VĚRNOSTNÍ PROGRAM JE MOMENTÁLNĚ POZASTAVEN DO ODVOLÁNÍ.Dobrý den, mému koni (11 let, teplokrevník, valach) byla letos na jaře veterinářem diagnostikována fotodermatitida. Kožní léze se mu objevili především na místech bílých odznaků na hlavě a nohách. Jaterní ukazatele v krvi byly v normě. Nyní už vše v pořádku, pouze kůže v místech lézí je mírně začervenalá. Chtěla bych mu nyní nasadit nějakou detoxikační kúru, posílit imunitu a zlepšit kvalitu srsti. Mohli byste mi poradit jaký přípravek od Vaší firmy by byl vhodný, na jak dlouho a v jakém množství za den? Koník je ustájený v režimu 24/7 venku, příkrm dostává pouze v podobě směsi máčených cukrovarských řízků a ovsa. Ježděn rekreačně, 4x týdně lehká drezurní práce. Děkuji za radu a těším se na odpověď.

Šárka

2017-06-19 12:06
zobrazit odpovědi skrýt odpovědi
odpovědět

Pro "detoxikaci" a podporu imunity máme v sortimentu směs bylin a antioxidantů, Fitmin REGENERATION. Kromě řebříčku a hlohu s čistícím účinkem, tvoří hlavní podíl bylin ostropestřec mariánský. S komplexem antioxidantů chránících buňky proti působení volných radikálů, vitamíny E a C a ogranicky vázaným selenem, působí společně na zvýšení obranyschopnosti organismu. Tento doplněk se podává zamíchaný do krmiva v denní dávce 40 g. Pro zvýšení efektu podpory imunity je vhodné ještě přidávat Fitmin BENEFIT. To je čistý lososový olej bez výrazného rybího aroma. Rybí oleje jsou bohatým  zdrojem Omega 3 mastných kyselin EPA a DHA. Tyto nenasycené MK mají vliv na kvalitu kůže i srsti, posílení srdeční činnosti, na kvalitu zraku i podporu mozkové činnosti a podporují celkovou imunitu organismu. Denní dávka je 50 ml. V dotazu nepíšete, že byste přidávala nějaký minerálně vitamínový doplněk. I vyvážená krmná dávka v obsahu minerálních látek a vitamínů podporuje imunitu. Např. Fitmin MULTI PLUS, granulovaná směs, je vedle stopových prvků jako jsou měď, zinek, mangan, železo, selen v organické formě chelátů, navíc obohacena o Fitmin Faktor. To je komplex nukleotidů, vyvazovače mykotoxinů, Omega 3 MK (DHA) a mananooligosacharidů.   I toto jsou biologicky účinné látky posilující imunitu. Denní dávka je 60 g.

Pro zlepšení kvality kůže, srsti a kopytní rohoviny je určený granulovaný doplněk Fitmin BIOTIN, mimo jiné, s  vysokým obsahem účinných látek, organického zinku a biotinu. Denní dávka 30 g.

Abych vám v tom nedělal chaos. Nejdůležitější je vyvážená krmná dávka, proto přidávejte nějaký min-vit doplněk. Pro pročištění udělejte jednu kůru Fitmin  REGENERATION a pro posílení imunity přidávejte lososový olej Fitmin BENEFIT, tak jako se dříve dětem dávala, pro zlepšení imunity a zdraví, lžíce rybího tuku.

 

Jan