VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 82 ... 109
Dobrý den, zakoupila jsem si u Vaší firmy pro své rotvajlery granule, pro fenu lights, pro psa zlatý střed. Psi jsou krmeni granulemi již 3 týdny a překvapuje mě, že po těchto granulích mají za s sebou ráno na procházce obrovské kupy a navíc se vyprázdňování děje i 4x za ranní procházku. Podotýkám, že psi baští 2x denně a dávkování je podstatně nižší, než je Vámi doporučeno na obale. Navíc mi oba pesani baští kvanta trávy, to dělali i u jiného krmiva, proto jsem se rozhodla pro Vaši značku a nejen proto:). Děkuji za odpověď.

Anonym

2010-11-15 03:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
O účinnosti krmiva rozhoduje množství živin a jejich stravitelnost, o správnosti krmné dávky a průběhu trávení zase rozhoduje jak jsou výkaly formované. Pokud nejsou příliš tvrdé nebo rozbředlé, je vše v naprostém pořádku. Optická velikost výkalů a frekvence kálení nejsou tím správným ukazatelem. Všechna krmiva Fitmin byla testována na stravitelnost živin in vivo, tedy bilančně na zvířatech. Hodnoty stravitelnosti odpovídají požadavkům na kvalitu krmiv pro psy dle americké normy NRC. Pojídání trávy není u některých psů nic neobvyklého. Pokud psům stačí množství živin obsažených v krmné dávce, pokud mají tzv. jiskru, tedy jsou veselí a jejich srst je kvalitní, myslím, že je vše v pořádku. Není dobré hodnotit krmivo srovnáváním s jiným podle ukazatelů, které nejsou měřitelné a nemají odpovídající srovnávací hodnotu.

Fitmin

Dobrý den, rád bych se zeptal, kterým druhem granulí Fitmin byste nahradil granule Acana Lamb and Apple, vlastním loveckého psa, cca 30 kg. Docela se mi zamlouvá Fitmin medium performance. Řeším tuto změnu z důvodu ceny, protože Acana stále zdražuje. Děkuji za odpověď.

Anonym

2010-11-14 09:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmivo Fitmin medium performance je pro loveckého psa vhodné, zvláště když je často využíván k práci. V období, kdy je práce málo, můžete dávat Fitmin medium maintenance. Obě krmiva také můžete ve vhodném poměru, podle intenzity využívání psa pro práci, míchat.

Fitmin

Dobrý den mám 11 měsíčního psa NO krmili jsme puppy pro střední psy. Blížíme se roku a tak jsme koupili Junior maxi ten je až do 18 měsíců. Udělali jsme správně koupí krmiva maxi pro ovčáka?

Anonym

2010-11-14 02:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ano, udělali jste správně. Je to plemeno, u kterého by někdo podle velikosti mohl váhat jestli patří mezi středně velká plemena označovaná jako Medium, nebo mezi plemena Maxi. Důvodem volby Maxi je větší dědičné zatížení plemene poruchami růstu kostí a výživou kloubů. Největší problémy vznikají právě u dorůstajících psů, proto volby granulí Junior je správná, receptura je k tomu uzpůsobená.

Fitmin

Hezký den, prosím Vás o sestavení krmné dávky - nedávno jsem si přivezla 4letého valacha CS, který byl teprve nedávno obsednut, a tudíž s ním zatím pracuji jen velmi lehce, víceméně terény, cca 3 x týdně půl hodiny - krok + krátké klusové a cvalové úseky. Přes den je koník ve výběhu (bahnitém) a na noc ho zavíráme do venkovního boxu. Dostává ráno a večer vydatnou dávku sena a oves- 0,5 kg ráno a večer. Jelikož k nám ale přišel v horší výživové kondici, potřebuji ho dokrmit a nyní zvažuji, co zvolit - zatím se mi jeví jako nejideálnější vojtěškové granule a cukrovarské řízky. Ale nevím, kolik čeho dávat, popř. co ještě přidat. Předem mockrát děkuji za radu!

Anonym

2010-11-13 08:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro zlepšení kondice jsou vojteškové granule vhodným doplňkem. Pro 4-letého koně o hmotnosti cca 550 kg, v lehké práci bych zvýšil denní dávku ovsa na 1,5 kg a pro zlepšení kondice přidal vojtěškové úšušky v dávce cca 1-1,5 kg. Řepné řízky jsou poměrně rizikovou složkou krmné dávky. Sice je to zdroj velmi kvalitní vlákniny, ale často zdroj plísní a mykotoxinů. Také nutnost máčení před krmením přípravu krmné dávky neulehčuje. Pro rychlé zlepšení kondice je vhodné podpořit trávení přídavkem bylinné směsi Fitmin Herbs REGENERATION, a extrudované doplňkové bílkovinné směsi, např. Fitmin OPTI . Pak k 1,5 kg ovsa se přidává cca 0.75 kg OPTI. V první i druhé variantě je nutný přídavek min-vit doplňku, např. 100 g Dibaq MULTI nebo kvalitnější Fitmin PROFI.

Fitmin

Dobrý den, máme 3 kočky (kastrované), které jsou věku 12-14 let a mají už hodně špatné zuby. Výraznou nadváhu nemají. V portfoliu Fitmin jsem ale nenašla granule Senior. Jaké byste mi tedy s ohledem na jejich věk a stav zubů doporučil? Bylo by možné zaslat vzorek? Děkuji Kateřina Vlášková, Jablonského 385, Písek, 39701

Anonym

2010-11-12 10:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, v našem portfoliu skutečně není výrobek typu Senior, ale doporučil bych vám kapsičky Fitmin, které by svojí strukturou nejlépe vyhovovaly kočkám se špatnými zuby.

Fitmin

Dobrý den, krmím půlroční fenku ZR řadou fitmin Maxi (právě jsem začal dávat Junior). Obsahuje krmivo také něco, aby měla hezkou srst, nebo mám přidávat nějaký další přípravek, příp. vejce? Děkuji

Anonym

2010-11-11 02:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Většinou pro dobrou kvalitu srsti stačí podávat jen granule, v nich jsou živiny a specificky účinné látky dobře vyváženy, tedy rozumějte pro významnou většinu psů. Někteří psi ale potřebují něčeho trochu více, kvalita srsti bývá odrazem i jiných nedostatků v kvalitě života psa. V tom případě je podávání přípravku Fitmin SRST doporučeno přidávat zhruba 4 až 6 týdnů. Pak je dobré přípravek na několik měsíců vysadit. Nebylo by dobré, kdyby si jeho organizmus zvyknul, že dostane vše co potřebuje a nemusí se sám starat. Já osobně dávám zvláště u mladých psů přednost tomu, aby si organizmus zvířete nejprve poradil sám bez přípravků. Ty doporučuji podávat až když je znatelný nějaký problém nebo má-li pes k nějakému nedostatku (např. ke špatné kvalitě srsti) dědičné sklony.

Fitmin

dobrý den, které krmivo by jste doporučili pro dospělého výmarského ohaře, váha cca 35 kg ve standardní kondici. Je asi na rozhraní mezi řadou medium a maxi? děkuji Petr Hruška

Anonym

2010-11-10 04:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Několik chovatelů výmarských ohařů, které znám, krmí Medium Maintenance a jsou spokojeni. Obdobně i já bych pro toto plemeno doporučil krmiva řady Medium.

Fitmin

Dobrý večer, obracím se na vás ještě jednou s prosbou ohledně granulí. Mám 7-mi letou fenu Angl.kokra. Krmím Fitminem senior, ale nejsem si jistý(při důkladném čtení obsahu Fitmin senior) jestli je vhodné psům podávat rýži, kukuřici, pšenici, jablečné výlisky, cukrovarské řízky. Kuřecí maso je až na 5. pozici. Na 2 místě je kuřecí moučka(pod tímto názvem si mám představit celá pomletá kuřata?)Při několikadenním studování různých výrobců granulí jsem našel Orijen Senior, který obsahuje 70% masa v potravin.kvalitě 30% ovoce a zeleniny a 0% obilovin, dále rybí tuk a bylinky. Obiloviny neobsahuje kvůli tomu že pes je hlavně masožravec a má k tomu uzpůsoben žaludek již 1000 let. Samozřejmě cena je neskutečná až 200kč/kg. Ještě mám jeden dotaz .když mi tedy fena nesežere celou doporučenou dávku krmiva, mělo by jí tedy něco chybět, když to co by měla sníst za jeden den tak má na 2 dny. Vitamíny, min.látky a vše co granule obsahují. Díky za odpověd omlouvám se za objemný dotaz. Martin K

Anonym

2010-11-09 06:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dotazů je hodně. Pokusím se na všechny odpovědět. Pes, na rozdíl od kočky, není typický masožravec. Když vlk ulovil zvíře, sežral obsah žaludku a střev, neboli natrávenou rostlinnou potravu. To mu zůstalo dodnes. Není pravda, že se to za těch tisíc let domestikace změnilo. Proto komponenty rostlinného původu jsou přirozenou složkou psí potravy. Poznáte to velmi dobře, když budete psovi dávat jen maso a kosti. Brzy se to negativně projeví na jeho výkonu i zdraví. V receptuře krmiv Fitmin je kuřecí moučka. Jedná se o dovoz ze SRN z drůbežářských závodů, kde se složitým technologickým způsobem doslova oškrábou z kostí všechny zbytky masa. Nejsou v tom tedy zahrnuty takové komponenty jako peří, zobáky, běhy, ani vnitřnosti. Je to tedy velmi kvalitní živočišná bílkovina z drůbežího masa. Nejsem si jist, jak to je s krmivem jiných výrobců, nechci se jim do jejich tvorby receptur plést. Je to čistě jejich věc. Připadá mi však divné, že například k tomu, aby výrobce dosáhl požadovaný obsah dusíkatých látek, musí krmivo dotovat až 70 procenty masem. Jaká je jeho kvalita? Pokud živiny feně stačí, i když zkonzumuje pouze polovinu doporučené denní dávky, je vidět, že má dobrý metabolizmus. Po určité době by však mohly některé vitamíny a minerálie chybět. proto doporučuji krmnou dávku doplnit o nějaký vitaminominerální přípravek, z portfólia Fitmin například přípravek s názvem Vitaregen.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych přešla na krmení od Fitminu nebo Dibaq. Potřebuji poradit jak co nejlépe sestavit Kd pro 25letou kobylu A1/1,která je hůře krmitelná,hubenější,pravidelně odčervovaná,rozbory trusu, zuby udělané. Ježděná rekreačně 3 x týdně. Pastevní ustájení se zatepleným boxem a pro druhou kobylu ČT vysoko v krvi,10let 600kg, dobře krmitelná,nasvalená v kondici, střední zátěž 5x týdn, pastev.ustáj + zateplený box, seno adlibitum. Děkuji za odpověď

Anonym

2010-11-09 09:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Možností, jak sestavit vhodnou krmnou dávku s doplňkovými krmivy Fitmin nebo Dibaq, je několik. Vzhledem k věku a protože píšete, že kobylka je hůře krmitelná, bylo by vhodnější zvolit stravitelnější extrudované směsi, ale rozhodnutí je na vás. - cca 7 kg lučního sena, 1,5 kg Fitmin COMPLETE - cca 7 kg sena, 2 kg Dibaq SPORT - cca 7 kg sena, 1 kg oves, 0,5 kg Fitmin OPTI, 60 g Fitmin Global nebo 100 g Dibaq MULTI - cca 7 kg sena, 2 kg ovsa, 60 g Fitmin Global nebo 100 g Dibaq MULTI Tyto denní krmné dávky a solný liz pokrývají potřebu živin 25-ti leté A1/1, o hmotnosti cca 480 kg v lehké pracovní zátěži. Z počátku bych ještě doporučil přidávat 40 g Fitmin REGENERATION pro regeneraci jater a podporu trávení, popřípadě k uvedeným dávkám přígavek 0,5 kg rýžových otrub ( Formula REFORMER) pro zlepšení nasvalení. Pro druhou kobylku může denní potřebu živin zajistit 2,5 kg Fitmin COMPLETE a podle práce přídavek Fitmin ENERGY ( do 1 kg), nebo cca 2 kg ovsa, 0,5 kg Fitmin OPTI, podle práce Fitmin ENERGY ( do 1,5 kg) a minerálně vitamínový doplněk 80 - 100 g Fitmin PROFI nebo 100-120 g Dibaq MULTI.

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je uznána k získání stříbrného členství canisterapeutická zkouška? Děkuji

Anonym

2010-11-08 10:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, postoupení do vyššího stupně členství – není spojeno s žádnou konkrétní dosaženou zkouškou, titulem z výstavy či jinými úspěchy v kynologii. Je spojeno s bližší spolupráci chovatelů s naší značkou – tj. s chovateli, kteří našimi výrobky Fitmin své psy (kočky, koně) krmí a propagují tak kvalitu značky nejen nošením oblečení s logem Fitminu, ale mohou kvalitu našeho výživového programu ukázat na výborné kondici svých svěřenců. Stříbrné členství není nárokové a uděluje se vždy na jeden rok. Podmínkou jeho prodloužení je prokázání plnění podmínek příslušného členství. Přeji Vám pěkný den

Fitmin

Dobry den, mam dotaz. Mame doma 5ti mesicni fenku krizence (otec ohar, matka krizenec NO a labrador). Doted jsme krmili Eukanubou, ale nebyla v dobre kondici. Presli jsme tedy na Fitmin Maxi Junior. Problem ale je v tom, ze nam mala polyka granule cele, nezvyka je, proste to shltne bleskovou rychlosti a pak skyta, funi a riha, jak se naloka vzduchu. U te Eukanuby to delala taky, ale ne tak moc, navic tam jsou granulky mensi a nemela pak skytku ani nerihala. Zkousela jsem ji granule macet, davat vickrat po mensich davkach, ale nepomohlo to. Dostava 2-3x denne, davku dle tabulky na obale - i trochu vic - ale stejne mi prijde ze to dela proto ze ma hlad. Nevite co s tim aby tak nehltala? A jeste jeden dotaz mam. Jestli muzu podavat Fitmin Gastro jako pomoc pri prevenci travicich problemu (fenka totiz kdeco olizne, sezere, pak ma prujem a je ji zle). Pokud ano, tak kolik a jak casto? Dekuji Petra

Anonym

2010-11-08 09:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud nahmatáte žebra, můžete trochu granulí v denní dávce přidat, to je bez problému. Časem myslím hltání přestane, doporučují jí je dávat máčené, třaba i jako zahuštěnou polévku a hlavně jí je dát na klidné místo, kde nebude mít žádné vzruchy, týká se to ostatrních psů, jiných zvířat, ba i člověka, včetně vás. Sice na ní neuvidíte, ale nebojte se, ona se nezadusí. Konečně, můžete jí do deseti minut po podání stravy zkontrolovat. Přípravek GAstro z výše uvedených důvodů můžete ke granulím přidávat, lepší je však prevence. Odstranit všechny zbytky žrádla z jejího dosahu, pečlivě sbírat výkaly ve výběhu a podobně.

Fitmin

Dobrý den, dostala jsem doporučení na granule fitmim, mám štěně Landseera a krmím granulema anf puppy 28,jsou podstatně dražší,ale nevím jestli kvalitnější,mohli by jste mi poradit, co je lepší pro mého psa. Děkuji

Anonym

2010-11-07 06:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmivo ANF Puppy 28 je skoro dvojnásobně dražší než krmivo Fitmin Maxi Puppy. Přitom obě krmiva mají 28 % dusíkatých látek, skoro stejnou výživnou hodnotu a skoro stejné složení, tedy komponenty. Lze proto předpokládat, že obě krmiva mají podobnou kvalitu. Všechny komponenty krmiv Fitmin procházejí přísnou kontrolou kvality. Krmiva Fitmin jsou pravidelně rozborována na přístroji NIRS (spektrometrie v blízké infračervené oblasti 800 - 2500 nm, což je přístroj velmi drahý, ale vysoce výkonný, rychlý a přesný. Výsledek je znám během minuty a proto je možné vzorky krmiv téměř denně kontrolovat a předcházet tak větším výkyvům kvality. Nevýhodou ANF Puppy 28 je navíc to, že je univerzální, tedy doporučuje se ho krmit po celou dobu růstu štěněte. Každý dobrý chovatel však ví, že především velká a obří plemena psů mají v době dospívání, tedy zhruba od pátého měsíce věku, jiné požadavky na živiny než štěňata mladší. Fitmin to má vyřešeno tím, že má pro starčí štěňata v portfóliu krmivo Fitmin MAxi Junior. Toto krmivo navíc obsahuje chondroprotektiva, konkrétně chondroitinsulfát (250 mg/1 kg), glukosaminsulfát (300 mg/1 kg), které pomáhají vyživovat klouby a tak je snížené nebezpečí kulhání rychle rostoucích štěňat. Proto jednoznačně doporučuji do 5 měsíců věku krmit Fitmin Maxi Puppy a pak zhruba rok krmivo Fitmin Maxi Junior. Nic tím nezkazíte a navíc docela dost ušetříte.

Fitmin

Svého pejska NO už od mládí teda 2 měsíců krmím kranulemi Fitmin-maxi puppy a po dovršení stáří 5 měsíců jsem přešel na Fitmin- maxi junior, celou tuto dobu při vycházkách za město nebo obec - na louky apod. pejsek požírá ba přímo hlce nalezený cizí trus. Prosím poraďte jak se to dá napravit-usměrnit. Děkuji.

Anonym

2010-11-04 03:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Některá štěňata to dělají. Není to z nedostatku nějaké živiny nebo minerálie, ale prostě se to štěněti zalíbilo. Měli jsme jednu fenu, která si s oblibou otírala krk v čemkoliv co smrdělo. Mnohokrát jsme se za to styděli a museli jí koupat. Když dospěla, tato vlastnost se ztratila tak rychle jak přišla. Občas se nám stane, že se i dospělý pes začne cpát koňským nebo kravským lejnem. Jedinou radu, kterou vám k tomu mohu dát, je mít psa pod kontrolou a včas mu jeho choutku zakázat. Klidně můžete psa vzít na vodítko (nejprve krátké, pak delší a ještě delší) a chodit od lejna k lejnu a včas psovi označit, že tohle tedy NE, tohle je FUJ, tohle NESMÍŠ!!!

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda můžu těď přes zimu, kdy už není pořádná pastva, přidávat vojtěškové granule 2.5 letému valachovi kříženec kladrubáka a přibližně kolik. KD 3x denně seno luční, střední kvalita, dohromady 10kg, granule bez ovsa0,5kg večer + minerálka pro juniory. Práce zatím žádná jen vyběh přes den na noc box. Jestli je krmná dávka špatná prosím o radu. Ještě musím dodat, že má malé nálevky na hleznech už od narození. Předem moc děkuji

Anonym

2010-10-30 10:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro mladého teplokrevného koně o hmotnosti cca 520 kg můžete krmnou dávku sestavit např. z cca 10 kg lučního sena, 0,5 kg granulí, vhodného min-vit doplňku a 1 kg vojtěškových granulí. Samozřejmě k dispozici je solný liz. Takto je pokryta potřeba bílkovin cca 950 g/den, při tabulkovém obsahu 8% NL (dusíkatýchh látek) v seně a 18% ve vojtěškových granulích. Nálevky mohou souviset např.s vyšší bílkovinou v letní krmné dávce ( obsah dusíkatých látek v pastvě) a s omezeným pohybem.

Fitmin

Koupili jsme krmení Fitmin maxi pupy, nechápeme dávkování na letáčku, nevíme, co znam. 1hrnek = 1000ML

Anonym

2010-10-29 08:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jsou 3 druhy hrnků. Pro malé psy o objemu 200 ml, do kterých se vejde podle tvaru a hmotnosti granulí zhruba 80 g. Pro středně velké psy je určen hrnek o objemu 500 ml a do něj se vejde zhruba 210 g granulí. Pro velké psy je určen hrnek o objemu 1000 ml. Do něj se vejde v průměru například 410 g krmiva Maxi Puppy, 430 g Maxi Junior, 445 g Maxi MAintenance, 415 g Maxi Performance, 410 Maxi Senior a 440 g MAxi Light. Už je to ale dlouho, co se hmotnost hrnků přeměřovala, proto tato čísla nezaručuji. Stejně jsou jen orientační, záleží i na tom, jak moc hrnek zaplníte. Můžete si to ověřit doma na kuchyňské váze. Dávkování je také orientační, proto se udává většinou jen na počet hrnků a ne na gramy.

Fitmin

Dobrý den, máme 7měsíční štěně sibiřského huskyho. Máme ho od 2měsíců věku a zpočátku byl krmen granulemi pro štěňata Fitmin medium. Máme ještě 12letého "voříška", který dostává Fitmin medium Maintenance. Nyní měli naši kluci krmivo Sensitive, ale protože už nám dochází, chtěla jsem se zeptat, jakými granulemi oba krmit, protože si navzájem z misek uzobávají (mají ho k dispozici celý den). Mohu i štěněti husky nyní dávat Medium Maintenance? Nemohla jsem mu ublížit podáváním granulí Sensitive? A jaké krmení, popř.doplňky byste mi pro něj doporučil? Mockrát děkuji za odpověď. Pěkný den. KV

Anonym

2010-10-29 01:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Je těžké radit, když si vlastně nadiktujete co chcete. Chcete-li to tedy mít co nejjednodušší a neublížit ani jednomu z obou psů, zvolte Medium Maintenance. Ještě lepší by bylo krmit granulemi Sensitive, jen jsou trochu dražší. Jinak bych ale doporučil štěně krmit nejméně půl roku krmivem pro štěňata s označením Puppy a starého psa granulemi s označením Senior. Hlavně bych ale nenechával krmení v misce celý den. To je špatně. Pes se nažere dostatečně během dvaceti minut. Pak by měl zůstat jeho zažívací trakt v klidu, aby mohl trávit. U štěněte i u starého psa je dobré dávku rozložit na tři díly, možná by stačilo i na dva. Když ale psům dáte do misek žrádlo na celý den, třeba se napucnu najednou a pak celý den nežerou, jen uzobávají. V letním období, když je horko a vlhko, se může krmivo rychle kazit. Žluklé tuky nedělají dobře žádnému organismu, natož dorůstajícímu štěněti nebo dosluhujícímu psu.

Fitmin

Dobry den, vcera se me fence Parson russell terier narodilo 8 stenat. Je to prvorodicka, mam strach zda je vsechny uzivi. Jak poznat zda jim mleko od matky staci. Vsechna stenata se pod ni nevejdou, musi se stridat, prat se o ceciky. Ale jinak spi a moc neknuci, takze me prijdou, ze jsou v pohode. Diky za odpoved Alzbeta Plachtova, Berusku krmim Fitmin maintaince small

Anonym

2010-10-27 08:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
NIkdo nemůže předem odhadnout, zda bude fence mlezivo stačit k uživení osmi štěňat. Některé feny zvládnou v pohodě i deset štěňat a některé feny mají problém i se dvěma štěňaty. Deset štěňat i osm jsme měli již někpolikrát a vždy se nám podařilo všechna štěňata odchovat. Chce to jen dobře pozorovat jak štěňata prospívají, případně je občas zvážit a přírůstky porovnávat. Když je některé s´štěně slabší nebo nemůže najít struk, nebo ho k němu nechtějí ostatní štěňata pustit, dá se tomu trochu pomoci tím, že několik štěňat dáte stranou a přiložíte je až pozděli. Některé štěně může mít problémy se sacím reflexem, neutáhne sání v začátku kojení. Pak je dobré nechat ostatní štěňata matku rozdojit a pak slabší štěně přiložit ke struku s tím, že několik silnějších štěňat tzv. na chvíli zabavíte jinak. Při tolika štěňatech není dobré matku dlouho nechávat kojit bez příkrmu. Kdy už máte začít s příkrmem poznáte podle chování matky i štěňat. Projevuje se určitou nervozitou v průběhu kojení. Pak je nutné občas přikrmovat, nejprve mlékem, pak kaší a nokonec granulemi. Většinou přikrmování u tak vysokého počtu štěňat začne po jednom až třech týdnech kojení. Přechod na krmení granulemi ej pak dost rychlý, jeden až dva týdny. Ve čtyřech týdnech věku již mohou být štěňata plně na granulích Puppy, můžete je těsně před krmení máčet i v mléku. Suché granule lze podoávat až v šesti týdnech věku, tedy úpřed předáním novým majitelům, pokud to vyžadují. Lepší je ale máčenou stravou krmit až do věku třech měsíců. Je to dost individuální.

Fitmin

Dobrý den, krmím Fitminem, jsemspokojen, alenašefenečka Anglického kokršpaně asi moc ne. Je to již starší dáma, ale stále velmi vitální. Málokdy se stane,že by snědla více jak polovinu doporučené denní dávky krmiva. At sportujeme nebo ne tak ne a ne sníst víc. Vypadá dobře, na jaře měla 8 štěnat. Ted dopapala štěněcí granule co jsem jí koupil a ted ty medium a senior moc nejí. Co si myslíte o krmení BARF?Ona stále čeká co dostane jedla by vše jen né to svoje. Plánuji koupi štěněte německé dogy a nevím jestli je Fitmin dostatečným krmivem i pro takto rychlerostoucí štěnata. Popřípadě co přidávat. Díky a s pozdravem Martin Kumstát

Anonym

2010-10-27 07:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Hlavní je, že fena vypadá dobře. Mnoho kokrů je totiž, ze jména v pokročilém věku, tzv. překrmených. Nedělá jim to dobře a umírají předčasně. Krmivo Medium Senior je určeno pro starší psy střední velikosti, což je pasováno správně na anglického kokra. Mnoho psů tohoto plemene a tohoto stáří je tímto krmivem úspěšně krmeno a vůbec nevadí, že nesežerou celou doporučenou dávku. S tím, že pes kouká všude okolo co by snědl, jen né to svoje, jsem se setkal již mnohokrát. Je to trochu póza psa. Když mu krmivo zaměníte, po nějakém čase začne zase hledat jiné a někdy dokonce kouká i po tom původním, které zavrhoval. Většinou se to děje u psů, kterým energetická hodnota podávaného krmiva plně dostačuje a tak si vybírají. Dá se to přirovnat k lidem, kteří večer stále otevírají ledničku s tím, že mají na něco chuť, ale nedokáží se rozhodnoiut co by vlastně chtěli. Proti krmení systémem BARF nic nemám, jen je to trochu náročnější. Někteří lidé dokonce s úspěchem kombinují BARf a granule. Budete-li fence podávat stravu typu BARF, pravděpodobně toho sežere více, ale taky asi trochu přibere. Je to ale účelné? Pro dospívající němeské dogy má Fitmin jediněčnou recepturu pro jejich věk 5 až 18 měsíců. Přidávat se nic nemusí, receptura je dobře vybalancována.

Fitmin

zajímá mě jestli je rozdíl v podávání "přípravku pro klouby" jedenkrát denně - 2 lžičky, nebo dvakrát denně - 1 lžička? děkuji

Anonym

2010-10-24 11:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Nic nezkazíte, když budete přípravek podávat jen jednou denně. Je to pohodlnější. Z hlediska vstřebávání a účinku je však vždy lepší dávku rozložit. Platí to i u jiných přípravků.

Fitmin

Dobrý Den, Mám 8 měsíční bernardýnku a kupuju ji Granule FITMIN maxi junior a jsem snimi hodně spokojena. Fence vyhovujou. Krmím 2x denně a to ráno granule a večer vařené maso. Granule jsem doteď kupovala v jinech e-schopech a chtěla bych se zeptat jestli z těch balení můžu poslat čarové kody a taky obdržím fitmince. Děkuji. S pozdravem Nikol

Anonym

2010-10-23 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, čárové kódy lze posílat ze všech výrobků Fitmin a nezáleží na způsobu, kterým balení získáte - kamenný obchod, e-shop, výhra v soutěži - všechny způsoby jsou rovnocenné. Čárové kódy zašlete na adresu naší společnosti - např. nalepené na listu papíru s Vaším jménem, abychom Vám je mohli přiřadit a obratem Vám zašleme fitmince. Přeji Vám pěkný den.

Fitmin

Dobrý den, prosím o radu, mám kobylku čt, které bude na jaře 18let. Výška 176cm, váhu nedokážu odhadnout. Vzhledem k přesunu z jedné stáje do druhé - stresem? dosti pohubla. Sedlo dotahuji min. o 4dírky víc, než jsem byla zvyklá. Zuby se jí dělaly v létě. Nyní dostává seno + pastva + minerální liz. Venku je na pastvě cca 8hod. Pohyb 3-4x do týdne - v mírné až středí zátěži. Můžete mi prosím sestavit kompletní krmnou dávku na den. Co by vše měla dostávat? Moc děkuji. Lucka

Anonym

2010-10-21 02:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
18-ti letá kobylka už potřebuje stavitelnější krmiva než je pouze seno, zvlášť při mírné až střední zátěži potřebuje pro pokrytí energetických i bílkovinných potřeb přídavek jadrného krmiva a minerální liz nahradit minerálně vitamínovým doplňkem a solným lizem. Vysoce stravitelná krmiva jsou doplňková krmiva vyrobená extruzí. Ve vašem případě zkuste pro rychlé zlepšení kondice denní přídavek např. 0,75-1 kg Fitmin OPTI a 100 g Dibaq MULTI, nebo 1,5-2 kg Fitmin COMPLETE.

Fitmin

Dobrý den, mám 1,5 roku starého psa jorkšíra. Má u něho problém s krmením, je pořád hodně hubený. Sice žere 2x denně (granule Brit smíchané s konzervou), ale nepřibírá. Téměř každý den požírá trávu a někdy i zvrací, pak samozřejmě odmítá krmení. Dle veterináře je v pořádku. Vyšetření z krve jsem mu dělat nenechala. Na vašich stránkách jsem našla výživový doplněk Fitmin Gastro, myslíte, že by byl pro mého pejska vhodný? Děkuji

Anonym

2010-10-15 08:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Přípravek Gastro by mohl problémy se zažíváním usměrnit, není to však přípravek, po kterém by pejsek přibral. Přispět by k tomu ale mohl. Problém ale vidím v něčem jiném, a to je v míchání granulí, respektive kompletní vyvážené psí stravy, s konzervou. Tím se nic nevyřeší, možná že se přechodně zvýší příjem krmiva, ale rozhodí se balance živin. Pokud byste zvolila krmení řadou Fitmin, mohu doporučit granule Fitmin Mini Maintenance. K tomu ale žádné přídavky z konzerv, prosím. Po nějakou dobu můžete přidávat Gastro. Krmit můžete jen jednou denně, nejlépe v podvečer. To, že je pes hudený, by mu vadit nemuselo, horší jsou průvodní projevy, tedy zvracení a nechutenství. Něco je nyní špatně.

Fitmin

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda by bylo možné poslat nějaké vzorky mám dvě čtyř leté kočky a těď nově dvou měsíční kotě ráda bych vyzkoušela FITMIN. Děkuji za odpověď. Ptáčková

Anonym

2010-10-14 09:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, pro zaslání vzorků od Vás ještě potřebujeme vědět, jestli Vaše čtyřleté kočky jsou kastrované, dlouhosrsté či krátkosrsté. Tyto informace společně s Vaší adresou zašlete na e-mail fruhaufova@dibaq.cz. Děkujeme a přejeme příjemný den

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na krmnou dávku pro dva koně. První je kobyla, 9 let. Chodí všestrannost, výkonnost ST. Sportuje od 4 let. Temperamentí ČT, ale v rámci mezí. Je menší, ale mohutná. Myslím, že bude mít kolem těch 500kg. Přes sezonu si ji krmím více energeticky. Krmím ovsem, granule fitmin opti a energy. Chtěla bych poradit, jaký poměr použít v zimě, kdy má volnější režim. Uplné volno má asi jenom tři týdny, potom lehká práce v terénu a na lonži. Plně začíná pracovat až koncem ledna nebo pozdějí (jak počasí dovolí). Druhý kůň je valach, 7 let. Sportuje od 6 let. Chodí všestrannost, výkonnost L. Je hodně vysoko v krvi, ale je takový "zabržděný". Potřebuju ho trošku nažhavit, ale ne aby magořil. Je hodně plachý, všeho se leká. Mohutný, vyšší, váhu bude mít také okolo 500kg. Také krmím oves, opti a energy. Poměr podle aktuální potřeby. Přes zimu bude mít také volnější režim, ale nebude mít zase takové volno jako kobyla. Bude pracovat i přes zimu, sice ne tak intenzivně jako v sezoně, ale bude muset.

Anonym

2010-10-13 05:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V krmné dávce koní mi chybí minerálně vitamínový doplněk, např. 100 g Fitmin PROFI. Krmná dávka pro dospělého koně ( 7 nebo 9 let- není významný rozdíl), o hmotnosti 500 kg v lehké pracovní zátěži může být sestavena z lučního sena cca 7 kg, do 2 kg ovsa, 0,5 kg OPTI a cca 0,5 kg ENERGY, + min.vit. doplněk a solný liz. Při vyšší zátěži zvýšit dávku energie, např oves na 3 kg a energy na 1-1,5 kg, ostatní zůstává stejné. Dávka Fitmin ENERGY kopíruje denní práci a není jako průměrná denní dávka, ale je uváděna jako maximální, v den zvýšené pracovní zátěže. Vhodné je sledovat hmotnost a kondici koně a podle toho energetickou složku upravit. Jiná varianta krmné dávky může být s Fitmin COMPLETE, např. cca 7 kg sena, 1 kg ovsa a 1,5 kg Fitmin COMPLETE. V tomto případě se už min-vit doplněk nepřidává, ale energiii lze ještě doplnit cca 0,5-1 kg Fitmin ENERGY. V případě, že koně mají "zimní klid" stačí k senu přídavek jenom do 2 kg Fitmin COMPLETE.

Fitmin

Dobrý den, narazila jsem na video s koťátkem a chtěla jsem vás poprosit o názor odborníka, zda v následujícím videu jde o hru nebo obrannou reakci miminka. Vedeme debatu a jedna část se přiklání k tomu, že si koťátko hraje, ať už jako šelmička nebo mazlíček a druhá polovina tvrdí, že je koťátko vyplašené, bojí se a zaujímá obrannou pozici. ProsímVás o váš názor. Děkuji Video: http://www.youtube.com/watch?v=3OjVq0e6Vac

Anonym

2010-10-12 10:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, necítím se být odborníkem na etologii, ale podle mého názoru koťátko vypadá, že si to celkem užívá. Škoda, že se ho nemůžeme zeptat.

Fitmin