VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 44 45 46 47 48 49 50 ... 55 ... 82 ... 109
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně minimální trvanlivosti granulí. Konkrétně skrmuji Pavo explosive, a právě jsem si všimla že doba trvanlivosti je o víc jak měsíc překročena, granule se na první pohled zdají zcela v pořádku ( žádná změna barvy ani vůně). Přesto se chci zeptat jak moc to při skrmovaní vadí a případně na kolik se snižuje energetická hodnota výrobku???? Předem moc děkuji za odpověd, budu ráda když mi někdo poradí. S pozdravem Anna Petrů

Anna

2011-03-16 07:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Výrobce datem trvanlivosti garantuje deklarované hodnoty obsažených živin a zdravotní nezávadnot výrobku. To neznamená, že krátce po tomto datu ( např. jeden měsíc) se tyto deklarované hodnoty významně změní a krmivo bude závadné a ke krmení nevhodné. Hodně záleží na obsažených surovinách a doplňkových látkách. Zpravidla se s dobou od výroby snižuje obsah vitamínů. To ale není zdraví škodlivé, to je "jen" rozdíl mezi deklarací na etiketě a skutečností. Doba po exspiraci nesnižuje energetickou hodnotu krmiva, ale mohou se projevit zdraví škodlivé látky. Nebezpečné je, např. když použitý konzervační přípravek, který chrání krmivo proti plísním je v nedostatečné koncentraci, nebo časem ztratí svou funkci, v krmivu se pomnoží plísně, které začnou produkovat zdraví nebezpečné mykotoxiny. Dalším nebezpečím je nedostatečná antioxidační ochrana proti žluknutí tuků. Subjektivní posouzení nezávadnosti krmiva je smyslové posouzení. Plísně nemusíte zrakem rozpoznat, ale žluklé tuky jsou cítit, pro přirovnání jako oříšky. Nejjistější je krmivo po expiraci nekrmit, nebo poslat do laboratoře na rozbor a stanovení zdravotní nazávadnosti.

Fitmin

Dobrý den, mám dotaz, kdy bych měla vylepit uši a jestli bych je měla vubec lepit? Mám 9ti týdenního borderáčka a do budoucna bych chtěla, aby vypadal k světu a mohl by být i na výstavy. Už se mu dokonce začalo zvedat jedno ucho, ale to druhé zaostává. Děkuji předem za odpověď.

Anonym

2011-03-15 09:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Lepení uší nedoporučuji. Mám mnoho zkušeností, a právě u border kolií, s tím, že se uši dobře postaví i bez lepení. TAké mám u border kolií zkušenosti s tím, že se nějakou dobu zvedá levé ucho a pak najednou pravé. Border kolie v dospělosti uši používá dosti často, dokáže s nimi hýbat v souvislosti s okolním děním velmi výrazně. Lepení uší už považuji za jakýsi druh týrání, a úplně zbytečný.

Fitmin

Dobrý den, potřebovala bych poradit správnou krmnou dávku pro ročního ČT hřebečka. Dostává Energys granule (Relax a Standard), oves, cukrovarské řízky, sladový květ, má téměř stálý přístup k senu, voda a solný liz je samozřejmostí. V létě pastva. Je vysoký cca 150cm, ale je takový drobný a hubený. Předem děkuji za obpověď.

Anonym

2011-03-15 12:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmná dávka sestavená z 6 kg lučního sena, 0,5 kg ovsa a 2,5 kg granulí pokrývý potřebu ročního hříběte o hmotnosti 290 kg na energii, dusíkaté látky, makroprvky i vitamíny. Nevím jak jsou pokryty stopové minerální látky, např. měď a naopak, jestli je denní dávka sena vyšší a ještě přidáváte sladový květ, může být potřeba dusíkatých látek překročena. Nedostatek živin neprospívá stejně jako nadbytek. Pro zlepšení kondice zkuste dobře stravitelné extrudované krmivo a přídavek vhodného min-vit doplňku. Krmná dávka s doplňkovými krmivy Fitmin může být sestavena z 7 kg lučního sena, 2,5 kg ovsa, 0,5 kg Fitmin OPTI a 100 g Fitmin BALANCE, to je min-vit doplněk obohacený o probiotika a nukleotidy a vyvazovač mykotoxinů.

Fitmin

Dobrý den, můžete mi, prosím Vás, poradit s výběrem granulí pro 3,5-letého bernského salašnického psa? Poslední 2 roky jsme krmili Nutrican Daily Premium a chtěli bychom mu krmení změnit, ikdyž mu granule po všech stránkách vyhovovaly. Děkuji za odpověď.

Radka

2011-03-14 09:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vhodných značek granulí je na našem trhu celá řada, hodně je jich ale vzhledem k jejich kvalitě nebo obsahu živin až příliš drahých. Dost nákladů je plánováno na reklamu, dovoz komponentů, a podobně. Dobré zkušenosti máme s krmivy značky Fitmin, a to i u bernských salašnických psů, kterým vyhovuje i proto, že granule řady MAxi, která je pro toto plemeno vhodná, obsahují v malém množství i chondroprotektiva. Chondroprotektiva vyživují klouby a pomáhají k získání dobré kondice psa. Předpokládám, že se psem budete chodit na procházky a jeho další aktivity budou na normální běžné úrovni. Pak se pro takového psa hodí Fitmin MAxi MAintenance. Je to krmivo relativně levné a přitom vysoce kvalitní.

Fitmin

Dobry den, v kolika procentech je uváděna stravitelnost granuli fitmin maxi junior? Predem dekuji za odpověď.

Lucie

2011-03-13 02:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Stravitelnost není obecný pojem. Vždy jde o konkrétní záležitost. Může jít o stravitelnost sušiny, organické hmoty, jednotlivých živin, ale i minerálních látek. Také záleží zda jde o celkovou stravitelnost získanou bilančně, nebo jinými metodami, případně o stravitelnost v jednotlivých partiích zažívacího traktu. Nechci se z odpovědi vyvléknout, jen chci naznačit, že odpověď zdaleka není tak jednoduchá, jak se možná na první pohled zdá. V době, kdy jsem pracoval ve Fitrminu, a.s., později Dibaq, a.s. jsem sice testy stravitelnosti organické hmoty a jednotlivých živin u psů dělal indikátorovou metodou, ale nikdy jsem nevěděl, o které krmivo jde. Vyhodnocení a případné uveřejňování výsledků bylo a je již jen marketingovou záležitostí. Mohu jen sdělit, že na základě výsledků stravitelnosti živin se receptury sestavují s tím, aby krmná hodnota krmiva byla co nejvyšší ve vztahu ke kvalitě surovin a jejich ceně.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně krmné dávky pro 10-letého valacha ČT. Využíván na lehčí drezurní práci, denně ve výběhu, bez možnosti pastvy cca 4 hod, 1 hod pod sedlem. V současné chvíli krmím seno 3x denně, 1kg oves, 2,5kg granule Energy´s standard, mrkev 2kg, Huf vital (na kopyta), extrudované lněné semínko. Koník je dost citlivý na oves, při zvýšené dávce bývá nervozní:-), trpívá na koliky. Je tato dávka pro koníka s podobnou zátěží dostatečná? Jakou krmnou dávku byste mi poradili z vašich produktů? Děkuji a přeji hezký den, Kratochvílová

Veronika

2011-03-12 03:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 10 let starého koně v dobré koncici, cca 630 kg v lehké práci, krmná dávka z 8 kg sena 1 kg ovsa a 2,5 kg granulí pokrývá potřebu na energii, bílkovinu a makroprvky, ale stopové prvky Cu, Se a vitamíny D, E jsou v krmné dávce zastoupeny nedostatečně. V přiloženém dotazníku uvádíte dávku sena 20 kg. Podle mých zkušeností je to dávka velmi vysoká a zkuste dávku zvážit a odečíst co vytrousí do podestýlky a znehodnotí. Z našich výrobků mohu doporučit k senu ( 8 kg) přidávat 2,5 kg Fitmin COMPLETE. V této dávce je pořeba živin plně pokryta, včetně stopových prvků a vitamínu A a E.

Fitmin

Dobrý den. Než si objednám znovu krmivo chtěla bych vědět jaký je rozdíl mezi Fitminem a krmivem Dibag. Mněla jsem již obojí rozdíl ja vidím zatím jenom v cene ... Kočkam chutnalo stejně. Děkuji

Anonym

2011-03-11 06:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Některé kočky si mnoho nevybírají, jiné mají poněkud mlsnější jazýček. Rozdíl mezi krmivy Fitmin a Dibaq není jen v ceně, i když ten rozdíl je dost patrný. Krmiva Fitmin mají u nás tradici, mají stabilní recepturu a obsahují některé komponenty, ktaré jsou přesně vybalancovány pro daný typ a kategorii kočky. Krmiva Dibaq (ať již Dibaq premium, nebo Dibaq economy, kde se objevují značky Catmix, Euromix, Forticat a Dicat), jsou levnější, protože obsahují komponenty, které se nakupují levněji (ani nemusí mít nižší kvalitu, jen jsou prostě levnější). Rozdíly jsou i ve složení a stravitelnosti. Velmi malé rozdíly jsou v chutnosti.

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak zbavit roční labradorku lupů(krmíme fitmin). U starší 9ti leté jsme se stím nikdy nesetkali. Bylo by vhodné použít fitmin srst? Děkuji za odpověď

Andrea

2011-03-11 10:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Lupy někdy provázejí línání. Přípravek SRST je vhodný použít právě v tomto případě. Pro psa lupy nepředstavují žádné nebezpečí. Jde o suchou kůži, která odumírá a nahrazuje se novou. Lupy se vyskytují nejvíce v suchém a studeném předjarním počasí, to je právě nyní. Chce to dodat vitamíny a minerálie, které organizmus zvířete, a především jeho kůže potřebuje. Lupy mohou vznikat jak z přílišné hygieny (časté koupání s použitím mýdla a častým až hrubým kartáčováním), nebo naopak nedostatečnou hygienou, zvláště škodí prach a smog.

Fitmin

Dobrý den, mám šestiletou fenku Jacka Russela, kterou krmím granulemi Purina hypoallergenic, na doporučení veterináře kvůli dřívějším problémům se škrábáním. Granule mírně namáčím, protože je tak lépe konzumuje. Občas mívá problémy se zácpou, dlouhé tlačení tuhého bobku zakončené bolestivým vypísknutím. Jako odměnu dostává psí piškoty a občas kvalitní maso třeba s rýží. Rád bych věděl, kde je chyba a hlavně jak takovým problémům předejít. Mnohokrát děkuji za radu. S pozdravem Antonín Břenek

Břenek

2011-03-10 12:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Některá krmiva některým psům úplně tak nesedí a pak se to projevuje kompaktnějšími nebo naopak řidčími výkaly. Většinou je to individuální záležitost. Pokud by to bylo obecné, jistě by s tím firma začala něco dělat. Pokud mohu doporučit, přidávejte nějaký přípravek, který by pomohl lepšímu průchodu tráveniny tlustým střevem a konečníkem. Doporučuji lněné semínko, nebo nějaký rostlinný olej. Omezil bych psí piškoty. MOžná by i trochu pomohlo přidávání přípravku FITMIN GASTRO.

Fitmin

Mám 11cti týdenní štěně obřího plemene, které váží 14 kg. Doporučili mi vaše krmivo maxi puppy, ale jsem překvapen určeným dávkováním. Podle návodu má dostat až 555ggranulí na den. Zdá se mi to moc, a nechci ji překrmovat. Je to skutečně tak, tuto dávku sežral můj starý pes v dospělém věku při váze 60kg. Konkurenční krmiva v podobné cenové relaci uvádějí poloviční dávky.

Salat

2011-03-07 09:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Já jsem dávky nestanovoval a pokud vím, stanovují se většinou odhadem s určitou korekcí podle několika psů, kteří odhad buď potvrdí, nebo vyvrátí. Myslím, že tento odhad je o stupeň vyšší, resp. o měsíc později. Obecně ale platí, že dospívající psi mívají větší chuť ke žrádlu, a tedy i jeho spotřebu, větší než psi dospělí. Je celkem běžné, že odchylky od doporučeného množství bývají v průměru dvacetiprocentní. Je to také způsobeno individualitou psa.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat -zda se to vůbec dá určit - jaký objem žaludku má pes. Konkrétně fenka křížece Německý ovčák x Maďarská viszla ve věku 9ti měsíců, váha cca 25 kg. A také za jakou dobu v průměru stráví dávku granulí. Když ji nakrmím granulemi v osm hodin ráno, v kolik hodin má zase prázdný žaludek? Vím, že nejspíš je to jiné u konzerv, granulí, těstovin nebo pamlsků, ale krmíme Vašimi granulemi, denní dávka je cca 450 gramů , rozdělená na dvakrát - ráno/večer. Děkuji, s pozdravem Koudelová

Koudelová

2011-03-06 08:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
OBjem žaludku se neměří, ani to nejde, je pružný a právě u psů, kteří historicky mohli najednout sežrat větší množství potravy a pak zase naopak hladovět, je ta pružnost veliká. Obdobné je to s dobou průchodu potravy. Kdysi jsem dělal pokus, kdy jsem do krmiva přidal potravinové barvivo a zjišťoval jak dlouho trvalo, než se zbarvilo a jak dlouho trvalo, než barva úplně zmizela. Pes sežere potravu najednou, ale vylučuje ji velmi dlouhou dobu. Dá se říci, že mu vždy něco z předchozí stravu v zažívacím traktu zůstává a mírně se smíchás potravou novou. Neprojde tedy zažívascím traktem jako špunt. Samozřejmě, jak píšete, průchod potravy záleží také na jejím složení a formě. Z těchto důvodů Vám přesná čísla nemohu sdělit, není ani důvod, proč bychom je měli zjišťovat. Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se do literatury, týkající se anatomie a fyziologie zažívacího traktu a zažívání. Zdá se, že způsob krmení vašeho miláčka jste zvolila správně, včetně množství i krmení dvakrát denně.

Fitmin

Dobrý den, s mým koníkem chodí do výběhu v květnu roční hřebec starokladrubského vraníka. Trápí mě, že ve velkém ohryzává stromy. Kůru a až na dřevo. Nejříve oryzal veškerý hloh, tak jsem myslela, že je to z nedostatků vitamínů. Ale už okusuje veškeré stromy-pouze živé stromy. Pařezů a dřevěné ohrady si nevšímá. Proto si nejsem jistá tím zlozvykem, jelikož jsem si myslela, že by pak okusoval vše. Podle jeho vzoru to už okoukal i náš koník. Ale zatím to dělá pouze s ním. Když je sám, tak si stromků nevšimne. Ráda bych znala Váš názor a poud možno, zda se s tím dá něco dělat. Předem děkuji.

Žáčiková

2011-03-04 10:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Skutečný důvod okusování dřeva, kůry stromů nebo požírání výkalů není vědecky prokázán. Jedna z možností takového chování je, že se kůň ve výběhu nudí a těmto zlozvykům se časem naučí. Když mu kůra ze stromu navíc zachutná, stane se z toho běžný zlozvyk. Z dietetického pohledu může toto chování znamenat nedostatek vhodné vlákniny v krmné dávce. Zpravidla se toto chování může projevit z jara, když je mladá a bohatá pastva, která má nižší obsah sušiny a také nižší obsah hrubé vlákniny. Jedna z možností, jak to řešit, je zajistit koním přídavek sena s dlouhými stonky. Ve vašem případě si myslím, že u kladrubáka jde o zlozvyk a váš koník se to od něho postupně také naučí. Zkuste kolem stromů udělat ohrádky, které zamezí okusování kůry a na vhodné místo, třeba i do sítě, dejte dlouhé seno, aby měli také jiný zdroj vlákniny se jeho pomalým příjmem se ještě zabavili.

Fitmin

dobrý den, po vyzkoušení řady granulí moji fence No nyní 3 roky nejvíc zachutnaly granule od fitminu maxi puppy, ráda by jsem ale aby měla správnou a vyváženou stravu, určitě by jsem ráda aby přibrala jelikož žije aktivním životem kdy je schopna mi celý den běhat za koněm a večer u misky s granulemi se mi jen tak porýpe aby neumřela hlady, ale to je vše. ráda by jsem zůstala u značky fitmin, jen nevím kterou řadu, dekuji za odpověd.

Jana

2011-03-03 07:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Nenapsala jste jak velkého máte psa. Předpokládám, že velkého, když mu dáváte granule MAxi. Ve třech letech by měla fenka dostávat granule pro dospělé psy. Když má tolik pohybu a když jí chutnají granulky pro štěňata, tak by asi nejvhodnější bylo krmivo FITMIN MAXI PERFORMANCE. Dobrou chuť. Protože je to krmivo energeticky bohatší než třeba MAintenance, nebude ani jeho spotřeba tak velká. Hlady určitě neumře, to udělá jen některý pes ze žalu, když mu odejde jeho páníček.

Fitmin

Dobrý den, mám možnost do krmné dávky zařadit sóju. Netrvám na tom, ale je to možnost. Nemám s ní však žádné zkušenosti. Mohu Vás poradit o informace zda je vhodná, jak hodně ji krmit a v jakém stavu? Děkuji

Gábina

2011-03-02 08:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Sója je kvalitní bílkovinná krmná surovina. Pro zvýšení stravitelnosti se sójové boby upravují, např. tepelně nebo se pro výrobu krmiv používají sójové pokrutiny, které vznikají po extraxci ojele z bobů. Protože každá forma sóji obsahuje jiný obsah dusíkatých látek, je třeba vždy počítat se spávnými čísly. Například uparvené sójové boby obsahují 35,6% NL, ale sójové pokrutiny 43% Nl a sójový extrahovaný šrot 45- 47% NL ( 450-470 g/kg NL). Potřeba dospělého koně je 700-1000 g NL. Jinak řečeno 2 kg sójového šrotu pokrývá celou denní potřebu dospělého koně na dusíkaté látky. Proto je třeba dávku sóji pečlivě spočítat ve vztahu k celkové denní krmné dávce, včetně sena a pastvy. Bezpečná dávka může být 0,2 kg ( cca 100 g NL). Pro laktující klisny a mladé koně lze denní dávku sóji zvýšit cca na 0,5 kg.

Fitmin

Dobrý den, moje známá mi už delší dobu doporučuje Vaše granule. Krmí jimi celou svou chov. stanici RR. Náhodou jsem narazila na Vaše stránky a granule mě docela zaujaly. Mám ale doma 2 letého pejska německé dogy, který je dost vybíravý a také máme problém s tím, že je dost hubený. Tak nevím, jestli mám kupovat 15 kg balení, když jsi nejsem jista, jestli to celé sežere. Pokud by byla možnost zaslání vzorku zdarma, byla bych Vám moc vděčná. Adresa: Dominika Kubíčková, Sepekov 304, 398 51 Předem děkuji

D.

2011-03-02 01:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den paní Kubíčková, vzorek našeho krmiva Fitmin maxi Vám na uvedenou adresu zašleme. Vzorky Fitmin Maxi Maintenance Vám byly zaslány. Jen bych ale chtěl upozornilt že z tak malého množství a ještě k tomu pro tak velkého psa vůbec nic nezjistíte. Většina psů si musí na nový druh krmiva zvykat. V chovatelské stanici Fitmin, kde se dlouhodobě krmiva testují hlavně z hlediska chutnosti, máme velmi podrobně zdokumentováno, že reakce na nové krmivo nemusí být při prvním kontaktu nejlepší. Mnohokrát se stalo, že pes očuchal původní kontrolní krmivo v jedné misce, pak pokusné nové krmivo v druhé misce a pustil se do krmiva, které znal. Pak to třeba druhý den zkusil opačně a nové krmivo mu zachutnalo. Třetí den už sežral většinu z toho nového krmiva. Samozřejmě to tak nebylo vždy. Každý pokus týkající se chutnosti krmiva proto trval většinou celý týden, tedy včetně dvoudenního přípravného období mezi jedním a druhým krmivem. Časem jsme zjistili, že nebylo ani tak důležité ze které misky začal pes žrát první, ale kolik toho z které misky skutečně spořádal. Klidně kupte 15 kg balení. Váš velký pejsek si s ním poradí. Nezapomínejte, že postupný přechod na nové krmivo má trvat několik dnů. U některých psů 2 dny, jiní potřebují těch dnů třeba 5. Přechod z jednoho na druhé krmivo v rámci portfólia Fitmin bývá kratší, protože tato krmiva jsou tak sestavena, rozdíly nejsou v komponentech, ale v jejich poměru.

Fitmin

Dobrý den, budeme mít 4 měsíční štěně it. ohaře a 2 měsíční it. spinona, jsou to oba pejsci. Jsou váhově někde na rozmezí mezi granulemi pro střední a pro velké psy. Takže nevíme, kterou řadu vybrat. Dále jsem se chtěla zeptat na 4 letého chodského psa - Fitmin baští od štěňátka, ale poslední dobou jsem u nás měla potíže sehnat granule pro střední psy, takže jsem mu v nouzi koupila pro velké, ráda bych věděla, jestli to nějak zásadně vadí a jestli se složení těchto dvou typů granulí nějak zásadně liší (na psovi jsem nezpozorovala vůbec žádnou změnu). Děkuji za odpověď.

Kateřina

2011-03-02 10:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zásadně to nevadí u dospělého psa, rozdíly jsou i ve složení, ale hlavně ve velikosti granulí. Jiná situace je u dorůstajících štěňat od 5 měsíců věku. Tam je důležité vědět, že existuje dost velký rozdíl mezi požadavky psů středně velkých a velkýcgh plemen. Proto také Fitmin vyvinul v rámci řady Maxi recepturu Junior. Když je v dospělosti pes menšího vzrůstu, resp. nižší hmotnosti než 35 kg, doporučuje se mu dávat krmivo MAxi. Je to z toho důvodu, že některá plemena, nebo někteří jedinci, jsou geneticky náchylnější k chorobám kloubů a kostry. Řada MAxi obsahuje v krmivech pro psy starší než 5 měsíců chonroprotektiva, a tím se snižuje pravděpodobnost nedostatečného vyživení klubů a tedy projevu kulhání. Reakce na krmivo, pokud nejde o náhlou změnu nebo dietetický problém, nebývá náhlá. Proto i kondice psa, tedy reakce na využití živin v krmné dávce, se měří zhruba jednou za měsíc. Častěji to nemá cenu. To na psu jen těžko něco zpozorujete. Víc vám řekne jeho chování nebo kvality jeho srsti.

Fitmin

Dobrý den, jak moc zatěžovat 13tiletou kobylu dva měsíce před ohřebením. Je denně venku, jezdí na ni děti.

Jitka

2011-03-01 05:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zátěž závisí na kondici vysokobřezí kobyly a jak na ní děti jezdí. Jestli je v dobré kondici, přiměřené stupni březosti, jistě může chodit pod sedlem na vyjížďky s občasným zaklusáním. Ale určitě není vhodné, aby děti s ní cválali a nepřiměřeně ji zatěžovali.

Fitmin

Dobrý den, prosím o radu, Valach Český tep. 19let. Od října 2010 řeším výtoky z konečníku plus kravský trus. Jeho váha šla velmi rychle dolu, stejně tak jeho dobrá nálada a chuť pracovat. Vyzkoušeli jsme mnoho variant léčby za asistence Mvdr. Jedná se o to že když má přístup neomezený přístup k vodě je schopen vypít 30litrů vody. Začal jsem mu vodu dávkovat po menších a pravidelných dávkách. Výtoky se zmírnili, ale jediné co opravdu zabralo na 90% je: „Equistro Gestamasch Protect“ Vzhledem k tomu že jsem ctitel značky Fitmin jak pro své psi tak koně, bych Vás chtěl požádat o radu, zda je v nabídce podobný preparát, který by má stejné účinky. Samozřejmě že by potěšila i lepší cena ? Dám si poradit i jiný druh léčby, už jsem vyzkoušel snad úplně vše a úspěch není na 100%

Anonym

2011-02-28 10:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vzhledem k tomu, že bylo provedeno vyšetření výkalů, tak průjem není způsoben parazity. Také předpokládám, že jste zkoušeli různá prebiotika a probiotika pro podporu mikroflóry a trávení v tlustém střevě. Tak, jak problém popisujete, má určité projevy Cushingovy nemoci. Toto metabolické onemocnenění se často objevuje u starších koní. Koně mají často sklon k obezitě, laminitidě a hůře přelínávají. Srst bývá delší a tvoří typické víry a kudrny. Nemoc lze diagnostikovat na základě krevního vyšetření. Výživa by měla obsahovat minimum škrobu krmiv s vyšším glykemickým indexem. Dietní krmná dávka by měla být sestavena ze sena a min-vit doplňku. V nové řadě výrobků pro koně Diet SOLUTION je krmivo Fitmin CONTROL, určené pro koně obézní a pro koně s metabolickými poruchami, které musí mít přísnou dietu. Toto krmivo obsahuje pouze 3% škrobu, kvalitní zdroj minerálů v chelátové formě, probiotika, nukleotidy, vyvazovač mykotoxinů, l-carnitin a MSM. Denní dávka je 0,20 kg a se senom tvoří kompletní denní krmnou dávku. Balení je 6 a 20 kg a cena vychází na cca 25,- Kč/den.

Fitmin

Dobrý den, mohl byste mi prosím doporučit krmnou dávku pro 14-letého fjordhucula, 470kg, venku cca 12 hodin, v noci v boxe, ježděn rekreačně 5-6dnů v týdnu. K senu nemá přístup celodenně, dostává ho ve 3-4 dávkách, celkem asi 4kg, dále dávám mrkev cca 2kg a cca 300g granulí KWP. Sůl má. Nemá žádné významné potíže, kromě počínající osteoartrozy v zadním hlezně, která mu zatím v ničem nebrání. Je však podle mne pořád skoro obézní - vycházím z škály veřejně přístupné, pocházející z amerických studií - stupeň cca 8. Děkuji!

Zora

2011-02-28 12:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jestli hodnotíte kondici stupněm 8, předpokládám z 9-ti bodové stupnice tělesné kondice, tak by jste měla obezitu řešit. Denní krmné dávka určitě není nadměrná a příčina obezity může být v některé z metabolických poruch, například v metabolickém syndromu spojeném s rezistencí na inzulín a tím s obezitou. V každém případě je vhodné vyšetření koně veterinářem. Jako dietní krmivo s nízkým obsahem škrobu, ale vyvážené ve všech důležitých živinách, minerálech i vitamínech je nový výrobek Fitmin CONTROL. Toto krmivo je dále obohaceno o komplex aminokyselin, nukleotidy, vyvazovač mykotoxinů, l-carnitin a MSM. Denní dávka pro 500 kg koně je 0,2 kg. Směs je v sypké formě a balení je 6 kg nebo 20 kg a cena je 780 Kč za 6 kg a 2230 Kč za 20 kg ( 22 /26,- Kč/den). Denní krmná dávka je tedy sestavena z 4 kg sena a 0,18 kg Fitmin CONTROL. Pro koně s metabolickým onemocněním není doporučována ani mrkev, které obsahuje více cukru. Pro prevenci nebo regeneraci kloubní chrupavky je na trhu řada doplňků. Fitmin CONTROL obsahuje MSM, které působí protizánětlivě, a krmnou dávku lze ještě doplnit 20 g Fitmin FLEXI s účinnými látkami, chondriotin a glukosamin sulfátem.

Fitmin

Dobrý den, potřebujeme poradit s výchovou Britské modré jeden a půl roční kastrované kočičky. Běžně používá kočičí toalety, ale čas od času nám znečistí (pomočí) potahy na sedačce a to vždy na stejných místech. Toaletu (dvě v různých částech bytu) má čistou, používáme stále stejné silikonové stelivo. Děkuji za radu. Z.Č.

Zdeněk

2011-02-28 10:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Je to o psychice té kočky, necítí potřebu vyprázdnit se, ale má nějaký problém, který takto řeší. Buď si neví s něčím rady, nebo žárlí, nebo se mstí, že jí nebylo v něčem vyhověno. Taky jí může ůlákat aroma, které na pohovce zůstává. Já bych to nejprve řešil tím, že bych byl ve střehu a včas bych zareagoval, kdyby se kočka chystala čůrat, případně bych jí pobyt na pohovce zakazoval. Také bych se zkusil zamyslet proč a kdy to dělá a snažil bych se původ této činnosti nějak omezit, případně bych se snažil té činnosti předcházet např. tím, že kočku v inkriminovanou dobu zavřu někam jinam.

Fitmin

Máme doma dva boxery a při venkovních procházkách žerou stará psí lejna, co mám udělat a jak je to odnaučit. Děkuji za radu.

KUT

2011-02-25 09:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
To dost záleží na tom, jak jsou poslušní a jakou u nich máte autoritu. Když jim to několikrát zakážete, dělat to nebudou. Nejlepší je, když si nějaké lejno vyhlídnete a než k němu pes přiběhne, důrazně ho upozorníte, že NESMÍ. Nejdříve mějte psa na dodítku, později cvičte bez něj. Cvičte na to každého psa individuálně, pak oba najednou. Jestliže si autoritu nedokážete prosadit, pak nezbývá než je vodit na vodítku.

Fitmin

Dobrý den, mám doma dvě jezevčice- jedné budou tři roky a druhé 8 let. Ta mladší je spíše hubená, má 6 kg, tak nám paní ve zverimexu (která nám poprvé ukázala tyto granule, takže s nimi nemáme zkušenosti) doporučila at ji dáváme Fitmin mini performance ikdyž se nejdná o pejska v zátěži, ale spíše po nich prý přibere. Druhá fenečka, ta starší, trpí epilepsií a po prášách má velký hlad a tudíž je zase obézní, má 8 kg a tak nám paní doporučila Fitmin Mini Senior ikdyž jsme doma zjistily že to je vhodné pro pejska až nad 11 let..takže jimi asi krmit nemáme..? ale obsahuje menší množství tuku, proto nám to doporučila, a i kvůli lékům který pejsek bere by měla mít dietní jídlo, aby nebyla tak obézní. Granulky pomalu docházejí, tak čím je krmit ted? Problém je také ten, že té starší granule moc nejedou, zato ty které bere ta madší, ty ji chutnají až moc.. Na závěr bych jen podotkla že obě fenky jsou rozdílné, mají odlišnou stavbu těle, a ta starší je takový ,,jezevčičí mix" tak idkyž je mezi jejich váhou rozdíl jen 2kg tam ta jedna je oravdu hubená a druhá tlustoučká :( Moc děkuji za radu, doufám že se najde kombinace granulek, která bude chutnat oboum holkám :)

Anonym

2011-02-23 02:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Prodavačka radila pravděpodobně se znalostí konkrétní situace. Bohužel, nemohu doporučit granule, které by vyhovovaly oběma fenám najednou. Pro starší fenu bych normálně doporučil granule LIGHT a pro mladší MAINTENANCE. Pokud ale fenkám krmivo vyhovuje, nemusíte měnit. Starší fenu v množství podávaného krmiva omezujte, krmte jí raději vícekrát denně a krmivo jí nenechávejte v misce, jakmile se od misky odtrhne, misku jí odeberte a další dávku dejte až ráno, resp. odpoledne.

Fitmin

Mému kocourovi vypadala srst na dosti velkých plochách kůže. Je dlouhosrstý a nevím jak starý,protože jsem se ho ujala po odstěhování jeho majitele. Nikdy dříve se toto nestalo. Začalo to tím že se mu chlupy scuchávaly dochuchvalců. Na lysinách mu pomalu roste nová srst. Je to stářím nebo výživou?Děkuji za odpověď.

Marie

2011-02-22 05:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, z Vašeho dotazu není patrné jak a čím svého kocoura krmíte a píšete, že neznáte ani jeho věk. Proto na Vaši otázku nelze odpovědět. Další příčinou popisovaného stavu také může být onemocnění kůže nebo přítomnost parazitů. Proto bych Vám doporučil návštěvu veterinárního lékaře.

Fitmin

Dobrý den, mám pocit, že jsem ve Vašem Fitmin magazínu zima 2010 četla, že na únor plánujete nějaké změny a to i ve složení krmiva a obalech. Nyní je skoro konec února a já jsem zatím žádné změny nepostřehla.Čím to je?

Kateřina

2011-02-22 12:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, opravdu jsme ve Fitmin Magazínu uveřejnili informaci o změně krmiv v řadě Fitmin pro psy, bohužel jak se říká: člověk míní… V souvislosti s výrobou nových obalů a instalací nové balící linky došlo ke zpoždění projektu, ale nebojte se, o nový Fitmin Vás neochudíme. Měl by být k dispozici na přelomu března a dubna a myslím, že si můžete být jistá, že jakmile jej na prodejně uvidíte, změnu zaregistrujete. Už minimálně proto, že bude „oblečen“ do atraktivního a funkčního obalu s uzávěrem prostřednictvím krytého zipu a s bočním uchem pro snadnější manipulaci. Ale není to samozřejmě jen obal, co bude jiné. Změny „uvnitř výrobku“ se týkají především dalšího zvýšení kvality výrobku: dojde k navýšení obsahu čerstvého masa v potravinářské kvalitě a podílu bílkovin živočišného původu, zajímavým obohacením receptur je použití prebiotik. Myslím, že se máte opravdu na co těšit a jen doufám, že nám to drobné zpoždění prominete :-) S pozdravem

Fitmin

Zdravím Vás. Jsem členkou Klubu Fitmin a tyto přípravky a granule krmím. Máme měsíční štěňátka VOD a zdá se mi, že když jdou na velkou, je to skoro průjem. Fenu krmíme stejnými granulemi Fitmin Medium Puppy a taky má stejnou konzistenci vyměšování. Můžete mi poradit co s tím? Děkuji, Eva

Eva

2011-02-21 01:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Velmi správně sledujete u štěňat konzistenci výkalů. To je v ochovu štěňat nezbytné. Kašovitá konzistence je u štěňat běžná a není na závadu, a to ani u feny. Když se ale při dopadu na podložku výkaly rozstříknou, ve stolici se objeví hlen, pěna, nebo dokonce krev, je to signál k tomu jednat. Nic nezkazíte tím, že zajdete k veterináři, aby štěňata prohlédnul a vyšetřil. Průjem může být spojen s infekcí. V každém případě je třeba takový průjem přinejmenším zbrzdit. K tomu slouží rýžový šlem, do kterého můžete jemně nastrouhat mrkvičku, případně, pokud průjem trvá dělé, dodat energii přidáním cukru nebo ještě lépe medu. Malý průjem u štěňat nebývá nic neobvyklého. Občas něco sežerou nebo olíznou a už to je. Taky lze často něco ve výkalech najít, co někde sežerou, a většinou se to bez malého průjmu neobejde. Většinou takový průjem odezní do dvou dnů. V období, kdy mají štěňata (nebo jen některé z nich) průjem, je třeba jim zajistit dostatek čerstvé a vlažné vody, aby nedošlo k odvodnění organizmu. Spotřebu vody je proto nutné často kontrolovat.

Fitmin