VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 42 43 44 45 46 47 48 ... 55 ... 82 ... 109
Dobrý den ,chtěla bych se zeptat ,jestli musím být členem clubu, když chci vyměnit čárkové kody za fitmince?

Martina

2011-05-28 02:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, pro využívání slevy v podobě fitmincí je třeba se stát registrovaným členem klubu Fitmin. Registraci lze provést na stránkách www.fitmin.cz, kde si nejprve zvolíte klub, do kterého chcete vstoupit (pes, kočka, kůň). Poté se Vám na pravé straně obrazovky objeví odkaz na registraci (šedé okénko). Celá registrace Vám nezabere více jak 5 minut. S pozdravem

Fitmin

Dobrý den, máme Ridgebacka 16mes.,teď jezdíme hodně na kole a psa bereme s sebou. Chtěli by jsme pár rad co se týče fyzické zátěži a jáké vitamíny a doplňky dávat. Jinak od narození krmíme granulemi Fitmin, teď momentálně je na Fitmin junior. Ostatním lidem doporučuji, protože má nádherně lesklou srst a granule mu chutnají. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Přemysl

2011-05-26 05:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pes už je ve věku, kdy snese i větší zátěž. Její zvyšování je mu však třeba dávkovat. Není dobré mu hned naložit velký výkon, nebo od něj očekávat velký výkon sem tam, třeba jen v neděli. Taky je dobré, aby se před velkým výkonem trochu zahřál. Nechte ho nejprve proběhnout, dejte mu napít a pak teprve jeďte naplno. Je zajímavé, že pes se méně unaví, pokud běží volně někde příkopem, než když běží stejným tempem vedle kola. Já ale preferuji jízdu v zápřahu, tedy pes v postroji na vodítku vyztuženém gumou. Vpředu na kole bývá ještě vodící anténka, ale dobře funguje i připojení karabinou k opasku. Pes má rád změny rychlosti, na rozdíl od člověka vytrvalce, který běží stále stejně. Existují různé doplňky stravy, ketrým se říká elektrolyty. Fungují, ale musí se vědět jak je používat a není dobré psa jimi předávkovat. Fitmin pro tyto účely vyvinul dobře fungující přípravek s názvem Fitmin SPORT. Vřele doporučuji, speciálně pro dlouhodobý trénink. Nedává se po výkonu, ale je součástí normální denní krmné dávky. Doporučuji ho dávat již několik dnů před předpokládaným nejvyšším výkonem, myslím tím nějakým významným závodem.

Fitmin

Dobrý den, u kobylky jsme asi dva týdny před ohřebením zjistili schvácení kopyt. Dostala dietu,čímž se jí ulevilo a po ohřebení je to ještě lepší. Ráda bych jí dala Fitmin Control, ale nevím zda je vhodný pro kojící klisnu, popřípadě prosím o radu jaký další vhodný produkt z Vaší nabídky zvolit. Nikde jsem se nedočetla ani dávkování výše uvedého přípravku. Děkuji Štěpa

Štěpa

2011-05-26 05:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Fitmin CONTROL je krmný koncentrát pro koně trpících obezitou, metabolickým syndromem a laminitis, obohacený o komplex aminokyselin, organické stopové prvky v chelátové vazbě, biotin, kvasinky rodu Sacharomyces s nukleotidy na podporu imunity, vyvazovač mykotoxinů a MSM ( metylsulfonylmetan). Koně, kteří musí rapidně redukovat nebo dlouhodobě udržovat svou hmotnost pod kontrolou, musí pro udržení normální činnosti všech životních funkcí přijímat v nízkoenergetickém koncentrátu kvalitní komplex živin a účinných látek. Denní dávka je 150 - 200 g a obsažený premix v doporučené dávce zcela pokrývá živinové potřeby a nahrazuje kompletní minerálně vitamínový doplněk. Balení je 6 nebo 20 kg a cena 780,- Kč/6 kg a 2228,- Kč/20 kg, tedy cca 23,- Kč/den. Toto krmivo je vhodné i pro laktující klisnu, ale je třeba zajistit dostatek píce pro doplnění živin k tvorbě mléka. Denní krmná dávka může být pro laktující klisnu ,např. Haflinga ,o hmotnosti 450 kg sestavena z cca 15 kg pastvy, 10 kg lučního sena, 0,2 kg Fitmin CONTROL a solný liz. Pro zajištění energie lze přidávat cca 3 dcl rostlinného oleje.

Fitmin

Dobrý den ,chci se zeptat co bych mela dělat se svým psem. Je to tříletý teriér který je na jednu stránku moc hodný,chytrý a vnímavý společník ale jakmile člověk náhle změní hlas nebo přijde někdo cízí hned se do něj pustí a neváhá ani chvilku. Jednoho cicího člověka už pokousal a mě také na mé rodině to zkouší taky . Pořád se snažím ho to odnaučit ( př:tábor pro problémové psy) ale je to marné. Už si sním nevím rady . Předem děkuji za odpověd

Tereza

2011-05-23 05:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Když Vás nenaučili s takovým psem normálně vycházet ani na táboře pro problémové psy, asi těžko se mi to podaří po internetu. Teriéři jso obecně ostřejší psi a najde-li se mezi nimi dominantní jedinec jako je tento, pak je to těžké. Povaha se dědí a těžko s ní lze něco udělat, pokud nejste zkušený cvičitel. Jsou dvě možnosti jak jeho povahu trochu usměrnit, buď se hodně zkamarádíte tím, že si s ním budete hrát a motivovat ho ke hře, nebo se budete snažit jeho chování předvídat a včas zareagovat tím, že mu vymezíte prostor, kam by neměl zajít (někdy stačí jen postavit se k němu čelem, napřímeně až trochu s předklonem a hlavně s nataženou rukou s rozevřenou dlaní před něj). Normálně to funguje, ale člověk to musí myslet doopravdy a pes to musí poznat. TAky je důležité zareagovat včas. Taky funguje tzv. metoda operantního podmiňování zvaná negativní trest, kdy psovi ze trest odebíráte něco, co má rád. Pokud tedy chce kousnout a Vám se podaří tomu včas zabránit, za trest ho zavřete do komory a necháte ho tam i několik hodin. Kárat ho nemusíte, pokud je chytrý, jak píšete, sám si to vydedukuje, když se to jednou dvakrát zopakuje. Když ani to fungovat nebude, asi bude lepší se se psem rozloučit, třeby v jiné rodině se bude chovat lépe. V té Vaší už si vytvořil určitý stereotyp a hůře se bude toto až tzv. přestupové chování odnaučovat.

Fitmin

Dobrý den, chci se Vás zeptat, zda je někde na internetu umístěn bližší popis nové receptury Fitmin. Všude se o ní jen mluví, někde ho mají už i v krámě, ale popis žádný... Děkuji za Vaši reakci.

Lucie

2011-05-17 09:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Na stránkáých www.fitmin.cz už něco je, na dalším se pracuje. Je to již otázka jen několika dnů.

Fitmin

Dobrý den, naší 3 leté kobylce se projevila letní vyrážka vydrbává si hřívu a kořen ocasu, kouše si cecky a zadek, chtěla bych se zeptat na přípravek, který by byl vhodný k detoxikaci organismu a posílení imutity, děkuji Michala

Michala

2011-05-16 08:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Takový krmný přípravek je Herbs REGENERATION. Tato bylinná směs obsahuje Ostropestřec mariánský, jehož účinky na regeneraci jater jsou obecně známé. Pro podporu imunity směs je obohacena o organický selen a vitaminy C a E. Denní dávka je 40 g a 2 kg balení je na 50-ti denní očistnou kůru.

Fitmin

Dobrý den ,krmíne našeho německého ovčáka od narození fitminem. Je mu 16 měsíců. Je dlouhosrstý a začali jsme jezdit na výstavy. Má pěknou srst. Všimla jsem si,že někteří ovčáci mají krásně zbarvenou srst (rezavou a temně černou). Chtěla bych dosáhnou taky takové srsti. Co dávat karoten? a jaký přípravek je pro ovčáky nejlepší?

Martina

2011-05-16 04:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Psi, krmení granulemi choavtelské řady Fitmin, mívají krásnou, kvalitní a lesklou srst. Přidávání karotenu je spíše otázkou mýtu než skutečným prostředkem. Všeho moc škodí. Aby barva srsti byla ovlivněna, muselo by být karotenu přidáno větší množství, ale větší množství by pak mohlo škodit zdraví. Pokud chcete vylepšit kvalitu srsti, přidávejte psovi do krmiva zhruba 4 až 6 týdnů přípravek Fitmin SRST. Nečekejte však podstatnou změnu barvy. Změna barvy je však více jen dojem, protože srst je kvalitnější. Víc než barva se však cení kvalita, tedy lesk, samočistí schopnosti, jemnost, pravidelnost, nezkadeřená srst, absence lupů, a podobně. Počítejte také s tím, že chlupy stále dorůstají.

Fitmin

Dobrý den, mám fenku NO 10 týdnů starou. Na doporučení chovatelky krmím s Fitmin Medium Puppy a také jí dávám tvaroh s rohlíkem. Je to v pořádku?Děkuji

Blanka

2011-05-13 06:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Fitmin Medium Puppy je krmivo vhodné, pokud fena není dědičně zatížena na onemocnění kloubů DKK. Pokud by tomu tak bylo, doporučoval bych krmit raději Fitmin MAxi Puppy a v 5 měsících věku štěněte přejít na Fitmin Maxi Junior. Co se týče přidávání tvarohu s rohlíkem, tak pokud je to jen občas a v malém množství, tak s tím lze souhlasit. Pokud krmíte tvarohem a přidáváte rohlíky, tak můžete lehce rozhodit u psa minerální vyváženost, protože tvaroh obsahuje hodně vápníku. Štěně ale potřebuje vyvážený poměr vápníku k fotforu i k jiným minerálním látkám. Takže rada: všeho s mírou, jen občas a v malém množství.

Fitmin

Dobrý den Chtěl jsem se zeptat, jestli je vhodnější pro německého ovčáka - fenku o váze kolem 30kg fitmin maxi nebo fitmin medium. Já bych radši zvolil fitmin maxi který obsahuje chondroitin sulfát, glukosamin. Předem děkuji za názor a radu.

Petr

2011-05-09 10:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
I když je fenka lehčího typu, také se přikláním k volbě krmiva řady Maxi, protože obsahuje chondroitin sulfát a glukosamin. Plemeno NO je zatíženo sklonem k DKK a kdyby v příbuzenstvu byl nějaký pes, který vyšší DKK má, nebo kdyby fenka občas napadala na jednu nohu, pak by volba byla úplně jasná.

Fitmin

Dobrý den, máme 3,5 měsíční fenku amerického buldoka. Toto plemeno trpí DKK. Chci se zeptat zda můžeme už takhle malému pejskovi podávat Fitmin klouby. Případně kdy je dobré začít podávat, jestli vůbec. Děkuji

Honza

2011-05-07 08:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Podávání přípravků na klouby se doporučuje u štěňat až od věku 5 měsíců. Je to i proto, že až od té doby začíná růst kostí a kloubů nerovnoměrně v závislosti na příjmu minerálních látek a živin, formuje se kostra, štěně přezubuje, no prostě růst je ovlivňován MNOHA FAKTORY. To ale neznamená, že štěně může do svých pšti měsíců dělat a jíst cokoliv. Velmi důležité je, aby zbytečně nenabral na hmotnosti, aby to jeho ještě slabá kostra unesla. No a neméně důležité je, aby se štěně příliš neunavilo (nepožadujte po něm velké výkony) a nenamáhal příliš kostru (především by nemělo běhat ze schodů nebo skákat z kanape).

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat, proč na Vašich stránkách už delší dobu nemohu najet na rodokmen Anglických plnokrevníků. Dřív jste to měli a bylo to super. Plánujete znovu něco podobného zase obnovit..? Děkuji za odpověď Lenka.

Anonym

2011-04-30 09:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Nedávno ( v únoru) jsme spustili inovované dostihové stránky s aktuálním dostihovým zpravodajstvím. Na http://dostihy.fitmin.cz/clanky/ v levém sloupci vyplníte jméno koně a kliknete na hledat rodokmen koně a opět zde nahdete rodokmen do 5-té generace. Průběžně databázi , ve které je již přes 25000 koní, doplňujeme o importy i narozená hříbata. Tyto stránky budeme postupně doplňovat a budeme rádi, když nám pošlete nápady co na webu chybí a čím stránky oživit. Rodokmen SOPKY je na http://dostihy.fitmin.cz/kone-a-rodokmeny/rodokmen/?horseId=8571

Fitmin

Dobrý den, dá se už někde koupit "nový" fitmin? Zatím všude vidím zásoby původní receptury. Jelikož mám teď převádět fenku z veterinárních granulí, ráda bych už dala novou recepturu, abychom za chvíli nemuseli zase měnit

Jindra

2011-04-26 10:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, nový Fitmin bude v prodeji od příštího týdne, tedy od 2.5.2011. V tuto chvíli si můžete na našem e-shopu objednat nové balení prozatím u produktů Fitmin Maxi puppy a Fitmin Mini maintenance (z důvodu vyčerpání skladových zásob původního balení), v příštím týdnu pak již všech ostatních 15 kg provedení. Pokud si pro Fitmin půjdete do obchodu, je samozřejmě možné, že tam budou mít zásobu původního balení Fitminu, ale to je tak vždy, když dochází k nahrazení původního zboží novým. Doufám, že Vám nový Fitmin bude vyhovovat. S pozdravem

Fitmin

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o odbornou pomoc - můj 4,5 letý orientální kastrovaný kocourek má silnou alergii na drůbeží bílkovinu, tudíž granule, které obsahují takovéto maso, moučku apod. nemůže vůbec konzumovat (vysoké průjmy, bolesti, krev ve stolici apod.). Momentálně užívá (již cca 3 roky) granule Specific - FRD Weight Reduction, ale bohužel už je přestává jíst. Nemá o granule už delší dobu zájem, a tím pádem dost za poslední měsíc zhubnul. Pokud mu dám cokoliv jiného bez drůbeží bílkoviny (ryby, tuňáka apod.), jí normálně a s chutí, ovšem granule už odmítá. Extistuje nějaká alternativa granulí Specific, aby byly také bez drůbeží bílkoviny? Bohužel nemohu nic jiného dohledat na internetu. Už jsem docela zoufalá a kocourka máme momentálně na vařené rybě, tuňácích v konzervách atp. Předem velice děkuji za Vaši pomoc a radu!

Eva

2011-04-26 08:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Firma Dibaq, a.s. vyrábí několik granulí, ve kterých je drůbeží bílkovina sice zastoupena, ale v malém množství, např. Fitmin cat adult salmon, kde je hlavně maso z lososa. V nabídce je i prémiové krmivo značky Dibaq Marine, nebo krmivo ekonomy značky CATMIX fish (kde jsou hlavní složkou ryby). Doporučuji zkusit CATMIX rabbit with liver, třeba budou granule z králičího masa vyhovovat nejvíce. Kočky, na rozdíl od psů, nerady konzumují stále stejné krmivo, občas potřebují změnu, nebo výběr z několika krmiv. Lepší tedy je pro ně kupovat menší balení a dát jim více vybrat. Hlavně potřebují mít blízko krmiva dostatek čerstvé vody (pokud je z vodovodu, tak trochu odražené, aby vyprchal chlór) a nějaký zdroj vitamínů. Veterinární diety v případě specifických problémů jsou velmi drahé, ale někdy nezbytné. Pokud jiná krmiva nebudou funkční, nezbyde než se smířit s tím, že má kocourek alergii a může konzumovat jen doporučené dietetické krmivo.

Fitmin

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, čo je vhodné (a v akom množstve) pridávať do kŕmnej dávky kobyly, ktorá sa opätovne nasvaľuje. Pár mesiacov totiž skoro vôbec nepracovala, spadlo jej svalstvo chrbta, zadku a brucha a teraz ju opäť dostávam do kondície. Pracuje 4-5x do týždňa (1-2x hodina jazdenia, 2x hodinová práca zo zeme, 1x dvojhodinový terén do kopcov, mierne tempo) a dostáva iba 1 kg ovsa (rozdelený na dve dávky), prípravok na podporu imunity a extrudované ľanové semienko. Seno má neustále a cca 8 hodín denne trávi na pastvine (tá je však zatiaľ dosť chudobná). Je skôr ťažšie kŕmiteľná - má senné brucho a svalstvo sa jej aj napriek pravidelnému a systematickému tréningu tvorí len ťažko. Mám pocit, že možno by pomohlo, keby mala v dávke viac bielkovín (alebo aj niečoho ďalšieho?) na podporu posilňovania svalstva, zároveň by však bolo dobré, aby sa energetickosť krmiva príliš nezvýšila (ovos na jej citlivú nervovú sústavu pôsobí veľmi výbušne :)). Ďakujem za odpoveď.

Viktória

2011-04-22 07:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Předpokládám, že je koník odčervený a má ošetřený chrup. 1 kg jádra a do 7 kg sena při 2 hodinové práci je pro zlepšení kondice málo. Také nevím jaké složení minerálů a vitamínů obsahuje doplněk na podporu imunity. Dobrou zkušenost pro zlepšní kondice máme s extrudovanou směsí Fitmin OPTI a s přídavkem rýžových otrub. Rekondiční krmná dávka může být sestavena z 7 kg lučního sena, 1 kg ovsa, do 1 kg Fitmin OPTI, 0,5 kg Formula REFORMER ( stabiloizovanbé rýžové otruby) a min-vit doplněk např. 60 gramů Fitmin GLOBAL nebo 100 gramů Dibaq MULTI. Extrudované lněné semínko i přípravek k podpoře imunity můžete dále k uvedené krmné dávce přidávat.

Fitmin

Dobrý den, máme skoro ročního kocoura a poslední dobou nás začal bezdůvodně napadat a být podrážděný-bezdůvodně mňaučí a seká ocasem. Zatím nezačal značkovat, máme ho pouze v bytě, ale chystáme se na kastraci.Čím by to mohlo být?Děkuji Šlégrová

Zuzana

2011-04-21 08:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kocour dospívá a potřebuje se tzv. vybít. Když by pobýval venku, měl by spoustu příležitostí se tzv. popasovat s jinými kocoury a bybít přebytek energie. Občas by mu i jiný kocour dal co proto a on by třeba pochopil, že si nemůže dovolovat úplně všechno na každého. Ocasem umějí kočky i kocouři mrskat úžasně, zvláště ve vzrušení. Prožívá něco čemu se u lidí říká puberta, prostě má roupy. Toto chování za několik měsíců přestane, může to však trvat i déle, zvláště pokud mu to budete tolerovat nebo naopak ho v tom budete podporovat. Máte dvě možnosti jak toto chování kocoura již v tuto dobu omezit. Já doporučuji v tu chvíli ho zabavit něčím jiným, začít si s ním hrát, chovat se k němu příjemně. Někdy pomůže mu vynadat a chytat ho s tím, že ho někam odnesete. To ale většinou nefunguje. Agrese vyvolává agresi. Kocourovi naopak může být příjemné, že se s ním chcete prát, čeká na to, je to pro něj také hra. Po kastraci, která se doporučuje právě v období kolem jednoho roku věku, by se měl kocour zklidnit. Ovšem nemusí to tak být, pokud si na chování zvykne a zalíbí se mu.

Fitmin

Dobrý den. Z nedostatku času na mojí 16-ti letou kobylku, bych chtěla pastevní chov. Pozemky máme dost velké jen bych se chtěla zeptat, zda může být kůň jen na trávě a vodě nebo zda se u pastevního chovu musí ještě něčím dokrmovat. Popř. co by jste mi ještě doporučil. Nyní krmím ještě senem, senáží, ovsem, Fitmin Opti a vitamíny na klouby. Seno nám už bohužel dochází. Kobylku dále ještě budu tento rok připouštět. Děkuji za odpověď

Veverková

2011-04-20 11:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Složení denní krmné dávky je závislé na kvalitě pastvy. I v prvním období březosti, kdy je celková potřeba živin nižší než v druhém nebo třetím trimestu nebo v období laktace, je vhodný přídavek minerálů. Je-li pastva "chudší", tak i k dávce 40 kg pastvy je třeba přídavek jadrného krmiva. Podmínkou je možnost individuálního krmení pod pastevním příštřeškem nebo ve stáji. Doporučit mohu zpočátku přídavek OPTI v dávce do 0,5 kg a min-vit doplněk, např. 80 g Dibaq MUlTI a v druhé trimestru přidat ještě cca 1 kg ovsa a ve třetím trimestru celkem 2 kg ovsa.

Fitmin

Dobrý den. Ujali jsme se 12 měsíčního pejska, který má lehkou nadváhu. Váží 32 kilo. Byl krmený kravským mlékem a 2 krát týdně vařeným masem. Kamarád mi poradil, abych mu dával granule Fitmin Maxi Light. Dávky ale začínají od 37 kg. Poradte mi prosim, kolik g má obsahovat denní dávka. Popř.jiný druh granulí?

Aleš

2011-04-19 11:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, řada maxi je určena pro psy, kteří v dospělosti váží nad 35 kg. Standard FCI hmotnost u labradorského retrívra neuvádí, ale měla by se pohybovat v rozmezí od 25 – 35 kg tzn. v rozdělení naší značky Fitmin spadá pod řadu medium. Doporučovala bych Vám přejít na krmivo se středním obsahem energie pro střední a velké psy Fitmin medium maintenance, kde se denní dávka pohybuje v rozmezí 415 – 440 g pro psa okolo 32 kg. Samozřejmě vždy záleží i na momentální kondici psa, jeho pohybové aktivitě a zdravotním stavu. Uvedené dávkování je pouze orientační a slouží jako pomůcka pro první 4 týdny používání krmiva. Pak je nutné posouzení výživného stavu psa – nejjednodušší způsob je nahmatání žeber - musíte je pod kůží snadno nahmatat, ale nesmí vyčnívat. Pokud by měl Váš pes nadměrnou hmotnost, nemusíte snižovat krmnou dávku, ale stačí nahradit cca třetinu krmiva granulemi Fitmin medium light (nižší obsah energie), aby byl zachován stejný objem podávaného krmiva. V opačném případě (zvíře je hubené) stačí nahradit část krmné dávky granulemi Fitmin medium performance (vyšší obsah energie). Tím, že jednotlivé řady značky Fitmin ve svých recepturách výrobků (puppy, junior, light, maintenance, performance a senior) používají téměř shodné suroviny (mění se pouze jejich % obsah v daném provedení), je přechod mezi jednotlivými druhy našeho krmiva bezproblémový a nezatěžuje trávicí ústrojí. Přeji Vám příjemný den

Fitmin

Dobrý den . Před nedávnem jsme byli ve spojení ohledně nyní skoro šesti měsíčního amstafa. měl vyrážku a suchou pokožku. vyrážka se nám už stratila , souvysela s granulemi. občas jsme mu totiž fitmin medium puppi míchali s levnějšími granulemi , z finančních důvodů. granule jsme přestali míchat dostává už jen fitmin a vyrážka je fuč . :-) jen mu furt přetrvává suchá pokožka a to extremě . Z denního tisku jsme se dozvěděli o pupalkovém olaje a chceme se zeptat jestli má cenu ho zkusit . mám ještě jeden dotaz : máme problém s chováním . Pokaždé když potkáme cizího psa nebo lidi je k neudržení a  chce si s každým hrát . Už jsme zoufalí co máme dělat ?? děkuji za odpověď .

Anonym

2011-04-16 05:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pupalkový olej přináší úlevu suché pokožce a odstraňuje svědění, má vysoký kyseliny gamma linolové, o které bylo zjištěno, že je nejdůležitější mastnou kyselinou pro rovnováhu prostaglandidů (regulační molekuly, které ovlivňují záněty) u psů s atopickými problémy a alergiemi. Výsledkem je lepší hydratace srsti, ochrana pokožky před vlivy životního prostředí a úlevu při zánětlivých onemocněních. Obsahuje i jiné mastné kyseliny, které příznivě působí na pokožku. Myslím, že pozitivní vliv byste mohl docílit i přidaváním přípravku firmy Dibaq, a.s. FITMIN SRST. Váš pes je ještě štěnětem. Není divu, že si rád hraje. Hrajte si s ním víc. Nezakazujte mu to. V pozdějším věku, až se naučí poslouchat a bude vás více respektovat, mu stačí jeho obtěžování druhých zakázat, nebo ještě účinnější je nasměrovat jeho pozornost jinam. Těsně před tím, než by pes vyběhl za jiným psem, mu začněte házet míček, nebo mu nabídněte peška. Je pravděpodobné, že místo aby cizí obtěžoval, začne se před nimi předvádět.

Fitmin

Dobrý den. Ctěli jsme se zeptat ohledně březosti starší feny(am.pitbul) bylo ji 8let v listopadu Nyní hárá a nedopatřením se spojila s našim psem (stejné rasy). Měla již několikrát štěňátka, vždy vše bez komplikací. Je v dobré kondici. Přemýšlíme zda ji ta štěňátka nechat nebo jít na přerušení? Pokud necháme, máme nějak změnit stravu nebo přidat nějaké vit. doplňky? Krmíme Fitmin medium (normal zátěž). Předem děkujeme za odpověď.. Krásný den.

Nina

2011-04-15 12:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Věk této feně nebrání aby porodila bez komplikací. Jiné faktory by vliv mít mohly, ale to posoudit nemohu. Změna krmiva na Puppy je doporučována již od začátku druhé poloviny březosti. Je v tom ale dost velká vůle, nic nezkazíte, dyž začnete s Puppy o dva týdny dříve, případně o dva týdny později. 14 dnů před porodem by však již fena měla mít vysoce koncentrované kvalitní krmivo a krmení alespoň dvakrát denně, no a samozřejmě k tomu dostatek čerstvé, ale alespoˇm 5 minut odražené vody z vodovodu, aby z ní vyprchal chlór.

Fitmin

Máme tři týdny rottweilera, kterého jsme se ujali jako toulavého. Veterinář odhaduje stáří tři roky. Má ulomený dolní špičák, zůstaly asi dvě třetiny, ale je vidět dřeň. Uvažovali jsme o spravení zubu, ale tento pes tak rád kouše všechny předměty, i tvrdé, že by to zřejmě hned vypadlo. Samozřejmě máme strach, aby se mu časem zub nekazil tak, že by způsobil větší potíže. Poradíte, co sledovat, aby nedošlo k horšímu, když plomba asi není to správné řešení?

Věra

2011-04-14 09:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Stav zubu a co s ním by musel posoudit veterinář specialista na zuby a pravděpodobně by doporučil zákrok, za který byste však mohli zaplatit odhadem 4 až 5 tisíc Kč, především proto, že se neobejde bez uspání psa. Dobré zkušenosti mám nepř. s klinikou v Čáslavi. Znám ale případy, že pes s ulomeným zubem fungoval úplně normálně bez viditelných problémů mnoho let. Je to dost individuální záležitzost.

Fitmin

Dobrý den, mám zhruba měsíční hříbě amerického klusáka a chtěla bych Vás poprosit o navržení krmné dávky pro tohoto koně. Od kdy a jaké přípravky bych mu měla podávat, aby dobře prospívalo a mělo slušné šance na sportovní kariéru. Předem děkuji za odpověď.

Marta

2011-04-11 02:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jestli dobře rozumím, hříbě není osiřelé, ale normálně přijímá mléko od zdravé matky. Mateřské mléko zajistí komplexní výživu hříběte do stáří 6-8 týdnů. Ale již od druhého týdně začne hříbě ochutnávat a postupně přijímat seno i koncentrované krmivo matky. Přikrmovat vhodným koncentrovaným krmivem se hříbata mohou od druhého měsíce stáří. Záleží na jeho kondici a mléčnosti klisny. Vhodnou granulovanou směsí je Dibaq JUNIOR. Denní dávka je 0,3 kg na každý měsíc stáří, tedy asi 1 kg pro hříbě 3 měsíce staré. V této dávce hříbě dostane všechny důležité živiny včetně stopových prvků a vitamínů. Jinak sestavená krmná dávka může být z cca 0,75 kg Fitmin OPTI a 80 g minerálně vitamínového doplňku Fitmin BALANCE. V případě méně kvalitního sena, co se týká obsahu minerálních látek, je vhodné mladým koním, ale i březím a kojícím klisnám, přidávat doplněk základních minerálů Fitmin MACRO Ca. Tento doplněk přispívá ke zdravému vývoji kostry. Kvalitní výživa úspěšnou sportovní kariéru nezaručí, ale společně s kvalitním odchovem v bezprašném prostředí a dostatkem pohubu nezbytného pro zdravý vývoj, je výživa důležitou součástí celého komplexu podmínek pro budoucí sportovní úspěchy.

Fitmin

Dobrý den.chtěla bych vás poprosit o radu. Koupila jsem jatečního koníka. Valach 12.let cca 180 kvh. Byl zavřený jen v boxe a byl živen jen z rohlíkú a chleba, vodu viděl také málo kdy. Doma jsme ho zatím nechali v boxe, ale nežere nic jinnýho než právě určený chleba a rohlíky. Chtěla bych se zeptat, co by bylo pro koníka asi tak nejlepší. Jak začít?Děkuji za odpověď. Brodská

Veronika

2011-04-11 11:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vodu mu zpočátku dávejte pít z vědra ( kbelíku) aby jste měli přehled kolik vypije. Dehydratece se snadno pozná na elasticite kůže. Když vezmete kůži na krku mezi prsty, kožní řasu natáhnete a pustíte, zdravá kůže koně, který není dehydrovaný se hned vrátí do původního stavu. Kůže koně, který je dehydratovaný tvoří vrásky. Co se týká krmiva, předpokládám, že kůň je odčervený a má ošetřené zuby. Základ krmné dávky tvoří dostatek kvalitního sena, které by měl mít neustále k dispozici. Další podstatnou složkou je vhodný minerálně vitamínový doplněk, nejlépe s obohacením o probiotika. Až začne normálně přijímat seno, začněte přidávat koncentrované krmivo. Jestli přijímá pouze trvdé pečivo, přechod na jiné,vhodnější koncentrované krmivo musí být postupný, v průběhu cca 10-ti dní. Vhodný min-vit doplněk může být granulovaný Dibaq MULTI v denní dávce 100 g a pro podporu trávení bylinná směs Herbs REGENERATION. Tato směs dále obsahuje probiotika pro podporu trávení, antioxidanty vitamín E, C a selen a ostropestřec mariánký pro regeneraci jaterní tkáně. Přidává se v denní dávce 40 g. Vhodným koncentrovaným krmivem pro zlepšení kondice může být extrudované směs Fitmin OPTI v denní dávce 0,5 - 0,75 kg.

Fitmin

Dobrý den, prosím bylo by možné se vyjádřit ke kvalitě těchto granulí. Rozhoduji se mezi Fitminem a jimi pro dvou měsíční štěně NO. Díky. OLIVER´S LARGE BREED START obsahuje unikátní směs TRIPLE FIBRE PLAN - speciální směs bohatá na vlákninu. DIGESTION BOOST - podporuje dobré trávení a minimalizuje zažívací problémy. AURA BOOST - podporuje dobrý zdravorní stav Vašeho psa a jeho celkovou kondici. TRIPLE CARB SOURCE - obsahuje brambory, hrášek a oves, které nahrazují běžně používané suroviny jako pšenice, kukuřice či rýže. Kuřecí maso celkem 57,5 % Čerstvé kuřecí maso 17,5 % Bílkoviny 25,0 % Tuky 15,0 % Vláknina 3,5 % Glukosamin 700 mg/kg Chondroitin 500 mg/kg L-karnitin 110 mg/kg Lutein 4 mg/kg Taurin 0,25 % Omega 3 0,7 % Omega 6 2,0 % Vlhkost 8,0 % Kcal/kg 3800 DEKLAROVANÉ JAKOSTNÍ ZNAKY

Blanka

2011-04-10 08:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Nepochybuji o tom, že krmiva OLIVER´S jsou velmi kvalitní. Mají z Kanady certifikáty kvality, o kterých nelze pochybovat. Je to poměrně mladá firma, Fitmin i Dibaq mají mnohem delší historii a zkušenosti na trhu, a to navíc na domácím trhu. Důležitější je však složení. Štěňata potřebují hodně energie. Fitmin Maxi Puppy obsahuje Bílkoviny 28 %, Tuky 19 %, vláknina 2,5 %, Energie 15,32 MJ/kg, resp. 3660 kcal/kg. OLIVER´S LARGE BREED START obsahuje pouze Bílkoviny 25,0 %, Tuky 15,0 %, Vláknina 3,5 % obsah energie 3800 Kcal/kg. Kde se ta energie vzala, když je tam navíc 1% pro psy nestravitelné vlákniny? To jsou velké rozdíly. Pro výpočet energie mají v Americe jiné koeficienty, v tom vidím to, že sice obsah živin má krmivo OLIVER´S ve srovnání s Fitminem podstatně nižší, ale v obsahu energie jsou obě krmiva vyravnaná. Pokud se krmivo skutečně dováží z Kanady, tak určitě lodí, čímž se zkracuje doba použitelnosti. Pro mne je ale důležitá informace, že např. v USA jsou povoleny používat např. růstové hormony a v Evropě ne. Pokud bych chtěl takovým krmivem ze zámoří krmit, požádal bych Dánského dovozce, aby deklaroval i tuto skutečnost. Pokud by v chovu, ze kterého drůbeží maso pro výrobu psích granulí pochází, používali růstové hormony, svým psům bych takové krmivo nedával. Pro našeho spotřebitele je důležitá také cena. Ta je u krmiv OLIVER´S mnohem vyšší než u FITMIN.

Fitmin

Dobrý den, krmím naši fenku 2x denně, ráno a večer. Jaké je vhodné rozdělení denní dávky? Napůl? Někdo doporučuje 1/3 ráno a večer 2/3. Já si ale myslím, že pak bude mít přes den zbytečně hlad a bude se snažit sežrat, na co přijde. Děkuji

František

2011-04-09 08:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Já se přikláním k dělení dávky na dvě stejné poloviny. Když dávku dělíme, tak tzv. od oka, tudíž není nutné odvažovat na ráno a na odpoledne, ale na celý den. Ani denní odvažování není nutné, stačí si velikost dávky ověřit třeba jednou do měsíce a pak množství odhadovat. Přesné měření množství podaného krmiva děláme jen když jsou psi zapojeni do nějakého krmivářského sledování.

Fitmin

Chtěla bych se zeptat co dodat haflingům kteří mají podlomy a padá jim hříva. Srst vypadá dobře. Váhám protože začne travička a nevím si rady.

Petra

2011-04-09 10:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro celkově zdravou funkci metabolismu koně je třeba přidávat minerálně vitamínové doplňky. Podle živinového složení konkrétní krmné dávky se přidávají buďto komplexní doplňky sestavené pro určitou kategorii koní nebo přípravky pro řešení určitého problému. Krmné doplňky podporující kvalitu kůže, srsti i kopytní rohoviny obsahují účinné živiny jako je biotin a zinek. Granulovaný doplněk Fitmin BIOTIN, obsahuje v jednom kilogramu 2200 mg biotinu, 12000 mg organicky vázaného zinku a antioxidanty vitamín E a selen. Denní dávka je 15-30 g. Jiné doplňky pro podporu imunity a s vlivem na kvalitu srsti jsou například koncentráty Omega 3 mastných kyselin, jako například Fitmin BENEFIT, za studena lisovaný lososový olej. Denní dávka je 50-60 ml. Obě doplňková krmiva lze podávat současně. Vzhled a kvalita srsti, včetně hřívy a žíní ocasu jsou odrazem kvality krmné dávky. Léčba podlomů navíc potřebuje pravidelnou péči, vysoušení mokré strsti na spěnce i mazání vhodnou mastí.

Fitmin