VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 33 34 35 36 37 38 39 ... 55 ... 82 ... 109
Dobrý den, mám 9 štěňat středního psa. Jsou jim 4 týdny a chci je začít odstavovat a přikrmovat, tak jsem jim koupila Fitmin puppy kaši. Podle návodu nevím kolik toho mám použít. Lze to určit třeba podle váhy štěněte? Děkuji za radu. Naďa Hamouzová

Naďa

2012-05-04 05:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Už je opravdu nejvyšší čas, abyste štěňata začala přikrmovat, pokud to nemá mít negativní vliv na kondici feny. Kaši je třeba udělat tak, aby v ní nebyly hrudky. Dejte si záležet jako kdybyste dělala kaši svému dítěti. Důležitá je tedy i teplota. Zpočátku se může dělat kaše s mlékem (Fitmin Milk), později jen s vodou a pak do kaše přidávat granule pro štěňata. Množství není doporučováno, je to nutné vypozorovat. Zpočátku se dává kaše jednou za den, pak dvakrát a nakonec třeba šestkrát. Vžd jen trochu, aby i něco zbylo. Jakmile už štěňata nežerou tzv. naplno a od misky odbíhají, je to signál k tomu, že už mají dost a je čas jim misku odebrat, aby se nepřežíraly. Zbytek kaše je možné dát do chladna a po několika hodinách podat k dokrmení a udělat novou. Takže odměření množství kaše většina chovatelů dělá tzv. podle oka.

Fitmin

Dobry den, mame dve fenky a jedneho psa labradora vo veku 3,2 a 1 rok. Psy su volne pusteny na pozemku, avšak najstarsia fena od zaciatku je skodnou a casto nam znici obvykle cerstvo posdene stromceky, alebo hrbe diery. Ty dvaja to zatial neobkukali, poprosim o radu akoby som od tejto zabavky odnaucil aj tu jednu. Hracky na hrizenie maju... Dakujem

Romen

2012-05-02 10:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Je klidně možné, že by se nevhodné chování mohlo projevit i u mladších jedinců. Nejlepší metodou jak psa něčeho odnaučit, je vyčíhnout, kdy dělá něco špatně a ihned ho upozornit, že to špatně dělá. Jakmile kladně zareaguje a přestane to dělat, tak ho pochválit a zabavit jinou činností. Situaci lze navodit. Chce to trochu více času a pozorování. No a musí se to opakovat několikrát. Okusování stromků lze zamezit tím, že je ohradíte pletivem, ale trávník neochráníte, leda byste trávník také pokryla pletivem, mírně poházela hlínou a čekala, až nový trávník pletivem a novou hlínou proroste a vytvoří drn. Pak už pes trávník nerozhrabe.

Fitmin

Nevím zda se takto na vás obracím správně, ale snad nebude vadit, když se zeptám i na dotazy z jiného soudku než výživa. Napřed jsem se chtěla zeptat, v červenci si jedu pro štěňátko krátkosrsté kolie bude mít 10 týdnů a ráda bych jí krmila vašimi výrobky. Ráda bych se proto optala, jaký je rozdíl mezi fitmin dog medium puppy a dibag puppy medium (řada premium). Případně které krmivo by jste mi pro štěně doporučili více? A také zda by bylo možné vyzkoušení vzorků těchto krmiv? Také jsem se chtěla zeptat, zda granule stačí jako jediný zdroj potravy, nebo zda je vhodné štěněti ještě něco přidávat (vařené maso, konzervy apod.), případně jaké další doplňkové krmivo by jste mi doporučili? Dále jsem se úplně navíc chtěla zeptat, jak je to s fitmincemi? Kdysi jsem od vás nakupovala granule pro koně, ale nějak nevím kde tyto mince sehnat a jak je použít. Moc děkuji za odpověď a těším na spolupráci. Lenka Řezníčková

Anonym

2012-05-02 06:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Rozdíl mezi granulemi Fitmin Medium Puppy a Dibaq Medium Puppy samozřejmě je, nejen v balení, ale hlavně ve složení. Fitmin má českou recepturu, Dibaq španělskou. Rozdíly jsou i ve zdrojích surovin. Pokud bych se rozhodoval já, volil bych Fitmin :-) Vzorky zaslat můžeme, potřebujeme ale vědět kam. Ze zkušenosti však vím, že malý vzorek stejně nic neřeší. Testovali jsme to mnohokrát. Některému psovi dané krmivo chutná hned po prvním soustu, jiný volí nejprve jiné krmivo a třeba až po několika dnech se mu začnew více zamlouvat to druhé. Granule Fitmin i Dibaq, pokud jsou krmeny té správné kategorii psa (např. Puppy štěněti), mohou být dlouhodobě jediným zdrojem potravy pro většinu psů (štěňat). Pokud pes začne mít nějaké problému způsobené výživou, lze to vždy řešit nějakými doplňky stravy. Já doporučuji krmit výhradně granule, bez míchání s jinými krmivy, tedy nepřidávat ani maso, ani uhlohydráty. Fitmince stabilně fungují pro členy klubu Fitmin. Vše je napsáno na WEB stránkách www.fitmin.cz v sekci pro členy klubu.

Fitmin

Dobrý den. Mám Belgického ovčáka, volně pobíhá kolem domu, v minulých dnech se mu podařilo 2x utéci. Potom následně přestal žrát, přes den i v noci vyje, což předtím nedělal. Nevím, zda je to špatným trávením, mohl po cestě něco snít, ale tady to vylučuji, utekl pouze nedaleko a jsme v přírodě. Jinak dostával granule s masem večer, občas nějakou psí mlsnotu, ale nyní je obtížné do něho něco dostat. Může být na vině i teplo? Jinak vody má přes den dosatek a měním ji stále za čerstvou. Děkuji za odpověď.

Anonym

2012-05-02 12:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
S největší pravděpodobností se zamiloval. Asi někde poblíž hárá fena. Po několika dnech se může vrátit do normálu.

Fitmin

Dobrý den mám 13 měsíční fenku plemene Chesapeake bay retriever, od malička byla ze všech štěńat nejvetší a nyní má 31 kg a o je o 5 cm v kohoutku vyšší než jiné feny tohoto plemene. Na značku Fitmin jsem slyšela dobré recenze, tak se chci optat jakou řadu by jste mi pro ni poradili.

Kristýna

2012-05-02 11:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Toto plemeno chová moje sestra. S krmením nemá problémy co se týče žravosti, spíše naopak, stále je nutné fenu hlídat, aby netloustla. Proto není dobré přidávat krmivo tzv. od stolu, nebo používat moc pamlsků. Když pamlsky, tak raději málo energetické. Vhodná je chovatelská řada Fitmin Maxi. Zatím by ještě měla dostávat variantu s označením Puppy. Až jí bude 5 měsíců, resp. 20 týdnů, tak přejděte na variantu pro mladé psy s označením Junior.

Fitmin

Chci se zeptat, u těchto granulí máte napsáno složení 5 druhů mas. Které to jsou?

Anonym

2012-05-02 07:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmivo Soft juicy má více druhů masa i z toho důvodu, aby bylo chutnější. Je tam maso drůbeží, rybí (losos), králičí, hovězí a vepřová játra.

Fitmin

Dobrý den, mohu poprosit o vzorky Fitmin Solution? Děkuji Jindra Kvasničková, Podhorní Újezd 98, 50754

Jindra

2012-04-30 07:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, děkujeme za Váš zájem o výrobky nové produktové řady Fitmin SOLUTION, vzorky Vám rádi zašleme. S pozdravem

Fitmin

Chci se zeptat dají se už někde sehnat nové granule fitmin solution?

Anonym

2012-04-27 10:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ano, právě nyní se dostávají do prodeje. V podnikové prodejně v Helvíkovicích už jsou.

Fitmin

Dobrý deň, mám šteňa ktoré má 6 mesiacov. Už teraz váži 21 kg. Prosím aké krmivo mám pre neho objednať? Dostal som Vás na odporúčanie, ale neviem vybrať pre neho vhodné krmivo. Ďakujem

Peter

2012-04-26 07:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro amerického stafordširského teriéra se hodí krmivo řady Medium, protože je to plemeno, které v dospělosti dosahuje hmotnosti kolem 20 až 25 kg. Jestli už nyní váží 21 kg, a si ho moc krmíte. Možná by bylo dobré mu krmnou dávku trochu omezit, nebo mu dát více pohybu. Jednoznačně doporučuji krmivo Fitmin Medium Puppy.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala jakou řadu od Vaší značky FITMIN zvolit pro mé 3 měsíční (nar. 17.1.2012) štěně původně labradora, ale dle nynějšího vzhledu, zejména jeho uší, zřejmě kříženého s ovčákem :) Nyní má 14kg, ale je štíhlý, žádný macík, spíše vysoký s dlouhýma nohama. Díky tomu, že z něj nakonec zřejmě nebude tak úplně labrador :) těžko odhadnu konečnou váhu v dospělosti. Objednala jsem řadu medium (pro střední a velká plemena), ale nyní jsem na vážkách zda by neměl mít řadu maxi. Jde mi hlavně o to aby v něm byl dostatek výživy na klouby atd. jelikož je poměrně dost aktivní. V případě, že by měl přejít na maxi, můžeme spotřebovat ten 15kg pytel medium a pak přejít na maxi? Nebo raději hned? Děkuji

Anonym

2012-04-23 09:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Myslím, že jste volila dobře vzhledem k tomu, že neznáte původ štěněte a tedy ani pravděpodobnost jeho genetických dispozic. Časem se může ale projevit právě třeba ta genetická dispozice ke kloubním problémům nebo s růstem kostry. Na granule řady Maxi můžete vždycky přejít, pytel s granulemi Fitmin Medium Puppy můžete dokrmit bez obav. Kdyby štěně začalo kulhat, bylo by dobré přidat chondroprotektiva (Fitmin Klouby) i kdybyste krmila řadu Maxi. V krmivech pro štěňata chondroprotektiva nejsou, začínají se přidávat ke krmení až v případě potížích štěněte s pohybem a hlavně až ve věku vyšším než 5 měsíců. Takže pokud byste chtěla přejít na granule řady Maxi, tak dokrmte pytel s krmivem Medium a pak ve věku psa zhruba 5 měsíců krmte Fitmin Maxi Junior.

Fitmin

Dobrý den, zajímalo vy mě, jestli Fitmin Solution je určený jen pro dospělé psy nebo i pro štěňata.

Jindra

2012-04-23 08:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Je to krmivo určené pro dospělé psy. Pokud by bylo nutné krmit Fitmin Solution z důvodu alergie na nějaký komponent jiných krmiv, doporučuji přidávat čerstvé maso (druh, na který není štěně alergické), aby se zvýšilo množství bílkovin, které štěňata proti dospělým psů potřebují navíc.

Fitmin

Můžete mi říct kde se dají na Frýdecko-Místecku uplatnit fitmince?Ptala jsem se v jediné prodejně ve Frýdku-Místku která by je měla brát a nikdy o tom neslyšeli.

Anonym

2012-04-19 06:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, dle informace našich obchodních zástupců je možné Fitmince směnit v Bašce č. 160 u Frýdku-Místku, u paní Dvořákové Yvety. S pozdravem

Fitmin

Dobrý den, prosím o radu ohledně granulí pro Španělského mastina je mi 14 týdnů, váha okolo 25kilo. Krmím 4x denně, jakou dávku zvolit pro vaše vybrané granule?

Pavel

2012-04-18 02:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro štěně Španělského mastina jsou vhodné granule Fitmin Maxi Puppy. Krmení 4x denně je dobrá volba, nenechávejte mu granule v misce. Jakmile dožere, odeberte mu je. Krmte dle svého pozorování jak štěně prospívá. Hlavně nepřekrmujte, aby štěně nemělo přílišné zatížení rychle rostoucí kostry. Rozpisy nárůstu krmné dávky sice existují, ale vždy jsou jen ukazatelem přibližným. Vždy záleží na konkrétním jedinci a specifickým podmínkám prostředí.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné někde sehnat vzorky Vašich granulí. Mám extra zmlsané kočky a i přes vyzkoušení mnoha značek nechtějí nic jiného než Royal. O vaší Fitminu jsem slyšela hodně chvály, ale už se opravdu bojím, že zas nakoupím zbytečně... Bohužel tady v Kolíně nevím, že by nějaký zverimex Fitmin prodával... Předem děkuji za odpověď. S pozdravem, Anna Kolocová

Anonym

2012-04-15 10:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, děkujeme za Váš zájem o výrobky značky Fitmin. Vzorky Vám samozřejmě rádi pošleme, pošlete mi, prosím, na mail simkova@dibaq.cz informaci, jaké kočky máte (koťata/dospělé; kastrované/nekastrované; dlouhosrsté/krátkosrsté) a Vaši adresu. Pokud budou granule Vašim kočkám chutnat, můžete je zakoupit přímo v Kolíně např. v chovatelských potřebách na Sluneční 106. Pokud by Vámi vybraný sortiment neměli, jistě se s Vámi domluví na jeho objednání. Přeji hezký den a kočkám dobrou chuť.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně sestavení KD pro dva 14-ti leté valachy ČT, sestávající ze zatím ne příliš bohaté pastvy, sena, granulí Dibaq, lněného a slunečnicového semínka, mrkve a jablek (pouze na zchutnění), Nutri- horse Standart a nějakého biotinového přípravku na kopyta (popřípadě ještě vojtěškových granulí a řepných řízků). Voda a solný liz jsou samozřejmostí. Chtěla bych poradit, kolik čeho dávat, aby koně měli dostatek energie a všech ostatních důležitých látek ve správném poměru. Koně jsou 24/7 s přístřeškem, dobře krmitelní, využíváni rekreačně, vyjížďka v terénu cca 2x týdně 2- 2,5 hod. Děkuji za Vaši radu. Hrušková

Denisa

2012-04-15 01:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 14 let starého koně ČT, o hmotnosti 600 kg, využívaného pro rekreační ježdění, může být denní krmná dávka sestavena z cca 10 kg lučního sena, a 2,5 kg granulí Dibaq SPORT. Přídavek NH Standard je v tomto případě zbytečný, protože v této dávce již min-vit premix v granulovaném krmivu pokrývá potřebu minerálů a vitamínů. Jestli je dávka granulí menší, pak je přídavek min-vit doplňku vhodný. Přídavkem cca 0,5 kg vojtěškových granulí a 0,5 kg řepných řízků a přípravekem s biotinem na podporu kopytní rohoviny nic nepokazítě.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co se může stát Mini plemeni, které ujídá, nebo spíš žere, granule Medium plemeni (konkrétně jde o Medium senior kombinovaný s performanckou - starý pes je totiž moc hubený). Děkuji za odpověď.

Martina

2012-04-13 01:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dlouhodobé krmení granulemi, které nejsou určeny pro danou kategorii zvířete, není vhodné. Může se projevit v růstu i zdravotními potížemi. Nevhodné je i když pes mini plemene sežere plnou dávku granulí velkého plemene a ještě k tomu jiné kategorie. Samozřejmě když dojde jen k ojedinělému sežrání stravy jiného psa, nemusí se to vůbec projevit. Pokud jde např. o starého psa malého plemene a sežere dávku pro starého psa středně velkého plemene, není to tak velká chyba, jako když mladý pes sežere krmení pro starého psa, byť by byli oba malého plemene. Horší je, když sežere malé plemeno plnou dávku určenou pro středně velké plemeno, přežrání opravdu není vhodné. Nejsem si jistý tím, že je vhodné starému psovi přidávat ke krmivu Senior ještě Performance proto, že je hubený. Krmivo Performance je určeno pro aktivní psy a ne pro to, aby ztloustli. Doporučuji krmit jen Senior. S tím, že pes vypadá jako hubený, bych si nedělal starosti. Většinou totiž u starších psů je lepší, jsou-li hubení, než když jsou tlustí. Dost často naše představa o tom, zda je pes již příliš hubený, je zkreslená. Doporučuji nejprve nakrmit malého pejska a pak teprve toho středního staršího. Ideální by bylo, pokud by mohli být během krmení odděleni a když se nažerou, tak jim misku se zbytky odebrat.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda má naše dvouletá kobyla QHxA1/1 vyváženou krmnou dávku, případně co doplnit a co přidat. Kobylka nemá žádnou zátěž, pouze se prochází po výběhu, dostává cca 6 kg lučního sena, v létě bude část nahrazena čerstvou vojtěškou, dále asi 1/4 kg ječmenného šrotu, 1/4 kg ovesného šrotu, 1/4 kukuřičného šrotu i s klasem a 1/2 kg vojtěškových granulí. Jako doplněk potom přidáváme každý den dávku Dibag multi. Nepravidelně dostává tvrdé pečivo, mrkev, jablka.

Hana

2012-04-13 09:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jestli jste popsala celkovou denní krmnou dávku, tak dvouletá kobylka, o hmotnosti 450 kg, bez tréninkové práce, má velký deficit v příjmu bílkoviny i energie. Podle uvedené dávky by neměla být v dobré kondici a hůře osvalená. Také obsah vápníku a hlavně fosforu je v nedostatku, což se může projevit v špatném vývoji kostry. Pro záchovu a přídavek živin na zdravý růst a vývoj potřebuje cca 8 kg lučního sena a 3 kg jádra. Přídavek 0,5 kg vojtěškových granulí je v tomto období růstu vhodný doplněk. přídavek Dibaq MULTI dotuje potřebu minerálních látek, v tomto případě hlavně stopových prvků a vitaminů, ale potřebu bílkovin a energie nedoplní.

Fitmin

Dobrý den. Máme 7 letého labradora, byl krmen prvních 5 let hillsem J/D po této době se mu začali tvořit lupy a špinit uši. Zalekli jsme se alergické reakce a začali zkoušet jiné drahé krmiva, která neobsahovala kuře, lepek. Ovšem začalo se nám stávat,že vždy po 3 měsících začal pes mít zažívací potíže(škvrkání v žaludku až po nadavování a řídší stolicí s příměsí krve). Vždy jsme tedy změnili značku a byl 3 měsíce opět klid, nepomohlo jen od té samé firmy vzít jiný druh granulí,tam se problém objevil do 2 týdnů. Nyní dostává na doporučení veterináře 6 týdnů Ranisan.Četl jsem pár odkazů,že se psům upravilo zažívání na vašem krmivu, samozřejmě očekáváme,že nás veterinář zase bude přesvědčovat na nějakou dietu od hillsu. Prosím co si o tom všem myslíte?Jestli bychom mohli pak bychom vám zaslali na váš e-mail naši adresu a poprosili o vzorek. Přemýšlíme vzhledem k věku o Fitmin Maxi senior. Děkujeme

Jana

2012-04-13 09:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Myslím, že Vámi zvolené granule Fitmin Maxi senior jsou správná volba. Organismus psa však již může být natolik rozhozený, že ani toto krmivo popsané potíže neodstraní. Nejdražší krmivo totiž zdaleka nemusí být nejlepší. I když se u většiny krmiv píše, že jsou živinově vyvážené, myslí se tím v průměru. Každý pes je ale trochu jiný a jeden druh krmiva mu bude dávat ideální vyváženou výživu po celý život, jinému dva roky, a jinému třeba 5 let. Osobně se divím, že se specializovanou dietou Hills J/D jste vydrželi celých 5 let. Překvapilo mě, že na internetu nejsou k této dietě uváděny podrobnosti o jejím živinovém složení, přitom se jedná o jedno z nejdražších krmiv na našem trhu. Alergie může vzniknout i ve věku psa 5 let. Může jí odstartovat i nedostatek nebo přebytek některé živiny, nebo nějaké specifické složky krmiva. Nemusí se však jednat o alergii, ale právě o dlouhodobý nedostatek nebo přebytek některé složky krmiva, což se může v metabolismu psa projevit popsanými příznaky. Mohlo to organismus psa i natolik rozhodit, že již nedokáže normálně živiny využívat a reaguje chvíli pozitivně a po chvíli negativně na přísun živin a jiných látek, případně na změny v krmení. Mám podobné zkušenosti s drahými, na dusíkaté látky a energii vysoce koncentrovanými krmivy (nebudu je zde jmenovat, není to ani podstatné). Naši psi začali mít problémy se srstí vždy zhruba za dva roky. Vždy jsme přešli na jiné, drahé a vysoce koncentrované krmivo. To ale asi byla chyba. Posledním krmivem, u kterého jsme pak zůstali, bylo značky Fitmin. Krmíme jím již více než deset let. Vždy volíme krmivo určené pro danou kategorii psa. Ačkoliv máme vysoce aktivní psy a aktivitu jim dopřáváme (máme border kolie a kavalíry), většinou dospělým psům krmíme variantu maintenance (performance jen výjiměčně a většinou v kombinaci s maintenance). Problémy se srstí ani se zažíváním nemáme. To byl i jeden z důvodů, proč jsem začal s Fitminem spolupracovat. Protože tento dotaz je dost závažný a specifický, požádal jsem ještě o názor specialistu dietetika, pana MVDr. Jana Vajce. Zde je jeho odpověď: Z dotazu je patrné, že u psa se problémy projevily po cca pátém roku věku, kdy prvními známkami nějakého onemocnění byla změna kvality srsti, šupinatění kůže, zvýšení tvorby ušního mazu, doprovázené občasnými zažívacími potížemi. Nepovažuji za účelné používat veterinární dietu Hills j/d ke standardní výživě psa, který netrpí žádným onemocněním pohybového aparátu. Podle popisu potíží a klinických příznaků by se mohlo jednat o reakci na některou složku krmiva, může to souviset i se změnou kvality kůže a srsti. Pokud byste chtěli zjistit tuto variantu, nebo vyloučit reakci na krmivo, je nutné v testovacím období použít veterinární dietu, která je k tomu určená, bohužel nestačí změna za standardní krmivo. Mezi tyto diety patří např. Hills z/d, Purina VD DRM atd. Tyto diety jsou koncipovány tak, aby byly opravdu hypoalergenní - obsahují jeden zdroj bílkoviny a jeden zdroj sacharidů. Navíc jsou bílkoviny hydrolyzované - molekula bílkoviny je rozštěpená na tak malou molekulu, která není alergizující. Tento princip nemá žádné standardní krmivo, proto je nelze požít při podezření na reakci na krmivo. Lze tak jednoduchým krmným testem vyloučit reakce na krmivo. Standardní krmiva vždy obsahují potencionální alergeny. V dalším kroku bych určitě tazateli doporučil provést biochemické a vyšetření krve pro případné vyloučení zánětlivého onemocnění trávicího traktu a hormonální vyšetření na funkci štítné žlázy.

Fitmin

Dobrý den. Prosím o odpověď jestli je opravdu nutné při přechodu kočky z granulí jiné značky na fitmin dodržet 10 denní přechodnou lhůtu. Dnes jsem své kočce přinesla na ochutnání vzorek a moc jí chutnají. PŘÍJEMNÝ VEČER.

Jana

2012-04-12 07:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kočky zvládají přechod z jednoho krmiva na druhé velmi dobře. Jsou navíc občas v chuti podstatně více vybíravé než psi. Tak se může stát, že jedny granule přestane třeba po půl roce přijímat a v tom případě je dobré granule změnit. Velmi často kočka hned po výměně granulí opět žere bez problémů. Okamžitý přechod z jednoho krmiva na druhé se u ní navenek většinou vůbec neprojeví. Někteří chovatelé kočkám dávají na výběr více granulí. Samozřejmě to neplatí pro všechny kočky. Možná měl někdo s přechodem na jiné krmivo velké problémy a tak doporučil desetidenní přechodné období. Já ale toto doporučení nesdílím. Dodržení desetidenního přechodného období je důležité u přežvýkavců, u nichž trávení probíhá hlavně v předžaludcích pomocí bakterií a nálevníků, které mají krátký generační interval a tak než se namnoží jejich nová generace s afinitou k jinému krmivu, je nutné udržet ještě původní kulturu několik dní pomocí původního krmiva. U koček a psů probíhá hlavně trávení v žaludku chemickou cestou pomocí trávicích enzymů. Samozřejmě trávení probíhá i v dalších úsecích trávicího traktu, ale to by bylo na dlouhé povídání. Psi neradi krmivo mění, ale kočky jsou jiné. Občasné přidání kočce jinou značku či druh krmiva doporučuji.

Fitmin

Dobrý den ,dočetla jsem se o nové řadě granulí pro psy Fitmin Solution Soft & Juicy a další 3 příchutě bohužel jsem nikde nenašla podrobnější informace o granulích ,jen na polské verzi . Nebylo by možno zaslat nějaké info kde najdu tyto výrobky ,případně nějaké vzorečky mám 3 jorkšíry a ráda bych věděla zda jim tato receptura bude chutnat. Děkuji Komárková

Jitka

2012-04-06 07:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, děkujeme za Váš zájem o naše výrobky z řady Fitmin Solution. Jedná se o naprostou novinku, kterou jsme plánovali na duben letošního roku a jsme moc rádi, že podle plánu v těchto dnech finišujeme poslední detaily a do konce dubna budou výrobky k dispozici. V průběhu dubna budeme informovat o nových výrobcích na našich webových stránkách, odkazy najdete jednoduše v aktualitách, od začátku května už by měly být k dispozici i vzorky nových výrobků, tak se, prosím, zkuste připomenout a zároveň pošlete kontakt, kam můžeme vzorky zaslat. S pozdravem

Fitmin

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jáké granuje jsou nejvhodnější pro AST? Děkuji za odpověd S pozdravem Markovič

Láďa

2012-04-05 02:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Mohu Vám doporučit jen řadu, ne konkrétní krmivo. Neznám věk psa, jeho hmotnost, jeho aktivity, ani jestli jde např. o březí fenu. Užitečné informace je i například to, jestli je fena kastrované nebo pes kastrovaný.

Fitmin

Měl bych dotaz ohledně krmení 7.letého Rottwajlera. Byl na gran. Akana a ted nevím jakou značku na stáří zvolit. Prosím o radu. Děkuji.

Kollár.

2012-04-02 08:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Věk 7 let je pro typ psa jako je rottwajler právě ta doba, kdy se doporučuje přejít na receptury pro seniory. Fitmin v tomto směru nabízí granule Fitmin Maxi Senior, které obsahují chondroprotektiva pro ochranu a výživu kloubů, výživné látky ve vhodném poměru, omega 3 mastné kyseliny, prebiotika pro podporu střevní mikroflóry, ale hlavně vitamíny a antioxidanty, které starší organismus výborně posilují. Můžete samozřejmě zvolit jakou značku chcete, já doporučuji Fitmin, protože jeho složení dobře znám a krmivo mám po mnoho let vyzkoušené na několika psech v naší domácnosti. Všichni naši psi se dožívají vysokého věku, např. Darovi bylo čtrnáct a půl a Dreamovi bylo dokonce patnáct a půl. Většinu života byli krmeni granulemi značky Fitmin.

Fitmin

Takže doporučujete zatím krmit granulemi Fitmin mini maintenance a od 11. roku Fitmin mini senior? :-)

Maky

2012-04-02 05:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Přesně tak, Vašeho devítiletého jorkšíra doporučuji krmit granulemi Fitmin mini maintenance a od 11. roku Fitmin mini senior.

Fitmin

Jorksirek 02.04.2012 Dobry den. Chci se zeptat, jakou radou granuli fitmin bych mela krmit 9let jorksira. Nevydava zadnou zvlastni energii, chodi 4x denne na bezne venceni, jinak je doma. Dekuji za odpoved Maky Re: Jorksirek 02.04.2012 Doporučuji ještě zhruba dva roky jorksira krmit granulemi Fitmin Mini Maitenance, pak mu už můžete dávat Fitmin Mini Senior. Maky Jenomže, jorkšírek je rodičů a doposud granulemi fitmin nekrmili. Chceme s nimi tedy začít..

Maky

2012-04-02 03:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Myslím, že je to rozumné. U malých pejsků ještě rozumější než u velkých. U malé krmné dávky se dá opravdu jen těžko odhadnout vhodné složení živin. Granulky pro malé psy vyhovují jak velikostí (jsou menší) a tvarem, tak poměrem komponentů, které je přizpůsoben trochu intenzivnějšímu metabolizmu, než mají jejich větší příbuzní. Psi si na ně brzy zvyknou a majitelé psů také, podstatně jim to ulehčí práci.

Fitmin

Dobry den. Chci se zeptat, jakou radou granuli fitmin bych mela krmit 9let jorksira. Nevydava zadnou zvlastni energii, chodi 4x denne na bezne venceni, jinak je doma. Dekuji za odpoved

Maky

2012-04-02 12:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji ještě zhruba dva roky jorksira krmit granulemi Fitmin Mini Maitenance, pak mu už můžete dávat Fitmin Mini Senior.

Fitmin