VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 28 ... 55 ... 82 ... 97 98 99 100 101 102 103 ... 109
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na výživu mého pejska. Jde o plemeno střední velikosti, váha 20 kg, věk 9 let, kastrovaný, léčba epilepsie, horší zrak. Chtěla jsem se zeptat, jaké krmivo mu mám dávat. Mám strach, aby seniorská krmiva splňovala jeho požadavky, on je totiž velmi aktivní, má dostatek pohybu, mnohakilometrové procházky. Navíc s ohledem na horší chrup (odmítá jíst větší kusy a tvrdší granule) by potřeboval spíše menší kousky. Paní v obchodě mi pro něj doporučila Bertu od Fitminu. Že sice už není štěně, ale vzhledem k tomu, že je aktivní. Není to hloupost? Aby mu to krmivo nezatěžovalo játra. Díky za radu!!!

Anonym

2004-08-30 12:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Vzhledem k tomu, že pejskovi je 9 let, léčí se na epilepsii a je kastrovaný, doporučoval bych zvolit krmivo ARTUR, které je určeno právě pro takové pejsky. Lze mu dávat i granule OSKAR. V aktivitách bych ho doporučoval omezovat, zvláště bych doporučoval vyvarovat se stresových situací. BERTA je v tomto případě krmivo nevhodné.

Fitmin

Dobrý den moc bych vás chtěla poprosit o radu. Vlastním 13let. koníka, který se třepe!Třepe se mu vždycky jenom zadní část těla. Ze začátku jenom, když jsem na něm seděla a stála a chtěla vyjet ven. Jakmile se začal třepat tak začal hrabat přední nohou a nechtěl stát na místě musela jsem s ním chodit aby se přestal třepat!Nyní se třepe i při čištění. Veterinář mi říkal,že je mu zima!Ale on se třepe i v teplém počasí. Dále mi bylo řečeno,že to má ze stresu z toho,že je ve stáji nejmenší!Třepe se i když jedu sama ven, ale také,když jedu s koněma ze stáje. Tohoto koníka mám již 3 roky a nikdy to nedělal, tak bych chtěla vědět co mám udělat pro to aby se přestal třepat a také z čeho by to mohl mít?Mnohokrát děkuji za odpověd' Sylva

Anonym

2004-08-28 11:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Lze použít krmivo Berta místo krmiva Fill při vyšším pracovním vytížení psů, případně při umístění venku v nepříznivém počasí. a lze toto podávat dlouhodobě.

Anonym

2004-08-26 11:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
FILL můžete krátkodobě zaměnit za granule BERTA, například když jimi přestanete krmit kojící matku nebo štěňata. Stejně tak můžete krátkodobě zaměnit například granule OSKAR, má-li pes vyšší zátěž, za granule BERTA, protože je máte doma a právě jimi krmíte štěňata. Dlouhodobou náhradu nedoporučuji.

Fitmin

Dobrý den. Vlastním psa Leonbergera, v červenci mu byl jeden rok. Je to velmi velký pes, ale stále čurá jako štěňátko. Hlavně Vás prosím o radu co dělat, když do teď nemá sestoupená varlata. Předem děkuji Daniela

Anonym

2004-08-24 07:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Varlata v tak pokorčilém věku již mají být sestouplá. Rozhodně nedoporučují psa využívat ke krytí, i kdyby varlata zůstala v dutině břišní. Doporučuji navštívit veterináře a domluvit se s ním na kastraci. Pokud jste koupila čistokrevného psa s PP, bylo by dobré kontaktovat chovatele a domluvit se s ním na případné slevě z původní ceny psa. V kupní smlouvě mělo být napsáno, za jakých podmínek je prodáván s takovou vadou.

Fitmin

Dobrý den, máme ve stáji dva dvouleté kocoury, kterým vypadaly, ve stejnou dobu, přední zuby (zbyly špičáky a stoličky). Oba jsou odčervení, krmeni dvakrát denně (mlíko, granule, maso a těstoviny nebo rýži), jsou čilí, dobře žerou, mají lesklou srst a prostě jinak jsou naprosto v pořádku. Prosím o radu, jaká by mohla být příčina vypadání zubů.

Anonym

2004-08-19 10:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
S tímto problémem se setkávám poprvé. Vypadávání zubů může být způsobeno například krátkodobě zcela nevhodnou výživou nebo prodělanou chorobou. Může to být i genetická vada. Požádal jsme MVDr. Vajce o odpověď, ani on však nemohl uspokojivě odpovědět. Napsal: "Vážený pane Loučka, na tuto otázku nemohu jednoznačně odpovědět, bylo by potřeba kočky vidět. MVDr. Jan Vajc." K tomu bych dodal, pokud jsou kočky čilé, dobře žerou, mají lesklou srst a prostě jinak jsou naprosto vpořádku, netrápil bych se tím, že jim nějaký zub chybí.

Fitmin

Mám kobylku, která po pozdním vypuzení lůžka dostala zánět a následně měla i schvácená kopyta, to horší měla asi 14 dní v sádrové botičce, nyní je měsíc a půl po zaléčení, je na pastvě, nenechala jsem jí kovat ani sundavat přední stěnu, pouze strouháme kopyta podle Dr. Strasse, zajímalo by mě jestli jí můžu ještě pomoci nějakými potravinovými doplňky a jak dlouho tvá než dojde k úplnému uzdravení, rotace tam zatím nebyla, v září nechám udělat další RTG.

Anonym

2004-08-13 01:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Ráda bych se zeptala na váš názor k popsanému problému, zda zvolený postup považujete za vhodný. Bylo mi totiž už z několika stran řečeno, že to byl zbytečně radikální zákrok, ne vhodné podkovy a kopyto se nevyléčí dobře. Věřím veterináři a podkovář byl také zkušený, ale ti, co pochybují, pracují z koňmi už dlouhá léta a mají koně v nejlepším pořádku a zkušeností opravdu hodně. Také jsem se doslechla o zcela jiné léčbě bez podkov (Dr. Starsser), ale o té nemám ani potuchy a hlavně zákrok už byl v té době proveden. Já se pouze snažím najít to nejlepší řešení pro mého koně, proto by mě zajímal názor dalšího odborníka. V souvislosti s nynější péčí o koně bych se ráda zeptala, na co mám dávat pozor, čemu předejít. Také by mě zajímalo, zda mám klisně dávat nějaké speciální doplňky v krmné dávce. Jedná se o haflinga, takže trocha sena a pastva ji bohatě stačí, ale vzhledem ke kopytům bych nerada něco zanedbala. Jediný speciální přípravek mám mazání na kopyta Eliott s vavřínovým olejem. Mnohokrát děkuji za odpověď

Anonym

2004-08-12 11:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu. mám 4 měsíční fenku Býlého ovčáka, která má světlé oko. okraje oka jsou tmavě hnědé. Chtěla bych se zeptat zda lze ovlivnit ještě nějakým způsobem barvu oka aby stmavlo. podáváme přípravek na pigmentaci atd. ale teprve 1 měsíc. Jsou i jiné možnosti jak docílit tmavého oka, nebo už není šance?? předem moc děkuji za informace s pozdravem S. H.

Anonym

2004-08-11 01:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, MVDr. Jiří Beránek, specialista na choroby očí, nám k tomu napsal: "Barvu zadnymi aditivy neni mozno ovlivnit. Zmenu zabarveni lze pozorovat po ruznych onemocnenich ale spise loziskovou nez plosnou."

Fitmin

Dobrý den, mé 8-leté kobylce natéká už 2. měsíc kárpální kloub. Kobča nekulhá a otoky nehřejí. Podle veterináře se jedná o BURZITIDU, která v tomto stádiu je prý pouze kosmetickou vadou koně. Kobyla je ve 4. měsíci březosti, takže léčba kortikoidy nením možná. Otok po zhruba 3 týdenní aplikaci kaštanového gelu a chlazení kolene mizí, bohužel se poté už podruhé bez zjevné příčiny znovu objeví. S kobčou chodím pouze krokovky, někdy mírně zaklušu, jinak tráví dny ve výběhu. Mám jen obavy, že ve vyšším stádiu březosti se jí nemoc může razantně zhoršit, a jestli budu moci vůbec s ní ještě někdy plně pracovat, případně skákat (jen rekreačně v rámci výcviku) proto by mě zajímal Váš názor na případné podávání kloubních doplňků, případně jinou léčbu. Děkuji Soňa

Anonym

2004-08-11 10:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Zdravím, mám skoro půlročního rotvajlera a taky jeden problém. Už jako štěně byl v 6 týdnech operovaný kvůli kýle, jizva se mu zahojila, ale po čase se mu vnitřní stehy zřejmě uvolnily a kýlu měl znova. Zhruba před měsícem jsem ho tedy nechala operovat znovu, jizva se zase pěkně zahojila, ale dnes jsem přišla na to, že má bříško zas roztržené. Poradil byste mi prosím zda je nutná další operace a jestli není nebezpečná vlastně už třetí narkóza během půl roku. Děkuji za odpověď.

Anonym

2004-08-05 01:08
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Operace je nutná, narkózu můžete opakovat.

Fitmin

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li existuje nějáký opravdu ověřený přípravek na zklidnění nervózních koní.(A ZDA-LI TO VŮBEC ZABÍRÁ). Můj kůň, je při práci v hrozné nervozitě a strašně se stresuje - při klusání, cválání, skákání i po práci, když krokuju, pořád cvaká na udidle a přešlapuje jako dostihový kůň. Mohlo by mu to alespoň trochu pomoct???

Anonym

2004-07-30 11:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, je lépe vždy řešit příčinu než následek. Koně mohou být nervózní z monoha příčin. Od genetické predispozize, špatné zkušenosti, stresového prostředí, žaludečních vředů, neošetřených zubů až po nevhodné sedlo apod. Pro zklidnění nervozních koní se většinou nabízí doplňky na bázi hořčíku. My, protože počítáme s vybalancovaným poměrem makroprvků a nechceme tento poměr narušit, máme v nabídce směs bylin určenou k tonizaci nervového systému - HERBS EQUITE. Tato směs je obohacena o aminokyselinu tryptofan, která působí na nervovou soustavu. Denní dávka je až 75g . Další možnost je podávat protistresový vitamín C. Doplňků určených ke zklidnění je na trhu celá řada a nelze říct, že jeden konkrétní funguje na všechny koně(pokud to není v kategorii léků). ing. Jan Novák, FITMIN a.s.

Fitmin

Dobrý den, chci se zeptat ohledně dávkování krmiva Bernard. Dávkování uvedené na pytli se totiž velmi liší od dávkování uvedeného na vašich stránkách (ne málo - např. pro 70 kg psa je na pytli uvedeno 900 g, na netu 650g). porsím tedy o info, které hodnoty jsou skutečně odpovídající, abych své feny nepřekrmovala či netrápila hlady. předem děkuji.

Anonym

2004-07-29 02:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Správně jsou údaje uvedeny na obalu výrobku, na net se občas vloudí nějaký šotek, omlouváme se. Ovšem je třeba zdůraznit, že i ta čísla na obalu jsou jen orientační.

Fitmin

Dobry den, prosim o radu, zda je ovcacky pes vhodny i k bahnicim se ovcim plemene Romney (ovce se bahni na volnych pastvinach v dubnu). Setkal jsem se s nazorem, ze psi nemohou byt v dobe bahneni s temito ovcemi, protoze se jich ovce boji. Je to pravda? Dekuji.

Anonym

2004-07-27 01:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Mám zkušenosti s border colliemi. Pokud mají tzv. "herding instinct", nemusíte se ničeho obávat. K jehňatům jsou tak ohleduplní, že jim může beránek lízat ucho a nic mu neudělají, před bahnicí ustoupí. Velmi záleží na ovčákovi jak velký tlak na ovce psovi povolí. Nerozumím co myslíte tím, že pes bude s ovcemi. Pes není součástí stáda, pokud je má ovládat dle pokynů ovčáka, musí být chován odděleně. Pokud se chcete dozvědět více, můžete navštívit ovčácké slavnosti OVENÁLIE <a href="http://www.schok.cz/index.php?akce=25&page=akce&jake=0&ok=1">(pozvánka je zde)</a>, nebo <a href=http://www.fitmin.cz/fitmin.asp?start=26&id=2944">další ovčácké akce</a> pořádané asociací ovčáckých psů při SCHOK.

Fitmin

Dobrý den pane Doktore. Mám doma desetiletého křížence teriéra, mám ho od osmi týdnů. Od malička si nenechal nasadit obojek, vyčesat se, bez toho aby na nás cenil zuby. Když jsem ho učila "zadrž" tak ho to začalo tak bavit, že to dělal i bez povelu. Když jsem mu to zakazovala tak se začal kousat do ocasu, až byla nutná amputace. Dělá to dodnes. Kouše se do ocasu kdykoli kolem něho někdo projde, nebo příjdu z venku a on je sám doma, příjde se přivítat, já ho pohladím a on začne vrčet a točit se za ocasem. Poraďte prosím co stím. Děkuji

Anonym

2004-07-21 07:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, když jsem byl malý kluk, měli jsme foxteriéra. Když dostal maso, zalezl pod stůl a pořád na nás vrčel. Nikoho nechtěl ke stolu pustit. Dnes bych již takové jeho chování nepřipustil. Pokud je pes dominantní a zjistí, že mu to v rodině prochází, posiluje si tím sebevědomí. Možná to bere i jako hru s vámi. Ideální povahu tedy nemá. Myslím, že s tím už asi nic neuděláte, ledaže byste mu ukázali, kdo je v rodině pánem ? ne bitím a křičením, ale dominantním chováním. To je ale těžké vysvětlovat. Když už jste v&#255;drželi žít s takovým psem deset let, asi bude nejlepší s tím žít i nadále. Doporučuji něco si přečíst o povaze a výchově psa a být při výběru příštího štěněte více opatrní.

Fitmin

PANE DOKTORE, MELA BYCH DOTAZ TYKAJICI SE PREPRAVY MEHO PSA LETADLEM DO VB. VSECHNY VETERINARNI PODMINKY PRO TUTO CESTU UZ ZNAM JEN NEVIM SE KTEROU SPOLECNOSTI SE MAM SPOJIT A KTERA TUHLE PREPRAVU ZAJISTUJE?MNOHOKRAT DEKUJI S POZDRAVEM ANETA KOVAROVA

Anonym

2004-07-21 10:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
My jsme dovezli psa z VB prostřednictvím British Airways, a byli jsme s jejich péčí o psa spokojeni. Jestli nyní zajišťuje tato společnost i transport do VB, nevím. Je třeba se informovat přímo u nich, případně u jiné společnosti. Podmínky se mohou měnit.

Fitmin

Dobrý den, za několik dní se mi bude hřebit kobylka. Po celou dobu březosti dostávala vitamíny a minerály pro březí klisny. Mě by jen zajímalo, že v okamžiku, kdy se hříbě narodí, jestli mu mám začít dávat také vitamíny? Vím že dokud bude pít od matky tak stačí vitamíny matce, ale jakmile začne samo přijímat potravu, bylo by vhodné koupit nějaké vitamíny JUNIOR apod? Někdo říká, že je lepší nechat hříbě vyrůst bez jakýchkoli vitamínů, že je pak odolnější a ne tak náchylné. Chtěla bych znát názor veterináře. Děkuji předem. Wowli.

Anonym

2004-07-13 11:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud bude klisna dostávat vitaminy a minerály v období kojení, tyto volně přecházejí do mateřského mléka a hříbě je získává touto cestou. Takto získává od matky i vitaminy z čerstvé pastvy či zeleného krmení. Důležité je sledovat růstovou křivku hříběte, pokud roste rychleji oproti fyziologické křivce, je možnost vzniku několika zdravotních problémů - překlubní postoj, růstové problémy dlouhých kostí atd. Podávání vitamínů doporučuji, nedávat velké dávky bílkovin a energie, které jsou příčinou výše uvedených zdravotních problemů.

Fitmin

Dobry den, rada bych se poradila ohledne vyzivy vytrvalostiho kone. Rada bych se informovala jake by melo byt presne slozeni krmne davky v pomeru kolik ktereho vitaminu, mineralu, tuku atd. A take jak je to s uzivanim elektorlytickych preparatu... Predem dekuji za radu. S pozdravem Klara

Anonym

2004-07-12 01:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, koně využívané pro vytrvalostní závody - endurance, jsou vysoce zatěžováni tréninkem na dlouhé distance. Vliven ztráty velkého množství tělních tekutin a elektrolytů ( Na, Cl, K ) potem, dochází během závodů k nadměrné únavě, svalovým křečem, dehydrataci i vyčerpání. Tito koně mají vysokou potřebu energie. Před závodem není doporučováno používání lehce využitelných, jednoduchých cukrů obsažených v jadrném krmivu, ale vhodnější je dotace energie ve formě tuků, protože mastné kyseliny jsou v metabolismu trénovaného koně, v průběhu celého závodu využívány efektivněji. Denní krmná dávka pro dospělého koně, o hmotnosti cca 600 kg, by s využitím doplňků EQUICO měla být sestavena z cca 6 kg lučního sena, 2,5 kg jádra ( ovsa), 0,5 kg EQUICO opti ( pro doplnění kvalitní bílkoviny), 1,5 - 2,5 kg EQUICO energy ( záleží na intenzitě zátěže), 0,1 kg EQUICO profi ( min-vit. doplněk pro koně v tréninku ), a dle intenzity tréninku a pocení doplněk elektrolytů 0,03 - 0,06 kg EQUICO elektrolyt. Denní potřeba živin dle norem Kentucky Equine Research pro výše zmíněného koně je Bílkoviny 850 g; Lysin 29,8 g; Energie 105 - 130 MJ; Ca 36,7 g; P 24,5 g; Mg 15,3 g; Na 34,4 g; Cl 51,6 g; K 80,3 g; Cu 172,1 mg; Se 2,87 mg; Zn 516,4 mg; I 2,3 mg; Mn 516,4 mg; vit. A 57375 m.j.; vit. D 5738 m.j.; vit. E 918 mg. Při vysoké teplotě vzduchu ( letní období) se zvyšuje potřeba hořčíku na 23 g a elektrolytů Na 51,6 g; Cl 77,5 g; K 120,5 g. Důležité je zajistit koni volný přístup k solnému lizu. Při výše uvedené krmné dávce má kůň připravovaný pro závody endurance všechny živiny v optimální hladině ( při krmení sena ve standardní kvalitě). ing. Novák, FITMIN a.s.

Fitmin

Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor na krmné dávky lněného semínka. Dávám svojí 8-leté kobylce 250 g lněného semínka každý den. Je to v pořádku? Semínko vždy před krmením namočím do vody.

Anonym

2004-07-09 02:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, doporučovaná denní dávka lněného semínka je do 100 g. Lněné semínko má výborné dietetické vlastnosti a je vhodným doplňkem zvláště pro chovné klisny nebo koně v rekonvalescenci a také působí příznivě na výměnu a kvalitu srsti. Protože obsahuje cyanogenní látky jako jsou glykosidy linustatin, neolinustatin a linamarin, ze kterých se enzymaticky vytváří kyselina kyanovodíková, musí se před krmením vařit nebo alespoň spařit a zkrmovat až 24 hodin po této úpravě. Vyšší dávky lněného semínka mohou způsobit průjem. ing. Novák FITMIN a.s.

Fitmin

Máme22-ti letou klisnu A1/1. Má prasklinu na kopytě,která zasahuje do korunky kde se rozšiřuje. Klisna nekulhá je na pastvě. Podle kováře pokud klisna nekulhá tak není důvod klisnu okut, je to pravda?Nebo se to má léčit. Děkuji za odpověď.

Anonym

2004-07-06 10:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud se jedná o takto starého koně, který nemá žádné jiné ortopedické problémy, a kůň je umístěn na pastvě, nepovažuji za nezbytně nutné koně kovat. Prasklinu v kopytě nadále sledujte, poměrně úspěšný zákrok se provádí v celkové narkoze, kterou bych s ohledem na věk zvířete nedoporučoval.

Fitmin

Prosím o radu ohledně mojí kobylky, kterou jsem před pár dny odkoupila. Kobylka je velmi hodná, ale jakmile zjistí že je sama na pastvě nebo ve stáji tak ji nespoznávám. Problém je v tom, že když si například ostatní vyjedou a moje kobylka zůstane ve výběhu i s nějakým jiným koněm sama, tak se snaží utéct. To znamená, že přeskočí přes všechny ohrady a utíká za ostatními. Mohl by jste mi prosím poradit co mám dělat? Mám totiž strach, že se jí něco stane. Možná je to jen tou změnou ale co když to bude dělat i nadále? Kobylka je ve stáji 5 dnů a ještě jsem se neodvážila si sní vyjet sama, protože bych ji bez ostatních ani nikam nedostala. Prosím o radu jestli ji například nepřekrmuji.aj.

Anonym

2004-07-06 03:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
K Vašemu dotazu sděluji, že kůň je tzv. stádové zvíře, pohybuje se ve společenství. Velmi cenné by byly informace od původního majitele, ohledně ustájení, vyjížděk a práce koně. Zřejmě je zvyklá na "společnost" více koní a tohoto se domáhá svým způsobem. Krmení na její chování nemá příliš velký vliv, jedná spíš o psychickou záležitost. Vhodné by bylo požádat o radu zkušeného chovatele, který by posoudil její chování přímo na místě.

Fitmin

Dobrý den pane doktore, mám 4 letého A 1/1, který byl do letošního března připravován na dostihy, ale při první rychlé práci zchromnul. Od té doby chodí jen do výběhu, noha mu nehřeje, na šlaše je jen mírný oblouček. Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli by bylo rozumné šlachu nablistrovat, jak se s koněm po tomto výkonu pracuje a jaká je pravděpodobnost, že zmizí oblouček. Dostihy už pravděpodobně běhat nebude. Děkuji

Anonym

2004-07-05 10:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Pokud se jedná o tzv. chromého koně, je velmi cennou informací, ve které třetině výšky holeně je šlacha poškozená. V každém případě se nebráním blistrování tohoto koně, doporučuji použití tzv. ostrého blistru oproti pracovnímu /příznivější výsledek a prognoza/. Pokud je oblouček ve spodní třetině holeně, je vhodné provedení operace - přetětí anulárních vazů. V každém případě se blistrují obě dvě končetiny současně, bezprostředně po blistrování následuje krokování koně a postupné přecházení v klusání po pevném povrchu.

Fitmin

Dobrý den Ve stáji, kde jezdím, je jeden starší kůň A/1 (21 let),který velmi dlouho trpí dušností. Poslední rok se mu špatně dýchá,hubne i přes dostatečně velký přísun krmiva. Chtěla bych se zeptat, jestli existuje něco, co by tomu koni pomohlo.

Anonym

2004-07-02 01:07
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Bez řádného klinického vyšetření nelze přes internet stanovit diagnozu a příčinu problému. U koní trpících dušností je potřeba zvýšit zoohygienické podmínky ustájení a chovu těchto koní /čistý vzduch, neprašné prostředí, neprašné krmivo a podestýlka/. Je možno podat preparát pod obchodním názvem Ventipulmin, je to preparát, který koně nevyléčí, pouze zmírní potíže. Pro Vaši informovanost, sděluji, že problémy s dušností koní jsem již několikrát v této poradně zodpovídal. Zkuste vyhledat starší dotazy a moje odpovědi na tento problém.

Fitmin

Vážený pane doktore, prosím o informaci a radu jak postupovat, když mám velkého knírače, stáří 5 let, člen rodiny /žije s námi v bytě/ a má srdeční aritmii a šelest na srdci. Celkově je zdravý, ale oproti předcházejícím dnům není tak veselý a vitální. Dýchá jinak než dříve a mám pocit, že i trochu chrčí. Jakým způsobem probíhá vyšetření srdce u psa? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Anonym

2004-06-30 09:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Základní vyšetření srdce psa spočívá v poslechu fonendoskopem. O podrobnější informaci jsme požádal kolegy veterináře. Pokud se Vám zdá, že se na zdraví Vašeho psa něco změnilo k horšímu, je dobré s ním jít neprodleně k veterináři, který ho jistě důkladně prohlédne.

Fitmin

Mám velmi vychrtlého koně, a to již přibral původně před dvěma lety 280kg. Přesto má pod seslem energie na rozdávání. Poslední dobou se udělala nálewvka na "přením koleně", před 15 lety tam byla zlomenina, a v klusu kulhá na opačnou přední nohu. pokud zůstane v ohradě má problémy s pohybem. Prosím o názor a doporučení nejen krmné dávky, ale jak ji do koně dostat. S Equicem mám dobré zkušenosti ale tato klisna je nežere.

Anonym

2004-06-29 11:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Dobrý den, nejdříve triviální otázka. Je kůň odčervený a má ošetřené zuby? Je krmná dávka adekvátní a vyvážená? To že kůň kulhá na "zdravou nohu" není neobvyklé, protože si tu poraněnou odlehčuje, a "zdravá" noha je více namáhána. Pro řešení tohoto problému je nutné odborné veterinární vyšetření. Já vám mohu doporučit doplněk kloubní výživy EQUICO flexi v denní dávce 20 g. Dále by bylo vhodné pro celkovou regeneraci použít HERBS REGENERATION - směs bylin obohacenou o biologicky účinné látky na podporu trávení kvasinky Yea Sacc a lactobacillus a pro zvýšení imunity Imuregen. Pro nasvalení je důležité dodat v krmné dávce kvalitní bílkovinu s dostatečným obsahem aminokyseliny lysin a pro správnou funkci metabolismu přidávat minerálně vitamínový doplněk. Další možnost je pro "rychlé" nasvalení použít, poměrně málo známé, rýžové otruby. Pro zlepšení příjmu exrudovaných směsí EQUICO jsme nedávno provedli několik inovací, zmenšení tvaru a ochucení. Dále je možné zchutnit krmnou dávku ve žlabu jemným nástřikem např.sirupu nebo cukerného roztoku. Proto bych vám doporučil cca 7 kg sena ( pastvu), jádra dle práce ( do 2 kg), 0,75 kg EQUICO opti, dle práce ( do 0,5 kg) EQUICO energy a minerálně vitamínový doplněk, např. EQUICO profi nebo EQUIMIN. Současně podávejte EQUICO flexi a HERBS REGENERATION. Jestli má váš kůň problém z výživy a nikoli z důvodů nemoci některých orgánů, tak vám zaručeně přibere na váze. ing. Novák, FITMIN a.s.

Fitmin

Dobrý den, prosím o radu ohledně krmiva pro 2měsíční stěně zlatého retrívra. Doposud je krmený granulema Berta growth. Jak dlouho mohu používat toto krmivo a čím ho případně nahradit. Děkuji za radu. Z Mostu zdraví Jirka.

Anonym

2004-06-25 01:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět
Berta growth je myslím super krmivo, odchovali jsme na něm již mnoho štěňat. Na krmivo pro dospělé psy můžete přejít až bude vašemu retrívovi skoro rok. Pak bude záležet na jeho aktivitách. Většinou mu stačí dávat krmivo pro středně aktivní psy, z řady značky Fitmin je to Oskar adult.

Fitmin