Podpořte s námi: Mňau SOS Jarmily Tauberové VÍCE INFORMACÍ ZDE

75 kočkám ze 100 chutná Fitmin Purity - výsledky velkého testu

V průběhu června 2018 jsme na našem Facebooku vyhlásili velké testování kočičího krmiva Fitmin Purity. Tady najdete výsledky.

75 kočkám ze 100 chutná Fitmin Purity - výsledky velkého testu

Co jsme chtěli zjistit?

Cíl testu byl jednoduchý – zjistit "názor" na chutnost našeho krmiva u širokého kočičího publika.

Stojíme si totiž za vysokou kvalitou i chutnosti našich produktů, o čemž nás neustále utvrzují i reakce mnoha chovatelů, kteří Purity pro kočky dlouhodobě krmí.

A jsme přesvědčeni, že téměř každá kočka, která Fitmin Purity ochutná, si ho zamiluje (samozřejmě, když se trefíme do jejího vkusu některou z našich nabízených 8 příchutí).

Jak se testovalo?

Ke statisticky významnému výsledku jsme potřebovali tisíce koček.

Proto začátkem června odstartovalo velké testování kočičího krmiva Fitmin Purity, na které jsme vyhradili 3000 vzorků zdarma. A požádali jsme širokou chovatelskou veřejnost o zapojení.

Zájemci si mohli o vzorky psát a vyzkoušet, zda si Fitmin Purity oblíbí i jejich kočka. Vzorky jsme posílali každému až domů.

Postup testu byl jednoduchý.

Chovatele jsme požádali, aby

1. do jedné misky nasypal stávající krmivo a do druhé vzorek Fitmin Purity

2. sledoval, kterému krmivu dá kočka přednost

3. zaznamenal, jak budou obě krmiva během dne mizet

Samozřejmě jsme tímto účast v testu přímo nepodmiňovali a bylo možné své kočce vzorek předložit „jen tak“, nebo jako pamlsky. Prostě, jak je každý zvyklý.

Mnoho přihlášených do testu bylo tak skvělých a opravdu nám, často velmi podrobně, popsalo své zkušenosti.

Moc děkujeme všem zapojeným do testu a zejména pak těm, kteří se s námi podělili o svou zkušenost a případně i přidali foto/video!

Jako poděkování za zapojení do testu jsme už předem dávali každému dárek – jutovou myš pro kočku. Mimo poděkování za účast jsme se tím chtěli pojistit proti výčitkám koček vůči svým majitelům.. Kdyby náhodou granule nezachutnaly, tak ať má kočka na test alespoň nějakou pěknou vzpomínku :-)


Výsledky testu

Dostali jsme zprávu o reakcích 869 koček.

Jak jsme pochodili?

• 75,5 % koček granule Purity přijalo s chutí a nejdéle během jednoho dne celou dávku spořádalo. Pokud je dostaly spolu se stávajícím krmivem, daly přednost Fitmin Purity.

• 20 % koček granule Purity odmítlo, sežralo vzorek za delší dobu než 1 den nebo dalo přednost krmivu, na které jsou zvyklé a až poté se pustily Purity.

• 4,5 % nemělo jasný názor. Chutnalo jim stejně jak Purity, tak stávající granule, obě krmiva střídaly.

Výsledky testu nás potěšily i proto, že jsme si nastavili hodnocení poměrně přísně a pokud kočka sežrala Purity déle než za den nebo až jako druhou volbu, nezařadili jsme ji do kategorie "chutná jí Purity".

Recenze testerů

Jsme rádi, že jsme u většiny koček pochodili a také, že jsme obdrželi stovky recenzí od testerů.

za foto děkujeme Haně Novákové


Je jedno, zda byly recenze kladné nebo záporné, všech si velmi vážíme. Zkušenosti chovatelů s našimi produkty jsou pro nás naprosto zásadní a opravdu ovlivňují směr dalšího vývoje našich krmiv.

I proto nám váš názor na naše krmiva klidně napište i mimo podobné testovací akce.

Kladné reakce samozřejmě potěší nejvíc, protože nám dodají elán do další práce. Jako třeba:

„Granulky měly velký úspěch. Okamžitě se do nich oba moji chlupáči pustili. Dostali jeden balíček napůl a hned se po granulkách zaprášilo. Děkuji za možnost testování a za milou pozornost v podobě myšičky.” – Dáša
„Naší Kamilce je 13 let, našli jsme ji v útulku u nás je 3 roky. Je velmi rozmlsaná a ne všechno jí chutná. Po otevření prvního sáčku jsem jí granulky dala jako pamlsek. Reakce byla nečekaná, málem mi ukousala ruce, když si ode mě granulky brala. Později jsem jí granulky nasypala do misky a mizely opravdu rychle. Myška na hraní měla také velký úspěch.” – Adéla K.

Doufáme samozřejmě, že vás testování a sledování reakcí koček bavilo a bylo zpestřením oproti obyčejnému poskytnutí vzorku.

„Granule jsem kočce nasypala do dvou misek. Do jedné staré krmivo a do druhé Purity. Očichala si obě misky a pustila se hned do Purity. Snědla je všechny. Byla po nich spokojená. Taky měla velkou radost z myšky. Budeme kupovat Fitmin. Granule jí moc chutnaly. Děkuji za možnost je vyzkoušet.” – L.

prověřování zásilky :-)

Veliký význam pak pro nás mají reakce popisující podrobnou zkušenost s granulemi nad rámec otázek v testu, včetně například manipulace nebo velikosti granulí.

„Granule musím pochválit, nijak nesmrdí, po manipulaci s nimi nemám na rukou mastný film jako u jiných značek. Celkem mě vyděsila rychlost, kterou je naše kočky jedly. Neobsahují náhodou šantu nebo jinou kočičí drogu? ???? Druhý den dostaly původní granule, naštěstí je normálně snědly. Měla jsem strach, jestli je po předchozím gurmanském/návykovém zážitku nebudou odmítat.” – Kateřina P.

Pokud jsme to snad někomu doma trochu zkomplikovali, omlouváme se :-)

„Pěkně Vám děkuju:-D naše kočka nyní odmítá jiné krmivo než fitmin purity:-) Díky tomuto testu nám doma zůstal téměř celý pytel krmiva a museli jsme koupit Fitmin, jinak by se nenajedla :-) získali jste věrného strávníka ???? Myslím že to jasně vypovídá o tom, jak kočce chutnalo.“

V tom ohledu je výhoda, že máme docela dobré pokrytí ve stovkách prodejen po celé ČR a testeři mohli na zájem koček reagovat opravdu operativně :-)

"Dobrý den.
Chci moc poděkovat za možnost vyzkoušet Vaše produkty Fitmin!
Nasypala jsem je do jiné mističky a položila vedle současných granulek. Naše Micina se ihned vrhla na Vaše granulky a k těm současným si ani nepřičuchla. Proč by to také dělala, když tam měla takovou dobrotu :-)
Miska byla ihned prázdná a Micina šmejdila, kde by našla zbytek. Jsem moc vděčná, že jste nám umožnili takto vyzkoušet Vaše krmení. Hned druhý den jsem běžela zakoupit větší balík o 400g a čičina už jen mlaská. Jiné krmení již neplánuji. Opravdu mě to překvapilo. Moc mě těší Vaše vřelé jednání a určitě i nadále budu výrobky Fitmin doporučovat svému okolí a také mým známým pejskařům a koňákům.
Moc děkuji! :-)
Přeji hezký den, V."

za foto děkujeme paní Lucii Štěbrové


Rozhodně se ale nechceme chlubit jen kladnými recenzemi. Jak už z testu vyplynulo, neuspěli jsme u všech koček.

„Dobrý den, kocourovi dle vašeho doporučení jsem nasypala do jedné misky stávající krmivo a do druhé krmivo Fitmin Cat Purity. Kocour dal přednost stávajícímu krmivu a až když dávku dojedl šel na krmivo Fitmin Cat Purity. Přeji pěkný den D.“


Nebojíme se přiznat, že Fitmin Purity není krmivo číslo jedna pro 100 % koček (minimálně, co se jednotlivých příchutí týká).


A to je také jeden z důvodů, proč průběžně nabízíme možnost napsat si o vzorek zdarma.


Opravdu je naším cílem pomáhat vám s krmením vašich mazlíčků, nikoli prodávat pytle krmiva bez ohledu na to, zda ho kočka bude žrát nebo ne.

Přiznáme i, že pro některé kočky Fitmin Cat Purity prostě není vůbec. Aspoň co se týká testované příchutě. Na kočky se sice nedá přímo aplikovat rčení „100 lidí, 100 chutí“, ale i tak je jasné, že jedno krmivo prostě nebude univerzální úplně pro každou kočku.

„Dobrý den, zasílám zpětnou vazbu. Bohužel vás zřejmě nepotěším, náš rozmazlenec reagoval přesně, jak jsem čekala. :(
1) Kocour dal přednost svému starému před novým. Granule očichal, začal zahrabávat a odešel.
2) Nasypané odměřené krmivo během dne nesnědl.
3) Je to ale syčák, neví, co je dobré.
Nicméně mockrát děkujeme za vzorky i myšku. Nevěřila jsem, že dnes ještě může něco podobného existovat. S myškou jste sklidili obrovský úspěch.
Mějte se a děkuji.“

vzorky často nebyly nikde v bezpečí :-)

A také víme, že granule se dají používat jako pamlsky. A vzhledem k 80g balení vzorku je tak část testerů používala. A musíme říct, že s úspěchem. Pokud byste o tom také přemýšleli, tak se poohlédněte po některém z našich 400g balení. Na pamlskování doporučujeme zejmána Purity Delicious, které chuťově odpovídají názvu ;-)

"Hezký den, granulky jsem použila jako pamlsky za odměnu. Našim kocourkům moc chutnají. Stačí zašustit pytlíčkem a můžou se přetrhnout????."
"Amy se do Vašich granulí pustila s nadšením. Myslím, že by těmto granulím dala přednost před "normálním" krmivem, ale protože ji tak chutnají, dostává je jako "přivolávací pamlsek". Faktem zůstává, že jakmile zmerčí pytlíček, ze zahrady opravdu přiběhne. Martina"

Pokud vás krmiva Fitmin Cat Purity přesvědčila, seženete je přímo u nás, v kamenných prodejnách nebo hledejte ve vašich oblíbených e-shopech.

Na závěr ještě jednou děkujeme všem testerům a přejeme ať vašim kočkám Fitmn chutná :-)

Tým Fitmin

Dne 12.12.2018 napsal uživatel/ka:

Admin Tým Fitmin