VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 55 ... 82 ... 109
Dobrý den, pořídila jsem si 4 měsíčního psa ACD a ráda bych od vás dostala doporučení jaké krmivo a minerální doplňky mu podávat teď a v dospělosti. Nebude mít žádné sportovní využití. Velice děkuji za tip.

Hana

2014-02-15 08:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
ACD patří mezi středně velké psy a tak mu vyhovují granule s označením Medium. Pokud si chcete vybrat z portfólia Fitmin, tak pro štěňata až do jednoho roku věku je určeno krmivo Puppy. Obdobné označení mají i jiná krmiva pro tuto kategorii psa. V dospělosti se psům s normální aktivitou dává krmivo s anglickým označením Maintenance. ACD nepatří k plemenům, které mají problémy se žravostí a tím i k obezitě, proto asi nebude třeba přistoupit ke krmení granulemi s označením Light.

Fitmin

Dobrý den, mohu poprosit o zaslání vzorků krmiva pro 5měsíční kotě? Děkuji. Zíková Barbora, Pažoutova 2603A, Písek, 39701

Barbora

2014-02-09 08:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, děkujeme za Váš zájem vyzkoušet výrobky značky Fitmin, vzoreček Vám rádi zašleme. S pozdravem

Fitmin

Dobrý den, ráda bych se zeptala, co by ste doporučil pro starší ČT, který trpí artrosou. Děkuji Chudomelová

Pavla

2014-02-05 01:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro podporu léčby artrozy je na trhu řada krmných doplňků kloubní výživy podporujících regenerci kloubní chrupavky. Fitmin má v sortimentu doplněk kloubní výživy Fitmin Flexi trio. Trio vyjadřuje tři účinnné látky, které jsou v přípravku obsaženy. Chonrriotin sulfát, glukosamin sulfít a MSM. Denní dávka je 10 - 20 g. Pro koňského seniora je důležité i kvalitní a dobře stavitelné krmivo. Velmo dobrou zkušenost máme s extrudoavnou směsí Fitmin COMPLETE v denní dávce cca 2,5 kg pro koně o hmotnosti kolem 600 kg, v záchově nebo lehké rekreační zátěži.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jsou kvalitní granule od firmy Dibag. Konkrétně by mě zajímaly Canibaq Multicrock pro pejsky a pak ještě granulky Catmix pro kočky. Děkuji za odpověď.

Eva

2014-02-04 01:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Tato krmiva jsou kvalitní. Canibaq Multicrock obsahuje 25 % bílkovin, 10 % tuků a 3,5 % vlákniny, která podporuje trávení. Velkou předností tohoto krmiva je, že obsahuje lososový olej. Catmix pro kočky je všeobecně doporučovaným krmivem. Mám s ním pozitivní zkušenosti. Varianta s čerstvým králičím masem a játry je hodně chutná, varianta s rybou je zdravá a varianta complete s mlékem a syrovátkou má příznivý vliv na zažívací ústrojí. Všechny varianty obsahují 32 % bílkovin a 12 % tuků.

Fitmin

Dobrý den, Jak je to s pouštěním psa na volno v blízkosti lesa, či v lese? Čtu, že se má pes pustit už jako štěně a má si hlídat pána i na cvičáku nám to říkali a schovávat se za stromy, zas někdo říká, že může pes v lese něco ucítit a utéct. Jak to teda je? (můj pes je JRT)

Petra

2014-02-03 10:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
U každého psa je nejprve nutné vypěstovat vztah se svým pánem. Chodit s ním na procházky navolno a snažit se ho přivolávat jakmile se vzdálí na zhruba 20 metrů. Přivolání musí být milé, ne rozkazovacím způsobem. Pes by měl přiběhnout rád. Pak je s ním možné jít i do lesa bez vodítka. Není ale pes každý stejný, i plemeno určité vlastnosti hodně ovlivňuje. Teriér je lovecké plemeno psa, proto potlačit jeho pudy bude obtížnější než u společenského plemene psa.

Fitmin

Dobrý den. Mám ročního psa border kolie a asi od půl roku začal zvedat jedno ucho, to teď stojí úplně vzpřímeně do špičky, ale to druhé je stále spadlé a měkké. Několik měsíců jsme podávali Cartilan. Chtěli bychom jezdit na výstavy, ale mám strach,že nám srazí body. Dalo by se s tím ještě něco dělat? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Anna Šedová

Anna

2014-02-01 07:02
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Už jsem u borderky několikrát zažil, že měla jedno ucho zvednuté a druhé ne, a nakonec je měla buď obě zvednuté, nebo obě polovztyčené. Už jsem i zažil, že se situace změnila a najednou to ucho, které bylo zvednuté, bylo najednou částečně sklopené a naopak, zvednuté bylo to ucho druhé. Už je ale nejvyšší čas, většinou se tyto změny dějí od sedmého do patnáctého měsíce věku. Nejsem přítelem ovlivňování držení uší, například pomocí žvýkačky. Borderky jsou poněkud zvláštní v držení uší. Hodně s nimi pracují. Při naslouchání jsou uši výrazně pohyblivé. Proto i velkou vadou, která je rozhodčími na výstavách a při bonitaci, je malá nebo dokonce žádná pohyblivost ucha. Doporučuji trénink, tedy tichým hlasem dávat povely. Nutit tedy psa, aby nastražil oči. Je dobré k tomu přidat pohyb hlavy, tedy třeba před očima borderky hybat míčkem nahoru, dolů, do strany, a k tomu dávat tiché povely. To kolikrát lépe zabere než náplastě nebo žvýkačka.

Fitmin

Dobrý den Co můžu psíkovi dát na "čištění zubů" kromě čištění zubů kartáčkem a pastou? Ještě sem našla nějaký gel co se jen potře na zuby ale ve zverimexu říkala paní,že to není moc dobré. Ptám se, protože tu naši to prostě nemůžu naučit aby si to nechala vyčistit i když to zkouším od mala, navíc to prý není nutné...(?) Děkuju

Petra

2014-01-31 11:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Hodně záleží na tom, v jakém stavu zuby a dásně jsou. Pokud se plak netvoří, nemá cenu psovi čistit zuby preventivně. Důležitou roli hraje genetika, když má pes dědičně založené zdravé zuby, většinou velkou péči o ně nepotřebuje. Přiznám se, že psů jsme již měli v naší dlouhé kynologické hiostorií hodně, ale ještě nikdy jsme zuby psům nečistili. Důležitá je výživa, tedy její kvalita. Granule podávejte suché, ne máčené. Pokud je pes z nějakých důvodů uspáván, doporučuji toho využít a požádat veterináře o vyčištění zubů ultrazvukem. Pokud chcete zuby psovi čistit, zkuste nějakou doporučovanou metodu. Pokud bude vyhovovat, pokračujte v ní. Změna je možná.

Fitmin

Dobrý den, mám valacha, jeho stáří je 22 let. Už přes 7 let ho máme ustáleného doma ve velikánském výběhu samozřejmě s přístřeškem, je tedy neustále venku. Krmím kvalitním senem, trochou jablek, kukuřicí, chlebem a trošičkou ovsa, ale to opravdu jen málo. Už nic nedělá užívá si důchod, závodění už má dávno za sebou:) a tak poslední měsíc mu začaly otékat obě přední nohy. Žádná změna co se týká krmeni a jeho života se nezměnila. Je vidět, že ho nohy bolí protože sotva chodí .... Veterinář mi dal Rifen, takže dostal dvakrát po třech injekcích za sebou a změnu moc nevidím. Bylo mi řečen, že to už je starý kůň a to že je normální:( je mi ho moc líto, mám ho již 16 let a hodně jsme spolu užili :) přece to není důvod k utracení :( mohl by jste mi prosím poradit co mám podniknout dál ? Předem moc děkuji Zdenka Součková

Zdeňka

2014-01-28 06:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V krmné dávce mi chybí doplněk minerálů a vitamínů. Otoky předních nohou mohou být projevem zhoršeného metabolismu a pro podporu tělních funkcí bych doporučil udělat kůru krmným doplňkem Fitmin HERBS REGENERATION v denní dávce 40 g. Tento doplněk obsahuje semínko ostropestřece mariánského pro regeneraci jater, komplex antioxidantů ( selen, vit. E a vit. C) a probiotika pro podporu trávení. Současně přidávat vhodný minerálně vitamínový doplněk, např. Fitmin GLOBAL v dávce 100 g a kukuřici, chleba a oves nahradit lehce stavitelnou extrudovanou směsí Fitmin OPTI v denní dávce 0,5-0,75 kg.

Fitmin

ktere vitammi podavat u border colii tricolor aby mela krasnou lesklou strs a take nejake vitaminy aneco preventive na klouby vse od fitminu dekuji

Anonym

2014-01-18 09:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ano, jednou za půl roku je možné přidávat jednorázově Fitmin SRST, případně Fitmin KLOUBY. Ne však delší dobu než 6 týdnů a v každém případě ne najednou. Na pořadí nezáleží. Jde spíše o to, co v tu chvíli pes více potřebuje, zda lesklou srst, nebo něco na výživu kloubů. Záleží tedy na tom, zda se přípravujete na nějakou výstavu, nebo sportovní výkon.

Fitmin

Dobrý den, prosím o radu, jaké granule použít. Fena 11let je kastrovaná cca 2 roky, od té doby přibrala cca 5 kg, na současných 37kg. Jako mladší mívala pod 30kg, je drobnějšího vzrůstu a pohybovou aktivitu má minimální. Krmíme Fitmin medium senior. Děkuji. L. V.

Lucie

2014-01-08 03:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmíte ty správné granule. Myslím, že změna na MAxi nebo i na Light není nutná. Kastrované feny v tomto věku se opravdu těžko dá uhlídat, aby nepřibíraly, navíc když jsou plemene retrívr a jsou jedenáctileté, tudíž nemívají mac pohybu. Doporučuji delší procházky a hry.

Fitmin

Zdravím pane Loučka, chtěla bych poradit ohledně výběru granulí pro mého pejska. Mám kastrovanou fenečku dlouhosrstého jezevčíka (4,5 roku). Před kastrací jsem ji krmila granulemi FITMIN Mini maintenance. Po kastraci (zákrok proběhl letos v srpnu) jsme přešly na granule FITMIN Mini Light. Bydlíme v bytě, kde je přes den sama, když jsem v práci. Fyzickou aktivitu tedy má teď v zimě na chvíli po odpoledních. Granule jí odvažuji podle návodu na balení granulí FITMIN a rozděluji ji na ráno a večer. Poraďte prosím, které granule jsou pro ni nejvhodnější, ať má plné bříško, ale po té kastraci nenakyne. Moc děkuji za radu.

Anonym

2013-12-30 04:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dle mého jste zvolila ten nejlepší způsob, a to jak ve volbě granulí, tak způsobu i doby jejich podávání. Fyzická aktivita venku na procházce je ideální, zvláště když jí třeba ještě házíte aportek, ale o fyzické aktivitě lze hovořit i v případě, když si s fenečkou doma hrajete. Obézní psi bývají většinou proto, že jim páníčkové přilepšují od stolu pamlsky, granule se na obezitě podepisují jen zřídka. Pokud tedy psa odměňujete, tak hlavně když splní nějaký úkol, raději jich dávajte více co do množství, ale méně co do velikosti, ale hlavně dávejte pamlsky, které nejsou moc výživné, ale jsou chutné. Tuto podmínku splňují Fitmin Bonbons. Jsou sice určeny pro větší psy, ale my s nimi máme výborné zkušenosti i u malých psů. Naopak u velmi malých kousků by u hltavějších psů mohlo dojít k zakuckání při vdechnutí granulky.

Fitmin

Dobrý den, mam štěně Bílého švýcarskeho ovčaka (5 měsíců). Byly mi doporučeny granule Fitmin Maxi Junior, protože bude mit pejsek v dospělosti 35-40 kg. Chtěla bych se zeptat na vhodnost těchto granuli a jejich davkování. Děkuji.

Lucka

2013-12-28 08:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ano, tuto variantu mohu jen doporučit. Denní dávka je zhruba 500 gramů, což odpovídá množství, které se vejde do vrchovatého hrnku o objemu 1 litr. Toto krmivo se doporučuje krmit až do věku 18 měsíců.

Fitmin

Dobry večer, chcela by som sa informovať či je možne krmiť psa s potravinovou intoleranciou granulami fitmin solution rabbit and rice . Je toto krmivo hypoalergenne? ak ano je možne zaslať vzorku daného krmiva. Ďakujem pekne s pozdravom Veščičíková Božena Maršová 185 01351 Predmier

Veščičíková

2013-12-17 09:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmivo Fitmin Solution rabbit and rice je hypoalergenní. Je to ale nutné vyzkoušet. Každá intolerance je charakteristická tím, že omezuje výběr komponentů či živin v krmivu. Hypoalergenní krmiva snižují riziko, že se pes s nějakým alergenem potká. Stát se to ale může. Pes může mít alergii na více komponentů krmiv. Odeslání krmiva na Vaši adresu zařídím.

Fitmin

Dobrý den, děkuji za odpověď na otázku čím krmit. A zase mám dotaz. 11letý zlatý retrívr má několik týdnů průjem, hodně zhubl, špatně se pohybuje, u veterináře mu odebrali krev, vyšetřili ho a prohlásili, že je zdravý. Teď je krmen Fitminem seniorem /dříve K9, které začal odmítat/, chutná mu, stav se malinko lepší, ale potřeboval by přibrat. V několika minulých dnech krmen F. maintenance, průjem se zhoršil. Snad by byl vhodnější Fitmin solution, nějaké vitamíny nebo doplnit vyšetření? Prosím, poraďte. Děkuji. Eliášová

Slavěna

2013-12-03 04:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
U některých starší psů je řidší stolice celkem běžným projevem. Pokud jde o klasický průjem, pak je ho třeba řešit radikálním opatřením, hladovkou a následným osazením střev novou mikroflórou. Nebojte se, že pes ještě více zhubne, je to jen přechodné. Pokud by to totiž zůstalo při starém, tak by hudnul dál a mohlo by to mít i špatné následky. Velmi důležité při průjmech je zásobovat psa čerstvou, čistou, vlažnou vodou a hlídat, jestli opravdu pije. Nejhorší při průjmu je totiž dehydratace organizmu. Hladovka by měla trvat nejméně 24 hodin, pak by měl pes alespoň dalších 24 hodin dostávat jen rýžový šlem (rozvařená rýže), nejprve samotný, při další dávce již do něj můžete přidávat nastoruhanou mrkvičku. Další den již můžete přidat jogurt, přípravek Fitmin Gastro, případně speciální pastu obsahující střevní bakterie a vitamíny. No a další den už se mohou postupně přidávat granule. Receptů je několik, ale vždy jde o navození nového prostředí ve střevech. Pokud se to nepodaří, průjem většinou přetrvává, nebo se vrací. Průjem nezpůsobí krmivo, ale bakterie, které se do těla zvířete mohou dostat z prostředí. Zdroj se často velmi těžko zjišťuje. Fitmin solution je řešení pro alergie, ne pro průjem. Až se vám podaří průjem zlikvidovat, kupte psovi přípravek Fitmin Vitaregen.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na KD pro půlroční hříbě? Máme možnosti (oves, ječmen šrotovaná kukuřice, granule) a v jakém poměru? Děkuji Petra

Petra

2013-12-01 11:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
K dispozici máte granule, ale neuvádíte jaké. Pro půlroční hříbě anglického plnokrevníka o hmotnosti cca 230 kg, může být denní krmná dávka sestavena z cca 6 kg lučního sena, 1,5 kg ovsa, 1 kg Fitmin OPTI a 100 g minerálně vitamínového doplňku pro hříbata a mladé koně Fitmin BALANCE. Nebo druhá vhodná varianta může být sestavena z cca 6 kg sena a 2 kg granulované směsi pro hříbata Fitmin JUNIOR. Tato směs obsahuje minerálně vitamínový premix a spolu se senem tvoří kompletní krmnou dávku. Podle aktuální kondice hříběte lze v případě potřeby doplnění energie přikrmovat jádro, např. oves v dávce 0,5 -1 kg.

Fitmin

Dobrý den, obracím se na vás o radu krmení našich dvou mazlíčků. Jedná se o fenku jork. teriéra s nadváhou a 7 měsíčního jejího syna. Mohla bych poprosit o radu jaké krmení od vás krmit popřípadě bylo by možné zaslat vzorky krmiva u nás bohužel nejsou v obchodě k dyspozici. děkuji předem za odpověď Sekaninová

Aneta

2013-12-01 05:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro dospělou fenku doporučuji granule pro malé psy Fitmin Mini Light a pro štěně Fitmin Mini Puppy. Vzorky poslat můžeme, ale napište prosím adresu, abychom věděli kam. Prodejny, kde se krmivo Fitmin prodává, jsou na internetových stránkách http://www.fitmin.cz/psi/kontakty/seznam-partneru-a-prodejen/?region_id=13

Fitmin

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaký "vitamínový" prostředek jako doplnění stravy pro 2-letou fenku boloňáčka, které byl čerstvě diagnostikován Fanconiho syndrom, abychom jí podpořili "boj" s nemocí a mohli se z ní ještě dlouho těšit... Moc díky

Petra

2013-11-21 12:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud má nějaký pes nemocné ledviny, měl by dostávat speciální klinickou dietu (např. Hills). Je to ale krmivo hodně drahé. K tomuto krmivu už nemusíte přidávat žádné vitamíny. Pokud se rozhodnete pro krmení granulemi nějaké chovatelské řady nebo krmivem BARF, vitamíny přidávat můžete. Mohu doporučit Fitmin Vitaregen, což je doplňkové krmivo na podporu přirozených obranných a regeneračních procesů. Doplněk je sestaven z látek, které podporují detoxikační činnost jater, podporují trávení a obnovují bakteriální rovnováhu ve střevě. Protože Fanconiho syndrom je onemocnění ledvin, je potřeba je šetřit, proto i dávky tohoto přípravku musí být nejméně o polovinu nižší než u zdravých jedinců. Já bych boloňačce dával přípravek v množství na špičku nože. Krmnou dávku raději rozdělte na více částí, nejméně na dvě.

Fitmin

Dobrý den, mám prodejnu krmiv pro psy, kde granule Fitmin tvoří podstatnou část. Mnozí zákaznici se ptají, zda není lepší štěňata velkých plemen krmit masem, protože ten či onen jim to radí. Co však mám odpovědět? Myslím, že není špatné občas dát psovi maso, otázka však je, zda syrové či vařené, jestli tak zhruba napůl s granulemi, samozřejmě odděleně atd. Prosím, poraďte. Děkuji.

Slavěna

2013-11-14 12:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Existují různá laická doporučení. Některá jsou na reálném základě, jiná úplně zavádějící a několik jich je totálně špatných. Mezi ty špatné bych zařadil krmit štěně velkého plemene masem a k tomu přidávat granule. Když už krmit masem, tak by se měly přidávat uhlohydráty (rýže, těstoviny, ....), minerálie a vitamíny. Kdo tomu nerozumí a nedokáže odhadnout poměry mezi těmito krmivy a jejich dávky, pak psovi moc neprospěje. Velmi kvalitní maso krmené delší dobu ve vysoké dávce bez dalších přídavků může psovi velkého plemene i uškodit. Někteří chovatelé velkých plemen dokonce do krmné dávky přidávají od řezníka plíce nebo vemeno, tedy živinově méně hodnotné krmivo. Je to o tom, že velcí psi mají problémy s překotným růstem, nadváhou a také s větší náchylností k přetočení žalludku. Jednoduše řečeno, štěňata velkých plemen by od pěti měsíců věku zhruba do 18 měsíců věku měla dostávat sice kvalitní, ale živinově trochu omezenou, krmnou dávku. Všimněte si, že mnoho výrobců má u krmiv velkých plemen v nabídce kromě krmiva Puppy ještě krmivo Junior. U krmiv pro středně velké a pro malé psy tato varianta není. Otázka syrové nebo vařené maso je závislá na nebezpečí nemocí a parazitů. Pokud si nejste jistí původem masa, nebo máte problémy se skladováním masa (doporučuji v chladu, suchu a ve větrané místnosti a maximálně týden) pak raději vařte. Já ale doporučuji krmit maso čerstvé, problémy se vyskutují minimálně. Z dřívějška dost přetrvává varování před čerstvým vepřovým z důvodu Aujezského choroby. Toto onemocnění se však již hodně dlouhou dobu v klasických chovech nevyskytuje. V poslední době však bylo diagnostikovánpo u několika divokých prasat.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na krmnou dávku 3-leté klisny A1/1 (KVH 155) v dostihovém tréninku, aktuálně pouze lehká práce na lonži. Má bolavá záda a potřebovala by nasvalit. Chtěli bychom přejít na značku fitmin a využít při tom i něco z vlastních zásob (hl. oves, lněné semeno, sladový květ, máme i sojový šrot ale ten není nutný). V současné době je již v krmné dávce zahrnutý fitmin reformer 0,5 kg. Měla bych zájem o možnosti z řady granulovaných krmiv (extrudované nechce) na období klidu a začátku tréninku. Zároveň se chci zeptat jaký je váš názor na vařený oves. Děkuji mnohokrát

Klára

2013-11-13 05:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Z granulovaných krmiv pro dostihové koně v zimním obdobi mohu doporučit Fitmin SPORT nebo Fitmin TRAINING. Tato krmiva jsou sestavena tak, aby spolu s lučním senem tvořily kompletní krmnou dávku, která pokrývá potřebu všech důležitých živin, včetně minerálních látek a vitamínů. Pro 3-letou klisnu o hmotnosti cca 450 kg, v lehké až střední práci, může být denní dávka sestavena z 7 kg lučního sena a 1,5 - 2 kg Fitmin SPORT (TRAINING). Krmiva SPORT a TRAINING se liší ve složení, training obsahuje kukuřici a vyšší obsah oleje a tedy i více energie. V dostihové sezóně je z granulovaných krmiv nejvhodnější Fitmin RACING v denní dávce 2-3 kg s přídavkem jádra (ovsa) cca do 4 kg. Vařený oves je lépe stravitelný, ale pro lepší proslinění a rozmnělnění sousta je vhodnější celé zrno. Přídavek vařenéhom lněného semínka je vhodný dietetický doplněk s obsahem omega 3 mastné kyseliny alfa linolenové, s vlivem na kvalitu kůže a srsti i podporu činnosti nervových buněk i podporu imunity. Pro prevenci tying- up - bolestivého tuhnutí svalů, lze podávat komplex antioxidantů, které chrání svalové buňky před působením volných radikálů Fitmin SelenE v denní dávce 50 g, a po tréninkové práci pravidelným podáváním elektrolytů.

Fitmin

Dobrý den, prosím o sestavení krmné dávky pro klisnu Sh-A v posledním trimestru březosti, v současné době bez zátěže. Mám k dispozici toto, další ráda dokoupím: luční seno (první tráva, ale sklízená až v koncem června), ječmen (drcený) oves (celý), sladový květ, Dibaq Multi. Pro další koně jsem na zimu pořídila následující laskominy, je vhodné klisně v tomto stadiu březosti podávat? (kdesi jsem četla, že např. přípravky na pročištění organismu mohou být rizikové) - ostropestřec, řasa chlorella, harpago a lněné semínko. Klisna je velmi dobře krmitelná. Děkuji :c).

Šárka

2013-11-12 03:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Denní krmná dávka sestavená z 7 kg lučního sena, 2 kg ovsa, 0,25 kg sladového květu a 100 g minerálně vitamínového doplňku Fitmin MULTI pokrývá potřebu všech základních živin včetně minerálních látek i vitamínů 12-ti leté vysokobřezí klisny o hmotnosti 450 kg. Doplňky jako ostropestřec, chlorella nebo lněné semínko jsou vhodné i v období březosti. Lněné semínko se tradičně podává klisnám před porodem, ale musíte ho povařit. Ostropestřec je vhodné podávat po porodu, protože březost, porod i laktace je velká zátěž metabolismu a proto je smysluplné přidávat účinné látky na jaterní regeneraci. Řasa chlorella je zdroj velmi kvalitního proteinu s bohatým obsahem aminokyselin i minerálních látek, ale s podáváním harpago zkušenost nemám.

Fitmin

dobry den, mam takovy dotaz ohledne naseho mazlicka, mam ameri.kokra fenecku v prosinci ji bude rok a mame ji od 3 mesicu, vyrusta ze 4 detmi a me je strasne hodna, pritulna, mazliva, na zadne deti si nic nedovoli posloucha na slovo ale kdyz ji necham doma samntnou tak rozkouse na co dojde vy ze az dojdu domu tak udelala neco spatneho ,zkousela jsem snad vse co mi poradil pan veter.ale nic nefunguje poradte mi co s ni muzu jeste zkusit dekuji moc

kostelkova

2013-11-06 03:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Někteří psi to dělají. Jsou frustrovaní z toho, že najednou zůstanou doma sami. Pomůže snad jen jedno, a to koupit klec o rozměrech 60x90x70 a na dobu, kdy nejste doma, fenku do ní zavřít. Nic se nestane, je to standardní věc. Klec nahrazuje boudu. Fenka se uklidní a až trochu vyroste, třeba to dělat nebude. Klec můžete nahradit boudou, která bude mít zavíratelníá dvířka. Někteří psi si chodí do klece, nebo boud odpočinou, i když je otevřená.

Fitmin

Dobrý den, mám fenku Rhodéského Ridgebacka, stáří 3 měsíce. Chovatel krmil Fitmin Medium Puppy, tak v tom pokračuji, ale zajímá mě, zda by nebylo vhodnější krmit Fitmin Maxi Puppy a od 5 měsíců pak přejít na Fitmin Maxi Junior? Medium je dle návodu pro plemena do 35 kg a RR je tak na hraně, může mít 35, ale také třeba 40. Ještě prosím radu, zda je dobré krmivo-značku občas měnit (myslela jsem třeba prostřídat s Royal Canin Maxi Junior od 5 měsíců) nebo je vhodnější krmit stále stejný druh? Je potřeba dávat ještě nějaké doplňky na klouby? Děkuji za odpověď

Mirka

2013-11-04 05:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, osobně bych Vám doporučila přejít na krmivo Fitmin Maxi Puppy a od 5 měsíců pak na Maxi Junior. Krmivo Maxi Junior zabezpečuje kontrolovaný přísun energie, takže Vám fenka nepřeroste a její kosterní aparát se bude vyvíjet v souladu se svalovou hmotou, zároveň už toto krmivo obsahuje kloubní výživu, takže tu nemusíte doplňovat. Co se týká střídání krmiva, tak vím, že názory veřejnosti jsou různé, nicméně jak z vlastní zkušenosti tak ze zkušenosti v rámci chovatelské stanice Fitmin nevidím důvod, proč by se krmivo, pokud s ním je pes a samozřejmě i majitel spokojený, mělo střídat. Naši psi fungují na jednom krmivu dlouhodobě, nemusím řešit složité přechody z krmiva na krmivo a když vidím, v jaké jsou kondici, plní života, s dobrou náladou a výbornou kvalitou srsti, kterou nám chválí i veterinář, tak vím, že nic dalšího hledat nepotřebuji. Pokud byste se ale přece jen přiklonila k tomu krmivo střídat, tak bych rozhodně nedoporučila toto řešit v období růstu a vývoje psa, počkejte s tím když tak až do doby, kdy bude fenka dospělá. S pozdravem

Fitmin

Dobrý deň! Prosím o radu, mám 3 ročného bernského salašníka. Krmila som varenou stravou- pečeň / játra/ alebo slezina + ryža, cestovina. Od leta 3013 mu začala vypadávať srsť okolo očí a na hlave a aj na chrbte. Veterinár povedal,že idde o "červenú prašinu". Po liečbe , na hlave a chrbte, srsť narástla, ale je BIELEJ farby. Tiež je veľmi riedka, najmä na chrbte, slabá a bez lesku. Do žrádla pridávam Olej z lososa. Chcela by so prejsť na granule Fit min, môžete mi prosím poradiť, či sa jedná ešte o nejakú ďalšiu chorobu a čo mám robiľ? Ďakaujem Gancárová

Sylvia

2013-11-04 11:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud budete krmit granule, bude to pro Vás jednodušší a nemusíte se obávat z předávkování nějaké živiny nebo minerální látky. Olej z lososa je výborný, i u něj je ale třeba dávat pozor na předávkování. Budete-li krmit granule Fitmin, jednou za půl roku (zhruba 6 týdnů) můžete přidávat do krmiva vitaminominerální směs s názvem Fitmin SRST. To by mělo tvorbě srsti a výživě kůže pomoci. Časem by se to mělo zlepšit, i když o úplné obnově nelze hovořit.

Fitmin

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda muze byt v ohradě klisna s valachem? Děkuji

Michaela

2013-11-03 06:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V případě, že jsou bez konfliktní, nejsou vůči sobě agresivní, tak určitě ano, klisna s valachem mohou být ve společném výběhu.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych touto cestou požádat o radu ohledně krmení mého koníka. Jedná se o 6ti letého A1/1, hřebec. Na noc box, přes den výběh, seno pravidelné dávky - má ho dostatek. Práce po 14ti denní pomlce opět 6x týdně - lonž/vyjížďka/jízdárenská práce - zpočátku lehká zátěž, poté středně těžká (tj. - spotí se). V současné době poměrně spadlý ze svalů, navíc ho čeká převoz do jiné stáje po několika letech - cestování nesnáší nejlíp. Dosud jsem krmila PAVO All Sport (nic jiného se ve stáji neodebíralo), jednu odměrku denně. Posledních cca 10 dní má Energys Standart, ve stejném množství. Nyní bych ráda začla krmit řepné řízky s melasou a k tomu Energys Standart, 2x denně + lněné semínko do toho. Ráda bych se zeptala na váš názor, zda je to adekvátní krmení, jakým způsobem přejít z granulí na řízky a zda by byla přijatelná dávka: půl odměrky granulí + 1/3 řízků (po namáčení to samozřejmě vyjde navíc, až nabudou, 1/3 myslím v granulovaném stavu) a to 2x denně. Děkuji za odpověď.

Šárka

2013-10-28 11:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Možností jak dobře nakrmit dospělého koně je několik. Buď chcete využívat statková krmiva ( jádro - oves, ječmen,.. a píci) a k tomu přidávat vhodný min-vit doplněk nebo si vyberete krmiva průmyslově vyráběná. Pro zlepšení kondice a zlepšení, jak lépe snášet zvyšující se zátěž, může být denní krmná dávka sestavena z cca 7 kg lučního sena, 2 kg jádra (oves), 0,5 - 0,75 kg Fitmin OPTI a 100 g min-vit doplňku Fitmin PROFI ( nebo Fitmin MULTI). Se zvšující se zátěží dodávat jen více energie ( oves na 3 kg) a Fitmin ENERGY, podle práce až 0,5 - 2 kg. Pro lepší regeneraci po práci přidávat elektrolyty ( Fitmin ELEKTROLYT cca 30g) nebo komplex antioxidantů a a aminokyselin Fitmin SelenE v dávce 50g. Nebo můžete podávat, se senem kompletní, granulované krmivo Fitmin SPORT, v období intenzivnějšího tréninku Fitmin TRAINING v dávce 2-3 kg a pro zlepšení kondice přidávat 0,5 kg stabilizovaných rýžových otrub Fitmin REFORMER. Jiná forma "kompletního " krmiva je extruzí vyráběné Fitmin COMPLETE. Denní dávka je 2,5 kg. Možností je mnoho a záleží na vás, jakou variantu si vyberete.

Fitmin