VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 29 30 31 32 33 34 ... 55 ... 82 ... 109
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, ohledně krmení mého koníka. Chtěla bych mu v zimních měsících přilepšit (na pastvě je sníh, tráva žádná) jen seno. Koník dostává energys granule standart, k tomu bych ráda přidávala řepné řízky, olej a lněné semínko, samozřejmě vše v rozumné míře. Jde mi spíš o to, abych koníkovi touto kombinací nějak neuškodila, přečetla jsem si mnoho článků na internetu a zdá se mi, že vše, co jsem vyjmenovala, by koníkovi vadit nemělo (pokud je vše ve správných a přiměřených dávkách) a spíše by mu mělo prospět. Koník je ježděn tak 5x týdně (lonž, terén, drezura - dle počasí). Celé dny tráví na pastvě, sena má dostatek (3krát denně). Není hubený, spíš má trochu senné bříško, ale to se snažím ježděním regulovat. Předem děkuji za odpověď!

Daniela

2012-12-17 11:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Přes zimu je důležitý dostatek sena, zdroj vlákniny, energie pro produkci teploty těla. Denní krmná dávka může být sestavena z cca 10 kg sena, 1 kg granulí, 0,2 kg máčených curovarských řízků, 0,1 kg lněného semínka , 1 dcl rostlinného oleje a zajistit volný přístup k solnému lizu. Tato dávka je pro 6-ti letého koně o hmotnosti 450 kg v lehké zátěži dostatečná v pokrytí potřeby energi, proteinů makroprvků, ale deficitní v zastoupení stopových prvků (měď, selen) a viatmínů D a E. Proto by bylo vhodné přidávat vhodný min-vit doplněk, např. 50 g Fitmin MULTI. S vyšší zátěží zvyšte dávku energetického krmiva, buď granulí na 2 kg, nebo přidejte cca 1 kg jiného jadrného krmiva, např. ovsa.

Fitmin

Dobrý den ráda bych tímto požádala o zaslání vzorků z nové řady SOLUTION, pro mé fenky. Retrívr 5 let,čínský naháč 1,5roku. Mockrát děkuji D. Belková, Mírová 801,Dubňany 69603

Dagmar

2012-12-17 12:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vzorky pošleme, i když fenky zjevně problém nemají. Zn. Solution je koncipována hlavně jako řešení nějakého problému. U této řady nehraje roli plemeno, ani věk, ale jiná chutnost, či jiná alternativa ke krmivům, předevbším těm, které vyvolávají nějakou alergii. Vzorky nejsou dárkem, ale slouží k vyzkoušení, zda psovi bude krmivo vyhovovat po stránce chutnosti. Dokonce ani ne z hlediska alergií, protože ty se mohou projevit až po delší době. Ovšem i chutnost se může měnit. To mám již mnohokrát experimentálně doloženo. Psovi začne vonět krmivo A, no druhý den se pustí do krmiva B. I pokusy na zjištění chutnosti krmiova bývají několikadenní, trvají minimálně 5 dnů. Krmiva řady Solution se prezentují mj. i jako řešení potřeby obměny psího jídelníčku. V tom případě je jeich vyzkoušení na místě.

Fitmin

Prosím o informaci, kde se krmivo pro psy vyrábí a jaké maso se používá. Je -li nějaké z volných chovů?

Vlček

2012-12-16 04:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Akciová společnost Dibaq, a.s. vyrábí krmiva značek Fitmin a Dibaq přímo v Helvíkovicích u Žamberka. V krmivech pro psy je obsaženo maso podle receptury buď jako masová moučka, nebo jako přídavek v čerstvém stavu. Přídavek v čerstvého masa je limitován obsahem sušiny výrobku, kdyby ho bylo ve výrobku příliš mnoho, nemělo by požadovanou stabilitu a brzy by se začalo kazit. Dle druhu krmiva se používá maso drůbeží, jehněčí, králičí, rybí, hovězí, případně vepřová játra. Ve většině krmiv je maso drůbeží.

Fitmin

Dobrý den, mohli by jste mi prosím zaslat vzorky fitmin medium puppy a fitmin medium performance. Předem moc děkuji Moravská 41, Havířov-Šumbark 73601 Bohanusová Kateřina

Kateřina

2012-12-15 08:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, děkujeme za Váš zájem o vzorky krmiva značky Fitmin, samozřejmě Vám je rádi zašleme. S pozdravem

Fitmin

Můžeme dát anglickému kokršpaněli - a la vanilia - tyto granule. Má 5 let.

Ivana

2012-12-14 08:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Fitmin for life je krmivo vhodné i pro kokršpaněla. Nevidím v tom žádný problém. Navíc pětiletý pes je v ideálním produkčním věku.

Fitmin

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na tabulku dávkování. Bylo mi řečeno že u těchto granulí se vychází z předpokládáné váhy v dospělosti psa což je od 45kg do 75kg což činí asi +-200g. Nebo součastné váhy ? Děkuji.

ŠTĚPÁN

2012-12-14 02:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Tabulka krmných dávek pro dospělé psy je sestavena podle skutečné, momentální, hmotnosti daného jedince. Řada Maxi je doporučována pro psy od hmotnosti 37 kg. Pro tuto hmotnost je doporučena dávka 400-450 g, 45kg pes by měl dostávat 505-555 g, 55kg 610-665 g, 65kg 720-770 a 75kg 770-850g. Bude ale záležet na kondici psa, jeho aktivitách a jestli chcete jeho hmotnost snížit, nebo zvýšit. Doporučenou dávku můžete snížit nebo zvýšit i o 20%. Zcela jinak je však koncipováno dávkování u štěňat. Tam se právě vychází z hmotnosti dospělého psa. Proto pro dvouměsíční štěně, u kterého lze předpokládat, že bude mít v dospělosti 37 kg, je doporučena dávka 295-345 g granulí Puppy, pokud bude mít v dospělosti 75 kg, je doporučena dávka 505-555 g granulí Puppy. Pravděpodobně mu bude k zdárnému vývoji toto množství stačit. Není dobré štěně překrmovat. U pětiměsíčního štěněte to bude takto: Pokud bude mít v dospělosti 37 kg, je doporučena dávka 505-555 g granulí Puppy, pokud bude mít v dospělosti 55 kg, už by se mu mělo začít dávat krmivo Junior v dávce 610-665 g. Pro 5měs. štěně psa, jehož hmotnost je v dospělosti 75 kg je doporučena dávka 825-875 g granulí Junior.

Fitmin

Dobrý den, mohli by jste mi prosím zaslat vzorky fitmin medium puppy a fitmin medium performance. Předem moc děkuji

kateřina

2012-12-12 08:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud chcete vzorky, musíte napsat svoji adresu, tady adresu, na kterou lze vzorky poslat. Můžete ale o vzorky požádat rovnou na adrese krenkova@dibaq.cz.

Fitmin

Dobrý den, Máme 4 měsíčního stafordšírského bulteriér krmíme ho Pro plan puppy měli bychom zájem přejít k jiné značce. Máme dotaz jestli zasíláte vzorky . Aby jsme zkusili jestli to bude jíst jiné granule vaší značku. Děkujeme předem

Racká

2012-12-11 07:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Stafordšírský bulteriér je středně velké plemeno psa, proto by měl dostávat krmivo řady Medium. Jsou-li mu 4 měsíce, pak variantu Puppy a od pěti měsíců Maintenance, případně v kombinaci s Performance při větší fyzické nebo psychické zátěži. O vzorky těchto krmiv si můžete napsat na krenkova@dibaq.cz.

Fitmin

Dobrý den, poslala jsem Vám dotaz Dobrý den, máme labradorku, v červnu měla 2 roky, doposud měla Belcando active, chci zkusit změnu. Jaký druh mám zkusit od Vás ? Doporučili jste mi Fitmin Maxi Maintenance. Napište mi prosím ještě, kolik by měla být denní dávka? Má cca. 30 kg. Děkuji

Lenka

2012-12-09 05:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji téměř naplnit hrnek o objemu 1000 ml (neměl by být plný po okraj). Hmotnost granulí může být asi 400 až 420 g. U velkých psů dávkování normálně začíná na hmotnosti 35 kg a rovná se 445 g. Na každého psa o 5 kg těžšího pak připadá dávka zhruba o 50 g vyšší. Jsou to ale jen hrubé odhady, rozhoduje kondice psa. Vaše fenka je asi menšího vzrůstu, přesto ale doporučuji řadu Maxi, protože labradoři mívají sklony k tloustnutí a obecně jsou plemenem více náchylným k nemocem kloubů, resp. k dysplazii kyčelního kloubu.

Fitmin

Dobrý den, na jaře budu mít štěňátko čivavy. Na vašich stránkách krásně vysvětlujete složení a kvalitu krmení. Takže bych se rozhodla vyzkoušet krmení Fitmin i cena je pro mě příznivá. Jenže pár lidí mi řeklo že Fitmin je ,,jen" premium a že to není nic moc. Ale podle vašich stránek bych řekla že je plnohodnotné. A prosím myslíte že jsou jiné krmné nároky na určitá plemena jako čivky, jezevčík atd..(granule pro to či ono plemeno) . Já osobně si myslím, že je to tahání peněz z lidí buď je pejsek malý, střední atd... .ale zase nerada bych se pletla. Takže shrnuto může být Fitmin plnohodnotným, celoživotním krmením. Děkuji za odpověď. ps: mohu si pak napsat o vzoreček až budeme mít štěndo doma?

Jana

2012-12-09 08:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmiva chovatelské řady Fitmin jsou plnohodnotná pro daný druh psa a jeho aktivity. To mohu zaručit, bylo to mnohokrát ověřeno experiměntálně i v praxi. Nároky psů malých, středních a velkých jsou trochu rozdílné a s tím receptury počítají. není to jen o velikosti a tvaru granulí. Existují i mírné rozdíly mezi pořadavky některých skupin plemen psů, rozdíly mohou být mezi psy společenskými, loveckými, nebo saňovými. Rozdíly mohou být i krajové nebo podle oblasti původu psa, ale jsou to rozdíly tak malé, že firmám se nevyplatí pro některá plemena psů vytvářet samostatné receptury a množit tak výrobky už tak dost širokého portfólia, které většina firem má. Takže shrnuto: krmiva Fitmin mohou být využívána celoživotně, jsou plnohodnotná.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych poprosit jestli by jste mohli ke každému typu granulí v nabídce produktů přidat tabulku krmných dávek, vím že je orientační, ale nikde na netu se to nedá najít. Všude jsem našla jen tuto hlášku :: Doporučená denní dávka je uvedena v tabulce:: a tabulka nikde :-) Děkuji moc jde mi o zhruba propočítání měsíční spotřeby granulí. S pozdravem Jana

Jana

2012-12-08 11:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
U krmiv řady Fitmin Mini, Medium a Maxi tyto informace všude jsou jak podle dávkování pomocí hrnků, tak v gramech. Nejsou ale asi všude propojené. U krmiv Solution a For Life zatím tyto informace nejsou. Požádám marketing, aby tyto informace na stránky byly doplněny.

Fitmin

Dobrý den, máme labradorku, v červnu měla 2 roky, doposud měla Belcando active, chci zkusit změnu. Jaký druh mám zkusit od Vás ?

Lenka

2012-12-05 06:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro psy plemene labrador se hodí krmivo Fitmin Maxi. Pak ale bude záležet na aktivitě psa, resp. feny. Lze předpokládat, že s ní nebudete denně vrcholově sportovat, pak doporučuji variantu Maintenance. Kdyby přece měla mít nějakou dobu větší fyzickou nebo psychickou zátěž, pak jí můžete přidávat k Maintenace krmivo Performance. Já ale předpokládám, že budete mít spíše opačný problém, tedy uchránit fenu od tloustnutí. Pak doporučuji přidávat krmivo Light. Začněte s přidáváním Maintenace k Belcandu active. Až bude fena převedena na Maintenance, alespoň měsíc počkejte, jak se krmivo projeví na její kondici. Pokud kondice bude vyhovovat, pak není nutné k Maintenance nic přidávat. Krmiva chovateslké řady Fitmin mají tu výhodu, že je lze u většiny psů i poměrně rychle, bez přechodného období, měnit. To tedy znamená, že z Maintenance můžete během jednoho dne přejít na Light a nic by se nemělo stát. Některý pes ale může na tu změnu zareagovat. Tohle je nutné vyzkoušet, nedá se to předvídat.

Fitmin

Dobrý den, prosím o zaslání vzorečků granulí, mám kocourka(1,5roku-kastrovaný) a kočičku(2,5 roku) Ragdoll, vyzkoušela jsem hodně značek granulí, ale jen tak něco nejedí. Předem děkuji za odpověď.

Adéla

2012-12-05 11:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kočky jsou obecně mnohem vybíravější než psi. Psům se dá dlouhodobě jeden druh krmiva do misky a on ho hned sežere, tedy většinou. Kočka je úplně jiná, má ráda, když si může vybírat a když i třeba jedno krmivo žere delší dobu, tak třeba za měsíc už jí chutná krmivo jiné. Je i náročnější na kvalitu vody a třeba i přídavky něčeho zeleného, což jí dodá vitamíny. Ty kočky, které mají kdykoliv přístup ven, si většinou samy dokáží poradit, sem tam chytnou myšku, nebo si usměrní trávení sežráním několika listů trávy. Horší to mají kočky, které pobývají stále doma. Pro psy máme kompletní krmiva, která mohou být opravdu kompletní, co dse týče potřeby živin, po celý jejich život, kočky potřebují občas změnu. Pokud chcete vzorky krmiva, musíte napsat i adresu, na kterou chcete vzorky poslat. Pokud ji nechcete zveřejnit, pošlete požadavek a svoji adresu na email: krenkova@dibaq.cz.

Fitmin

dobry den kdyz chodim ven vecer tak ji nejde videt premyslim o sviticim obojku ktery poradite ,daji se u nas sehnah ovcaske pistaly a ovcacske hole, dalsi problem zatim chodime na pole behat jeji 6 mesicu problem je v tom jakmile ji pustim bez voditka na volno mam problem aby prisla ke me dela si co chce jak ji to mam odnaucit poradite jakmile beha na volno najednou se zastavi zbistri a bezi jak o zavot jakmile na ni zapiskam tak se zastavi vratise kousek odeme a pak bezi zase dal jak ji mam naucit aby pribehla ke me azustala u me a pak kdyz ji treba reknu vlno aby se mohla rozbehnou a pak na povel ke me pribehla ke me a zustalame

petr

2012-12-04 07:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Svítící obojky existují. levnější jsou obojky, nebo speciální pásky kolem krku, nebo hrudníku, které jsou reflexní a odrážejí světlo. Dobré je to u dvojbarevných psů, když jsou bílí a černí, bílá probleskuje i ve tmě, proto je třeba border kolie černobílá. Ovčáci vidí z dálky, jak se mihotá bílý konez ocasu a když se pes k nim obrátí, prosvitně bílá kolem krku a na nose. Říká se tomu irské zbarvení. Ovčácké hole prodává firma Agrotranz, nebo Ketris, případně AgroKonzulta. Píšťalky se občas prodávají na akcích pasení. Jsou různé typy, bakelitové, kovové i platinové, ceny jsou od 50 Kč po 5000 Kč. Co se týče výcviku přivolání, chození u nohy a podobné záležitosti, to by bylo na dlouhé povídání. Možná by bylo dobré přihlásit se na nějaký cvičák. Je to i dlouhodobější záležitost, hned se to nenaučí. Jde o to volat psa ve správnou dobu, odměňovat, nenechat ho běhat moc daleko, chodit s ním u nohy bez vodítka, být důsledný v přivolání až těsně k člověku, naučit ho delší dobu ležet a podobně. Chce to trpělivost, opakování, vracení k naučenému, ale hlavně vědět jak. Existují na to knihy, metodické příručky, ale nejlépe se člověk učí praxí a od někoho, když to vidí.

Eliška

Dobrý den, již v minulosti jsem se na Vás obrátila o pomoc a i nyní bych chtěla poraditt. Jedná se mi o výrobky zn. Fitmin Senzitive. Mám osmiletou fenku FB, která má vážné onemocnění slinivky, tzv. EPI. Již cca šestým rokem, po několika marných pokusech vybrat pro ni tu správnou stravu, jsme na radu známých začali krmit Senzitivkou. To bylo konečně vhodné krmivo, které jí sedlo, ikdyž s podpůrnou přílohou vepřové slinivky, kterou MUSÍ dostat po každém jídle. Tablety se nám vůbec neosvědčily. Kdo se s tímto onemocněním setkal, ví o čem píši. Jenže, nyní jsme chtěli doplnit zásobu granulí a  bylo nám sděleno prodejcem, že snad už klasická Senzitive se už nevyrábí a místo ní jste vyvynuli nové, vylepšené složení - Fitmin Dog Solution v různých příchutích.my jsme koupili Lamb-Rice. Jenže fena toto krmivo už dva dny odmítá. Nevím, zda mám jen počkat a vydržet až si zvykne na novou stravu. Můžete mi poradit v čem a zda je toto složení pro ni vhodné ?Děkuji za Vaši odpověď. Z.Štěpánová

Zdeňka

2012-11-30 01:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Je to pravda, Sensitive už se nevyrábí. Bylo nahrazeno třemi typy Solution. Je to jiné krmivo s jinou recepturou. Možná některému psovi méně chutnají, možná si na ně musí zvykat. Vždy platí, že zvykání by mělo probíhat několik dnů, kdy se obě krmiva míchají. Zkuste vydržet, pes o hladu určitě dlouho nezůstane.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych vás tímto poprosit o radu... Máme 4měsíční štěně kříženečka (border kolie a retrívra). Máme problém s výběrem granulí. Původní majitelé krmili Pedigree junior, ty vím, že nejsou zrovna nejlepší... já jsem začala dávat Brit premium, ale bohužel mi je nechce pejsek žrát. Čeká i 1,5 -2 dny, než mu dám nudle, nebo jakékoliv jiné jídlo kromě zmíněných granulí... chtěla bych vyzkoušet krmivo Fitmin jelikož jsem se o něm dost dočetla a finančně vychází velice příznivě... nikde poblíž jej neprodávají "na váhu" abych jej vyzkoušela. Je možné poprosit o vzorek tohoto krmiva? Moc děkuji za informaci. Kristýna

Kristýna

2012-11-27 02:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vzorek samozřejmě dostat můžete. Jen je třeba nahlásit Vaši adresu na krenkova@dibaq.cz a napsat jakou variantu vzorku krmiva chcete poslat. Pro 4měsíční štěně středně velkého psa je určeno krmivo Fitmin Medium Puppy. Míchání dvou systémů krmení není vhodné také právě proto, že pak pes odmítá granule. Dlouhodobější krmení granulemi je však pro psa výhodné z pohledu vyváženého příjmu živin. Pokud méně zkušený chovatel psa volí pestrou domácí stravu složenou z masa na jedné straně a uhlohydrátů, např. nudlí, na straně druhé, může to mít po delší době na psa špatný vliv, ať již na jeho kondici, nebo i zdraví.

Fitmin

Dobry den, kupujem krmivo Fitmin medium Performance vyse dva roky(pes Jaghterrier 3- rocny zatial s nim nema problem) a chcem sa opytat, ci môzem pre spestrenie stravy psa striedat krmivo Fitmin FOR LIFE Adult all Breeds, alebo Fitmin Solution - poradte ktory druh. Prosim o Vase vyjadrenie a nazor. Ďakujem Prochazka Vas clen klubu.

Anonym

2012-11-25 12:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Chovatelská premiová řada Fitmin je záměrně sestavena tak, aby bylo možné krmiva vzájemně bez omezení kombinovat a tak si vytvářet vlastní recepturu podle momentálního stavu psa, jeho kondice a toho, co chcete dosáhnout. Rozdíly v krmivech jsou v této řadě dány hlavně poměrem jednotlivých komponentů. Surovinové složení výrobků v dané skupině tedy zabezpečuje bezproblémový přechod z jednoho krmiva na druhé. Řada For Life je alternativou k chovatelské řadě v tom, že jsou do receptury zakomponována i jiná krmiva. Kombinovat krmivo For Life s krmivy chovatelské řady můžete, ale již ne tak jednoduše, a hlavně ne jak se Vám zamane podle momentální aktivitě psa. Jinými slovy: volba kombinace by měla být dlouhodobější, tedy není doporučeno rychlé střídání jednoho krmiva za druhé. Řada Solution má zase úplně jiný charakter. Jsou tam krmiva, která ne sebe vůbec nenavazují. Jsou vytvořena proto, aby s nimi bylo možné krmit psy, kterým krmiva chovatelské řady, nebo řady For Life z nějakého důvodu nesedí, resp. mají alergii na nějakou jejich složku. Míchání krmiv chovatelské řady, nebo řady For Life, s krmivy řady Solution je tudíž bezúčelné, neboli zbytečné. Pokud tedy chcete míchat, ne střídat, krmivo Fitmin FOR LIFE Adult all Breeds s krmivy chovatelské řady, doporučuji volit kombinaci Medium Performance s Maintenance podle aktivity a kondice psa. Výživová hodnota krmiva Fitmin FOR LIFE Adult all Breeds je někde mezi krmivy Performance a Maintenance, a to jak v obsahu dusíkatých látek, tak tuku.

Fitmin

Dobrý den, mam dotaz ohledně sponzoringu. Mohl byste prosím zanechat e-mail na koho se obrátit?Děkuji Pohunek

Anonym

2012-11-24 06:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Sponzoring má na starosti Karolína Křenková. Její email je krenkova@dibaq.cz. Můžete se obrátit i na Ing. Tamaru Šimkovou (simkova@dibaq.cz).

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych poprosit o sestavení krmné dávky pro klisnu ČT,19 let, tak 500Kg, pastevní odchov(neomezené množství sena),rekreačně ježděná(4-5x tydně),nyní po kolice. Děkuji Dubnová

Naďa

2012-11-24 04:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Denní krmná dávka může být sestavena např. z cca 10 kg sena, 2 kg jádra ( oves) a např. z 100 g min-vit doplňku Fitmin MULTI. Nebo, pro staršího koně je vhodným krmivem extrudovaná směs Fitmin COMPLETE. Pak stačí přidávak k senu jen 1,5 kg denně, a koník v uvedené dávce dostane i všechny důležité minerální látky a vitamíny.

Fitmin

mam 5 mesicni fenku border colie a pouzivam fitminpurpy a chci sezeptat musim ji davat jeste nejake doplnujici vitaminy na oci i klouby chci az bude mit 15 mesicu ji uchovnit atake chci aby byxla zdrava muze te mi napsat ty vitaminy dekuji bartonek

petr

2012-11-20 04:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmiva Fitmin jsou kompletní a vyvážené z pohledu všech živin, vitaminů a jiných specificky účinných látek. Navíc kvalita krmiv Fitmin je dlouhodobě testována především právě u border kolií. Nemusíte mít obavy, bez jakýchkoliv přídavků se štěně i dospělý pes obejde. Ty se štěňatům, nebo dospělým psům přidávají pouze když mají dědičné dispozice, nebo když začnou mít nějaké problémy s klouby, srstí, trávením a podobně.

Fitmin

jak se stat clenem fitmin clubu azaroven aby mi chodil magazin

petr

2012-11-20 04:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kdaž si otevřete web stránky www.fitmin.cz a kliknete v horní liště na Klub Fitmin. Úplně dole je registrace. Můžete také přímo napsat na krenkova@dibaq.cz.

Fitmin

Dobrý den , na fauna.cz jsem četl , že po solutionu světlí psi a nejen světlí - dost reznou, můžete mi odpovědět proč do granulí-solution přidáváte takové množství vit. A  ??? a ještě dotaz, píšete . že je to unikátní krmivo na alergie a tak se ptám , proč třeba do králíka s rýží nedáváte kvalitní rýži , ale jen nějaké smetky z podlahy apod ? to jsem se tam také dočetl , Můžete to uvést na pravou míru ? Pak mám ještě dotaz , jak je to z tuky , jsou to živočišné tuky , nebo rostlinné - sluneč. řepkový a jiné ? Myslím že unikátní krmivo , by mělo mít složení a suroviny v potravinářské kvalitě , máte krásné stříbrné pytle , proč raději nezvednete cenu - nevím - třeba o 20 Kč / malý pytel / a nedáte do granulí kvalitní rýži a jiné kvalitní ingredience ? Děkuji za pravdivé odpovědi a jsem přesvědčený , že spousta chovatelů si raději pár korun doplatí na kval. suroviny . Děkuji Koudy

Koudelka

2012-11-20 03:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Z Vašeho dopisu je patrné, že podléháte informacím typu Jedna paní povídala. Já jsem kdysi dost sledoval diskuze na internetu a snažil jsem se i do nich přispívat. Trpělivě jsem vysvětloval jak to je a snažil se mírnit emoce. Zjistil jsem však, že to nikam nevede, dost často jsem se setkal i s tím, že šlo o pomluvy, nebo provokace, případně nastrčenou konkurenci. Na www.fauna.sz jsem se podíval, do vyhledávače na těch stránkách jsem dokonce zadal slova, pomocí kterých bych se ke zmíněnému příspěvku mohl dostat, ale nic jsem nenašel. Pokusím se Vám na příval Vašich otázek odpovědět. Předně není to krmivo na alergie. Je to alternativa pro ty psy, kteří trpí potravní alergií např. na drůbeží maso, nebo nějakou obilovinu. Majitel psa si tedy může vybrat z krmiv, které některou alergenní složku neobsahují. O vitaminu A a jeho provitaminu beta-karotenu a jejich účinku na zbarvení srsti se už mnohokrát psalo, je na to i mnoho výzkumných prací, které zdaleka nejsou ve shodě. Většinou se vliv vitaminu A a beta-karotenu na změnu ve zbarvení srsti nepotvrdil, pokud nedošlo k předávkování. Většina změn v kvalitě a zbarvení srsti je způsobena dědičnými dispozicemi, roční dobou, línáním, teprve až pak druhem krmiva a výživou. JAk jste přišel na to, že se do krmiv pro psy nedává kvalitní rýže, že jsou to nějaké smetky z podlahy. Dovedete si představit, kolik krmiva se vyrábí a jak velká by musela být podlaha, aby se z ní mohlo tolik krmiva smést a použít do granulí? Já tedy ne. Ale vážněji. Asi Vás zmátlo to, že se ve složní uvádí rýže zlomková (33 %). Jde skutečně o rýži, která obsahuje zlomky. Uvědote si ale, že úplně nejdražší a nejkvalitnější potravinářská rýže může dle normy obsahovat 5 %, konzumní až 25 %. Všechny druhy jsou stejně hodnotné, se snižující se kvalitou jsou jen méně vzhledné - ale levnější. Víte kolik by muselo stát granulované krmivo pro psy, kdyby se do něj přidávala rýže potravinářských parametrů. I do potravin, kde zrna viděl nejsou, se přidává rýže s vyšším podílem zlomků (40 %). V krmivech Fitmin jsou převážně živočišné tuky. Lépe řečeno, přidávají se jen živočišné tuky. I rostlinné tuky jsou obsaženy, např. ze lněného semínka, které obsahuje látky významně podporující trávení. Kvalita krmiv Fitmin je pečlivě a pravidelně sledována vnitřní i vnější kontrolu, takže je téměř vyloučeno, aby došlo k předávkování, nebo k překročení povolených limitů obsahů jednotlivých živin a specifických látek. V laboratoři jsou denně kontrolovány pomocí sofistikovaného zařízení NIRS každé šarže krmiv, nová krmiva jsou testována u psů plemene BOC vlasní chovatelské stanice i u psů jiných plemen v chovatelských stanicích, které s firmou spolupracují. Všichni psi z chovatelské stanice Fitmin jsou dlouhodobě krmivy značky Fitmin krmeni a kdykoliv se vyskytne nějaký problém v distribuční síti, tedy když je nějaké krmivo reklamováno, tak je u těchto psů tzv. biologicky odzkoušeno. Většinou se pak ukáže, že problém byl jinde než v kvalitě krmiva (časte v psovi majitele, který krmivo reklamoval).

Fitmin

Dobrý den, máme 2,5letého valacha pony x paint (cca 140cm hůlkou) a chodí cca dva měsíce pod sedlem ve velmi lehké zátěži, tak 3-4týdně na cca 30-50min, je ustájen venku, má přístřešek. Dostává pouze hobby granule a seno, plánuji o zvýšení dávky granulí a případně pořízení doplňkové směsi vitamínů či minerálií, protože se mi zdá, že je tzv. bez šťávy, chybí mu jiskra (odčervený je). V zásadě bych chtěla poradit jak by mělo vypadat optimální složení denní krmné dávky. Děkuji.

Miroslava

2012-11-19 10:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 2,5 starého koně o hmotnosti cca 380 kg, v lehké pracovní zátěži, může být denní krmné dávka sestavena např. z cca 8 kg lučního sena a 1,5 kg granulované směsi Fitmin SPORT. V této dávce dostane všechny důležité živiny i dostatek energie ( cca 70 MJ) pro lehkou práci. Nebo můžete dávku sestavit ze cca 8 kg sena, 1,25 jadrného krmiva ( ovsa) a vhodného min-vit doplňku, např. 60 g Fitmin MULTI. Společně se solným lizem jsou opět zajištěny všechny živiny. Pro optimální dávku musíte počítat s obsahem živin v hobby granulích a chybějící látky dodat vhodným doplňkem. Bez znalosti tohoto složení, ale nemohu vhodný doplněk doporučit.

Fitmin

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně krmiva fitmin, Mám pejska ( matka = pitbull + rotvajler a otec kanárská doga ), což znamená že předpokládám váhu 40 až 50 kg. je z tohoto pohledu vhodnější krmivo pro štěňátka obřích plemen, nebo spíše to medium. Pejskovi jsou 3 měsíce a neni nějak výkonostně zatěžována a je take línější ráda si poleží. dále bych se rád zeptal na škytání. přijde mi že často škytá a to dostává krmení v menších porcích a častěji, takže by k napínání bránice nemělo docházet. za odpovědi předem velice děkuji Fottr

tomáš

2012-11-19 09:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jednoznačně doporučuji krmivo pro velká plemena, tedy s označení Maxi. Zatím mu dávejte Puppy, v pěti měsících věku přejděte na Junior. Škytání je přirozený jev, někdo škytá více, jiný méně. Není to také trvalá záležitost, najednou může štěně přestat ze dne na den. Škytání je odlišné od krkání, nebo dávení, které může způsobit nebo ovlivnit hltání potravy. Spíše bych se zaměřil na to, jestli štěně nemá škrkavky. To se občas škytáním projevuje. Doporučuji co nejdříve odčervit, případně ihned navštívit veterináře, ať štěně prohlédne.

Fitmin

dobrý den, mám 3letého jacka russela. ale s šíleným zápachem z tlamky. nevím co s tím, zuby si čistit nechce nechat. slyšela jsem o přípravku, co se dává do psího jídla a nějakou cestou, asi krví se dokáže dostat do tlamičky a zápach eliminovat. bohužel jsem ztratila adresu na jejich stránky. tak jestli mi neporddíte. děkuji, Lenka

Lenka

2012-11-16 12:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
U psů může zápach z tlamy ovlivnit mnoho faktorů, od dědičných dispozic počínaje, přes různá onemocnění, až po zkažené zuby konče. Pokud psovi nemůžete čistit zuby, což třeba my také doma neděláme, pak je dobré jim dát ke žvýkání různé žvýkací kosti (ať již přírodní, nebo umělé). Zápach dokáže na sebe navázat juka, která se do některých krmiv přidává. Je ale určena ke snížení zápachu z výkalů. Existuje také přípravek, resp. tekutina, která se přidává do pitní vody a má působit proti zubnímu plakua zubnímu kameni, a tedy by také měla snížit zápach z tlamy, pokud je těmito fenomeny způsoben. Jedne takový přípravek má označení VET AQUADENT. Je to ochucený roztok, který se dává do pitné vody. Obsahuje účinné látky chlorhexidín a xylitol. Já s tímto přípravkem ale zkušenosti nemám.

Fitmin