VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 82 ... 102 103 104 105 106 107 108 109
Dobrý den, mám doma 2 kočičky. A půlroční peršanka mi dělá starosti. Začalo to zjištěním mikrosporum canis, což je již snad doléčeno a teď se ji začala ve stolici objevovat krev. Dle veterináře to je způsobeno léky (Lamisil) podávanými k léčbě plísně. Problémem se však stala nečistotnost koťěte. Každá moje kočka má svůj záchod, každý v jiné místnosti. Ale kotě neustále "kadí" vedle záchodu (čůrat chodí většinou tam kam má). Zkusila jsem i jiné druhy steliva, hrudkující, nehrudkující... Ale nic nepomáhá. Už si nevím rady. Neporadíte mi ,prosím, nějakou fintu?

Anonym

2003-10-14 07:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Předpokládám, že ke krvi ve stolici se vyjádří některý ze spolupracujících veterinárních lékařů.<br> Pokud jde o kálení kotěte mimo misku, mohu Vám doporučit několik fint. Nezaručuji však, že některá zabere. Je to třeba zkoušet. <br>Každé zvíře je svým způsobem individualita a může zareagovat jinak. Mějte na mysli, že některé kočičce může naučení se nového způsobu trvat několik hodin, jiné kočičce několik dnů či týdnů.<br> Předně bych se snažil pracovat s pachy. "Hovínko" zkuste dát do misky (kočičího záchodu) a nechat ho tam. Třeba kotě ten pach přiláká a uvědomí si, že záchod je právě na tom místě, odkud pach přichází. Celé okolí, a hlavně místo mimo misku, kam kočka na záchod začala chodit, přetřete mopem nebo hadrem namočeným v teplé vodě s dezinfekčním přípravkem (do kbelíku s vodou dejte asi půl decilitru přípravku, nejlépe SAVO).<br> Můžete udělat i další opatření. Například změňte misku, nejlépe rovnou misku jiného tvaru a velikosti, změňte místo uložení misky. Zkuste znovu změnit druh steliva, třeba najdete jiný druh, vhodnější. Prostřednictvím našeho velkoobchodu Fitmin a.s. můžete získat hned několik druhů steliva. Určitě si vyberete.<br> A nezapomeňte, dejte kočičce alespoň dva dny čas rozmyslet si, že by svoji potřebu mohla vykonávat jinde.<br><br>

Fitmin

Dobry den, rada bych se zeptala na pouziti leku Adequan. Muj kun nema diagnostikovanou artrozu nebo tak neco, ale lupe mu v kloubech a chod prednich nohou je jaksi "zkraceny" a veterinar mi poradil, ze je mozne, krome pripravku jako je equico flexi, 1 - 2x rocne podavat Adequan do svalu neco jako prevenci. Moje kamaradka tvrdi, ze po podani tohoto leku jeji kun prestal "lupat". Take bych se chtela zeptat, je pravda, ze postoj kone, ktery je jakoby "pred koleny" muze byt znamkou artrozy? Dekuji

Anonym

2003-10-14 03:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Doporučuji provést řádné klinické vyšetření, které určí příčinu a místo údajného lupání v kloubech. Z vlastní zkušenosti mám s přípravkem Equico flexi velmi dobré výsledky při podobných potížích. Vámi popsaný preparát Adequan nepoužívám, nemohu posoudit jeho účinek. Pokud se týká označení "zkracený" chod předních nohou, bez vyšetření pohledem nemohu v této situaci říct, o jaký problém se jedná. Zrovna tak výraz "před koleny" mi není jasný, příp. jej upřesněte. O problému lupání v kloubech jsem již v poradně několikrát odpovídal na obdobné dotazy. Doporučuji Vám si přečíst i moje dřívější odpovědi.

Fitmin

Ve stáji máme 19-letou klisnu, asi před 14 dny jí natekly uzliny na hlavě, podél žuchvy. Byly nateklé, ale jen po příchodu z výběhu a přes noc otok opadl. Na dotek, ale uzliny byly teplejší. Druhý den jí opět ve výběhu natekly, veterinář si nevěděl rady a podal injekce proti zánětům a pak antiboitika. Situace se zlepšila. Teď se jí to vrátilo a navíc to má i kůň vedle ní v boxu. Veterinář měl podezření na namožení svalů podél žuchvy z nějakého pohybu, ale když to má i další kůň( 10-letý valach). A i jemu to nateklo ve výběhu a dnes ráno při krmení to měl již opadlé. Změny v krmení nenastaly žádné- dostávají oves, seno, jablka, tvrdý chléb. Jsou i jinak ježděný - klisna pouze rekreačně a občas, valach denně a práce i na překážkách.

Anonym

2003-10-14 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
K problému, který popisujete, se mi jeví jako počínající infekční onemocnění. Je vhodné provést vyšetření - změření teploty, změření pulsu, řádné palpační vyšetření a přesně stanovit, které části jsou zjevně postiženy. Pokud se skutečně jedná o otok uzlin, doporučuji podání antibiotik po dobu 7 dnů a antiflogistik po dobu 3 dnů v dostatečných dávkách. Zároveň je nutné zabezpečit takový pohybový režim zvířete, aby nedocházelo k jeho zpocení a zvýšené námaze. To, že se tento problém objevil i u dalšího jedince ve stáji, poukazuje spíše na infekční onemocnění než na trauma /namožení svalů/.

Fitmin

Dobry den. Mam A1/1, 10 let, ktereho jsem momentalne poslala na rocni odpocinek na pastviny. Konik byl zvykly sportovat (skoky, drezura). Chci se zeptat, na popripade jake zdravotni problemy byt pripravena. Kopyta, kolika ze zmeny jidla a rezimu? Konikovi se nechaly podkovy na prednich kopytech. Co pocasi? Byl zvykly na venkovni box ale dekoval se. Ted maji pristup do staje, ale jsou v podstate cely den venku. Na statku rikaji, ze si zvykne. Asi ano, ale prece jenom je to plnokrevnik. Dekuji za radu.

Anonym

2003-10-13 05:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Každá náhlá změna krmné dávky zvířete se může odrazit, ale není podmínkou, pro vznik kolik a problémů na trávicím traktu. Obecně se doporučuje pozvolný přechod na jinou krmnou dávku během několika dnů až týdnů. Kopyta koně budou ovlivněna technologií ustájení, pokud se jedná o pastviny je důležité znát, jaké jsou druhy půd v dané oblasti /jílovité - riziko hnilob kopyt, písčité - riziko praskání rohoviny/. Co se týče počasí, kůň, který je zvyklý na pobyt venku od jarních měsíců, nemívá problémy s ochlazením v podzimních a zimních měsících. Doporučuji postupné "otužování" zvířete, za větrného počasí s dekováním, raději na kratší časové úseky.

Fitmin

Zdravím, zajímá mě, jestli jsou známy následky operace šlachy hříběte, které překlubuje. Mám na mysli, jestli tato operace má vliv na pozdější sportovní využítí koně, jestli koník vyžaduje nějaký zvláštní pracovní režim (kroková práce na asfaltu atd.). S hříbětem se po operaci nijak zvlášť nepracovalo, má za sebou 3 roky pastevního odchovu a kromně jizvy nejeví žádné známky problému. Děkuji, hezký den.

Anonym

2003-10-13 10:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Jestliže operace šlach u hříběte byla správně provedena a následně se nepřidružily žádné postoperační komplikace, nevidím žádný problém v dalším v plném využití zvířete pro sportovní účely. Jediné, co by přicházelo v úvahu je kosmetická vada /znatelné jizvy/. Kůň potřebuje pravidelný a kontrolovaný pohyb po pevné podložce, důležitá je i správná práce podkováře. Případné kulhání zvířete v budoucnu, nemusí s největší pravděpodobností mít souvislost s výše provedenou operací.

Fitmin

Dobrý den. Mohl by jste mi prosím někdo poradit? Vlastním 18-měsíčního koníka, hřebce, ČT, a neustále má přes noc ale i přes den, pokud se nedostane do výběhu oteklé spěnky, zranění na nich není. Snižovala jsem krmnou dávku denně až na malou hrstku ovsa. Moc se toho nezměnilo. Těď již týden nedostává žádné jádro, jenou jablka a tvrdý chléb, a ejhle nožičky jsou v pořádku. Poradíte, čím ho tedy mám krmit. Pototýkám, že sena má tak 10 - 12 kg, a k tomu ovesnou slámu na dosycení. Stojí na pilinách. Díky moc všem za odpověď.

Anonym

2003-10-13 07:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Podle Vámi popsané krmné dávky koně nyní a  v minulosti, soudím, že kůň byl dříve překrmován krmivem bohatým na energii a bílkoviny, pokud zvíře nemá dostatečné množství pohybu, může dojít k otokům spodní části končetin. Doporučuji snížit v krmné dávce množství jádra a zajistit zvířeti dostatečný a pravidelný pohyb. Zlepšení Vámi popsaných problémů se neprojeví ihned po změně krmné dávky, ale snížení energetické složky a pravidelný pohyb by měly zajistit úpravu stavu.

Fitmin

Mám ještě dva dotazy. Naši jedenácti měsíční border collii Elisu jsme již k ovečkám pustili. Náhodně si s nimi chce hrát, ale nejvíc ji zajímají krávy, zahání je jako divá, bohužel směrem od nás. Má tendenci je sehnat dohromady, ale zatím se ji nesnažíme nijak ovládat, vždy ji jen přivoláme zpět, pochválíme že přišla a opět ji povolíme odběhnout ke stádu. Ptám se proto, jestli děláme dobře, že ji necháme občas takto stádo zahnat, a jestli není lepsí variantou počkat na školení do jara a ke stádu ji nepouštět. Luděk Látal

Anonym

2003-10-12 05:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ve věku jedenáct měsíců již ovčácký pes dokáže pochopit, co se od něj chce, a většinou i dokáže potlačit v sobě to obrovské vzrušení z možnosti ovládat stádo ovcí. Nejdříve se však musí postupně učit ovládat nejen stádo, ale i sebe. To se ale lépe učí na ovcích nebo jiných malých zvířatech, například na kachnách.<br> Ke kravám ji proto ještě nepouštějte, zvláště když se nesnaží je přihnat k Vám. Tím ji jen kazíte a bude velmi těžké jí to odnaučit.<br> Doufejte, že na to do jara zapomene a pak pomalu začínejte s ovcemi balanc a pak postupně přihánění - ale ne z velké dálky, stačí několik metrů a když to zvládne, postupně vzdálenosti prodlužovat.<br> Jinak ale na to jdete dobře. Nesnažit se ji moc ovládat. Sama by instinktivně měla vědět co asi má dělat. Postupným výcvikem ji pak naučíte aby dělala to, co chcete Vy. I to, že ji necháte znovu odběhnout ke stádu.<br> Perferktní je, že ji lze od stáda odvolat, zvláště od stáda krav. Většina psů je tak vzrušená, že povely pána nevnímá, nebo spíše nechce vnímat.<br><br>

Fitmin

Pane Loučka, pokud bude možné se ještě letos přihlásit na zkoušky v pasení? Potom bych se Vás chtěl ještě zeptat: Pokud náš pes nemá s pasením zkušenosti a věk 11 měsíců, jestli má význam se zkoušek účastnit? Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Luděk Látal

Anonym

2003-10-12 05:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Letos již zkoušky z pasení nebudou. Příští rok jich bede opět několik. Informace o tom proběhne tiskem a bude na WEBových stránkách Border collie klubu (http://www.volny.cz/bcccz/). Dokonce chystáme na konec dubna společné zkoušky v Polsku (protože budou v Polsku poprvé, budou organizovány, na přání z polské strany, námi).<br> Věk 11 měsíců je stejně málo na to, aby mohl pes absolvovat pracovní zkoušky prvního výkonnostního stupně ZPOP. To stačí jen na zkoušky vloh ZVOP.<br> Klidně počkejte do jara, nic tím nezkazíte. Běžně se doporučuje začít s výcvikem u ovcí až když je psovi rok.<br> Na zkušky vloh můžete přijít i když pes nemá s ovcemi zkušenosti. Posuzují se vlohy a ty by se měly projevit i bez předchozího kontaktu s ovcemi.<br> Dotazy tohoto druhu mám ve své emailové schránce poměrně často.<br><br>

Fitmin

Dobrý den, pane doktore. Moje přítelkyně má kobylu ČT 6let. Před prázdninami jí začala kulhat. V rohovině chodidla-v přední části(asi 1cm od okraje) se jí udělala hnisavá "díra"(vypadalo to na hluboko zarytý kámen). Místní MVDR. jí dala injekci antibiotik a přestalo to. Kovář pak vyškrabal díru asi 1x1 cm. Vše vypadalo v pořádku a rána už zjevně nehnisala a nekulhala. Teď je to asi týden, co opět na stejnou nohu kulhá. Kopyto jí nijak nehřeje, ale na zadní části("pod ďolíčkem")má bouličku. Prosím Vás o radu, co by to mohlo být a jaký postup by pomohl a kolik asi může stát rentgen kopyta.,případně jeho operace(zhruba). Mnohokrát děkuji za odpověď. S pozdravem Martin.

Anonym

2003-10-08 01:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Podle Vámi popsaných příznaků, je zřejmé, že kůň prodělal hnisavý zánět kopyta, který se projevuje nejdříve kulháním zvířete, které se postupně více prohlubuje až dojde k provalení hnisavého ložiska na korunkovém okraji, postižené místo je bolestivé na tlak. To, že kůň nyní opět kulhá, nelze spolehlivě spojovat s předchozím problémem, protože uvádíte, že nyní je "boulička" v zadní části kopyta. Doporučuji opětovné vyšetření kopyta veterinářem a zjištění přesné příčiny kulhání. Bez klinického vyšetření nelze po internetu určit ani nastínit diagnozu, kulhání z kopyta může být způsobeno několika příčinami. Ceny za ošetření a jednotlivé zákroky jsou smluvní, závisí na vzájemné dohodě mezi veterinářem a zákazníkem. Nelze ani zobecnit cenu za konkrétní lékařský úkon, záleží na druhu a množství použitých léčiv.

Fitmin

Dobrý den, Chtěla bych se Vás zeptat, co s problémem artróza ve spěnkách předních nohou. V létě chladit? V zimě nějak bandážovat? Tuto zimu mi kůň tři měsíce katastrofálně kulhal i v kroku a vždycky, když jsem přišla k němu do boxu, většinou ležel. (Jak ale přišel konec března, najednou začal náhle chodit čistě, což jsem už ani nedoufala). Má taky problém se zkrácenými šlachami z dostihů - nadměrného přetěžování. Co mám dělat? Dá se mu nějak pomoct? Může se na něm rekreačně jezdit do přírody? Děkuji. Hana

Anonym

2003-10-06 07:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud byla artroza prokázána provedeným rentgenologickým vyšetřením, doporučuji pohyb zvířete v kroku v časově neomezených dávkách, avšak je nutné zvíře nenutit, pokud projevuje zvýšenou bolestivost /kulhání/ oproti standartu. Těžko posoudit, zda chlazení a bandážování do tepla, zvířeti radikálně pomůže od problémů, rozhodně mu tím však nijak neublížíte. Vzhledem k tomu, že se zřejmě jedná o "vyřazeného" dostihového koně, který prodělal velmi intenzivní dostihovou zátěž, bude problém zkrácených šlach souviset s jeho minulostí, ale i s věkem zvířete. I u tohoto problému je vhodný pravidelný řízení pohybový režim. Ke zmírnění potíží Vám mohu doporučit podání léčebné dávky přípravku f. Fitmin - Equico Flexi s obsahem chondroitin sulfátu, s jehož používáním mám ve své praxi dobré a prokazatelné výsledky /viz veter. zpráva na www.fitmin.cz/.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, mám 5letého valaha A1/2, a neustále mu lupe v zadních nohou a to před jízdou během i po jízdě, prostě pořád. Koník je krmen mačkaným ovsem, doplňkové granule s vitamíny, vitamíny pro hříbata a mladé koně s vysokým obsahem vápníku, mrkev, seno a půl dne je na pastvinách. Zkoušela sem dávat i želatinu, ale ta taky nepomohla. Koník není vůbec přetěžován slouží pouze k rekreaci. Nezdá se mi to být normální, mám strach abych něco nezanedbala. Předem děkuji za Vaši radu.

Anonym

2003-10-02 09:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
K Vašemu dotazu sděluji, že je nutné zvíře klinicky vyšetřit, aby se zjistilo, ze které části končetiny, resp. kloubu Vámi uvedené zvuky vycházejí, zda nevykazuje příznaky kulhání. Jednou z možností je provedení rentgenolog. vyšetření postižené partie a vyhodnocení rtg. snímků a následným stanovením diagnozy a prognozy. Další možností je, že zvíře je zdrávo, jen je nedostatečně managenováno /nevyhovující trénovanost - jak kvantitativně tak kvalitativně/. Bez výše popsaných vyšetření nemohu blíže určit příčinu lupání.

Fitmin

Kde se mohu dozvědět více o výcviku ovčáckého psa v pasení ovcí? Kam se můžeme obrátit? Díky.

Anonym

2003-09-29 08:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
O pasení a především o výcviku pasení toho u nás bylo napsáno málo. V čekém jazyce nevyšla zatím žádná samostatná kniha a nebyla natočena žádná videokazeta. Přitom v zahraničí toho existuje velmi mnoho, stačí podívat se například na následující nabídku na Internetu (http://www.glassportal.com/herding/resource.htm). To ale musíte umět dobře anglicky a věnovat na koupi dost peněz (v zahraničí bývají knihy a videokazety podstatně dražší než u nás).<br> Vraťme se k nám. Doporučuji navštívit Internetové stránky Border collie klubu (http://www.volny.cz/bcccz/) nebo Svazu chovatelů ovcí a koz (http://sweb.cz/schok/CESKY/index3.html). Pokud se stanete členem klubu BCCCZ (Border Cillie Club Czech Republic), budete několikrát ročně dostávat klubový zpravodaj Borderholic. V něm se objevují příspěvky, které Vás určitě zaujmou. Číslo 7 bylo celé věnováno pasení.

Fitmin

Kdy se dá začít s "pravým" výcvikem ovčáckého psa u stáda ovcí? Máme pětiměsíční border collii Lynn. Miluje ovečky a už mi pomáhá se stádem. Sice neumíme nic ani jedna, ale ona to má v sobě a tak si ji s sebou beru a ona se snaží, seč jí síly stačí. Jsme s ní moc spokojeni.

Anonym

2003-09-29 07:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Co se týká práce u stáda, <font color=red> <b>nespěchejte! </b></font> Zvlášť pokud ovce nejsou zvyklé na psa a na vás a pokud jich je více! Začít s výcvikem by se mělo až v roce! Do té doby by Lynn měla k ovcím chodit jen výjimečně a to spíše se na ně podívat. Je velké nebezpečí, když se začne se štěnětem, že se ovce obrátí proti ní, že ji nějaká trkne a ona se zradí. Musí nad nimi vždy vítězit! Musí mít také možnost pohybovat se na druhé straně stáda, jak jí velí instinkt. To s nevycvičenými ovcemi jde těžko. <br> Štěně se může nechat "pracovat" jen velice krátce, rychle ztrácí pozornost. Pokud máte možnost zavřít pár oveček do ohrádky pro psa neprostupné, o průměru cca tři metry, můžete Lynn čas od času pustit kolem ohrady ale moc ji neovlivňovat povely. Měla by se pohybovat na druhé straně od vás. Ale vždy jen na chvilku! <br> Skutečně ale bude lepší ještě počkat. Hrajte si s ní, učte ji poslušnost, bude důležité aby uměla na povel zalehnout a nechala se odvolat od zvířat. Na jaře bude organizováno několik školení, kde budete mít možnost se to s Lynn naučit. Nebo někdy přijeďte k nám do Helvíkovic. Můžeme ji pustit na kačenky (chováme speciálně za účelem výcviku pasení indické běžce) nebo kolem ohrádky s ovečkami a ukázat vám to. Ale skutečně nespěchejte. <br><br>

Fitmin

Dobrý den, kamarádka vlastní psa něměckého ovčáka stáří 9 let, kdykoli podá tomuto psu granule s hovězím masem(Brasa Miláček), začne si pes vykusovat na zádech srst i skůží, může se jednat o alergickou reakci ? Jaké by jste doporučoval krmivo. Předem Děkuji.

Anonym

2003-09-29 06:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pravděpodobně se jedná skutečně o alergickou reakci. <br> Z dotazu ale není zřejmé, co všechno ji může vyvolávat. Pokud máte podezření na alergii na hovězí maso, můžete vyzkoušet krmivo z chovatelské řady Fitmin, které obsahuje z masových produktů pouze drůbež. <br> Můžete si zvolit krmivo Oskar - pro běžnou zátěž, Fill - pro intenzivní zátěž, Artur - pro starší psy. Vzhledem k věku, pokud nechodíte se psem na cvičák, bych doporučovala <b> krmivo Artur Light</b>. <br> Dále by bylo vhodné s jistotou vyloučit parazitární zátěž (nejlépe přeléčením) a podávat <b>jedno balení přípravku PRO regenerace</b>. <br> Pokud by potíže přetrvávaly, je možné, že se jedná o sdruženou alergii na hovězí maso a pšeničný lepek. Pak by bylo vhodné přejít na <b> krmivo Fitmin senzitive</b>, které bude v nabídce na podzim tohoto roku. Jedná se o kombinaci drůbež-rýže, která je vhodná pro alergické psy. <br> A pokud by ani tato úprava nepřinesla nápravu, je na místě návštěva veterinární ordinace, neboť kožními problémy se může projevovat řada interních onemocnění. <br><br> <i>Za Fitmin a.s. na dotaz odpověděla MVDr. Renata Popelářová</i><br><br>

Fitmin

Dobrý den, mám 2letého rhodéského ridgebacka, výška 72 cm, váha 50 kg pokud je v pohodě. Teď již 3 týdny prakticky nežere, je vychrtlý (začalo to asi, když zjistil, že sousedům hárá fena nebo novými granulemi - Pro Pac dog). Předtím jsme byli na Acaně, ale o té jsem poslední dobou neslyšela nic dobrého (ani od našeho veterináře). Přes zimu je normálně venku, tak potřebuji aby se nejen "opravil" ale i přibral. Je skutečně Acana nekvalitní - prý jsou po ní hodně kožní problémy? Nebo poradíte jinou značku? Je vhodná na "vykrmení" zátěžovka? Děkuji za odpověď.

Anonym

2003-09-26 09:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Chcete několik odpovědí najednou. Tedy postupně: <br> Příčin nežravosti může být více. Nejpravděpodobnější v tomto případě jsou ty dvě, které uvádíte. Když nám hárá fena, náš pes také nemá chuť k žrádlu a hubne. Může to trvat i 4 týdny. Při přechodu na nové krmivo někdy také dochází ke snížení spotřeby nového krmiva. Každý přechod na nové krmivo by měl být pozvolný, to znamená několik dnů dávat část krmiva původního a část nového. <br> Pokud vím, krmivo značky Acana je kvalitní, je dováženo z Kanady a je certifikované CFIA. Můj známý, který ho svým psům krmí, je spokojen. Přiváží mu ho zásilková služba velkoobchodu Fitmin a.s. <br> Propac Dog se vyrábí v USA. Propac Dog a Acana jsou ve stejné cenové skupině. Téměř o polovinu levněji můžete koupit srovnatelné výrobky chovatelské řady FITMIN. <br> Vašeho miláčka bych doporučil krmit naším kompletním granulovaným krmivem pro dospělé psy velkých plemen na bázi drůbeží a rybí bílkoviny se lněným semínkem a slunečnicovým olejem značky BERNARD MAXI ADULT. Ke každému 15kg balení prémiových krmiv Fitmin je nyní v akci dodávána kousková konzerva Dibaq pet (o hmotnosti 1250 g) zdarma! Máme zkušenosti, že pes kromě ?své? dávky granulí zhltne i 100 až 200 g masa z konzervy. Po tom by měl trochu ztloustnout L. <br> Pes není medvěd, aby si musel zakládat zásoby na zimu, i v průběhu zimy může nabírat na váze a dostávat se do dobré kondice. Pobyt venku mu může jen prospět. Není nutné snažit se za každou cenu aby rychle přibral. Stačí postupně. Je to zdravější a s trvalejšími účinky. <br> Já osobně, a obdobný názor mají i vývojoví pracovníci naší firmy, si myslím, že ?zátěžovky? na vykrmení psa vhodné nejsou, i když v sobě mají hodně energie. Ta je ale soustředěna na výkon, resp. na okamžitou spotřebu (nutí psa k větší aktivitě a on pak netloustne), ne na ukládání do zásoby. <br> <br>

Fitmin

Muze se kocka otravit pozrenim mysi otravene rhodenticidy?Existuji nejake jedy, ktere jsou z tohoto hlediska bezpecne?

Anonym

2003-09-24 12:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud vím, rhodenticidy jsou jedy se selektivním účinkem na hlodavce. Zatím jsem neslyšel o tom, že by po pozření otrávené myši kočka umřela. Dávka, která usmrtí myš, obvykle nestačí na usmrcení kočky.<br> Pokud však přesto dojde k otravě, je nutná transfuze krve. Více o transfuzi krve u kočky se dozvíte <a href="http://www.aavet.cz/clanek.php?nazev=cl17.html"> zde</a>, o transfuzi krve u psů se dozvíte <a href="http://www.aavet.cz/clanek.php?nazev=cl10.html#27">zde </a>. <br> Větší množství jedu by kočce mohlo uškodit, proto je třeba při ukládání nástrahy dbát na to, aby se kočka k nástraze nedostala. Nástrahy se dávají na špatně přístupné místo do speciální krabičky. <br> Rhodenticidy údajně obsahují například tzv. kumariny, které ovlivňují nervový systém hlodavců natolik, že se mezi sebou začnou kousat, a to tak náruživě, že se zraní až do krve. V přípravku je zárověň látka, která zabraňuje srážení krve. Poraněná myš tudíž vykrvácí.<br> Nám na farmu nastražila specializovaná deratizační firma přípravek, po kterém dostanou krysy žízeň. Jakmile se však napijí, téměř okamžitě hynou. V umyvárně proto máme pro ně připravenou misku s vodou, a pak jen krysy sbíráme. Máme tak jistotu, že neuhynou někde v podroštovém prostoru. <br><br>

Fitmin

Dobry den, je normalni, ze steneti v cca 3,5 mesicich veku zacinaji vypadavat zoubky?

Anonym

2003-09-23 02:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
To je normální. Mění se tzv. mléčný chrup.

Fitmin

Dobry den, rada bych se zeptala jak casto je spravne psa koupat (sampon). Muj pes je bily, ma dlouhou srst a je 24 h venku. Do boudy nezaleze jak je rok dlouhy a tak podle toho take vypada. Nekdo mi rikal, ze dvakrat do roka mu bohate staci. Je to pravda??? Dekuji

Anonym

2003-09-22 04:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pes se většinou koupe, pokud je špinavý. Myslím, že dvakrát za rok je pro takového psa jako máte vy málo. Dnes jsou na trhu velice kvalitní psí šampony po nichž srst rozhodně netrpí. <br> Záleží také, jaké máte plemeno psa. A jaký druh srsti má. Některá plemena, zejména ta která byla svým původem předurčena pro celoroční práci venku, mají srst se samočistící schopností, ty opravdu není třeba koupat příliš často. U jiných je častější koupání nutností. Musíte se rozhodnout podle vašeho psa a vašich podmínek. <br><br>

Fitmin

Mám 3 letou fenku Bernardýna, ale připomíná spíše chrta, váha cca 45kg. Krmím Fill perform. 2 krát deně, dávka neomezená. Moc toho nesežere i když ji krmení chutná, ohledně granulí je hodně mlsná. Potřebuji poradit, co bych mohla ještě skusit. Pak mám ještě dotaz, po této fence jsem si nechala štěně-psa,( byly jen 2 štěňata)jsou mu 2 měsíce a váží 16kg. Krmím Bertou 4 krát deně na 10 minut pak granule odeberu, kdy přejít na Leon maxi a zda-li je jeho váha v pořádku, o tomto plemeni není žádná literatura. Předem děkuji.

Anonym

2003-09-22 07:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
O hmotnosti psa nebo feny svatobernardského psa není v jeho standardu ani zmínka. Požaduje se, aby pes měl výšku v kohoutku od 70 do 90 cm a fena od 65 do 80 cm. Z vašeho dotazu není patrné, zda je vaše fena s průkazem původu, zda byla příslušným chovatelským klubem zařazená mezi chovné jedince. Jestliže ano, pak odpovídá standardu. <br> Existují dvě varianty tohoto plemene, s krátkou a dlouhou srstí. Možná, že máte varietu s krátkou srstí a tak se vám zdá, že je fenka příliš hubená. Možná, že je nyní na sklonku léta vylínalá a tak je opticky hubenější. Důležité je, aby byl její celkový vzhled harmonický. <br> Krmení může ovlivnit více hmotnost, méně však samotnou stavbu těla psa, ta je z velké části daná geneticky. Na hmotnost feny může mít vliv i to, že je dva měsíce po štěňatech. Feny někdy bývají po štěňatech, zvláště po těch prvních, dost vyčerpané a tak i ve špatné kondici. Fenka také může mít až dost pohybu, pokud je třeba navolno na zahradě kolem níž chodí děti do školy a dráždí ji. <b> Pro konkrétnější odpověď by bylo třeba znát více podrobností o původu a životě feny. </b> Podle mého je ale lepší mít spíše psa hubenějšího než přetloustlého, to pak trpí pohybový aparát. <br> Pokud ale jde o váš problém týkající se samotného krmení. Myslím si, že byste mohla změnit druh krmiva. Fill je určen pro psy s vysokou aktivitou, ti bývají spíše hubenější , s vypracovanými svaly. Fitmin vyrábí a prodává specializované krmivo pro dospělého psa velkého plemene s příhodným názvem BERNARD MAXI ADULT. <br> Také pro u štěněte bych doporučoval změnu, krmte LEON MAXI JUNIOR. <br> Nejsem si zcela jist, ale myslím, že literatury o tomto plemeni psa je dostatek - jen vědět, kde ji sehnat. <br> Třeba někdo poradí :-)). <br><br>

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je možné a dobré kombinovat vitamíny řady PRO, např. SPORT s REGENERACÍ,SRST s ŘASOU, SPORT s ŘASOU. Myslím tím, že psovi dám do žrádla najednou oboje, jestli tím něco nezkazím. Děkuji moc za odpoveď. Milena

Anonym

2003-09-18 01:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
<b> Řasa je univerzálně kombinovatelná</b> se vším, je zbytečné ji přidávat k PRO Regenerace, protože ji již obsahuje. <br> Co se ostatních preparátů týče, kombinování nedoporučuji, protože se jedná o cílené doplňky s vysokým obsahem účinných látek - ať už vitamínů nebo stopových prvků. <br> <b> PRO Regenerace je komplexní doplněk</b>, který zasahuje všechny systémy. Pokud ho podáváte, určitě vysaďte jiné přípravky. Ostatní PRO doplňky mají řešit určitý problém, a proto obsahují pouze ty látky, které na tento problém mají vliv (PRO Sport - vytížení svalů, PRO Klouby - reparace chrupavky apod.). <br> Bylo by možné je navzájem kombinovat, ale mnohem lepší je nasadit je samotné na cílenou kůru <b>po dobu 6-8 týdnů a pak opět vysadit</b>. Váš pes rozhodně není ohrožen nějakým nedostatkem, protože si organismus tvoří zásoby a navíc je dostatečně zásoben z kompletního krmiva, kterým, předpokládám, krmíte. Pokud ne, je namístě podávat jako stálý doplněk PRO Multivitamin. <br><br> MVDr. Popelářová Renata <br><br>

Fitmin

Uvažuji o založení chovatelské stanice pražských krysaříků. Vlastním fenu tohoto plemene 14 měsíců starou. Její váha je 1,6 kg. Do 11 měsíců byla krmena granulemi Royal Canin mini. Potom jsme jí začali dávat Fitmin York adult mini. Po přechodu na vaše krmivo zmizely epileptické záchvaty! Fenu krmíme pouze granulemi. Prosím o sdělení doporučeného dávkování pro psa tak malého trpasličího plemene. Zatím krmím podle toho jak pes vypadá ? postava. Na množství krmiva to znamená 33 g denně (dvě dávky po 17 gramech). Fena se jeví stále hladová. Váhu si ale drží stejnou a vypadá to, že je v dobré kondici. Za odpověď předem děkuji.

Anonym

2003-09-17 09:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Za firmu Fitmin a.s. panu odepsala MVDr. Renata Popelářová. Zde je její dopis: <br><br> Vážený pane, <br> dostala jsem Váš dopis, kde nás žádáte o radu, jak krmit Vaší fenku. Mohu Vás ujistit, že postupujete správně ? každý pes totiž musí být krmen především podle toho, jak vypadá. Doporučené dávkování je pouze orientační, neboť u psů to je jako u lidí, po čem je jeden akorát, po tom druhý ztloustne. <br> To, že se Vám fenka jeví hladová, to je přirozené. Každý pes se snaží ?nažrat do zásoby? pro případ, že několik dnů nic neuloví, má to v genech. Pokud zvíře nehubne, tak mu nic nechybí. Kondici posoudíte podle žeber a bederní části. Žebra by se měla pod kůží jemně rýsovat. Pokud se podíváte na hřbet seshora, za žebry v bederní části by mělo být mírné zúžení. Pokud jsou žebra vystouplá a za žebry je výrazné zúžení, je pes podvyživený, pokud naopak žebra nejsou vůbec vidět, stěží je nahmatáte a žebra jsou v jedné rovině s bedry, jedná se o překrmeného psa. <br> Co se ukončení epileptických záchvatů týče, Vaše sdělení nás potěšilo, ale naše krmení na tom nemusí mít žádnou zásluhu. Epilepsie je porucha nervového systému a jako taková je výživou stěží ovlivnitelná. Mezi spouštěcí mechanismy patří mimo jiné stres ? možná se Vaší fence nějak změnil režim. Rovněž se stává, že záchvaty občas ustanou a pak se zase objeví, nemělo by Vás proto zaskočit, pokud se tak po nějaké době stane. <br> Mimochodem, krmím svého psa, malého německého špice, také Yorkem a oba jsme velmi spokojeni. Já s jeho vzhledem a s účty za krmení a on se po něm prostě může utlouct. <br> Přeji Vám s Vaší fenkou hodně radosti<br> S pozdravem<br> za firmu Fitmin a.s. <br> MVDr. Renata Popelářová<br><br>

Fitmin

Vlastním červeno-bílého irského setra z chovatelské stanice BOHEMIA THALSET. Na doporučení chovatele používáme krmení BERTA, LEON a nyní FILL. Mes byl na letošní mezinárodní výstavě v Litoměřicích ohodnocen ve třídě mladých CAJC a na speciální výstavě jako nejlepší pes. Domnívám se, že kromě genetických předpokladů bylo důležité i krmivo. Pes je dobře osrstěn a v dobré fyzické kondici.

Anonym

2003-09-17 09:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Získání titulu na mezinárodní nebo speciální výstavě závisí na mnoha skutečnostech. Výborná kondice a kvalita srsti je však vždy podmínkou. <b>Bez správné výživy nelze výbornou kondici ani kvalitní osrstění dosáhnout</b>.<br> Obdobná pochvala od chovatelů či majitelů psů nás vždy potěší.<br>

Fitmin

Kupuji vaše krmivo Hasky, bohužel jsem se nedočetla, zda obsahují i vápník a fosfor, proto dokupuji tyto přísady zvlášť. Je to zapotřebí? Prosím napište mi, nebo označte tyto přísady na pytlích. Děkuji.

Anonym

2003-09-16 07:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vážená paní Lásková, <br> Krmivo Hasky je kompletní krmivo pro psy, takže <b>obsahuje veškeré minerální látky i vitamíny v množství, které váš pes potřebuje</b> a není potřeba doplňovat ani vápník ani fosfor. <br> Pokud byste chtěla Vašemu pejskovi dopřát nějaký vhodný doplněk, doporučila bych Vám výrobek PRO Regenerace firmy Fitmin a.s., který napomáhá celkovému pročištění a regeneraci organismu, a je vhodné ho alespoň 1x ročně podávat po dobu 6 týdnů. <br> Jiné doplňky nejsou v případě zdravého zvířete, krmíte-li kompletním krmivem značky DIBAQ CZ, potřeba. <br> <br> S pozdravem<br> MVDr. Renata Popelářová<br> DIBAQ CZ s.r.o. <br> <br> <br>

Fitmin

dobry den, mam velmi vazny problem s mou kockou. Je ji 16 let ma 3.5 kg a ma se jak v bavlnce mame ji v byte ale pres den beha na zahradce. Posledni dobou nekolikrat denne zvraci a ma prujem a to nejen po trave kterou basti aby si vycisila zaludek. Zkusila jsem jen suche krmivo ale nic nepomaha ted se mi dokonce pri zvraceni zacla ducit mam strach ji nechavat samotnou ale chodim do prace. prosim poradte co s tim a to uz jsem u veterinare byla dostala pilulky chvili byl klid a ted je to tu znovu. dekuji

Anonym

2003-09-16 03:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
<font color=blue><i>Odpovídá odborník ? specialista na dietetiku malých pet zvířat - MVDr. Jan Vajc</i> </font> Vaše kočka patří již do skupiny seniorů s velmi úctyhodným věkem 16 let. <br><br> Občas se u koček může vyskytovat zvracení, pokud dochází k čištění žaludku od smotku chlupů. Píšete, že jste změnila druh krmiva bez nějakého efektu. <br> Zvracení u zvířat, podobně jako u lidí nemusí být způsobené pouze onemocněním trávicího traktu, ale i jiných orgánových soustav. Nejčastěji se u geriatrických pacientů s těmito příznaky projevuje onemocnění ledvin, jater a slinivky břišní, pokud vyloučíme infekční a virové choroby. <br> Vzhledem k malému množství informací o zdravotním stavu vaší kočičky bych Vám doporučil navštívit nějakého veterinárního lékaře specializujícího se na choroby malých zvířat, aby zhodnotil zdravotní stav a problémy, kterými vaše kočka trpí. Klíčovou záležitostí podle mého názoru bude biochemické a hematologické vyšetření krve, popřípadě provedení RTG vyšetření nebo sonografické vyšetření. <br><br> <b> MVDr. Jan Vajc </b><br><br>

Fitmin

Dobrý den, mám 8,5 měsíčního pejska Tibetské dogy (45 kg), od mala krmím Eukanubou, bez jiných přísad. Pejsek mi začal kulhat na pravou přední nohu (byl celkově slabý, polehával, měl trošku hnisavé oči), a tak jsem druhý den navštívila veterináře. Po rentgenu mu zjistil, že má zánět v kosti (Panostitida). Veterinář tvrdí, že je to růstový a že se tomu moc nedá předejít. Jen je prý dobře, že krmím kvalitnějším krmivem, že kdybych krmila něčím jiným, tak se to třeba objeví dřív a ve větším rozsahu. Dále mě upozornil, že pokud se to nezaléčí včas může se zánět stěhovat z kosti na kost, hlavně na končetiny. Prý to odezní až bude pejsek fyzicky hotov a nebude růst - cca 18 měsíců. Ujistil mě že to nemá vliv na růst psa natož na deformaci kostry a končetin. Rony dostal dvě injekce a dvoje prášky (bohužel u sebe teď nemám jejich název). Za týden by prý měl přestat kulhat. Svému veterináři věřím, ale ráda bych se ujistila, zda opravdu do budoucna mému psovi nehrozí nějaké pohybové problémy atd. a dozvěděla se něco víc o této nemoci. Kde se zánět bere, opravdu nemusí pes užívat nějaké vitaminy jako prevenci? Nerada bych něco zanedbala a tak využívám vaší možnosti získat informaci. Velmi děkuji. S pozdravem V. Plecitá

Anonym

2003-09-16 02:09
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Se svým kolegou souhlasím, zejména u psů velkých plemen se může občas vyskytnout bolestivost na končetinách. Příčinou je právě enormní nárůst kostry, který představuje pro psa značnou zátěž. Stačí pak intenzivnější pohyb nebo stresová situace (mezi ně patří i např. nějaká banální infekce) a mohou se objevit Vámi popisované potíže. <br>Určitě jste kromě léčby dostala doporučení, abyste nyní psa držela v klidu a i do budoucna byla opatrná při zátěži. <br>Po ukončení růstu by se stejný problém vyskytnout neměl.<br> Co se příčin týče, klíčovou roli hraje růstová křivka a konstituce psa, což jsou faktory především vrozené a panuje u nich výrazná individualita. Prevencí je proto sledování psa, jeho pohody, a opatrné "dávkování" zátěže. (Jistěže by bylo vhodné, pokud by Vás chovatel upozornil, že např. některý z rodičů podobné obtíže měl, ale to udělá opravdu jen málokdo. Navíc se tyto potíže mohou vyskytnout u potomka naprosto bezproblémových rodičů).<br> Dále pak speciální výživa určená pro velká a obří plemena, kterou má řada firem ve své nabídce. Firma Fitmin má ve svém sortimentu krmivo Leon pro štěňata a Bernard pro dospělé psy těchto plemen.<br> Z vitaminových doplňků bych Vám doporučila snad jen vitamín C, který obecně prospívá při zátěži organismu a má i protizánětlivé působení (můžete použít běžný celaskon v dávce platné pro dospěleho člověka). Kompletní krmiva jsou jinak vyvážená a bylo by zbytečné podávat nadměrné množství vitamínů a stopových prvků.<br><br>Popelářová Renata MVDr. <br><br>

Fitmin