VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 17 18 19 20 21 22 23 ... 28 ... 55 ... 82 ... 109
Velikost krmné dávky štěně 12.týdnu váha 5.kg v dospělosti cca 18 kg. Krmeno fitmin medim pupy.

Jana

2015-01-12 06:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmný návod protakové štěně pro granule FITMIN Puppy Medium je jeden hrnek o objemu 500 ml denně, tj. zhruba 280 gramů. Příští měsíc už by měl být hrnek vrchovatý, celodenní dávka zhruba 300 g, další měsíc už jen 310 g.. Ideální je dávku rozdělit nejméně na 4 části a krmit postupně během dne. Zhruba minutu před tím, než štěněti granule dáte, je zalijte trochou vody, a by do sebe vodu nasákly, ale aby nezůstaly ve vodě. Vodu ale ke každému krmení nalijte do samostatné misky. Namáčení granulí pro denní přísun vody nestačí. Je dobré, když je voda vlažná a krátce odstátá, zvláště když je z kohoutku, chlórovaná..

Radko

Dobrý den. Nově používám krmivo Fitmin Mini Puppy. Mám Pražského Krysaříka (4měs, 1,3kg), nechal jsem si granule odvážit do sáčku v obchodě, ale neznám přesnou denní dávku. Tabulku s denními dávkami na netu nemohu najít... Můžete mi poradit kolik krmit. Děkuji

Pokorný

2015-01-11 05:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Krmné dávky pro štěně tak malé štěně tak malého plemene psa je velmi obtížné nejen odhadnout, ale i zvážit. Navíc se dávky budou s přibývajícím věkem štěněte rychle měnit. Důležitější je pravidelnost krmení, rozdělení denní dávky s tím, že jí nedáte najednou, ale postupně. Nicméně tabulku Vám posílám.

Radko

Dobrý den, zajímalo by mne složení granulí Fitmin mini maintenance. Na balení je cosi uvedeno, avšak nečitelné. Na vašich www stránkách jsem našel: hrubý protein 25 %, hrubé oleje a tuky 13 %, hrubá vláknina 2,5 %, hrubý popel 6,5 %, vápník 1,1 %, fosfor 0,9 %, sodík 0,2 %. To mi ale dává jen cca 50%. Co je prosím zbytek do 100% ? Děkuji za odpověď.

Antonín

2015-01-09 05:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zbytek se obvykle neuvádí, protože se nestanovuje, ale dopočítává. Jsou to tzv. bezdusíkaté látky výtažkové (BNLV). Vypočtou se tak, že se od sušiny odečtou dusíkaté látky, tuky, vláknina a  popeloviny. Mezi bezdusíkaté látky výtažkové patří škrob, glykogen, jednoduché cukry, inulin, pektiny, hemicelulózy a další komplex látek. Obsah BNLV je spolu s N-látkami a tuky potřebný pro výpočet energetické hodnoty daných granulí (vláknina se do toho nepočítá, protože není pro psy stravitelná).

Radko

Dobrý den, mám 3 měs. štěně papillona, teď váha 2,8 v dospělosti cca 4 kg. V obchodě mi prodali Fitmin puppy medium. Chci se zeptat, jestli je to ok, nebo jestli mám raději chtít výměnu za mini. Děkuji.

Lea

2015-01-09 01:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Na výměnu máte právo, pokud jste ovšem již balení neotevřela. Pokud jste ho otevřela, nezoufejte, žádnou velkou újmu štěně mít nebude.  Jakmile ale balení spotřebujete, kupte Mini. Přece jenom je receptura pro Mini sestavena pro malé psy.  Můžete také přistoupit k tomu, že koupíte Mini a budete míchat, resp. podávat směs Mini a Medium, což by byla lepší varianta.

Radko

Dobry den, chtela bych vas pozadat o radu s 12ti letym konikem, ktery byl velmi fyzicky vytezovat a bouzel se i obcas setkaval s narazovou zatezi. Kdyz prestal pracovat, napred mu jen opadly zadove svaly, ale potom se mu i zacal propadat hrbet. Fyzioterapeutka i veterinarka doporucila znova pravidelne pracovat, ale mozna by mohl pomoct i nejaky doplnek stravy. Predem dekuji za vasi odpoved s doporucemim a vasim nazorem.

Ellen

2015-01-06 01:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro zlepšení kondice lze využít doplňkové směsi, extrudovanou, bílkovinnou směs Fitmin OPTI v denní dávce 0,5-0,75 kg, nebo stabilizované rýžové otruby Fitmin REFORMER v denní dávce do 1 kg. Z dlouhodobého hlediska je třeba celkovou denní dávku vybalancovat ve všech živinách, ne jenom řešit aktuální zlepšení kondice, ale udržení optimální kondice pro celý rok. Pravidelná práce je pro vyrovnanou koncici základ a pro vyváženou krmnou dávku lze doporučit k cca 7 kg lučního sena přídavek 2 kg Fitmin COMPLETE.

Fitmin

dobrý den, dá se někde na vašich stránkách najít tabulky s dávkováním? rád bych si je přečetl, na obale to nejde. díky

David

2015-01-05 08:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Tabulky s dávkováním existují, pošlu Vám je. Na web stránkách je nenajdete.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych od vás poradit nějaké granule pro mého koně. Je to PHxA1/1 váha kolem 500kg. Má 4 roky je přes den na pastvě a večer doma v létě celodenně venku na velké pastvině jinak v zimě přístup k senu a pracuje 3-4x týdně. 2x kopcovité terény na hodinu a půl. jinak jízadrna někdy drezurní práce, někdy malé skoky to celé trvá cca 40min. a někdy 1x lonž

KONÍK

2015-01-04 06:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jestli hledáte granulované krmivo, v nabídce máme dvě vhodná krmiva Fitmin SPORT a Fitmin TRAINING. Denní dávka je 2-3 kg a v doporučené dávce koník dostane i komplex minerálů a vitamínů a už není třeba přidávat další doplňky. Stravitelnější a s vyšším obsahem energie, 14,2 MJ/kg, je extrudovaná směs Fitmin COMPLTETE, v denní dávce 2 kg. 

Fitmin

Dobrý den. Obracím se na Vás s dotazem týkajícího se dávkování granulí štěněti Jack Russel teriéra. Váha : 2kg Věk : 2 měsíce Děkuji. Tomáš P.

Piza06

2015-01-02 02:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Podle tabulky doporučených dávek by měl dostávat denně 100 gramů granulí Fitmin Mini Puppy. Protože je Jack Russel teriér dost aktivní plemeno a je zimní období, doporučoval bych zvýšení dávky až o 20 %.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká by měla být správná krmná dávka pro vytrvalostního koně? Nyní dáváme 1x denně oves, ext. len, ovoce a chceme začít dávat řepné řízky s melasou. Mají celý den přístup k senu. Předem děkuji za odpověď.

Lucie

2014-12-28 07:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Při sestavování správné denní krmné dávky pro koně, je třeba počítat s několika parametry, které na mají vliv na potřebu jednotlivých živin jako je plemeno, stáří, hmotnost, využití  a intenzita práce konkrétního koně.  U dospělého koně připravovaného pro vytrvalostní dostihy je jiná potřeba živin pro arabského plnokrevníka o hmotnosti 430 kg a jiné pro  teplokevného koně  o hmotnosti 550 kg. Jiná bude potřeba energie pro netrénovaného koně na distanc 20 km a jiná pro kně v plné přípravě na 120 km. Správnou dávku nelze setavit z jen ovsa, ovoce ,řepných řízků a melasy. Kůň připravovaný pro distanční dostihy potřebuje koncentrovanou dávku a velmi dobře stravitelnými živinami. Důležitá je minerálně vitamínová výživa, dosatek antioxidantů - vitamínu E, a C a selenu. Také neomezený přístup k senu není optimální při sestavování vhodné krmné dávky. Každé jednotlivé krmivo, ze kterých se celková denní krmná dávka skládá, je třeba odměřit, včetně sena. U sena znát obsah základních živin, tzn. obsah proteinu, obsah základním minerálů vápníku a fosporu pro možnost dorovnání správného poměru vhodným krmným doplňkem. Těžko správně odpovědět na váš dotaz, když uvádíte jen tak málo informací o koni a o celkové dávce. I pro vytrvalce je důležitá stravitelnost krmiva a proto můžu doporučit extrudovaná krmiva, např k cca 7 kg lučního sena 2-3 kg Fitmin COMPLETE a podle práce přidat 0,5-1,5 kg Fitmin ENERGY, nebo sestavit krmnou dávku ze statkových krmiv a přidat vhodný min-vit doplněk, např. 100 g Fitmin PROFO, nebo zvolit kombinaci statkových a průmyslově vyráběných krmiv, ale je třeba mít více informací a pak rozhodnout se pro vhodnou variantu.

Fitmin

dobry den prosim vas keby ste mi pomohly vytvorit dennu davku pre mojho kona anglicky plnokrvnik..

peter

2014-12-21 10:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro navržení vhodné denní krmné dávky je třeba vědět více informací, než pouze plemeno koně. Při optimalizaci krmné dávky vycházíme z plemene, stáří, hmotnosti a využití koně, u březích klisen je důležitý trimestr březosti a u kojících kobyl stadium laktace. U hříbat a mladých koní jsou důležité parametry stáří v měsích, aktuální hmotnost, předpokládaná hmotnost v dospělosti a denní přírůstek. U dospělých sportovních nebo dostihových koní druh sportovní aktivity a intenzita tréninku. Pro dospělého A1/1, o hmotnosti 500 kg v intenzivním dostihovém tréninku může být denní dávka sestavena např. z 7 kg lučního sena, až 4 kg ovsa, 0,5 kg Fitmin OPTI, do 2,5 kg Fitmin ENERGY, 100 g Fitmin PROFI, 60 g Fitmin ELECTROLYT a volný přístup k solnému lizu. Nebo 7 kg lučního sena 4-5 kg ovsa, 2,5-3 kg Fitmin RACING, 60 g Fitmin ELECTROLYT a solný liz. Každý kůň je individualita, proto se musí dávka upravit podle jeho naturelu a potřeb.

Fitmin

Dobrý večer, mam dotaz ohledně výměny čárových kódů za Fitmince. Děkuji, s pozdravem Frolíková Eva

Frolíková

2014-12-18 10:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, Váš dotaz určitě rádi zodpovíme, prosím o jeho zaslání na adresu krenkova@dibaq.cz. S pozdravem Tamara Šimková

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak bude fungovat klub fitmin, jestli ještě budou slevy za čárové kody, pytle zdarma...děkuji

šárka

2014-12-12 12:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Změny se připravují, ale zatím není nic rozhodnuto. Vyčkejte prosím.

Fitmin

Dobrý den chci se zeptat jestli nějak vadí na vývoj mého americké staforda kterýmu sou 1,4 roku koupil jsem mu tyhle granule Fitmin Maxi Performance když to není velký plemeno.děkuji .

david

2014-12-11 01:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Granule samozřejmě můžete spotřebovat, psovi se nic nestane. Příště už by ale bylo lepší koupit granule, které jsou pro danou velikost a věk psa určeny. Performance zaručuje dobré osvalení. Maxi je v tomto věku již dost podobné krmivu Medium. Kdyby se to stalo dříve, a koupil jste krmivo Junior, vadilo by to o trochu víc, ale pes by to i tak hravě přežil.

Fitmin

Dobrý den, mám doma 2 letého Amerického staforda a na jeho věk má pořád nízkou váhu. Je celkově pohublý a už nevím co udělat, aby trošku nabral na váze. Tak bych ráda vyzkoušela i Vaše granulky. Proto bych se chtěla zeptat, který produkt bych mu měla koupit, aby se mu jeho váha o něco zvedla a byl to pořádný pes. Děkuji za odpověď Veronika

Veronika

2014-12-09 11:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji granule Fitmin Medium Performance. Není ani tak důležité jakou má Americký staford hmotnost, ale jakje čilý a jaké má osvalení. Pokud pes nesežere dávku, kterou má dle své požadované hmotnosti předepsanou, tak je dobré mu granule trochu smáčet masovým vývarem.

Fitmin

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať,aká je denná krmná dávka granul Fitmin medium senior, mame 13 ročneho, kastrovaného psa s cushingovym syndromom. Ďakujem za odpoveď. Monika

Monika

2014-12-09 08:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
KAstrovaný pes a ještě navíc s cushingovým syndromem bude mít asi dost velké sklony k obezitě z nadměrné spotřeby granulí a navíc s ohledem na věk s nedostatečným pohybem. Je proto důležité hlídat denní dávku a příděl vody. POtřeba vody je větší než obvykle, ale dávka krmiva by měla být omezená. Doporučuji dávku rozdělit na více částí za den, alespoň na dvě a celkové množství granulí by se mělo pohybovat mezi 10 až 12 % hmotnosti psa. Čím je pes menší, tím je relativní dávka vyšší. Vysvětlím. Kdyby tedy pes vážil 30 kg (nenapsala jste ani plemeno, ani hmotnoist), tak by denní dávka byla 300 až 330 gramů, a opravdu maximálně 345 g. Kdyby tedy pes vážil 20 kg , tak by denní dávka byla 220 až 250 gramů, a opravdu maximálně 270 g.

Fitmin

Mam lehce dominantne agresivniho psa. Pomohla by kastrace. Zmeni se jeho chovani a jak moc nebo zlenivi. Cvicim ho a vedu s nim aktivni zivot a nechci z nej mit povalece. Existuji nejake hormonalni leky na vyskouseni.

K.

2014-12-09 06:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Tohle se vyzkoušet nedá. Každý pes může zareagovat jinak. Hormonální kastraci nedoporučuji, může to mít následky. Když kastrovat, tak operativní cestou. Ohledně kastrace a změny dominance záleží dost i na věku psa. Do jednoho roku věku to může i zabrat, ale později je to problematické, často se to mine účinkem. Lepší je psa hlídat a cvičit ho k tomu, aby svoji dominanci nedával příliš najevo. Není to lehké, protože ho právě do společnosti psů brát musíte, ale jen ke psům, kteří se neperou. kud ho od psů budete izolovat, může to v nestřeženém okamžiku dopadnout špatně. Každý pes je jiný a rady na dálku jsou jen radami. Důležitější je konfrontace na místě pod dohledem zkušeného kynologa, který se s touto problematikou setkal vícekrát a byl také vícekrát úspěšný.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké jsou nejvodnější granule pro našeho psa. Stáří 6 let, váha 13 kg. Rozbor močových kamenů ukázal, že na vině jsou obiloviny ve stravě. Doporučili by jste nám nějaké dietní granule z vaší nabídky ? Děkuji

2014-12-05 08:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Předpokládám, že jde o obiloviny obsahující lepek. Takové obiloviny neobsahují jak antialergické granule řady Solution i chovatelské řady Fimnin. Speciální krmiva struvititové diety prodávají veterináři a jsou hodně drahé. Předpokládám ale, že Váš pes na tom ještě není tak špatně a tak byste ještě mohla zkusit Fitmin Medium Maintenance nebo Fitmin Solution Salmon & Potato, Fitmin Solution Lamb & Rice, či Fitmin Solution Rabbit & Rice. Pokud by potíže přetrvávaly, pak asi budete muset přejít na veterinární dietu. Jde hlavně o to jaký druh ze tří močových kamenů pes má, jak jsou velké, jestli mají benetický základ a ještě o několik dalších faktorů. Důležité je, aby pes měl stále k dispozici dostatek vody.      

Fitmin

Dobry den, mam kone s nadvahou a nedari se zhubnout. Kolegyne ze staje ma Fitimin Reformer, ktery je podle ni vhodny k diete. Dava pry 3x denne 150 g plus seno. Mam hobby kone, drezurne jezdeneho, 6 x tydne. Je mirne vznetlivy, venku lekavy, takze krmim musli bez ovsa. Dekuji za radu, Lucie Smith

Lucie

2014-12-03 06:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro koně se sklonem k obezitě, nebo koně s metarbolickými poruchami, máme v nabídce koncentrované krmivo Fitmin CONTROL. Toto krmivo má nízký obsah škrobu ( do 5%), v doporučené denní dávce do 0,3 kg zajistí příjem všech důležitých minerálů a vitamínů, kvalita proteinu je podpořena přídavkem aminokyselin, je obohaceno o protizánětlivé MSM, o l-carnitin (účinný spalovač tuků),  o živou kvasinkovou kulturu Saccharomyces cerevisiae s probiotickým účinkem  i o vyvazovač mykotoxinů. Společně s dávkou 7-10 kg sena yvtvoří nízkokalorickou a živinově vyváženou, ale nízkoenergetickou denní  krmnou dávku.

Fitmin

Dobrý den, máme 3měs. maltézáčka a kupujeme pro ni vždy 1kg Fitmin mini puppy za 74 Kč, ale tady vidím že 0,4 kg stojí 69 kč, nemůže mi prodávat něco nekvalitního ? A kolik gramů by měla být denní dávka ? (váží 1,40 kg)děkuji

Karel

2014-12-02 12:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Cena se s větším balením progresivně snižuje, proto 0,4 kg stojí 69 Kč, 1,5 kg  179 Kč a  3 kg 329 Kč. Nekvalitní to určitě není, jde přeco o prémiovou chovatelskou řadu. Jestliže prodejce krmivo ještě rozvažuje, tak asi z velkého pytle, který váží 15 kg a stojí 1449 Kč pro malochovatele, ale podstatně méně pro velkoodběratele, resp. prodejce, který má smluvní ceny. Rozvažování firma ale nedoporučuje, nedoporučuje ani malospotřebitelům, aby rozvažované krmivo kupovali. Záruku kvality jim skýtá pouze krmivo v originálním balení.  Denní dávka granulí Fitmin mini Puppy pro 3měsíční štěně maltézáčka o hmotnosti 1400 g by měla být 60 gramů. Je to ale jen hrubý odhad. Záleží na individualitě a jestli dostává ještě tzv. něco od stolu a pamlsky. Pak se dávka úměrně snižuje. Navíc takové přilepšování se později může vymstít v mlsnosti pejska a případně i zažívacích problémech.

Fitmin

Dobrý den, krmila jsem 3 roky svou fenku BOC granulemi fitmin, chci se informovat na složení původních a nových granulí FITMIN. Fenka byla březí a začala mít průjem, po dohodě s vet jsem zkusila přejit na granule jiné značky, průjem se zlepšil až po přechodu na rybí, ale i přesto nemá trus tak fajn jako z původních granulí fitmin. Nevím si rady, teď jsem se opět zkusila vrátit k novým fimtin granulím pro štěňata, protože kojí a dnes po 3 dnech užívání se opět objevil průjem. (přechod zpět na fitmin byl postupný) Pokud by to bylo možné, byla bych ráda, kdyby jste mi na mail zaslali původní složení granulí - ztratila jsem starý leták. Děkuji a hezký den M. T.

Martina

2014-12-01 09:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro zjednodušení uvedu, co se změnilo. Sušená masová moučka z drůbežího masa byla z větší části nahrazena čerstvým masem. Například u granulí Fitmin Medium Maintenance se na požadovanou hodnotu obsahu 24 % bílkovin a tuku dostanete, když 69 % surovin je živočišného původu, z toho 50 % tvoří čerstvé kuřecí maso (tj. maso v kvalitě pro potravinářství, s originální vlhkostí 70 %),  15 % sušené suroviny drůbežího původu (drůbeží moučka a hydrolyzovaná drůbeží játra = zchutňovadlo). K tomu je nutné ještě přičíst  4 % suroviny rybího původu (rybí moučka, lososový olej). Je tam ještě malé množství drůbežího tuku. Zbytek jsou komponenty převážně rostlinného původu. Z receptury byly odstraněny suroviny z pšenice. Tím se výrazně snížilo riziko alergických reakcí, čím dále tím více psů totiž poslední dobou trpí alergií na pšeničný lepek (pšeničnou mouku i pšeničné klíčky).  Pšenici nahradila rýže a kukuřice. Granule obsahují i různé přísady, které zlepšují odolnost organizmu, kvalitu zubů, lepší využití mikroprvků, lepší osazení bakteriální flórou, vyvážený obsah omega masných kyselin. V neposlední řadě obsahuji tzv. psyllium, které pomáhá při snižování hmotnosti, detoxikuje organismus a zlepšuje jeho celkový zdravotní stav, ale hlavně by mělo přispět ke snižování výskytu zácpy. Možná právě tento poslední jmenovaný komponent vašemu psovi vadí. Je ale zajímavé, že já chovám několik border kolií a nová řada krmiv Fitmin byla testována právě u border kolií, ale s průjmy jsme se u nich nesetkali. Individuální reakce jsou ale možné. Pozor kojící feny, zvláště brzy po porodu, mívají průjem poměrně často, přechod na jiné granule u kojící feny není vhodný.

Fitmin

Dobrý den, krmila jsem 3 roky svou fenku BOC granulemi fitmin, chci se informovat na složení původních a nových granulí FITMIN. Fenka byla březí a začala mít průjem, po dohodě s vet jsem zkusila přejit na granule jiné značky, průjem se zlepšil až po přechodu na rybí, ale i přesto nemá trus tak fajn jako z původních granulí fitmin. Nevím si rady, teď jsem se opět zkusila vrátit k novým fimtin granulím pro štěňata, protože kojí a dnes po 3 dnech užívání se opět objevil průjem. (přechod zpět na fitmin byl postupný) Pokud by to bylo možné, byla bych ráda, kdyby jste mi na mail zaslali původní složení granulí - ztratila jsem starý leták. Děkuji a hezký den M. T.

Martina

2014-12-01 09:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dotaz byl položen 2x.

Fitmin

Dobrý den, mám poničku zhruba v polovině březosti. Krmená seno, oves a sladový květ. Dříve sportovní využití, nyní má zátěž sníženou. Nějaké doporučení vitaminu? Děkuji

Tereza

2014-12-01 08:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pro plemenné klisny máme v sortimentu granulovaný minerálně vitamínový doplněk  Fitmin GLOBAL. Toto doplňkové krmivo obsahuje stopové minerály v organické formě chelátů,  je obohaceno o živou kvasinkovou kulturu rodu Saccharomyces pro podporu trávení a prevenci kolik, pro zvýšení imunity o zdroj nukleotidů a o účinný vyvazovač mykotoxinů. Nebo můžete použít také granulovaný doplněk Fitmin MULTI, ale  ten neobsahuje živé kvasinky  ani nukleotidy. Doporučená denní dávka pro poníka o hmotnosti cca 250-300 kg je cca 50 g Global nebo cca 60 g MULTI.

Fitmin

Dobrý den, máme 3 měsíce staré štěně labradora. Ale máme trochu problém s jeho vybíravostí, už jsme koupili čtvery různé druhy granulí, ale pořád to není ono. Tak bych se chtěla zeptat, zda neposíláte nějaké vzorky granulí pro štěnata velkých plemen, abychom zbytečně nekupovali další krmivo, které nám pak bude k ničemu. Předem děkuji za ochotu a odpověď.

Veronika

2014-11-30 09:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, vzorečky Vám určitě rádi zašleme - prosím, napište mi na mail simkova@dibaq.cz Vaši adresu, ať víme, kam vzorky poslat. Přeji hezký den

Fitmin

Dobrý den, mám 6 měsíční kotě, které jsem si přivezla před měsícem a půl a bohužel už měsíc trpí silným průjmem. Krmila jsem Fitmin a Delikan. Žádám Vás o informace a radu co by pomohlo se průjmu zbavit. Prosím Vás o kontaktování (nejlépe hned) na tel 605 743 606. S pozdravem Alena Frymlová

Frymlová

2014-11-27 12:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Omlouvám se, dotaz jsem přečetl až nyní. Byl jsem mimo kancelář. Je s podivem, že dopustíte, aby kotě trpělo průjmem celý měsíc. Pravděpodobně jste si přivezla kotě, které nebylo odčervené, nebo trpělo nějakou infekcí. Nepokoušejte se prosím průjmu zbavovat sama bez předchozího vyšetření veterinářem. Ten Vám pak jistě poradí, jak se průjmu zbavit. Vetrinární péče je základem chovu každého zvířete, 6 měsíční kotě tu péči určitě potřebuje, minimálně se jedná o odčervení a vakcinaci proti nemocem. U koček, právě proto, že jejich pohyb venku není téměř možné ohlídat, je dost vysoká pravděpodobnost, že onemocní njěakou nemocí, která může být dokonce i  velmi nebezpečná pro lidi. Nemocem přenosných ze zvířat na lidi se říká zoonózy.

Fitmin

Dobrý den, kobylce 24.7 bylo 2 roky. Přes den je na pastvinách a večer v boxe. Dostává seno a hobby granule 1kg za den. Momentálně má zraněnou nohu a ven nechodí a tak se jí dává necelé půl kila denně granulí a 3x denně má seno. Potřebovala bych dvě informace ohledně dávky granulí. kolik jich dát když je doma a kolik když chodí do výběhu. Zdá sse mi, že dostává těch granulí nějak málo. Jakmile se jí noha zahojí, začne chodit pod sedlo na cca 15 minut jen krok a max. klus. Žádná veliká zátěž. Oves nemůže, jelikož jí natýkají po něm nohy a Vaše granule jí prospívají.

Veronika

2014-11-26 08:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Granulovaná krmiva Fitmin HOBBY, SPORT, TRAINING, RACING,  jsou živinově sestavena tak, aby v doporučené denní dávce pokrývala potřebu koně na minerální látky a vitamíny. Doporučená denní dávka HOBBY je 2,5-3 kg. Při nižším dávkování nastává deficit v příjmu uvedených živin a je vhodné je doplnit vhodným min-vit doplňkem, např. Fitmin MULTI, v nižší než doporučené dávce, např. cca 50 g. Ostatní příjem živin, jako protein nebo potřebná energie, se projeví na kondici koně a v případě, že kůň hubne, je třeba zvýšit dávku krmiva ( píce, jadrného krmiva) nebo dávku nezvyšovat , ale zvýšit koncentraci živin, např. k lučnímu senu přidat vojtěškové.  Tedy konkrétně. Jestli je kůň v léčení a snížili jste dávku HOBBY na 1 kg, přidejte 50 g min-vit doplňku MULTI. Až s ním začnete pracovat, zvyště dávku HOBBY na doporučených 2,5-3 kg.

Fitmin