VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 22 23 24 25 26 27 28 ... 55 ... 82 ... 109
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kde se dá zjistit původ koní A1/1. Děkuji za odpoveď.

Nikola

2013-10-27 10:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Rodokmen anglického plnokrevníka obsahují plemenné knihy jednotlivých zemí. Pro zjednodušenné vyhledávání lze využít internetových portálů, např. na www.dostihy.fitmin.cz, kde je v horní liště vpravo nahoře vyhledavač rodokmenů. Zadáním jména plnokrevníka je vás požadavek prolinkován na http://www.blacktypepedigree.com/.

Fitmin

Zdravím pane Loučka, mám malý dotaz, budu si brát pejska z útulku. Jedná se o středně velkého křížence pravděpodobně leonbergra nebo kavkazana, je asi rok a půl starý, bohužel byl týraný hlady, víc jak měsíc nedostával pravidelně žrát, když ho našli, vážil 13 kg. Nyní v útulku dostává 5x denně Purinu EN, veterinářka doporučila tyto granule, aby se předešlo problémům se slinivkou. V útulku je od 27.9. a teď už mu granulky míchají s nějakými nedietními, konzervu prý vyzvracel. Chci se zeptat, s jakými granulemi mám pokračovat, jedni radí štěňátkovské kvůli vitaminům, ale myslím si že jeho střeva už fungují jinak než střeva štěňátek, tak by jím polovina vitamínů a dalších prospěšných látek jen prošla bez využití. Další zase radí granule pro psy v zátěži, ale to zas mám strach o jeho ledviny. Plánuji mu i vařit těstoviny, rýži a ovesné vločky, do toho buď nějakou kvalitní konzervu nebo kuřecí maso nebo játra. Zajímal by mě Váš názor a budu ráda za doporučení typu granulí, kterými ho nejlépe vykrmit na ideální váhu. Nyní už má asi 17 kg, je velice žravý a plánuji ho mít v bytě, ale až nabere a postupně nasvalí, bude mi dělat společnost při klidných vyjížďkách s koněm. Děkuji za odpověď, s pozdravem Bára Břečková

Bára

2013-10-22 10:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Granule pro psy v zátěži moc vhodné nejsou, určitě zvolte kvalitní granule chovatelské řady pro dospělé psy, jsou označovány Maintenence. I granule značky Fitmin jsou kvalitní a vhodné. Dobře, že je pes žravý. Pro zlepšení kondice doporučuji přidávat vitamíny, z portfólia Fitmin se jedná o VITAREGEN. Můžete dávat zpočátku denně i dvě čajové lžičky, po 14 dnech už jen jednu, po 6 týdnech lze podávání vitamínů ukončit. Místo granulí můžete volit kombinaci svaloviny s uhlohydráty. Jen je s tím trochu více práce. Volte co vyhovuje psovi i Vám.

Fitmin

Dobrý den, prosím o navržení krmné dávky pro klisnu, 9 let, čt, kvh 166, pro středně intenzivní trenink spřežení. Klisna je zejména na závodech na obdelníku velmi nervozní, proto jí nemůžeme dávat oves. Nyní odpočívá po sezoně, ale pomalu bych chtěla začít s intenzivnějším tréninkem.

Markéta

2013-10-22 09:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vhodným, s cca 7-8 kg sena kompletním, krmivem může být Fitmin COMPLETE v denní dávce 2,5 - 3 kg. Toto krmivo již obsahuje minerálně vitamínový premix, proto se již komplexní min-vit doplňky nemusí přidávat. Toto krmivo je vyrobeno extruzí a je velmi dobře stravitelné. Z granulovaných krmiv je vhodné např. Fitmin SPORT a v sezóně Fitmin TRAINING. Tato krmiva jsou také sestavena, spolu s pící, jako kompletní. Denní dávka cca 3 kg, záleží na kondici konkrétního koně. Pro lepší regeneraci po práci je dobré používat elektrolyty, popřípadě antioxidanty snižující svalovou únavu, např. Fitmin SelenE.

Fitmin

Dobrý den, máme pejska zlatého retrívra, stáří 6 roků. Krmíme granulema -Eukanuba Adult Large Breed. Jaké by jste mi doporučil krmivo od českého výrobce stejné příp.lepší kvality. Děkuji za odpověď. Přeji hezký den.

Vlad.Helíšek

2013-10-18 03:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmiva značky Eukanuba patří mezi nejlepší krmiva pro psy. Granule Fitmin jsou však také velmi kvalitní a navíc podstatně levnější. Krmivo Eukanuba Adult Large Breed můžete nahradit krmivem Fitmin Maxi Maintenance.

Fitmin

Dobrý den, používáme pro výživu štěňat a feny Rhodesian Ridgeback vaši kaši kombinovanou s granulemi od Royal Canin - Veterinary Pediatric do 2 měsíců věku. Máte v nabídce podobné krmivo pro štěňata do 2.měsíců věku ? Kaši už moc nechtějí. Děkuji za odpověď.

Petr

2013-10-16 06:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kaše je výborné krmivo, ale nenahrazuje plně základní nutriční požadavky. Lze říci, že je výborným přechodem z mléčné výživy na výživu běžnou v podobě kompletních výživově vyvážených granulí, nebo kombinované stravy masa a uhlohydrátů. Granule pro štěňata Fitmin Puppy můžete ke kaši přidávat i dříve než ve dvou měsících věku. Je to vyzkoušené, nemusíte mít z toho obavy. V doporučení Fitmin je sice podávání od dvou měsíců věku, ale to již je ohledně plného dávkování. Pokud má fena více štěňat nebo málo mléka při malém množství štěňat, stejně nezbývá než štěňata přikrmovat. My praktikujeme to, že již ve věku 6 týdnů nasazujeme téměř plnou dávku granulí Puppy. V době odběru štěňat již matka kojí jen minimálně, přechod k novému majiteli tak bývá mnohem snazší pro štěně i pro jeho nového majitele.

Fitmin

Dobrý den mam 3roky starého německého ovčáka krmila jsem od štěněte granulemi fitmin napřed pro štěňata a pak jsem přišla na performance a před půl rokem už mi je nechtěl jist tak jsem začala krmit granulemi Hills a od léta má nakou vyrážku tak se chci zeptat jestli třeba není na Hills alergický? Ale podle složení tech granuly si myslím že si jsou dost podobný předem děkuji za odpověď Vladarova

Petra

2013-10-14 05:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Myslím, že není alergický na krmivo Hills, ale na množství bílkovin, které pes konzumuje. Překrmování bílkovinou může svědění způsobit, tělo se jí musí zbavovat, látky vznikající rozkladem přebytečných bílkovin mohou tělu škodit. Nejde jen o krmivo Hills, ale i o granule Fitmin. Jestliže psovi, který nepodává denně vysoké výkony, dáváte Performance, pak se nemůžete divit, že mu po nějaké době přestanou chutnat.

Fitmin

Dobrý dn, prosím jaký je rozdíl mezi řadou Fitmin a řadou Fitmin for Life ? Děkuji

Jana

2013-10-14 01:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Rozdíl je dost velký, a to nejen v ceně, složení a výživné hodnotě. Předně chovatelská řada Fitmin již má dlouholetou tradici a tak je odzkoušena mnoha generacemi psů, řada For Live je krmivo, které již sice má své odběratele, ale své místo na slunci si musí teprve obhájit. Od jiných chovatelských řad i jiných výrobců se chovateslká řada Fitmin liší zejména tím, že jednotlivá krmiva v jedné řadě jsou zaměnitelná bez výrazného nebezpečí zažívacích problémů. Je známo, že když se přechází z jednoho krmiva na druhý, tak by přechod měl trvat několik dnů. To se u chovatelské řady nedá říci. Je sestavena tak, že krmiva pro malá, střední nebo velké psy obsahují stejné komponenty, jen v jiném poměru. Přechod z jednoho krmiva na druhý je tedy mnohem snazší a téměř ve 100 procentech se bez zažívacích problémů obejde. Zaměnitelnost je pak výhodná především u aktivních psů, kdy poměrně snadno zajistíme psovi přesnou dávku podle náročnosti jeho aktivit smícháním např. krmiva Maintenance a Performance.

Fitmin

posledni dobu po poslednim harani asi tak ma 2 a pul roku se mi zda byt hodne smutna nevim cim ji ozivit pomohlo by kdyby mela stenatka neni jiz dovadiva jako kdysi je dosti ustrasena zmenit stravu dekuji za odpoved eliska

eliska

2013-10-12 05:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji návštěviu veterináře a důkladné prošetření zdravotního stavu feny a to co nejdříve. Nemyslím, že to bude krmivem. Svoji roli mohlo hrát i hárání feny. V tomto věku je vhodné fenu nakrýt, ale nejprve musí být zdravá. Ztráta aktivity na zdraví nenasvědčuje.

Fitmin

Dobrý den, chtěl bych vás požádat o radu ohledně krmiva fitmin pro 3letou akitu inu. Pes má chronické onemocnění zažívacího traktu. Diagnóza: velké množstvý lynfocitů a plazmatických buněk a hypeplásie lynfatických folikulů. Děkuji S pozdravem Jan Diblík

Jan

2013-10-07 08:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Fitmin se nezabývá speciálními dietami. Velké množství lymfocitů a plazmatických buněk a hyperplazie lymfatických folikulů a další příznaky ukazují na vážnější onemocnění, při kterém by měl dietu určit ošetřující veterinární lékař. Pokud však není vyžadována speciální dieta, krmiva chavatelské řady Fitmin Maxi by neměla vyvolávat obtíže, měla by dostatečně krýt živinové potřeby feny.

Fitmin

Dobrý den, máme roční fenku Bišonka a doposud jsme používali krmivo Fitmin Mini Puppy a jelikož má fenka ráda ryby, které občas dosávala, chtěli bychom přejít na Fitmin Solution Salmon and Potato. Je takový přechod vhodný a v pořádku právě pro Bišonka? A ještě jeden dotaz, zda má určité složení krmiva vliv na "tečení z očí" u této rasy? Děkuji moc

Aleš

2013-09-29 09:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
I když krmivo Solution Salmon and Potato je velmi kvalitní, doporučuji zůstat u chovatelské řady Fitmin a krmit např. Fitmin Maintenance, případně Light, pokud by měl Bišonek problé s nadváhou. Každá velká změna krmiva může přinést nějaké problémy. Změna v rámci chovateské řady Fitmin je jen velmi malá. Receptury krmiv Fitmin jsou sestaveny tak, že jejich vzájemná záměna by se neměla negativně projevit. Pokud se pro Solution Salmon and Potato rozhodnete, pak doporučuji zhruba týden trvající pozvolný přechod. Krmiva řady Solution jsou doporučována zejména pro psy, kteří mají problém s alergií nebo s nechutenstvím. Ryby přidávat občas můžete a to jako pochoutku. To mi připadá jako lepší řešení. Tečení z očí by krmivo ovlivňovat nemělo.

Fitmin

Dobrý den, mám dvě britské kočky - jedna věk 3 roky, druhá kotě 4 měsíce, mohla bych požádat o zaslání vzorků zdarma? Obě kočky jsou zatím nekastrované. Toho času jsme na chalupě, budeme tu asi do konce října, prosila bych o zaslání pokud možno co nejdřív. Děkuji. Adresa: A. Ehrenbergerová, Horní Maxov 170/ev.č.100, 468 44 p. Josefův Důl

Alena

2013-09-22 11:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, paní Ehrenbergerová, omlouvám se, že jsme nereagovali na Váš dotaz, ale v poradně se nám trošku zatoulal. Pokud Vám ještě můžeme zaslat vzorečky, prosím, napište mi na mail simkova@dibaq.cz adresu, kam je máme odeslat. Ještě jednou se omlouvám a přeji hezký den

Fitmin

Dobrý den, je možné získat zdarma vzorek krmiva pro kočky? Mám dva perské kocourky staré 11 let a 4 roky. Ráda bych jim dopřála nějaké kvalitní krmivo, ale jsou hodně vybíraví :) Děkuji!!! Petra Jašková Růženínská 908/5 14200 Praha 4-Kamýk

Petra

2013-09-18 12:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, děkujeme za Váš zájem vyzkoušet krmiva značky Fitmin pro kočky, vzorečky Vám rádi zašleme. Přeji hezký den

Fitmin

dobry den nemohu se dostat na rodokmeny anglickych plnokrevnik prosim o radu

veronika

2013-09-16 01:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Těší nás, že chcete využívat služeb našich stránek při vyhledávání rodokmenů. Bohužel původní verze, která byla na těchto stránkách, už nefunguje, nicméně v nejbližších dnech budete moci využívat nové rodokmenové služby, kterou nabídneme ve spolupráci s firmou Blacktypepedigree. Ta Vám umožní využívat všechny služby, které dříve nabízela starší verze našich stránek, stejně tak v ní budete moci najít drtivou většinu koní z českého dostihového provozu i chovu plnokrevníka (budeme navíc spolupracovat na kompletizaci všech v ČR narozených plnokrevníků v posledních 20 letech), oproti staré verzi naší databáze ale nabídne podstatně širší záběr koní - více jak 500 tisíc.

Fitmin

Dobrý den, mám již dlouhodobé problémy s kobylou plemene Shagya arab (7 let)Trpí na kopytní abscesy, kopyta má měkká, drolivá. Bohužel od abscesu, při odlehčování přední nohy jsme skončily až u chiropraktika. Naše paní veterinářka doporučuje radu s odborníkem na výživu, jelikož si už všichni zoufáme, proto se k Vám obracím s prosbou o radu, co by kobylce mohlo pomoci. Kobyla je pouze rekreační, pastvu má kvůli sklonu ke schvácení také omezenou, takže je prakticky pouze na seně a k tomu dostává minerálně vitaminový doplněk Fitmin Multi, Fitmin selen ( jelikož se u nás ve stádě vyskytl problém s nedostatkem selenu), lněné semínko, Nutri horse H 50 plus pro lepší kvalitu kopyt. Samozřejmě vše podávám podle doporučeného dávkování. Kobyla byla do dvou let v hřebčíně pouze na pastvině, žádný přídavky kromě ovsa nedostávala, jestli to pro ni není až příliš veliký luxus, když to tak řeknu. Děkuji Vám předem za odpověď. S pozdravem Kordová

Kateřina

2013-09-15 06:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kvalita kopytní rohoviny je ovlivněna jednak geneticky, ale hlavně výživou. K podpoře pevnosti i rychlosti růstu jsou na trhu doplňky se zvýšeným obsahem biotinu (vitamínu H), který se podílí na tvorbě kožních derivátů, kůže, srsti i kopyta. Komplexnější doplňky jsou obohaceny ještě o další účinné látky, které ovlivňují kvalitu kopyta jako je zinek nebo měď. Kvalitní výživa vyjadřuje dobře využitelný komplex živin v optimálním zastoupení. Když máte pro hobby využívanou kobylku 10 kg jetelotravního sena s dostatečným zastoupením bílkovin a vhodný min-vit doplněk, může být tato denní krmná dávka vybalancovaná a plnohodnotná. To ostatně vidíte na kondici koně. V případě, že je geneticky dána špatná kvalita kopytní rohoviny, je třeba přidávat další doplněk. Z nabídky krmných doplňků vybírejte podle zastoupení a podle zdroje účinných látek v doporučené denní dávce ( biotin, zinek) . Nemyslím si, že je nezbytné přidávat doplněk Fitmin SelenE, ale Fitmin BIOTIN obsahuje v 1 kg 2200 mg biotinu, 12000 mg zinku, 535 mg mědi, 21 mg selenu v organicky vázané formě chelátu a 5000 mg vitamínu E. Podávání tohoto doplňku by mohlo řešit i doplnění deficitu selenu. Ve vyšší doporučené dávce 30 g je tedy obsaženo 400 mg chelátu zinku a 66 mg biotinu, nejdůležitějších účinných látek pro zvýšení kvality kopytní rohoviny.

Fitmin

dobrý den prosím o radu jaké množství granulí fitmin a kolikrát denně má dostat moskevsky strážní pes staří 6 měsícu váha 50 kg děkuji za odpověd

zouvalova

2013-09-12 11:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Z portfólia krmiv značky Fitmin je pro velké plemeno psa ve věku 6 měsíců určeno krmivo MAxi Junior. Doporučuji denní dávku rozdělit na 3 stejné části. Krátce před podáním granulí v misce je namočit (je to ještě štěně, později za několik měsíců můžete přejít na suché granule, ale pro štěně velkého psa jsou máčené lepší). Celá denní dávka granulí je zhruba 666 g (2/3 kg), což je necelých 1,5 velkého hrnku o objemu 1 litr. Mějte na paměti, že doporučené dávky jsou orientační. Každý pes je jiný. Je třeba sledovat jeho kondici a podle ní množství krmiva upravovat. Granule mu po nažrání odeberte, nenechávejte je v misce. Postupně s věkem psa můžete množství granulí přidávat, ale jen velmi zvolna. Pes ve věku 18 měsíců, kdy už je třeba přejít na krmivo pro dospělé psy (MAxi Maintenance, Performance, Light - podle aktivity a kondice psa), by měl dostávat denně zhruba 2 hrnky.

Fitmin

Omlouvám se, zapomněla jsem uvést, že se jedná o kompletní MOKRÁ krmiva Fitmin for life menu. Tam je opravdu uvedeno - mrkev, hrášek, fazol.lusky. Jinak musím pochválit Vaše balíčky se sušenými pochoutkami pro spy. Velmi mým pesanům chutnají. Mám někdy obavy, že mi při odměně přiberou i ruce, jak se po nich mohou strhat. S pozdravem, Z.Štěpánová

Zdeňka

2013-09-11 01:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ihned po tom, co jsem na Váš předchozí dotaz odpověděl, jsem si uvědomil, že asi myslíte kompletní mokré krmivo. To je ale z 97 % složeno z masa, na zeleninu toho moc nezbývá. Zelenina ale přispívá ke zlepšení struktury, trávení a obsahu vitamínů. Důležité však je, jaké jsou reference na to krmivo, tedy jak se krmivo uplatňuje v praxi. Před malou chvílí jsem si ještě ověřil informaci, že žádné indicie o tom, že by došlo u psů k nadýmání po tomto krmivu nejsou. Protože je to krmivo velmi chutné, je doporučeno pro zpestření psího jídelníčku doma i na cestách.

Fitmin

Dobrý den, Chtěla bych vědět, proč se používají v nové řadě Fitmin for life menu luštěniny (hrášek a fazol.lusky). Jistě, jsou to zdroje bílkovin, ale zdá se mi toto pro psy nevhodné. Nemůže mít toto pro ně neblahé účinky jako je nadýmání ? Děkuji za odpověď, z.Štěpánová

Zdeňka

2013-09-11 11:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Složení granulí řady Fitmin For Life je na www.fitmin.cz/psi/fitmin-pro-psy/fitmin-for-life/. Žádné luštěniny (hrášek, ani fazol. lusky) tam uvedeny nejsou. Vycházíte z milné informace.

Fitmin

Dobrý den, našemu kocourovi bylo letos v dubnu 18let. Poslední dobou často zvrací a občas zanechá svůj extrement na posteli. Začíná mít pohublou postavu. Je to díky jeho věku? Děkuji za odpověď.

Antušková

2013-09-04 10:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kočky jsou většinou hodně čistotné, zvláště když jsou na čistotu navyklé. Tyto projevy mohou být známkou vysokého věku, s věkem přicházejí i zdravotní problémy, bohužel. Více může říci kompletní prohlídka u veterinárního lékaře.

Fitmin

dobry den chci se zepta je mozno preventive podavat bord.colie podavat ve veku 14 mesicu vitamini na klouby a ktere a ktere vitaminy podavat aby mela krasne lesklou srs o to vse od fitminu dekuji za radu

petr

2013-08-26 07:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Je to možné, ale není to nutné. Doporučuji podávat postupně, tedy nikdy ne více druhů vitaminů najednou. Doporučuji také podávat jen kratší dobu, tedy zhruba 4 až 6 týdnů a pak na půl orku vysadit. Fitmin výběr podstatně zjednodušil, protože název se shoduje s tím, na co se mají vitamíny a minerálie využívat. Tedy na srst přípravek SRST, na klouby přípravek KLOUBY.

Fitmin

Dobrý den mám půl roční štěně Maď.ohaře-kolik mám dávat granulí-doposud dostávala 3x denně. Mohu snížit na 2x a jakou dávku dávat. Děkuji

Pavla

2013-08-19 08:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
VIžla je velmi čilý pes. U některých plemen se již v půl roce sice může přejít na krmení dvakrát denně, ale u tohoto plemene vzhledem k jeho aktivnímu pojetí života bych mu ještě jeden až dva měsíce a třeba i déle podával krmivo 3x denně. Přesnou dávku Vám neřeknu, stejně se rychle mění s dospíváním psa a u každého druhu krmiva (resp. výrobce) je jiná (záleží na složení granulí, nebo krmiva). Důležité je pozorovat psa při krmení a nenechávat mu krmivo v misce, když nedojí to, co v ní má. Je také důležité regulovat dávku krmiva podle kondice, kterou zkušený chovatel poznát již při prvním pohledu na psa plemene, které zná. Přesnější je však kontrolovat alespoň jednou za měsíc kondici pohmatem na žebra.

Fitmin

Dobrý den, mám 10měsicni fenku rottweilera. Je to zhruba 4 mesice, co jsme byli na prochazce a po navratu domu jsme zpozorovali, ze fenka kulha. Jeli jsme na veterinu, dostala klidovy rezim a leky id bolesti a zanetu. Pred tim, byla gvykla na hodnw pohybu a to i pres to, ze je v byte, byvala jsem s ni venku i 4 hodiny celkove denne, a proto byla v klidovem rezi.u velmi nestastna, ale samozrejme jsme jej dodrzovaly. Kulhani ani po mesici neustalo, udelal se teda rtg karpal. Kloubu, kde fena jevila pri pomaku a otoceni znamky bolestivost. Rtg byl v poradku, verdikt znel- narazenina. Prasky zabiraly, po ukonceni konzumace opet kulhala. Koupila jsem vranule hills j/d, doplnuji stravu kolagenem a alavis tm 5, bez leku od doktoru. Kulhani zmizelo, nicmene na nohu stale naslapuje s opatrnosti. Na omak, promasirovani i pri rotaci znamky bolesti nejevi ani na jednu nozku. Chci se zeptqr, jaky doplnek bych mela jeste pridat, ci muze byt pricina naseho pripadu? nechci nic zanedbat, jelikoz jsem si fenu poridila na sport, ale chizeni k veterinari, ktery se ani nepodive jak fena chodi ci nechodi a ma stale stejne leky, mi prijde zbytecna, a to jsme nenavstivili jen jednoho. Nyni, ac uz si na pohyb zvykla, ac ne tak intenzivni jako pred tim, je neustale unavena, spi a z prochazky se plouzi jako naprosto stary pes :-( Dekuji za odpoved klara m.

klara

2013-08-15 01:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zdá se, že jste udělala snad vše, co se dalo udělat, aby kulhání přestalo. Krmíte dietu pro to určenou a přidáváte chondroprotektiva. Žádný další doplněk stravy není vhodný. Pokud byste např. přidávala tvaroh, můžete rozhodit poměr vápníku a fosforu. U některých větších plemen psů se někdy v období od 6 a kolikrát až do 12 měsíců věku kulhání na přední nohy objevuje, pak často zanikne stejně rychle, jako přišlo. Je to období výměny mléčného za dospělácký chrup a hlavně období rychlého růstu tzv. dlouživých kostí, které pak neunesou tíhu těla, nebo nadměrnou zátěž fyzickou, bolest často odstartuje právě nějaký úder nebo podvrknutí. Pes si často ulevuje již z bázně, že by ho to mohlo zase bolet. Doufejme, že bolet do dvou měsíců pomine a vše bude OK. Ovšem nezaručuji to.

Fitmin

Dobrý den, mám dotaz ohledně trvanlivosti otevřených granulí. Je vhodné abych svému Pražskému krysaříkovi (2kg) koupila 15kg balení fitmin mini maitenance? Jelikož mu toto balení vydrží na hodně, hodně dlouho, nemůže se stát, že by se granule nějakym způsobem skazily? Děkuji za odpověď Maya

Maya

2013-08-14 05:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji raději koupit menší balení. I když bude skladování ideální, přece jen vzdušný kyslík, vlhkost, teplota, kontaminace mikroorganizmy může trvanlivost snížit. Mám zkušenosti, že v dobře větrané a suché místnosti se zataženými žaluziemi a s pokojovou teplotou kolem 20 oC a lépe nižší vydrží i již otevřený pytel několik měsíců. Pytle Fitmin mají zip a ten by měl být po každém odběru krmiva zatažen. Do otevřenéhpo pytle se mohou snadno dostat bakterie, kvasinky, plísně, roztoči nebo moli.

Fitmin

Je dostačující následující denní krmná dávka pro březí kobylu vážící cca 550 kg (QH) v 1. trimestru, kerá je ve střední zátěži rekreačního ježdění ?

Jana

2013-08-14 03:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro devítiletou březí klisnu, bez práce by denní krmná dávka z 7 kg lučního sena, 0,7 kg ovsa, 0,5 kg Fitmin OPTI, 60 g Fitmin GLOBAL a solného lizu stačila, ale ještě při současném sportovním využití vychází tato dávka nízká v potřebě energie i bílkovin. Důležité je ale posouzení aktuální kondice konkrétního koně. Někteří koně jsou dobře krmitelní a pro udržení dobré kondice jim stačí nižší dávka. Při porovnání s normou potřeby živin by bylo třeba přidat cca 30 MJ. To může být v dny zvýšené tréninkové práce přídavkem jádra na cca 3 kg nebo přídavkem jádra na 2 kg a rostlinným olejem cca 3 dcl, nebo 1,5 kg jádra a cca 1 kg energetické směsi Fitmin ENERGY. Ale nakonec stejně musíte konkrétní kondici posoudit individuálně a doporučenou dávku dané situaci přizpůsobit.

Fitmin

Dobrý den, pečlivě jsem pročetla složení krmiv ve Vaší nabídce a měla bych zájem o vzorek krmiva pro dlouhosrsté kočky, abych zjistila, zda jim bude vyhovovat metabolicky. Dvě jsou kastrované a jedna ne. Děkuji

Anonym

2013-08-14 07:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
O vzorek si můžete napsat na adresu krenkova@dibaq.cz. Musíte však uvádět adresu, na kterou se má vzorek poslat. Ze vzorku lze zjistit pouze chutnost, resp. počáteční reakci na krmivo. Výše příjmu krmiva se dá zjistit nejdříve po zhruba 7 až 10 dnech zkrmování. Výživná hodnota a se projeví nejdříve za měsíc, zjistíte to nejlépe pohmatem na žebra na začátku a na konci podávání krmiva.

Fitmin

dobry den u me fenky 12 mesicu poslednych 14 pozoruji toto chovani at je to jakekoliv zvire kocka pes zajic srna i clovek pozoruji ze moje fenka se zastavi sama si lehne nastavi usi zbystri zrak a pak necekane vystartuje da se to nejak vysvetlit jedna se o plemeno border.colie dekuji bartonek

petr

2013-08-13 05:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ano, to může být typický projev border kolie při pasení. Fenku je třeba hlídat. Jakmile takto označí, že by chtěla pást, je třeba na to včas zareagovat, než sama vystartuje. Pro pasení je dobré toho využít. Pro honění zvěře na procházce to zrovna moc dobré není.

Fitmin