jake dávkování byste doporučili? Kupujeme zelenou a červenou variantu krmiva. Děkuji, Sitková

Pavla

2017-05-23 11:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Doporučuji zvolit variantu Adult pro dospělé psy. V mých poznámkách mám doporučenou dávku pro menšího psa 115 g a pro většího 135 g. Rozdíl plus minus 10 g bude záležet na kondici a aktivitách psů.  

Radko

Dobrý den, máme francouzského buldočka věk 12měsíců. Od mala ho krmíme pouze granulemi značky Fitmin. Máte široký sortiment a těžko se v něm jako lajk orientuji. Aktuálně ho krmíme granulemi Solution. Jsou vhodné pro tento věk a správný vývin psa? Děkuji.

Petr

2017-05-22 08:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

I z názvu Solution trochu vyplývá, že je alternativním řešením výživy psů, kteří mají, nebo se předpokládá, že by mohli mít, nějaké problémy s alergií. Granule jsou vhodné jak pro dané plemeno psa, tak pro jeho věk. Řada For Life je určena pro psy, jejichž chovatelé nejsou až tak bohatí, aby si mohli dovolit chovatelskou řadu. Řada For Life je vyrobena z levnějších komponentů než chovatelská řada. Nikde ale není psáno, že by byla méně kvalitní. Má jen trochu jiné složení. Důležité je, že psovi granule Solution chutnají a že je pes zdravý a hravý. Když něco funguje, není třeba měnit.

Radko

Dobrý den, mám 8-týdenní štěně Chesapeake Bay retrievra. V dospělosti váha 32-37 kg, výška 58-63 cm v kohoutku. Přikrmován a následně krmen od 5 týdnů Fitmin maxi puppy. Jak stanovit správnou krmnou dávku, když není jasné, kolik kg vlastně v dospělosti bude mít a ani standard psa to nestanovuje? Vycházet z té vyšší možné anebo naopak té nižší? Chci krmit maxi řadou i nadále vzhledem k obsaženým chondroprotetikům i dělení na puppy a junior krmivo v době dospívání.

Petr

2017-05-16 04:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Chesapeaka měla moje sestra a v době pobytu v ČR ho krmila granulemi Fitmin Maxi Maintenance. Byla spokojená a fenka vypadala skvěle. Doporučuji tedy totéž. Vaše volby je dle mého správná.

Radko

Dobry den, ma kobyla ma tyden po porodu...chtela bych poradit cim krmit..byla kdysi schvacena...krmila jsem happy hoof...ale ted po porodu bych chtela neco poradne jak pro ni tak pro maleho....

Andrea

2017-05-03 10:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Pro laktující klisny je vhodné doplňkové krmivo Fitmin OPTI. Je to zdroj kvalitního proteinu s obohacením o esenciální aminokyseliny lysin a metionin. Denní dávka je kolem 1 kg. Důležité je také doplnit minerální látky a vitamíny, např, granulovaným doplňkem Fitmin MULTI Plus. MULTI Plus , kromě vitamínů a  minerálních látek v organické formě chelátů obsahuje živou kvasinkovou kulturu s probiotickým účinkem, a také Fitmin Faktor s prebiotiky, vyvazovačem mykotoxinů, nukleotidy a Omega 3 mastnými kyselinami, pro podpoření imunity klisny a přes mléko také imunity hříběte.

Jan

Dobrý den. Mám 2 měsíční štěně křížence BSP a ovčáka jaká by měla být denní krmná dávka?Děkuji.

ivana

2017-05-03 02:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Jednoznačně bych doporučil volit granule Fitmin Maxi Puppy. Denní dávku rozdělte nyní minimálně na 4 díly, celkem by štěně mělo dostat zhruba 220 gramů za den. Spíše než vážení dávky doporučuji pozoravat štěně a misku s granulemi mu sebrat, jakmile začne mít zájem o něco jiného než o ty granule. 

Radko

Prosím, jaký druh Fitminu - granulí bych si měla objednat pro 5 měsíční štěňata kříženců kolie a špice (váží nyní 10 kg) . Děkujji předem za radu, s pozdravem Eva Demmerath

Eva

2017-05-02 12:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Dle mého je nejlepší koupit Fitmin Medium Puppy. Denní dávka může být mezi 200 až 230 gramy.

Radko

Dobrý den, máme 13ti týdenní štěně Švýcarského ovčáka a má alergii. Bylo nám doporučeno krmit jehněčím s rýží. Mohu mu začít dávat Lamb & Rice? A pokud ano, tak jak mám dávkovat? Děkuji

Michaela

2017-04-30 03:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Ano, s krmením Lamb & Rice již můžete začít. Dávku odhaduji tak na 350 g za den, ale je jí nutné rozdělit nejméně na 3 části, lépe na 4 až 5. Je to ještě štěně a to potřebuje žrát častěji po menších dávkách. Dávku neberte jako fixní. Pozorujte štěně a když bude mít dost, tak mu misku odeberte. Nenechávejte štněti granule k dispozici během celého dne. No a to, že je naopak třeba, aby štěně mělo k dispozici čerstvou (alespoň jednou denně misku na vodu vypláchněte a nalijte vodu novou, nedolévejte) vodu, myslím nemusím připomínat.

Radko

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda granule pro kočku Fitmin Purity obsahují konzervační látky a zda je konzervován chemicky. Byla vztažena tahle věc na diskusním foru, že z toho důvodu jsou granule nekvalitní vhledem k dané konzervaci, že jsou z ropných derivátů. Prosím o odpovědi. Děkuji. Jedná se o: E321 - Butylhydroxytoluen (BHT) E320 - Butylhydroxyanisol (BHA)

František

2017-04-30 12:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Ano,  granule pro kočku Fitmin Purity obsahují kromě přírodních antioxidantů také BHT a BHA. Tím je zaručena garance doby použití, aby se granule předčasně nekazily. Tím ale nejsou granule nekvalitní, naopak, tím je zaručena kvalita po celou dobu záruky. Je třeba si uvědomit, že BHT a BHA jsou běžnou součástí nejen produktů pro výrobu granulí, ale i potravin pro lidský konzum.

Radko