VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 36 37 38 39 40 41 42 ... 55 ... 82 ... 109
Dobrý den, ráda bych se zeptala, kdy byl odesílám Magazín Fitmin 2011, dosud jsem žádný neobdržela. Každý přechozí bez problémů přišel do schránky. Děkuji.

Petra

2012-01-07 02:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, Fitmin Magazín ZIMA 2011 byl distribuován členům klubu Fitmin před Vánocemi. Dívala jsem se do naší databáze a zjistlila jsem, že nejste registrovaná na nových webových stránkách Fitmin. Ve Fitmin Magazínu JARO 2011, který jsme jako poslední zasílali všem původním členům klubu Fitmin, jsme upozorňovali na potřebu přeregistrace. Od jara roku 2011 jsou členy klubu Fitmin, a tedy ti, kdo mohou čerpat výhody členství, jen ti, kdo jsou registrovaní na novém webu. Prosím tedy, registrujte se na našich aktuálních webových stránkách a Fitmin Magazín budete opět dostávat. S pozdravem

Fitmin

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu, který z vašich výrobků by se nejlépe hodil pro doplnění krmné dávky 11 leté klisny A 1/1. V současné době je krmena cca 7-9kg. sena + 2,5-3 kg mačkaného ovsa + 0,5 kg sladového květu + cca 0,5kg. ječného šrotu. Nepravidelně olej. Z vitamínů dostává Gelapony Arthro. Přemýšlím o nákupu Dibaq Sport Plus, případně jiných produktů. Klisna je v  rekreačním využití (4-6x týdně lehčí práce pod sedlem). Dostihová a parkurová minulost. U bývalého majitele krmena senem a ovsem (3-6kg). Jednu zimu prý trpěla na koliky. Klisna bohužel nemá možnost příjmu trávy, chodí do hliněného výběhu. Je vysoká 170 KVH, není výrazně hubená, ale mohla by být kulatější. Ráda bych jí pokryla potřebu veškerých potřebných živin. Velice děkuji za radu a doporučení produktů. Lucie Hájková

Lucie

2012-01-04 04:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dibaq SPORT je granulovaná směs, která v dávce cca 3kg s cca 8 kg sena pokrývá potřebu všech důležitých živin. To znamená, budete dávat doporučenou dávku, nepřidává je už jádro ani min-vit doplněk. Tím myslím základní dopľněk minerálů a vitamínů, ne speciální krmné přípravky např. kloubní výživy, biotin, elektrolyty, ... Když by jste chtěla v krmné dávce nadále používat oves, je vhodným řešením přidávat 0,5 kg extrudované bílkovinné směsi Fitmin OPTI a k tomu vhodný min.-vit. doplněk, např. Fitmin GLOBAL nebo Dibaq MULTI v dávce 80-100 g. K těmto základním dávkám můžete přidávat speciální přípravky, např. na klouby Fitmin FLEXI, pro zlepšení kvality kopyta Fitmin BIOTIN, pro podporu dýchání Herbs BRONCHIAL, .....

Fitmin

Dobrý den, Vaše krmivo se zdá cenově velmi výhodné. Zajímá mě, které krmivo je vhodné pro 7-letého westíka a zda pokryje veškeré nároky na výživu, nebo zda je nutné dodávat vitamíny. Prosím o zaslání vzorků na adresu : Latnerová TEZA, s.r.o., Zahradní 542, 344 01 Domažlice. Děkuji.

Latnerová

2012-01-03 01:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Máte pravdu, cenově je výhodné. Dokazují to různá srovnání. Důležitější ale je, že je cenově výhodné vzhledem ke kvalitě produktu. Kompletní granulovaná krmiva ve většině případů plně pokryjí potřeby těch kategorií psů, pro která jsou určena. Výjimky potvrzují pravidlo. Někteří psi v určitých fázích života potřebují nějakých minerálních či jiných specificky účinných látek více. Takové látky lze dodat pomocí produktů Fitmin. Myslím ale, že to je pouze v případech, kdy pes je ovlivněn nemocí, vyšší zátěží, stresem, hladověním, stářím. Sedmiletý pes je sice již starší, ale vůbec ne starý. I pro starší psy však Dibaq produkuje granule Fitmin SENIOR, které plně pokryjí potřeby organizmu psa. Poslání vzorku na uvedenou adresu zařídím.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat...mám dvouletou fenečku Ridgebacka, která má mírnou nadváhu momentálně váží necelých 36kg a to už jsme zhubly, protože vážila 39kg, vyřešila jsem to snížením krmné dávky, ale bojím se, že jí ubírám potřebné minerály, vitaminy atd... Už jsem koukala na Vaše produkty a myslím si že Fitmin dog medium light by v našem případe bylo nejlepší. Byla bych moc ráda i za Váš názor. Chtěla bych aby ještě o 3kg zhubla a tu váhu si pak udržela. Předem děkuji za odpověď.

Denisa

2012-01-03 11:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Přílišné snížení krmné dávky by mohlo způsobit velké snížení minerálních látek, které se spolu s potravou dostávají do zažívacího traktu psa. Většinou však je v granulích o trochu více těchto látek, možná i právě proto, že se počítá s tím, že psovi je občas nutné dávat nižší než doporučenou dávku. Nemělo by to být však dlouhodobé snížení. Dvouletá fenečka, pokud není kastrována, by normálně měla dostávat krmivo Maintenance. Pokud jí ale dáváte z důvodu její obezity Light, nemusíte mít obavu, potřebné minerálie i vitamíny dostane v normovaném množství. Doporučuji zkusit kombinaci Maintenance a Light, třeba jedna ku jedné, nebo dvě třetiny Light a třetinu Maintenance.

Fitmin

Dobrý večer, mám dvouletou fenečku Ridgebacka, která má mírnou nadváhu momentálně váží necelých 36kg a to už jsme zhubly, protože vážila 39kg, vyřešila jsem to snížením krmné dávky, ale bojím se, že jí ubírám potřebné minerály, vitaminy atd... Už jsem koukala na Vaše produkty a myslím si že Fitmin dog medium light by v našem případe bylo nejlepší. Byla bych moc ráda i za Váš názor. Chtěla bych aby ještě o 3kg zhubla a tu váhu si pak udržela. Předem děkuji za odpověď.

Denisa

2012-01-02 08:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dvouletá fenečka, pokud není kastrována, by normálně měla dostávat krmivo Maintenance. Pokud jí ale dáváte z důvodu její obezity Light, nemusíte mít obavu, potřebné minerálie i vitamíny dostane v normovaném množství. Doporučuji zkusit kombinaci Maintenance a Light, třeba jedna ku jedné, nebo dvě třetiny Light a třetinu Maintenance.

Fitmin

Ráda bych se zeptala, zda mi někdo může poradit, jaká je ideální váha A1/1. Mám kobču, letos 11 let, výška cca 165 cm, před cca 3 dny vážena a váha byla cca 450 kg. Na pohled není kobča hubená, jen bych ráda znala Váš názor. Kobylka je využívána pouze rekreačně, krmena ráno cca 1,75 l nemačkaného ječmena, k tomu cca 0,5 l kukuřičného zrna a vojtěžkové seno. Večer stejná dávka, pouze přidáno cca 0,2 l ječného sladu a cca 1 l krmných řízků.

Veronika

2012-01-01 03:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vzorec pro výpočet optimální hmotnosti podle CARROLLA a HUNTIGDONA (1988): Hmotnost (kg) = ((OHr)2 x D)/11 900 ... kde OHr je obvod hrudi (cm) a D je délka těla od ramenního kloubu k sedacímu hrbolu (cm). Nebo můžete porovnat s tabulkou pro Výpočet hmotnosti koně podle GLUSHANOKA a kol. (1981) Obvod hrudi (cm)=Hmotnost (kg); 140=240; 146=274; 152=307; 159=346; 165=380; 171=414;178=453;184=486;... My používáme vzorec pro výpočet optimální hmotnosti, kam se zadává kohoutková výška pásková, obvod hrudníku a obvod holeně. Můj názor na krmnou dávku. Cca 3 kg neupraveného jádra ( ječmen i celá kukuřice jsou pro koně hůře stavitelné, ječmen je nejlépe upravit tepelně, kukuřici nahrubo šrotovat) ) je pro rekreační kobylku poměrně hodně. K tomu sladový květ a vojtěškové seno, to jsou vysoce bílkovinná krmiva. To je pro kobylku zbytečné překrmování a zatěžování metabolismu. Zkuste si sama krmnou dávku přepočítat. Potřeba bílkovin pro 11 let starou A1/1, o hmotnosti 450 kg v lehké práci je cca 700 gramů na den. Vojtěškové seno obsahuje průměrně 150 g, sladový květ 270 g, ječmen 110 g. 6 kg vojtěškového sena je 900 g, + sladový květ 50 g, +3 kg jádra 330 g = 1280 g !!! A ještě v uvedené dávce chybí doplněk stopových prvků a vitamínů.

Fitmin

Dobrý den Mám 3měsíční štěne NO koupé v listopadu a začalo ted nadměrně pelichat, tak že mu u předních pacek chybí srt asi na 5cm čtverečních, je střídavě venku i doma, ale venku není nikdy přes noc to je vždy doma v teple, tak by mě zajmalo jestli je to normální a nebo bude lepší sním zajít k veterinářovi, ale očkován už byl...děkuji za odpoved.

Tomáš

2011-12-31 10:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Myslím, že tohle není normální a proto doporučuji zajít k veterináři. S očkováním to nesouvisí, pokud bylo správně aplikováno.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych poprosit o zhodnocení KD. Kůň je 8 letý valach A1/1. Trénován je do parkuru Z, ZL. Přes den je na pastvině a mimo pastevní sezonu má ve váběhu k dispozici balík sena. Na noc chodí do boxu. Ježděn je 5-6x týdně. 1x týdně skokový trénink, 2x týdně drezurní práce, ostatní dny pracuje v terénu (práce v kopcích, cvalová práce, fyzická příprava) prostřídáno krokovou vyjížďkou. Na jízdárně pracuje max. 1 hod. V terénu většinou 1,5 až 2,5 hod. K dispozici mám statková krmiva. Krmím ráno 800 g řepných pelet + 250 g sladového květu + 300 g rýžových otrub a veřer 500 g ovsa + 650 g vojtěškových úsušků + 250 g slunečnicového semene + 200 g extrudovaného lněného semínka + 150 mg corn flakes. Sena dostává víc, než dokáže sežrat. Je tato KD dostačující? Děkuji za odpověď.

Tereza

2011-12-29 07:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 8 let starého A1/1 ve střední tréninkové práci, o hmotnosti 520 kg, je vámi předkládaná denní krmná dávka s cca 8 kg lučního sena dostatečná v potřebě energie (cca 100 MJ ),v potřebě bílkovin ( cca 1000 g) i v potřebě vápníku, fosforu a hořčíku ( dle tabulkových hodnot obsahu v lučním seně), ale chybí sodík ( doplnit solným lizem) a v deficitu jsou stopové prvky měď, zinek a selen i vitamíny A, D,E. Déčko si tělo vytvoří díky slunečnímu záření při pobytu ve výběhu, ale zbývající živiny musíte dodat vhodným krmným doplňkem, např. Dibaq MULTI v denní dávce 100 g.

Fitmin

Máme půlroční hříbě minihorse, po vyšetření krve byla zjištěna silná anemie (hemoglobin 62, hematokrit 13,7 a erytrocyty 3,93). Nutně potřebujeme přídavek do krmení podporující krvetvorbu. Mohli byste nám poradit? Děkuji Kňavová

Anonym

2011-12-29 10:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krvetvorbu a tedy i zajištění okysličení tkání lze výživou podpořit dodáním živin, které tvorbu červených krvinek podporují ,jako je železo, měď a mangan. Pro hříbata a mladé koně máme v nabídce krmný doplněk Fitmin BALANCE. Tento granulovaný přípravek obsahuje tyto stopové prvky v organické, vysoce využitelné formě chelátů. Pro podporu imunity je také obohacený o selen a kvasinky bohaté na nukleotidy. BALANCE je sestaven jako vysoce využitelný kompletní minerálně vitamínový doplněk, mimo jiné s obsahem důležitých aminokyselin a živých kvasinek rodu Sacharomyces. Nejmenší balení je 1,5 kg a denní dávka pro 25 kg hříbě minihorse je 25 g.

Fitmin

Máte zkušenost s krmením psa ( 60 kg) se špatnou funkcí slinivky granulemi fitmin? Pokud máme problém, krmíme jehněčí gr., ale to po delší době moc hubne. Co maxi main.? Nemá někdo podobný problém??

T.

2011-12-28 01:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Špatná funkce slinivky bude vždy velkým problémem. Každopádně lze předpokládat, že pes bude hubnout i když mu budete podstrojovat. Měl by dostávat veterinární dietu a navíc trávicí enzymy, které je nutné dodávat dlouhodobě, většinou doživotně. Krmit by se měl pes častěji a neměl by se přepínat. Pokud pes nepřijímá veterinární dietu, možná bude nutné mu podávat stravu doma připravovanou. Granule Fitmin Maxi můžete zkusit, mohly by psovi chutnat. Každý pes je ale jiný, reakce nelze předvídat.

Fitmin

prosim vas je 25kg v 5 mesicich na stene rotwajlera?moc dekuji

Anonym

2011-12-25 01:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Rotwajlery nechovám, tak nedokážu přesně podle informace o živé hmotnosti psa v určitém věku říci, zda je to moc nebo málo. Záleží přece na tom, jakou má pes konstituci a kondici. Jeden pes může vážit 25 kg a bude to moc, jiný pes stejného plemene může vážit také 25 kg a bude to málo. Navíc v tomto věku jsou mezi štěňaty velké rozdíly v rychlosti růstu. Obdobně je to s pohybem. Štěně pohyb potřebuje, ale je-li ho mnoho a jde-li o pohyb hodně náročný, je to špatně. Důležité je všímat si jak se pes pohybuje, jak se chová, sáhnout mu občas na žebra a pod ně, všímat si kvality sliznice. Předpokládám, že štěně rotwajlera bude mít stále chuť ke žrádlu. Pak je ho třeba trochu omezovat, aby toho nesežral příliš, aby nebyl dokrmován pamlskama. Je ale také nutné dodržovat krmný režim, tedy počet a doba krmení. Samozřejmě je dobré hlídat, aby dostával jemu určené krmivo, nejlépe s označením JUNIOR a krmivo aby bylo vždy čerstvé, bez známek plesnivění nebo jiného druhu kažení.

Fitmin

Dobry den, chcem sa opytat, ako su granule Fitmin konzervovane, ci chemicky, alebo prirodne. Mam 13 kg fenku, chcela by som jej kupit Fitmin, ale neviem ci medium, lebo to je pre stredne a velke psi, ked ste mi poslali vzorku, tak boli strasne velke, chcela by som vyskusat mini, ale kupila by som hned 15 kg, mohli by ste mi prosim poslat vzorku na vyskusanie?lebo neviem ci jej budu chutit, lebo ak ano kupim hned 15 kg. Dakujem.

katka

2011-12-20 09:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmivo musí být konzervováno, aby bylo chráněno především od růstu plísní, bakterií, kvasinek a od žluknutí tuků. Pokud není chráněno, rychle se kazí a produkty, které při tom vznikají, jsou mnohem nebezpečnější než konzervační látky. Do krmiv se smí přidávat jen látky k tomu účelu schválené. Ve výrobcích Fitmin vzniku plísní brání látky na bázi kyseliny propionové. Je to kyselina běžně se vyskytující v přírodě i ve zvířecím těle, pomáhá například trávicímu procesu u přežvýkavců. I u psů je běžně přítomna, vytváří se v tlustém střevě při trávení vlákniny. Tuky od žluknutí chrání tzv. antioxidanty. Množení mikroorganizmů podstatně omezuje vyšší sušina granulí. Ty je pak nutné chránit před vlhkostí, teplem a kontaminací cizími mikroorganismy. Stejně ale mají omezenou trvanlivost, která je uvedena na každém obalu. Pokud se vám takto podaří granule dobře skladovat a včas zkrmit, nemusíte mít vůbec žádné obavy z přidaných látek, které dlouhodobou konzervaci v krmivech Fitmin zabezpečují. Ohledně velikosti granulí. Pro třináctikilogramového psa jsou granule s označením Medium vhodné, nejsou velké. To je mnohokrát odzkoušené. Pokud psovi chutnaly, nezkoušejte další. Krmiva Mini jsou do 12 kg. Kromě toho se plní do 3 kg pytlů, pouze Maintenance můžete koupit v 15 kg pytli. Pokud přesto chcete poslat další vzorek, musíte napsat svoji adresu :-)

Fitmin

dobry den, chcela by som sa spytat, mam 6 rocnu fenku krizenca je maleho vzrastu, cez leto vazi 12,5 kg a cez zimu 13,5 kg, vzdy priberie, ale nei tuk ale jej sa spravi tak hruba a natahovacia koza a srst ma taku hustu, mam jej davat granule pre male plemena, ale pre stredne??To sa neviem rozhodnut, lebo je tak nad hranicou, vzdy su granule pre male plemena do 10 kg, ale neviem.dakujem

katka

2011-12-19 10:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Já bych volili granule pro středně velká plemena. Většinou jsou i levnější, protože se jich vyrábí více a také je můžete koupit ve větším balení. Pokud je pes s hmotností na hranici mezi malým a středně velkým, nebo středně velkým a velkým, není velkou chybou, když zvolíte krmivo třeba i pro psa s o trochu menší hmotností a dáte ho psovi s o trochu větší hmotností než je ta doporučená hranice, a stejně tak naopak. Můžete pro to mít i pouze zcela praktický důvod, že máte například ještě dalšího psa, který již výrazně patří do té druhé kategorie. Nebo jiný příklad, vyhrajete na soutěži pytel krmiva pro středně velkého psa a váš pes patří mezi malá plemena. Bu´D se vám podaří pytel vyměnit, nebo ho zkrmíte. Většinou to žádně velké dietetické problémy psovi nezpůsobí.

Fitmin

Dobrý den, máme doma Samojeda, kterému bylo 5 měsíců a má 14 kg, krmíme fitminem maxi juniorem a stále nevíme kolik mu máme dávat. Dáváme mu ještě 3x denně, po 70 g, celkem tedy 210 g/ denně. Nevíme jestli je to dostačující, proto vás žádáme o radu, přibral tak za měsíc 3 kg. Současně máme ještě jeden dotaz, zda od 1/2 roku máme dávku rozdělit do 2 dávek

lenka

2011-12-19 08:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dávku je dobré odhadnout podle kondice psa a jeho aktivit, než řídit se podle tabulek. Zdá se, že zvolený systém i dávkování jsou vhodné. U severských psů navíc může mít na systém krmení i dávkování vliv roční období. Před zimním obdobím se snaží jejich organizmus nabrat energii a v zimním období jsou navyklí na menší frekvenci krmení, i na případnou nepravidelnost. Taky třeba nemusí mít stále k dispozici vodu, jako je to třeba nutné v období letním. Pro štěně a zvláště v období rychlého růstu, což je zhruba od pěti do devíti měsíců věku, je dobré krmit vícekrát denně. Proto bych doporučil s rozdělením do dvou dávek raději ještě počkat zhruba čtvrt roku. Nic se ale nestane, když občas podáte psovi krmivo jen dvakrát za den.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mohu podávat současně přípravek na srst fitmin a výživu na klouby fitmin. Bojím se aby se vzájemně netlumil účinek jednotlivých přípravků. S pozdravem Šinkorová

Šinkorová

2011-12-18 09:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Účinek jednotlivých prvků přípravků se nebude tlumit, spíše naopak, při dlouhodobém podávání obou najednou by mohlo dojít k menšímu předávkování stopových prvků zinku, mědi a manganu. Každý přípravek je určen pro něco jiného, takže při krátkodobém společném podávání, řekněme 6 týdnů, by žádné negativní účinky neměly nastat. Nicméně mnohem lepší je přidávat do krmiva jeden přípravek řekněme 6 týdnů a pak druhý. Případně lze zvolit systém podávání velmi nízkého množství přípravku na klouby (stejně jako když krmíte granule pro velká plemena, kde jsou chondroprotektiva obsažena) a současně zvolit plnou dávku přípravku pro srst. Volba opačného systému už tak vhodná není. Když začnete podávat přípravek na srst, měla byste ho psovi dávat v plné doporučené dávce a alespoň po dobu čtyř týdnů.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli by jste mi neposlaly vzorky mám fenečku Labradorky a je moc vybíravá tak bych chtěla kupovat vaše ale nevím jestli jí budou chutnat děkuji Formanová adresa je: Michaela Formanová , K zastávce 372 Holice 53401

Anonym

2011-12-15 07:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, vzorečky Vám rádi zašleme, jen nám, prosím, upřesněte, jak stará je Vaše fenka a v jaké je kondici (hubená, akorát, s mírnou nadváhou). Tyto informace zašlete na e-mail fruhaufova@dibaq.cz, obratem Vám přepošleme vzorky. Pěkný den

Fitmin

Dobrý den, jaké krmivo nám doporučíte z Vaší nabídky pro odstávče araba? Zatím dostává dibaq multi v nejnižší doporučené dávce zamíchané do hrstičky granulí pro hříbata od pava. Děkuji.

čakrtová

2011-12-15 07:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro hříbata a mladé koně je určený granulovaný minerálně viatmínový doplněk Fitmin BALANCE, denní dávka 100 gramů a pro zajištění kvality bílkovin je vhodné přidávat extrudovanou směs Fitmin OPTI v dávce 0,5 - 1 kg. Nebo můžete krmit "kompletní" granulovanou směsí Dibaq JUNIOR. Tato směs obsahuje minerálně vitamínový premix a denní dávka je cca 0,3 kg na měsíc stáří hříběte.

Fitmin

Dobrý den chtěla bych změnit mému JRT papání dosud krmen Royal Canin, chtěla bych vyzkoušet Váš Fitmin, chtěla jsem si objednat 15 kg balení, ale bojím se aby my to pejsek papal, budou mu 4 roky. Bylo by možné zaslat vzoreček?děkuji za odpověď Jana Vrbová

Jana

2011-12-08 07:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, paní Vrbová, samozřejmě Vám vzorečky rádi zašleme, napište mi, prosím, na mail simkova@dibaq.cz adresu, kam je máme odeslat. Přeji hezký den a doufám, že Vašemu pejskovi bude Fitmin chutnat.

Fitmin

Dobrý den máme 7 let kočičku je vykastrovaná ale touhy má pořád. Problém je v tom,že nám přestala chodit na kočičí záchod a značkuje si kde chce. Již nevím co s ní mám dělat. Přidaly jsme i druhý záchůdek a nic nepomáhá. Můžete mi poradit. Děkuji

Martina

2011-12-08 10:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zkuste změnit místo, změnit podestýlku, častěji ji vyměňovat, změnit záchod. Někdy pomůže kočku hlídat a jakmile chce tzv. přičapnout, tak přiskočit, pochválit ji a dát na záchod. Když ani tato opatření nepomohou, budete se asi muset smířit s tím, že budete častěji prát, nebo kočku nechávat déle venku a domů jí vzít jen na dobu, kdy ji můžete hlídat, než přičapne.

Fitmin

Dobry den, pisem vam uz treti krat, lebo stele som nedostala fitmin magazin a hovorili ste mi ze tento tyzden, ale bolo to pred 2 tyzdnami, stale neprisiel, kedy pride?

katka

2011-12-07 08:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, omlouvám se, došlo ke komunikačnímu šumu: je pravda, že naši zákazníci ze Slovenska už své Fitmin Magazíny obdrželi. Vaše adresa bohužel v seznamu nebyla, protože když jste se registrovala do klubu Fitmin, byl již seznam pro distribuci Magazínů uzavřený. Tím, že jste řešila termín distribuce na Slovensku, jsme bohužel řešili pouze tento problém a nikoli to, že v seznamu pro distribuci nejste zařazena. Magazín bude zítra odeslán Českou poštou. Při další generaci seznamu rozeslání Fitmin Magazínů už budete v tabulce uvedena, ke zpoždění tedy nedojde. Omlouvám se za nedorozumění a předem děkuji za pochopení.

Fitmin

Dobrý den, uvažuji o zmene krmiva pro naše dva cotonky. Oběma jsou tři roky, jsou celkem aktivní, i když lenoseni na pohovce jim taky vyhovuje. Jednomu ale nyní našli zvýšené hodnoty ledviny (měl záchvat a křeče) a zřejmě toto budeme muset řešit dietou. Doporučil byste mi prosím granule plus připadne vyzivove doplňky? Dekuji

Poupetova

2011-12-06 03:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
S výběrem veterinární diety by měl poradit privátní veterinární lékař, který psa vyšetřoval. Ten výběr diety může lépe posoudit, a to i na základě vyšetření s ohledem na stav psa. Na trhu jsou nejprodávanější tyto specializované diety: TROVET Renal a Oxalate RID, Hills Canine K/D a Royal canin Renal. Jsou charakteristické tím, že mají snížený obsah bílkovin, podstatně vyšší kvalitu bílkovin, nižší obsah sodíku, vyšší obsah fosforu, jsou obohacené o antioxidanty, vitamíny B, E a C (protože vitamíny se při poruchách ledvin nadměrně z těla vyplavují). Krmivo musí být vysoce stravitelné a energeticky bohaté. Psa je třeba uchránit od velkých stresů, fyzického přepětí a potravin, které mohou vyvolávat acidózu. Pokud k překyselení žaludku dojde, lze psovi ulehčit podáním špetky jedlé sody.

Fitmin

Dobrý den, mám chovatelskou stanici a již přes 2 roky krmím krmivem Fitmin a jsem s ním opravdu moc spokojená (hlavně tedy moji psi). Chtěla bych se zeptat zda je nějaká možnost získat propagační předměty jako např. barel, židličky na výstavy apod. Příjde mi totiž divné že pokud jezdím na výstavy či někdo navštěvuje mou CHS tak musím používat a propagovat předměty konkurenční značky krmiv když s nimi vůbec nekrmím.

Anonym

2011-12-05 12:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, velice nás těší, že je Vaše smečka s našimi produkty spokojena a že Vám značka Fitmin vyhovuje. Dovolte mi, abych Vám naznačila jakými způsoby se dostanete k našim propagačním předmětům. Vzhledem k tomu, že poptávka po propagačních předmětech značky Fitmin (kšiltovky, trička, cestovní misky, židličky, dečky...) neustále roste, pracujeme na jejich zařazení do sortimentu v našem novém e-shopu - jejich uvedení včetně funkčnosti slev pro členy klubu Fitmin předpokládáme začátkem roku 2012. Propagační předměty lze také získat na akcích, které Fitmin sponzoruje nebo jako výhry v našem Fitmin magazínu. Další možnost je spojena s bližší spoluprací s naší značkou (postupem do vyššího členství v klubu). Pěkný den

Fitmin

Ještě mám jeden dotaz k produktu, našel jsem velmi rozdílné ceny na internetu. Čím je to dáno, ze například Eukanuba Cat Kitten 10kg se pohybuje mezi přibližně 900 až 1500 kč? Děkuji.

Petr

2011-12-02 12:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, cenová politika konkurenční značky Eukanuba nám není známá. Budeme-li se bavit ve všeobecné rovině, tak legislativa České republiky neumožňuje určit ceny, za které je možno (nebo nutno) daný výrobek prodat - zákon o ochraně hospodářské soutěže. Náš sortiment distribuujeme do obchodů (kamenných i internetových) za velkoobchodní ceny, které jsou pro všechny naše zákazníky shodné. Maloobchodní cenu si už každý prodejce určí sám, podle toho, jakou marži si na dané zboží nasadí. Na našem internetovém držíme ceny, které označujeme jako doporučené maloobchodní ceny, ale jak jsem již psala, tuto cenu nemůžeme dle zákona určovat a proto jsou v cenách rozdíly. Pěkný den

Fitmin

Dobrý den, máme tříletého kocoura a čtyřměsíční kočku, oba jsou mainky. Kocour běžně baští Royal Canin MAINE COON, jenže jsme vzali to kotě a jemu dáváme právě Fitmin kitten. Koour to okusil a jede po nich jak po uzeném. Je na škodu, pokud bude koour baštit tyto kotěcí granule? Ty jeho dospělácké pomalu dobíráme, tak ať neobjednáváme zbytečně. Děkuji za radu.

Petr

2011-12-02 12:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, Fitmin Kitten je určen primárně pro koťata, březí a kojící kočky. Je to nejvíce energetické krmivo v celém výživovém programu Fitmin pro kočky. Někteří chovatelé toto krmivo využívají, pokud chtějí, aby jim kočka přibrala (hlavně kocouři, pokud mají svoje toulající období). Při dlouhodobém podávání dospělému jedinci by jste si tedy měli především dávat pozor na váhu zvířete. Doporučila bych Vám se spíše soustředit výrobky určené pro dospělé kočky - tedy Fitmin adult Chicken, Fitmin adult Salmon a Fitmin solution Hairball. Chutnost všech granulí našeho výživového programu je zaručena použitím nejen kvalitní živočišné moučky, ale i čerstvími játry nebo masem z lososa. Na kažhu granuli je navíc aplikován játrový obal. Věřím, že i s ostatními našemi výrobky budete spokojeni. V případě, že by jste měli zájem o zaslání vzorků výše uvedených druhů, pošlete na email fruhaufova@dibaq.cz Vaši adresu. Pěkný den

Fitmin

Dobrý den, dočetl jsem se ve Vašem zpravodaji, že batakaroten-provitamin A, neovlivňuje červenání či rezavění psů. Protože se tímto provitamínem dobarvují někteří ptáci v ZOO a protože je zbarvování psů betakarotenem do rezava všeobecně známou věcí, dost mě Vaše tvrzení překvapilo. Máte toto tvrzení nějak podloženo?

Jiří

2011-12-02 08:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ano, podloženo je to velkým počtem psů, kteří jsou granulemi značky Fitmin krmeni. Určitý vliv na barvu samozřejmě betakaroten má, ale to množství, které je v krmivech Fitmin obsaženo, zbarvení psů, ať již bílých, nebo černých, ji neovlivní. To je odzkoušeno v mnoha a mnoha případech. Pokud se barva mění, je to způsobeno mnohem více genetickými předpoklady a jinými faktory, navíc i jejich kumulací, než betakarotenem.

Fitmin