VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.

1 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 28 ... 55 ... 82 ... 109

Dobrý fen, pejsek je samozřejmě odčervený. Chodíme pravidelně k veterináři. Hraje si, chodi ven, vše je jinak v pořádku. Myslíte, že by se davalo ještě odčervení zvlášť? Nebo zmenit na střední plemena - i přes to, že za necelé 2 měsíce přecházíme na dospělé

Petra

2017-01-02 03:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Mnohem menší je rozdíl mezi granulemi pro štěňata malých a středně velkých plemen, než pro štěňata a dospělé psy. Nenavrhoval bych to, kdybych ty zkušenosti neměl. Už ve dvou případech z mého okolí to pomohlo. Štěněti prostě víc chutnaly granule pro středně velké psy, i když v jednom případě mohlo jít o závist, vzhledem k tomu, že chovatelé měli ještě štěně středně velkého plemene. Trochu mě ale zlobí to blinkání, o kterém píšete. Někdy se stává, že daný přípravek na odčervení nefunguje. Pak je nutné použít jiný. Zvracení šťáv může být způsobeno i nějakým předmětem nebo kusem hadru v žaludku. Štěně občas něco rozcupuje a pak kus toho sežere. Někdy i dlouho trvá, než se toho zbaví.

Radko

Dobrý den, chci Vás touto cestou požádat o radu. Máme doma Biewer teriéra - 7 měsíců. Dostává granule Fitmin Puppy pro malá plemena. Dávku vždy rozdělujeme do 3 porcí. Vždy, když jsem ji nasypala, granule ihned snědla. Někdy i štěkala, ať už jí granule dám. Poslední dva týdny mi přestala jíst. Vždy si jen k misce čuchne a jde pryč. Přestala jsem ji dávat pamlsky, stejně to nepomohlo. Většinou se nají až pozdě večer, když už má vážně hlad. Někdy i zvrací šťávy z hladu, ale to se stalo jen dvakrát. Prosím poraďte. Přestaly jí ty granule chutnat? Co dělat? Dekuji za odpověď. Šestáková

Petra

2017-01-02 02:01
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Doporučuji návštěvu veterináře. To se mi nezdá. Mohly by to být škrkavky. Kdyby odčervení nepomohlo, napište. Možná by pomohla výměna granulí, třeba by lépe chutnaly Puppy granule pro středně velké psy. Záměna za granule stejného druhu, tedy pro štěňata, je lepší než granule úplně jiné značky, nebo granule pro jinou kategorii. Prvotní by ale mělo být to odčervení.

Radko

když na obalu médium Puppy uvádíte že pes v dospělosti do 25kg má ve 2 měsících sníst 180-200g je denní dávka celková která se má rozdělit na 3-4 dávky ?

radek

2016-12-29 05:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Denní dávku pro dvouměsíční štěně  je opravdu nutné rozdělit nejméně na 4 části a postupně krmit během dne. Trochu mě překvapilo doporučení. Dle mého by měla být denní dávka pro štěně plemene v dospělosti o hmotnosti 25 kg vyšší, a to až 270 gramů.  Vámi uvedená dávka je tak pro štěně plemene v dospělosti 15 kg.

Radko

Dobrý den, Máme psa Bernského salašnického, bude mít 2roky a JE MENŠÍHO TĚLESNÉHO RÁMCE, jinak stále zdravý, veselý, velice živý, řádně odčervovaný. Od začítku mu kupujeme superprémiové granule Fitmin. Právě krmíme Fitmin Dog Maxi Maintenance. Po dosažení věku 2 let uvažuji o přechodu na granule řady Fitmin Dog for Life. Je to správná volba ? Nebo by na těch superprémiových ještě dokázal vyrůst a zmohutnět ? Děkuji. V. Kubant

Vladimir

2016-12-28 04:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Já bych zůstal u chovatelské superprémiové řady, zvláště kdybych chtěl mít pěkného a zdravého psa, se kterým bych se nemusel stydět jít na výstavu psů. Nikde ale není psáno, že i takový může být pes po granulích řady Fitmin for Life. Z toho, že granule Fitmin for Life jsou levnější než Fitmin Dog Maxi Maintenance, je jasné, že ty dražší jsou vyrobeny z dražších a kvalitnějších surovin. Ve dvou letech se již růst zastavuje, ale mohutnět ještě pes může.

Radko

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to vypadá konkrétně s použitými konzervanty u nové řady Fitmin Purity. Našla jsem tu odpověď z roku 2010, ale předpokládám, že jste za dobu již pokročili a konzervace již směřuje spíše k té přírodní? Složení Fitmin Purity je úžasné a moc chutná. Jenom aby tam nebylo moc těch ropných derivátů (BHA, BHT). Předem mockrát děkuji za informaci.

Landová

2016-12-27 11:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Náš názor na konzervanty se nezměnil. Vždy je lepší, když se použije chemikálie, která i v malém množství omezí kažení a růst plísní, než když se v důsledku kažení vytvoří jiné, mnohem horší chemikálie a v důsledku růstu plísní se vytvoří toxiny, které jsou většinou karcinogenní. Konzervantů se nikdy do krmiva nedává tolik, aby to mělo na organizmus negativní účinky. Stabiliu krmiv podporují i některé přírodní antioxidanty.

Radko

mam problem s krmenim nechce zrat granule krmim znackou Taste of Vild pritom je zvykly na granule po konzultaci s majitelem rika ze u nej nebyl problem s krmenim, nevim si rady pritom je hladovy mam obavy ze nebude prospivat vyvojove i zdravotne.

Lenka

2016-12-22 12:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Nechutenství může být příznakem nějaké nemoci (v tom případě by měl poradit veterinář na základě důkladného celkového vyšetření), ale také problémem samotného krmiva. Předpokládám, že myslíte krmivo Taste of the Wild a s označením Puppy. Na internetu jsou o složení a kvalitě tohoto krmiva jen kusé informace a navíc jeho cena je velmi vysoká!!! Je to krmivo, které obsahuje ryby. Už podezřelé je to, že pro štěňata jsou obsaženy jen ryby a navíc není specifikované jaké ryby a k tomu je dodáno losos. Losos pro lidský konzum bývá kvalitnější, ale pochybuji, že pro psy dodávají jiné lososy než z umělého chovu. Rybí maso jinak psům voní než např. drůbeží a také má větší sklony ke kažení. Pak je dobré zkusit granule úplně čerstvé, nebo jinou značku. Řadu Fitmin plně doporučuji.

Radko

Dobrý den, přivezla jsem si 3,5 letou klisnu z odchovu. Nyní s ní začínáme pracovat-obsedat. Chtěla bych se zeptat, jestli je vhodné krmit Fitmin Junior? Popř. jaké jiné doporučujete. Děkuji Blechová

barbora

2016-12-14 11:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

U koně, který začíná pracovat, můžete přejít na Fitmin SPORT. Záleží na kondici koně a jestli ještě potřebuje příkrm pro dokončení růstu a vývoje, můžete ještě přidávat cca 0,5-0,75 kg Fitmin OPTI.  

Jan

Sobrý den, mám 3 letou fenu JRT, která je aktivní- vytrvalostní běh až 4x týdně, ale je krátce po kastraci. Je pro ni vhodné krmení performance mini? Děkuji

Martina

2016-12-05 02:12
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Ano, toto krmivo je vhodné. Spíš bych doporučil trochu ubrat v tom běhu, když je krátce po kastraci. Ale jak znám JRT, tak stejně v aktivitě nepoleví.

Radko

Aké je prosím dávkovanie,? Pre dospelého kona

Saša

2016-11-30 02:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Doporučená denní dávka Fitmin Selen E je 50 g. 

Jan

dobry den chtel jsem se zeptat jestli vydrzi 15kg pytel pro stěně madarskeho ohare (jestli se nezkazi)

radek

2016-11-29 12:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Vydrží, za normálních podmínek jistě vydrží kvalitní. Krmivo obsahuje antioxidanty, které zaručují dlouhodobější stabilitu. Je třeba granule skladovat v suchu a chladu. Je dobré pytel zavírat pomocí zipu, kterým je vybaven. Pokud se zip poškodí, lze vrchní konec přehnout a zachytit nějakým kolíčkem.

Radko

Dobrý den. Kolik gramů krmiva za den by měl mít 2 měsíce starý trpasličí jezevčík? Děkuji.

Lally

2016-11-22 09:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Odhaduji to na 80 g denně. Je to hodně málo v souvislosti s tím, že tu dávku by bylo dobré rozdělit ještě na 4-5 dílů. Každopádně doporučuji dát do misky trochu více a čekat, až štěně přestane žrát. V tu chvíli mu misku odeberte. Další porci dostane až za několik hodin. Tím ho naučíte, že si bude samo regulovat příjem.

Radko

Dobrý den, uvažuji o zakoupení granulí Fitmin pro fenu německého ovčáka st. 2,5 roku. Obsahuje řada Medium doplňky na klouby? Podle popisu složení jsou až u řady Maxi, která je od 35kg váhy? Děkuji

Nový

2016-11-20 06:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

ŘADA MEDIUM KLOUBNÍ VÝŽIVU NEOBSAHUJE.  Protože plemeno NO patří mezi plemena s vyšší pravděpodobností dědičných problémů s klouby, doporučuje se kloubní výživu přidávat. Máte 2 možnosti. Zvolit krmivo řady  MAXI (hmotnost 35 kg je orientační, fence můžete krmit MAXI bez obav), nebo krmit řadou MEDIUM, ale přídavek FITMIN KLOUBY přidávat v doporučeném množství vždy jedno 350 g balení jednou za půl roku. Já se přikláním k druhé variantě. Důvodem je to přerušení, které já považuji za lepší, než stálá pravidelná dotace kloubní výživy. Organizmus si totiž na stálou dotaci může zvyknout a pak vyžadovat vyšší dávku. To ale není obecná záležitost, spíše jde o vlastnost některých jedinců.

Radko

Dobrý den. Mám 4 měsíční štěně border kolie a nevím dávkování nebo denní dávku krmiva medium Pupy. Za odpověd´ předem děkuji.

Pavel

2016-11-19 07:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Denní spotřeba granulí Fitmin u takového štěněte je zhruba 250 gramů. Dávku upřesníte tak, že misku s granulemi štěněti odeberete jakmile přestane žrát. Doporučuji pro takový věk štěně krmit nejméně 3x denně: ráno, když přijdete z práce a večer. Součet dá denní krmnou dávku. Neměla by však překročit  300 g, aby štěně zbytečně netloustlo. To poznáte pohmatem na žebra.

Radko

Dobry den?budeme mít stenatko leonbergra, chovatelská krmí Fitmin maxi pupy.chtěla jsem se zeptat ma rozdíl mezi fitmin maxi puppy a fitmin for life.a čím by jste mi doporučovali pokračovat. Děkuji Zbynova

Zbynova

2016-11-16 11:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Já bych rozhodně volil Fitmin maxi puppy. Fitmin for life také není špatné krmivo, ale už z ceny je patrné, že obsahuje levnější komponenty. Pokud přesto zvolíte Fitmin for life puppy, pak v 5 m,ěsících věku přejděte na Fitmin for life Junior large breed.

Radko

Dobrý den, ráda bych pořídila granule pro kočičku - kastrovanou - máte větší výběr, nebo je pouze drůbeží? Je možné zakoupit menší balení než nabízíte - 10 kg? Co když ho kočička nebude žrát...?

Pavlína

2016-11-14 02:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Výběr je samozřejmě větší. Drůbeží je ale nejžádanější. Můžete zvolit granule s lososem (Fitmin Adult Salmon), případně krmit vždy jeden pytel s drůbežím masem, následně s lososem a pak zase s drůbežím. Já to také tak občas pro svoje kočky zkombinuji. Pokud je kočička kastrovaná a má sklon k nadváze, doporučuje se krmit Fitmin Solution Weight control. Můžete také zvolit novou řadu Purity Holistic Cat Food line, která obsahuje různé druhy masa: rybí, hovězí, krůtí, kuřecí, zvěřina, jehněčí, králičí, vepřové. Menší balení není dobré, protože návyk na nějaké krmivo trvá delší dobu, resp. účinek krmiva se projeví po delší době.

Radko

Dobrý den, jsme internetový e-shop zabývají se prodejem krmiv pro zvířata. www.krmiva-andy.cz Bohužel nám náš velkosklad sdělil, že granule fitmin si budete prodávat sami. Ráda bych se zeptala na Vaše obchodní podmínky a cení. Dále mám poptávku na 8 pytlů Fitmin horse Reformer rýžové otruby 25kg a nevím kde jej sehnat. Děkuji za radu. S přátelským pozdravem. tel.:732169377

Radka

2016-11-03 10:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Kontakty na naši distribuční síť najdete na http://www.fitmin.cz/kontakty.html . Váš region má na starost paní Lenka Velebilová, tel. 777 552 242. S ní si domluvíte všechny obchodní podmínky. 

Jan

Dobrý den, je u Vás možno koupit tento výrobek?nenašla jsem jej na stránkách v nabídce. Děkuji,Špurková.

Jaroslava

2016-11-02 04:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Inovací našich doplňkových krmiv pro koně, která proběhla koncem lońského roku, došlo, mimo jiné, ke sloučení dvou minerálně vitamínových doplňků se stejným určením,  Fitmin MULTI a Fitmin GLOBAL do jednoho, Fitmin MULTI PLUS. V tomto granulovaném doplňku jsme spojili benefity původních krmiv a to je obsah stopových prvků v organické  formě, obohacení o živou kvasinkovou kulturu Saccharomyces, o nukleotidy, vyvazovač mykotoxinů a navíc přidali Fitmin Faktor s manamoolysacharidy a OMEGA 3 MK. Všechny tyto benefity podporují imunitu a zdraví koní. Tím, že jsme zvýšili koncentraci živin, je nižží doporučená denní dávka  50 - 80  g. Snížením denní dávky je denní náklad v Kč srovnatelný s cenou původního Fitmin MULTI. Touto inovací jsme našim zákazníkům v novém produktu Fitmin MULTI PLUS  připravili daleko kvalitnější složení za velmi dobrou cenu. 

Jan

Dobrý den. Mám doma border teriéra a ovčáka. Oběma kupuji granule Fitmin - mini maintenance a maxi maintenance. Ovčák baští dobře, ale teriérovi ty malé granule moc nejedou. Když ale zbude něco po ovčákovi, tak to hned dojí. Je možné dávat tak malému plemenu velké granule, samozřejmě s ohledem na gramáž nebo jsou v granulích takové rozdíly? Děkuji. S pozdravem a přáním hezkého dne Jandáčková

Lucie

2016-11-02 01:11
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

To se často stává, když máte dva či více psů různé velikosti. Jeden závidí druhému a chce to, co má ten druhý. Většinou menší psi chtějí krmivo těch větších. Krmení jinou velikostí granulí není takovou chybou, jako krmení pro jinou věkovou kategorii psa, nebo psa s velmi odlišnou aktivitou. Nebojte se toho a klidně krmte malého border teriéra granulemi pro NO. Pro zdůvodnění si můžete říci, že pytel rychleji zkrmíte a tak se budou granule méně kazit, resp. aroma po otevření pytle tak rychle nevyprchá.

Radko

Dobrý den, měla bych dotaz na složení u granulek Fitmin. Například u Fitmin dog for life adult: maso (čerstvé maso /drůbeží, vepřové, hovězí/ - 20%, sušené drůbeží maso 22%, hydrolyzovaná drůbeží játra 3%),.... Znamená to tedy, že obsah masa a jater je v granulkách 45%? Nebo to, že z celkového obsahu masa je 20% čerstvé maso, 22% sušené maso a 3% játra? Předem díky za ujasnění :).

Karolína

2016-10-31 07:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Ano, je tam dohromady 45 % masa a jater. Je to ale ještě trochu jinak. Ty hodnoty jsou uváděny v čerstvém stavu, ne v sušině. Sčítat se sice dají, ale není to přesné. TAk je to ale nastaveno u všech krmiv, nejen značky Fitmin. Rozhodující je obsah živin.

Radko

Dobrý den, máme podílovou arabskou kobylku na vytrvalostní tratě. Běhá tratě až do 100 km. V sezóně krmí mě fitmin training/racing plus extrudované energy a mimo sezónu fitmin musli plus training. Ráda bych se ale zeptala na váš názor na denní krmnou dávku pro koně v takovéto zátěži? V sezóně je v pohybu praktick každý den (najde okolo 100 km za týden) plus jednou za tři týdny až měsíc jde těch 80-100 km v závodě. V zimě je zátěž samozřejmě o něco menší, ale chodí 2x týdně na jízdárně a dvakrát týdně ven na delší trať, ale klidnějším tempem. Prosila bych o upřesnění dávky na sezónu i mimo ni a popřípadě správný poměr kombinovaných krmiv. Předem velice děkuji.

Lenka

2016-10-25 07:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Pro dospělého koně, lehkého  typu, o hmotnosti 420 kg, trénovaného pro vytrvalost, při potřebě energie cca 110 MJ , může být celková denní dávka sestavena z  6 kg lučního sena, 1,5 kg ovsa, 1,8 kg Fitmin TRAINING, do 1 kg Fitmin ENERGY, cca 3 dcl rostlinného oleje. Samozřejmostí je přístup k solnému lizu a přidávat elektrolyty. Nebo při stejné potřebe energie  6 kg lučního sena, 2,6 kg Fitmin RACING a 0,75 kg Fitmin ENERGY.  V období, kdy pracujete méně, snižujete hlavně dávku energetických krmiv, ovsa a Fitmin ENERGY a hlavním měřitkem je kondice a hmotnost koně. 

Jan

Dobry den mame pulrocni fenku rotvajlera bez ocasu a na zadku u ty mrkvicky se ji udelali bolaky jako stroupky a ona si to porad hryze co to muze bejt.dekuji Veletova.

petra

2016-10-23 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

S takovým problémem je nutné navštívit veterináře. Veterinář zjistí příčinu, poradí, co na to dát, případně zapůjčí límec, který zamezí fence, aby si to kousala nebo lízala.

Radko

Dobrý večer v náhledu je u granulí Fitmin medium puppy a Fitmin for life puppy all breeds popis složení ale po vložení do košíku je popis přesně opačný - takže který popis složení je správný? Děkuji za odpověď. Doupovec.

Miroslav

2016-10-21 12:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Snažil jsem se chybu najít, ale nenašel jsem. Tedy pokud jste opravdu psala o složení. Mně se to zobrazuje správně. Teoreticky by chyba ani neměla nastat, protože je to provázané. Možná jste to špatně zadala.  Na Fitmin for life puppy all breeds se totiž ani nic neobjeví, protože správný název je Fitmin dog for life puppy. Pokud jste chybu opravdu našla, prosím, pošlete mi email s detaily na rlocke@volny.cz. Děkuji.

Radko

Dobrý den, chci vás požádat o sponzorství,Máme 4 koně které závodí Vytrvalost kde se jim daři. Krmíme pul roku fitmin training-25-kg kde se nám ukazali vyborné výsledky, měli jsme už kobylku ve vytrvalosti stupeň L (60km) kde výhrala 3 místo.pokračujeme dál v krmeni. Fitmin použiváme jak pro koně do sportu tak pro hříbě a koně v klidovém režimu. Prosím o sponzorstvi v našem sportu kde jsme v začatcich ale díky dobré stravě pro koně a dobrý trenink se bude dařit dál. Děkuji za předčtení a jakoukoliv odpověd pěkný den Lenka

Lenka

2016-10-20 05:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Možností formy sponzorství, nebo nějaké podpory, může být více, ale vždy záleží na tom, jak je takové partnerství výhodné pro obě strany. Zájemců o sponzorování máme opravdu mnoho, ale nelze vyhovět všem. Proto je vždy nezbytná naše návštěva ve stáji zájemce a osobní projednání konkrétních možnosti spolupráce.       

Jan

Dobrý den, zakoupila jsem Lososový olej Fitmin pro psy a nevím si nějak rady s dávkováním. Mám psy o váze 30kg a 24kg. Dávkování je 12ml pro jednoho a 8ml pro druhého psa, ale na odměrce oleje začíná dávka až od 10ml. Jak tedy nadávkovat třeba 4ml pro psa do 12kg?

Petra

2016-10-20 03:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Nezbyde nic jiného, než to odhadnout. O trochu zvýšená nebo snížená dávka tolik nevadí.

Radko

Dobrý den, jak jsou velké granule typu Fitmin Dog for Life Dog Adult Large breed a Fitmin Dog for Life Dog Adult Large breed (v cm). Máme bernského salašnického psa, přestal žrát původní granule, tak chci koupit vaši značku. Rozmýšlím se mezi výše uvedenými typy. Děkuji za brzkou odpověď. Skácelová

Skácelová

2016-10-17 10:10
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Četl jsem Váš dotaz několikrát, ale rozdíl mezi názvy granulí Fitmin Dog for Life Dog Adult Large breed jsem nenašel. Předpokládám ale, že jste měla na mysli rozdíl mezi ALL a LARGE. Rozdíl je v tom, že ty, které jsou označeny jako ALL jsou určeny pro psy do 40 kg a ty LARGE pro psy na 40 kg. Podíváte-li se na dávkování, je pro psy o hmotnosti 40 kg stejné, tedy 410 gramů. Protože hmotnost není standardem určena, nemohu vědět, kolik váží Váš pes. Já bych to odhadoval spíše na granule LARGE.

Radko