VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 19 20 21 22 23 24 25 ... 28 ... 55 ... 82 ... 109
Dobrý den, pokud je to možné, chtěla bych vás poprosit o zaslání vzorků granulí pro kočky. Mám tři kočky (všechno evropská krátkosrstá), které jsou dosti mlsné. Byly mně doporučeny granule vaší značky, ale pro jistotu bych ráda nejdříve vyzkoušela na menším množství, co na to budou ti naši mlsouni "říkat" ;) Předem děkuji.

Zuzana

2014-09-28 11:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, děkujeme za Váš zájem vyzkoušet krmiva značky Fitmin, vzorečky Vám určitě rádi zašleme. Prosím, pošlete na adresu simkova@dibaq.cz Vaši adresu, ať víme, kam vzorečky odeslat. Hezký den, Tamara Šimková

Fitmin

Dobry den chcela by som sa vas opytat ako by som mala spravne krmit 23 rocnu st kobylu .... ? Jazdena 3 krat tyzdenne .... je vychudnuta a nevie nabrat kila ... dakujem

lenka

2014-09-24 06:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro vaši seniorku je vhodným krmivem Fitmin COMPLETE.  Je to extrudované, tedy velmi dobře stravitelné doplňkové krmivo. Protože je v receptuře směsi obsažem minerálně viatmínový premix, tak při denní dávce cca 2 kg,  společně s kvalitní pící, např. 7 kg lučního sena, tvoří kopmletní a živinově vybalancovanou krmnou dávku. Pro celkovou očistu a podporu trávení můžete udělat kůru bylinnou směsí Fitmin  REGENERATION. Tato směs obsahuje ostropestřec mariánský, probiotickou kulturu živých kvasinek i komplex antioxidantů - organický selen a vitamíny C a E.  Denní dávka této směsi je 40 g. Vysoce stravitelné živiny z COMPLETE, podpořené probiotiky, byste, na jinak zdravém koni, měla vidět na postupném zlepšovíní kondice zdruba do 14 dní až 3 týdnů.

Fitmin

Dobrý den, múžu se prosím zeptat, jaké jsou krmné dávky u krmiva mini dog senior? Děkuji Iveta Adamová

Adamová

2014-09-24 10:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro psa, který váží cca 2 kg, je doporučená denní dávka cca 55 g, pro psa 6 kg dávka 110 g a pro psa 12 kg dávka 185 g. Do 200 ml hrnku se vejde zhruba 85 g. Ostatní si můžete odvodit.

Fitmin

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li došlo ke změně obalu Fitmin medium maintenance 15 kg. Jde o to, že mi byly tyto granule doručeny z nejmenovaného internetového obchodu, ovšem obal není totožný jako dříve (červenobílý uzavíratelný pytel). Nyní jsou granule baleny ve stříbrném lesklém neuzavíratelném pytli, na němž je pouze červenobílá etiketa s výše uvedným názvem, vícejazyčným složením, vámi jako výrobcem atd. V době, kdy dochází k přebalování i krmiva pro zvířectvo si chci jen ověřit, zda se jedná jen o jakýsi ECOPACK s originálními granulemi a ne o náhražku.

Petr

2014-09-23 10:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Nemějte obavy, to bylo jen přechodné opatření. Už jsou nové pytle s novým krmením,  resp. novou recepturou s podstatně vyšším zastoupením čerstvého masa. Když došly staré pytle a ještě nebyly nové, bylo nutné to řešit náhradními.

Fitmin

Dobrý den, začala jsem krmit moje 3 měsíční štěně maďarského ohaře Fitmin medium puppy a teď tu na diskuzích čtu, že je lepší podávat maxi puppy či maxi junior, nebo podávat přípravek na klouby, když začnu používat k medium puppy kloubní výživu Gelacan baby plus podle přesného dávkování nepokazím tím nic?Vzledem k dávce vápníku a fosforu?Děkuji

TONÍK

2014-09-23 12:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Držím se zásady do 5 měsíců věku ke granulím Puppy nepřidávat žádné přípravky na klouby. Je to účelné až když se již štěně chystá přezubovat a hodně mu rostou tzv. dlouživé kosti (nohy) v období dospívání. I pak je ale důležité si rozmyslet, zda příprvky podávat, nebo ne. Hodně totiž záleží na genetických dispozicích plemene a jedince, na aktivitách se psem a způsobu jeho chovu. Kloubní přípravky sepřidávají když si štěně začne při běhu ulevovat nebo dokonce začne kulhat. Chondroprotektiva jsou u krmiv značky Fitmin přidávány jen u řady Maxi a to až od krmiva Junior, tedy s doporučením krmit až od 5 měsíců věku. Můžete ale klidně krmit řadu Medium  jednou za půl roku nebo jednou za rok koupit krabičku s přípravkem Fitmin KLOUBY (případně Gelacan nebo jiný přípravek). To je dle mého pro většinu psů lepší varianta než dotování stejného, malého množství celý život. Chondroprotektiva v krmivech řady Maxi mají spíše preventivní účinek. Jakmile se objeví, že dávka obsažená v krmivu nestačí, je nutné nasadit přípravek KLOUBY tak, jak jsem popisoval, tedy jednou až dvakrát za rok na 4 až 6 týdnů. 

Fitmin

Dobrý den, chtela bych pro sve stene jen to nejlepší,bohužel už nemůže byt kojeno, je už na granulích fitmin maxi puppy, proto se chci zeptat co mi můžete doporucit (nejakou tu novinku?) pro naší fenku, jaké granule, vitaminy atk. Diky Gabina

Gábina

2014-09-23 07:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V pěti týdnech věku se štěňata již běžně odstavují. Proto s krmením granulí by neměl být problém. U štěněte a zvláště u štěněte velkého a těžkého psa doporučuji granule před krmením namočit ve vlažné vodě a dát mu jich raději méně. Přidat můžete vždycky. Novinkou jsou granule chovatelské řady Fitmin, které již obsahují vysoký podíl čerstvého masa (50 %). Jsou proto chutnější než dřívější granule, které obsahovaly maso ve formě usušené moučky. Vyšší podíl čerstvého masa byl dosažen jedinečnou inovací procesu extruze vyřešením vstupu do extrudéru. Vitamíny ani minerální látky nepřidávejte, v granulích jsou obsaženy. Důležité je odčervení a očkování podle schématu od veterináře.

Fitmin

Prosím vás aké je dávkovanie pre psíka pri krmive Fitmin Mini Maintenance, kedže mám vzorky, nikde to nieje písané. Ďakujem

Katarína

2014-09-18 03:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vzorky jsou určeny k tomu, aby si majitel psa ověřil jak psovi granule chutnají. Nejde o krmení, tudíž není důvod proč uvádět krmnou dávku. Takové doporučení najdete na každém pytli s krmivem.

Fitmin

Dobrý den, krmím 4 měsíce Solution, naši psy /mám chov.stanici 8 psů plemene SBT/ mají z tohoto krmiva hodně výkalů a hodně prdí. Srovnávám z Barking Heads, kterým jsem krmila před Solution. Můžete mi zdůvodnit čím by to mohlo být ? Předem děkuji za odpověď.

vanda

2014-09-03 05:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Při změně krmiva může dojít i ke změně bakteriálního osazení zažívacího traktu, tedy hlavně tlustého střeva. Může se to ustálit samovolně, ale jak je vidět, to se nestalo. Lepší je zkusit krátkou hladovku a pak přidávat nějaký probiotický přípravek pro psy, který ale můžete nahradit i kvalitním jogurtem. Předností krmiva Solution jsou jeho protialergické vlastnosti. Jiná krmiva mají zase jiné přednosti. Některým psům vyhovuje tohle a jiným něco jiného, nelze se zavděčit všem tím samým.

Fitmin

Dobrý den, prosím o radu ohledně složení krmné dávky. Mám letos 11ti letou kobylu českého teplokrevníka a je sama o sobě velmi energická a často bývá roztěkaná a nervózní. Již od minulé zimy se snažíme nakombinovat krmou dávku, aby kobyla měla dostatek toho co potřebuje a zároveň se s ní dalo pracovat. Zimu trávila na půl šálku ovsa a neergických granulích Relax od firmy Energys. Od dubna, kdy začala chodit na pastvu jsme se vrátili pouze k ovsu, ječmenu a senu. Od té chvíle bojujeme- s váhou nám spadla výrazně dolů. Kobyla je v tréninkovém plánu parkurového skákání, 1x týdně skokový trénink,3x týdně práce na jízdarně,terén a víkend závody. Přes den je na pastvě a na večer dostává seno. Její aktuální krmná dávka je 1šálek ovsa a půl šálku ječmene ráno i večer. Váha se o kousek zlepšila, ale stále má patrné žebra a přitom je přespříliš energická. Přála bych si, aby se dostala do stádia, kdy bude mít všeho dost a zároveň s ní půjde alespoň o kousek lépe pracovat. Byly mi doporučeny granule reformer, aby nabrala co prací ztrácí,mám ale obavu z jejich energetické hodnoty. Prosím o radu, jak pomocí granulí fitmin nastavit krmnou dávku tak, aby se nám kobyla dostala zpět na optimální váhu a zároveň nebyla přespříliš energická. Předem moc děkuji za Váš čas strávený nad tímto dotazem a budu ráda za jakoukoliv odpověď. Hezký den.

Eva

2014-08-25 10:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro dospělou klisnu ČT ( hmotnost 520 kg?), ve sportovním tréninku, bude vámi uváděná denní krmná dávka nedostatečná. Nevím kolik dostává jádra,  jaký obsah má váš šálek, budu ale předpokládat, že má objem 1 litr. To by znamenalo, že dostává necelé 1 kg jadrného krmiva ráno a druhé cca kilo večer. I kdyby dostávala cca 1 kg ovsa a necelé kg ječmene k cca 10 kg lučního sena, nestačí to denní normované potřebě energie, cca 110 MJ. Protože neuvádíte, že byste přidávala minerálněvitamínové doplňky, bude deficit i v minerální výživě. Vámi uváděný nadbytek energie kobyly, může být "jen" projev nervozity z nevyvážené výživy. Také tomu odpovídá horší kondice klisny. Doporučit vám mohu např. přídavek cca 2 kg Fitmin COMPLETE. toto extrudované krmivo obsahuje min-vit premix a v této doporučené dávce pokryje potřebu všech důležitých živin. Druhá varianta může být řešena přídavkem 1 kg extrudované, bílkovinné směsi Fitmin OPTI a cca 100 g min-vit doplňku Fitmin PROFI nebo Fitmin MULTI. Přidávání rýžových otrub, které máme v nabídce pod obchodním názvem Fitmin REFORMER neřeší kompletnost a vyváženost celkové denní krmné dávky, proto doporučuji výše uvedené.    

Fitmin

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se u produktu Horse benefit jedná o 100% lososový olej. Děkuji.

Mirjam

2014-08-24 06:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ano, Fitmin BENEFIT je čistý lososový olej, lisovaný za studena z norských lososů. Lososový olej je bohatý zdroj Omega 3 mastných kyselin EPA a DHA.

Fitmin

Dobrý večer, dnes jsem koupila krmení Fitmin a také jsem nenašla doporučenou krmnou denní dávku. Na pytli je jenom kolik váží hrneček plný, třetina a pod. Ale dop. dávku jsem opravdu nenašla. Mám fenu Ridgebacka , která váží 38 kg. Ven chodíme 4X týdně na 3-4 hodiny, jinak má k dispozici velkou zahradu. Děkuji za odpověď Lhotková

Veronika

2014-08-20 09:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Asi jste se nedívala dostatečně pozorně. Na každém pytli je proužek, kde je na začátku objem hrnku a pak v horním pruhu hmotnost psa, v pruhu pod ním dávka v gramech a v dalším pruhu dávka v hrncích. Tak např. u krmiva Medium Maintenance je pro 35 kg psa doporučená dávka 415 až 440 g, což je 2  hrnky o objemu 500 ml. Pro 40 kg psa doporučená dávka 465 až 495 g, což je 2 + 1/4  hrnku. Dávky jsou le velmi orientační, každý pes je jiný, chce to sledovat jeho kondici a podle stavu psa přidat nebo ubrat, nebo přejít na krmení s vyšším nebo nižším obsahem energie, performance nebo light. Dle popisu aktivity psovi stačí Maintenance.

Fitmin

Dobrý den chtěla bych se zeptat. Máme 3 měsíčního labradora a váží 13 kg. Žere 4 denně. Ale nevím kolik granulí mu dávat. Žere FITMIN Medium Puppy 15 kg, Děkuji :)

Michaela

2014-08-19 09:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Frekvence krmení je dobrá. Od 5 měsíců věku můžete již krmit třikrát denně. Množství krmiva se reguluje podle stavu psa. Na to neexistuje žádný předpis. Doporučuje se dávat do misky jen tolik krmení, kolik pes sežere, dokud se začne ohlížet kolem, nebo zvedne hlavu, odběhne od žrádla, nebo něco podobného. Celkovou denní dávku regulujte podle kondice. Když se Vám bude zdát, že tloustne (poznáte to, když přejedete prsty přes žebra a pokusíte se pak vtlačit prsty za ně v krajině břišní, pokud jsou žebra dobře hmatatelná, je vše OK), tak uberte. Pro labradora je lepší volit od věku 5 měsíců granule Mxi Junior. I já to vřele doporučuji.

Fitmin

Dobrý den, chci se zeptat zdali máte v repertoáru krmivo vhodné pro pejsky svalnatého typu - stafordšírský bulteriér, které pokryje potřebu živin při sportu a hlavně tvorbu svalů,všeobecně podpoří nasvalení pejska? Dále bych chtěl vědět které krmivo by jste mi doporučili pro SBT štěnátko, věk 2 měsíce. Jaký je rozdíl mezi fitmin medium puppy a fitmin for life puppy all breads? které je vhodnější pro štěnátko typu bull, pro budoucí osvalení zvířátka, a správnou kondici. Děkuji

Aleš

2014-08-13 11:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Na tvorbě svaloviny se podílejí hlavně bílkoviny. Ale nemyslete si, že když budete psa krmit granulemi s nejvyšším obsahem bílkovin, že nasvalení psa podpoříte, i přebytek bílkovin může být antiproduktivní. Důležitá je tedy vyvážená strava vzhledem k aktivitám, které psovi poskytnete. Svaly se dělají především tréninkem. Štěněti jsou určena granule s označením Puppy. Doporučuji chovatelskou řadu i vzhledem k tomu, že má vysoké zastoupení bílkovin živočišného původu a navíc nyní nově recepturu s vysokým zastoupením čerstvého masa. Firma Dibaq a.s. nyní totiž vyvinula jedinečnou technologie, která to umožňuje. V tom má nad jinými krmivářskými firmami navrch. Především u štěňat je pro budoucí kostru a nasvalení důležité jakým způsobem bude krmeno, chováno a trénováno. Normální vývoj je vel mi důležitý, proto nepřekrmovat a nepřetěžovat, to je zásada. Nasvalení se musí tvořit postupně.

Fitmin

Dobrý den, chci se zeptat, která řada krmiv Fitmin (MEDIUM X MAXI) je vhodnější pro fenku MOK? Dle udávané váhy v dospělosti (22-30 kg) by měla mít krmivo Fitmin Medium. Přemýšlím ale stále nad tím, zda by nebylo vhodnější fenku krmit řadou MAXI, zejména z důvodu, že tato řada obsahuje krmivo i pro juniory, které by mělo zajistit kontrolovaný příjem energie pro zdravý vývoj kostry. A u MOK, který je velký, ale ne příliš mohutný pes, by právě toto mohlo být, podle mého názoru, ideální krmné řešení v juniorském věku. Díky za všechny Vaše rady a názory :)

Jakub

2014-08-07 11:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Rozdělení není striktní, ale doporučené. Protože řada Medium nemá variantu Junior, lze v ojedinělých případech, například u MOK, zvolit i variantu Maxi Junior a až fenka dovrší určitý věk, přejít na Medium. Pokud ale např. u fenky zjistíte např. DKK, nebo dědiční sklony k DKK nebo jiným problémům kloubů či kostry, pak bude vhodné zůstat u Maxi, protože tato řada obsahuje chondroprotektiva. Můžete to ale řešit i jinou cestou, tj. zůstat u Medium a přidávat přípravek KLOUBY. Problémy s klouby a kostrou bývají největší v době intenzivního růstu a hlavně v době přezubování zvláště u dlouhonohých nebo těžké konstrukce. Dlouživé kosti, zvláště u předních končetin dostávají dost zabrat a tak je třeba psa hlídat, aby moc neskákal z výšek, nebo neběhal rychle ze schodů.

Fitmin

Dobrý den, zaslala jsem Vám dotaz niže, stále mi nepřišla odpověď .... ? V pátek máme odběr štěňátek, tak se ptáme zda nám dorazí nějaké balíčky ? Předem děkuji za odpověď Zoulová Radaka -------- Původní zpráva -------- Předmět: Re: FW: Dotaz Datum: Thu, 17 Jul 2014 15:34:01 +0200 Od: ACD Komu: Karolína Křenková Dobrý den, zaregistrovala jsem se teprve nedávno. Na Vaši adresu jsem zaslala kódy ze zakoupených granulí. Nyní jsem chtěla objednat balíčky pro štěňata, ale na webových stránkách máte eror. Mám zájem o zaslání balíčku pro štěňata bez PP narozených 8.6.2014 - plánovaný odběr 27.7.2014 - 2 fenky, 3 pejsci. Jak mám nyní postupovat, když se na Fitmin klub nelze přihlásit. Předem děkuji Zoulová Dne 25.6.2014 8:09, Karolína Křenková napsal(a): > Dobrý den, veškeré informace k balíčkům naleznete na http://www.fitmin.cz/psi/klub-fitmin/balicky-pro-stenata.html > > Přeji příjemný den. > > Karolina Křenková > > -----Original Message----- > From: ACD [mailto:acd@email.cz] > Sent: Tuesday, June 24, 2014 12:20 PM > To: Karolína Křenková > Subject: Re: FW: Dotaz > > Dobrý den, > děkuji za odpověď. > > Dále mám zájem o balíček pro štěňata bez PP (narozena 8.6.2014) . Co je potřeba pro získání balíčků ? > > Děkuji Zoulová >

Zoulová

2014-07-29 07:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

0

Radko

Dobrý den, Dědova dvouletá klisna mívá občas problém s tím, že při vyvádění z boxu po noci nemůže hýbat zadní nohou, jednou nebo druhou, jeví se to jako u člověka, který dostane křeč, má ztuhlé svalstvo a nohu má nataženou, ohýbá akorát spěnkový kloub. Po 5-10 min. to přejde a celý den pak chodí bez problémů. Jeho vet tvrdí, že je to "proležený nerv" bez vyšetření a taky bez jakéhokoliv léčení. Jelikož nejsem přesvědčená o kvalitách tohoto veterináře chtěla bych poradit nějaké doplňkové krmivo - minerály, vitamíny, protože jiné pomoci pro klisnu se asi nedočkám. Možná by právě pomohlo doplnit něco co v těle chybí. Děkuji za radu.

Iva

2014-07-26 11:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Z hlediska výživy je základem vyvážená krmná dávka jak v obsahu proteinů, tak i v zastoupení minerálů a vitamínů. Pro normální neurosvalovou činnost je důležitý dostatek využitelného vápníku, draslíku, sodíku i hořčíku. Vliv na nervovou soustavu má i komplex vitamínů B a svalové buňky před působením volných radikálů chrání antioxidanty selen a vitamíny E a C. Proto si zkontrolujte denní krmnou dávku, jestli klisna není překrmována bílkovinným krmivem a jestli používáte minerálně vitamínové doplňky. Z doplňkových krmiv Fitmin může být vhodné přidávat k běžné krmné dávce složené z pastvy, lučního sena a jadrného krmiva, např. Fitmin BALANCE, v denní dávce 100 g. Tento granulovaný doplněk obsahuje vedle základních minerálních látek stopové minerální látky v organické formě chelátů, živou kvasinkovou kulturu Yea sacc, vyvazovač mykotoxinů a zdroj nukleotidů. Pro doplnění vápníku a  hořčíku je možné přidávat Fitmin MACRO CA v denní dávce 50g a pro doplnění funkčních antioxidantů 50 g Fitmin SelenE. Tento komplex minerálů a antioxidantů působí proti křečím a bolestivému svalovému tuhnutí. 

Fitmin

Dobrý den, mám doma dlouhosrstou čivavu 9měsíců. Na podporu růstu chlupů jsme od veterináře distali tabletky na srst FITMIN v itamin a mineral. Máme dávkovat jednu tabletu deně?Náš pes váží 3kg, není jedna tableta moc? Děkuji Petra

Petra

2014-07-24 06:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
|Obvykle se doporučuje jedna tableta na více než 10 kg ž. hm., tudíž doporučuji pro čivavu jednu čtvrtinu tablety denně.

Fitmin

Dobré dopoledne, krmím svého psa syrovým masem - mohli byste mi prosím doporučit nějaký vit-min doplněk? Děkuji, Šárka

Šárka

2014-07-24 10:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Na to není jednoduchá odpověď. Záleži na mnoha okolnostech. Nejprve je třeba vědět vše o psu, o jeho stáří, velikosti, plemeni, aktivitách, zdraví, kondici, konstituci, reprodukčním cyklu a podobně.  Pak bych také potřeboval vědět jaké krmivo psovi dáváte, jký druh masa a v jaké kvalitě, taky co k masu přidáváte, kolikrát denně. U granulí je to všechno podstatně jednodušší. Pokud Vám bude vyhovovat značka Fitmin, pak asi nejednodušší je koupit multivitaminový přípravek (Vitaregen) a dávkovat dle návodu. Když budete náročnější, budete volit přípravek podle toho, čeho u psa chcete dosáhnout (třeba výstavní kondice) nebo co zlepšit (třeba klouby, srst). Také záleží na tom, jestli chcete vitamíny a minerálie dávat preventivně, nebo už má pes nějaké potíže, např. při problémech se zažíváním můžete přidat GASTRO.

Fitmin

Dobrý den, mám dotaz. Kamarádka mi říkala, že kupuje od fitminu svému ročkovi nějaké granule, kterými doplňuje koníkovi minerály. Neřekla mi přesný název, jen že mají 25kg. Prosím o radu, které asi mohla mít na mysli, protože odjela na dovolenou, a tak s ní nebudu chvíli ve spojení. Děkuji. 

Jana

2014-07-18 12:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V balení po 25 kg jsou granulované krmné směsi  a pro hříbata a mladé koně je určena Fitmin JUNIOR. Toto krmivo je obohaceno o minerálně vitamínový premix, který v  doporučené dávce zajistí dotaci všech nezbytných minerálů i vitamínů.

Fitmin

Dobrý den, máme 2 měsíční štěňátko Border kolie, u které jsme nyní zjistili problémy s klouby na přeních tlapkách. Doktorka doporučila krmit pouze granulemi, ovšem s přídavkem chondroitinu a glukosaminu. Paní chovatelka používala granule fitmin puppy a doporučila pokračovat v této značce. Bohužel nikde v popisku složení těchto granulí nemohu tyto složky najít. Proto prosím o radu, zda tyto granule opravdu tyto složky neobsahují nebo jestli ano v jakém množství, popř. doporučit nějaké granule, či nějaké doplňkové produkty s tímto obsahem. Předem moc děkuji za odpověď.

Monika

2014-07-02 11:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Přípravek KLOUBY se doporučuje přidávat ke granulím až od 5 měsíců věku. Štěněčí granule chondroprotektiva neobsahují, ba ani ty granule, které jsou určeny pro velké a obří psy. Osobně si myslím, že je to dobře. V tomto věku můžete nesprávným dávkováním minerálií víc něco zkazit než zlepšit. V granulích Fitmin Puppy Medium, které je pro borderky vhodné, je dostatek výživných látek a myslím, že vůbec není třeba něco přidávat. Mám největší zkušenosti právě s krmením borderek a nikdy jsme v pozdějším věku nemuseli řešit, že jsme žádné minerálie nepřidávali.  Štěně je ve vývinu a každé se vyvíjí jinak. Jednou má jedno ucho nahoře a druhé sklopené a za 14 dnů třeba zjistíte, že je to opačně. V pozdějším věku, kdy už začínají překotně růst tzv. dlouživé kosti na končetinách a začíná se měnit mléčný chrup, pak je někdy přídavek potřeba. Mnohem důležitější než nejaký přídavek minerálií je správný způsob chovu a péče o štěně. Určitě ho nepřetěžujte a nenechávejte ho skákat z výšek nebo běhat ze schodů. 

Fitmin

Dobrý den. Prosím pěkně. Hledám vhodné granule pro své štěně obřího plemene. Uvažuji o Fitmin dog maxi puppy. Můžete mi prosím doporučit a také napsat kolik a jaký druh masa obsahují? Děkuji za odpověď a hezký den. K

Lenka

2014-06-28 09:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Záleží na věku štěněte, do 5 měsíců věku se podává Puppy pak Junior. Na krmivo pro dospělé psy se přechází až ve věku 18 měsíců. Krmivo Fitmin plně doporučuji, jsou s ním velmi dobré zkušenosti, především u psů obřích plemen. Ke granulím se nemusí nic přidávat, obsahují vše co štěně, junior i dospělý pes potřebují. V současné době je krmivo založeno na sušené drůbeží moučce, ke které se přidává více než 7 % drůbežího masa v čerstvém stavu. Po prázdninách se Fitmin chystá vykročit na trh s unikátním projektem podstatného zvýšení čerstvého masa. Přidává se i rybí moučka.

Fitmin

dobry den mam 11 let kryzeneho kocoura a ma opakovane rymu leci se antibiotikama cefa-cure uz 7 mesicu a vzdy jen na 3 tydny da se to lecit vakcinou proti ryme dekuji

muzikova

2014-06-17 11:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Kočka je náchylná k poměrně značnému počtu různých virových infekcí. Proti rýmě koček vakcína existuje. Rýma koček se dá léčit. Očkovat lze i starší kočky dle schématu stejného jako u koťat. Kočka musí být zcela zdravá. U 11 letého kocoura bych to již nedoporučoval a snažil se ho spíše uchránit od nachlazení a zpětné nákazy. Doporučuji dezinfekci prostředí, ve kterém kocour žije a poradit se s místním veterinářem jak dál.

Fitmin

měla bych na Vás dotaz o radu. Od lidí,kteří se nestarali o pejska jsem si vzala domů ročního pejska Kaliho-kříženec labradora s jezevčíkem. Chtěla bych poradit s výběrem psích granulí. Dostáva od Fitmin granule pro štěnata, chtěla bych poradit zda-li je to dobrý výběr případně které mi pro něj doporučoval. A ještě další dotaz o radu a to ten, jak ho naučit aby při každém uvítání neskákal po nás..nedá se zastavit a to stačí že jen zavřu hlavní dveře a vrátím se skáče jako divý.. Moc děkuji. S pozdravem Přívratská

Přívratská

2014-06-07 03:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
V tomto týdnu už jsem slyšel o dvou křížencích jezevčíka s velkým psem. Jak je vidět, jde to, ale není to dobré. Mohou z toho netradičního křížení být jenom problémy, a to nejen z pohledu morfologického a fyziologického, ale i v povaze psa. Často takoví kříženci dají špatně vycvičit, protože jejich mysl je jaksi rozháraná, neví kam patří a jak se správně má chovat. Zřejmě má velkou radost z návštěv a dokonce i z pouhého vašeho příchodu domů. Tohle se většinou řeší v mládí štěněte. Pokud je pejsek již starší, což se dá o ročním pejskovi říci, už je většinou náprava složitější. Nejdůležitější je vztah k danému člověku, jak ho pejsek vnímá, jak reaguje na jeho pohyby. Doporučuji nejdříve to zkusit tím, že před něj nastavíte otevřenou dlaň. To by mělo značit zákaz. Pokud tohle nebude fungovat, tak pomoc bude složitější. Asi pak bude nutné přečíst nějakou knihu o výchově psa a nápravách nevhodného chování, nebo zajít přímo k nějakému odborníkovi na chování psů v okolí. Nyní ke granulím. Já mohu granule Fitmin pro štěňata jen doporučit.

Fitmin

Dobrý den! Prosím o radu, který z vašich výrobků (granulí) a jakém množství byste doporučil pro 8 letého starokladrubského koně v lehké až středně těžké práci, případně zda dokrmovat ovsem či ječmenem. Děkuji

Miroslava

2014-06-04 10:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Možností, jak sestavit denní krmnou dávku pro vašeho koně z doplňkových krmiv Fitmin je více. Nejjednodužší je přídavek cca 3 kg Fitmin SPORT k cca 9 kg lučního sena. Granulované směsi Fitmin HOBBY, SPORT, TRAINING, RACING a JUNIOR obsahují ve složení i minerálně-vitamínový doplněk, proto lze z těchto krmiv společně s pící sestavit kompletní dávku. Další možnost je ve využití extrudovaného krmiva Fitmin COMPLETE. I toto krmivo obsahuje min-vit premix a denní dávka cca 2,5 kg společně se senem opět pokrývá denní potřebu všech důležitých živin. Denní dávku lze také  sestavit z cca 8 kg lučního sena, 2-3 kg jadrného krmiva ( oves, ječmen), 0,5 kg extrudované bílkovinné směsi Fitmin OPTI, dle intenzity tréninkové práce 0,5 - 1 kg extrudované energerické směsi Fitmin ENERGY a vhodného min-vit doplňku, např 80 g Fitmin PROFI nebo 100 g Fitmin MULTI. Dále můžete přidávat doplněk elektrolytů Fitmin ELEKTROLYT a nezapomenout na volný přístup k solnému lizu.

Fitmin

Dobrý den. Mám štěně španělského mastina 7 měsíců, byl krmený granulemi Pro Plan. Před cca 3 týdny jsme přešli na granule "Fitmin For Life Junior Large breed". Našemu psovi velice chutnají, ale máme problém, že jeho stolice je řídká neboli kašovitá. Zajímalo by mne, zda máme vyčkat, až si zvykne nebo změnu značky granulí. A v tomto případě by mne zajímalo, co by jste nám doporučil. Předem děkuji za Vaší radu.

Mirka

2014-05-29 08:05
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Především byste měli podniknou něco, aby se průjmu zbavil - malá hladovka, rýžový šlem, dieta, absorbenty a podobně. Někteří psi na změnu třeba zareagují průjmem, ale ten většinou netrvá dlouho, nebo jak jsem výše napsal, je třeba se ho rychle zbavit. Pak si organizmus psa lépe na nové krmivo zvykne. Fitmin For Life Junior Large breed je pro štěně španělského mastina ve věku 7 měsíců vhodným krmivem a nevidím závažný důvod, proč by měl pes po něm průjem, když další stovky psů, kteří jsou těmi granulemi krmeni, průjem nemají. Předpokládám však, že granule byly správně skladovány.

Fitmin