VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 20 21 22 23 24 25 26 ... 28 ... 55 ... 82 ... 109
Dobry den mam 3letou kocicku a smrdi ji z tlamicky. Co by to mohlo zpusobovat a jak se toho zbavit?? Take k nam prisel kocour nevim jak je stary. Prosel minuli podzim cely vyhubli, pres zimu se trochu spravil ale ted je zase takovi pohubli, srst ma matnou ale zere normalne az hodne a hlta. Ma taky takovy vyvaleny spicak ktery mu boda do horniho pysku a slinta. Jak to resit??

k.

2014-05-27 07:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Obojí problém může být v zubech, což asi nemůžete vyřešit sama a v tom případě bude nutná návštěva veterináře, případně specialisty na zuby. Pravděpodobně jde o zánět. Smrad z huby mohou způsobit i chyby ve výživě, nebo struvitové kameny. Problém mohou způsobit i vnitřní paraziti, např. škrkavky. Matná srst a vyhublost by tomu mohla naznačovat. Pokud se k tomu přidá i zvětšené břicho, mohlo by to být jasné.

Fitmin

Dobry den chtela jsem se zeptat co delat kdyz psa bodne vcela nebo vosa. Jak poskytnout v tomto pripade prvni pomoc. A kdyz by ho bodla do tlamky nebo do jazyka.

K.

2014-05-26 08:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Je to velmi podobné když se to stane nějaké osobě. Většinou to samo odezní do 4 hodin. Lze dát studený nebo octový obklad, případně nějakou uklidňující mast (např. fenistil, pak ale hlídat, aby si místo nelízal). Když bodne včela, je třeba opatrně vytáhnou žihadlo. Horší je, když je pes na bodnutí alergický a začne otékat. To je pak dobré rychle navštívit veterináře. Ten většinou naordinuje lék, který se užívá při alergiích i u lidí. Alergie se může projevit nejen otokem, ale i dýchacími potížemi, zvracením a podobně. Asi nejhorší je bodnutí do jazyka nebo když je žihadel více. Když nejste poblíž veterinární ordinace, doporučuji veterináři nejprve zatelefonovat a domluvit se s ním na postupu.

Fitmin

Dobrý den, mám prosbu, mám doma psa NO, stáří 17 měsíců..od mala je zvyklý na granule od vaší firmy...na začátku měl mini, a nyní dostával fitmin maxi junior...jelikož tyto granule jsou do 18ti měsíců,prosím poradte mi, na jaké granule je nejlepší nyní přejít pro dospělého psa...jak jsem psala, je mu nyní 17měsíců,váha cca 36 kg, je mohutnější,papírový,zátěž má přiměřenou-běha na zahradě,chodí na výcvik, ale ne na vystavy...chci pro něj to nej jídlo, protože když byl malinký,měl problémy s předníma nožičkama, záněty a nedorostlá jadýrka v kloubech...poradte mi prosím zda mám následovně pokračovat Fitmin maxi maitenance, nebo jiný druh, děkuji

Verča

2014-05-20 10:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Myslím, že granule Fitmin maxi maitenance by mu měly vyhovovat. Proto doporučuji krmit ho těmito granulemi a zvláště i proto, že měl problémy s pohybovým aparátem. Krmivo Fitmin maxi maitenance obsahuje látky, které výživu a vývoj kloubů a kostry podporují. Kdyby se Vám zdálo, že pes až moc přibírá na hmotnosti, pak mu můžete část krmiva nahradit granulemi Maxi Light.

Fitmin

Vážený pane Loučko, děkuji Vám za odpověď na můj předešlý dotaz, přesto si dovoluji požádat o určité upřesnění. Dost často se setkávám s názorem, že psovi není vhodné měnit stravu kvůli trávicím enzymům, které údajně nestačí rychle reagovat na změny v jídelníčku a pes v důsledku takto podávané stravy nezužitkuje vše, jak by měl a změny mohou vyvolávat průjmy. Uvádí se, že pokud si pes navykne na trávení určitých granulí, je pro něj problém ve stejný den strávit vařené či syrové maso s přílohou a poté opět granule, případně je údajně problém granule měnit ze dne na den kvůli rozdílnému složení. Z vaší odpovědi jsem však pochopila, že až tolik nezáleží na obsahu krmiva, jako spíš na jeho formě a množství (rozmělnění, narušení struktury) a podle toho pes tráví. Samozřejmě na obsahu záleží co do výživné hodnoty, ale jde mi o systém trávení, proč může mít pes problém s trávením kvalitních granulí a např. syrového masa s rýží ve stejný den. Tvrzení ohledně složení potravy jsou vždy předkládána ultimativně, nikdy jsem se ale nesetkala s nějakou argumentací, proč by tomu tak mělo být. Je to tak, že kvůli relativně krátkému trávicímu traktu psa všichni "pomocníci" trávení (tedy vše od kyseliny chlorovodíkové až po zahuštění stolice v tlustém střevu) se nezvládají přeorientovat na tak pestré změny jídelníčku (přece jenom psovi se domestikací trochu změnila trávicí soustava oproti vlkovi, ale ne až tolik, umí sice trávit sacharidy, ale razantní změny v technologii přípravy krmiva jsou za poslední dobu obrovské) nebo je to tak, že zkrátka pes potřebuje obecně jednodušší strukturu krmiva a problémy jsou vyvolány až sekundárně vlivem jiných okolností (např. přemnožením patologických bakterií, zánětem žaludku, střeva apod., přičemž přemnožení bakterií může být jistě způsobeno i nevyváženou potravou)... Mohl byste proto prosím ještě do tohoto problému vnést více světla? Velmi děkuji, domnívám se, že Vaše odborná odpověď může pomoci mnoha chovatelům, kteří v tomto ohledu tápou stejně jako já. Dokonce i veterináři mají mnohdy rozdílný názor, nicméně netuším proč.

Iveta

2014-05-19 12:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kdyby se jednalo o přežvýkavce, odpověď by byla jednoduchá a jasná. Ti mají předžaludky a v nich bakterie a nálevníky, kteří jsou úzce specializovaní na určité složení potravy, při její změně se musí nejprve namnožit jejich nová populace. Změny ve složené potravy tak vedou spíše k horšímu využití živin a s tím související ztráty užitkovosti, než k dietetickým problémům. U psů je to trochu složitější. Změna se u psů může projevit právě v dietetických problémech, jako je nechutenství, alergie, překyselení, průjem, zácpa, či torze žaludku. Někteří psi opravdu dost negativně reagují na změny ve složení denní krmné dávky, většina psů je však snáší poměrně dobře. U mnohých je to otázka zvyku, pokud se jim složení krmné dávky střídá, zvyknou si na to a vůbec jim to nevadí. Psi, kteří stále konzumují granule, snášejí změny mnohem hůře, než psi, kteří mají stravu pestřejší. Aby se ale předešlo těm negativním účinkům u některých psů, postupná změna se doporučuje obecně. Jak jsem již napsal v odpovědi na Vaši předchozí otázku, zásadní je, že v žaludku psa jsou velmi agresivní trávicí enzymy a intenzivní je i mechanické zpracování jak v žaludku, tak v dalších pasážích trávicího traktu. Potrava je rychle promíchána (neseparuje se) a rychle natrávena. Ta rychlost a to mechanické zpracování může hrát velkou roli z hlediska spouštění vhodných trávicích enzymů. Důležité v tom je složení živin. Proto byla také chovatelská řada granulí Fitmin koncipována tak, že jednotlivé varianty (Maintenance, Performance, Light, Senior, Puppy) obsahují stejné komponenty, jen s rozdílným zastoupením, čímž se mění obsah živin a energie, ale ne druh bílkovin, vlákniny, cukrů a jiných složek krmiva. Ani to však nezaručuje, že by k dietetickým problémům nemohlo dojít, jen se snižuje riziko. Důležité je také to, že psi nemají rádi změny ve složení krmiva, ale hlavně v rituálu krmení, když je každý den v pravidelný čas stejné krmivo ve stejné misce na stejném místě, když se jde na procházku ve stejnou dobu, aby mohl vykonat svojí potřebu. Reakce na změnu, byť jen v druhu krmiva, pak může mít i psychický původ. Proč na změny krmiva reagují někteří psi negativně a jiným to nevadí? Může to mít genetický základ, může to být právě tou dlouhodobě nevyváženou stravou, dřívějšími chybami v krmení, mohou se na tom ale podepsat i vlivy, které zdánlivě s výživou nesouvisí jako je psychika, onemocnění a podobně. Může to být jiné případ od případu.

Fitmin

Dobrý den, potřebovala bych se Vás zeptat na pár otázek. Naše fenka Jack russel teriére (1 rok). Po prvním hárání začala vyjíždět na psy. (vyjímečně někdy i před háráním). Od štěněte byla socializována. Měla možnost být se psy, hrála si s nimi. Měla několik psích kamarádů, se kterými si skoro denně hrávala. Začlo to tím, že byla venku s bišonkem (fenka asi o 2 měsíce starší). Hrály si a naše z ničeho nic po ni vyjela a vrčela. Bišonek se jen bránil. Nejčastěji tedy bezdůvodně ale i třeba k vůli balonku, nebo klacku, dost si přivlastňuje co se týče psů. Nebo jdeme třeba po chodníku, potká se se psem. Necháme je očuchávat, ona buď stuhle stojí nebo i vrtí ocasem a pak z ničeho nic zase vyjede a vrčí. Takže to dělá na psy které zná i na ty které nezná. Většinou to nedělá na dost větší psy, před těma radši chce utéct. Ale v tuhle dobu se snese asi se dvěma. Jednomu se dokonce podřizuje na záda a učůrává. Na cvičáku nám řekli, že to dělá ze strachu a nic s tím moc nejde dělat. Chtěla bych prosím vědět jestli ji můžu nějak "vysvětlit" aby když se bojí radši spoléhala na mně /nebo tedy ke mně nemá důvěru? ...ještě bych se prosím chtěla zeptat, proč si každý den něco schovává do postelí, do koutů no prostě kde je příležitost si schovat jídlo (přitom ho má dost, právě je dost nežravá, nebo pamlsky)...ptám se protože má z toho na čumáku vydřené už jedno místo. Proč si to teda schovává?

Petra

2014-05-13 10:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jack russel teriéři jsou velmi aktivní psi a zvláště ti mladí. Je velmi těžké je plně zabavit. Často si vymýšlejí vlastní zábavu, která se může projevit i ve vztahu k jiným psům. Může to být od ní dokonce pouze jen hra nebo provokace ke hrám. Velký pes pro ni není spoluhráčem, tomu jasně naznačuje podřízenost, nemusí to být strach. Pokud by větší pes naznačil, že by si také rád hrál, asi by přijala i hru s ním. Určitý projev bázně by to mohl být, ale u Jack russel teriéra bych to moc nepředpokládal. Vysvětlovat mu to můžete jen stěží. Spíš bych se snažil fenku v tu chvíli něčím zabavit. Někteří psi si jídlo schovávají. Na to je jen jedna rada - dát ho do misky jen opravdu trošku a když to ihned nesežere, tak mu misku odebrat. Prostě misku bude mít k dispozici jen na dobu krmení. Pak je ale třeba i prázdnou misku schovat.

Fitmin

Prosím o radu. Máme 3 letou borderku blue merlo vždy byla bojácná ale velmi hyperaktivní. Ráda si hrála a běhala. Nyní již 2 měsíc nám nechce jít ani na zahradu jen když jí zabavíte jinak utíká se kamkoliv schovat. Na procházce po na nás začne skákat jak kdy by jí něco zabolelo, Při jakémkoliv hluku uteče se kamkoliv schovat. Ráda chodila volně dnes je raději na vodítku. Nejraději je schovaná doma ve svém pelíšku za sedačkou kde se cítí bezpečně. Zároveň nechce jíst sní 1/10 s obvyklého žrádla. Již jsem bezradná . Prosím poraďte ! Děkuji

Grygarova

2014-05-11 03:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
To může být velký problém. Byli jste u veterináře? Bylo by dobré zjistit, zda jsou metabolické ukazatele v pořádku. Nechuť k jídlu by tomu odpovídala. Jestli fena není nemocná fyzicky, může být nemocná psychicky. V první fázi by veterinář mohl pomoci podáním uklidňujícího přípravku. Spolupracovat ale musíte i vy, a to především klidem, poskytnutím útočiště, resp. místa, kde by měla fena klid. Klidně ať si jde do pelíšku, když strachová reakce na ni přijde. Je také dobré ji nějak zabavit, aby na svůj strach zapomněla, ovšem pokud to jde. Někdy toto přehnaně submisivní jednání s věkem pomine, jindy je tomu naopak, zde to vypadá tak, že se s tím asi budete muset smířit a naučit se s tím žít, tedy pokud je to ta psychická příčina. Možná ještě otestujte sluch a zrak, třeba fena špatně slyší nebo vidí a to ji hodně znervozňuje. Při spojení dvou genetických blue merle jedinců může u jejich potomků k tomu dojít s větší pravděpodobností, prostě riziko je větší, než při spojení jiných rodičů.

Fitmin

Dobrý den, mám 15ti měsíční britku a ráda bych jí zakoupila Vaše granulky. Bylo by možné poslat nějaké na zkoušku, abych měla jistotu, že mi je bude jíst? Moc děkuji, adresa: Úpská 532, Trutnov, 54102

Michaela

2014-05-11 12:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, je možné získat zdarma vzorek krmiva pro kočky? Mám doma malé kotě a ráda bych vyzkoušela vaše krmivo Fitmin Kitten. Mockrát děkuji adresa: Markéta Chobotová- Brno, Zlínská 12, 627 00

Markéta

2014-05-08 07:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, jsem chovatelka pětiměsíčního štěněte labradora. Ráda bych se zeptala na proces trávení u psů, konkrétně, co se odehrává v trávicí soustavě po pozření suchých granulí (27% kvalitního proteinu, 13% tuku, 40% sacharidů) a zároveň masové konzervy pouze z čistého masa a vnitřností (10% bílkovina, tuk, vlhkost). Zajímalo by mě, zda-li pes tráví konzervu rychleji a ta pak čeká na strávení granulí, či zda-li je maso obsažené v granulích trávené stejným způsobem jako maso z konzervy. Jak je tráveno maso a moučka (kvalitní) a zejména pak - existuje nějaký výzkum, který by prokázal, jak které plemeno tráví kvalitní bílkoviny, resp. od jakého množství bílkovin v krmivu jsou už dusíkaté látky vylučovány a nevyužity, přičemž zatěžují organizmus, s ohledem na věk psa, plemeno, zátěž a kondici. Velmi děkuji, IJ

Iveta

2014-05-08 11:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den. Zahltila jste mne množstvím otázek, na některé je velmi obtížné odpovědět. Mohl by na to být vypsaný vědecký projekt, který by ale asi nikdo nefinancoval, protože odpověď by nebyla relevantní vynaloženým prostředkům. Ono je něco jiného takový problém zkoumat u hospodářských zvířat a především u přežvýkavců, u nichž je trávení podstatnou a ekonomicky vysoce důležitou záležitostí a probíhá navíc hlavně v předžaludcích, kde zůstává podstatně delší dobu než u masožravců nebo všežravců. Zásadní tedy je, že v žaludku jsou velmi agresivní trávicí enzymy a intenzivní je i mechanické zpracování, takže potrava je rychle promíchána (neseparuje se) a rychle natrávena. Není tudíž tak důležité, jestli se něco tráví dříve a něco později, nebo zda je to z čistého masa, konzervy nebo z granulí - jde spíše o prvotní narušení, tedy rozkousání, rozmělnění a rozpuštění. Malý rozdíl může být i v granulích, některý pes je rozkouše, jiný zhltne. Rozdíly v trávení mezi skupinami plemen jsou, ale nebývají ani předmětem marketingu, všimněte si, že saňovým psům, chrtům, primitivním plemenům, loveckým plemenům nejsou nabízeny speciální granule, nevyplatilo ba se to. Veškerý marketing je zaměřen na velikost, aktivity, reprodukci a stáří psů, vždy s ohledem na stav zvířete (jeho kondici a konstituci) a co u něj chcete dosáhnout. Výzkumy na kvalitu živin a na jejich dávku existují, ale to by bylo na dlouhé a podrobné povídání, protože když chcete něco prokázat, musíte uvádět podrobnou metodiku. Každý pes je jiný, na každého psa, resp. skupinu psů, působí jiné prostředí. Možná se Vám může zdát, že jsem neodpověděl úplně přímo na Vaše otázky, ale vězte, že pracuji ve výzkumu již několik desítek let a vím, že je velmi ošidné něco takového zobecňovat. V každém případě mohu potvrdit, že přebytek bílkovin může v organizmu vyvolat dost velké potíže, ale je velmi těžké obecně říci, že je to při té a té dávce. Existují na to americké normy NRC. Pokud chcete být přesnější, vyhledejte si je a na konkrétního psa a jeho konkrétní aktivitu můžete s poměrně velkou přesností požadovanou dávku zjistit. Ale ani tvůrci těchto norem nezaručují stoprocentní účinnost.

Fitmin

Dobry den, mam skoro rocniho psa border kolie. Je agresivni na nektere psy. Je to zvlastni ale kdyz jdeme kolem zahrady v ktere steka pes snazi se co nejrychleji odejit az utect, ocas ma ale nahore jako by byl vzruseny. Ale kdyz jdeme na prochazce a kolem nas prochazi jiny pes vyjede po nem. Nebo kdyz je pusteny na volno s jinym psem zacne po nem skakat a nekdy byt i agresivni. Jak ho mama odnaucit aby nebyl agresivni? Mam knihu boc od a do z a tam pisou ze se jedna bud a strachovou nebo dominantni agresivitu. A ze mam podryt jeho sebeduveru. Jak to mam udelat?

K.

2014-05-07 09:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den. V té knize je řečeno to podstatné: nezanedbat výchovu v mládí. Je tam i návod jak to řešit u dospělého psa, ale chce to trpělivost a naaranžování situace se psem, který tu činnost zvládá s přehledem. Myslím, že jste návod Carol Priceové špatně pochopila, vůbec přece nejde o to podrýt sebedůvěru psa. Naopak, žádně křičení a trestání, je k tomu třena přistupovat pozitivně a klidně. Je to o poslušnosti, o naučení povelu Dolů, ale hlavně o tom, že je nutné to chování předvídat a v pravou chvíli dát psovi jiný povel, který má rád, tedy třeba mu hodit aportek nebo ho nalákat na odměnu. Je ale s tím nutné co nejdříve něco dělat, jinak to bude dle mého horší a horší.

Fitmin

chci se zeptat má kobylka má oteklí přední levé koleno nemá to ale furt chvíly ho má nermální a chvíly zase oteklí. Nevíte co to může být ?? děkuji

kamča

2014-05-06 02:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobry den muzu se zeptat zda tento doplnek pro dusne kone je vhodny i pro brezi klisnu ?dekuji za odpoved

Renata

2014-05-05 07:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den chci sse zeptat kobylka má oteklé přední levé koleno ale nemáho lteklé pořád chvíly jí debrý a pak jí zese oteče nevíte co to může být děkuji

Kamča

2014-05-04 07:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, naši fenku kvůli alergii krmíme Vaším Fitminem Rabbit and Rice, složení jsem pročetla, ale potřebovala bych znát podrobnosti k přítomným antioxidantům a hlavně konzervantům, které používáte. Prosím o jejich vyjmenování. Děkuji

Ing.

2014-05-02 06:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, ze svých zkušeností a znalostí problematiky musím říci, že bez konzervačních látek to prostě nejde. Daleko lepší je, když krmivo zůstane stabilní a relativně zdravé, než když se v něm namnoží plísně, bakterie, kvasinky, či dokonce nějací brouci nebo poraziti, případně když se v krmivu vytvoří nepříznivé nebo dokonce jedovaté metabolity např. žluknutím. Věřte, že ani výrobce nemá zájem do krmiv přidávat něco, co by zvířatům škodilo, navíc stabilitu krmiva mohou posílit i některé přírodní látky, které jsou součástí krmiva. Výrobce konzervační/technické látky nemusejí uvádět. Laik v žádném případě nemůže posoudit, zda přítomnost té, nebo oné látky v krmivu je škodlivá, nebo ne. Přečtěte si prosím moji odpověď na dotaz z 1.1.2013 s názvem Antioxidanty a konzervanty.

Fitmin

Dobry den mam 11mesicniho psa boc a mam s nim takovy problem. Kdyz potkame nejakeho jineho at fenu nebo psa zacne ho nejprve ocichavat pak mu poklada hlavu na hrbet a pak na nej zacne naskakovat. Kdyz si to pes nenecha libit je k nemu i agresivni. Kdyz si to libit necha pokracuje v tom. Snszim se ho vzdy hned sundat a potrestat ale dela to znovu. Mohlo by to byt tim ze je v puberte a odeznit to samo nebo je to dominantni projev a co mama delat aby to prestal delat. Neco ucineho. Dekuji....

katka

2014-05-01 11:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den. Jedná se skutečně většinou o projev dominance, ne agresivity. Máte několik možností, jak se neduhu zbavit. Sundavání není dobrá metoda. Buď psa naučiíte aby seskočil sám na povel (ten povel ale naučíte jen když naskakuje také na lidi - nastavíte před něj otevřené dlaně a popojdete směrem k němu), nebo ho okřiknete těsně před tím, než to udělá. Obvykla ale ani jedna z uvedených metod nebude fungovat, protože pes se v ten okamžik přepne k akci a skoro nic ho nezastaví. Ale přece jenom něco - a to je činnost, kterou má ještě radší než naskakování - třeba pamlsek nebo aport. Musíte na to být ale připraveni a pamlsek nebo aportek nosit sebou a mít ho rychle v dosahu. V pubertě je toto cvhování nejvýraznější, ale pokud psa ponecháte, aby se takto činil, tak to chování nevymizí. Je nutné s tím pracovat, ale moc nedoporučuji sundavání a trestání - buď ve psu ještě rozproudíte krev, nebo ho časem zlomíte a to také není dobré. Opravdu nejúčinnější je být připraven a včas zareagovat, případně schválně takové situace vyhledávat, než se jim vyhýbat - ono stačí, když si to pes občas zoopakuje a bude se to utvrzovat. Tedy - situaci narežírujte když jste na ni připraveni a psa zabavte. Zpočátku vybírejte k této hře psy, kteří naskakování neřeší. Váš pes zjistí, že mu jeho činnost neposkytuje vzrušení a uspokojení a přeorintuje se na to, co má radši.

Fitmin

Dobrý den, mám dotaz. Máme dostihové koně a bohužel naročný trenink nezvládá jedna kobylka (nee fyzicky, je velmi dobrá,ale psychicky). Potřebovali bychom poradit, jestli není druh krmení při kterém bude klidná,ale podá taky kvalitní výkon. Nyní krmíme granulemi Fitmin pro dostihové koně. Děkuji za odpoved

Nikol

2014-04-29 07:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobry den mam 10mesicniho psa border kolie. Cvicim s nim poslusnost. Kdyz cvicime na zahrade nebo nekde kde je klid vsechno zvlada dobre. Nekdy mi ale pripada jakoby ho cviceni vubec nebavilo ci dokonce obtezovalo. Jakmile se nekde neco sustne nebo se obevi cizi pes nebo jina osoba odbehne si od vycviku jakoby nic a neposlechne na odvolani. Kdyz jsme treba ma cvicaku je uplne mimo. Neposloucha, nevnima povely ani moje volani, nesoustredi se na vycvik ale na ostatni psi. Dokonce po nich nekdy i vyjede. A to i kdyz jdeme po ulici na voditku a jde kolem nas pes hned se k nemu vrha a nekdy opet vyjede a je rvacka. Jak mam udelat aby jsem pro nej byla dulezitejsi nez nejaky pes a soustredil se na mne. A jak se zachovat v takovych to situacich???

Kačka

2014-04-19 04:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, tento věk je pro výcvik velmi náročný. Border kolie v tu dobu potřebuje hodně pozornosti, jinak si začne vymýšlet a lehce se naváže na jinou aktivitu. Velmi dobře takové chování i návody jak to řešit popisuje Carol Price v knize Border kolie od A do Z, která právě vyšla. Objednejte si ji na www.plot.cz. Stojí za to.

Fitmin

Takže, co je lepší pro psa jezevčíka křížence s pudlem? Kšíry nebo obojek? A ještě mám problémy s levým ramenem. Děkuji Eliška Krištiaková

Eliška

2014-04-11 05:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jednoznačně kšíry. Pokud má pes něco s jezevčíkem, vždy bude hrozit riziko problémů s páteří. Obdobně potíže s levým ramenem mohou mít stejnou příčinu. Ještě důležitější než na čem psa vodit je naučit ho chodit na vodítku tak, aby netahal.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně "přilepšení" k Fitmin Hobby, koníkovi ho dávám cca měsíc a půl, bylo by vhodné přidat například sladový květ, černou slunečnici a v plné sezoně oves? Ráno a večer dostatečné množství sena samožřejmostí, přes den pastva. Momentálně dostává 1x denně lněné semínko (tepelně upravené), Gelapony arthro (lupe mu v kyčlích) a Hippovit Hoof na lepší přelínání. Momentálně se začíná s pravidelnou prací (2x tádně lonž, 1x jízdárencká práce a 3x vyjížďka s lehkou prací). Děkuji za odpověď.

Anonym

2014-04-10 05:04
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, bylo by možné zaslat vzorky řady For life. Fena(7měsíců), kříženec NO a Rotvajlera mi odmítá současné krmivo (Brit premium), ale neustále se dokrmuje všim co najde. Děkuji Lucie Vondráková Starý Dub 59 Český Dub 46343

Vondrakova

2014-03-25 09:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, mám fenku Bernského salašnického psa. Do 1a 1/2 roku ji mám v záměru krmit dosavadními granulem Oliverś, pak chci přejít na Fitmin. Fenka má 35 kg, jaké granule mám zvolit? Fitmin medium nebo maxi? U granulí Maxi jsem si všimla, že obsahují ¦chondroitinsulfát a glukosaminsulfát pro výživu kloubů - uvažuji správně? Prosím poraďte mi... Děkuji M. Orlíková

Anonym

2014-03-24 12:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, pro bernského salašnického psa, i když jde o fenu, je lepší krmivo s označením Maxi, než Medium. A to nejen proto, že obsahuje chondroitinsulfát a glukosaminsulfát pro výživu kloubů. Ještě se můžete rozhodnout na typ granulí podle aktivit a zatížení psa. Základem je krmivo Maintenance. Pokud bude mít fena hodně aktivit, tak můžete přidávat Performance, pokud budete vidět, že fena tloustne, tak přidejte krmivo Light.

Fitmin

Dobrý den, mám fenku německého ovčáku 11 měsíců, od mala nám občas napadá na nožičku, zadní nebo přední...a nyní cca měsíc na přední. Projevuje se to jen při chůzi. Krmíme jí superprémiovým pro štěnata Royal canin, před 3 měsíci byla na rentgenu což dopadlo dobře. Nějaké pilule od veterináře na podporu kloubů taky už zkusila. Prosím o Váš názor čím bychom mohli pejskovi pomoct. Děkuju Petrová

markéta

2014-03-23 09:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, jestli je v péči veterináře, a navíc rentgen dopadl dobře, tak je těžké k tomu něco dadávat. Veterinář nejlépe vidí stav. Záleží hodně na tom, co znamená od mala. Jestli je to zhruba ce věku 6 měsíců a později, tak by to mohlo být i překotným růstem a časem by to mohlo přestat. Roli hraje období dospívání, štěně přezubuje, rychle mu rostou tzv. dlouživé kosti. Má nevyvážený minerální metabolizmus, především vápníku k fosforu. Paradoxně vysoce hodnotné krmivo s vysokým obsahem bílkovin může u některého psa vyvolat tento stav, že si pes ulevuje, což se projevuje kulháním. Pomoc můžete tím, když psa nebudete přetěžovat, budete se ho snažit ochránit od různých skoků a hlavně běhání ze schodů. Ovšem pohyb motřebuje, tedy naopak berte ho do přírody a hrejte si s ním. Vypozorujte, co mu vadí, po jaké aktivitě začíná kulhat, a tu se pak snažte omezit. Pokud kulhání do 15 měsíců věku nepřestane, problém bude někde jinde.

Fitmin

Dobry den, pro naseho pulrocniho yorksira jsme poridili vitaminy Fitmin srst. Chci se zeptat na davkovani. Ma cca 3 kd, zda-li muzeme davat 1 tbl./den, nebo radeji tabletu pulit. Krmime granulemi Orijen, uvazovali jsme o zmene, myslim, ze mu prospivaji, jen ma prekyseleni zaludku-nevim, zda-li to muze byt granulemi, nebo je to proste zdravotni problem. Projevuje se to zvracenim stav pri hladu a tak me zajima, je-li moznost ze po zmene granuli, treba prave na Fitmin by se mohli obtize zmirnit. Vim, ze Orijen jsou nabouchane masem, myslite, ze by prechod na ne tak "nabouchane" Fitmin nepusobil problem??? Moc Vam dekuji za radu.

Lukas

2014-03-20 08:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den. Já bych pro tak malého psíka doporučil i tu půlku ještě rozpůlit. Lepší je koupit sypký preparát, to by se pak přípravek SRST dávkoval na špišku nože (asi jedna desetina velké čajové lžičky). Na překyselení žaludku je dobrý Anacid, pomáhá i obyčejná tráva. Psi ji žerou a pak potravu vydáví. Problémy mohou při nadměrném přísunu bílkovin bez dostatečného pohybu klidně nastat. Projeví se to hlavně na kvalitě srsti. Při déletrvajícím nadbytku bílkovin je srst nejdříve vysoce kvalitní až ocelově lesklá a pak se její kvality najednou poměrně rachle zhorší. Krmivo Fitmin zkuste, i kdyby potíže nepřestaly, tak alespoň hodně ušetříte. Porovnejte si ceny. Když pohár přeteče, je to ihned vidět, napravuje se to ale pomalu.

Fitmin

Dobry den, prosim o radu pri nastaveni / zmene krmnej davky u kobyly ceskeho teplokrvnika, 11 rokov, KVH 159. Aktivity: hobby jazdenie - stredna zataz. 2x tyzdne drezurny trening, 3-4x vyjizdka do terenu 1,5 hod (kombinacia krok / klus / kratky cval), 1x praca zo zeme (lonzovanie / hry). Od maja pridame lahky skokovy trening. Ustajnenie: 24x7 vonku so stalym pristupom k senu a mineralnemu lizu. Sucasna krmna davka: 2x denne 2 hrsti vojteskovych granuli + hrst cierneho ovsa + hrst slnecnice + extrudovany lan; vojtesku casto nezozerie. Zavazne zdravotne problemy kobyla nema, riesime jedine kopyta a nadmerne potenie. Kobyla je zatial naboso, planujeme ju dat podkut na vsetky 4 nohy (prodosla majitelka s nou pracovala max 2x do tyzdna. momentalne pracuje takmer kazdy den na roznorodom terene - piesok, lesne cesty, luky). kopyta nema najkvalitnejsie, nie je to ale nic tragicke. prave predne kopyto je strme, vsetky styri ma dost tesne, strelkove ryhy su hlbsie a raz za cas sa v nich objavi hniloba (ktoru pomerne uspesne liecime). po suchej zime sa na kopytach objavuju zvisle ryhy, pravidelne natieranie olejom problem zmiernuje ale neriesi uplne. Kobyla je po zime hodne nasrstena a rychlo sa spoti. holit ju nechceme, rozmyslame skor nad zmenou rezimu ustajnenia - od aprila do septembra 24x7, v zime den pastvina / noc box + dekovat Uvazujeme nad prechodom na granulovane krmivo, pri zachovani podavania ovsa a stalemu pristupu k senu. Zaroven pridat napr. Biotin kvoli zlepseniu kopytnej rohoviny, pripadne lososovy olej. Extrudovany lan bud uplne vynechat alebo podavat len na zimu (oktober - marec). Vopred dakujem za Vasu radu a pripomineky. S pozdravom, Zuzana

Zuzana

2014-03-17 11:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, mám asi 10letého perského kocourka a granule od Fitminu jsou jedny z mála které ho neprohánějí:-). Jen se chci zeptat, protože je to nalezenec z ulice dost zoubku mu chybí a teď když jí, tak granulky polyká v kuse nikdy neslyším, že by je rozkousl. Zatím bych řekla, že mu to v životě nějak nepřekáží, ale nevím jestli bych mu je neměla raději namáčet ? A ještě dávám mu granule pro dlouhosrsté kočky nejsou ty jiné druhy velikostně menší, to kvůli tomu jeho polykání:-) děkuji za odpověď.

Jana

2014-03-14 05:03
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Já vždy dávám přednost ponechat to co funguje jak je. Jestliže polykání suchých granulek kocourvi nedělá problémy, nechte to tak. Samozřejmě, můžete zkusit dát mu granule máčené, ale pak je potřeba myslet na to, že v letním období nebo v teple domova dlouho nevydrží. Když svojí dávku nesežere, měla by se vyhodit. Kočky jsou trochu jiné než psi. Jsou poněkud vybíravější a navíc žerou nepravidelně, často vícekrát za den. Granule neměňte, perský kocour potřebuje granule pro dlouhosrsté kočky.

Fitmin