VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 52 53 54 55 56 57 58 ... 82 ... 109
Dobry den, v diskuzi jsem nasla, ze doporucujete pouzivat fitmin srst 2x rocne...chci se zeptat, jestli muzu svym psum nejak ublizit, kdyz ho budu pouzivat nepretrzite???pan veterinar nevi...totiz moje pesandy strasne linaj a jedny se jeste delaji lupy a kdyz pouzivam fitmin srst v kombinaci s lososovym olejem, tak je vse v poradku a jsem nadmiru spokojena(a vsem ho doporucuji). jakmile jedno ci druhe vysadim, nastane chlupovy horor...takze, kdyby zalezelo jen na me, podavala bych ho uz celozivotne bez prestavku, ale je to spravne? dekuji

Anonym

2009-11-01 03:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Na každého psa působí přípravky trochu jinak. Kdysi jsme také jednoho našeho psího šampiona udržovali ve výstavní kondici po dobu výstavní sezóny a fungovalo to. Nelze to však dělat po celý život psa. Je dobré, když se srst občas obnoví přirozeným způsobem. Udělte to tedy opačně, dvakrát za rok přípravek vysaďte zhruba na měsíc. Chlupový horor dva měsíce v roce snad přežijete.

Fitmin

Dobrý den, prosím o radu při sestavení krmné dávky pro 14 let starého ČT, využíván pro hobby ježdění do přírody 2-3x týdně. Ustájen v přístřešku s možností výběhu. Minulý majitel krmil pouze seno a otruby, není tedy zvyklý na oves. Je vhodné musli? Děkuji

Anonym

2009-10-31 09:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Musli je velmi obecný pojem, tak jako granulovaná krmiva, extrudovaná krmiva atp... Výběr krmiva záleží na vás, na vašich finančních možnostech, na tom co od krmiva očekáváte ( kromě toho, že jen nakrmíte koně). Jestli chcete krmit krmnou směs, která s objemovým krmivem bude tvořit kompletní krmnou dávku bez nutnosti přidávat další minerálně vitamínové doplňky, tak při výběru záleží na surovinovém i živinovém složení směsi. Suroviny jsou důležité z pohledu stravitelnosti a živinové složení z pohledu vyváženosti krmné směsi. Protože se nemohu zaručit za složení krmiv vyráběných jinými výrobci než za naše výrobky, tak vám z tzv.kompletních granulovaných směsí mohu doporučit Dibaq SPORT v denní dávce 3 kg, nebo stravitelnější extrudovanou směs Fitmin COMPLETE v denní dávce cca 2 kg. Krmnou dávku můžete také sestavit z objemového krmiva tj. cca 8 kg lučního sena, cca 2-2,5 kg jádra a vhodného min-vit doplňku, např. 100 g Dibaq MULTI nebo 80 - 100 g Fitmin GLOBAL a vždy volný přístup k solnému lizu.

Fitmin

Dobrý den, chtěl bych se poradit, vlastím 13 měsíční fenku NO, jaké krmení by jste mi doporučily, fenka nemá nějaké velké zatížení. Děkuji za odpověd. Rosický T.

Anonym

2009-10-28 10:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vhodným krmivem je nyní Fitmin Maxi Junior. Až bude fence 18 měsíců, můžete krmit Fitmin Maxi Maintenance nebo Fitmin Medium Maintenance. Nechte fence vybrat, co jí bude chutnat více.

Fitmin

Dobrý den, moje fenka před 3 týdny měla úporný průjem, který jsme řešili přísnou dietou (rýže+mrkev, postupně jsem přidávala kuřecí maso) Marně pátrám a přemýšlím, po čem by potíže mohly vzniknout, jestli jsem udělala nějakou dietní chybu já nebo fenka něco nekontrolovaně sežrala, nevím. Jedno je jisté, že se mi nedaří stále dostat trávení do roviny. První stolice je OK, další je řidší a plná jakéhosi hlenu. Fena má za sebou dvě operace střev. Ta druhá byla letos v květnu (střeva byla vrostlá do břišní stěny) Od operace je zatím krmena převážně vařeným masem s přílohou. Bylo mi doporučeno kvůli srovnání funkce střev dávat jí bílou neslazenou activii. Myslím, že by potřebovala nějak "vyčistit" střeva. Mohl by v tomto případě pomoci přechod na granule Fitmin sensitive a nějaký doplněk - třeba Gastro? Děkuji za Vaši odpověď

Anonym

2009-10-28 09:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Příčina průjmů se zjistí opravdu obtížně. Nezapomínejte do feny dostat co nejvíce čisté vody, i třeba ve formě vývaru z kuřecího masa. Z rýže je třeba udělat šlem, i do něj lze vývar dodat, fence pak bude lépe chutnat. Zdá se, že potíže jsou jiného charakteru. Po operaci nemusí být vnitřní trávicí ústrojí v pořádku. Activia může být dobrá, ale obsahuje trochu jiné bakterie (laktobacily) než by bylo pro trávení psa třeba (Enterococcus faecium). V tomto případě doporučuji raději specializované bakterie obsažené v přípravku GAstro, případně pastu Probican, kterou vyrábí Christian HAnsen ve své podočce v Hustopečích (dříve Medipharm). Krmivo Fitmin Sensitive je pro tento případ také vhodné. Není jisté, zda průjem nemá alergický podtext, každopádně když budete krmit Sensitive, bude pro trávicí trakt feny přijatelnější než jiná běžná krmiva chovatelské řady.

Fitmin

Dobrý den, máme problém s naším psem TOSA. Už od malička měl problémy s přijímáním potravy. Ne,že by nemohl jíst, ale jde nejspíš o psychický problém. Dokáže nejíst dva dny. Zkoušela jsem už různé rady, ale obávám se,že jsem se v tom akorát zamotala. Rok byl na Pro Plan, teď půl roku ANKA-vždy pro robust. Vím,že to může být i genetika,že nebude tak nasvalený jako jeho kolegové v kruhu. Jde mi o to,že z něho trčí žebra, klepe se kvůli každému zvýšení hlasu, odjezdu kohokoliv z rodiny...přijde k misce čichne a jde pryč. Snažím se svůj dotaz formulovat co nejjednodušeji-jak by jste postupoval vy pane doktore?Teď se to navíc ještě prohloubilo, máme i fenu a zrovna hárá. Přešel na úsporný režim i co se týká venčení. Nechce se od feny hnout. Taháme ho po kopcích. Myslím,že psychicky labilní bude celá naše rodina. Děkuji pokud si na můj dotaz najdete čas. Hezký den J.

Anonym

2009-10-27 01:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
S povahou těžko něco uděláte. Někteří samci, i s velmi silnou povahou, v době hárání feny nežerou i několik dnů. J8 bych to řešil jednoduše. Ráno bych dal do misky trochu krmiva, po deseti minutách bych mu misku odebral a až do večera bych mu ji ani neukázal. Večer bych to zopakoval. Vedle misky s granulemi by měla být čerstvá voda. Do misky dávejte opravdu jen tolik, aby sežral co v ní je, aby tam zbytečně nezůstávaly zbytky. Tosa je plemeno, které ve své domovině nemívá na růžích ustláno. S krmivy dovede dobře hospodařit. K životu mu pravděpodobně tolik žrádla, kolik zatím dostává, stačí. Když se smíříte s tím, že nebudete jezdit po výstavách, protože tam hubený pes prostě nemá šanci, můžete se uklidnit. Když pes vycítí, že jste v klidu, třeba začne i více žrát.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor na cukrovarské řízky v granulích pro psy. Obecně jsou dobrým zdrojem vlákniny, ale některé recenze je uvádějí pro výživu psů jako nevhodné a způsobující alergii. Děkuij Vám za odpověď a přeji hodně úspěchů. Pavla

Anonym

2009-10-27 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jako každý komponent, tak i cukrovarské řízky mohou vyvolávat alergicklé reakce. Je to ovšem tak, že u některého psa alergickou reakci vyvolají, u jiného ne. Většina psů alergickou reakci na tento druh krmiva nemá. Cukrovarské řízky patří mezi dietetické komponenty, a to především proto, že obsahují nejen vhodnou formu vlákniny, ale i pektin, který má například vynikající pohlcovací vlastnosti. NIkdy nevíte, jaké toxické látky se mohou do těla zvířete dostat a jakými cestami, pektin pomáhá některé toxiny vázat. Má i jiné pozitivní vlastnosti, to by ale bylo dlouhé a příliš odborné povídání.

Fitmin

Dobrý den, mám otázku k dávkování Imuna pro dospělého psa, cca 30kg. Nikde jsem to u tohoto přípravku nenašla. Děkuji.

Anonym

2009-10-22 10:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dávkování je obdobné jako u jiných preparátů tohoto druhu, tedy malá čajová lžička na 10 kg živé hmotnosti psa. Máte-li tedy psa s hmotností 30 kg, dávejte mu denně tak dvě plnější čajové lžičky Imuna.

Fitmin

Dobry den, mame 4mesicni stene RR a krmime granulemi maxi puppy.chtel jsem se zeptat zda jeste mame pouzivat dalsi doplnkove pripravky na klouby apod.?Predem dekuji za radu

Anonym

2009-10-22 09:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud štěně nebude mít potíže s pohybem, tak ne. V opačném případě ano. Kritický věk pro toto plemeno je 5 až 9 měsíců. V tu dobu se rychleji zvětšují dlouživé kosti, především na předních končetinách. Pokud štěně dostává nevhodné krmivo nebo se v důsledku nevhodných pohybových aktivit zraní nebo příliš unaví, začne si ulevovat a to se projeví kulháním. Často to nic neznamená a ve věku cca 9 měsíců se kulhání ztratí tak rychle jak začalo. V každém případě je to dobré konzultovat s veterinárním lékařem.

Fitmin

Dobrý den, mám dotaz ohledně slevové karty. Úspěšně jsem se zaregistrovala a dnes mi došla členská karta. Píšete, že má být s kódem, ale registrační číslo tam chybí, je tam jen mé jméno. V přiloženém dopise píšete, že se karta má schovat, ale nepoužívá se na slevy a na internetu máte napsané, že karta slouží ke slevě (5%, 10%, 15%) při nákupu značky Fitmin. Chtěla jsem se tedy zeptat, jak to je? A ještě jsem se dočetla, že při každé registraci obdržíme dárek a fitmince, ale žádný dárek nám nepřišel, jen mince. Děkuji za odpověď Slížová

Anonym

2009-10-21 04:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Přípravují se nové internetové stránky a současně s tím i nový systém. Zatím ale funguje ten starý. Není na tom ale nic zvláštního. Karta je jen potvrzením, že jste členem klubu se všemi jeho výhodami. Fitmince, a to je ta sleva, dostanete pouze na základě poslaných čárových kódů. Je to opatření proti těm koumákům, kteří se přihlásili do klubu a pak čerpali jeho výhody, aniž by Fitmin krmiva kupovali. Nevímproč dárek nepřišel, ale berte to tak, že dárek není nikdy nárokový, dárkem jsou i ty fitmince, které dostanete i když jste žádné krmivo neodebrala. Výhodou členství v klubu jsou například dárky pro štěňata, které se dávají vždy.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych se zepatala na optimální krmnou dávku pro dvě kobylky haflinga. Teď na podzim jsou přes den na pastvině a večer dostávají seno + hrst namočených řepných řízků do které jim míchám minerální doplněk (NutriHorse Standart), jadrná krmiva nepřidávám z obavy schvácení. Občas dávám jen nastrouhanou krmnou mrkev + vit. doplněk. Celoročně mají solný liz. Jedné kobylce je 17 let a je využívána na lehkou rekreaci (toulky přírodou). Začala nám v létě kulhat, vet. neurčil přičinu, proto jsme jí přidávali HorseChondroBest od firmy Mikrop(1měsíc 25g), a pomohlo to, jinak kobylka nám občas zakašle bez hlenů(vždy na podzim a v zimě). Druhé kobylce jsou necelé dva roky a zatím je bez zátěže. Kobylky vypadají dobře, srst mají lesklou. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Michala.

Anonym

2009-10-21 03:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Denní krmnou dávku si můžete představit jako zdroj energie, dusíkatých látek ( bílkovin), minerálních látek a vitamínů. Nejjednodužší posouzení dostatku krmiva je kondice koně. Jestli není vyhublý nebo naopak obézní, tak má v krmné dávce dostatek energie i bílkovin. Jestli přidáváte správné minerálně vitamínové doplňky v doporučených dávkách, tak i potřeba těchto živin je dostatečně dotována. Obecně lze říci, že vámi používaná krmná dávka je v pořádku. V případě vaší nespokojenosti můžete měnit značku komerčních doplňků, ale v zásadě při výživě haflingů je třeba dávat pozor, aby při své zpravidla dobré krmitelnosti, nebyli zbytečně překrmováni jádrem a objemem a dostali vhodný min-vit doplněk.

Fitmin

Chtěla bych se Vás zaptat na radu ohledně krmného doplňku pro mladého rekreačního valacha. Kůň - valach, 170vk, 5 let - ustájen 24/7, seno (přes zimu non stop), denně 2 litry granulí Enegys Standard, využíván převážně na rekceaci - v zimě pod sedlem 2x-3x týdně, v létě častěji. Koníka mám cca 3 roky - už když jsem ho poznala před odkoupením, začínala se projevovat fixace čéšek na zadních nohou. Toto je druhá zima v pastevním ustájení. Prosím o informaci, který krmný doplněk byste nám doporučili - sháním kombinaci "standard" vitamínů + nějaké přilepšení na pohybový aparát (dle pí. MVDr. Žežulkové i nastávající artroza).

Anonym

2009-10-19 07:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro regeneraci kloubní chrupavy je sestaven krmný doplněk Fitmin FLEXI. Účinné látky jsou glukosamin (200.000 mg/kg) a chondriotin sulfát ( 130.000 mg/kg). Dále obsahuje organický zinek, mangan a antioxidanty vitamín E a C. Doporučená denní dávka pro regeneraci je 20 g. Tento doplněk není určený k doplnění denní potřeby komplexu minerálů a vitamínů. V řadě Fitmin je pro hobby koně určený Fitmin GLOBAL, nebo pro koně sportovně využívané Fitmin PROFI v denní dávce 100g. Tyto doplňky obsahují vedle základních minerálních látek vždy z několika zdrojů, stopové prvky v organické, lehce využitelné chelátové vazbě, vyvazovač mykotoxinů, živou kvasinkovou kulturu a zdroj nukleotidů. Druhou značkou námi vyráběných krmiv je Dibaq a minerálně vitamínový doplněk Dibaq MULTI, který obsahuje také cheláty a vyvazovač mykotoxinů. Je to řada kvalitních krmiv a doplňků za velmi dobrou cenu. Klobní doplněk Fitmin FLEXI lze kombinovat s oběma typy minerálně vitamínových doplňků.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kde seženu hrnek na dávkování granulí pro pejska obřích plemen?

Anonym

2009-10-19 01:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Hrnky, resp. odměrky, pro dávkování krmiv Fitmin byly dárkem společnosti Dibaq významným odběratelům a chovatelům. Byla to akce, která již skončila. Do budoucna se chystá opět akce tohoto druhu. Hrnky, resp. odměrky, budou zase jiné.

Fitmin

Dobrý den. Objevila jsem reklamu na Vaše produkty v časopise "naše kočky". Chtěla bych se zeptat, dají se poslat vzorky vašeho krmení,abych mohla zjistit, zda ho koťata přijmou ?Mám doma 4 kočky ve věku 5měsíců,1 rok,5 roků a 19 let. Děkuji předem Miroslava Humpolíková U studia 24/2020 700 30 Ostrava-Zábřeh

Anonym

2009-10-19 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vzorky pošleme.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych poradit se sestavením krmné dávky pr 4letého teplokrevného valacha. Koník je mohutnějšího rámce, cca 172cm vysoký. Byl odchováván pastevně, letos na jaře byl obsednut -den tráví ve výběhu, přes noc je v boxe. Momentálně je připravován na příští sezonu (skoková a drezurní příprava na jízdárně, vyjížďky do terénu). Koníka zatím krmíme mačkaným ovsem a ječmenem, +cca dcl slunečnicového oleje. Samozřejmě seno a liz. K dispozici máme ve stáji kukuřici, vojtěškové granule, soju, sladový květ, pšeničné otruby..ráda bych z toho sestavila krmnou dávku, ale nevím kolik čeho, k čemu apod :-/ Máme ještě dodávat vitamíny nebo nějakou kloubní výživu? Povahově je vyrovnaný, bez zdravotních problémů. Děkuji za Vaší radu Ve.

Anonym

2009-10-17 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 4-letého teplokrevníka ve střední zátěži, o hmotnosti 600 kg, krmná dávka sestavená z 10 kg lučního sena, 1,8 kg ovsa a 1,8 kg ječmene dostatečná v potřebě energie, bílkovin i makroprvků ( Ca, P, Mg). Decilitr oleje krmnou dávku neovlivní ( zvýšení energie o cca 3 MJ ). Vojtěška, soja, sladový květ jsou bílkovinné koncentráty, které lze přidávat z důvodu doplnění kvalitní bílkoviny, ale tak maximálně celkem do 1 kg na den ( při méně kvalitním senu). Kukuřicí můžete nahradit podíl používaných jadrných krmiv. Pšeničné otruby jsou dobrým zchutňovadlem, ale živinově chudé. Při jejich zkrmování je vhodné si udělat rozbory sena a pro správný poměr Ca : P dopočítat potřebu vápníku dodaném v minerálním doplňku. V celkové krmné dávce chybí stopové prvky a vitamíny. Pro sportovní koně je z řady Fitmin určený min-vit doplněk Fitmin PROFI v denní dávce 100 g. Kloubní výživu, když kůň nemá problémy, přidávat nemusíte, ale pro váš klid lze udělat jednou nebo dvakrát za rok kůru v nižší,preventivní dávce. Podáváním kloubní výživy zdravému koni neuškodíte, jen vás to stojí peníze. V naší nabídce je Fitmin FLEXI, kde obsažené účinné látky jsou glukosamin a chondriosulfát. Preventivní denní dávka je 10 g.

Fitmin

Dobrý den, chci se zeptat zda máte kelímek na krmivo fitmin? A pokud ne jestli do budoucna bude? Děkuji za odpověď.

Anonym

2009-10-17 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vydržte, odměrka na krmivo určitě bude. Jen nemohu říci kdy a jak bude vypadat. To je know-how marketingu.

Fitmin

Dobrý den, zaujaly mne vaše stránky a slyšela jsem velkou chválu na minerální doplňky které vyrábíte. Chtěla bych váš názor na mou krmnou dávku a pokud mohu poprosit také sestavit KD podle vašeho mínění. Zmiňuji zde zimní období. V létě mají pastvu a do 30min po zátěži musli a oves. Několikrát týdně minerální doplněk a denně po celý rok sůl... V zimě krmím senem ve dvou až třech dávkách denně, k tomu 1kg musli, někdy jim k tomu přidám 0,5kg ovsa, někdy kukuřičné klíčky. Koně jsou pastevně ustájeni, ti kteří pracují, jsou přes noc v boxech. Jedna klisna mi pod sebou baští slámu a mívá rýmu nebo kašel. Přidávám jim teď v zimě denně 10dkg minerálního přípravku od Hipollyt(v létě jen dvakrát týdně). Jaká by měla být tedy krmná dávka pro tuto klisnu v zimním období? Klisna se k nám dostala na jaře, byla hubená a ne v moc dobrém psychickém stavu, měla vši a následně jí celé léto hodně obtěžoval hmyz. Jinak je dobře krmitelná, už i veselá a pohodová. Ostatní vypadají dobře a jsou v dobré kondici. Děkuji Drdová

Anonym

2009-10-15 08:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro návrh krmné dávky poteřbuji znát plemeno, stáří, hmotnost, pracovní využití nabo kategorii koně. Pro posouzení současné krmné dávky neznám ani živinové složení zkrmovaných musli. Minerálně vitamínové doplňky jsou zpravidla sestaveny jako denní doplňky, ale je lépe dávat 2x týdně než vůbec. Pro zjednodušení organizace krmení se vyrábí směsi, které se senem tvoří již kompletní krmnou dávku, do které se nemusí přidávat další doplňky. Proto vám mohu doporučit k cca 7 kg lučního sena přidávat 2 - 2,5kg Fitmin COMPLETE a máte vyváženou krmnou dávku vyřešenou.

Fitmin

Naše štěňátko jorkšíra nyní bude mít 3 měsíce, krmím ho fitmínem puppy a to od 6 týdnů, když přestala fenka kojit,2x denně. Odpoledne mu dám např. kousek jablíčka či papriky(má to rád). prý se mají štěňátak ale krmit nejméně 4x denně. Jak to vlastně je?Mám tedy rozdělit krmnou dávku alespoň na 3x denně a jak dlouho ho takto krmit?Dle mého názoru mu to takto vyhovovalo, ale abych nic nezkazila. Děkuji mnohokrát za radu.

Anonym

2009-10-15 01:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Štěně nemůže říci co mu vyhovuje a co ne, může to naznačit, páníček nebo panička jeho gesta však nemusí pochopit. Obecně ale platí, že štěňata by se měla krmit několikrát denně. Pokud můžete, tak krmte 3x denně alespoň do půl roku věku štěněte, nejlépe do 9 měsíců. Na krmení jednou denně většinou chovatelé přecházejí až dkyž má štěně roční narozeniny. Je to však více dárek pro páníčka než pro štěně. Někteří chovatelé krmí své psy dvakrát denně po celý jejich život.

Fitmin

Dobrý den, Už delší dobu mám problém s kobylou letos 5 let. Plemeno ČT. Je v tréninku 3 týdně jízdárenská práce pod trenérem minimálně 1 hodinu v tempu. Většinou teď parkur. 2X týdně lonž 1x vyjíždka. Je opravdu obézní a připadá mi, že tlouste ze vzduchu. Je na pastvině a přes noc v boxe. Momentálně krmim 4 jablka 3 mrkve a malá krmná řepa + vitamíny. Sena má malou dávku cca 2-3 kg A kobylka stále neubírá na váze. Můžete mi poradit jak se zachovat a jak krmit nekrmit? Může mít i nějaké zdravotní problémy? Předem děkuji za odpověď

Anonym

2009-10-13 03:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ano, kobylka může mít metabolickou poruchu ( metabolický syndrom) a nejlepší by bylo vyšetření veterinářem. I když nedáváte jádro, je správné, že nazapomínáte na min-vit doplněk.

Fitmin

Dobrý den, potřebovala bych prosím Vás poradit ohledně KD pro 2,5 hřebce angloaraba. Kůň je bez zátěže, od června dosud byl 24/7 na pastvě, dokrmován granulemi Energys Relax - 1 l denně, solný liz stále k dispozici. KVH je 155 cm, váhu bohužel netuším. Chtěla bych znát ideální vyváženou krmnou dávku k jeho věku. Ráda bych zůstala u uvedených granulích a zkombinovala to s vhodnými obiloviny, případně min. vit. Koník je hůře krmitelný. Předem děkuji za odpověď

Anonym

2009-10-12 10:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro sestavení optimální krmné dávky uvádíte málo informací, ale pro 3-letého koníka o hmotnosti 480 kg, bez zátěže je krmná dávka z 8 kg lučního sena a 0,75 kg granulí cca na 90% potřeby energie, a totálním deficitu stopových prvků a vitamínů. Např. měď na 50% potřeby, zinek necelých 80 %, selen méně než 40%, vit. D pod 20% a vit E necelých 80%. 1 kg ovsa ( jádrného krmiva) doplní potřebu energie a 100 g min-vit doplňku, konkrétně Dibaq MULTI doplní chybějící živiny do optima.

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak si můžu vybrat poukaz, který jsem na výstavě dostala. Popřípadě v jakych prodejnach. Děkuji Hanzlova

Anonym

2009-10-12 06:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Společnost Dibaq a.s. poskytuje na sponzorované akce následující poukázky na odběr výrobků své značky Fitmin: <p> Poukázka v hodnotě 1.000Kč - určena primárně pro odběr 15 kg balení kompletního krmiva Fitmin pro psy dle vlastního výběru. Je možné použít na odběr více výrobků značky Fitmin pro psy, jejichž celková hodnota nepřesáhne částku 1.000,-Kč. Na poukázku se nevrací, ani ji nelze doplatit. <p> Poukázka v hodnotě 400Kč - určena primárně pro odběr 3 kg balení kompletního krmiva Fitmin pro psy a 150 g vitamínového a minerálního doplňku Fitmin pro psy dle vlastního výběru. Je možné použít na odběr jiné kombinace výrobků značky > Fitmin pro psy, jejichž celková hodnota nepřesáhne částku 400,-Kč. Na poukázku se nevrací, ani ji nelze doplatit. <p> Poukázka v hodnotě 2.000Kč - primárně určeno na odběr více výrobků značky Fitmin pro koně, jejichž celková hodnota nepřesáhne částku 2.000,-Kč. Odběr by měl být možný v kterékoliv prodejně, prodávající Fitmin (http://www.fitmin.cz/index.asp?start=&idc=588) <p> V případě problémů (prodejna neví, jak se k poukázkám zachovat) kontaktovat Ing. Soňu Frűhaufovou - 775 552 086.

Fitmin

Dobrý den, již delší dobu sbírám kódy a krmím, Fitminem, ale čekala jsem, až splním podmínky pro to, abych se rovnou mohla stát stříbrným členem. Včera jsem se zaregistrovala a vyplnila dotazník. Nikde v dotazníku jsem však neobjevila kolonku, kde by byl dotaz na úspěchy se psem. Proto, jakmile mi přišel e-mail s heslem odpověděla jsem na něj, že mám se psem složenu zkoušku LA3 a přiložila kopii diplomu, kterou jsme za splněnou zkoušku získali. I přes tyto skutečnosti je moje členství zatím základní. Co mám proto, aby mi bylo uznáno stříbrné členství udělat? Děkuji.

Anonym

2009-10-12 04:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Členství přiděluje pracovník marketingu, ne ten, kdo shromažďuje kódy, odesílá fitmince a dělá administrativu klubu. Přestože na stránkách Chovatelského klubu Fitmin klubu píšeme, že stříbrné členství získává každý, kdo nám zašle vyplněnou přihlášku a kopii potvrzení o úspěchu psa není toto členství nárokové a splnění podmínek stříbrného členství ve Fitmin Klubu je pak předpokladem pro povýšení členství. V tuto chvíli připravujeme novou strukturu klubu a nebylo by správné Vás nyní přijmout za stříbrného člena a začátkem roku Vás sesadit na člena základního, pokud byste nesplnila nové podmínky pro dané členství. Pokud si o stříbrné členství zažádáte po změnění struktury klubu (bude zveřejněna společně s novým připravovaným webem Fitmin) a zapadnete do nového obrazu stříbrného člena, toto členství Vám bude již bez problému přiděleno. <p> Děkuji Vám za pochopení.<p> Ing. Frűhaufová Soňa

Fitmin

Dobrý den, chci se zeptat, mám boloňáčka, 7 měsíců, 2 měsíce po hospitalizaci. Máme srst kvůli kapačkám ostříhanou, a možná bychom potřebovali i trochu posílit imunitu na zimu. Dostala jsem radu, že se mám s Vámi poradit o doplňkových vitamínech s biotinem. Váží cca 1,8kg. Mohu mu pořídit Vaše vitamíny na srst, a jaké by bylo dávkování na tak malou váhu?

Anonym

2009-10-12 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji nejprve podávat přípravek Fitmin IMUNO, a to vzhledem k podzimním plískanicím. Po zhruba šesti týdnech můžete tento přípravek vysadit a podávat Fitmin SRST. Oba přípravky denně v množství na špičku nože.

Fitmin

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možnost si nechat od Vás poslat vzorek krmiva na vyzkoušení. Jde mi o to. jestli by to můj pes přijal.jde o plemeno tibetský španěl. Předem děkuji Michalicová

Anonym

2009-10-11 02:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vzorek poslat můžeme, ale musíme vědět kam, jaký má pes věk a jak je aktivní.

Fitmin

Dobrý den, mám doma 4 měsíce starého labradora Benjemina. Ráda bych se zeptala, jaká je normalní, zdravá váha těchto štěňátek? Benji se mi zda totiz kulatější, než by měl být:) Už jsem doma měla labradora, atak vím, jakou chuť k jídlu tihle pejsci mají:) děkuji předem za radu K. Tomanová

Anonym

2009-10-09 09:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Hmotnost může zejména u štěňat dost kolísat. Jedno štěně stejného věku může mít úplně jinou hmotnost než druhé. Labradory nechovám a tak nemohu podat přesnou odpověď. Možná bych ji nepodal ani u plemen psů, které chováme, protože běžně štěňata v tomto věku nevážíme. Stačí nám kontrola kondice psa. Labradoři mají k obezitě velké sklony a zvláště od věku 5 měsíců je nutné dávat velký pozor, aby štěně nebylo překrmováno. Doporučuji mu podávat krmivo Fitmin Maxi Junior, kde je velmi dobře zohledněno dospívání velkých plemen psů, kteří by mohli růstové problémy.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl mezi granulemi Dibaq maintenance maxi a Fitmin maxi maintenance?

Anonym

2009-10-08 10:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Rozdílů je hodně, v komponentech, v jejich zastoupení, v balení i v ceně. Zjednodušeně lze říci, že Fitmin je prémiové krmivo a Dibaq krmivo v třídě Economy.

Fitmin