VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 46 47 48 49 50 51 52 ... 55 ... 82 ... 109
Dobrý den, mám půlroční fenku Maďarského ohaře a posledni dobou, asi měsíc má průjmya výkaly příšerně zapáchají. Veterinář ji udělal odběry krve i stěry z konečníku, ale na nic nepřišel. Krmím poze granulemi Fitmin Maxi Junior, při granulích Maxi Puppy problémy neměla. Nic jiného kromě granulí nejí. Přemýšlela jsem nad granulemi Senzitiv, ale ty jsou až od 12 měsíců. Čím mám tedy nejlépe krmit? Děkuji za odpověď

Jana

2011-01-25 10:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Chyba by mohla být i na straně výrobce granulí, ale je to málo pravděpodobné, protože tohle je první reklamace. Stejně bychom ale chtěli poprosit, kdybyste se podívala na obal a poslala nám informaci o době výroby a balení výrobku. Chyba může být na straně prodejce, kdyby nedodržoval podmínky skladování. To je však také málo pravděpodobné, protože při současném zimním počasí nehrozí kažení v důsledku zvýšených teplot. Nepíšete nic o doporučení veterináře a vaší reakci na průjem. Průjem se musí přeléčit, jinak dlouhodobě přetrvává. Nejlepší je minimálně jednodenní hladovka, následuje krmení šlemem z rýžového odvaru a pak postupné navykání na krmivo, přičemž je dobré posílit mikroflóru trávicího traktu osazením střeva vhodnými bakteriemi, což představuje podání přípravku GASTRO. Nepíšete nic o tom, kdy a jak jste začala krmit granule Junior po Puppy. I když píšeme, že je lze vzájemně kombinovat, neznamená to, že přejdete z jednoho na jiné krmivo náhkle. Změna může průjem vyvolat. Průjem je většinou zápachem doprovázen. To je normální. Ještě jedna věc: u štěňat se často stává, že něco sežerou , či olízají, a průjem se dostaví. To je opravdu běžné. Většinou stačí podat šlem a průjmu se zbavíte. Nezapomeňte v době průjmu podávat hodně vody, aby nedošlo k odvodnění organizmu. Tak tedy doporučuji nejprve přeléčit průjem a zkusit granule. Když fena začne opět průjmovat, zkuste znovu přeléčit a podat jiné granule, nejlépe opět Puppy.

Fitmin

Dobrý den chtěl jsem poprosit o radu. Ve výživářském poradci Kentucky Equine Research mi byly doporučeny Vaše výrobky otázka zní : když tyto výrobky (Fitmin OPTI, Dibaq MULTI) mohu podávat koni pouze čtyřikrát v týdnu - jedná se dospělého koně o hmotnosti 650 kg v lehké práci, jaký vliv z hlediska výživy to bude mít na koně který je na pastevním ustájení. Přes zimu má neomezený přístup k senu a volný přístup k solnému lizu. Děkuji

Karel

2011-01-23 05:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Z hlediska zdravé výživy a normální funkce střevní mikroflory je ideální, když je denní krmná dávka je složena ze stejných složek a každá změna v krmné dávce probíhá postupně, v průběhu několika dnů. U těchto doplňků, Fitmin OPTI a minerálně vitamínového doplňku Dibaq MULTI lze přihlédnout k tomu, že v celkové denní krmné dávce tvoří pouze cca 5 %. ( min 10-15 kg sena, 0,5 kg OPTI, 100 g MULTI). Když můžete přidávat tato doplňková krmiva pouze 4 dny v týdnu, tak je lepší podávání rozložit na každý druhý den, než 4 dny přidávat Fitmin a 3 dny dávat jen seno. Každopádně je pro koně lepší přidávat min-vit doplňěk 4x v týdnu než nedávat nic.

Fitmin

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či neplánujete rozšíriť preparáty na srsť o rady na podporenie sfarbenia konkrétnej srsti, napr. pre podporu čiernej a bielej, podporu vyfarbenia červených znakov u pálených sfarbení, niečo pre krásnu šedú...? Ďakujem. Lenka Dzuríková

Anonym

2011-01-21 01:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud je mi známo, tak o ničem takovém se neuvažuje. Firma upřednostňuje otázku zdraví a kvality srsti, a to přípravky, které nabízí, splňují.

Fitmin

Dobrý den, mam kobylu ČT, stáří 20 let, s Cushingovým syndromem. Vypije cca 60l vody. V současné době kobyla bez zátěže. Krmná dávka: luční seno dle libosti, 2x denně půl litru vařeného ječmene s deckou ovsa. Můj dotaz: zda je tato krmná dávka dostatečná? A zda-li byste doporučil nějaké preparáty do krmiva, pro zlepšení zdravotního stavu. Děkuji Šícha.

Jindřich

2011-01-20 11:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Přednáška o metabolických poruchách koní byla před rokem na VFU v Brně. Překlad přednášky Dr. Pagana najdete na : http://cehis.cz/publik_syst/files11/Management%20vyzivy%20pri%20metabolickych%20poruchach.pdf . Při tomto onemocnění by jste měli zcela vynechat krmení jádrem, ale měli by jste zajistit kvalitní minerálně vitataminovou výživu. Tak jako Dr. Pagan doporučuje zajištění hlavních živin lučním senem a doplňkem I. R. Pellet, tak i značka Fitmin přichází s doplňkovým krmivem pro koně trpící metabolickými poruchami a tak k cca 10 kg sena je vhodné přidávat 0,2 kg Fitmin CONTROL. Tento doplněk je sestaven na bázi surovin s nízkým obsahem škrobů, s obohacením o  aminokyseliny, stopové prvky v chelátové vazbě, probiotika a MSM a na trhu bude v únoru. V případě zájmu o více inforací mě kontaktujte emailem na novak@dibaq.cz.

Fitmin

Dobrý den, máme 3 měsíční fenku Labradora a krmíme Fitminem medium puppy. Chtěla bych se zeptat, zda je to správná volba, zda by třeba Labradorka neměl mít maxi puppy. A ještě bych se chtěla zeptat na dostatek výživy. Krmíme 4x denně asi tak hrstku granulí ale pejsek se nám zdá hubený. Ve dvou a půl měs. vážila 6,5 kg. Děkuji za odpověď Petra

Anonym

2011-01-20 05:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zatím můžete Fitmin Medium Puppy krmit. Až bude štěněti zhruba 5 měsíců, doporučuji přejít na Fitmin Maxi Junior. V tomto období je lepší psa nepřekrmovat a smířit se s tím, že se zdá být hubený, než když je tlustý. Kondici psa nejlépe odhadnete pohmatem na žebra. Pokud za ně v oblasti břicha nestrčíte dva prsty, pes hubený není.

Fitmin

Dobrý den, máme 6. měs. kocourka, na záchod se naučil rychle chodit, je čištěn každý den, ale nyní chodí kálet hlavně pod postel a na záchod jen občas. Můžete mi prosím poradit, jak ho to mám odnaučit? Děkuji za pomoc.

Janka

2011-01-19 09:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Budu předpokládat, že záchod čistíte dostatečně a kvalita náplně proto není tím důvodem, který by kocourka odrazoval od jeho používání. Pak se nabízí několik možných vysvětlení a řešení. Důležité je uvědomit si, že kočka je teritoriální zvíře. Má svá místa, kde si hraje, kde odpočívá, kde konzumuje potravu, kde loví a také místa, kam se chodí vyprazdňovat. Pokud by byl záchod nevhodně umístěn, např. vedle misky s krmivem nebo vedle pelíšku, nebylo by pro kočku příjemné ho používat. Také není vhodné postavit záchod na frekventovaném místě. Zkontrolujte proto s tímto vědomím, zda máte záchod umístěn správně. Pokud máte rozlehlejší byt, můžete kocourkovi pořídit ještě jeden záchod. Tento návyk (používání záchodu) je dobré posilovat, tzn. po každém zdárném použití kocourka slovně pochválit, a naopak ho pokárat, když to udělá pod postel. Případně můžete zkusit umístit záchod pod postel a když ho kocourek začne používat, postupně ho přesouvat na jiné vhodnější místo. Je ale také docela možné, že vám kocourek chce něco sdělit, např. mu nevěnujete dostatek pozornosti a on si ji tímto způsobem vynucuje. V tom případě vám žádné posunování záchodu nepomůže. Nebo se jedná o chování kočičího puberťáka, které časem odezní. A když ne, pořád máte v záloze možnost kastrace, ale ne dříve než v desátém měsíci.

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu ohledně krmné dávky - mám 12-ti letou kobylu, na pastevním ustájení. Přes zimu má neomezený přístup k senu, jinak je pouze na pastvě. Je náchylná k nadváze a v létě prodělala laminitidu(naštěstí se podchytila včas a nedošlo k většímu poškození kopyt). Kromě toho jsme na podzim dělali rozbor krve a jaterní testy nedopadly moc dobře, to se ale zlepšilo. Na jaro mám domluvený oplůtek s minimem zelené pastvy, kde bude možné krmení kontrolovat, proto bych chtěla propočítat vyváženou krmnou dávku. Kobyla je kříženec pravděpodobně chladnokrevník s teplokrevníkem, váha cca 600-700 kg, je citlivá na oves (změny v chování) - takže ten jí dávat v žádném případě nechci. Zaujal mě přípravek Dibag multi - ráda bych tedy k tomuto doplňku "dovyvážila" krmnou dávku, pokud možno nějakým nízkoenergetickým krmivem a senem. Předem děkuji za pomoc a radu.

Eva

2011-01-19 05:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro dospělého koně o hmotmnosti 650 kg v lehké práci může být krmná dávka sestavena z 12 kg lučního sena, 0,5 kg Fitmin OPTI , 120 g Dibaq MULTI a volný přístup k solnému lizu. V případě zvýšení pracovnho využití lze potřebnou energii doplnit Fitmin ENERGY v denní dávce cca 0,5 kg nebo rostlinným olejem ( 1 dcl = 3 MJ). Pro kontrolu vhodného zastoupení energie v krmné dávce kontrolujte hmotnost koně. Vysoce stravitelná extrudovaná krmiva zbytečně nezatěžují činnost jater a napomáhají k obnovení normální jaterní funkce. Pro rychlejší regeneraci jaterní tkáně a podpoře trávení je vhodné udělat kůru bylinnou směsí Herbs REGENERATION s obsahem ostropestřece mariánského, probiotik a antioxidantů.

Fitmin

Mojí fence veterinář nasadil prednison a řekl mi, že ho bude brát už napořád. Tak by mně zajímalo co jí k tomu přidávat za doplněk, aby nebyl takový nápor na zažívací orgány.

Jindra

2011-01-19 10:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
S podávání prednisolu mám u našeho psa osobní zkušenosti a vím, že to nijak jeho chuť k jídlu nikterak neovlivnilo. Byl krmen granulemi chovatelské řady Fitmin po celou dobu jeho nemoci. Z toho vyplývá, že i pouze s granulemi lze psa vyživit bez velkých problémů. Pokud mu chcete přilepšit, pak doporučuji Fitmin Vitaregen, nebo Fitmin Gastro, lae jen ve snížené dávce.

Fitmin

Dobrý den. CHtěla jsem vás poprosit o kd pro 6 let starého fríského koně. Maximální hmotnost asi kolem 700kg. Seno dostává ráno a večer. Přes den je na pastvině a večer v boxu. Koník je ježděn rekreačně.

Veronika

2011-01-18 07:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro dospělého koně o hmotnosti 680 - 700 kg v rekreačním využítí, může být denní krmná dávka sestavena z cca 12 kg lučního sena a 2 kg Fitmin COMPLETE, nebo 12 kg sena, 2 kg ovsa, 0,5 kg Fitmin OPTI a 100 g Fitmin PROFI nebo 120 g Dibaq MULTI. Jiná varianta může být 12 kg sena a 3 kg granulované směsi Dibaq SPORT. ve všech variantách je třeba zajistit koni volný přístup k solnému lizu.

Fitmin

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, možnost podpory léčby bursitidy u koně? Děkuji za odpověď, L. Balejová.

Lenka

2011-01-17 06:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Podpořit léčbu busitidy krmnými doplňky a úpravou krmné dávky je možné zařazením přípravků, které působí protizánětlivě, antioxidantů chránicích buňky před volnými radikály, doplňky podporující regeneraci jater po léčbě antibiotiky a vysoce stravitelnou krmnou směsí. Protizánětlivé účinky mají účinné látky kloubí výživy chondriotin a glukosamin sulfát a MSM. Z našich výrobbků je to Fitmin FLEXI. Antioxidanty vitamín E a C a organický selen obsahuje více našich doplňků, ale proti tuhnutí svalů je určen doplněk SelenE, který bude na trhu během února. Por celkovou regeneraci slouží herbs REGENERATION, který obsahuje vedle probiotik, antioxidantů také 30% ostropestřece mariánského, působícího na obnovu jaterních funkcí. Velmi dobře stravitelná je extrudovaná směs Fitmin COMPLETE. Protože všechny receptury sestavuje jeden člověk ( já), lze tyto doplňky podávat společně a krmné dávka pro dospělého koně v lehké práci může být sestavena z cca 7 lučního sena, 1,5 - 2 kg Fitmin COMPLETE, 20 g Fitmin FLEXI a 40 g Fitmin Herbs REGENERATION.

Fitmin

Môžem sa stať členom, ak som zo Slovenska?

Milan

2011-01-16 02:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, klub Fitmin funguje i na Slovensku. Po přihlášení se na našich stránkách dostanete vstupní balíček, můžete dostávat balíčky pro štěňata, když si je vyžádáte, můžete dostávat aktuální informace i tištěný Fitmin Magazín. Jediný rozdíl je v tom, že v současné době nemůžete využít slevu při nákupu na našem e-shopu, ten totiž prozatím na Slovensku nefunguje. Připravujeme ale e-shop nový, který by měl zhruba od března fungovat i pro slovenský trh. S pozdravem

Fitmin

Dobrý den ráda bych Vás poprosila o KD mladého koně jde o kobylku Fríse ted je stará 2 roky a 7 měsícu do jejích 2 let jsem ji krmila Dibag Junior a od 2 let Fitmin opti 0.5kg,1-1.5kg ovsa a trošku na chut sladového květu, Fitmin Balance 100gr, Dibag Multi, solný liz k dispozici a seno si může brát podle potřeby(v zimě) v letě bývaj 24h venku kde mají kvalitnější pastvu ubírám oves koník zatim nemá žádnou zátěž veškerý čas tráví venku nebo na procházkách, ale po 7 měsíčním krmení Fitmin opti dost přibíra a roste jí břicho za chvilku nenahmatám žebra kobylka je sice už od hříbátka mohutnější typ (kobylka je bez zdravotních problémů)Chci se zeptet jestli by bylo možný začít krmit místo Opti Fitminem Complete a v jaký dávce spolu s ovsem a slad.květem, nebo např:-pouze Complete v jaký dávce. Děkuji za odpověd nashledanou Lucie.

Lucie

2011-01-16 12:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro dodání včech živin včetně mínerálů, by byla k cca 10 kg lučního sena denní dávka Fitmin COMPLETE kolem 2 kg. K tomu už se nepřidává ani oves ani min-vit doplňky. Břicho jí roste z přijaté píce a podkožní tuk z nevyužité energie. Nejepší by bylo odměřit denní dávku sena na 8 - 10 kg a v rámci možností přidat práci - výdej energie nebo příjem energie snížit. 0,5 kg Fitmin OPTI není pro mladého koně vysoká dávka, ale se sladovým květem , ovsem a kvalitní pící to může být hodně. Zkuste snížit OPTI na 0,25 kg, sladový květ 0,25 kg a oves cca 1 kg a k tomu přidávat min-vit doplněk a v rámci možností více pohybovat.

Fitmin

Dobrý den, měla bych na Vašeho odborníka dotaz ohledně výživy německého ovčáka pro hlídací službu. Teď by mne zajímala skladba jídelníčku asi od 4 měsíců a případně i cena na kolik běžná strava vyjde měsíčně u dospělého psa a optimální lékařská péče ročně. Budu ráda za jakoukoliv zjištěnou informaci doručenou na můj e-mail. Děkuji, hezký den, Romana Burešová.14.1. 2011 Tábor

Romana

2011-01-14 10:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Předpokládám, že zatím požadujete pouze doporučení jak krmit po dobu výcviku německého ovčáka, tedy po dobu přípravy pro hlídací službu. Bylo by divné, kdybyste s ním již nyní v tomto věku chtěla tuto službu vykonávat. Tak tedy. V současné době by mělo štěně ještě dostávat krmivo pro štěňata, tedy s označením PUPPY. Ale již za měsíc byste měla začít pomalu přimíchávat do krmné dávky krmivo pro dorůstající mladé jedince s označením JUNIOR MAXI. Řadu MAXI doporučuji u NO speciálně proto, že genetické zatížení plemene na problémy s pohybovým ústrojím jsou velké a řada MAXI s tím počítá. Když váš junior dospěje, tedy zhruba v 15 měsících jeho věku, můžete přejít již na krmivo MAXI MAintenace a cvičit intenzivněji, případně již i chodit hlídat. Postupně, zvláště v době většího pracovního zápřahu přidávat krmivo Performance. Dávkování je na každém obale. Množství záleží na hmotnosti psa v průběhu růstu a na jeho pracovním zatížení. Lze odhadovat, že do doby změny krmiva z Junior na MAintenance, tedy do 15 měsíců věku psa, spotřebujete 8 až 10 pytlů krmiva. Cena bude záležet kde granule kupujete. Lze získat i různé slevy přímo od firmy Dibaq, můžete se stát členem chovatelského klubu Fitmin a mít další slevu. Cena služby veterináře bude záležet na zdravotním stavu psa. Důležité je ho pravidelně očkovat a odčervovat. Odhaduji, že za jeden rok života psa vás péče o něj bude stát do 10 tisíc korun, a to i v dospělosti.

Fitmin

Prosím o radu. Za dva dny budeme mít štěně biegla. Jaké krimivo z řady FITMIN by jste my doporučil. Děkuji za radu a přeji hezký večer.

Ocelka

2011-01-12 09:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Bylo by dobré si objednat, nebo v nějakém PET obchodě, granule pro středně velké psy, tedy Fitmin Medium MAintenance. Doporučené dávkování je uvedeno na každém obale i na WEB stránkách.

Fitmin

Dobrý den , moc by mě zajímalo, když Dibaq dováží kuřecí moučku z Německa , jestli touto potravou a možná ještě jinou / vejce... / nekrmíme naše psí miláčky DIOXINEM . Myslím si, že dioxiny nebudou jen ve vejcích a  vepřovém , ale třeba i v kuřecím a pod.. a také si myslím , že dioxiny jsou jedovaté nejenom pro lidi ale i pro zvířata , nebo to tak není ??? Děkuji za odpověd. H. Koudelková , Jižní Čechy

Anonym

2011-01-12 03:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Abychom dokázali správně odpovědět na váš dotaz, kontaktovali jsme našeho německého dodavatele a minulý týden jsme s ním měli schůzku. Ujistil nás, že v souvislosti s probíhající mediální dioxinovou aférou, není v jejich případě důvod k obavám. Podle jejich aktuálních informací, nikdy nenakupovali suroviny od dodavatelů, kterých se problém s dioxiny dotkl. Patří totiž do velké uzavřené skupiny, jejíž součástí jsou kromě nich i líhně kuřat, výkrmny kuřat, výrobny krmiv a drůbeží porážky. V rámci této skupiny smí nakupovat krmiva pouze ve svých kontrolovaných výrobnách. Podle dosavadních veřejně dostupných informací je původcem celého dioxinového problému firma, která se zabývala zpracováním a prodejem tuků a která smíchala tuk s obsahem dioxinů určený pro výrobu biopaliva s krmným tukem. Tato firma nedodávala žádné suroviny našemu dodavateli. Otázka dioxinů v krmivech není úplně nová záležitost, ale maximum mediální pozornosti dostala až nyní. Již dříve se vyskytovali podobné případy, hlavně v Západní Evropě. Proto již před několika lety zařadil náš dodavatel testy na přítomnost dioxinů ve svých produktech do svého kontrolního plánu rozborů a již několik let tyto hodnoty pravidelně sleduje. Máme k dispozici několik posledních výsledků, které prokazují, že jejich výrobky jsou z pohledu dioxinů bezpečné. V současné době zvyšuje náš dodavatel četnost těchto kontrol a slíbil, že o jejich výsledcích nás bude informovat.

Fitmin

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jak zde píšete, že zdarma přijedete až do stáje sestavit krmnou dávku, je to opravdu možné? A potřebujete k sestavení krmné dávky opravdu rozbor sena? My máme seno pokaždé jiné. Dále jsem se chtěla zeptat, kolik stojí zhruba granulovaná krmná směs vyrobená přímo na míru a je omezené nebo naopak dané minimální množství? Mám doma dva koně, tak jestli to jde přijet i do takto malého chovu. Děkuji moc za upřesnění.

Lenka

2011-01-10 08:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ano, zdarma navrhneme co nejoptimálnější krmnou dávku s krmivy a doplňky Fitmin a Dibaq. V případě, že máte seno od několika dodavatelů z různých oblastí, navržená dávka počítá s tabulkovou hodnotou obsahů živin v lučním seně. Výroba granulovaných krmných směsí na zakázku je podmíněna minimální výrobou 700 kg. Při denní dávce 2 kg je to pro dva koně na půl roku. Krmnou dávku lze optimalizovat i minerálně vitamínovým doplňkem, kdy minimální množství, v sypké formě, je 20 kg. Při denní dávce 100 g, je toto množstvíí pro dva koně na 3 měsíce. Cena takto vyráběných doplňků je různá, záleží na výběru surovin. Granulovaná doplňková směs s obsahem min-vit premixu stojí od 10,- Kč/kg, min-vit doplněk od 50,- Kč/kg. S přídavkem biologicky účinných látek, jako např. živé kvasinky, nukleotidy, vyvazovač mykotoxinů, doplňky kloiubní výživy ( glukosamin a chondriotin sulfát, MSM), .... se cena zvyšuje. Osobní návštěva závisí na regionu, kde se stáj nachází. Zpravidla do 14-ti dnů lze domluvit termín osobní schůzky.

Fitmin

Dobrý večer, chtěla bych poprosit o výpočet KD pro valáška amerického klusáka. Je v rekonvalescenci, pracuje pouze na ruce (cca 20 minut denně,kopečky v kroku), je 24 hodin denně na pastvině, kde má neomezený přístup ke kvalitnímu senu, lizu a vodě. Přikrmuji 1x denně hrstí drceného ječmene, občas vařené lněné semínko, aby bylo kam přidat cca půl odměrky granulí Fitmin Macro CA (plus střídavě jablka a mrkev). Nejsem si jistá jestli je taková dávka vyvážená (navíc jsem v poslední době slyšela mnoho argumentů proti senu ad libitum...). Děkuji za radu.

Šárka

2011-01-08 11:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vždy, když chcete krmit svého koně vyváženě, musíte vědět a kolik čeho máte denně krmit. Včetně dávky sena. Nejen pro koníka v rekonvalescenci je důležitá kvalitní minerálně vitamínová výživa. Buď k senu ( cac 8 kg) můžete přidávat 1 kg Fitmin COMPLETE, nebo 0,25 - 0,5 kg Fitmin OPTI a 80 g Dibaq MULTI, nebo hrst (0,25 kg) ječmene a 80 g Dibag MULTI. Dibaq MULTI lze nahradit 60 g Fitmin GLOBAL. Fitmín MACRO CA není minerálně vitamínový doplněk, ale jen minerální s vyšším obsahem vápníku, vhodný podávat např.při zkrmování méně kvalitního sena s nízkým obsahem vápníku nebo pro dorovnání vhodného poměru Ca : P, např při zkrmování pšeničných otrub.

Fitmin

Dobrý den, můžete nám prosím poradit jak krmit následující koníky? Welsch, kobylka 13 let, po schvácení kopyt, obezní, haflinga 14 let, arab 17 let, arab 8 let, qh 7 let. Všichni koníci chodí na celý den do výběhu a v noci jsou ve venkovních boxech, krmeni 2x za den senem. Nyní ježděni spíše vyjimečně na procházky do lesa. Dále pak arabka 9 let, březí 8 měsíc, po uraze nohy, má melanomy a je neježděná, dále 2 kobylky minihorse, obě březí. Zajímalo by nás jaké krmení z Vaší nabídky nám doporučíte, aby jsem nemusela dávat další jádro (oves) a jestli by bylo vhodné i nějaké krmení se sortimentu Dibag. Děkuji za odpověď.

čakrtová

2011-01-08 02:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Hafling, arabi a QH v lehké prác mohou být krmrni senem ( cca 7 kg) a Fitmin COMPLETE. Pro koně o hmotnosti cca 400 kg stačí 1 kg a pro koně o hmotnosti cca 480 kg ( QH ?) je denní dávka 1,5 kg Fitmin COMPLETE. Jiná varianta může být s granulovanou směsí Dibaq SPORT, kdy je denní dávka o cca 0,5 kg vyšší. Pro obézní kobylku Welshe po schvácení, budeme mít v nabídce speciální krmivo Fitmin CONTROL, které jsme přpravili v rámci soutěže ODYSSEA mého koně pro kobylku USTULINU viz.http://www.equichannel.cz/odyssea-meho-kone-pribeh-huculky-ustuliny. Během jednoho, dvou měsíců bude toto krmivo na trhu. Pro březí arabku v třetím trimestru březosti o hmotnosti cca 420 kg je také vhodným krmivem Fitmin COMPLETE v denní dávce 1,5 kg k cca 8 kg lučního sena. Denní krmná dávka může být sestavena také z cca 8 kg lučního sena, 1 kg Fitmin OPTI a 60 g Fitmin GLOBAL. Po porodu je třeba dávku koncentrovaného krmiva zvýšit např na 10 kg sena, 2 kg OPTI a 70 g GLOBAL nebo k senu 2 kg Fitmin COMPLETE nebo 2,5 kg Dibaq JUNIOR. I pro březí kobylky minipony (100 kg?) je COMPLETE vhodným krmivem a to v denní dávce 0,25 kg k cca 3 kg lučního sena.

Fitmin

Dobrý den, mám problém se svojí 9 letou fenkou Angl.kokršpaněla. Krmíme Fitminem senior, ale poslední dobou se mi zdá ,že se extrémně škrábe, kouše a drbe na zádech a kouše si tlapky. Když jí pohladím po zádech a trošku zatahám za chlupy na zádech ,tak jí vytrhnu chuchvalec chlupů. Prosím o radu. Ataké málo pije asi 200 ml za den. Váží asi 15 kg. Díky. Kumstát

Martin

2011-01-05 12:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Příčin může být hodně a vůbec nemusí souviset s krmením. Může jít jen o abnormální línání, ale asi to bude hlubší problém. Doporučuji nejdříve vyšetření u veterináře. Na váš dotaz bohužel nelze jednoznačně odpovědět bez důkladného vyšetření zvířete. Celotělový pruritus (svědivost) kůže může být způsoben několika onemocněními - parazitární onemocnění, bakteriální, plísňové, alergická reakce na krmivo a nebo pouze souviset s fyziologickým línáním zvířete v tomto období. Veterinární lékař může provést klinické vyšetření doplněné o laboratorní vyšetření k určení diagnózy. Na základě těchto informací může doporučit léčbu. Ani ta ale nemusí být účinná. Každý pes je individualita a jeho reakce mohou být specifické.

Fitmin

Dobrý den, zajímal by mě nějaký doplněk pro fenku Výmarského ohaře měla zloměnou nohu. Děkuji Diblíčková

Lucie

2011-01-04 04:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zkusit můžete hned dva přípravky. Vhodnější je VITAREGEN, ale lze použít i SPORT, který má vysokou hladinu antioxidantů a látky nezbytné pro ochranu a regeneraci svalů.

Fitmin

dobrý den, prosím o radu ohledně úbytku na váze.. krmím fitminem maxi junior fenku 10měsíců,kříženec salašňák s retrívrem.. poslední 2měsíce zhubla na 17kg.. měla 20kg. fitmin odmítá,žere ho jen když už má asi opravdu velký hlad.. jinak je veselá, hravá a velmi aktivní. mám změnit krmivo, nebo dokrmovat masem? děkuji za odpověď Sylva

Sylva

2011-01-04 10:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Právě v období rychlého růstu není dobré velké psy překrmovat. Pokud je fenka veselá, hravá a velmi aktivní, asi jí podávané množství a složení krmiva vyhovuje. Doporučuji vydržet. Pokud by se nějaký nedostatek ve výživě projevil zhoršením kvality srsti nebo tím, že by fenka ztratila jiskru v očích, pak by problém nastal a bylo by dobré ho řešit. Zkuste třeba přidat přípravek VITAREGEN, aby při nižším příjmu krmiva byl alespoň zajištěn přísun vitamínů a minerálií. MAsem není nutné dokrmovat, ale můžete to zkusit. Pak je ale třeba maso doplnit o nějaké uhlohydráty, tedy například těstoviny nebo rozvařenou rýži.

Fitmin

Dobrý den, velice ráda bych požádala o radu ohledně výživy mého 9ti měsíčního trpasličího pudlíka. Již o malinka moc špatně papá. Je velice čiperný, veselý a milý, ale jakmile dojde na krmení, přejde ho nálada. Stačí ale vymyslet nějakou hru s jídlem a trochu granulí sní. Tento způsob krmení je však pro celou naši rodinu dosti časově náročný, a také pejsek-pacholek každu hru brzy prokoukne a my musíme vymýšlet nové triky s krmením. Už jsem vyzkoušela všechny možné druhy granulí i vařené maso - to mu nejdříve chutnalo, teď ho už úplně odmítá. Na úplné vyhladovění nemám nervy. Veterinář jej skoukl, řekl, že je pěkný. Četla jsem o Vašem přípravku Fitmin Gastro - nevím. Prosím, poraďte co dělat. Moc děkuji. D. J.

Denisa

2011-01-03 04:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Je vidět, že si Vás pejsek tzv. obtočil kolem prstu. Přišel na to, že když dělá při žrádle takové věci, více se mu věnujete a dokonce si s ním hrajete. To se mu zalíbilo a spojil si to s tím, co dělá. Je třeba najít jiný způsob. Základní věc je v tom, že pokud je pejsek čiperný, veselý a milý, je mu dobře a asi víc energie a živin nepotřebuje. Více asi potřebuje společnost a aby se mu někdo věnoval. Tak si s ním tedy hrajte, ale ne v souvislosti s krmením. Ještě žádný pes dobrovolně nevyhládl natolik, aby ho to stálo život, nebo aby nějak víc strádal. Proto zkuste přistupovat ke krmení jinak. Do misky mu dejte jen trošku a po 5 minutách mu misku seberte. Pak mu nové krmivo nabídněte ještě vpodvečer a postupujte úplně stejně. Můžete to zkusit i s pamlsky. Djte je do té misky a nabídněte mu je. Jakmile je začne žrát, misku seberte. No a takhle to několikrát zopakujte. Měl by vzniknout podmíněný reflex, že když to rychle nesežere, že pak už nic nedostane. Přípravek GASTRO použít můžete. Je ale určený pro omezení zažívacích potíží a tím i podporu chuti k žrádlu, ne ke zvýšení chutnosti žrádla. Granule moc nestřídejte a různá krmiva nekombinujte. Tím jen organismus psa jen rozhodíte a pak se nemůžete divit, že má problémy se zažíváním, nebo že mu granule nechutnají.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych se zeptala na rozdíl mezi granulemi Fitmin a Dibaq, zda se nějak výrazně liší. Je možno zaslat vzorek krmiva Dibaq? Děkuji

Petra

2011-01-02 07:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmiva se liší ve složení i v ceně. Vzorek poslat můžeme, ale potřebujeme vědět pro jakého psa a jak je aktivní, resp. jakou má zátěž fyzickou či psychickou, no a v neposlední řadě potřebujeme vědět, kam vzorek poslat :-)

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kam mám poslat znění vylouštěné osmisměrky z Vašeho Fitmin magazínu, nikde jsem si nevšimla informací a nevím jestli jej mám poslat na poštovní adresu, emailovou či sms zprávou. Děkuji

Katka

2010-12-28 09:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, omlouváme se, ale v textu u křížovky nám vypadla část, kde obvykle informujeme o zaslání znění tajenky. Takže pokud máte vyluštěno, pošlete, prosím, tajenku na mail magazin@dibaq.cz. S pozdravem

Fitmin

Dobrý den, předem Vám chci pochválit nejen výrobky fitmin ale i poradnu. Naše fenka labradora (4roky) v květnu 2010 porodila 9 nádherných štěňátek a dokonce je i sama odchovala. Vše bylo v pořádku, ale v prosinci začala na polštáři, nebo na srolovaném koberci naznačovat kopulační pohyby. Dokonce se snažila obskočit hárající jezevčici. Nechápeme proč to dělá, nikdy předtím to nedělala. Děkuji Vám za vaši odpověď a přeji Vám příjemný den.

Iva

2010-12-26 10:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Už jsem se s tím setkal několikrát. Není to nic špatného, jen to divně vypadá. Většinou to odejde jak rychle to přišlo. Z toho, jak porodila a odchovala 9 nádherných štěňátek, je vidět, že je normální a dobrá matka. Tato porucha chování, a věřím, že je krátkodobá, by mohla souviset i s blížícím se háráním. To tedy znamená, že se začínají projevovat hormony a fena neví co s nimi.

Fitmin