VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 24 25 26 27 28 29 30 ... 55 ... 82 ... 109
DOBRÝ DEN. MÁME LABLADORA A ZDÁ SE NÁM ŽE MU HODNĚ PADAJÍ CHLUPY. POMUŽE MU NĚJAKÁ VÝŽIVA

vlastimil

2013-06-27 02:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Línání je přirozený proces. Některému pejskovi padají chlupy více, jinému méně. Částečně se línání dá ovlivnit přídavkem Fitmin SRST, který vyživuje kůži a  přispívá k její lepší obnově, a tedy i obnově chlupů. Na každého psa přípravek může působit jinak, jeden rychleji vylíná, jiný línání pozdrží a vylíná až když přípravek přestanete podávat. Doporučuje se přípravek podávat zhruba 2 měsíce a pak alespoň na půl roku přestat.

Fitmin

d.d., náš kluk ve 22 měsících váží 27, prosím o radu aby přibral na těle 2-3 kila, od mala krmíme Bozitou, momentálně Robur Aktiv sensitiv příjemný den

Chaloupka

2013-06-27 10:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zkuste najít krmivo, které by mělo více proteinu a tuku, případně můžete psovi ke stávajícímu krmivu přilešit zalitím hustým hovězím, nebo drůbežím vývarem. Nevím, kolikrát denně krmíte, ale pro zvýšení hmotnosti se doporučuje krmit jen jednou denně.

Fitmin

Dobrý den, potřebovala bych poradit s krmením mých dvou fen NO. Starší (13let) je kardiak, občas trpí průjmy a hubne. Také má hodně obroušené zuby téměř až k dásním. Mohli bysze mi doporučit vhodné krmivo případně jaké doplňky výživy přiadávat?Mladší fena (6let) je alergická na pšenici, kukuřici a soju.Čím ji mám krmit ev. jaké doplňky. Předem děkuji.

Šebová

2013-06-26 09:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V každém případě je třeba krmit granule předem máčené, aby se zuby dále neobrušovaly. Z portfólia Fitmin doporučuji krmit MAxi Senior pro starší fenu a pro tu mladší Solution Salmon & Potato, nebo Lamb & Rice, nebo Rabbit & Rice - můžete si vybrat. Když bude mít fena průjem, dejte jí do žrádla pilulku živočišného uhlí (případně můžete pilulku rozpustit ve vodě). Pro zastavení průjmu je také dobré granule na jeden až dva dny nedávat a místo nich psovi nabídnout rýžový šlem (rozvařenou rýži). JAko doplněk stravy doporučuji krátkodobě Fitmin Vitaregen, případně při zažívacích potížích Fitmin Gastro.

Fitmin

Dobrý den pane inženýre ,prosím o radu. Máme dvouletého stafordího kluka a jezdíme s ním na výstavy. Má 27kg. Netrpí nechutenstvím, ale někdy mu do granulí musím přidat třeba kousek sýra, aby je snědl všechny(dáváme podle doporučení výrobce). Je uchovněn a dle rozhodčích krásný,ale všichni včetně chovatelky, od které ho máme tvrdí,že by měl zmohutnět. předpoklady po rodičích má. Krmíme ho Bozitou. Je Fitmin lepší?Začala jsem mu zatím vařit rýži a kuřata, jelikož jsem vyčetla,že má rýže pro psa velkou výživovou hodnotu, ale nejsem si jistá zda nepotřebuje spíš něco na osvalení. Máme rodinný dům se zahradou a tak je v pohybu nedržíme ho v kotci a ani to nemáme v úmyslu. Zdravotně,včetně kloubů je na tom výborně. Předem děkuji za nějakou radu. To je on: http://melounkennel.webnode.cz/products/dreamer-meloun/

Ivana

2013-06-26 11:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Hezký pes a má pro mne velmi sympatické jméno. Mým nejoblíbenějším psem byl totiž DREAMER. Místo sýra bych mu na dochucení nalil na granule trochu hovězího vývaru. To pak zhltne krmivo velmi rychle. Není ale dobré kombinovat granule s dalšími přídavky, jako třeba rýží, i když rýže je dobré krmivo. Správně kombinujete rýži a kuřata. Krmná dávka by však měla být vyvážená. Mám zkušenostio, že z toho, co je doma, je jen velmi obtížné pro laika vyváženou dávku sestavit. Krmná dávka obsažená v granulích totiž zdaleka neobsahuje jen bílkovinnou a uhlohydrátovou (chcete-li maso a rýži) složku. Samozřejmě existují granulovaná krmiva obsahující rýži a ne kukuřici nebo pšenici. I Fitmin taková krmiva nabízí v řadě SOLUTION. Napsala jste, že krmíte Bozitou, ale i značka Bozita má několik variant krmiva. V jejich nabídce je krmivo pro aktivní psy i pro obézní. Nedovoluji si tvrdit, že značka Bozita je horší nebo lepší než Fitmin, protože krmivo Bozita nemám odzkoušené. Nedovoluji si ani porovnávat švědskou a českou kvalitu. Mohu jen posuzovat složení krmiv, cenu, sortiment, tradici u nás, zkušenosti s krmivem a zde mi v celém komplexu Fitmin vychází lépe.

Fitmin

Máme problém s 20letou kastrovanou kočkou, bílé barvy, která nebyla nikdy nemocná, ale teď cca 3roky si škrábe konce uší dokrve. Vyzkoušeli jsme snad všechny možné a nemožné rady a přesto se to neustále horší. Máme návrh na kupírování uší, ale protože je jí hodně roků, máme obavy z narkozy. Poraďte prosím! Děkuji

iva

2013-06-25 07:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Narkózu doporučuji neriskovat. Navrhuji použít límec. Kočka si na něj brzy zvykne a ke škrábání uší se nedostane. Límec by měl mít v ordinaci snad každý veterinář. Nedávno jsem v televizi viděl nový typ límce v podobě širokého (objemného, ale lehkého) obojku. Byl sice určen pro psa, ale snad by se dal sehnat, nebo vyrobit, i pro kočku.

Fitmin

prosim o sdeleni mam fenku krizence pichame inzulin ma stale prujem mastnou stolici a kdyz prdi tak ji taky mastnota vychazi z konecniku i kdyz krmime dietou prosim o radu co ji davat aby se zpravila je moc hubena na to co sni a stale chodi na stolici a nema zadnou energii dekuji za odpoved

jana

2013-06-24 03:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Průjem je nutné zastavit. Celková skleslost je u průjmů běžná. Doporučuji podávat zhruba 3 dny jen rýžový šlem (rozvařenou rýži) a pak postupně přidávat dietní krmivo doporučené veterinářem, případně pro doplnění vitamínů nastrouhanou mkkvičku. Není nutné aby fenka zvýšila svoji hmotnost, důležité však je, aby dostala jiskru, tedy aby byla veselejší a pohyblivější. Pokud se podaří průjem zastavit, z větší části bude vyhráno.

Fitmin

Mám problém s fenkou. Je po štenatech budou jim tri týdny a po otrave. Neustále na nas vrcí a cení zuby co s ní?

Eva

2013-06-23 11:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro fenu je toto období velmi náročné, zvláště když prodělala nějaký stres, natož po otravě. Doporučuji se jí nesnažit nějak ovlivňovat. Berte to jako normální záležitost, nějak zvlášť se jí nevšímejte. Pokud Vás nechá, tak si hrajte se štěňaty, sicializujte je. Mluvte na ni klidným hlasem. Můžete také nechat zapnuté radio, ale docela tiše. Je třeba aliminovat strach a napětí feny. Pokud by bylo absolutní ticho, fena by stále hledala odkud se vynoří potenciální nebezpečí pro její štěňata. Většinou takové chování po několika dnech až týdnech vymizí. Stejně jako u lidí je kritické období pro regeneraci 6 týdnů.

Fitmin

Dobry den, mam doma jack russell teriera a krmil jsem ho Fitmin mini puppy, coz je do 10 ti mesicu a preve ted ji je 10 mesicu. Potreboval bych radu, ktere granulky mam koupit ted. Dekuji

Lukas

2013-06-22 11:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Logicky byste měl pokračovat v chovatelské řadě Fitmin Mini. Protože plemeno jack russell terier je vysoce aktivní, je třeba ho krmit dle jeho aktivity. V době, kdy bude v plném tréninku s vysokým výkonem by měl dostávat Performance, v době klidu Maintenance. Obě krmiva lze bez problémů kombinovat, tudíž máte k dispozici velkou škálu možností dávkování. Zkuste tedy vždy odhadnout míru zátěže psa a podle toho mu granule dávkovat. Protože nové pytle Fitmin jsou opatřeny zdrhovadlem, lze koupit oba druhy granulí bez obavy z toho, že by se mohly kazit. Je však i tak nutné dodržovat hlavní zásady, tedy nenechat pytel s granulemi na slunci, skladovat v suché a nejlépe i v chladné místnosti. Zamezit jakékoliv kontaminaci krmiva. podávat suché. Pokud budete granule máčet, tak zbytek po krmení vyhodit.

Fitmin

Dobrý den, mám 10timěsíční fenku čínského chocholatého psa-labutěnku a už asi 2 týdny pozoruji, že moc málo pije. Vodu má stále čerstvou, někdy se nenapije za celý den vůbec. I když jsou teď abnormální vedra, schválně s ní chodím ven a po příchodu si jen lehne na chladnější podložku a odpočívá aniž by se napila. Jíst jí dávám granule a kousek rohlíku ale pořád nic. Prosím, poraďte, jak ji donutit k pití. Děkuji.

Milana

2013-06-19 09:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Množství vodym kterou pes spotřebuje, je lépe kontrolovat podle jejího úbytku v misce změřením. Je to spolehlivější než pouhým pozorováním. Je opravdu divné, že by fenka nic nevypila. Určitě to nemůže trvat dlouho. Voda by se měla vyměňovat, ale před tím, než se psovi podá, by se měla nechat několik minut odstát, aby vyprchaly případné, psovi nepříjemné, pachy. Voda z vodovodu je někdy chlorovaná a tak psovi kolikrát lépe chutná voda z louže, než úplně čistá z misky naplněné vodou z vodovodního kohoutku. Naši psi pijí na povel. Máme pro to speciální povel: Na napij se! Funguje to. Učili jsme to ihned po výkonu psa, když byl udýchaný. Jenom jsme pojmenovali co dělá.

Fitmin

dobrý den, rád bych se zeptal na správné dávkování pro 2 měsíční štěně moskevského strážního psa, který váží cca 9 kg. Jedná se o granule fitmin maxi puppy

luděk

2013-06-14 05:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dávky Maxi Puppy věk štěněte / měs. 2 3 4 5 dávka g 450 560 615 -Junior Maxi dávka hrnků 1000 ml 1 1 1/4 1 1/2 Junior Maxi Dávky Maxi Junior věk štěněte / měs. 5 7 9 12 15 18 dávka g 690 705 685 660 655 Adult Maxi dávka hrnků 1 1/2 1 3/4 1 1/2 1 1/2 1 1/2 Adult Maxi Dodatek: Při zpětné kontrole zobrazení odpovědi jsem zjistil, že se tabulka zcvrkne. Lze to aler pochopit. Nejdříve se zobrazí jednotlivé měsíce, k nim pak dávka v gramech a nakonec dávka počítaná na hrnky o objemu jeden litr. Až bude štěněti 5 měsíců, začněte krmit Maxi Junior. Opět je tam doporučené dávkování. Návod je obecný, může se lišit mezi jednotlivci, ale i u jednoho štěněte podle jeho momentálního stavu. Tot dávkování je pro psa o průměrné hmotnosti v dospělosti 55 kg. Feny mohou dostávat až o 10 % krmiva méně. Já osobně se na tohle doporučené dávkování nespoléhám a  odhaduji dávku podle chování a kondice štěněte. Pokud dostává do misky jen zhruba to, co by mohlo spořádat než zvedne od krmení hlavu, tak to úplně stačí. V tu chvíli mu misku odeberu a další krmivo dostane až za půl dne. Krmíme nejméně 3x denně, ale ne častěji než 5x. Je zajímavé, že dávky se nezvyšují kontinuálně s věkem psa, což by se dalo předpokládat. Zvláště je to patrné u štěňat zhruba ve věku 6-9 měsíců. To se dávky u těchto velkých psů omezují, aby nedocházelo k nadváze. Zvláště dlouživé kosti (nohy) rostou překotněji, než ostatní. V tu dobu je také kromě omezení dávky krmiva nutné omezit i jiné zátěže kostry, např. skoky, dlouhé běhy a podobně.

Fitmin

Dobrý den. Prosím o radu. Měla jsem fenku a psa cane corso. Před měsícem mi umřel pejsek a fenka hrozně truchlí. Do nedávna mi skoro vůbec nežrala, naštěstí už do ní alespoň konzervu dostanu. Pořád jen spí a polehává. Koupila jsem tedy štěně stejné rasy, ale ona si ho moc nevšímá a spíše ho od sebe odhání. Prosím poraďte co dělat, jak jí rozveselit?

H.Kortová

2013-06-11 08:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Tato záležitost je velmi individuální. Někteří psi ztrátu blízkého kamaráda nebo svého pána jen velmi těžce nesou. Zapomínání občas trvá hodně dlouho. Popispovány jsou i případy, kdy pes nad ztrátou svého pána umřel. Jde o to vydržet, tedy aby fenka přijímala potravu. Klidně jí dávekte i čerstvé maso. Jde o to, aby se dostala do kondice. POo nějaké době by se měla vrátit do normálu mysl. I na to štěně si časem zvykne a bude ho mít ráda.

Fitmin

Dobry den mam pejska krizence ma cukrovku pichame inzulin stale hubne a ma neustaly hlad ji kazdou hodinu ma prujem a prdiky krmime eukanuba intestinal ale zany ucinek prosim o radu a zda mate dietni granule ktere by pomohly dekuji za odpoved

jana

2013-06-10 09:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Bohužel, s cukrovkou je těžké bojovat. Pes by měl být krmen hodně často a pravidelně, podíl masa by měl být 2/3, zbylou 1/3 by měla tvořit rýže, těstoviny, čerstvá zelenina. Pokud se jedná o fenku, doporučuje se její okamžitá kastrace. Fitmin pro tyto účely diety nevyrábí. Lze použít krmivo Fitmin Solution, buď Lamb & Rice, nebo Rabbit & Rice. Doporučuji také krmivo Hills W/D, nebo Eukanuba W/D, z těch levnějších Brit Care Senior All Breed.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak často a zhruba kolik g granulek mám dávat svému štěněti jsou mu necelé 4 měsíce a má 13 kg. Je to labrador x ridgeback a ikdyž mu dávam často najíst tak pes stále jak se říká nenažraný tak se proto chci zeptat. Děkuji za odpověď

Jarka

2013-06-10 12:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Každé přesné doporučení se stejně mění podle růstu a momentální kondice psa. Nejlepší je správný odhad podle toho, kolik toho štěně (pes) sežere dokud neodvrátí hlavu. Krmte ho maximálně 5 x za den. NAbídněte mu misku s granulemi a jakmile zvedne hlavu, misku mu seberte. Tím po několika dnech zjistíte přesnou dávku, kterou potřebuje. Většinou to funguje. Je však třeba vyloučit konkurenci. Štěně by nemělo být v přítomnosti jiného psa, nebo kočky. Jinak si bude chtít zabrat co nejvíce pro sebe.

Fitmin

Dobrý den, chci se zeptat jaké je dávkování u granulí Fitmin solution lamb rice pro 30 kg a pro 40kg psa. Děkuji za odpověď

Brynychova

2013-06-07 11:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Granule Fitmin solution nerozlišují, zda jsou pro velké, střední, či malé psy. Není tak nai doporučeno kolik granulí se pro jednotlivé kategorie doporučuje. Lze to ale odvodit z doporučení pro Fitmin Maintenance. I tam ale dost záleží na individualitě psa. Proto nejlepším ukazatelem množství podávaného krmiva je kondice psa a její změny. Změny navíc nejsou tak výrazné, mohou trvat i měsíc. Doporučuje se odhadnout kondici psa a pak mu dávat krmivo více energické, když potřebuje přibrat, případně méně energické, když má sklony k obéznosti, nebo je již obézní. Někdo reguluje kondici psa množstvím krmiva denně podávaného. To ale není dobrá metoda, a to i vzhledem k tomu, že receptury granulí jsou navrhovány tak, aby byly ve všech složkách vyvážené. Když je pak něčeho více, nebo méně, nedělá to dobrotu. U většiny psů se osvědčuje metoda krmení podle chuti psa. Jakmile zvedne od krmiva hlavu, misku s granulemi mu seberte. Tím nejlépe zjistíte po několika dnech jeho denní potřebu. Nefunguje to ale u každého psa.

Fitmin

mam pejska s cukrovkou picham inzulin ma stale hlad hubne a ma stale prujem ji kazdou hodinu krmime eukenuba intestinal ale nepomaha a stale prdi dekuji za odpoved

jana

2013-06-07 10:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Hubnutí a hlad je průvodním jevem pro pejska s cukrovkou. Bylo by dobré zastavit, nebo alespoň omezit průjem. Doporučuji rýžový šlem se strouhanou mrkví. Změna krmiva by mohla také zapůsobit. Eukanuba obecně obsahuje mnoho bílkovin. Doporučuji spíše energii v podobě uhlohydrátů a to zhruba v poměru 1 : 3 k celkové krmné dávce. Nejlepší je rýže a zelenina.

Fitmin

dobrý deň,som Nella želám si mať koňa. Mám 11 rokov a rodičov stál eprosím a prosím. No oni mi ho nechcú dovoliť.Čo by som preto mala urobiť? Prosím dajte mi nejakú vašu radu lebo sa zbláznim...

nella

2013-06-04 08:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Být majitelem koně je veliká odpovednost a každodenní těžká práce. Když se s rodiči rozhodnete koupit koně, je to zpravidla závazek na několik let. Nejdříve si vyzkoušej, zda a jak dlouho tě bude bavit pravidelně se starat o dostupnější zvíře, například křeček, morče nebo o vlastního psa. Současně můžeš navštěvovat někde v okolí stáj, kde koně chovají a tam se seznámit s tím, co všechno souvisí s tím, mít vlastního koně. Každý den ho krmit, čistit box, odvážet hnůj, koně čistit, zajistit mu dostatek pohybu a kvalitní výcvik. A to zdaleka není všechno. Nejlépe rodiče přesvědčíš, aby ti koně koupili, když jim opravdu dokážeš, že se o něj budeš umět dobře starat.

Fitmin

Dobry den prosim vas mohli by jste mi poslat vzorky pro kcoy. Mam dve perske a jednu mainska myvali. Dekuji Liška

Petr

2013-06-04 01:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, děkuji za Váš zájem o vzorečky Fitmin, rádi Vám je zašleme. Prosím, napište mi na email simkova@dibaq.cz adresu, kam máme vzorečky zaslat. S pozdravem

Fitmin

Dobrý den, ráda bych koupila našemu štěňátku labradora (7týdnů) granulky, ale nevím jestli Fitmin Medium Puppy 15kg či Fitmin For Life puppy 15kg? Děkuji

Kikdurdova

2013-06-01 04:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, záleží na tom, kolik chcete do štěňátka investovat. Granule Fitmin Medium Puppy se svou kvalitou mohou spolehlivě zařadit mezi superprémiová krmiva - při jejich výrobě používáme ty nejlepší suroviny a jsou zároveň obohaceny o celou řadu funkčních složek, které podporují vývoj a zdravotní stav psa. Naproti tomu granule Fitmin For Life puppy jsou zařazeny mezi prémiová krmiva, tj. jejich kvalita je stále vysoká, ale nedosahují úrovně Medium Puppy - neobsahují tolik funkčních složek, suroviny, ze kterých se vyrábí, jsou samozřejmě kvalitní a od prověřených dodavatelů, nicméně jedná se o dodavatele primárně z ČR, tedy i trochu levnější. Výběrem z těchto krmiv rozhodně neuděláte chybu, obojí krmiva jsou ověřená chovateli a také psy z naší vlastní chovatelské stanice. Pokud bych měla uvést vlastní zkušenost, tak svého psa jsem krmila Medium Puppy, teď jsme přecházeli na Medium Maintenance a mohu vřele doporučit. Pokud máte zájem, mohu Vám nechat poslat od obou druhů vzoreček na vyzkoušení (když tak mi jen napište na email simkova@dibaq.cz adresu) a uvidíte, třeba Vaše štěňátko nakonec rozhodne za Vás :-) Přeji hezký den

Fitmin

Dobrý den, prosím o sestavení KD a radu pro 9ti letého valáška shagya araba, 500kg, lehká-střední práce, málo nasvalený. Na noc v boxe, přes den cca 10hod. na veliké pastvině s hodně hustou trávou a spoustou jetele ! Koník žere jako o závod. K této pastvě se mu bojím teď na jaře cokoli přidat, jen trošku sena(2kg) na noc. Spíše se snažím přijít dříve a omezit dobu pasení na cca 6-7hod. Koník je v nájemní stáji a jiná pastvina nebo výběh není a zavřeného v boxe ho nechat nechci. Jak dlouho po jaru může být takto bohatá pastvina pro koně nebezpečná? Kolik a co mohu k této pastvě krmit při střední práci 5-6 dní v týdnu teď a později v létě? Děkuji za rady V. K.

V.K.

2013-05-30 01:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro omezení příjmu bohaté pastvy můžete limitovat pobyt na pastvině, posekáním pastviny, používáním pastevního náhubku nebo zasytit koně jiným objemným krmivem, senem nebo směsí sena a slámy nebo krmnou slamou. Jestli mu pobyt na pastvině nedělá problém, koblížky jsou normální pevné konzistence, zkuste jen přidávat dostatek suché píce, chudší seno nebo směs se slámou. Ve vztahu k využití koně, jak intenzivně s ním pracujete, je důležité posouzení jeho kondice. Jestli potřebujete kondici zlepšit, musíte přidávat koncentrované krmivo. Kdyby naopak měl sklon k obezitě, je nejlepší začít používat pastevní háhubek. Protože uvádíte, že je málo nasvalený, musíte zkombinovat příjem živin s pravidelnou prací. Pro zlepšení nasvalení potřebujete přidávat kvalitní bílkovinu (částečně řešeno bohatým zastoupením jetele v pastvě) a energii. K tomu zajistit přídavek minerálů a vitamínů. Tradiční energetický koncentrát je jadrné krmivo, obvykle oves. Dávku musíte přizpůsobit konkrétním podmínkám. K tomu přidávat vhodný min-vit doplněk, např. 80 g Fitmin MULTI. Doporučit vám mohu přidávat k pastvě a suché píci, 1,5 - 2 kg extrudované směsi Fitmin COMPLETE. V této směsi je již obsažem min-vit premix a extruze umožní vysoukou využitelnost živin, což se projeví i na zlepšení kondice.

Fitmin

dobry den chci se zeptat fenka border colie bude mit 8.6rok krmime zatim medium puppy kdyz bude mit fenka rok kterymi granulemi od fitminu krmit dekuji bartonek

petr

2013-05-28 08:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, od 12 měsíců začněte krmit granulemi pro dospělé psy, vybrat si můžete ze 3 výrobků s růzkou energetickou hodnotou: maintenance jsou granule se středním obsahem energie - pro psy, kteří jsou "tzv. akorát", tj. nepotřebují ani přibrat, ani zhubnout; performance jsou granule se zvýšeným obsahem energie - pro psy, kteří hodně sportují, mají vysoký výdej energie a jsou hubenější; nebo light, což jsou granule se sníženým obsahem energie - tj. pro psy, kteří jsou spíše "gaučoví", nemají dostatek pohybu a potřebují zhubnout (což u borderek zrovna typické není). Tato krmiva můžete dle potřeby kombinovat či střídat (mají stejné surovinové složení, jejich změna nezatěžuje organismus a trávicí soustavu psa, není tedy potřeba řešit postupný přechod mezi granulemi, tj. různé přimíchávání) po celou dobu dospělosti až do věku 9 let, pak doporučujeme přejít na granule senior. Děkujeme, že jste si pro Vaši fenku vybral právě granule značky Fitmin, přeji hezký den

Fitmin

Dobrý den. Mám valacha trpícího letní vyrážkou(těžký muchař). Bylo mi řečeno že tito koně nesmějí cukr, který podporuje svědění a lepek. S koníkem krmím vojtěšku, karob, soju, lněnné semínko, konopné semínko, slunečnici. přes léto je koník ustájen pastevně. Chci se zeptat jestli cukr obsažený v pastvě mu také vadí a podporuje svědění. Mockrát děkuji za odpověď

Michaela

2013-05-28 07:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Alergičtí koně musí mít zajištěn individuální přístup, jak v ochraně před hmyzem, tak i při výběru vhodného krmiva. Obecně se uvádí, aby koně nebyli krmeni vyššími dávkami bílkovinnýchl krmiv a je vhodné jim krmnými doplňky posilovast imunitu. Vojtěška, sója jsou bílkovinná krmiva. Také mladá a bohatá pastva není vhodné krmivo pro koně alergické na letní vyrážku. Venkovní pobyt lze řešit pobytem na posekané pastvině, nebo pastvinu rozdělit a postupně využívat posekané plochy. Krmivo určené pro alergické koně máme v nabídce značky MARSTALL ExZem musli. Imunitu můžete podpořit směsí bylin Fitmin REGENERATION nebo přídavkem lososového oleje Fitmin BENEFIT. Také je vhodné koně v letním období denně omývat.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda byste nám doporučili vhodné krmivo pro kocoura, kterému se na zádech vytvořily lupy. Zatím jsme ho krmili granulemi Purina One Sterilcat, protože jiné granule moc nežere. Ale myslím si, že by bylo lepší mu granule vyměnit. pokud nám něco doporučíte, je možné krmivo vyzkoušet, abychom si ověřili, že bude granule žrát? Moc děkuji.

Jana

2013-05-24 11:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Místo granulí Purina, které jsou určeny pro kastrované kočky nebo kočky s nadváhou, můžete kocourkovi podávat granule Fitmin cat solution weight control. Jejich výhodou je játrový obal, kočkám moc chutná. Pro vyzkoušení stačí malé balení, což je 400 gramů. Nejsem si jistý ale tím, že by mohlo mít nějaké krmivo významný vliv na línání nebo tvorbu lupů. Účinnější bude, když použijete nějaký krmný doplněk pro výživu, či obnovu srsti. Nemusí být ani přímo určen pro kočky, může to být přípravek primárně doporučený pro psy. Fitmin takový přípravek má, nazývá se Fitmin SRST. Dávkujte úměrně k velikosti kočky dle návodu na obalu. Doba, než se přídavek na srst na její kvalitě projeví může být delší, 2 až 6 týdnů. Do krmiva přidávejte jen maximálně 6 týdnů, nově můžete kůru opakovat zhruba za půl roku.

Fitmin

Dobrý den, před 4 měsíci jsem si přivezla do stáje valacha, nedávno 4 letý. Je to trochu obr a ve stádě je dominantní. Provedli jsme u něj koprologické vyšetření, které bylo naprosto v pořádku. Stále však vypadá, jako ,,žebřiňák". Celý den je s kamarády na pastvě, která je velmi bohatá, kolem 18 hodiny nejdéle je v boxu. Pracuje 5-6x za týden ( drezurní práce, skoky, vyjížďka). Krmen je 2x denně. Krmná dávka na den obsahuje: 4,5 kg bezovsových granulí od značky Hoveler, 2 kg energetického celozrnného musli od značky Hoveler, 1 kg ovsa, 0,5 kg řepných řízků (počítáno v granulované podobě), biotin 25 g, maličkou odměrku lněného oleje, usušené chleby a jablka, nyní jsem zakoupila od fitminu rýžové otruby a s nimi bych chtěla vyzkoušet jestli koník konečně přibere. Seno je samozřejmostí. Pod sedlem je aktivní a příjemný.

Anonym

2013-05-23 02:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro dospělého koně o hmotnosti 650 kg (hubený obr ?), ve sportovní zátěži může být vámi předkládaná dávka i optimální v zastoupení energie a potřeby bílkovin. Podle obsahu minerálních látek a vitamínů v jednotlivých krmivech mohou být pokryty i potřeby vitamínů, ale neznám složení konkrétních krmiv. Přídavek rýžových otrub nemusí zajistit vaše očekávání ve zlepšení kondice, protože už nyní by potřebné živiny měly být v celkové dávce zastoupeny. Ale půl kilem denně nic nezkazíte. Podle mě byste měla nechat udělat vyšetření krve např. na jaterní enzymy, na celkovou bílkoinu, močovinu,.. a posoudit metabolismus bílkovin a zatížení jater. Vhodným doplňkem pro regeneraci je směs bylin (ostropestřec mariánský,..) a antioxidantů, Fitmin REGENERATION v denní dávce 40 g. Pak si nechte denní dávku spočítat, aby byla dobře stravitelná a vybalancovaná ve všech důležitých živinách.

Fitmin

Dobrý den, po rozhodnutí o změně dosavadního krmiva zvažuji výrobky od firmy Fitmin, zajímalo by mě sestavení krmné dávky výhradně z výrobků této firmy popřípadě doplnění statkovými krmivy jako oves, ječmen atd. Jedná se o 2 arabi jeden startuje v soutěži "S" druhý "Z" oba jsou v intenzivním tréninku v režimu 12/12 s přístupem na pastvu. Děkuji

Petra

2013-05-22 05:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro 6-ti letého araba, o hmotnosti 440 kg, může být denní dávka pro intenzivní trénink endurance sestavena z cca 7 kg lučního sena, 2 kg jadrného krmiva (ovsa), 0,5 kg bílkovinné extrudované směsi Fitmin OPTI, do 1 kg energetické extrudované směsi Fitmin ENERGY, 80 g minerálně vitamínového doplňku Fitmin PROFI a solného lizu. Uvedená dávka enegetických krmiv (oves, ENERGY) kopíruje intenzitu denní práce. Součástí výživy koně pro vytrvalost je podávání elektrolytů pro vyrovnávání iontové rovnováhy a urychlení regenerace po práci. Druhá varianta může být sestavena z cca 7 kg sena, do 2,5 kg ovsa, 1,5 kg Fitmin COMPLETE a přídavku komplexu antioxidantů a aminokyselin 25 g Fitmin SelenE. Podle intenzity denní práce zase upravujete dávku ovsa. Extrudované doplňkové směsi jsou pro vytrvalce, z důvodu vysoké stravitelnosti a tím nezatěžování organismu, velmi vhodným krmivem.

Fitmin

Dobrý den, chtela bych se zeptat, zda byste poradili s krmnou davkou pro kone, CT 7let, otec shagya x A1/1, zdedil temperament, matka holstyn x traken, obsedly kratkou dobu, trochu vykrmenejsi po zime, kdy temer nepracoval, nyni pracuje 5-6x tydne pod sedlem nebo lonz, na vaze prilis neubyva, neni nijak hrozne obezni, ale tlustsi. Ale pozorujeme znekvalitneni kopytni rohoviny a srst bez lesku, chteli bychom zmenit krmeni, protoze s nim chceme nadale pracovat az treba do sportu. Nyni dostava 0.75kg jecmene 1x denne a seno 2x denne. Zaroven potrebuji, aby byla davka co nejjednodussi, aby ji mohl davat i stajnik, neni ve staji zvykem si urcovat davku a radeji bych se vyhnula ovsu. Takze neco, co by se dalo treba namichat a vydrzelo. Koukala jsem od Vas na Fitmin Complete, ale chybi mi v nem udaje o vapniku a fosforu, vitaminu E, cukru a skrobech a zda se mi malo vlakniny. Nebo by byl jako zaklad vhodný? Moc dekuji

Romana

2013-05-10 05:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Fitmin COMPLETE může být pro vašeho koně vhodné krmivo, protože 1) základní surovina je ječmen ( cca 40%) = plynulý přechod z současné krmné dávky, 2) neobsahuje oves, 3) krmivo je extrudované = vysoká stravitelnost, 4) krmvo obsahuje premix minerálů a vitamínů, včetně organicky vázaných stopových prvků = vybalancovaná krmná dávka se projeví na kvalitě kopyta i kvalitní strsti, 5) jednoduchá krmná dávka = vše v jednom krmivu ( samozřejmě plus píce), 6) vhodné krmivo pro hobby i pro vrcholové sportovní využití = pro hobby denní dávka 2 kg, pro parkurové koně, výkonnost ST ( CATANGO HT Fitmin) se k dávce 2,5 kg přidá energie jadrným krmivem. 7) obsah vlákniny v koncentrovaném krmivu (F. COMPLETE 7,5%) vám dá informaci, kolik krmivo obsahuje surovim s vysokým obsahem vlákniny, např. pšeničných otrub nebo pluchatý oves. Fitmin COMPLETE pšeničné otruby ani oves neobsahuje a hlavním zdrojem vlákniny pro koně je píce. 8) něco, aby to vydrželo = Fitmin COMPLETE je extrudovaná směs. Extruze vliven tepelné stabilizace zajistí vysokou hygienickou čistotu krmiva a také proto můžeme zajistit 12 měsíční exspiraci, 9) v reklamních brožurách s nabídkou sortimentu krmiv pro koně jsou uvedeny obsahy všech živin, které na webu chybí. Ca 0,7%; P 0,3%; vit E 240 mg/kg; škrob 38%, 10) Fitmin COMPLETE je chutné krmivo a koňmi velmi dobře přijímám. To je 10 důvodů proč vám moho Fitmin COMPLETE doporučit jako vhodné krmivo pro vašeho koně.

Fitmin