VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 55 ... 82 ... 109
Dobrý den. Zabývám se chovem a výstavnictvím miniaturních koní. V současné době se stále potýkám s problémy ve výživovém stavu mých koní. Koně jsou pravidelně odčervováni, chodí na celý den do výběhu. Nyní nás čeká zima a s ní problém dokrmu senem = rostoucí bříško. Bylo by možné sestavit takovou krmnou dávku, která by zajistila dostatečný energetický přísun aby koníci zvládali trénink na výstavy a sport? Neustále se pohybuji mezi extrémy, že buď jsou koně pěkní ale mají velká bříška a nebo nemají bříška ale opadávají ze zad...

Nikola

2012-11-14 01:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 2 letého minihorse o hmotnosti 80 kg, připravovaného pro výstavy může být denní krmná dávka sestavena z 1,8 kg lučního sena a 0,3 kg Fitmin COMPLETE, nebo z 1,8 kg lučního sena, 0,3 kg Fitmin OPTI a 10 g minerálně vitamínového doplňku Fitmin Global. Obě varianty obsahují vysoce stravitelná, extrudovaná krmiva a zcela pokrývají potřebu na všechny důležité živiny. V případě zvýšených nároků na energii, lze přidávat rostlinný olej až do dávky cca 1,5 dcl.

Fitmin

Dobrý den ráda bych se zeptala do jaké kategorie krmivo Fitmin spadá. Je superprémiové nebo prémiové? Předem děkujiu za odpověď.

Lenka

2012-11-13 08:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dalo by se říci, že rozdíly mezi prémiovými a superprémiovými krmivy jsou hlavně na papíře. Nejsou pro to žádná jasně dané kritéria. Záleží na tom, jak si která firma své krmivo označí. Nikdo další, žádná organizace, jim do toho nemluví. Proto si klidně firma může označit krmivo za ultrasuperprémiové. Vždy záleží na tom, jak zvířatům chutná a jak jim vyhovuje z pohledu trávení, zdraví a projevům života. Cenou se v žádném případě nedá řídit, do té se promítá tolik dalších věcí (hlavně reklama), že tím se kvalita značně zkresluje.

Fitmin

Fitmin dog maxi junior - 15kg a Fitmin dog For Life junior large br.15kg Jaký je rozdíl v těchto krmivech, který preferovat pro našeho Aljašského malamuta bude mu rok v prosinci a pomalu začínáme běhat a tahat.

Svatomír

2012-11-13 01:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro toto plemeno, tedy pro aljašského malamuta, když s ním chcete sportovat, a nemá dědičné předpoklady k potížím s klouby, a také z důvodu šetření (je levnější), bych doporučoval Fitmin dog For Life junior large. Obsahuje sice méně lososového oleje, ale zato více tuku živočišného (drůbeží).

Fitmin

chovatelka od kud mam stene fenku border collie mi doporucila cavit fish oil ,dale canvit chondro je to spravne pouzivat pro borderky aje i neco na zdravy chrup dekuji bartonek

petr

2012-11-12 09:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Rybí olej Canvit Fish Oil je doplněk krmiva pro psy, určený k péči o srst. Canvit chondro je přípravek na klouby. Obojí není vhodné pro tříměsíční štěně. Podává se nejdříve až je štěněti 5 měsíců a více, ale s rozmyslem. Tedy tehdy, když krmíte čerstvou, nebo vařenou stravou. Granule bývají kompletní, tedy většinou s dostatkem vitamínů. Podávají se buď preventivně, pokud má pes dědičné predispozice k problému, nebo pokud pes problém má. O chrup je dobré pečovat druhem stravy, případně speciálními žvákačkami, nebo kostmi. Určitě není vhodné dávat psovi sladké pamlsky od stolu. Pamlsky by se měly podávat za odměnu, ne z rozmaru.

Fitmin

chci se zeptat jak tyto cviky naucit stene okamzite zastavit a v pripade zalehnout pro jeji zachranu jak se to danaucit chodime ven sice na voditku ale v polich ji pustim sice se rozebehne pak se zastavi a ja na ni zavolam a vratise ale chci ji to vic naucit zda muzu pozadat o zasilani casopisu fitmin

petr

2012-11-12 07:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ideální je připravit situaci tak, že v momentě, kdy pes sám chce zastavit, mu velíte stůj, nebo lehni a pak ho mile zavoláte. Když přiběhne, tak ho odměníte pamlskem. Nejlépe se povel stůj učí na cestě. Pes běží od vás a když se chystá zastavit, tak to naznačí například pootočením hlavy. V ten moment velíte stůj. Dlouho nečekáte a voláte ho k sobě. Povel stůj se také dobře učí, když pes běhá kolem ovcí. Když se dostane do bodu balancu, tj. většinou když chce změnit směr, to bývá na opačné straně od vás (na tzv. dvanáctce), nebo před vámi (tj. na šestce). Rozumějte 6 a 12 jako na ciferníku hodinek.

Fitmin

Dobrý den . Mám dva pejsky malého německého pinče . Jeden ve stáří 11 let a druhý 2letý . Starší pejsek trpí na zácpu . Je to asi vzhledem k jeho potížím s páteří . Krmíme suchým krmivem Roayl Canin mini. Uvažuji o změně krmiva . Bylo by z vašeho sortimentu vhodné nějaké krmivo , které by pomohlo u staršího pejska řešit problém s vyprazdňováním ? Pokud ano , je možné zaslat vzorek krmiva na vyzkoušení . Děkuji .

Lubomír

2012-11-12 08:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Roayl Canin mini je krmivo s vysokým obsahem bílkovin. Doporučoval bych spíše krmivo, zvláště pro toho 11 letého pejska, s trochu vyšším obsahem vlákniny, se lněným semínkem, případně trochu tučnějším, s vyšším obsahem tuku. Také to lze řešit velmi slabým projímadlem, např. rostlinným, nebo rybím oleje, který zamícháte do krmiva v množství maximálně jedné lžičky na 5 kg hmotnosti zvířete. Výborný je lososový olej, většinou domácím mazlíčkům moc chutná. Dibaq ho v portfóliu má. Někdy stačí i dieta, tedy třeba jeden den bez žrádla. Fitmin má granulovaná krmiva, která zácpu nevyvolávají. Pro mladého pejska doporučuji krmivo Fitmin Mini Maintenance, pro staršího Fitmin Mini Senior. Můžete ale také zkusit hypoalergenní řadu krmiv SOLUTION. Jejich výhodou je vyšší přítomnost čerstvého masa než v klasických granulích. Významný je obsah přírodních antioxidantů, prebiotik pro podporu střevní mikroflóry a jiných látek, které podporují trávení a detoxikační procesy organismu.

Fitmin

Dobrý den. Jsem chovatelem fenky bernského salašnického (stáří 3 měsíce). Prosím o sestavení výživového programu. V současné době dostává granule Ontario Puppy, na které byla zvyklá, v poledne pak dostává rýži s kousky šunky. Děkuji. Přeji hezký den. Hejna

Jaromír

2012-11-10 08:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Nejsem příznivcem toho, aby pes dostával dělenou stravu, myslím tím část v granulích a část v čerstvém stavu. Při takovém přepychu, rýže a šunka, se divím, že ještě žere granule. Možná proto, že jde o štěně bernsdkého salašnického psa, u některých plemen by mohl nastat v příjmu granulí velký problém. Výživový program chovatelské řady Fitmin je na stránkách www.fitmin.cz uveden. Z krmiva řady MAxi je pro štěňata určeno krmivo Puppy do stáří 5 měsíců. Pak Fitmin právě u velkých plemen zařazuje krmivo Junior. To je největší rozdíl krmiv Fitmin od krmiv jiných značek. U těch se většinou nehledí na odlišný růst v době dospívání psa, moc to nerozlišují a nechávají dospívající psy žrát krmivo Puppy s vysokým obsahem lehce stravitelných bílkovin. pak ale mohou mít jejich psi problémy s kostmi a klouby. I krmiva značky Ontario řadu Junior pro velké psy mají. Krmivo Junior se podává až do 18 měsíců věku psa, pak se přechází na krmivo Maintenance, případně i jiné, to podle druhu a množství zátěže psa. Do těch 18 měsíců věku psa nepřetěžujte.

Fitmin

Dobrý den, prosím o pomoc pro mého pejska(čínský chocholatý pes, labutěnka, 10 let). Pro nadměrné drbání v oblasti konečníku jsem navštívila veterináře, ten sdělil, že anální žlázky jsou v pořádku, avšak vymáčkl hnis. Dal injekci proti drbání, zaplatila jsem a prý vše bude v pořádku. Za týden jsem opět přišla k veterináři, problémy totiž neustaly. Opět vymáčkl hnis, tentokráte prý z análních žlázek a zjistil zvětšenou dělohu, a že bude fenka hárat. Opět hnis vymáčkl, dal injekci proti zvětšené děloze a antibiotika proti hnisu a prý bude fenka fit. Zase peníze. Opět není fit, pejsek je veselý, dobře jí, ale nadměrné drbání a kousání a tím neklid neustal. Nejhorší je to v noci, nemůže spát a my s ní. Červíky nemá. Prosím poraďte co s tím, nemohu stále platit a přitom výsledek žádný, pomoc pejskovi nemohu. Zhruba měsíc před započetím problémů jsme měnili stravu (proplan na zvýšenou citlivost kůže,)

Jana

2012-11-10 10:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Odpověď jsem raději zkonzultoval se specialistou MVDr. Janem Vajcem. Zde je jeho doporučení: "Z vašich informací, které jste zaslala do poradny lze usuzovat, že pes má problémy s análními žlázkami. Zánětlivé onemocnění análních žláz je pro psa velmi svědivé, někdy i bolestivé a projevuje se jednak svědivostí rektální růžice, tvorbou hnisavého sekretu v análních žlazách. Někdy může dojít k ucpání vývodu análních žláz a jejich prasknutí. Terapie zánětu análních žláz je u lehčích případů v aplikaci masti přímo do análních žláz (Panolog mast), lze doplnit o aplikaci rektálních čípků (např. Kartu, Proctoglyvenol). U velmi silných zánětů a bolestivých stavů je nutné použít antibiotika a doplnit na nezbytně nutnou donu o analgetikum. V každém případě bych vám doporučil nechat psa důkladně vyšetřit, informaci o zvětšené děloze nemohu komentovat, neboť vyšetření dělohy lze provést buď sonograficky a nebo rentgenologicky, palpačně není technicky možné." Já bych k tomu mohl dodat to, že u starších fen je nebezpečí pyometry, třeba je to první signál. Doporučuji vyšetření. Také bych se chtěl vyjádřit k tomu krmení a hlavně ke změně krmení. Starší psi nemají moc rádi změny, to za prvé. Za druhé pro starší psy je určeno krmivo s označením Senior. Krmiva s vysokým obsahem bílkovin mohou svědění vyvolat. Výrobci často píší, že jde o krmivo citlivější, třeba na kůži, ale jde o krmivo s jiným složením, pokud to "jiné" krmivo způsobuje alergii, např. která se projevuje svěděním. Zkuste se vrátit ke krmivu, které fenka konzumovala před změnou, nebo vyberte výrobek z portfólia Fitmin. Doporučuji Senior, ale můžete zvolit i Sensitive, nebo Solution.

Fitmin

chci sezeptat u ktere nony cloveka by mel chodit pes mamtakovy dojem ze u leve nohy ,kdy mam zacit svycvikem fenky border collie bude ji5 mesicu myslim tym poslusnost chozeni u nohy bez vodika lehni sedni zustan ajine povely dekuji

petr

2012-11-06 09:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Běžným zvykem je, že pes chodí u levé nohy. To se vyžaduje i na zkouškách poslušnosti. Ve skutečnosti na tom tolik nezáleží, zvláště pak, chcete-li se například věnovat agility, kde by vedení u levé nohy mohlo být problémem, pes tedy střídá stary v závislosti na poloze překážky, a ne nohy člověka. S opravdovým výcvikem poslušnosti typu sedni lehni, můžete klidně začít až když bude borderce rok, i třeba o trochu později. Důležitější je, aby se dobře socializovala, měla vás hodně ráda a poslouchala ráda. Stačí když rychle a radostně přiběhne, kdykoliv jí zavoláte. Volejte ji mile, nepřikazujte jí, aby přišla. Dalším důležitým prvkem je, aby se dokázala kdykoliv okamžitě zastavit, případně zalehnout. Je to velmi důležité i z důvodu její záchrany, například aby ji nezajelo auto. U tohoto cviku již můžete být při procvičování přísnější. Buďte při cvičení důsledný.

Fitmin

Dobrý den, od svého kolegy jsem dostala informace o Vašem krmivu a chtěla bych Vás tímto emailem poprosit o zaslání vzorečků na vyzkoušení. Máme 5-letého bolonského psíka, váha kolem 3 kg a má citlivější zažívání a má sklony k průjmům. Dále máme 11-letého maltézáčka, který je nemocný na srdíčko a má špatná játra, váží také okolo 3 kg. Byla bych ráda kdybyste mi pro ně doporučily krmivo. Hezký den a děkuji za vzorečky a rady. VolejníkováAdresa:Mirka Volejníková,ČSA 98/4,53312 Chvaletice

Mirka

2012-11-05 10:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, děkujeme za Váš zájem vyzkoušet krmivo značky Fitmin, vzorečky Vám rádi zašleme. Pro Vašeho 5-tiletého pejska se bude jednat o krmivo z řady Fitmin Solution v provedení Lamb & Rice, Rabbit & Rice a Salmon & Potato, pro 11 letého pak kromě výše uvedených provedení také krmivo z řady Fitmin Mini, a sice Fitmin Mini Light. Veškeré informace k uvedeným výrobkům najdete na našich webových stránkách, stejně tak jako seznam prodejen, kde je možné krmiva značky Fitmin zakoupit. Doufám, že vzorečky budou chutnat. S pozdravem

Fitmin

Dobrý den, mám valáška 3,5 roku. Dostal kašel, který se mu zhoršoval, tak jsme nasadili antibiotika, protože mi měl přijít Fitmin Herbs Bronchial, který zrovna nebyl, poté mi přišel Fitmin Herbs Bronchial, který nyní stále užívá. Po antibiotikách kašel téměř ustál, neměl už ani hlenivý výtok z nozder a po dávání tohoto doplňku mi zase začal kašlat. Nekašle celý den, jen ráno ve stáji a nebo když je v pohybu. Proto se Vás chci zeptat, zda tyto bylinky nepodporují tento kašel. Předem děkuji za odpověď

Šárka

2012-11-03 11:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Herbs Bronchial je směs bylin, které působí proti kašli, na zklidnění a odhlenění dýchacích cest. Obsažené byliny jsou kopřiva, jitrocel, jestřabina, andělika, fenykl, koriandr, lípa, anýz, kmín. Je možné, že antibiotika příčinu kašle nevyléčila, jen dočasně zmírnila projev. Kdyby měl koník alergii na některou z obsažených bylin, kašlal by celý den, ne jen ráno a při pohybu. Zkuste podávání Herbs Bronchial přerušit, jak bude kůń reagovat. Osobně se ale domnívám, že kašel již je ve chronickém stadiu a byliny nejsou jeho příčinou.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu co používat za vitamíny a doplnky pro naše miláčky:aljašský malamut 18 měsíční 3 letý (má epilepsii) a 12 letý. Do ted jsem dávala viyo. Dekuji Krpálková

Karla

2012-10-30 09:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Viyo je prebiotický nápoj, který pomáhá posilovat přirozenou odolnost. Přípravek je založený na bakteriích bifidus a lactobacillus a prebiotických látek, frukto-oligosacharidech a inulinu. Je to přípravek dodávaný a podávaný v tekuté formě. Jeho účinky jsou obecné, resp. nejsou cílené. Mohl by být z portfólia Fitmin nahrazen přípravkem Fitmin dog Imuno, doplněným přípravkem Fitmin dog Gastro, kde jsou i ta prebiotika. V této kombinaci je mnohem účinnější než Viyo a vzhledem k ceně i mnohem efektnější. V portfóliu Fitmin jsou i další přípravky, pomocí kterých jsou do organizmu psa dodávány minerálie a vitamíny. Vždy jsou zaměřeny na nějaký problém. Pokud oba malamuti žádný problém nemají (epilepsie není problém, který by řešilo podání vitamínů, minerálií nebo probiotik, či prebiotik) a jsou krmeni granulemi kvality chovatelskéí řady, tedy s kompletním složením, nemusela byste přidávat žádné doplňky. U staršího psa bych doporučoval preventivní přidávání přípravku na klouby s názvem KLOUBY, nebo Fitmin Vitaregen.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat mám doma Diabetickou fenku jezevčíka dlouhoststého, je 12 let stará a potřebuji radu jaké jídlo by pro ní bylo nejleší. Kastrovaná není. Konzervy pro diabetické psy mi nejí. Děkuji

Martina

2012-10-26 05:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Diabetes je nemoc, kterou jezevčíci a speciálně fenky trpí, navíc v pozdějším věku. I při dobrém krmení a správné léčbě inzulínem fenka pravděpodobně bude hubnout. Problém je ale v tom, že nechce speciální krmivo pro diabetické psy. Bez toho se ale neobejde. Krmení jiným krmivem je velmi riskantní. Jestliže fenka nežere maso z konzervy, zkuste jí dávat granule, například Eukanuba VD Dog Glucose/Weight/Diabetic control - 10kg. Kastrace někdy pomáhá, ale spíše když se udělá včas a v mladším věku.

Fitmin

Dobrý den, čtyřletá stafordka se motá,padá,neposlouchají ji zadní nohy, při předklonu je schopná udělat kotrmelceByla na kastraci, jsme přesvědčeni,že problém je po narkoze, probudila se nám doma až po 10hod po vyzvednutí z ordinace. Měsíc se vzpamatovávala, pak se trochu zlepšilo, ovšem po čase nastalo zhoršení. Lékař řekl,že je to od klíštěte, ovšem léky za několik tisíc nepomohly, takže jsem od léčby upustila. Nemám na diagnozy z křišťálové koule peníze. Slyšela jsem o FITMIN a ,,rybí moučku"prý by mohlo pomoci alespoň na klouby. Co myslíte?A jaké bych měla koupit?

irena

2012-10-24 05:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Příčinou může být klíště, částečné ochrnutí se špatně léčí a léčení trvá hodně dlouho, navíc není jisté, že fena bude někdy úplně zdravá. Příčin popsaného stavu může být několik. Souvislost s krmením to nemá. Fenka proto může dostávat běžné krmivo, nepotřebuje žádnou drahou dietu. Kloubní výživu můžete buď přidávat formou krmného přípravku FITMIN KLOUBY, nebo jako součást granulí FITMIN MAXI. Přípravek FITMIN KLOUBY se přidává do krmení zhruba 6 týdnů. Nečekejte ale okamžitý účinek, někdy se zlepšení projeví právě až po těch šesti týdnech. Při této diagnóze se však projevit vůbec nemusí. FITMIN MAXI kloubní výživu obsahuje, ale v malém množství, spíše preventivním. Doporučuji tedy FITMIN KLOUBY.

Fitmin

Dobrý den, pane Nováku, chtěla bych Vám poděkovat za sestavení dávky pro 18letou klisnu po hříběti,(už se spravuje a má dokonce i grošíky ). Ještě jsem se chtěla zeptat: Chtěla bych k opti přidávat oves (klisna bude ježděna ze začátku tak 2X do týdne procházky plus 5min klus). V jakém poměru by to bylo vhodné? A ještě jsem se chtěla zeptat na krmnou dávku pro Frískou klisnu, která je špatně krmitelná,špatně přechází s trávy na seno. Jinak dostává cukrovarské řízky 1kg, granule sehnoutek relax 1kg,1kg otrub (obě klisny jsou pastevně ustájeny). Za radu předem děkuji Martina

Martina

2012-10-22 10:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Fitmin OPTI je doplňkové krmivo a s ovsem je to zdroj kvalitní bílkoviny a energie pro vhodnou krmnou dávku. K tomu je třeba přidat píci a zajistit doplněk minerálů a vitamínů. V lehké práci stačí přídavek ovsa do 2 kg. Kontrolujte kondici kobylky a podle kondice upravujte dávku jadrného krmiva, které je hlavním zdrojem energie. Energie, která není spotřebována pro záchovu a výkon, je využita pro její uložení ve formě podkožního tuku a tak má vliv na aktuální kondici. Když budete špatně krmitelnou kobylu krmit krmivy, které nepatří mezi ta lehce stravitelná, tak podle toho musíte očekávat výsledek. Vyberte si krmivo, které spolu se senem v doporučené dávce zajistí dotaci všech důležitých živin ( Fitmin COMPLETE, Fitmin SPORT,...) nebo pro dopočítání denní dávky musíte uvést vice informací ( alespoň věk, hmotnost, využití). Pak lze ze statkových a průmyslově vyráběných krmiv ( při znalosti zastoupených živin) doporučit vhodnou denní krnou dávku.

Fitmin

Dobrý den, chtěla sem Vás poprosit o navržení krmné dávky. Kobyla chodí 3x týdně pod sedlo, střední zátěž. Dostává na den: 3l mačkaného ovsa,2l granulí běstovice Standart,1/4l cukrovarských řízků. Dále 3x týdně 1l mashe(Elite). A uvažuji o kukuřici(šrotované?),protože Mash došel a nemůžu ho sehnat. Kobyla lehce pohubla. Odčervená je, zuby má zkontrolovaný. Celkově vypadá v pohodě,ikdyž je nervačka,špatně krmitelná,tak aktuální výživová kondice není špatná. Ráda bych Váš názor na krmnou dávku, jestli je optimální,nebo jak by jste ji upravil?? Děkuji za odpověď J. Bradáčová

Jitka

2012-10-20 05:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 8-letou kybylku A1/1, o hmotnosti 450 kg ( viz.dotazník), ve střední zátěži může být denní krmná dávka sestavena z 7 kg lučního sena, 2 kg ovsa, 1,5 kg granulovaného krmiva, 0,2 kg cukrovarských řízků a 1 kg nahrubo šrotované kukuřice. 50 g pivovarských kvasnic nenahradí min-vit doplněk a v dávce chybí např. měď, selen i vitamíny A, D, E. Proto začněte přidávak vhodný minerálně vitamínový doplněk, např. 80 g Fitmin MULTI. Jestli potřebujete zlepšit kondici kobylky můžete začít přidávat 0,5 kg lehce stravitelné doplňkové bílkovinné směsi Fitmin OPTI. Optimální kondici si regulujte intenzitou práce a dávkou energie, tedy dávkou jadrného krmiva.

Fitmin

Dobrý den ráda bych tímto požádala o vzorky(pokud možno více druhu jsou dost zmlsaný) z nové řady SOLUTION jsem majitelkou 2 Havanských Bišonku tak prosím vše 2x !Předem děkuji Eva Přibylová,Mezilesí 2056,Praha 9 H. Počernice 19300

Eva

2012-10-18 11:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, děkuji za Váš zájem o vzorečky, rádi Vám je zašleme. Veškeré potřebné informace o krmivech z řady Fitmin Solution najdete na našich webových stránkách, stejně tak jako seznam prodejen, kde je možné krmivo značky Fitmin zakoupit. S pozdravem

Fitmin

Dobrý den, mohla bych poprosit o vzorek? Máme doma 4 letého jorkšíra a je na granule vybíravý tak bych chtěla zkusit ty od vás. Děkuji. Andrea Čižmárová, Ústecká 3052, Kladno, 27201

Anonym

2012-10-18 08:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, děkuji za Váš zájem o vzorečky Fitmin, rádi Vám je zašleme. Bude se jednat o krmivo z řady Fitmin Mini, které je určeno pro malá plemena psů s váhou do 13 kg, konkrétně o výrobek Fitmin Mini Maintenance, což je krmivo pro dospělé psy, se středním obsahem energie. Doufám, že krmivo bude Vašemu parťákovi chutnat. S pozdravem

Fitmin

Dobrý den, jaké je dávkování minerálního doplňku Dibaq Multi pro dospělého koně (cca 500Kg) v lehké zátěži? Kde je možno D. Multi koupit? A jaký je hlavní rozdíl mezi D. Multi a Fitmin Macro? Děkuji

Aneta

2012-10-17 02:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Minerálně vitamínový doplněk Dibaq MULTI byl inovován a v současnosti je v nabídce pod názvem Fitmin MULTI. Doporučená denní dávka je 80-120 g, v závislosti na hmotnosti koně. Více inforancí o doplňku je na : http://eshop.fitmin.cz/cz/Produkty/Detail/Mineralni-a-mineralne-vitaminove-doplnky/Fitmin-horse-MULTI-G-4-kg. Na www.fitmin najdete prodejce výrobků Fitmin, u kterých si můžete naše výrobky objednat nebo si můžete objednat přes e-shop. Rordíl mezi MULTI a MACRO Ca je v tom, že MULTI je minerálně vitamínový doplněk a MACRO Ca je doplněk pouze hlavních makroprvků, vápníku fosforu, hořčíku a sodíku s širokým poměrem Ca : P, pro doplnění deficitu vápníku v krmné dávce, např. pro březí, laktující klismy, pro mladé koně v růstu nebo pro koně, kteří jsou krmeni otrubami nebo při zkrmování sena horší kvality.

Fitmin

Dobrý den, děkuji za poslané vzorečky granulí, kočkám moc chutnají, hned si granule oblíbily, budeme nadále odebírat tuto značku.

Alexandra

2012-10-16 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, moc děkuji za Vaši informaci, vždy nás moc potěší, když se k nám dostane zpráva, že naše výrobky chutnají. Přeji Vám krásný den a Vašim kočičím parťákům dobrou chuť.

Fitmin

dobry den nevim jak to napsat mam fenku 4 mesice border collie jaky ucinny a neskodny prostredek je na blechy klistata a vsenky da se to koupit i teba v jednom vim ze jsou i nejake parazitni obojky na likvidacei tohoto zvirectva chtel bych mit psa bez blech vsenek a klistat poradite co je na to nejlepsi akde se to da sehnat dekuji bartonek

Anonym

2012-10-15 08:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Na ektoparazity existuje mnoho různých přípravků s různou účinností. Navíc u jednoho psa fungují, u jiného ne. No a na stejný přípravek různí psi reagují různě, někdy i zvýšením alergie. Mnohem důležitější je prevence a když už se parazité vyskytnou, tak dezinfekce míst, kde pes přebývá. Někdy trvá úplné odstranění parazitů i několik měsíců, jindy je zlikvidujete za několik dnů. Není důležité zlikvidovat jen živé jedince, ale i jejich vývojová stádia. Jistě chápete, že Vám nebudu doporučovat konkrétnmí přípravky, to by byla reklama. Všechny vyjmenovávat nebudu. Můžete se poradit s veterinářem, u něj se dají přípravky většinou i koupit.

Fitmin

Dobrý den, máme problém se středním psem, který vyžaduje pouze mini granule. Větší velikost prostě nežere, bude hladovět až do stavu zvacení. Poraďte jak na to, mini granulích máme strašnou spotřebu. Pes, věk 5 let, kříženec, váha 23 kg, normální aktivuita. Děkuji za odpověď.

Dagmar

2012-10-15 05:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Já bych to řešil tak, že když psovi granule pro středně velké psy nechutnají, tak bych mu dal ty, které mu chutnají, a to i když jsou určeny pro malé psy. Možná nebude dávka tak vyvážená, jak by správně měla být, protože granule pro malé psy mívají vyšší obsah energie. Daleko větší chybu bych však viděl v tom, že pes nesežere potřebnou denní dávku živin. U malých granulí u velkých psů může být problém s hltáním. pes je žere tzv. plnou hubou a pak dáví, nebo zvrací. Očekával bych právě tuto situaci. Pes většinou z hladu nezvrací.

Fitmin

dobry den ma stene fenku border colie stari 4 mesice co byste od fitminu doporucily za granule achci se sni venovat paseni nebo zachranarine dekuji bartonek akdy zacit svycviken napaseni ovci nebo zachranarinu

petr

2012-10-12 01:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro štěně BOC má Fitmin granule pro středně velké psy MEDIUM a štěňata PUPPY. Je to krmivo plnohodnotné, u border kolií mnohokrát ověřené. Vzhledem ke kvalitě je ve srovnání s mnoha ostatními krmivy levnější. Tqedy kvalita za dobrou cenu. S výcvikem pasením počkejte až pes dospěje (cca do věku 15 měsíců). Nic tím neztratíte, naopak, pes se pak rychleji učí. Zhruba od věku 6 měsíců se ale pes může tzv. startovat na ovečky. To znamená, že ho s nimi seznamujete, necháte ho je honit, no a přitom ho nenápadně ovlivňujete. V žádném případě se s ním ale neperte. Myslím tím, když on chce třeba obíhat ovce zleva, tak ho v tu chvíli nenutit je obíhat zprava. Doporučuji navštívit nějaké školení, kde to uvidíte v praxi.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně krmné dávky pro své koně. Mám tři koně v různém věku. První je valach 12 let, ČT, hůře krmitelný, zátěž v současné době nulová, chodí pouze do výběhu. Na jaře bych s ním chtěla jít opět do tréningu - parkur. V současné době krmen ječmenem a ovsem cca 4 kg denně + seno a vytamíny. druhým koněm je klisna A1/1, velmi dobře krmitelná, v současné době březí, plánovaný porod v březnu 2013, klisna je opět bez zátěže, po porodu by se měla opět vrátit jako rekreační kůň, klisně je 16 let. krmená senem + 4 kg oves a ječmen (vše mačkané) posledním koněm je zatím nenarozené hříbě, chtěla bych mu od narození dávat jen to nejlepší, můžete mi pro něj prosím sestavit krmnou dávku? Ráda bych zachovala v krmení oves a ječmen. Předem děkuji za informace

Anonym

2012-10-12 09:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro prvního koně 12 let starého ČT, bez zatěže o hmotnosti 600 kg, lze denní krmnou dávku sestavit z cca 3 kg jádra, 8 kg kvalitního lučního sena, vhodného krmného doplňku ( např. 120 g Fitmin MULTI) a volně přístupného solného lizu. Jestli je kůň hůže krmitelný, můžete dávku zkvaitnit přídavkem probiotik, např. přídavek Fitmin REGENERATION, a 0,5 kg extrudované, bílkovinné a velmi dobře stravitelné směsi Fitmin OPTI. Pro březí plnokrevnou, 16-ti letou kobylku o hmotnosti cca 520 kg, v druhém trimestru, může být denní dávka sestavena podobně, 8 kg sena, 2 kg jádra, 0,5 kg Fitmin OPTI a min-vit doplněk 80 g Fitmin MULTI, nebo vhodnější Fitmin GLOBAL. Ve třetím trimestru zvýšit dávku jádra na 3 kg. Podstatná změna nastane po ohřebení, kdy klisna potřebuje zvýšit dávku pro produkci mléka, na cca 4 kg jádra a např. 1-1,5 kg Fitmin OPTI. V prvních měsících po narození hříběti stačí dotace živin z mateřského mléka a postupný návyk na pevnou stravu. Podle kondice hříběte můžete od druhého, třetího měsíce pomalu přikrmovat, např. směsí Fitmin JUNIOR, cca 0,3 kg na měsíc stáří.

Fitmin

Dobrý večer, mám 3.5měsíční stěně Boxera. No a poslední dobou má řidkou stolici. Krmnou dávku ma 380g a doma pomalu chodíme s plynovou maskou. Ze začátku to nebylo tak hrozné. Je možné že mu tato varianta nesedí a nebo řádcí máme zajít k veterináři či zkusit snížít dávkování?Děkuji

Anonym

2012-10-11 11:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji navštívit veterináře co nejdříve. Tohle není dobré podceňovat. TAké doporučuji rychle nasadit dietu. Nejprve přestat krmit. Vetrinář pak poradí co dělat podle stavu pacienta. Příčin může být mnoho.

Fitmin