VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 31 32 33 34 35 36 37 ... 55 ... 82 ... 109
Dobré odpoledne, mám možnost vypást 0,75 ha zahradu. Součástí zahrady je ale cca 20 jabloní, pod kterými je množství opadaných jablek. Chtěla jsem se zeptat jestli je bezpečné tak koně pustit. Jaké je bezpečné množství jablek, které může kůň bez rizika spořádat? Případně, jaké problémy může přemíra jablek způsobit? Předem děkuji za odpověď.

Šárka

2012-08-26 01:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Z důvodu prevence problémů spojených s jabloněmi na koňské pastvině, bych vám doporučil buď spadlá jablka sbírat nebo jednotlivé jabloně oplotit. Problém není ani tak v množství spořádaných jablek, to může způsobit krátkodobý průjem, ale v riziku, že jablko nedostatečně rozkouše a to mu může způsobit ucpání jícnu s fatálními násladky.

Fitmin

Dobrý den mám 7 týdení štěně čuvače ma 7kg. Chtěl jsem požádat o radu je důležitější množství dávek nebo jejich pravidelnost? Hodně pracujeme na směny a čtyři dávky denně nezvládneme dávat ve stejné hodiny. Můžeme dávat tři pravidelně, nebo 4-5 nepravidelně. Jak se rozhodnout, krmíme fitminem maxi do 5 měsíců. Děkuji za odpověd, s pozdravem Chalupský.

Robert

2012-08-26 09:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
I vzhledem k tomu, že se jedná o ovčácké plemeno, jehož majitel při práci u stáda ovcí nemá možnost krmit vícekrát denně, a také vzhledem ke zkušenostem, které mám, tak krmení 3x denně, je-li pravidelné, je lepší, než nepravidelné krmení vícekrát denně. Je také dobré z krmení udělat jakýsi riuál, který by byl pro štěně (později pro dospělého psa) příjemný. Nezapomínejte, Pavlovův reflex stále funguje. Pes, který ví, kdy krmní přijde a který se na něj těší, i lépe tráví. Kdo nechává misku se žrádlem celý den psovi k dispozici ani neví, o co přichází.

Fitmin

Zajímalo by mne, jaký vliv má na závodící koně průlet letadla či start a přistání vrtulníku či stihačky v blízkosti dráhy.

Alena

2012-08-19 12:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zcela jistě záleží na mnoha okolnostech. Každý kůň je k okolí jinak vnímavý a podle mého názoru, kůň se v průběhu dostihu hlavně soustředí na vlastní dostih a okolí jako je křik z tribun, hluk ze silnice nebo letištní provoz vnímá jen okrajově. To jistě potvrdí letité zkušenosti z pardubického závodiště, které s letištěm sousedí. Jiná situace může nastat u koní na pastvině, když nad nimi v nízké výšce přeletí vrtulník, letadlo nebo horkovzdušný balón. Tato situace může způsobit vyplašení a stresovou reakci stáda.

Fitmin

Dobrý den, vlastním dvě Border kolie - psa a fenku, věk 13 a 26 měsíců, sportují, takže mají větší spotřebu energie a zvláště mladší borderáček je skoro podvyživený... Jedna z chovatelek BOC v mém okolí krmí značkou Fitmin a chválila Vás. Chtěla bych přejít k jiné značce a zaujal mě právě Fitmin. Prosím o zaslání vzorků z řady Fitmin dog Solution a  vzorku Fitmin dog medium performance, abych zjistila, zda jim Vaše krmivo chutná a které je dle složení optimální a tím pro nás nejvíce vyhovující... Chci dát pejskům to nejlepší a věřím, že některé z vašich krmiv mým pesanům sedne. Moc děkuji Bea

Anonym

2012-08-17 12:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, vzorečky Vám samozřejmě zašleme, předpokládám na adresu, kterou máte ve svém uživatelském profilu, tedy do Plzně. Myslím si, že Fitmin Medium Performance by mohlo Vašim pesanům vyhovovat, protože se jedná o krmivo se zvýšeným obsahem energie. Fitmin Medium patří do řady výživového programu Fitmin, jehož hlavním benefitem je to, že každá z kategorií (ve Vašem případě Medium) nabízí pro dospělé psy 3 druhy krmiva s různými obsahy energie, kterými můžete reagovat na aktuální fyzickou kondici psa (Maintenance pro udržení váhy, Performance se zvýšeným obsahem energie když má pes hodně pohybu a Light se sníženým obsahem energie, když pes potřebuje zhubnout). Výhodou je, že krmiva v dané kategorii se neliší složením surovin, ale jejich vzájemnými poměry, můžete tedy přecházet z krmiva na krmivo případně je i míchat (pokud pes potřebuje např. trochu zhubnout, přidáte do krmiva Maintenance trochu krmiva Light) a nezatížíte tím organismus psa. Krmiva z řady Fitmin Solution jsou primárně určená k řešení problémů s výživou. Řada tak obsahuje hypoalergenní diety, grainfree (bezobilnou) recepturu a pak speciální výrobek Soft & Juicy, což jsou poloměkké granule (na vzorečku poloměkkou bohužel nepoznáte, protože vzorková folie na rozdíl od té originální produktové není schopna zadržet vzduch a granule ve vzorečku bohužel ztvrdnou) s extra porcí 5 druhů čerstvých mas, které jsou určeny pro psy trpící např. nechutenstvím. Obě produktové řady, tedy výživový program Fitmin i Fitmin Solution zahrnují produkty superprémiové kvality, vyrobené z těch nejlepších surovin, všechny tyto produkty obsahují čerstvé maso v potravinářské kvalitě a díky němu a také díky játrovému obalu na povrchu granulí jsou opravdu velmi chutné. Upřímně doufám, že až Vaši pesani vzorečky vyzkouší, budete spokojená a stanete se našimi stálými zákazníky. Přeji hezký den a pejskům dobrou chuť :-)

Fitmin

Dobrý deň, som majiteľom 20 mesačného nemeckého ovčiaka. Ktorý je stále plný energie. Keďže bývam v dome s veľkou záhradou a chodíme spolu aj na cvičisko takže ma pohybu viac než dosť. Preto chcem pre neho len to najlepšie. Cez internet som sa náhodou dozvedel o Vašich granulách FITMIN. Tak som si o vašej firme a vašich granulách značky FITMIN niečo precital a počul som samé chváli. Ale nemal som tu česť ich ešte vyskúšať lebo som ich zatiaľ v žiadnom obchode s chovateľskými potrebami nenašiel. Preto sa chcem spýtať že ktoré granule by ste nám odporučili z tých čo úž predávate dlho ale aj z tých čiernych čo mate teraz novinku a čí je možnosť poslať nám vzorky na vyskúšanie . Ďakujem a prajem krásny deň.

Vladimír

2012-08-14 01:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, děkuji za Váš zájem o výrobky značky Fitmin. Pro německého ovčáka bych Vám doporučila výrobky, které jsou určeny pro velká až obří plemena psů, a sice kvůli obsahu chondroprotektiv. Z našich výrobků pak buď Fitmin Maxi Performance, což je krmivo superprémiové kvality, s čerstvým masem, se zvýšeným obsahem energie (vzhledem k vysoké aktivitě Vašeho psa, s prebiotiky na podporu střevní mikroflóry, s komplexem přírodních antioxidantů, které chrání buňky před volnými radikály a v neposlední řadě právě s výše uvedenými chondroprotektivy. Pokud byste chtěl vyzkoušet naši novinku, černou řadu Fitmin For life, tak z této bych doporučila Fitmin For life Adult large breeds. Krmiva Fitmin For life jsou v prémiové kvalitě, obsahují rovněž čerstvé maso, doporučený druh pak také chondroprotektiva a prebiotika na podporu střevní mikroflóry. Pokud píšete, že pro Vašeho psa chcete jen to nejlepší, určitě bych se ale přikláněla k první variantě. Výživový program Fitmin je kvalitativně mírně výše než výrobky Fitmin For life, a to díky použití surovin opravdu té nejvyšší kvality, a hlavně pro dospělé psy nabízí 3 druhy krmiva s různými obsahy energie, kterými můžete reagovat na aktuální fyzickou kondici psa (Maintenance pro udržení váhy, Performance se zvýšeným obsahem energie když má pes hodně pohybu a Light se sníženým obsahem energie, když pes potřebuje zhubnout). Výhodou je, že krmiva v dané řadě (ve Vašem případě v řadě MAXI) se neliší složením surovin, ale jejich vzájemnými poměry, můžete tedy přecházet z krmiva na krmivo případně je i míchat (pokud pes potřebuje např. trochu zhubnout, přidáte do krmiva Maintenance trochu krmiva Light) a nezatížíte tím organismus psa. Díky použití čerstvého masa a játrového obalu na povrchu granulí jsou obě produktové řady, teda jak výživový program Fitmin, tak Fitmin For life výborně chutné a psy dobře přijímané. Vzorečky obou druhů Vám samozřejmě pošleme, jen Vás poprosím, jestli byste mi mohl na mail simkova@dibaq.cz zaslat adresu, kam máme vzorky směrovat. Osobně doufám, že Vašemu ovčákovi budou granule chutnat a stane se naším stálým zákazníkem :-) Přeji hezký den

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se s Vámi poradit čím krmit mého 4 letého valacha ( A1/1 x HANN ) ... Momentálně je půl roku po obsednutí a cca měsíc už pravidelně trénujeme... Mám teď ale trochu problémy s postavou... Teď jsem krmila Pavem, ale kůň vůbec nepřibírá-pořád mu prolézají žebra a zadek by mohl být také kulatější ;-) Momentálně děláme spíše drezurní práci, ale už budeme začínat s skokovou gymnastikou... Takže bych potřebovala něco po čem bude nabírat a zároveň bude mít energii na pravidelné tréninky ... Předem Vám děkuji za radu!!!

Kristýna

2012-08-10 06:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Když si pro výživu vašeho koně vyberete krmiva Fitmin, může být denní krmná dávka pro lehčí až střední práci sestavena z 8 kg lučního sena, 2kg jádra ( ovsa), 0,75 kg Fitmin OPTI, 0,75 kg Fitmin ENERGY, 100 g min-vit-doplňku Fitmin PROFI a pro zlepšení nasvalení 0,5 kg Fitmin REFORMER ( stabilizované rýžové otruby), + volný přístup k solnému lizu. V přípoadě, že dáváte přednost jedné, se senem kompletní směsi, můžete denní krmnou dávku sestavit z 8 kg lučního sena, 1 kg ovsa a 2,5 kg extrudované směsi Fitmin COMPLETE nebo 3 kg granulované směsi Fitmin TRAINING. I při podávání těchto krmiv můžete přidávat Fitmin REFORMER. Při zvýšené zátěži zvyšujete jen energetickou složku krmné dávky, tedy Fitmin ENERGY až na cca 1,5 kg nebo jádro ( oves), až na cca 4 kg. Když dostanete koně do optimální kondice, zvažte ho a pomocí zvyšování a snižování energetiské složky krmné dávky udržíte optimální kondici.

Fitmin

Dobrý den, dotaz na vás zatím nemám, jen chci pochválit Fitmun jako skvělé krmivo. Mám čtyřletou fenku něm.ovčáka 14ti letou babču ang.kokra. Ovčanda vylupne dávku jako tornádo, někdy musím dát jako "přídavek"pár granulek, kouká kam se poděly, takže chvála a ta kokřička babička té to trvá déle,špatně koiše, ale navlhčené nechce, tak baští jako mravenečník, nalepí na jazyk polkne, zapije, nu a ovčanda čeká jestli něco nezůstane, pokud ano, slupne. Takže znovu dík za skvělé granule a supr cenu!!

Pavla

2012-08-10 02:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, moc děkujeme za krásnou pochvalu, vždy nás moc potěší, když se nám někdo ze zákazníků ozve a předá nám informaci, která potvrdí, že to, co děláme, děláme dobře :-) Tak mě napadlo, pokud chcete kokřičce babičce trošku přilepšit, tak byste mohla vyzkoušet naši novinku - Fitmin Solution Soft & Juicy, které jsou jednak nabité masem 5 druhů, takže výborně chutnají, ale hlavně jsou poloměkké, což je super právě i pro staroušky, kteří už mají s kousáním klasických suchých granulí problémy. Pokud Vás tento výrobek zaujal, najdete k němu informace na této stránce: http://www.fitmin.cz/psi/fitmin-pro-psy/fitmin-solution/soft-juicy.html. Přeji Vám krásný den, ještě jednou moc díky za pochvalu, doufám, že Vaši hafani zůstanou naší značce věrní. S pozdravem

Fitmin

Prosim o radu ohledne sestaveni krmne pro 2,5 leteho A1/1 - zatim bez zateze. Konik je dovezen z pastevniho ustajeni v celkove spatnem vyzivnem stavu s nedostatkem osvaleni - tento stav trval cca 1,5 mesice, pri posledni navsteve byl jeste v poradku. Primarni pricinou byla zrejme nedostatecna kvalita nove pastviny spolu se spatnou kvalitou prikrmovaneho sena. Jadro dostavali oves cca 1l a sladovy kvet 1x denne. Vezmeme-li v uvahu premisteni kone na kvalitni pastvinu - jak co nejlepe sestavit doplnkovou krmnou davku jadra pro takoveho konika aby nedostaval zbytecne vysokou a nevhodnou davku jadrneho krmiva? K dispozici je oves, zbytek budu doplnovat sama - premyslela jsem o ryzovych otrubach fitmin reformer - ale slysela jsem ze jsou vhodne pouze pro kone v zatezi a ja planuji hrebecka obsedat az na jare. Jsou ryzove otruby pro mladeho kone vhodne nebo poradite jiny/e dopln(e)ky ovsa do krmne davky? Dekuji

Magda

2012-08-06 12:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Když odhadnu hmotnost mladého koně ve špatné kondici na 460 kg, tak denní krmná dávka sestavená z 15 kg méně kvalitní pastvy, 7 kg horšího sena, 0,7 kg ovsa, 0,2 kg sladového květu a doporučené dávky min-vit doplňku, plně pokrývá normovanou potřebu živin tohoto koně. Pro zlepšení kondice, jinak zdravého koně, musíte zvýšit podíl energie a kvalitu bílkovin. Jedna z možností je, při současném zlepšení kvality píce ( pastvy i sena), zvýšit dávku jádra, např na 1,5 kg a pro doplnění kvalitní bílkoviny přidávat 0,5 - 1 kg Fitmin OPTI. Rýžové otruby ( Fitmin REFORMER) jsou vhodné pro koně v rekonvalescenci, tedy i ve vašem případě. Denní dávka můřže být cca 0,5 kg. Vámi používaný minerálně vitamínový doplněk sice pokrývá potřebu, ale můžete vyzkoušet gramulovaný Fitmin MULTI ss stopovými prvky v vysoce využitelné chelátové vazbě a s vyvazovačem mykotoxinů, nebo Fitmin BALANCE ještě navíc s nukleotidy a živou kvasinkovou kulturou. V případě, že koník trpí nějakým dosud nespecicikovaným problémem, je vhodné udělat kůru bylinnou směsí Herbs REGENERATION s obsahem ostropestřece mariánského pro regeneraci funkce jater, s probiotiky pro podporu trávení a s antioxidanty selenem, vitamíny E a C. Nebo jiná příčina špatné kondice mohou být žaludeční vředy a v tom případě lze použít pro ochranu žaludeční sliznice krmný doplněk Fitmin GASTRO PROTECTOR. Nejlepší je nechat vyšetřit koně veterinářem a zjistit nebo vyloučit zdravotní problémy.

Fitmin

Dobrý den, Chtěla bych pro svého pejska koupit krmivo fitmin for Life ale nevím jestli mu bude chutnat a prodává se jen 15kg balení tak vás prosím jestli byste my poslala vzorky Děkuji

Kateřina

2012-07-28 10:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, vzorečky Vám rádi zašleme, prosím o informaci o jakého pejska se jedná a jaké je jeho stáří - krmivo Fitmin For life vyrábíme ve 4 provedeních: puppy pro štěňata všech plemen, junior pro dorostence velkých a obřích plemen, adult pro dospělé psy všech plemen a adult large breeds pro dospělé psy velkých a obřích plemen. Informaci mi, prosím, zašlete ideálně na adresu simkova@dibaq.cz a uveďte také, prosím, adresu, kam máme vzorečky poslat. Věřím, že Vašemu pejskovi bude Fitmin For life chutnat a nebudete mít následně pochybnosti o koupi velkého balení :-) S pozdravem

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat zda-li mi nemůžete poskytnout odpověď na mou otázku.. Jezdím tříletku Anglického plnokrevníka, má za sebou zatím jen jeden rovinový dostih. V poslední době ale začala nepokojně házet hlavou v kroku i klusu, ale jakmile se začalo cválat usilovně pracovala. Zkoušeli jsme po poradě s majitelem přivolat zubaře, který ji obrousil zuby a poradil nám dvakrát lomené stihlové udidlo. Vyzkoušeli jsme jej, ale žádná změna.. Zkusili jsme tedy ubrat jádra a vitamínů.. Pořád nic.. Pohazuje hlavou neustále i když má úplně zahozenou otěž.. Napadlo nás, že by to mohlo být i psychického rázu.. Klisna nám stojí a nepracuje a nevíme co s ní. Nikdo z nás už si neví rady. Pokud budete znát nějaký způsob, budu moc vděčná za odpověď.

Anonym

2012-07-26 08:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pohazování hlavou může mít více příčin. Jestli se problém projevuje pouze pod sedlem, může být způsoben bolestí. Nejdříve ošetřit zuby, aby byly obroušeny ostré špičky, ale to jste už udělali. Mírný zánět nebo bolet zad může způsobit, že si kůň hledá úlevu a vnější projev je pořásání hlavou. Také změna udidla může vést ke zklidnění. Ale to jste také udělali. Další příčiny mohou být ve vysoké dávce energie, nebo odpor k bičíku nebo ostruhám. Jedna z možností je koně před prací opracovat v kolotoči nebo na lonži, aby částečně spotřeboval přebytečnou energii a pak jít pracovat na cvalovku. Určitě nemá smysl snižovat dávku vitamínů, ale raději udělat rozbory píce na obsah minerálů a hlavně hořčíku a pak obsah a poměry minerálů dorovnat do optimální hladiny.

Fitmin

Dobrý den, při čtení odpovědí na dotazy jsem narazila na Fitmin For Life. Ještě nikdy jsem o něm neslyšela ani se s ním nikdy nesetkala. Neobjevila jsem ho ani v nabídce obchodů. Jak dlouho je toto krmivo na trhu a jaký je rozdíl oproti krmivům Fitmin Mini Medium a Maxi?

Jindra

2012-07-24 06:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Fitmin For Life je nová řada prémiových kompletních krmiv v černém obalu. Nabízeny jsou 4 varianty: Puppy all breeds, Adult all breeds, Junior large breeds, Adult large breeds. Ve srovnání s dosud nabízenými granulemi mají trochu jiné složení a tím i výživnou hodnotu a jsou levnější. Předností je vysoká chutnost. Nabídka na stránkách www.fitmin.cz je. Asi jste to přehlédla.

Fitmin

Dobrý den, přivezla jsem si štěňátko bretaňského ohaře. Je malé drobné hubené. Potřebovalo by se trochu "obalit" Je lepší mu dát granule pro střední plemena a nebo raději na začátek pro malá plemena, než trochu ztloustne.?

Milena

2012-07-24 09:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Bretaňský ohař nemá sklony k lymfatičnosti, je to elegantní pes, velmi temperamentní. Možná se jen zdá, že je hubený. Já to ale na dálku posoudit nemohu, zvláště ne u štěněte. Pokud ovšem štěně hubené opravdu je, návrh dávat mu granule pro štěňata malých plemen je dobrý. Až bude štěněti 5 měsíců, nebo dříve, když se trochu obalí, pak kupte krmivo pro středně velké psy. V období přzubování a rychlého růstu dlouživých kostí není dobré psa překrmovat, ani zbytečně zatěžovat.

Fitmin

Dobrý den mám doma 3 měsíční štěně BSP nejprve byl krmený Acanou ale veterinář nám řekl že to není vhodné krmivo ať přestoupíme na granule Hills, ale na ty si plno lidí stěžuje že obsahují hodně sole. Poradíte jaké je vhodné krmivo pro tuto rasu? A aby nebyly zas tak drahé :-( Hlavně kvůli kloubům a kyčlím předem děkuji za odpověď :-)

Markéta

2012-07-17 07:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, doporučila bych vybrat ze sortimentu výživového programu Fitmin, a sice z řady Fitmin Maxi, která je určená pro psy s váhou v dospělosti nad 35 kg. Pro tříměsíční štěně zvolte nejdříve granule Fitmin Maxi Puppy, které jsou s DHA na podporu zdravého vývoje nervových buněk, s vysokým obsahem masa a vajec, s prebiotiky na podporu střevní mikroflóry a s komplexem přírodních antioxidantů, které chrání buňky před volnými radikály. Zhruba v 5 měsících přejděte na krmivo Fitmin Maxi Junior. To je s kontrolovaným obsahem energie pro zdravý vývoj kostry a navíc obsahuje chondroprotektiva pro výživu kloubů. Fitmin Maxi Junior je určen pro štěňata obřích plemen psů až do jejich 18 měsíců věku, pak byste mohla začít krmit granulemi pro dospělé psy. Pokud byste hledala levnější alternativu, mohla byste využít sortimentu naší nové prémiové řady Fitmin For life, a sice v tuto chvíli výrobku Fitmin For life Puppy a od 5 měsíců pak Fitmin For life Junior large breeds, které je opět s kontrolovaným obsahem energie, aby Vám pes nepřerostl, a s chondroprotektivy pro výživu kloubů. Všechna krmiva značky Fitmin obsahují čerstvé maso, které společně s vysokým obsahem bílkovin živočišného původu a játrovým obalem na povrchu garantuje výbornou chutnost. Informace o zde uvedených výrobcích najdete na těchto našich stránkách, pokud byste měla zájem o zaslání vzorečku, pošlete mi, prosím, na mail simkova@dibaq.cz Vaše kontaktní údaje a zaslání zajistím. Věřím, že si ze sortimentu značky Fitmin vyberete a že budete Vy a hlavně Vaše štěně spokojeni. S pozdravem

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat zda svého 8 letého valáška ponyho krmím správně. Jeho práce: 2x týdně má volno, chodí na lonž, přiježďujeme, 2x měsíčně si něco skočíme, také chodíme do terénu, vyjížďky okolo 10-15 km přes týden, 1x za víkend 20-30 km max., záleží jak kdy... Krmení: dostává 500 g granulí značky Horsal Kondice - extrudované krmivo a 600 g ovsa, celý den je venku na pastvě a má přístup k vodě a senu, v boxe má minerální liz Koník měl schvácená kopyta. Chtěla bych se Vás zeptat, zda krmení mého koně je optimální. Tuto krmnou dávku mi stanovil jeden krmivář, ale chtěla bych slyšel názor i od někoho jiného. Protože jsem měla na koníka doma veterináře a ten mi řekl, že kůň tohoto typu a práce nepotřebuje žádné granule a ani oves, akorát tedy přes zimu, protože má venkovní box. Zajímá mě Váš názor. Předem děkuji za odpověď. Novotná

Lucie

2012-07-16 11:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Při vyjížďkách do 30 km už nelze krmit jen na záchovu, ale pro pokrytí energetických potřeb je třeba přidávat jadrné krmivo. Jestli je vaše krmná dávka přiměřená poznáte na kondici koně. Jestli je kůň v dobré kondici, tak v podstatě nemusíte moc měnit. Jen bych nahradil minerální liz vhodným minerálně vitamínovým doplňkem, kdy v doporučené dávce jsou živiny ve vhodném poměru. To minerální liz nezajistí. Pro lehkou práci 8 letého pony, např. o hmotnosti 250 kg, by měla stačit i nižší dávka jadrného krmiva, ale neznám konkrétní kondici. Podle normy potřeby živim by měla stačit denní dávka 5 kg lučního sena a 0,75 kg Fitmin COMPLETE. Se zvýšenou prací můžete přidávat do 0,5 kg jádro, např oves. K uvedené dávce již nepřidávejte minerálně vitamínové doplňky nebo minerální lizy, ale jen solný liz.

Fitmin

Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu, jaké vhodné krmivo byste doporučili pro našeho pudla, přerostlého toie (váží kolem pěti kg), stáří čtyři a čtvrt roku. Velmi čilý, aktivní. Na krmivo Fitmin slyším spoustu chvály, takže asi toto. Děkuji předem za odpověď. Blanka Nováková

Blanka

2012-07-16 06:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, doporučila bych krmivo z výživového programu Fitmin, konkrétně z řady Fitmin Mini, které je určeno pro plemena do 13 kg váhy. Pro dospělé kategorie psů zde můžete vybírat ze tří druhů krmiv – Maintenance pro udržení váhy, Performance se zvýšeným obsahem energie nebo Light, které je naopak se sníženým obsahem energie. Díky tomu, že krmiva v dané řadě (ve Vašem případě v řadě Fitmin Mini) mají stejné surovinové složení, mění se pouze podíly jednotlivých surovin, můžete mezi nimi volně přecházet případně je i kombinovat a reagovat na aktuální fyzickou kondici Vašeho psa aniž byste zatížila jeho organismus. Pokud je Váš pudl čilý a aktivní, záleží na jeho fyzické kondici – je tak akorát, nepotřebuje ani přibrat ani zhubnout? Pak vyberte Fitmin Mini Maintenance. Má velký výdej energie a potřeboval by trochu přibrat? Pak zvolte Fitmin Mini Performance, jakmile se dostane na patřičnou hmotnost, můžete přejít na Fitmin Mini Maintenance nebo u Performance zůstat. Všechna krmiva z výživového programu Fitmin obsahují čerstvé kuřecí maso, na povrchu granulí je navíc játrový obal, který právě společně s masem garantuje výjimečnou chutnost krmiva. Krmiva obsahují prebiotika na podporu střevní mikroflóry, přírodní antioxidanty, které chrání buňky před volnými radikály a extrakt z juky, který snižuje zápach výkalů. Věřím, že Vašemu psovi budou krmiva z výživového programu Fitmin vyhovovat, pokud byste měla zájem o zaslání vzorku na vyzkoušení, pošlete mi na mail simkova@dibaq.cz Vaše kontaktní údaje, zaslání zařídím. Přeji hezký den

Fitmin

Dobrý den, který ze svých produktů doporučíte pro starou poničku (117 cm) se špatnými (ač ošetřenými) zuby? Jde mi o co nejlepší stravitelnost a využitelnost s nejmenšími nároky na rozžvýkání. Děkuji za odpověď.

Martina

2012-07-14 10:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobře stravitelné a živinově vyvážené krmivo, vhodné pro starého koně, je Fitmin COMPLETE. Pro 25 let starou ponny, o hmotnosti cca 200 kg může být pro zlepšení kondice denní dávka sestavena z cca 4,5-5 kg lučního sena a 0,5-0,75 kg Fitmin COMPLETE. Tato dávka obsahuje všechny důležité živiny včetně minerálů a vitamínů. Problém může být ve tvrdší struktuře extrudovaných granulí, který lze snadno vyřešit namočením a částečným rozmočením, třeba až do kašovité formy.

Fitmin

Dobrý den, měl bych dotaz jaké by jste mě doporučili granule pro jeden a půl letou fenku rhoderského ridgebacka 40kg. Děkuji Slováček

Anonym

2012-07-10 06:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jde o to, jaké má fena aktivity a kolik peněz hodláte na její krmení obětovat. Krmiva Fitmin lze označit za ty s nejvyšší shodou, tedy vysoká kvalita za přijatelnou cenu. Z portfólia Fitmin vyberte krmivo pro velké psy, tedy Maxi. Pak bude záležet na aktivitě psa, pokud bude střední, tak jednoznačně doporučuji krmit Maintenance. Při krátkodobě vyšší aktivitě psa, ať již tělesné nebo psychické, je dobré přidávat Performance. Nebojte se tato dvě krmiva kombinovat podle potřeby. Maintenance ale většinou převažuje, tedy 2/3 Maintenance a 1/3 Performance.

Fitmin

Dobrý den, mám dotaz ohledně své labradorky. Váha 28 kg, věk 23 měsíců, drobnější. Zatím jsme, dle vašich rad, krmili Fitmin Maxi Junior. Teď dumám nad tím, jestli zůstat na kategorii Maxi, nebo mohu již s klidnějším srdcem přejít na kategorii Medium. Fena nemá žádné problémy, je kastrovaná, vzhledem k plemenu, dobře krmitelná. Ve variantě Maxi je množtví počítáno až od hmotnosti 37 kg... což je téměř deset kilo více, než má můj pes... Takže mi jde o to, jestli už mohu přejít na nižší kategorii, když již pes téměř ukončil vývoj... Jinak je velmi dobře stavěná, opravdu v atletické kondici :o) Velmi děkuji za odpověď. Přeji vše dobré.

Michaela

2012-07-09 07:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Fenka je opravdu drobnější, většinou již v tomto věku mají feny labradora hmotnost vyšší. Limit hmotnosti 35 kg není fixní. Je třeba přihlížet k dalším skutečnostem: plemeni, individualitě jedince (dědiční sklony ke kloubním nemocem, sklony k nadváze, apod.). Volba krmiva bude asi na Vás. Pokud například máte dalšího psa, který je středního vzrůstu, pak by třeba vzhledem k rychlejší spotřebě krmiva a méně starostí s více druhy krmiva bylo dobré zvolit řadu Medium. Já bych ale zůstal u krmiva Maxi vzhledem k tomu, že jde o fenku labradora a je kastrovaná.

Fitmin

Dobrý den, máme čtyř letou fenku Golden Retrívra, a teď ještě štěně od ní (šestitýdení). Fenka je na Brit Car, kde je kloubní výživa. Teď jsem dostala doporučení na Vaší značku. Tak mě zajímá, jestli Fitmin také obsahuje kloubní výživu a do jaké míry. Děkuji za Vaší odpověď s pozdravem Siváková

Siváková

2012-07-09 07:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Granule Fitmin MAXI pro velké psy, kam již golden retrívr patří, kloubní výživu, neboli chondroprotektiva obsahují. Jsou v krmivech Junior, MAintenance, Performance, Senior i Light, ale nejsou v krmivu pro štěňata Puppy. Doporučují se tedy přidávat nejdříve od věku pěti měsíců, šestitýdenní štěně by je dostávat nemělo. Stejně je tomu tak i u jiných krmiv, která chondroprotektiva neobsahují a chondroprotektiva se pak ke krmivu dodávajíé jako krmný přípravek, většinou v práškové podobě. Fitmin Maxi obsahuje jen dávku chondroprotektiv, která preventivně ochraňuje a vyživuje klouby. Pokud má pes genetické dispozice např. k dysplazii, nebo osteochondróze, případně začne-li ve věku zhruba 7 měsíců kulhat, doporučuje se chondroprotektiva přidávat, i když je granule obsahují. Daleko důležitější než přidávání kloubní výživy je šetrný způsob chovu (nepřetěžování) a krmení (nepřekrmování).

Fitmin

Mám dvouměsíční štěně čivavy a chovatelka mi odsypala sáček Fitmin granulí puppy, ale neřekla jaké množství. Dozvím se to u Vás?

Soňa

2012-07-09 03:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, dávka granulí se u štěňat určuje na základě jejich hmotnosti v dospělém věku (plemenný standard čivav definuje váhu v rozmezí 1,5 - 3 kg) a jejich aktuálního věku. Dvouměsíční štěně by mělo dostávat denně cca 60 - 70 g granulí Fitmin Mini Puppy, což je cca 3/4 hrnku o objemu 200 ml. Uvedené dávkování je však pouze orientační, každý pes má svá specifika. Po zhruba 4 týdnech používání krmiva je dobré provést posouzení výživového stavu Vašeho pejska, a sice nahmatáním žeber - musíte je pod kůží snadno nahmatat, ale nesmí vyčnívat. Podle toho můžete denní krmnou dávku upravit. Dávkování je specifikováno na obale výrobku, nicméně rozumím tomu, že pokud Vám chovatelka jen odsypala, nemáte originální balení k dispozici. Fitmin Mini Puppy je určen pro psy malých plemen do 12kg, obsahuje čerstvé kuřecí maso, vejce, DHA pro podporu zdravého vývoje nervových buněk, prebiotika pro podporu střevní mikroflóry a komplex přírodních antioxidantů, který chrání buňky před volnými radikály. Jsme moc rádi, že Vám chovatelka předala spolu se štěňátkem i krmivo, na které je zvyklé, to podstatně ulehčí stresové období, kterým bezpochyby odchod od původní rodiny je. Pokud byste chtěla, mohla byste ještě využít výrobek ze sortimentu výživových doplňků značky Fitmin, a sice Fitmin Imuno, který je určen jako doplňkové krmivo pro posílení obranyschopnosti organismu a je vhodné právě v období odstavu štěněte a jeho odchodu k novým páníčkům. Všechny informace o výrobcích Fitmin, tedy nejen o granulích, ale i o výživových doplňcích, najdete na těchto našich stránkách. Doufám, že budete s krmivy Fitmin spokojena a že zejména budou maximálně vyhovovat Vašemu novému rodinnému přírůstku. Přeji hezký den

Fitmin

Dobrý den, krmím fitminem a pár chovatelů které znám mi řekli ,že by s ním nekrmili ,protože prý obsahuje strašně moc soli. Proto prý psům tak moc chutná. Co je na tom pravdy?Děkuji za odpověď Jarmila

Jarmila

2012-07-05 08:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Do granulí se sůl nepřidává. Samozřejmě určité množství solí, jako ostatně každé krmivo, obsahuje, ale jen ty, které jsou v komponentech. Vysoká chutnost je zajištěna jiným způsobem, a to nákupem speciálně pro tyto účely vyrobené omáčky v zahraničí. Omáčka obsahuje aminokyseliny a jiné ingredienty ve vhodném složení a poměrech. V granulích najdete maximálně 0,3 % sodíku. Při biologických testech krmiv u psů v chovatelské stanici Fitmin se kromě chutnosti a příjmu sleduje i příjem vody. U některých krmiv jiných značek byl vyšší příjem vody zjištěn, u psů v chovatelské stanici Fitmin ne.

Fitmin

Dobrý den, máme 3 letého zlatého retrívra, vždy jedl bez problémů ale poslední 3 měsíce zlobí. Granule jsme kupovali Brit velké balení.Čvrt balení snědl bez problémů a pak to šlo hůř a moc to nechtěl. Dozvěděla jsem se o vašich granulí které jsou prý kvalitní a cenově deostupný. Proto jsem Vás chtěla požádat o vzorky. Zároveň jsme si před 14 dny pořídili malého čivaváčka nejsem si úplně jistá zda jsou vaše granule pro něho též vhodná jsou mu 4 měsíce a, le pokud ano prosím též o vzorky. Děkuji

Irena

2012-06-30 09:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, vzorečky Vám rádi zašleme - pro retrívra Fitmin Medium Maintenance, ty jsou určeny pro střední plemena psů, pro čivavu Fitmin Mini Puppy, které jsou určeny pro štěňata malých plemen psů. Pošlete mi, prosím, na mail simkova@dibaq.cz adresu, kam máme vzorečky doručit. Děkuji za Váš zájem o výrobky značky Fitmin, doufám, že budou Vašim pesanům chutnat. S pozdravem

Fitmin

Dobrý den, prosím o radu při sestavení denní krmné dávky pro parkurového koně, 550kg, ČT, valach, výkonnost S. Ráda bych do stavebnicového systém zařadila obiloviny, F.opti, rýžové otruby (tyto produkty se mi u mých koní osvedčily). Doposud krmen ječmenem, ovsem a kukuřicí. Jedná se o mého klienta a byla jsem požádána o sestavení krmné dávky. Děkuji. MVDr. Zimová.

MVDr.

2012-06-26 07:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Denní krmná dávka může být sestavena z cca 10 kg lučního sena, 2,5 kg ovsa, 0,5 kg Fitmin OPTI, podle práce do 1 kg Fitmin ENERGY, 100 g Fitmin PROFI, 0,5 kg Fitmin REFORMER ( stabilizované rýžové otruby) a zajistit volný přístup k solnému lizu. Tato krmná dávka pokrývá potřebu energie 120 MJ, obsahuje dostatek kvalitní bílkoviny s dostatkem limitující aminokyseliny lysinu, je vybalancovaná v zastoupení stopových minerálních látek ( Zn, Cu, Mn, Se) i vitamínech. Minerálně vitamínový doplněk PROFI je navíc obohacen o živou kvasinkovou kulturu Yea sacc, zdroj nukleotidů NuPro, vyvazovač mykotoxinů Mycosorb a stopové prvky jsou obsaženy v organické formě chelátů. Poměr a obsah makroprvků závisí na obsahu vápníku, fosforu a hořčíku v lučním seně. Pro optimalizaci krmné dávky je třeba obsahy jednotlivých minerálů v seně znát a popřípadě upravit použitím doplňku Fitmin MACRO CA v dávce 50 - 100 g. Po práci je vhodné, pro urychlení regenerace, používat doplňky elektrolytů. Když budete mít zájem o více informací a grafickou modelaci zastoupení živin v krmné dávce, kontaktujte mě na : novak@dibaq.cz . Tato krmná dávka je navržena pro koně vámi uvedených parametrů.

Fitmin

Dobrý den, máme fenku - kříženec vlčáka a labradora, která je asi březí v začátku. Kupuji jí Fitmin Medium Maintenance. Můžete mi poradit, v její výživě v následujícím období? Děkuji Ladislava Pečenková

Ladislava

2012-06-26 10:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Až bude fenka zhruba v polovině březosti, můžete začít přidávat krmivo Fitmin Medium Puppy a to krmit fenu minimálně do 6 týdnů po porodu. Štěňata nechte pít mateřské mléko a od 4 týdnů (podle počtu štěňat) přidávejte nejprve FITMI MILK s FITMIN KAŠÍ, pak už kaši s vodou, pak po několika dnech do kaše přidávejte granule a v 6 týdnech věku už můžete štěňatům dávat jen granule Puppy. K tomu mohou pít mléko od maminky jak dlouho uznáte za vhodné. Pokud bude mít fena problémy se zažíváním, můžete přidávat FITMIN GASTRO, po porodu, pokud bude více štěňat, nebo bude fenka vypadat unaveně, tak přidávejte FITMIN VITAREGEN. Držte se návodu.

Fitmin

Dobrý den malý měl bych zájem o vzorky pro 2 male dospěle psy plemenem jsou bišonek a jezevčík Štefan Malý Nový Dvůr 17 PSČ 28932 Okr Nymburk

Anonym

2012-06-24 02:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, děkuji za Váš zájem o výrobky značky Fitmin, vzorky Vám rádi zašleme. Bude se jednat o vzorky z řady Fitmin MINI, která je určena pro malá plemena psů do 12 kg, kterými jak bišonek, tak i jezevčík jsou. Vzorky budou druhu maintenance, jsou určeny pro dospělé psy ve střední zátěži. Jako všechny granule značky Fitmin jsou i Fitmin Mini Maintenance s obsahem čerstvého masa, s vysokým podílem živočišných bílkovin, obsahují prebiotika pro podporu střevní mikroflóry, komplex přírodních antioxidantů, které chrání buňky před volnými radikály a také výtažek z juky, která snižuje zápach výkalů. Doufám, že Vašim psům budou granule chutnat. S pozdravem

Fitmin