VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 34 35 36 37 38 39 40 ... 55 ... 82 ... 109
Dobrý den, nebyl jste náhodou na soustředení účastníků biologické olympiády v Českých Budějovicích v roce asi 1971? Omlouvám se, že obtěžuji. S pozdravem AP.

2012-03-31 08:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ano, byl jsem tam. Rád na to vzpomínám.

Fitmin

Ráda bych se zeptala, kdy budou zařazeny do sortimentu slibované propagační předměty, na které se velice těším a které bych velice ráda využila při prezentaci mého pejska. Velice děkuji.

Lenka

2012-03-31 09:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Propagační předměty by měly být do sortimentu na e-shop včetně funkčnosti slev pro členy klubu Fitmin vloženy v polovině roku 2012. Prosím vyčkejte. K propagačním předmětům Fitmin se tak zatím nelze dostat jinak než přes sponzorované akce či výhry ve Fitmin magazínu.

Fitmin

Dobrý den, dostali jsme možnost koupit a krmit sladový květ. Jsme za něj velice rádi, ale po přečtení informací z jedné knihy, jsme zjistili že obsahuje klátky, které jsou brané jako doping. Můžete mi prosím říct, kolik toho lze krmit, u sportovních koní s vytrvalostním charakterem zátěže, aby se nám nestalo že přijedeme na závod budeme odebráni a zjištěni na pozitivní doping? Děkuji za odpověď.

Gábina

2012-03-29 01:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ječmen a tedy i sladový květ obsahují hordenin, látku zjišťovanou dopinkovou kontrolou a zakázanou pro sportovní a dostihové koně. Nejlepší rada pro to, aby jste nemuseli řešit pozitivní dopinkový nález je nezkrmovat sladový květ v průběhu sportovní sezóny. Sladový květ je doplňkové krmivo bohaté na dusíkaté látky ( bílkoviny, protein). Jiný a bezpečný zdroj bílkovin jsou například vojtěškové úšušky nebo sójový extrahovaný šrot.

Fitmin

chcela by som sa opýtať, koľko jačmenného šrotu asi treba mladému žrebcovi, krížencovi QH a ST. Je mladý, má dva a pol roka, robí sa s ním zatiaľ zo zeme ale chcem postupne začať obsadať a jazdiť nejaké jednoduchšie terény.. Cez týždeň možno budem mať čas len na lonžovanie, víkendy viac do prírody.. ako to mám asi rozdeliť a koľko mu mám dať ?

NuTeLLa

2012-03-27 10:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dávka jadrného krmiva závisí na kondici a intenzitě práce koně. Protože celé obilky ječneme jsou pro koně hůře stravitelné, je třeba je před krmením upravit. Nejlépe povařit. Když už používáte šrot, tak pro prevenci kolik je lépe aby byl šrotovaný na hrubo, nebo jen mačkaný. Je-li koník v dobré kondici, tak pro 2,5 roku starého v lehké zátěži o hmotnosti např. 520 kg, může být krmná dávka sestavena z 10 kg lučního sena, až 4 kg ječmene a vhodného min-vit doplňku, např.100 g Fitmin MULTI a volný přístup k solnému lizu.

Fitmin

Dobrý den, mám 8 letého hřebce s dostihovou minulostí, ,kde měl úraz prasklou šlachu na přední noze. Zranění si znovu v menší míře obnovil. Nyní po půl roku opět chodí pod sedlem. Ale šlacha je pořád problémová, otéká a měkne. Jsou nějaké způsoby (tréninkové či krmné) jakým by se dalo pomoci ke zpevnění šlachy? Jestli by mu šlo pomoct nějakým druhem pohybu?

Magdalena

2012-03-24 10:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Management práce koně po zranění je vždy nejlepší řešit ve spolupráci s veterinářem, protože ten kvalifikovaně posoudí konkrétní problém a doporučí intenzitu zátěže. Krmné doplňky určené pro podporu a regeneraci kloubů a šlach je na trhu mnoho a zjednodušeně je lze, podle účinné látky, rozdělit do 3 skupin. Základem jsou doplňky založené na hydrolyzátu želatiny. Do druhé skupiny lze zařadit výrobky s obsahem chondriotin a glukosamin sulfátu a s MSM. Ve třetí nejdražší a také nejúčinější skupině budou doplňky, nebo také léky s obsahem kyseliny hyaluronové, respektive hyaluronátu sodného. Vhodný pohyb pro koně po zranění je plavání. Je to druh pohybu, kdy dochází k poměrně vysoké zátěži, svaly se posilují, ale pohybový aparát se šetří.

Fitmin

Dobrý den, jsem majitelkou desetiměsíční feny labradora... Krmíme Fitmin Maxi Junior. V množství asi 500 g/den ve dvou dávkách... přidávám pol. lžíci lněného oleje lisovaného za studena. Fena má 30-31 kg. Poslední dobou se mi zdá, že začla trochu ukládat a začíná se "oplácávat" (omlouvám se za takový výraz :o))) ale tlustá není, jen je vidět, že již neroste tak překotně, a asi má více, než potřebuje... Chtěla bych se vyhnout tomu, abychom pak museli držet dietu... takže se chci zeptat... mám ubrat ještě více granulí Junior, nebo mám přejít na verzi Light... což nevím, jestli je optimální v jejím věku. Ještě jestli mám zůstávat u verze Maxi, nebo přejít na Medium... Nechtěla bych aby fena byla hladová, a chodila "somrovat" a vymetat všude možně... :o) Díky moc za informaci a přeji krásné dny. M.

Michaela

2012-03-22 07:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zcela jistě krmte dále Fitmin Maxi Junior. Pokud máte dojem, že fena začíná tloustnout, klidně snižte denní dávku, asi více krmiva nepotřebuje. Potřebuje však vybilancovanou stravu a tu mu krmivo Fitmin Maxi Junior dá. Právě tak doporučuji zůstat u varianty Maxi. Junior je totiž jen u varianty Maxi. Kdybyste přešla na Medium, musela byste jí krmit Puppy a to byste dodávala feně živiny, které by mohly tloustnutí ještě více podpořit. Máte plemeno psa, které má k tloustnutí sklony, a s tím spojené problémy s klouby. V krmivu Fitmin Maxi Junior jsou v malém množství chondroprotektiva, která výživu kloubů podporují. Labradoři navíc, alespoň co já mám zkušenosti, chodí "somrovat" i když nejsou hladoví. Jediným doporučením na to je jejich "somrování" ignorovat.

Fitmin

Chci se zeptat jaký je rozdíl mezi granulemi pro psy fitmin a dibaq premium?Které jsou kvalitnější?Mirek H.

Anonym

2012-03-22 06:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Fitmin je značka a Dibaq je také značka, výrobce je stejný - Dibaq, a.s. Každá značka a každé krmivo dané značky má svoji charakteristku. Jednoznačně odpovědět které krmivo je kvalitnější prostě nelze. Slovo kvalita představuje velmi široký pojem. Obvykle jde o subjektivní smyslové vnímání, které se nedá vyjádřit číslem, ba ani poměrem. Představuje totiž souhrn různých pohledů na věc. Říci, že jedno krmivo je kvalitnější, protože obsahuje více dusíkatých látek je velice nepřesné a zavádějící. Pro jiného totiž krmivo, které obsahuje více dusíkatých látek může být méně kvalitní. Nemyslete si, že se chci vyhnout odpovědi. Chci hlavně říci, že každá ta řada je v něčem lepší než ta druhá. Například řada Fitmin má čistě naší recepturu, která se vyvíjela, formovala se dlouhou dobu na základě ověřování jak v praxi, tak výzkumem ve vlastní testační stanici psů. Máme ji tzv. ošahanou. Řada Dibaq byla také dlouho ověřována, ale v jiných podmínkách. Receptura je španělská. Krmiva Dibaq bývají ve stejné třídě většinou levnější než Fitmin, což je dáno tím, že se nakupují levnější komponenty, což ale neznamená, že by byly higienicky nebo složením méně kvalitní než dražší krmiva, která jsou součástí řady Fitmin. Řada Dibaq má ale navíc, oproti řadě Fitmin, tu výhodu, že obsahuje vitamíny ve vhodném poměru (tzv. OVN koncept = Optimum Vitamin Nutrition): OVN vitamíny jsou vyráběné švýcarskou firmou DSM, což je největší výrobce vitamínů na světě. No a krmiva Dibaq obsahují navíc i různé bylinky. Co je levnější, nemusí být ještě méně kvalitní. Z mého výkladu lze vyvodit, že kvalitu nelze hodnotit podle ceny, ani podle složení, vzhledu, aroma, chuti, struktury, ale především podle souboru vlastností a hlavně vhodnosti použití.

Fitmin

v časopise pes přítel člověka jsem si všimla u křížovky novinky Fitmin Solution, kdy se o ni dozvíme víc?Jana H.

Anonym

2012-03-22 02:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, předem děkuji za Váš zájem o naši novou řadu výrobků Fitmin Solution. Tak jak je u křížovky uvedeno, jedná se o novinku na duben letošního roku, bližší informace budeme zveřejňovat hned po Velikonocích a myslím, že se máte opravdu na co těšit :-) Přeji hezký den

Fitmin

Dobrý den. Mám ročního yorkširkého teriera a zvažuji,že začnu krmit granulema Fitmin. Je možné někde získat vzorky? Děkuji

2012-03-20 05:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, vzorky granulí Vám zašleme na Vaši adresu - pošlete ji, prosím, na mail: fruhaufova@dibaq.cz. Pěkný den

Fitmin

Dobrý den, ráda bych věděla jak to je se směnou fitmincí. Setkala jsem se totiž s konkrétním případem, že zákazník nakupuje Vaše krmení pro svou opravdu početnou smečku přes internet, protože to je pro něj výhodnější a přivezou mu zboží až do domu. Nashromáždí fitmince a jde vyměnit do prodejny (Hořice v Podkrkonoší), kterou máte zde na stránkách označenou a je v celém širokém okolí jediná, že fitmince bere. A tam mu prodavačka oznámí, že má smůlu, že mu je nevezme, protože ona z toho vůbec nic nemá. Potom tedy nechápu proč slibujete členům klubu něco, co v praxi nefunguje. Nikde jsem se nedočetla, že musím směňovat tam, kde nakoupím.

Jindra

2012-03-14 01:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, všechny prodejny, které jsou na našem webu označené symbolem fitmincí, fitmince vybírají a odečítají je z nákupu výrobků značky Fitmin. Opravdu nikde není napsáno, že je nutné směňovat fitmince tam, kde zboží nakupujete - v praxi by to právě ani kvůli internetovým obchodům možné nebylo. Z naší evidence vím, že jsme Vám naposledy zasílali fitmince začátkem roku 2011. V tuto chvíli Vám mohu nabídnout individuální řešení - zašlete na e-mail fruhaufova@dibaq.cz počet fitmincí, které chcete směnit (včetně přibližného návrhu, co za ně budete chtít nakoupit) a já bych se s naším obchodním zástupcem pro daný region domluvila, která prodejna bude k výměně fitmincí za zboží ve Vašem okolí nejvhodnější. Pěkný den

Fitmin

Dobrý den, měl bych zájem o Vaše produkty značky FITMIN, ale nevím jaký si mám koupit. Budu chovat malé štěně-fenku, rasa Labradorský retrievr a chtěl bych Vás poprosit, zda mi poradíte s jeho výživou. Už jsem koukal na produkty a myslím, že bych koupil Fitmin dog medium puppy - 15 kg a jak píšete do 12 měsíců a následně bych koupil Fitmin dog medium performance - 15kg. Ale přece jenom budu rád, kdyby jste mi poradili. Mám dům s velkou zahradu a myslím si že bude mít spoustu pohybu. Děkuji a přeji hezký den Horák

Anonym

2012-03-14 10:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, chovatelé labradorů se většinou rozhodují u značky Fitmin mezi 2 řadami – Medium a Maxi. Řada Maxi je od typu junior obohacena o chondroprotektiva a je tedy vhodnější pro psy obřích plemen, případně pro ty, kteří mají genetické predispozice k potížím s klouby a kosterním aparátem. V tuto chvíli máte tedy 2 možnosti. Pokud se rozhodnete pro řadu Medium, budete psa krmit do 12 měsíců granulemi Puppy a poté přejdete na granule pro dospělé psy – ty vyrábíme ve třech druzích podle obsahu – Performance, Maintenance, Light. Obecně doporučujeme přejít na krmivo se středním obsahem energie Maintenance a průběžně sledovat výživový stav – pohmatem na žebra. Pokud by cca po měsíci byla fena pohublá, nahradil byste část nebo celou krmnou dávku krmivem Performance, pokud by měla nadměrnou hmotnost, můžete přejít na granule Light. U řady Maxi jsou štěněčí granule rozděleny do dvou výrobků a krmné schéma je odlišné – zohledňuje potřebu správného vývoje kosterního aparátu u velkých plemen. Granule Puppy jsou doporučeny pro štěňata do půl roku věku, poté se přechází na granule Junior, která již obsahují chondroprotektiva a jejich receptura poskytuje kontrolovaný obsah energie pro správný vývoj kostry. Je tedy možné, že by fenka při konzumaci granulí Junior trochu pohubla, ale to není rozhodně znakem strádání ve výživě. Přibližně od 15 měsíce byste poté přešel na granule pro dospělé psy podle stejného schématu jako u řady Medium – doporučujeme začít u Maintenance a podle výživového stavu zvířete se za měsíc rozhodnout zůstat u tohoto druhu, případně ho zaměnit s Performance nebo Light. Pěkný den

Fitmin

Dobrý den, zajímá mne jak testujete granule na zvířatech. V dnešní době je snadné získat informace o týraných zvířatech při testování, jako to dělá např. Procter and Gamble pro své produkty (Purina, Aucanuba, Ims atd.). Děkuji

Mgr.

2012-03-12 01:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmivářské pokusy jsou zcela humální, v souladu s požadavky Ústřední komise pro ochranu zvířat ÚKOZ Praha při MZE ČR, v souladu s řádem ČMKU: ŘÁD OCHRANY ZVÍŘAT PŘI CHOVU PSŮ z 26. 04. 2006. Řídíme se také mezinárodní směrnicí Evropského parlamentu a Rady 98/48/ES (Úř. věst. L 217, 5.8.1998, s. 18, Celex 31998L004818) ustanovení č. X/2007 Úřadu na ochranu zvířat. Dá se říci, že psi v testacích Fitmin se mají leckdy mnohem lépe než v některých domácnostech. Je o ně profesionálně postaráno. Testace probíhají podle ověřených a schválených metodik. Většinou se jedná o sledování chutnosti krmiv, psi mají tedy na výběr několik krmiv (většinou dvě) a tudíž není jim nic vnucováno. Navíc testy se zaměřují na zlepšující vlastnosti, takže často psi dostávají krmiva lepší kvality, která jsou teprve ve vývoji a do prodeje se dostanou až po skončení všech byrokratických procedur. Protože každý pes má navíc svého páníčka, který s ním chodí na procházky, hraje si s ním a cvičí, nemají psi ani nedostatek sociálního vztahu.

Fitmin

DObrý deň chcem sa spýtať ako sa dá získať certifikát.....

Simona

2012-03-12 11:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Abyste získala certifikáty a balíčky pro štěňata, musíte být členem Klubu Fitmin. Až se štěňata narodí, pošlete na Fitmin doklad o narození štěňat (kopie žádosti o zápis do plemenné knihy nebo potvrzení od veterinárního lékaře), kopie průkazů o původu rodičů (pokud se jedná o štěňata od rodičů bez PP alespoň jména rodičů) a jména štěňat. Dodatečně po prodeji štěňat pak kontakt na nové majitele.

Fitmin

Dobrý den, prosila bych o zaslání vzorků. Mám 13 letou mainskou mývalí kočičku, je kastrovaná, tak nevím jestli jí mám dát raději Fitmin hairball nebo weight control? Adresa: Bruntálská 132, Krnov 79401. Předem moc děkuji! Pavlíková

Kateřina

2012-03-09 07:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, zašleme Vám k vyzkoušení oba druhy. V případě, že kočička nebude nebude mít problémy s váhou, můžete krmit granulemi hairball. Pěkný den

Fitmin

Dobrý den, moc bych chtěla poprosit o radu kde sehnat barel na granule od Vaší firmy. Kupuji granulky Fitmin pro koťata a pro dospělou kočičku. Brzy přejdu na krmení stejné, pro obě kočičky. A chtěla bych kupovat větší balení, ale protože nemáme moc skladových prostor musím to mít v kuchyni. Tak bych si ráda koupila barel, aby to pěkně vypadalo a ta menší by se nechtěla prokousat dovnitř jako to praktikuje u obalu plastových. Děkuji za odpověď. S pozdravem

Jana

2012-03-07 01:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, vzhledem k tomu, že poptávka po propagačních předmětech značky Fitmin (kšiltovky, trička, cestovní misky, barely,...) neustále roste, pracujeme na jejich zařazení do sortimentu v našem novém e-shopu. Jejich uvedení na e-shop včetně funkčnosti slev pro členy klubu Fitmin předpokládáme v první polovině roku 2012. K našim propagačním předmětům se tak zatím nelze dostat jinak než přes sponzorované akce či výhry v našem Fitmin magazínu. S pozdravem

Fitmin

Dobrý den, dozvěděla jsem se o vašich novinkách v nabídce krmiv-musli a jelikož se mi líbí složení, cena i chelátová podoba vitamínů ráda bych upravila krmnou dávku své klisně a přešla tak postupně ze statkových krmiv(řízky, otruby, vojtěška, lněné semínko, oves-ječmen)+vitamínového premixu na musli+mix černý oves-ječmen který mám v ceně ustájení. Klisna(6let, cca600kg) je ted v jezdeckém výcviku v lehké až střední zátěži a je připravována pro drezurní ježdění. Její výcvik nyní však probíhá všestranně. Ráda bych se tedy zeptala jestli při této kombinaci krmiv budou v pořádku vitamíny. Moje představa je asi taková že by vše co potřebuje co se týče vyvážené krmné dávky dostala především z musli a kombinace mačkaný oves ječmen-spařeýá horkou vodou by se krmila především pro doplnění energie a také pro jistou ekonomickou přijatelnost celé krmné dávky. :-) je můj předpoklad správný? Je možné to takto udělat tak aby dávka zůstala vyvážená a odpovídala jejím potřebám? Děkuji vám za odpověd Eliška

Eliška

2012-03-06 09:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Letos jsme rozšířili sortiment krmiv pro koně o dvě směsi typu m?sli. Fitmin SMART je obohaceno o extrudovaný len a minerálně vitamínový doplněk obsahující stopové prvky v chelátové vazbě i vyvazovač mykotoxinů. Denní krmná dávka pro 6-ti letou klisnu, o hmotnosti cca 600 kg ve lehkém sportovním tréninku (105 MJ Sek), může být sestavena z cca 8 kg lučního sena, 0,5 kg černého ovsa, 0,5 kg ječmene, 3 kg Fitmin SMART, dle potřeby doplněk elektrolytů např. Fitmin ELECTROLYT a volný přístup k solnému lizu. Při intenzivnějším tréninku (130 MJ Sek) zvýšit dávku ovsa a ječmene na 1 kg a Fitmin SMART na 4 kg. Pro kontrolu energetické hodnoty dávky je vhodné koně vážit a dle potřeby dávku upravit.

Fitmin

Dobrý den, mám šestiletého křížence kokršpaněla s jezevčíkem, a paní doktorka mu dle RTG diagnostikovala kámen v močovém měchýři o vel. cca 5x5mm. Nyní se ho pokoušíme rozpouštět léky a dietou. Do dnes jsem krmil jen Fitminem Medium Light. Pejskovi moc chutnali, cenově pro nás vycházely také přijatelně a proto jsem se chtěl zeptat, jestli po rozpuštění kamene, pokud se povede, mohu dál krmit Vaším krmivem, případně jaké by bylo nejvhodnější,aby riziko návratu bylo menší? Zda pak mohu dokrmint Fitmin Medium Light? Paní doktorka říkala, že urologickou dietu možná bude muset držet napořád. Mají Vaše krmiva stanovené stálé PH? Vždycky jsme byli s Vaším krmivem spokojeni, tak by jsme značku neradi měnili, jen bohužel nevím čím ho pak následně po léčbě mám krmit? Předem děkuji za odpověď, s přáním hezkého dne, Ondřej Hofmann

Ondřej

2012-03-06 12:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Speciální urologická dieta je předepsána hlavně na období zánětu močových cest a několik týdnů po něm. Problém je v tom, že je velmi drahá. Po vyléčení by mohl pes zkusit opět kvalitní granule chovatelské řady, nikoliv však s vysokým obsahem bílkovin. Pokud však budou potíže přetrvávat, enzbyde než psa krmit během jeho života speciální dietou. Otázka zda je potom možné dokrmit Fitmin Medium Light? Já bych to nedoporučoval. Pytel již bude otevřený a při styku s kyslíkem každé krmivo postupně svojí kvalitu ztrácí, stejně jako potraviny pro lidský konzum má určitou dobu trvanlivosti. I kdyby ale nedošlo k naplnění té doby, raději bych koupil krmivo čerstvé. Pokud jde o pH krmiva. Njede ani tak o to, zda je stabilní pH, ale jaké je pH moče. To si můžete samozřejmě kontrolovat a dle výsledku se rozhodovat.

Fitmin

Dobrý den nemohly by jste mi prosím zaslat vzorky granulí fitmin pro štěňátko border kolie? Slyšela jsem dobré ohlasy na tyto granule a moc ráda bych je vyzkoušela :). Moc děkuji a bylo by možné vám moji adresu zaslat na email kvůli soukromí?

Katka

2012-03-03 11:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, Vaši adresu zašlete na e-mail fruhaufova@dibaq.cz, zařídím zaslání vzorků. Pěkný den

Fitmin

Dobrý den, mám 8 let starou fenu boxera. Dost se jí zhoršila kvalita srsti. Srst není tak lestklá jako u našich zbývajících psů a hlavně extrémě líná - dokonce jí prokukuje kůže. Zatím se nám nepodařilo zjistit příčinu - dělali jí i krevní testy na štítnou žlázu a po této stránce by měla být v pořádku. Byly mi doporučeny vitamíny na srst od Vaší firmy, ale potřebuji poradit, zda jsou vhodné i pro moji fenu. K línání má totiž navíc ještě problémy se žaludkem, takže dlouhodobě užívá prášky Helicid 20 (1x denně). Je možné tedy užívat jak vítamíny Fitmin, tak i prášky Helicid zároveň? Předem děkuji za odpověď

Jitka

2012-03-01 01:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Přípravek Fitmin SRST je určen především pro zlepšení kvality srsti, ne na omezení línání. Línání je přirozeným biologickým projevem psů. Některý líná víc, některý méně. Intenzita línání se mění i u jednoho psa během jeho života. Na intenzitu línání má vliv mnoho faktorů a ne vždy se je povede správně určit. Každý pes je jiný a jeho reakce jsou někdy málo předvídatelné. Teoreticky by neměla kombinace přípravku SRST s prášky Helicid 20 psovi vadit. Kdyby se ovšem přecitlivělost na Helicid 20 u psa projevila, může Vám veterinář předepsat jiný lék s podobným účinkem.

Fitmin

Dobrý den, máme 5ti letého stafforda krmeného od štěnete granulemi Fitmin - nyní Medium Maintenance. Ze zdravotních důvodů prodělal kastraci a bylo nám doporučeno přejít na lehčí stravu, aby netloustnul. Je zároveň po operaci přetrženého vazu a nemůže dlouho běhat (2 roky zpátky). Je lepší přejít na granule Medium Light či rovnou Senior? Děkuji za odpověď.

Regina

2012-03-01 09:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji přejít rovnou na Fitmin Medium Senior. Myslím, že rozhodnutí přejít na lehčí stravu je velmi dobré.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych věděla, zda Fitmin Senzitive by se dal použít i pro citlivá štěňata? U mého 4 měsíčního štěněte se projevuje nesnášenlivost na kuře, tak hledám vhodnou variantu s jiným druhem bílkoviny.

Jindra

2012-02-29 03:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmivo Sensitive je určeno pro psy od jednoho roku věku. Co ale dělat, když máte problém s alergií na kuřecí maso? Jde o to, jestli je to prokázaná alergie. Pokud opravdu ano, nemáte mnoho možností. V krmivu Sensitive není nic špatného, co by štěněti ublížilo, jen je v něm pro štěně málo bílkovin a energie. Pokud tedy situaci řešit musíte, doporučoval bych krmivo Sensitive zakoupit a štěně jím krmit, ovšem s tím, že bude denně dostávat čerstvé jehněčí nebo hovězí maso, případně rybí. To by mělo pokrýt alespoň třetinu denní krmné dávky. Až bude štěněti rok, můžete již krmit jen granule Sensitive.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli toto krmivo je opravdu velmi kvalitní? Jestli je na to m podobně jako royal canin, proplan atd? Vybírám teď pro mého pejska co nejlepší granule za dobrou cenu a nevím jaké tak mi někdo doporučil vás. Předem děkuji za odpověď.

Kateřina

2012-02-28 11:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
MOhu Vás ujistit, že krmiva chovatelské ředy Fitmin jsou velmi kvalitní. Firma má vlastní chovatelskou stanici border kolií, které těmito granulemi krmí již 9 let s výbornými zkušenostmi. Já shodou okolností také chovám border kolie a krmim je ještě o několik let déle, zatím absolutně bez problémů. Je to krmivo kvalitní a za dobrou cenu.

Fitmin

Dobrý den chtěla bych vás poprosit o nějaké vzorečky granulí vhodné pro německého ovčáka a borderku, předem děkuji Jarmila Klimešová

Jarmila

2012-02-27 03:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, vzorky Vám rádi zašleme, ale potřebujeme znát Vaši adresu a věk a pracovní zátěž Vašich psů. Vše pošlete na e-mail fruhaufova@dibaq.cz. Pěkný den

Fitmin

Dobrý den, máme skoro 13letou fenku jezevčíka. Jelikož je odmala pracovní,tak jsme k ní koupili štěně(také jezevčíka - fenku). Tato stará jezevčice ji vychovala, ale mladá se projevovala odmala tak,že ji neustále kousávala. Nyní jsou jí skoro 2roky a vše staré jezevčici sežere a ta nám nějak vyhubla. Potřeboval bych poradit čím ji vykrmit nebo dostat trochu do kondice. Dáváme jí krmivo už jinam. Děkuji

Jaroslav

2012-02-27 11:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Mladá fenka opravdu potřebuje úplně jinou skladbu živin než třináctiletá. Mimochodem třináct let je na jezevčíka hodně vysoký věk. Je dobře, že je krmíte odděleně. Mladá by měla dostávat krmivo Fitmin Mini MAintenace, případně Fitmin Mini performance, které je energeticky bohatší. Obě krmiva můžete kombinovat. Při vyšším zatížení feny (intenzivnější výcvik, dlouhé vycházky do přírody) dávejte větší podíl granulí Performance.

Fitmin

Dobrý den, vlastním koníka se zaměřením na drezúru, KVH:160cm, lehčí typ jako arab, oficiálně holštýnský teplokrevník, trochu hubenější kondice potřebuje nabrat více svalů - neni akutní. Přes den výběh - nemají v něm co žrát, jinak má 8kg sena denně. Po velkém spadnutí jsem začala krmit dávkou: ráno: 1,5l granulí PAvo condition extra 0,5l ječmen večer:1,5granulí pavo condition extra 1l otrub 0,5l extrudované semínko lněné 50g Pavo Vital Complete Bohužel při současné krmené dávce začíná být hůře jezditelný! Nevydrží v klidu. Normálně flegmatický kůň, teď už týden velmi problémový pod sedlem. Jakou by tedy měl mít správnou krmnou dávku, při každodenní lehké zátěži? 1hodina jízdárna 4x týdně, 2x vyjížďka aktivní, ale trénujeme vyšší shromáždění, občas piruety a spol. Nejlépe ze statkových krmiv, multivitamín a nějaké vaše krmné doplňky(rýžové otruby, extrudované lněné), granulím s chci vyhnout. nejlépe něco nízkoenergetického - elánu má dost ale zároveň musí nabrat. Po zdravotní stránce je koník na 100% s díky, Okrová

Lenka

2012-02-22 10:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jestli jste zvyklí dávat ječmen, tak denní krmná dávka může být sestavena z cca 7-8 kg lučního sena, do 2 kg upraveného ječmena ( nejlépe vařeného, nebo spařený mačkaný), 0,5 - 0,75 kg fitmin OPTI a min-vit doplněk, např 100 g Fitmin PROFI nebo 100 g MULTI. Nebo k lučnímu senu přidávat 2 - 2,5 kg/den Fitmin COMPLETE. Extrudovaný len v denní dávce do 20 Dkg i rýžové otruby do 0,5 kg můžete přidávat v obou variantách.

Fitmin